Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-07, 16:22   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...


Jak podaje portal Interia, w jesiennej TVP nie obejrzymy wspomnianych seriali. Powód? Są to seriale zakłamujące naszą przeszłość hisatoryczną
W takim razie proponuję też nie emitować Fantagiro, Wiedźmina, Niekończącej Sie Opowiesci - filmy ogólnie zakłamująca rzeczywistosć świata, dalej - Reksia, Smurfów, Koziołka matołka - bo jeszcze dziecko pomysli, ze istnieją gadające zwierzeta i niebieskie krasnoludki, no a w koncu - usunąć M Jak Miłość, Klan, Na Dobre I Na Złe - przecież to fikcja, czyste kłamstwo, a potem ludzie łudza się, ze istnieją cudowni lekarze

Polscy kombatanci dodają, że "te wykwity komunistycznej propagandy" powinny juz dawno isć do lamusa...
Czy nie uważacie, ze to lekka rpzesada? Ja nie oglądam tych filmów, choć jako kilkulatka oczywiście kochałam sie w Janku Ale wielu ludzi po prostu lubi te seriale. A tu mam wrazenie, że obywatel G. maczał w tym palce
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 18:19   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Kloss i Szarik zostali negatywnie zlustrowani O Janku blisko związanym z radziecką agentką w ogóle nie wspominam
Kloss był podwójnym agentem, a Szarik Tajnym Współpracownikiem z niesfałszowaną teczką i jako tacy nie mogą być prezentowani zdrowej polskiej młodzieży i dzieciom, bo się Nadziei Narodu patriotyzm pokrzywi i jeszcze zapomną słów hymnu w wyniku ciężkiej traumy i zakłamywania przeszłości
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 21:00   #3
Satine_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 183
GG do Satine_18
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

del
__________________
,,Nikt z nas nie zmienia się z czasem, lecz jedynie dociera bliżej istoty swej natury."

Edytowane przez Satine_18
Czas edycji: 2007-08-01 o 17:30
Satine_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 12:19   #4
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

mnie też już w naszym kraju mało co dziwi, ale w sumie ciesze sie, że już te seriale nie bedą emitowane, bo ile można ?? co roku chyba leciały.. jak sie skończył jeden to zaczynał drugi i tak do znudzenia..
jednak rozumiem też , że te seriale miały swoich zagorzałych fanów, którzy na pewno bedą zawiedzeni.. ja jednak do nich nie należę
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 19:11   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

To, że były emitowane często, to jedno, a powód zdjęcia ich z ramówki - to drugie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 20:57   #6
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Czytałam ten artykuł i aż mną zatrzęsło. Idąc tym tropem powinni wszystko pousuwać co powstało w czasach PRLu - np 'Samych Swoich' i 'Jak Rozpętałem Drugą Wojnę Światową' . Szkoda mi słów na to wszystko, moja mama jak sie dowiedziała też była oburzona.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 08:56   #7
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Cytat:
Napisane przez szajajaba
To, że były emitowane często, to jedno, a powód zdjęcia ich z ramówki - to drugie.
masz racje.. jednak nic co sie dzieje w naszym chorym kraju mnie już nie dziwi... tak jak pisała Daenerys niech pousuwają wszystko z ramówki... :/
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-09, 11:29   #8
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Cytat:
Napisane przez asia_z
w sumie ciesze sie, że już te seriale nie bedą emitowane, bo ile można ?? co roku chyba leciały.. jak sie skończył jeden to zaczynał drugi i tak do znudzenia..
Też tak myślę,ale powód zdjęcia tych seriali jest absurdalny! W takiej sytuacji powinni w ogóle zlikwidować telewizję, bo 90% całej ramówki to czysta fikcja (seriale,filmu,bajki...).
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 17:37   #9
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Czterej pancerni i pies ,Stawka większa niż życie-niepoprawne historycznie ?

Cytat:
Komitet obywatelski, który przyjął nazwę "Nie z nami te numery, Bronek!" rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją w obronie seriali "Czterej pancerni i pies" oraz "Stawka większa niż życie", które TVP zdjęła z jesiennej ramówki.

Komitet tworzy około 20 osób, przede wszystkim uczniów i studentów, niektórzy przyznają się do lewicowych sympatii. Jak poinformował w piątek w Warszawie na konferencji prasowej Dariusz Grzędziński, chcą "wyrazić sprzeciw wobec działań TVP i Bronisława Wildsteina, którzy po apelu jednej tylko organizacji, kombatantów, zdjął natychmiast z ramówki te seriale".

O usunięcie tych filmów apelowali do władz telewizji kombatanci z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. Apelowali w piśmie do prezesa TVP, że "te wykwity komunistycznej propagandy dawno powinny być odesłane do telewizyjnego lamusa". "Jest skandalem, że w największym medium niepodległej Rzeczypospolitej do znudzenia lansuje się kłamliwą wersję dziejów rodem spod ogona psa Szarika".

W odpowiedzi otrzymali pismo Daniela Jabłońskiego z Wydziału Rzecznika Telewizji Polskiej, który w imieniu prezesa Bronisława Wildsteina, poinformował ich, "że Telewizja Polska nie zamierza emitować w najbliższych miesiącach seriali zakłamujących naszą przeszłość historyczną, m.in. +Czterej pancerni i pies+ i +Stawka większa niż życie+".
Cały artykuł na :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3653115.html

Jaki jest Wasze zdanie ,na temat zdjęcia tych seriali z anteny, ze względu na ich "niepoprawność" ?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 17:45   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Czterej pancerni i pies ,Stawka większa niż życie-niepoprawne historycznie ?

Absurd i tyle.Jakoś wielka krzywda nam,czyli pokoleniu wychowanemu na tych filmach - się nie stała.
Po za tym są to filmy fabularne ,a nie dokumentalne,więc mogą mijać się z prawdą
Po prostu śmieszne, jak i cała reszta spraw,które się ostatnio dzieją w Polsce.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 17:51   #11
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: Czterej pancerni i pies ,Stawka większa niż życie-niepoprawne historycznie ?

Komuś się nudzi i wymyśla
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 18:33   #12
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Czterej pancerni i pies ,Stawka większa niż życie-niepoprawne historycznie ?

tia..pewnie niedługo ktoś zrobi nową wersję, już poprawną politycznie

poza tym to przecież bardzo edukacyjne i POPRAWNE pokazywać, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, że zwierzątka się lubi i szanuje bardzo nowatorskie jak na tamte czasy

kolejna p a r a n o j a
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 20:02   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czterej pancerni i pies ,Stawka większa niż życie-niepoprawne historycznie ?

Zakładałam taki wątek...Chyba w wakacje, gdy pojwaiła się pierwsza wzmianka na ten temat
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 20:26   #14
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Czterej pancerni i pies ,Stawka większa niż życie-niepoprawne historycznie ?

eheeee.. troszke przesadzają - jejku przecież to tylko film o co takie halo ? dla mnie to troche głupawe
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 11:48   #15
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Ciekawa jestem ilu ludzi pobiera lekcje historii z seriali... Zwłaszcza tych Nudzą (bo powtarzane w kółko), ale jednak darzy się je sentymentem...

Może lepiej przed każdym odcinkiem wemitować informację: "wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione w serialu (tu nazwa) są wytworem wyobraźni jego twórców. wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest PRZYPADKOWE"

ehhh
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 19:10   #16
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
C

Może lepiej przed każdym odcinkiem wemitować informację: "wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione w serialu (tu nazwa) są wytworem wyobraźni jego twórców. wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest PRZYPADKOWE"
taaaaa no tak by mogli zrobić
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 14:31   #17
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piękne okolice Wrocławia
Wiadomości: 630
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Słyszałam, że TVN kupi te seriale, więc spoko , a na Interii dałam swój komentarz, że przecież wystarczy napisać, że jest to film s-f i z głowy.
__________________
"więcej rób, albo mniej chciej"
Fafix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 15:22   #18
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Cool Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

dla mnie to beznadziejne czepianie się.. idąc takim tokiem myślenia trzeba by wycofać wszystkie filmy sensacyjne o miłych i sympatycznych gangsterach - w końcu przestąpcy nie mogą budzić sympati..

podobnie wszystkie filmy o kowbojach atakowanych przez złych Indian ..

dopóki film nie jest DOKUMENTALNYM można w scenariuszu umieścić Marsjan, którzy wygrywają za nas bitwę pod Grunwaldem i nikt nie ma podstaw żeby się czepiać..

a 4 pancernych to nie tylko dobrze zrobiony, ciekawy film ale cegiełka w historii polskiego kina - które jak można zauważyć obecnie nie przezywa swojego rozkwitu ..
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 14:48   #19
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Mnie ta czerwona propaganda aż bije po oczach, szczególnie w "Pancernych".
Wcale się nie dziwię, że w telewizji publicznej nie chcą już puszczać bajeczek o bratniej armii radzieckiej Bardzo dobrze.
Co do ludzi, którzy czerpią wiedzę historyczną z seriali- myślę, że niestety jest takich niemało...
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 19:53   #20
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

no to nalezałoby zaprzestać produkcji filmów innych niż dokumentalne, ewentualnie S-F z wyraźnie nakreslonymi zielonymi ludkami
ale niee..przecież ktoś mógłby uwierzyć w tych kosmitów..

zostawmy tylko firmy dokumentalne i przyrodnicze.. zaakceptowane przez zespół specjalnych cenzorów (oczywiście filmy przyrodnicze tylko dla dorosłych )
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 19:04   #21
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Problem w tym, że te seriale mają pretesje do bycia osadzonymi w jakiśtam historycznych realiach.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 15:50   #22
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piękne okolice Wrocławia
Wiadomości: 630
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Cytat:
Napisane przez wredziulek Pokaż wiadomość
Problem w tym, że te seriale mają pretesje do bycia osadzonymi w jakiśtam historycznych realiach.
Mam nadzieję, że cię dobrze zrozumiałam, czyli np; "Trylogia", "Lalka", czy "Przeminęło z wiatrem" i ich ekranizacje, nie mają racji bytu?
__________________
"więcej rób, albo mniej chciej"
Fafix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 19:37   #23
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Cytat:
Napisane przez Fafix Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że cię dobrze zrozumiałam, czyli np; "Trylogia", "Lalka", czy "Przeminęło z wiatrem" i ich ekranizacje, nie mają racji bytu?
A dlaczego nie mają? W tych filmach pewne rzeczy są uproszczone, pewne pokazane niedokładnie, ale nie ma świadomego zakłamywania historii z propagandą zbrodniczej ideologii gratis.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 21:57   #24
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piękne okolice Wrocławia
Wiadomości: 630
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Może mi coś umknęło, więc mnie oświeć, kto twierdzi, że to prawda? Podejrzewam, że jestem dużo starsza od ciebie, więc kilka słów odnośnie odległej historii. W czasach kiedy ja byłam mała, nie można było otwarcie mówić, że to nie pawda, że jest to, jak to ujęłaś- "świadome zakłamywanie historii z propagandą zbrodniczej ideologii gratis", ale mi wystarczyła odpowiedz moich bliskich, na pytanie, czy to prawda?- nie, kropka! W dzisiejszych czasach, gdy człowiek jest już na tyle dorosły, żeby zainteresować się, czy coś jest prawdą, czy nie, ma możliwość sprawdzenia np; w nie zakłamanym podręczniku w szkole. Ja kształciłam się na przełomie, kiedy wszystko odtajniali, wiesz jaki myśmy mieli mętlik w głowie. Ale nie co jest prawdą, bo to się wiedziało z domu, tylko o czym już można głośno mówić. A, jeśli chodzi, i tu znów cię zacytuję- "Co do ludzi, którzy czerpią wiedzę historyczną z seriali- myślę, że niestety jest takich niemało..." ,to po prostu, nie rób sobie przysłowiowych jaj. pozdrawiam
__________________
"więcej rób, albo mniej chciej"
Fafix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 20:59   #25
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Rzeczywiście jesteś ode mnie starsza, i w ogóle wszystko prawda, co piszesz, tylko chyba za bardzo wierzysz w ludzkość. Nie w każdym domu rozmawia się na takie tematy. Jaj sobie nie robię, rzeczywiście uważam, że wielu ludzi swój obraz historii skonstruowało na podstawie tego, co zasłyszeli tudzież obejrzeli w telewizji. Nie widzę wobec tego głębszego sensu emitowania tych reliktów ponurej przeszłości w publicznych mediach. Również pozdrawiam.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 21:54   #26
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Cool Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

żeby wiedzieć jaka była przeszłość wystarczy chodzić do szkoły - a w naszym kraju jest to przyjemność obowiązkowa, więc ta troska o naiwne młode pokolenie jest zupełnie niepotrzebna

poza tym - jeśli ktoś tak wierzy telewizji na pewno ogląda także Discovery i rózne programy dokumentalne i nie jest skazany na ocenianie przeszłości na podstawie jednego przygodowego filmu

dla mnie taki argument jest zupełnie irracjonalny :0

myślę, że warto pokazywać filmy które powstawały w róznych czasach - że warto zapoznać się z tym co bawiło naszych rodziców czy dziadków - że warto posłuchać jakim zmianom podlegał nasz język na przestrzeni niewielu w sumie lat i rózne inne ciekawostki..

gdyby wycinać z filmów każde przekłamanie, każdą niezgodność z rzeczywistością, każde przesłodzenie - podejrzewam że niewiele zostałoby nam filmów do oglądania

nic nie poradzimy na to, ze filmy te powstały w takich a nie innych okolicznościach politycznych i że po II wojnie światowej tematyka wojenna z oczywistych względów budziła największe zainteresowanie
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 21:10   #27
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Nie będzie "Czterech Pancernych" ani "Kapitana Klossa"...

Pokopałam,pokopałam, znalazłam i odświeżam .
Właśnie można oglądać Kapitana Klossa w niedziele o 17.15 na TVN .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.