Booking czy airbnb? opinie i doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-24, 10:31   #1
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367

Booking czy airbnb? opinie i doświadczenia


Mam pytanie do osób rezerwujących noclegi na portalach booking i airbnb. Otóż przeglądając ostatnio ofert natknęłam się na dwie identyczne na powyższych portalach, z tym, że na Airbnb koszt był o wiele wyższy w przeliczeniu za noc (nie licząc prowizji dla portalu). Jakie macie doświadczenie w rezerwacji na tych stronach? A może zamawiacie jeszcze gdzieś indziej?
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 11:05   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Booking czy airbnb?

I tu i tu mam pozytywne wrażenie, więc jeżeli cena wychodzi w airbnb drożej to bierz śmiało na booking.

A jeszcze, bo jak dobrze poszukasz to za rejestrację przez jakiegoś linka polecającego dostaje się jakiś kod, który upoważnia do zniżki. Oczywiście musi być spełniony jakiś tam próg kwotowy, lub jak nie musisz mieć na już to co jakiś czas dają kody, które obniżają o 30-50%
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2014-10-24 o 11:07
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 11:58   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
I tu i tu mam pozytywne wrażenie, więc jeżeli cena wychodzi w airbnb drożej to bierz śmiało na booking.

A jeszcze, bo jak dobrze poszukasz to za rejestrację przez jakiegoś linka polecającego dostaje się jakiś kod, który upoważnia do zniżki. Oczywiście musi być spełniony jakiś tam próg kwotowy, lub jak nie musisz mieć na już to co jakiś czas dają kody, które obniżają o 30-50%
O, a o tym to nie słyszałam, ale nie kojarzę, czy w ogóle spotkałam gdzieś takie coś. Z booking jeszcze nie rezerwowałam, raz z Airbnb, wcześniej bezpośrednio w pensjonacie.
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 11:58   #4
OlaPik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 12
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja korzystam z BookApart, mają duży wybór apartamentów w Polsce jak i za granicą Ceny są na pewno konkurencyjne.
OlaPik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 14:56   #5
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja jeszcze z airbnb nie korzystałam, ale musimy sobie tu zrobić jakiś podróżniczy wątek, w którym będziemy korzystać ze swoich kodów polecających, co sądzicie? To działa na wielu portalach Jak wrócę do domu to postaram się ogarnąć te, które kojarzę

Co do noclegów - rezerwuję zazwyczaj w portalu na b., aczkolwiek bywa tak, że napatoczą się jakieś promocje na innych stronach i wtedy rzucam się na nie Ostatnio więc korzystałam ze słynnego błędu strony hotels.com i mam noclegi w 4* hotelach za cenę najgorszych, koedukacyjnych hosteli. Ze śniadaniem (choć to 4* w Turcji, więc różnie może być :P)
Jak rezerwuję jeszcze hostele to porównuję ceny na hostelbookers - od nich w sumie zaczęłam wyjazdy hostelowe Warto też zawsze zajrzeć na stronę bezpośrednio hotelu/hostelu/czegokolwiek, czasem okazuje się, że w ten sposób można spać najtaniej
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 16:20   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja jeszcze z airbnb nie korzystałam, ale musimy sobie tu zrobić jakiś podróżniczy wątek, w którym będziemy korzystać ze swoich kodów polecających, co sądzicie? To działa na wielu portalach Jak wrócę do domu to postaram się ogarnąć te, które kojarzę
Działa i ma się dobrze Osobiście uważam, że taki wątek plus wątek z promocjami, gdzie można dostać dobry hotel/ bilet wstępu/ lotniczy w groszowych kwotach też mógłby być. Tylko od razu dodam, żeby zrobić przy okazji jakieś FAQ w stylu "nie dzwonić do hotelu i wypytywać o "promocję""
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 17:02   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja jeszcze z airbnb nie korzystałam, ale musimy sobie tu zrobić jakiś podróżniczy wątek, w którym będziemy korzystać ze swoich kodów polecających, co sądzicie? To działa na wielu portalach Jak wrócę do domu to postaram się ogarnąć te, które kojarzę

Co do noclegów - rezerwuję zazwyczaj w portalu na b., aczkolwiek bywa tak, że napatoczą się jakieś promocje na innych stronach i wtedy rzucam się na nie Ostatnio więc korzystałam ze słynnego błędu strony hotels.com i mam noclegi w 4* hotelach za cenę najgorszych, koedukacyjnych hosteli. Ze śniadaniem (choć to 4* w Turcji, więc różnie może być :P)
Jak rezerwuję jeszcze hostele to porównuję ceny na hostelbookers - od nich w sumie zaczęłam wyjazdy hostelowe Warto też zawsze zajrzeć na stronę bezpośrednio hotelu/hostelu/czegokolwiek, czasem okazuje się, że w ten sposób można spać najtaniej
Myślę, że to bardzo dobry pomysł!
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-31, 21:59   #8
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja rezerwowałam poprzez booking.com apartament w Bułgarii, wszystko przebiegło bez problemów, także polecam Z tego drugiego serwisu jeszcze nie korzystałam.
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 22:08   #9
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Ja rezerwowałam poprzez booking.com apartament w Bułgarii, wszystko przebiegło bez problemów, także polecam Z tego drugiego serwisu jeszcze nie korzystałam.
A jak waluta z dnia rezerwacji miała się do dnia zapłaty (przyjazdu)? Bo tam są ceny orientacyjne, zależne od kursów walut. Ciekawa jestem, jak to wygląda w praktyce?
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 07:08   #10
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
A jak waluta z dnia rezerwacji miała się do dnia zapłaty (przyjazdu)? Bo tam są ceny orientacyjne, zależne od kursów walut. Ciekawa jestem, jak to wygląda w praktyce?

Z tego co pamiętam, w momencie rezerwacji była podana kwota w euro, którą potem uiściłam kartą na miejscu w hotelu po aktualnym kursie, nie ma sztywno ustalonego przelicznika
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 20:17   #11
weronikapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 18
Dot.: Booking czy airbnb?

Hej
Ja z moim chłopakiem bardzo często podróżujemy - min. 3-4 razy do roku, jako, że mój chłopak pracował w biurze podroży i mocno "jara" się podróżami chcąc nie chcąc musiałam tym trochę przysiąknąć ;-)

Ale do meritum - z portalu aribnb korzystamy bardzo często i w chwili obecnej nie wyobrażamy sobie innej formy spania na naszych wyjazdach. W cenie hostelu/hotelu możemy spać w CAŁYM mieszkaniu, naprawdę bardzo fajna sprawa. Faktycznie jak ktoś tutaj napisał jest kod referencyjny gdzie dostajemy ok 80 zł do pierwszej rezerwacji. Raz na jakiś czas portal wypuszcza kody rabatowe - uwaga bez minimalnej kwoty rezerwacji, nam udało się trafić na apartament we Wrocławiu o wartości 300 zł za DARMO, ale trzeba być szybkim

Warto mieć polajkowane strony z podróżami na FB, często wrzucają info odnośnie takich promocji.


Działanie portalu airbnb jest połączeniem bookingu z couchsurfingiem.
Przeglądamy oferty jak na portalu z hotelami, gdy znajdziemy odpowiednia ofertę, piszemy wiadomość do gospodarza z zapytaniem czy termin jest dostępny, jeśli tak to rezerwujemy. Płacimy karta i uwaga, następuje pre-autoryzacja, czyli gospodarz wie ze płaciliśmy ale nie widzi pieniędzy od razu, dopiero po naszym wyjeździe (bank blokuje środki na naszym koncie). Dzięki czemu obie strony maja gwarancje bezpieczeństwa. Mój chłopak napisał nawet poradnik jak korzystać z airbnb, osoby zainteresowane zapraszam do lektury

http://www.wykop.pl/artykul/2192152/airbnb-poradnik-jak-tanio-i-bezpiecznie-wynajac-mieszkanie-w-cenie-hostelu/

P.s Gdybyście miały jakieś pytania odnośnie portalu airbnb czy taniego podróżowania, piszcie na priv, na pewno pomogę
weronikapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-18, 13:44   #12
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez weronikapoznan Pokaż wiadomość
Hej
Raz na jakiś czas portal wypuszcza kody rabatowe - uwaga bez minimalnej kwoty rezerwacji, nam udało się trafić na apartament we Wrocławiu o wartości 300 zł za DARMO, ale trzeba być szybkim

Warto mieć polajkowane strony z podróżami na FB, często wrzucają info odnośnie takich promocji.


Działanie portalu airbnb jest połączeniem bookingu z couchsurfingiem.
Przeglądamy oferty jak na portalu z hotelami, gdy znajdziemy odpowiednia ofertę, piszemy wiadomość do gospodarza z zapytaniem czy termin jest dostępny, jeśli tak to rezerwujemy. Płacimy karta i uwaga, następuje pre-autoryzacja, czyli gospodarz wie ze płaciliśmy ale nie widzi pieniędzy od razu, dopiero po naszym wyjeździe (bank blokuje środki na naszym koncie). Dzięki czemu obie strony maja gwarancje bezpieczeństwa. Mój chłopak napisał nawet poradnik jak korzystać z airbnb, osoby zainteresowane zapraszam do lektury

http://www.wykop.pl/artykul/2192152/airbnb-poradnik-jak-tanio-i-bezpiecznie-wynajac-mieszkanie-w-cenie-hostelu/

P.s Gdybyście miały jakieś pytania odnośnie portalu airbnb czy taniego podróżowania, piszcie na priv, na pewno pomogę
Bardzo fajna stronka i dzięki za link , tylko faktycznie na pierwszy rzut oka do najtańszych nie należy. Ciekawi mnie, jak się pozyskuje kolejne kody rabatowe?
Niedługo skorzystam po raz pierwszy z coachsurfingu jako gość; natomiast do tej pory udało mi się tam poznać fajnych ludzi przyjeżdżających do Polski oraz travelersów do podróży W booking.com fajne jest to, że można zabukować miejsce i w przypadku rezygnacji do określonej daty, nie ma żadnych opłat.
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 18:54   #13
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez Zyta_Flores Pokaż wiadomość
Bardzo fajna stronka i dzięki za link , tylko faktycznie na pierwszy rzut oka do najtańszych nie należy. Ciekawi mnie, jak się pozyskuje kolejne kody rabatowe?
Niedługo skorzystam po raz pierwszy z coachsurfingu jako gość; natomiast do tej pory udało mi się tam poznać fajnych ludzi przyjeżdżających do Polski oraz travelersów do podróży W booking.com fajne jest to, że można zabukować miejsce i w przypadku rezygnacji do określonej daty, nie ma żadnych opłat.
Co jakieś 3-4 miesiące z reguły wrzucają takie kupony. Gdzie szukać na odpowiednich stronach zajmujących się wyszukiwanie hotelowych, biletowych i podróżniczych dealach
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 20:17   #14
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Co jakieś 3-4 miesiące z reguły wrzucają takie kupony. Gdzie szukać na odpowiednich stronach zajmujących się wyszukiwanie hotelowych, biletowych i podróżniczych dealach
Tzn. airbnb wrzuca te kupony na swoich stronach? Czy co są konkretnie odpowiednie strony? Chętnie się dokształcę
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 20:48   #15
weronikapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 18
Dot.: Booking czy airbnb?

Airbnb udostępnia te kody, w różny sposób, poprzez akcje marketingowe, nagrody w konkursach bądź tak po prostu. Nie publikuje ich na swojej stronie bo mija się to z celem. Chcą dotrzeć do ludzi którzy o nich nie wiedzą Co prawda dawno już nie widziałam kodów na rynek polski, ale warto szukać. Czasami są też kody na inne rynki, np. japońskie i polscy "łowcy tanich podróży" potrafią to obejść i skorzystać z jakiegoś lewego konta i skorzystać z kodu. Choć przyznam ze kosztuje to dużo czasu żeby to rozkminić. Polecam polajkowanie kilku fb o podróżach, to chyba najlepsza opcja na bycie na bieżąco z kodami.
Uwaga, takie kody działają zazwyczaj po kilka godzin, wiec proponuję się zawsze śpieszyć.
Na początek polecam założyć konto z linku referencyjnego
https://www.airbnb.pl/c/tgrabarczyk?s=8

i odebrać ok 93 zł do pierwszej rezerwacji za określona kwotę - szczegóły w poradniku który wstawiłam.
weronikapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:53   #16
irracjonalna_
Raczkowanie
 
Avatar irracjonalna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 59
Dot.: Booking czy airbnb?

Cześć. Ja airbnb odkryłam w zeszłym roku. Rezerwowaliśmy mieszkania we Włoszech w 3 różnych miejscowościach i jestem teraz fanką tego portalu. Wynajmowaliśmy całe mieszkanie na 2 osoby za np. 120zł/noc na Sycylii! Osobna kuchnia, sypialnia, salon, łazienka... Zawsze trzeba czytać komentarze pod ofertami, bo zdarzają się negatywne.
To prawda z linkami ze zniżka. Po zalogowaniu się poprzez poniższy link, dostaję się zniżkę - www.airbnb.pl/c/szet?s=8. Stała kwota to chyba ok 25$, potem jest to przeliczane w zależności od aktualnego kursu.

Oczywiście nie zawsze tam znajdzie się najkorzystniejszą ofertę, ale warto poszukać
irracjonalna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 08:45   #17
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja opowiem o swoich doświadczeniach z airbnb, wimdu, booking i trivago - przez te strony rezerwowałam noclegi Airbnb oraz wimdu opłaca się przy wyjeździe dla min 4 osób, przy dwóch mieszkania są droższe niż hotel i prowizja jest też spora, chociaz mi w zeszłym roku podczas wyjazdu do tel avivu udało dogadać sie z właścicielem, ze jedną noce rezerwuję przez airbnb, natomiast za resztę płacę mu na miejscu, wiec prowizja była bardzo niska Jesli szukasz czegoś na booking to od razu najlepiej przełączyc sie na trivago - tam znajdziesz ten sam hotel na różnych portalach rezerwacyjnych - w różnych cenach i najczęsciej można znaleźć lepsze ceny na portalu innym niż booking. Jesli juz upatrzysz sobie konkretny hotel dobrze jest wejśc bezprośrednio na jego stronę internetową - tam bywa jeszcze taniej niz na portalach lub można znaleźć wolne miejesce mimi, że portal pokazuje, że miejsc brak
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 08:47   #18
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez KARI1604 Pokaż wiadomość
Ja opowiem o swoich doświadczeniach z airbnb, wimdu, booking i trivago - przez te strony rezerwowałam noclegi Airbnb oraz wimdu opłaca się przy wyjeździe dla min 4 osób, przy dwóch mieszkania są droższe niż hotel i prowizja jest też spora, chociaz mi w zeszłym roku podczas wyjazdu do tel avivu udało dogadać sie z właścicielem, ze jedną noce rezerwuję przez airbnb, natomiast za resztę płacę mu na miejscu, wiec prowizja była bardzo niska Jesli szukasz czegoś na booking to od razu najlepiej przełączyc sie na trivago - tam znajdziesz ten sam hotel na różnych portalach rezerwacyjnych - w różnych cenach i najczęsciej można znaleźć lepsze ceny na portalu innym niż booking. Jesli juz upatrzysz sobie konkretny hotel dobrze jest wejśc bezprośrednio na jego stronę internetową - tam bywa jeszcze taniej niz na portalach lub można znaleźć wolne miejesce mimi, że portal pokazuje, że miejsc brak
Porównując natomiast airbnb i wimdu to ostatnio rezerwowałam nocleg w Barcelonie i takla same oferta, będąca na obu portalach korzystniej wypadła na airbnb.
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 20:45   #19
weronikapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 18
Dot.: Booking czy airbnb?

Z widmu "jeszcze" nie korzystaliśmy.
Faktycznie na airbnb najkorzystniejszy jest wynajem w ok. 4 osoby.
Przykładowo na Costa Brava w lipcu przy 4 osobach jadących nocleg kosztuje ... 50 zł za osobę. Do tego lot kosztuje niecałe 400 zł. Właśnie dlatego nie odpoczywamy nad Polskim morzem, po prostu nas nie stać :p Do tego z dużym wyprzedzeniem wypożyczone auto z klimatyzacja i mamy pełną mobilność na wakacjach, koszty rozkładają się na 4 osoby i jest naprawdę tanio My w tym roku polujemy na Teneryfę
weronikapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-23, 07:43   #20
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez weronikapoznan Pokaż wiadomość
Z widmu "jeszcze" nie korzystaliśmy.
Faktycznie na airbnb najkorzystniejszy jest wynajem w ok. 4 osoby.
Przykładowo na Costa Brava w lipcu przy 4 osobach jadących nocleg kosztuje ... 50 zł za osobę. Do tego lot kosztuje niecałe 400 zł. Właśnie dlatego nie odpoczywamy nad Polskim morzem, po prostu nas nie stać :p Do tego z dużym wyprzedzeniem wypożyczone auto z klimatyzacja i mamy pełną mobilność na wakacjach, koszty rozkładają się na 4 osoby i jest naprawdę tanio My w tym roku polujemy na Teneryfę
I jest zimne, bardzo zimne. Są takie prądy, gdzie w lipcu woda ma 16 stopni. My znad morza jeździmy/latamy na inne, ciepłe morza. W tym roku Barcelona.
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 21:37   #21
weronikapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 18
Dot.: Booking czy airbnb?

Odnośnie Airbnb nastąpiły pewne zmiany, tutaj pozwolę sobie skopiować kawałek treści z jednego z portali podróżniczych:
"AirBnb zmienia zasady promocji „na start”. Poprzednio dla nowych kont oferował 25 USD zniżki (przy minimum rezerwacji 75 USD), teraz oferuje 50 USD zniżki (przy minimum rezerwacji 200 USD). Łatwo zauważyć, iż jest to zmiana na gorsze – procentowo rabat zmalał z 33% na 25%, a dodatkowo została podniesiona poprzeczka jeśli chodzi o minimum rezerwacji."

http://www.wykop.pl/artykul/2192152/...cenie-hostelu/

Tak więc poradnik napisany przez mojego chłopaka stał sie trochę nie aktualny jeśli chodzi o kwoty, reszta jak najbardziej sie zgadza

Kilka osób pytało wcześniej o kody rabatowe, na wiosnę będzie promocja - 30€ dla klientów T-Mobile. Poniżej info:

"Firmy Airbnb i Deutsche Telekom ogłosiły ogólnoeuropejskie partnerstwo.
Deutsche Telekom przygotował specjalną ofertę dla swoich klientów we wszystkich 13 europejskich krajach - każdy, kto zarejestruje się w Airbnb przez Deutsche Telekom, otrzyma voucher o wartości 30 euro.
Aplikacja Airbnb będzie preinstalowana na wszystkich urządzeniach z Androidem sprzedawanych w T-Mobile od początku wiosny. Promocje w poszczególnych krajach także rozpoczną się wiosną.

Promocja dotyczy następujących krajów: Albania, Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Grecja, Węgry, Macedonia, Czarnogóra, Holandia, Polska, Rumunia, Słowacja."

Trzeba czekać na info na wiosnę W ramach oczekiwania można oczywiście wziaść udział w konkursie organizowanym przez airbnb


https://www.airbnb.pl/rooms/5401060/...39_116035313_0
weronikapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:32   #22
MartulaSSS
Przyczajenie
 
Avatar MartulaSSS
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez OlaPik Pokaż wiadomość
Ja korzystam z BookApart, mają duży wybór apartamentów w Polsce jak i za granicą Ceny są na pewno konkurencyjne.
Ja również korzystam z Bookapart Polska firma więc tym bardziej przyjemnie.
MartulaSSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 21:17   #23
weronikapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 18
Dot.: Booking czy airbnb?

Zmiana wysokości wartości pierwszej rezerwacji ( drugi post wyżej) to był starzał w stopę dla airbnb. Bardzo szybko wrócili do starego sytemu opisany w poradniku mojego chłopaka.

Tak więc mamy na start 99 zł rabatu do pierwszej rezerwacji za kwotę wyższą jak 75 USD po rejestracji z linka referencyjnego:
https://www.airbnb.pl/c/tgrabarczyk

A przyda się on ponieważ... airbnb wrzuciło kod rabatowy - 10 euro na rezerwacje bez minimalnej kwoty rezerwacji. A to znaczy ze jak się uprzemy i znajdziemy coś extremalnie taniego to może być za darmo. Poprzednio były te promocje znacznie lepsze, ale jako że kilka osób pytało o te kody rabatowe to piszę, może pozwolą razem z ze zniżka za założenie konta zmontować jakiś tani nocleg

Kody działają w odpowiednich miastach +100 km od nich.

Lista kodów:
MILAN2015
ROME2015
AMSTERDAM2015
BERLIN2015
MADRID2015
PRAGUE2015
STOCKHOLM2014
DUBLIN2015

MIAMI2015
NYC2014
SF2014
MONTREAL2014

Kody są ważne zarówno dla nowych jak i starych użytkowników.
weronikapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 11:22   #24
InesInes
Raczkowanie
 
Avatar InesInes
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 86
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez weronikapoznan Pokaż wiadomość
Ale do meritum - z portalu aribnb korzystamy bardzo często i w chwili obecnej nie wyobrażamy sobie innej formy spania na naszych wyjazdach. W cenie hostelu/hotelu możemy spać w CAŁYM mieszkaniu, naprawdę bardzo fajna sprawa. Faktycznie jak ktoś tutaj napisał jest kod referencyjny gdzie dostajemy ok 80 zł do pierwszej rezerwacji. Raz na jakiś czas portal wypuszcza kody rabatowe - uwaga bez minimalnej kwoty rezerwacji, nam udało się trafić na apartament we Wrocławiu o wartości 300 zł za DARMO, ale trzeba być szybkim

Warto mieć polajkowane strony z podróżami na FB, często wrzucają info odnośnie takich promocji.


Działanie portalu airbnb jest połączeniem bookingu z couchsurfingiem.
Przeglądamy oferty jak na portalu z hotelami, gdy znajdziemy odpowiednia ofertę, piszemy wiadomość do gospodarza z zapytaniem czy termin jest dostępny, jeśli tak to rezerwujemy. Płacimy karta i uwaga, następuje pre-autoryzacja, czyli gospodarz wie ze płaciliśmy ale nie widzi pieniędzy od razu, dopiero po naszym wyjeździe (bank blokuje środki na naszym koncie). Dzięki czemu obie strony maja gwarancje bezpieczeństwa. Mój chłopak napisał nawet poradnik jak korzystać z airbnb, osoby zainteresowane zapraszam do lektury

http://www.wykop.pl/artykul/2192152/airbnb-poradnik-jak-tanio-i-bezpiecznie-wynajac-mieszkanie-w-cenie-hostelu/

P.s Gdybyście miały jakieś pytania odnośnie portalu airbnb czy taniego podróżowania, piszcie na priv, na pewno pomogę
W przyszłym tygodniu lecę do Bristolu i po raz pierwszy zarezerwowałam nocleg przez tą właśnie stronę. Jestem bardzo ciekawa jak to wyjdzie .
__________________
Bilingual Blog for English Learners
InesInes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 21:16   #25
izydorek
Raczkowanie
 
Avatar izydorek
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 348
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja zarezerwowalam Chorwacje na poczatku lipca dla 6 osób za 3100, kontakt z gospodarzem super mam nadzieje ze caly wyjazd tez nam się uda ale wszystko przebiegło bez problemu takze szczerze polecam airbnb 😊
__________________

,,(...) when you feel my heat
look into my eyes
it's where my demons hide
it's where my demons hide
don't get too close
it's dark inside
it's where my demons hide (...)


izydorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 14:02   #26
Alicja180
Przyczajenie
 
Avatar Alicja180
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 22
Dot.: Booking czy airbnb?

A mniejsze serwisy rezerwacyjne? Co o nich sądzicie? Np. taki bookapart.com?
Alicja180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 12:16   #27
MartulaSSS
Przyczajenie
 
Avatar MartulaSSS
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez Alicja180 Pokaż wiadomość
A mniejsze serwisy rezerwacyjne? Co o nich sądzicie? Np. taki bookapart.com?
Wcześniej pisałam że korzystam
Mają największy wybór kwater prywatnych, zleży kto co lubi i czego szuka.
MartulaSSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 12:18   #28
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Booking czy airbnb?

Ja ponownie znalazłam nocleg na airbnb, chyba ten portal najbardziej mi odpowiada.
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 22:39   #29
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Booking czy airbnb?

I ja jestem fanką airbnb. Korzystaliśmy już wielokrotnie, zarówno na terenie kraju, jak i podczas organizacji wyjazdów zagranicznych.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 10:16   #30
Alicja180
Przyczajenie
 
Avatar Alicja180
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 22
Dot.: Booking czy airbnb?

Cytat:
Napisane przez MartulaSSS Pokaż wiadomość
Wcześniej pisałam że korzystam
Mają największy wybór kwater prywatnych, zleży kto co lubi i czego szuka.
O wybacz, rzeczywiście. W takim razie uważamy podobnie. Ja na majówkę byłam w Pradze i znów bookowałam nocleg przez BookApart. Trochę z przyzwyczajenia, ale się nie zawiodłam
Alicja180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-24 17:58:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.