Karnawał czas zacząć :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs – makijaż karnawałowy

Notka

Konkurs – makijaż karnawałowy Zapraszamy do udziału w konkursie "Makijaż karnawałowy z marką Rossmann".
Przed Wami doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności makijażowych i wygrania kart podarunkowych Rossmann.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-23, 20:56   #1
ogi2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Lightbulb

Karnawał czas zacząć :)


Witam wszystkich zaglądających

Na początek chciałabym powiedzieć coś o sobie, a właściwie o mojej cerze, bo może akurat ktoś ma taką samą i będzie mógł coś podglądnąc

Otóż, nie mam większych problemów z cerą, malutkie wągry wyskakują mi czasem na brodzie - ale je ukrywam jeśli są niespodziewane. Jeśli jest akurat tak, że nigdzie nie wychodzę to wyciągam go, oczyszczam i domykam, żebym później nie musiała nic ukrywać
Mam cienie pod oczami, ale mam świetną metodę na nie, o czym powiem za chwilkę.
Czasem zdarza mi się również świecenie czoła, ale na to również mam sposób.

To tyle o mnie. Na początku chciałabym powiedzieć o bardzo ważnym kroku w stronę makijażu - o OCZYSZCZANIU.

Bez tego kroku nie wyobrażam sobie pójścia dalej, jest to krok niezbędny. Oczyszczanie zaczynam od delikatnego peelingu, który złuszcza martwy naskórek, oraz sprawia że skóra w dotyku jest miła, bardzo delikatna. Do oczyszczania używam również żelu, ja posiadam akurat z Neutrogeny, chociaż baardzo ciężko go dostać - tak więc jak go spotkam to od razu robię zapasy
I na koniec oczywiście krem. Jeśli na dzień to ochronny z filtrami, a jeśli na jakąś imprezę to zwykły pielęgnacyjny w zupełności wystarczy

Na początek to wszystko, zapraszam niebawem, kiedy to zamierzam przejść do sedna sprawy - czyli do makijażu

Gorąco pozdrawiam !
ogi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 16:37   #2
ogi2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: Karnawał czas zacząć :)

Witam ponownie a więc makijaż karnawałowy.

W karnawałowym makijażu możemy sobie pozwolić na dużo więcej. Bardziej wyraziste oko, sztuczne rzęsy, pogrubione brwi, podkreślone policzki, kolorowe usta i .. brokat.
Moimi ulubionymi makijażami są oczywiście smoky eyes, albo po prostu kreska zrobiona eyelinerem, wyciągnięta do góry. U niektórych pań zauważyłam opadającą kreske co wygląda bardzo śmiesznie i tworzy efekt "smutnych oczu", a przede wszystkim nie jest ładne. Także uwaga z tymi kreskami

Smoky eyes.

Jak go wykonać ?

1. Przed malowaniem powiek zatuszuj cienie pod oczami, najlepiej rozświetlającym korektorem ( np. Bourjois Healthy mix)

2. Na powieki nałóż cienką warstwę bazy lub podkładu, możesz też użyć cienia do powiek w cielistym odcieniu.

3. Zaczynamy malowanie – jaśniejszy cień rozprowadź równomiernie na całej powiece ,a ciemniejszy cień nałóż od połowy powieki do zewnętrznego kącika – wyciągnij ciemny kolor lekko ku górze.

4. Teraz rozetrzyj granice kolorów, tak aby nie było widać wyraźnych podziałów kolorystycznych i żeby powstał efekt przenikania barw.

5. Obrysuj oko kredka. Możesz zacząć rysowanie kreski od ¾ długości powieki. Natomiast jeśli masz małe oczy, pamiętaj by kreski nie łączyły się w wewnętrznych kącikach!

6. Dla wzmocnienia efektu możesz obrysować kredką dolną powiekę.

7. Dokładnie pomaluj tuszem rzęsy, najlepiej ruchami zygzakowatymi z dołu ku górze rzęs.

8. Na wierzch takiego makijażu możesz położyć jeszcze tak zwany „top coat”, czyli kosmetyk ze złocistym lub srebrzystym pyłem.

np coś takiego :



Proste, prawda ?



---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Makijaż z wykorzystaniem elinera.

Jest to bardzo prosty makijaż ale wymaga wprawy. Uczyłam się go z filmiku, który wkleję poniżej i na początku w ogóle mi nie szło. Kreski były krzywe, nierówne, ale z czasem wychodziło to coraz lepiej i teraz zajmuje mi to naprawdę chwilkę
Dziękuje pani która wspaniale tłumaczy na filmiku jak to zrobić, wszystko widać dokładnie
Zachęcam do oglądania i do ćwiczenia

http:// kobieta.spryci arze.pl/zobacz/jak-zrobic-perfekcyjna-kreske-na-powiece-2

Edytowane przez ogi2
Czas edycji: 2012-01-24 o 16:46
ogi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs – makijaż karnawałowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.