Co z tymi naukami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-11, 14:41   #1
alexyzsparrow
billie jean
 
Avatar alexyzsparrow
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 17

Co z tymi naukami?


Hej Dziewczyny! Zaczęłam przeprawę przez procedury potrzebne do zawarcia ślubu i ciężko mi się w tym wszystkim połapać. Chodzi o wszystkie te kursy, nauki, katechezy... Poprawcie mnie, jeżeli coś jest nie tak:

Nauki PRZEDMAŁŻEŃSKIE a nauki PRZEDŚLUBNE to dwie zupełnie różnie rzeczy. Te pierwsze można zrobić samemu kiedykolwiek i są ważne całe życie, a drugie są już typowym przygotowaniem narzeczonych do ślubu. Nauki przedślubne są też połączone ze spotkaniami w poradni rodzinnej, takich spotkań ma być trzy. Nauki przedmałżeńskie da się zrobić w jeden weekend, a przedślubne odbywają się raz w miesiącu i trzeba być na trzech.

Jeżeli do tej pory wszystko jest ok, to teraz mam dwa pytania:

- Czy możemy zrobić poradnię w tym samym czasie do nauki przedślubne, czy musi być po nich?

- To samo o naukach PRZEDMAŁŻEŃSKICH i PRZEDŚLUBNYCH; czy muszę mieć ukończone pierwsze, żeby przystąpić do drugich? Da się to robić równolegle? Pytam dlatego, że przedślubne zajmują więcej czasu więc moglibyśmy je już zacząć, a przedmałżeńskie zrobić w między czasie.. czy nie?


Błagam o pomoc, całkiem już zgłupiałam od natłoku informacji. Z góry ogromne dzięki!
alexyzsparrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 13:06   #2
Rainbow90
Raczkowanie
 
Avatar Rainbow90
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 166
Dot.: Co z tymi naukami?

Zależy od parafii, najlepiej dopytać tam gdzie bierzecie ślub. Ja miałam nauki przedmałżeńskie, które trwały jeden weekend (sobota i niedziela po 6 godzin), a potem poradnię rodzinną - trzy spotkania za darmo bo ja byłam z parafii. Ale pary, w których żadna z osób nie była z tej parafii dawała hajs i w jeden dzień miała wszystko ogarnięte. Nauki przedmałżeńskie można kiedyś było zrobić w szkole, ale co z tego. Mój Mąż miał ze szkoły, a ja nie a i tak musieliśmy zapłacić za dwie osoby bo przecież nie pójdę sama, jak zadania robi się w parach. Więc co parafia to inne zasady.
Rainbow90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 10:33   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co z tymi naukami?

można robić równolegle.

natomiast nie słyszałam o kursach przedmałżeńskich i przedślubnych. tj. dla mnie to jedno i to samo.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 22:16   #4
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Co z tymi naukami?

Dowiedz się o źródła o opcję weekend. W dwa weekendy pod rząd sobota i niedziela od 9 do 14 się siedzi a potem jest jedno spotkanie w poradni rodzinnej ustalone indywidualnie bo się zanosi zeszycik z pracą domowa i tyle. dostaje się zaświadczenie i ksiądz wtedy oficjalnie klepie termin w kalendarzu długopisem a nie ołówkiem hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-19 23:16:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.