Plamy na skórze głowy? ŁZS? - zdjęcia! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 10:16   #1
Piotr_30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1

Plamy na skórze głowy? ŁZS? - zdjęcia!


Witam,
trzy miesiące temu zaczęła swędzieć mnie głowa - płatami zaczęła łuszczyć mi się skóra ( wielkości 5-7 mm z dziurkami po włosach o nieregularnych kształtach). Drapałem, drapałem i drapałem! W końcu po dwóch tyg. skierowałem się do dermatologa. Stwierdził że to ŁZS - łojotokowe zapalenie skóry i przepisał mi płyn do wcierania "BELOSALIC". Pomogło na tyle że skóra przestała się łuszczyć i swędzenie się osłabiło. Po kolejnych dwóch trzech tyg. następna wizyta gdyż na skórze pozostały jakieś plamki i zagłębienia o brązowym odcieniu. Plamki są na całej głowie. Głównie małe jednak z tyłu pozostały większe. Wcześniej w tych miejscach odpadały mi płaty skóry a następnie włosy skręcały się do środka (zwijały w swoją stronę – wyglądały jak sklejone). Skóra nadal po kąpieli była zaczerwieniona i lekko swędziała. Dermatolog przepisał mi szampon STIEPROX i stwierdził że już wszystko będzie ok. Niestety skóra swędzi nadal a plamy i wgłębienia pozostały. Już trzeci miesiąc z tym walczę i nie mogę sobie poradzić. Dla mnie to duży problem bo chodzę w krótkich włosach a wygląda to beznadziejnie i obleśnie!!!

Poniżej dołączam fotki. Może wiecie czy na pewno to ŁZS i jak się tego pozbyć (tych plam by były niewidoczne)?
Dzięki

Piotr_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 13:30   #2
twardowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Plamy na skórze głowy? ŁZS? - zdjęcia!

Dobry, bardzo dobry krem na przebarwienia Ci pomoże, ale musisz koniecznie wybrać się do innego dermatologa, żeby doradził Ci, który konkretnie wybrać. W żadnych chorobowych zmianach forum Ci nie pomoże, a może zaszkodzić. Pełno tu pseudoradzaczy, którzy mogą Ci przynieść więcej szkody niż pożytku! Tak więc do lekarza (innego) marsz! ;]
twardowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:57   #3
josephine86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 87
Dot.: Plamy na skórze głowy? ŁZS? - zdjęcia!

zgadzam sie. skonsultuj sie z jakims innym dermatologiem jesli nie jestes zadowolony z obecnego. w takich sprawach najlepiej do lekarza zeby sobie nie zaszkodzic
josephine86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.