Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: czy kupić:
Mieszkanie spółdzielcze 1 14,29%
Mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej 6 85,71%
Głosujący: 7. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-12, 14:46   #1
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question

Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?


CO PRZEMAWIA ZA KUPNEM MIESZKANIE SPÓŁDZIELCZEGO A CO WE WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?Czy mieszkanie własnościowe spółdzielcze jest "bezpieczniejsze" ale czynsz większy niż we wspólnocie...
Gdybyście miały wybór to gdzie kupiłybyście mieszkanie??
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:23   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

To chyba oststnia rzecz jaka decyduje w moim przypadku o zakupie mieszkania.
Mam i we wspolnocie i w spółdzielni ,trudno to porównywac bo to rózne metraże ,połozenie itp.

Z pewnością nigdy nie kupiłabym mieszkania w tzw. budownictwie społecznym tzw. KTBS.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 19:01   #3
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

ja mam we wspólnocie

nie wszystkie mieszkania wykupione więc jest zarząd z Gminy (bloki na osiedlu należa do Gosp. kom), 2 babcie nie wykupiły ale kiedyś ktoś przyjdzie na ich miejsce to wtedy kto wie ...

oprócz czynszu płacisz też na fundusz remontowy

+ sami decydujemy na co wydać kasę na remont a - musimy ją najpierw "uskładać"

dobrze jest trafić na blok, gdzie wszyscy wykupili mieszkania

choć znajomy mieszka w takiej wspólnocie i zaczynają tam popadać w paranoję, zaczeło się, że za duże koszty wywozu śmieci więc każdy ma swój zamykany kubełek (podsumowanie zamiast stanieć koszty wzrosły ale już każdemu z osobna) itd

rodzice mieszkają w spółdzielczym czynsz tyle co ja +/- ale bez funduszu


oczywiście ja i rodzice mamy mieszkania własnościowe z prawem do gruntu
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 19:58   #4
MARISPOSA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 16
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
ja mam we wspólnocie

nie wszystkie mieszkania wykupione więc jest zarząd z Gminy (bloki na osiedlu należa do Gosp. kom), 2 babcie nie wykupiły ale kiedyś ktoś przyjdzie na ich miejsce to wtedy kto wie ...



dobrze jest trafić na blok, gdzie wszyscy wykupili mieszkania
Dobrze rozumiem? Gmina jest włascicielem 2 mieszkań, pozostałe zostały wykupione (zakładam, że tych mieszkan we wspólnocie jest przynajmniej kilka i udział gminy jest grubo poniżej 50%?) a Przedsiębiorstwo Gospodarki komunalnej jest zarządcą na podstawie umowy o zarządzanie?
W takim układzie wcale nie jesteście skazani na zarządzanie przez gminę i to że nie wszystkie mieszkania zostały wykupione nie ma nic do rzeczy. Wystarczy że własciciele posiadający ponad 50% udziałów podejmą uchwałę o wypowiedzeniu umowy o zarządzanie gminie i wyborze nowego zarządcy.
No chyba że macie zapisane w aktach notarialnych że gmina pozostanie zarządcą przez jakiś tam czas.
MARISPOSA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:42   #5
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

Cytat:
Napisane przez MARISPOSA Pokaż wiadomość
Dobrze rozumiem? Gmina jest włascicielem 2 mieszkań, pozostałe zostały wykupione (zakładam, że tych mieszkan we wspólnocie jest przynajmniej kilka i udział gminy jest grubo poniżej 50%?) a Przedsiębiorstwo Gospodarki komunalnej jest zarządcą na podstawie umowy o zarządzanie?
W takim układzie wcale nie jesteście skazani na zarządzanie przez gminę i to że nie wszystkie mieszkania zostały wykupione nie ma nic do rzeczy. Wystarczy że własciciele posiadający ponad 50% udziałów podejmą uchwałę o wypowiedzeniu umowy o zarządzanie gminie i wyborze nowego zarządcy.
No chyba że macie zapisane w aktach notarialnych że gmina pozostanie zarządcą przez jakiś tam czas.
tylko 2 mieszkania na 12 są nie wykupione w moim bloku (a gmina nie ma decydującego głosu; w głosowaniu zgodnie z ustaleniami ma po 1 głosie na każde z mieszkań czyli 2 głosy)

jak na razie czekamy jak gmina wyremontuje nam skwerek (na ten rok nas wyrolowali i przekazli kasę na droge przy klasztorze) ... hmm wiadomo o co chodzi ...

co do aktów notarialnych ... nie chcą pokazać mimo moich nalegań pomęczymy... pomęczymy w tej sprawie (w moim akcie nie ma czegoś takiego) ... chyba, że w akcie przekazania bloków ... osiedla z Gminy na rzecz Gospodarki

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-05-12 o 20:44
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 09:56   #6
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

hmmm czyli bezpieczniejsze spółdzielcze?
wspólnota kusi niższym o wiele czynszem....a to w dzisiejszych czasam wiadomo,przemawia do człowieka...
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 10:38   #7
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
hmmm czyli bezpieczniejsze spółdzielcze?
wspólnota kusi niższym o wiele czynszem....a to w dzisiejszych czasam wiadomo,przemawia do człowieka...
najważniejsza jest lokalizacja, stan budynku, mieszkania itd


w spółdzielczych też nie jest kolorowo

np. u moich rodziców: okna wymienia spółdzielnia - Gosp. komun. też tak tylko na drewniane (zrobiła to w całym mieście do 2005 roku), mieszkańcy pokrywali koszt zakupu pianki itd (grosze), całe miasto w kostce brukowej, co 5 lat malowanie klatek, bloki ocieplone i pomalowane, bez problemu wykup mieszkań za "złotówkę" ..... a są spółdzielnie gdzie tak kolorowo nie jest (obskurnie itd)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 11:16   #8
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

U NAS w spółdzielczych bardzoo drogie czynsze
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 16:19   #9
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

tylko we Wspólnocie,
niestety teraz kupiłam mieszkanie w Spółdzielni i sobie pluję w brodę,
dużo wyższy czynsz, oszustwa na podzielnikach ciepła, fundusz remontowy nie jest w ogóle rozliczany nie mam żadnego wpływu na decyzje, we Wspólnocie były zebrania i głosowania przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji i to myśmy decydowali czy mają robić chodniki, dach czy też budować placu zabaw i każdy mógł wybrać sobie sposób naliczania na podzielniki ciepła w zależności od położenia mieszkania w budynku.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2010-05-16 o 16:22
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 16:38   #10
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
.... każdy mógł wybrać sobie sposób naliczania na podzielniki ciepła w zależności od położenia mieszkania w budynku.
tylko idioci godza sie na podzielniki ciepła

u moich rodziców kilka lat walczyli i spóldzielnia zdjeła je

(w pierszym roku wszyscy zadowoleni bo taka nadpłata a potem z każdym rokiem coraz mniejsza nadpłata i coraz więcej ludzie oszczędzali zakręcając grzejniki a i tak mieli niedopłaty .... poza pracownikami spódzielni i innymi "waznymi"), program do rozliczeń jest juz "odpowiednio napisany"

u nas był w bloku (wspólnota) jeden taki ale pozostali miekszańcy i zarząd (Gosp. kom.) mu wytłumaczyli aby siedział cicho
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 19:53   #11
kama1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 532
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

ja pracuje w Spoldzielni, i nie mam dodatkowych profitow z tego tytulu takze nie wszedzie tak jest a znajac zasady rozliczania we wspolnotach w moim miescie ciesze sie ze nie mieszkam w niej np. place czynsz za 60 m2 w spoldzielni taki jak kolezanka we wspolnocie za 45 m2. skladniki czynszu sa raczej takie same tj fundusz, eksploatacja, woda, co, wywoz smieci.
kama1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-16, 23:42   #12
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

U mnie we wspólnocie były podzielniki elektroniczne i wszyscy oszczędzający mieli niesamowicie duże nadpłaty i sami sobie wybraliśmy tego typu podzielniki bo wcześniej była Brunata z której zrezygnowaliśmy bo rozliczyli oni na swoją korzyć. A w Spółdzielni niestety jest wszystko narzucone i nikt nic nie ma do gadania i mamy Brunate wrrrrr.

czynsz w Spółdzielni mam wyższy o 200zł w porównaniu ze Wspólnotą
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 10:12   #13
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

ja mam mieszkanie we wspólnocie i wszystkie liczniki "swoje" więc to dla mnie duzo plus
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 12:26   #14
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

iza 251 ta ankieta jest troszkę bezcelowa... Nie pozbierasz solidnych informacji, tylko nasze obserwacje związane z mieszkaniem w konkretnej wspólnocie, czy spółdzielni... A one są sprzeczne - ja np. mieszkałam w niedużym bloku "wspólnotowym" , a teraz w spółdzielczym - czynsz we wspólnocie o wiele wyższy (f.remontowy), w dodatku nie uwzględniał ogrzewania, np ocieplanie bloku na raty przez 4 lata (konieczność uzbierania pieniędzy). Co z tego, że mało osób do obgadania kwestii, jak i tak nie liczy się sensowność pomysłów, tylko większe poparcie sąsiadów Nie ma czegoś takiego, że lepiej z zasady/definicji będzie we wspólnocie, czy w spółdzielni - wszystko zależy od zarządzania, czyli od ludzi...


BTW
Brunata - wrrr, nawet nieużywane kaloryfery wskazują zużycie, ech... /ale nawet z brunatą czynsz spółdzielczy jest niższy niż we wspólnocie.../

Edytowane przez Aper
Czas edycji: 2010-05-17 o 12:29 Powód: dopisek
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 12:40   #15
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
iza 251 ta ankieta jest troszkę bezcelowa... Nie pozbierasz solidnych informacji, tylko nasze obserwacje związane z mieszkaniem w konkretnej wspólnocie, czy spółdzielni... A one są sprzeczne - ja np. mieszkałam w niedużym bloku "wspólnotowym" , a teraz w spółdzielczym - czynsz we wspólnocie o wiele wyższy (f.remontowy), w dodatku nie uwzględniał ogrzewania, np ocieplanie bloku na raty przez 4 lata (konieczność uzbierania pieniędzy). Co z tego, że mało osób do obgadania kwestii, jak i tak nie liczy się sensowność pomysłów, tylko większe poparcie sąsiadów Nie ma czegoś takiego, że lepiej z zasady/definicji będzie we wspólnocie, czy w spółdzielni - wszystko zależy od zarządzania, czyli od ludzi...


BTW
Brunata - wrrr, nawet nieużywane kaloryfery wskazują zużycie, ech... /ale nawet z brunatą czynsz spółdzielczy jest niższy niż we wspólnocie.../

własnie o takie informacje mi chodzi...
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 08:54   #16
Arleta34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
Dot.: Mieszkanie SPÓŁDZIELCZE czy we WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ?

Na moim osiedlu wygląda to jeszcze inaczej. Zarządcą osiedla jest firma Progresline. Miałam pewne obawy co do tego rozwiązania, ale okazało się bardzo dobre. Warto dodać, że nie tylko mi się podoba, ale zdecydowanej większości mieszkańców.
Arleta34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-25 08:54:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.