³ysienie androgenowe u kobiet - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-06-23, 13:05   #31
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 1 644
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

jak najszybciej powinna¶ wybraæ siê do dermatologa.Nadmierne wypadanie w³osów nie oznacza od razu ca³kowitego wy³ysienia Najwa¿niejsze,¿eby¶ zrobi³a pierwszy krok i zadzwoni³a do dermatologa.
__________________
Filologia germañska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-23, 17:54   #32
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

bylam juz !chciala dac mi loxon,ale przy moich przetluszczajacych sie wlosach,wcierac to 2 razy dziennie to bylaby jakas rzeznia i jeden wielki tluszcz na glowie,wiec zapisala Alpicort E, ale na ulotce tego nietaniego specyfiku (ok 80zl) wyczytalam,zeby nie stosowac w przypadku tradziku,a ja takowy wlasnie mam na czole gdzie bedzie stycznosc z lekiem najwiecej,wiec nie wiem co robic teraz!dermatolog chyba nie wziela tego pod uwage :/!wolalabym sie leczyc tab.anty,bo jest to lysienie androgenowe,a i tak musze je przyjmowac,ale wlasnie nie wiem czy Yaz czy te o niskiej dawce hormonu tez moga byc(co wychodzi z tego zalacznika ,ktory wkleilam),bo po co sie truc az tak duza dawka jaka jest w Yazie(zamiennik yasminelle) i tu jest moje pytanie wlasnie...
xenaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-23, 21:48   #33
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 4 298
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cytat:
Napisane przez xenaaa Poka¿ wiadomo¶æ
bylam juz !chciala dac mi loxon,ale przy moich przetluszczajacych sie wlosach,wcierac to 2 razy dziennie to bylaby jakas rzeznia i jeden wielki tluszcz na glowie,wiec zapisala Alpicort E, ale na ulotce tego nietaniego specyfiku (ok 80zl) wyczytalam,zeby nie stosowac w przypadku tradziku,a ja takowy wlasnie mam na czole gdzie bedzie stycznosc z lekiem najwiecej,wiec nie wiem co robic teraz!dermatolog chyba nie wziela tego pod uwage :/!wolalabym sie leczyc tab.anty,bo jest to lysienie androgenowe,a i tak musze je przyjmowac,ale wlasnie nie wiem czy Yaz czy te o niskiej dawce hormonu tez moga byc(co wychodzi z tego zalacznika ,ktory wkleilam),bo po co sie truc az tak duza dawka jaka jest w Yazie(zamiennik yasminelle) i tu jest moje pytanie wlasnie...

1. to nie jest tak ¿e wcierasz ci±gle 2 razy dziennie, najlepiej brac jak najwieksza dawke na poczatku czyli 5% nie 2%, ja osobiscie wciralam raz dziennie 5%, a potem po jakims czasie co drugi dzien itd zmniejszala sie dawka. Jak Tobie lekarka kazala jednak 2 razy dziennie na poczatku to i tak my¶lê, ¿e to przejsiowa sytuacja, bo dawke sie zmniejsza... a osobicie mysle ¿e da sie przezyc z tym na wlosach, bardziej wysusza je niz tlusci

2. ja lekarzem nie jestem, ale mam doswiadczenia i z yasminelle i z diane z czasow kiedy mialam ten problem, jednak dzialanie nie jest to samo, yasminelle rzadne, ale nie sugeruj sie zbytnio bo jak sie okazalo wypadanie wlosow bylo u mnie sodowane czyms innym...

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-06-23 o 22:04
inc0rrect jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-23, 21:57   #34
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 4 298
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

mo¿e któr±¶ z Was dziewczyny zainteresuje efekt leczenia loxonem

oba czo³a moje, pierwsze z koncowki wrzesnia, drugie ze stycznia, niecale 4 miesiace roznicy


(dodam ¿e ju¿ siê w to nie bawiê, diagnoza by³a z³a a w³osy przesta³y mi wypadaæ, stare dzieje a w tym niskim czole wygl±da³am idiotycznie, chyba przez ten loxon ro¶nie wiêcej wlosow niz powinno)

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-06-23 o 22:07
inc0rrect jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-25, 19:50   #35
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

dzieki za odp!no faktycznie jest roznica!ale tez dosc dlugo musialas na nia czekac :/,a po jakim czasie od uzywania przestaly wypadac?i czy to prawda,ze w pierwszych tyg.uzywania wypadaja jeszcze bardziej?
xenaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 19:31   #36
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

i czy przetluszcza wlosy?bo mam straszny z tym problem,a jak mam jeszcze wcierac 2 razy dziennie to juz wogole sobie tego nie wyobrazam:/
xenaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-22, 20:20   #37
malychomik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Witam.
W³a¶nie wróci³am od dermatologa, gdzie stwierdzono u mnie ³ysienie androgenowe... i teraz nie wiem, czy ¶miaæ siê czy p³akaæ.
Problem z w³osami zacz±³ siê jakie¶ 3 miesi±ce temu. Chocia¿ mo¿e i wcze¶niej... nigdy nie mia³am jakiej¶ super czupryny, bo zawsze moje w³osy by³y bardzo cienkie... ale mia³am b³yszcz±ce, d³ugie do pasa, koloru jasny blond w³osy...
W ka¿dym razie 3 miesi±ce temu zauwa¿y³am zwiêkszone wypadanie w³osów, którym zbytnio siê nie przeje³am, bo stwierdzilam ¿e wynika z przesilenia jesiennego. Uwagê dopiero zwróci³a mi fryzjerka 2 miesi±ce temu, gdy powiedzia³a ¿e na mojej g³owie widoczne s± prze¶wity i skierowa³a mnie do lekarza. Przez ostatni okres by³am nara¿ona na spory stres, który da³ mi siê we znaki. Wiêc stwierdzi³am, ¿e to na pewno jego wina. Posz³am do wujka lekarza, poprosi³am go o loxon, dosta³am jeszcze zastrzyki wzmacniaj±ce z witaminy B, ponadto kupi³am dermenê do mycia i do wcierania. Dodatkowo obcie³am w³osy - z d³ugich do pasa na króciutkie do brody... widaæ by³o bardzo delikatn± poprawê...
Dodam, ¿e od ponad 3 lat stosujê antykoncepcjê doustn±. Pech chcia³, ¿e w tym czasie akurat nie mia³am recepty i zrobi³am sobie miesiêczn± przerwê. Nim up³yn±³ miesi±c - nast±pi³o najgorsze - mega tr±dzik na twarzy i w³osy wypadaj±ce GAR¦CIAMI. Ka¿de mycie w³osów to p³acz i histeria.
Umówi³am siê wiêc do dermatologa... Po wizycie to ju¿ nie wiem czy mam siê ¶miaæ czy p³akaæ... Pani doktor powiedzia³a, ¿e to typowe ³ysienie androgenowe i ¿e to wcale nie jest prosta sprawa. St±d pojawi³o siê wypadanie w³osów indukowane stresem i dodatkow± przerw± w dostawie hormonów i mój tr±dzik. Pani doktor stwierdzi³a ¿e nie mo¿e siê podj±æ leczenia, bo leczenie powinno byæ prowadzone przez ginekologa-endokrynologa. I leczenie nie jest wcale prost± spraw±. Dosta³am na tr±dzik Duac, a na w³osy Alpicort. Najpierw muszê wybraæ mój Cilest do koñca (gdy¿ jestem dopiero w po³owie listka), i w 5 dniu przerwy zrobiæ badania hormonów:
-prolaktyny
-wolnego testosteronu
-androstendionu
-h. folikulotropowego
-h. luteinizuj±cego
ewentualnie estrogenu
Z wynikami mam siê udaæ do ginekologa, lub w razie dalszej potrzeby do endokrynologa. W zale¿no¶ci od poziomu hormonów bêdê leczona Diane i Androcurem.

Powiedzcie mi czy bêdê zmuszona wcieraæ do ¶cierwo we w³osy do koñca ¿ycia? I czy do koñca ¿ycia bêdê zmuszona je¶æ hormony? Czy da siê to wyleczyæ, bez konieczno¶ci ci±g³ego przyjmowania leków? Czy komu¶ siê uda³o? Je¶li tak, to jak d³ugo to trwa³o? Czy mo¿ecie poleciæ mi dobrego ginekologa/endokrynologa w £odzi?

Za wszelkie informacje bêdê bardzo wdziêczna... Pozdrawiam wszystkich ³ysielców...
malychomik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 18:43   #38
troska
Przyczajenie
 
Avatar troska
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 18
GG do troska
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cze¶æ dziewczyny!
Od pó³ roku sypi± mi siê w³osy. Bra³am tabletki typu inneov i u¿ywa³am ampu³ek Vichy, nowe w³osy odrastaj±, stare wypadaj±. Dzisiaj by³am na pierwszy zabiegu mezoterapii ig³owej skóry g³owy i pani dermatolog mi powiedzia³a, ¿e prawdopodobnie ³ysienie androgenowe, bo w³osy mam przerzedzone z przodu g³owy, wypisa³a loxon i da³a skierowanie do ginekologa-endokrynologa. Mam mega do³a, bo jestem z wykszta³cenia kosmetologiem, a mój wygl±d jest moj± wizytówk±. Raz, ¿e jestem strasznie obola³a po mezo, a dwa, ¿e to jednak du¿e obci±¿enie psychiczne. Nooo i tyle... Chcia³am siê po prostu po¿aliæ
__________________
come into my lovely place, full of color and full of taste https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=13710
troska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-18, 14:54   #39
Huebsch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Czesc dziewczyny! Oczywiscie znalazlam sie na tym forum z tego samego powodu co Wy. Mam juz troche doswiadczenia wiec opowiem o tym, co ja wiem. Problem z wypadaniem wlosow zaczal sie oczywiscie juz z 3 lata wczesniej, ale nie zauwazalam tak drastycznego wypadania wlosow wiec go lekcewazylam.
U mojej siostry ktora, jest ode mnie mlodsza musze dodac, wypadanie wlosow zaczelo sie juz duzo wczesniej, szkoda mi jej bylo, probowalam pomoc jak moglam. W duchu strasznie sie cieszylam ze mnie ten problem nie dotyczyl... do czasu. W tej chwili borykam sie dokladnie takimi samymi przeswitami jak ona.
Jakies pol roku temu trafilam do endokrynologa, ktory po dlugim proszeniu i wielkim wyolbrzymieniu problemow, dal mi skierowanie na badanie androstedionu ... okazalo sie ze jego poziom jest podwyzszony, co juz sygnalizuje problemy z androgenami. Lekarz przepisal mi Pabi Dexamethason w malej dawce. Zaczelam brac od razu widzialam poprawe, wlosu zaczely odrastac i zrobily sie widocznie grubsze, aczkolwiek ja mialam wrazenie ze lekko puchne wiec zrezygnowalam z zazywania tego sterydu... Wlosy zaczely wypadac jeszcze mocniej niz wczesniej!!!! Teraz od 2 tygodni walcze razem z Loxonem 5% i czekam na efekty! Dam znac jak bedzie widac poprawe! Mam nadzieje, ze nie bede musiala sie chowac przed ciekawskimi spojrzeniami ludzi ...
Dziewczyny zawsze jest jakies wyjscie z trudnej sytuacji, trzeba tylko probowac!
Huebsch jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-20, 18:05   #40
06071991a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Widze ze nie jestem jedyna ³ysiej±ca osoba na swiecie; chociaz jedna dobra wiadomo¶cwiem co to jest miec zakola i lysine na czubku glowy niestety. Trudno mi sobie z tym poradzic. Chodze po lekarzach i nic. Testosteron niby w normie, prolaktyna to samo. TSH tez wyszlo w normie a w³osy wypadaja nie wiem juz co robic niby nie wypada mi juz tak duzo wlosow jak chociaz by w tamtym roku ale wlosow jest coraz mniej. Najgozej jest z przodu. Zakola coraz wieksze w dodatku mam wysokie czolo wiec nie idzie ich zwiazac do gory widze juz przeswisty i czuje zimno na skorze glowy bo tak malo mam tych wlosow. Najbardziej boje sie tego ze wlosy mi juz nigdy nie odrosna zastanawiam sie juz nawet nad przeszczepem bo naprawde jestem zdesperowana i okropnie sie boje. Co wg was mam zrobic?
06071991a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-05-29, 07:11   #41
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 164
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cytat:
Napisane przez 06071991a Poka¿ wiadomo¶æ
Widze ze nie jestem jedyna ³ysiej±ca osoba na swiecie; chociaz jedna dobra wiadomo¶cwiem co to jest miec zakola i lysine na czubku glowy niestety. Trudno mi sobie z tym poradzic. Chodze po lekarzach i nic. Testosteron niby w normie, prolaktyna to samo. TSH tez wyszlo w normie a w³osy wypadaja nie wiem juz co robic niby nie wypada mi juz tak duzo wlosow jak chociaz by w tamtym roku ale wlosow jest coraz mniej. Najgozej jest z przodu. Zakola coraz wieksze w dodatku mam wysokie czolo wiec nie idzie ich zwiazac do gory widze juz przeswisty i czuje zimno na skorze glowy bo tak malo mam tych wlosow. Najbardziej boje sie tego ze wlosy mi juz nigdy nie odrosna zastanawiam sie juz nawet nad przeszczepem bo naprawde jestem zdesperowana i okropnie sie boje. Co wg was mam zrobic?
Poszukaj w swoim mie¶cie dobrego dermatologa zajmuj±cego siê ³ysieniem. Mi wypisa³ kuracjê na 4 miesi±ce, do smarowania skóry g³owy i 3 rodzaje tabletek. W³osy zdecydowanie mniej wypada³y.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 11:09   #42
karolajna_
Raczkowanie
 
Avatar karolajna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Hej dziewczyny

Jakie tabletki antykoncepcyjne s± typowo antyandrogenne i mog± zahamowaæ to wypadanie? Yasminelle siê do tego nadaje? Czy nie? Jak myslicie?
Dodam tylko ¿e wszytskie badania androgenów- testosteron mam dobre i w normie jedynie mam podwy¿szona tarczyce i sie w³a¶nie lecze ale mie¶ci sie ona w normie.... chyba to nie mo¿e byæ przyczyn± wypadania typu androgennego?
__________________

"W ¿yciu istniej± rzeczy, o które warto walczyæ do samego koñca" P. Coelho







Edytowane przez karolajna_
Czas edycji: 2011-05-31 o 11:11
karolajna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-09, 18:21   #43
niteczka089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 6
czy to ³ysienie androgenowe ?? pomocy

Probelm z wypadaniem w³osów zaczê³am mieæ w wieku 13 lat kiedy to zachorowa³am na anoreksje , moje wlosy wypadaly garsciami, nie mialam okresu przez ponad rok. Potem gdy siê wyleczylam okres wrocil, zaczelam farbowac wlosy na jasny blond i sadze ze to rowneiz je wyniszczalo ale nie byly one jednak w tak bardzo zlym stanie, gdy porównujê chociazby zdjecia z tamtego okresu. Natomiast teraz nie mam miesiaczki od ponad pol roku po odstawieniu hormonow i zauwazylam ze stan moich wlosow bardzo sie rozni przy samej grzywce od tych ktore sa z tylu glowy. Grzywke mam potwornie marna widze skore glowy, W innych miejscach tak nie mam. I teraz moje pytanie, czy to ³ysienie androgenowe ?? duzo czytalam o tego typu lysienia, wystepuje u kobiet kiedy maja problem z hormonami, a ja w tej chwili taki mam przez brak miesiaczki... no i charakteryzuje siê tym ze wlosy sa przerzedzone na czubku glowy. Czy jesli znow dostane miesiaczke to stan wlosow siê poprawi ? Czy w ogole wszystko wskazuje na to ze to wlasnie ten typ lysienia ???
niteczka089 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-17, 14:16   #44
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: czy to ³ysienie androgenowe ?? pomocy

mam podobna sytuacje i nie wiem, co o tym my¶lec. tez kiedy¶ z powodu diety wypada³y mi w³osy, nie mia³am okresu przez 8 miesiêcy, potem wróci³,ale by³ nieregularny. no i farbujê w³osy. mam rzadkie z przodu...
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-17, 14:31   #45
natiks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: czy to ³ysienie androgenowe ?? pomocy

Wiem,¿e mo¿e to co napisze to marna pomoc bo duzo o tym wszystkim sie naczyta³a¶ ale moim zdaniem najlepiej udaæ siê do ginekologa - endokrynologa i poprosic o skierowanie na badania m.in. poziomu androgenów i wtedy wszystko powinno sie wyjasniæ
natiks jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-09, 20:44   #46
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 4 245
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

ja bralam yasmin,ale nie zauwazylam jakiejs poprawy...

ogolnie hormony mam zle ;/

ale endo-gin zignorowala to,ze mi wypadaja wlosy a z roku na rok jest coraz gorzej chociaz wczesniej mialam geste,grube,zdrowe wlosy ;/

jakie badania moga potwierdzic androgenowe wypadanie wlosow?
testosteron mam podwyzszony,prolektyne i bodajze androstendion

na glowe wypadaja a rosna gdzie indziej i ciemnieja ;/
Mary_Q jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-18, 18:10   #47
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 164
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Ciê¿ko powiedzieæ, ale wydajê mi siê ¿e najwiêksz± rolê w ³ysieniu odgrywa testosteron i prolaktyna. Jednak nie mam pewno¶ci.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-20, 14:54   #48
b0006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie u mnie te¿ nikt nie mia³ takiego problemu jak mój... Mama ma sporo w³osów a jest ju¿ po 50-tce, tata równie¿... Dziadkowie mieli ich sporo... Babcia do dzi¶ cieszy siê bujn± grzyw± i warkoczem do po³owy pleców, a skoñczy³a 83 lata... Tylko ze mnie jest taki ³ysol
Rozmawia³am dzi¶ z lekarzem, ale tylko z ogólnym... Mo¿e nie zna siê zbytnio na tej dziedzinie, ale... mówi³a ¿e sama w rodzinie mia³a taki przypadek i ¿e tej osobie Loxon pomóg³... Jedyny minus jest taki, ¿e w³osy nawet w przypadku tej kuracji przestaj± wypadaæ dopiero po dwóch miesi±cach... Wiadomo, ka¿dy organizm inaczej na to zareaguje, ale nie ma tak hop siup W kolejnych miesi±cach ma podobno nastêpowaæ STOPNIOWE odrastanie utraconych w³osów, nawet je¶li wypada³y wraz z cebulk±...
Ale... ¿eby nie by³o tak s³odko... Co my mamy robiæ przez te dwa miesi±ce zanim przestan± wypadaæ??? Super, ¿e co¶ tam odro¶nie, kiedy¶ tam w przysz³o¶ci... Szkoda tylko, ¿e wypadaj± (w moim przypadku) w³osy d³ugo¶ci ok. 45cm, a nowe wyrosn± i bêd± mia³y kilka milimetrów... ¯eby uros³y do tej d³ugo¶ci co obecne, to potrzeba bêdzie jakich¶ kilku(nastu) lat
Trudno powiedzieæ czy to od robienia przedzia³ka... Mnie dzi¶ zarzucono, ¿e ³ysiejê, bo mia³am w³osy zwi±zane w kitkê. Przecie¿ nie ¶ci±gam ich gumk± tak mocno, ¿e wyrywam je z cebulkami No i fajnie siê mówi "proszê chodziæ z rozpuszczonymi w³osami" je¶li ma siê ich na g³owie miliardy, a nie tak jak my ³ysiej±ce kilkaset
Przede wszystkim nie panikujmy Im bardziej siê stresujemy, tym wiêcej w³osków tracimy

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Nie mam anemii, sprawdzi³am to... Zreszt± nakazano mi wszamianie buraczków i innych ¿elazianych specyfików

Zamienniki Loxonu? Toæ ja my¶la³am, ¿e Loxon i tak jest zamiennikiem zagranicznego Minoksidilu (czy jak mu tam) i Regaine Loxon jest taniu¶ki... Choæ jedna rzecz mnie dzi¶ zaskoczy³a... Zamawiaj±c Piloxidil 2% w aptece internetowej zap³acê 18z³, a kupuj±c ten sam lek w sieci aptek do których odnosi siê ta apteka internetowa, za tê sam± buteleczkê chc± 25z³! Szok i chamstwo w bia³y dzieñ

Hmm, a stosowa³a która¶ z Was Seboren? To jest co¶ na zasadzie Loxonu, Pidoxidilu, Minoksidilu, Regaine itd., do kupienia tylko w aptekach... 2 razy dziennie wciera siê to w skórê g³owy (i w³oski) i podobno powoduje i przyspieszony wzrost w³osów (dobra informacja dla zapuszczaj±cych ) i wzmacnia cebulki... Nie wiem ile w tym prawdy, ale na ró¿nych forach nie spotka³am siê z ¿adn± negatywn± opini± na ten temat... Cena ¶miesznie niska, bo zap³aci³am za to 7z³... Butelka do¶æ du¿a, ale wydaje mi siê to ma³o wydajne i... strasznie ¶mierdzi Tylko pytanie... czy to mo¿na stosowaæ w trakcie kuracji Loxonem? Bo nie chcê ¿eby na mojej g³owie powsta³a jaka¶ mieszanka wybuchowa

No i jeszcze jedno... Podobno cuda dzia³a te¿ nafta kosmetyczna (w po³±czeniu z ¿ó³tkiem jaja kurzego, olejem rycynowym, cytryn± lub solo), ale na ulotce Piloxidilu napisano, ¿e nie nale¿y stosowaæ nafty podczas kuracji tym ¶rodkiem, gdy¿ nafta mo¿e zwiêkszaæ wch³anianie minoksidulu Próbowa³a która¶ z Was te dwa ¶rodki po³±czyæ?

Ja stosowa³am seboren.
Specyfik by³ mi nie znany, ale gdzie¶ na forum kto¶ go wychwala³ i polecia³am do apteki (koszt ok 10 z³). Przela³am go do butelki po od¿ywce w p³ynie. Wieczorem psikam skórê g³owy, pó¼niej palcami masujê skórê g³owy.
Rezultat: mam pe³no takich króciutkich w³osów. No i widaæ, ¿e w³osy bardzo szybko po tym rosn±. Doczyta³am te¿ ¿e mo¿na z tego tonik zrobiæ (jak kto¶ ma pryszcze, zaskórniki) i to na serio dzia³a. Ju¿ 3 dnia mia³am idealn± twarz.
Poleci³am go mamie (wyleczy³a tym ³upie¿ t³usty), a tata odzyska³ w³osy, które straci³ w wyniku brania lekarstw (nie by³ ca³kiem ³ysy, ale w³osy mocno mu siê przerzedzi³y).

Jestem wiern± fank± tego specyfiku! Polecam ka¿demu, koszt niewielki, a warto spróbowaæ.

Mo¿e byæ problem z kupnem tego, bo apteki nie maj± tego na stanie (za tanie i nie reklamowane), ale jak zamówisz przywioz± go.
b0006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-21, 11:57   #49
estera4
Raczkowanie
 
Avatar estera4
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 72
Send a message via Skype™ to estera4
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Hej dziewczyny, polecam Wam ten w±tek, jest tu opisana dosyæ nietypowa kuracja przeciw ³ysieniu androgenowym ale podobnie¿ skuteczna i nie s± to hormony.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=470275
estera4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 18:46   #50
wirtualna2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

ja mogê zapomnieæ o hormonach, próbowa³am ró¿nych i nic nie dawa³yL s³ysza³am o takim badaniu jak trichogram, bo to pozwala podobno na lepsz± (dok³±dniejsz±) diagnostykê problemu.nie wiecie, gdzie mo¿na zrobiæ takie badanie w Krakowie?
wirtualna2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-04, 09:08   #51
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 164
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cytat:
Napisane przez wirtualna2 Poka¿ wiadomo¶æ
ja mogê zapomnieæ o hormonach, próbowa³am ró¿nych i nic nie dawa³yL s³ysza³am o takim badaniu jak trichogram, bo to pozwala podobno na lepsz± (dok³±dniejsz±) diagnostykê problemu.nie wiecie, gdzie mo¿na zrobiæ takie badanie w Krakowie?
Ja mia³am to badanie, ale nie dowiedzia³am siê niczego wiêcej ni¿ wiedzia³am.
Chc±c obaliæ perspektywê "³ysienia androgennego" odwiedzi³am 3 lekarzy, którzy potwierdzili przypad³o¶æ, i oznajmili, i¿ aktualnie nie ma ¶rodków które by pomog³y na tyle by odzyskaæ w³osy. Jedyna mo¿liwo¶æ to hamowanie wypadania, ale w³osy i tak bêd± siê sypaæ tylko wolniej.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-08, 20:40   #52
wirtualna2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

tylko, ¿e ja cherrry to tak szczerze mówi±c praktycznie nic nie wiem, poza tym, ze wypadaj± mi w³osy…. Te hormony to mi chyba na odczepkê przepisywali i liczy³am na to, ¿e potym badaniu dowiem siê czego¶ wiêcej. Mo¿e to i dobrze, ¿e ostudzi³a¶ mój entuzjazm i nie bêdê w razie czego jako¶ bardzo zawiedziona, ale jednak chcia³abym spróbowaæ, w koñcu ka¿dy przypadek jest inny. Poza tym to badanie, o ile siê nie mylê, s³uzy przede wszystkim diagnostyce, na której mi teraz najbardziej zalezy. Dlatego ponawiam pro¶bê o jakie¶ sprawdzone o¶rodki w Krakowie
wirtualna2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-12, 20:03   #53
aneccia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

dziewczyny z ³ysieniem na czubku g³owy borykam siê od kilku lat, próbowa³am wszystkiego, by³am u wielu lekarzy, hormony zawsze mia³am w normie, ostatnio jednak lekarz poleci³ mi stosowaæ chronostim(preparat przeznaczony dla mê¿czyzn do stosowania rano i wieczorem, ten na rano na bazie palmy saba³owej) oraz neoptide, wcieram codziennie od ponad dwóch miesiêcy, w³osy odrastaj±, czeka³am na to kilka lat, mam setki ma³ych w³osków, i przerzedzenia powoli znikaj±, wypróbujcie te preparaty, ja w koñcu odzyska³am spokój i jestem pe³na nadziei, ¿e wszystkie w³oski odrosn±, w koñcu co¶ zaczê³o dzia³aæ a stosowa³am naprawdê wszystko co opisane na forach...
aneccia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-15, 13:09   #54
majka199292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

hej. z miesi±c temu kole¿anka powiedzia³a mi ¿e mam na czubku g³owy ³ysy placek. My¶la³am ¿e ¿artuje . Przysz³am do domu i faktycznie w lusterku zobaczy³am ko³ko wielko¶ci kieliszka do wódki bez w³osów. Sama ³ysa skóra g³owy. By³am prawie pewna ¿e to ³ysienie plackowate. Nie mia³am akurat czasu ¿eby wybraæ sie do lekarza wiec leczy³am siê sama. Kupi³am ampu³ki z czarnej rzepy, ale niestety nie pomog³o, szampony i od¿ywki z tej samej firmy tez nie da³y zadnych efektów. Codzinnie ogl±da³am swoj± g³owê i szuka³am podobnych zmian na skórze g³owy. Nie znalaz³am nic. Do przedwczoraj. Podnios³am grzywkê ( tam zawsze mia³am du¿o w³osów wiec przy przegl±daniu omija³am to miejsce) i zobaczy³am z prwej strony zakole... :/ By³am za³amana i dopiero po tym co uj¿a³am postanowilam zapisac sie do lekarza. Jutro ide. Bede miala troche problem z dostaniem siê bo nie mieszkam w Polsce. Zobaczymy czego siê dowiem.
I o to do was pytanie dziewczyny. Czyta³am ¿e ju¿ troche dawno pisa³y¶cie o tym problemie i chcia³a bym sie dowiedziec jak wam posz³y kuracje? Czy wyleczy³y¶cie siê ca³kowicie z tego ? Nie mam za du¿ej wiedzy na ten temat ale czytaj±c informacje w poradnikach typu : Nie jest to uleczalne: Poprostu powala mnie z nóg... :-/ Nie mam ju¿ si³y do³owaæ sie tymi teoriami. Poraz zrobiæ co¶ praktycznie Czekam n odpowied¼ i pozdrawiam.
majka199292 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-15, 13:13   #55
majka199292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

hej. z miesi±c temu kole¿anka powiedzia³a mi ¿e mam na czubku g³owy ³ysy placek. My¶la³am ¿e ¿artuje . Przysz³am do domu i faktycznie w lusterku zobaczy³am ko³ko wielko¶ci kieliszka do wódki bez w³osów. Sama ³ysa skóra g³owy. By³am prawie pewna ¿e to ³ysienie plackowate. Nie mia³am akurat czasu ¿eby wybraæ sie do lekarza wiec leczy³am siê sama. Kupi³am ampu³ki z czarnej rzepy, ale niestety nie pomog³o, szampony i od¿ywki z tej samej firmy tez nie da³y zadnych efektów. Codzinnie ogl±da³am swoj± g³owê i szuka³am podobnych zmian na skórze g³owy. Nie znalaz³am nic. Do przedwczoraj. Podnios³am grzywkê ( tam zawsze mia³am du¿o w³osów wiec przy przegl±daniu omija³am to miejsce) i zobaczy³am z prwej strony zakole... :/ By³am za³amana i dopiero po tym co uj¿a³am postanowilam zapisac sie do lekarza. Jutro ide. Bede miala troche problem z dostaniem siê bo nie mieszkam w Polsce. Zobaczymy czego siê dowiem.
I o to do was pytanie dziewczyny. Czyta³am ¿e ju¿ troche dawno pisa³y¶cie o tym problemie i chcia³a bym sie dowiedziec jak wam posz³y kuracje? Czy wyleczy³y¶cie siê ca³kowicie z tego ? Nie mam za du¿ej wiedzy na ten temat ale czytaj±c informacje w poradnikach typu : Nie jest to uleczalne: Poprostu powala mnie z nóg... :-/ Nie mam ju¿ si³y do³owaæ sie tymi teoriami. Poraz zrobiæ co¶ praktycznie Czekam na odpowied¼ i pozdrawiam was gor±co.
majka199292 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-02-18, 13:36   #56
need_help
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Witam wszystkich, równie¿ cierpiê na ³ysienie androgenowe, mam nieca³e 25 lat, moje w³osy zaczê³y wypadaæ ok. 5 lat temu. Wcze¶niej mia³am piêkne, normalne i zdrowe w³osy, a¿ nagle przysz³o.. ;( chodzi³am po wielu lekarzach, kilku dermatologów, ginekologów, endokrynologów... badania krwi wysz³y w normie, przede wszystkim tarczyca i testosteron ok. Wiêc jedyn± odpowiedzi± by³o ³ysienie androgenowe. U¿ywa³am Apricot oraz Loxon, teraz u¿ywam Loxon ca³y czas. I odpowiadaj±c na pytanie mojej poprzedniczki: przerwanie kuracji Loxonem sprawi, ¿e w³osy niestety wróc± do tej samej kondycji znów zaczn± wypadaæ, a te które urosn± dziêki Loxonowi raczej te¿ wypadn±. Jednak pocieszaj±ce jest to, ¿e Loxon naprawdê dzia³a - pojawiaj± siê ma³e ¶mieszne w³oski. Có¿, tak jak inni musz± braæ np. tabletki przez ca³e ¿ycie, to chyba nam pozostaje Loxon?

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

neccia, a u¿ywa³a¶ Loxon i nie pomog³o?
need_help jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-02, 20:08   #57
aneccia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

u¿ywa³am loxonu ok 4 lata temu, nic nie pomog³o, wiesz ró¿ne s± teorie, niektórzy lekarze przepisuj± loxon inni w tym mój lekarz twierdzi, ¿e loxon bardzo podra¿nia skóre g³owy i tak naprawdê nale¿a³oby stosowaæ ten preparat ca³e ¿ycie a to nie jest bezpieczne, szczerze polecam chronostim czy nepotide, trudno mi powiedzieæ co zadzia³a³o bo tak¿e przez 3 miesi±ce stosowa³am skrzypowitê, teraz gelacet, oprócz tego bardzo dbam o w³osy, staram siê ich nie modelowaæ, u¿ywam dwa razy w tygodniu olejku alma, jem du¿o zielonych warzyw, ponadto dyniê, ziarna s³onecznika, dos³ownie gar¶ciami dziennie. jest niesamowita ró¿nica miêdzy tym co by³o 3 miesi±ce temu a teraz, wyrasta pe³no nowych w³osów!!!bêdê stosowac swoj± kuracjê jeszcze minimum 3 miesi±ce, ciekawe czy ca³kowicie pozbêdê siê przerzedzeñ.
aneccia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-03-29, 09:21   #58
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

annecia, czy lekarz mówi³ Ci co¶ o skutkach ubocznych brania tego leku na bazie palmy? z tego co wiem to przy braniu jej i zaj¶ciu w ci±¿ê, z p³odem mo¿e dziaæ siê co¶ niedobrego
fiaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-04-16, 18:14   #59
need_help
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Hej dziewczynki. Ja tam biorê Prostenal, tak jak poleca³a na innym forum dziewczyna, której jej w³osy zacze³y szaleæ, tak ros³y po tym. Dopiero koñczê pierwsze opakowanie (2m-ce) potrzeba przynajmniej z 3 ¿eby by³y efekty. U¿ywam Loxon 5%, ¿eby nie sk³amaæ mam z 100, albo i wiecej bo nie zliczê nowych w³osów na czubku g³owy. Loxon u¿ywam od 2 m-cy? Co siê dzieje w glêbi w³osów nie wiem ale mam nadzieje ze tak jak na czubku to i tam tez rosna. Szampon - Seboradin dla osob lysiejacych androgenowo. Powiem szczerze, ze wzielam sie za siebie dopiero od polowy lutego, mamy dopiero 2,5 m-ca a juz mi wlosy nie wypadaja jak wczesniej. Polecam bynajmniej sprobowac co napisalam Wam.
need_help jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-28, 08:26   #60
AviationGirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cze¶æ dziewczyny, widzê ¿e w±tek jak chcia³a za³o¿yæ ju¿ jest.
Mam problem, od zawsze borykam siê z tr±dzikiem i niechcianym ow³osieniem i szukaj±c w internecie skutecznego sposobu na te dolegliwo¶ci natknê³am siê na ³ysienie androgenowe. Wszystko to ma niby pod³o¿e hormonalne, wystraszona pobieg³am sprawdziæ do lusterka stan mojego przedzia³ka i sama nie wiem co o tym my¶leæ. Mam bardzo d³ugie i cienkie w³osy i w sumie nie wiem czy mój przedzia³ek zawsze by³ taki czy nie. Dodajê jego zdjêcie. Wiem, ¿e powinnam siê wybraæ z tym do endokrynologa, ale moja mama nie chce ze mn± i¶æ bo twierdzi, ¿e przesadzam. Mam niby to 18 lat i mog³abym i¶æ sama, a nie mam pieniêdzy na badania hormonów. B³agam, niech która¶ mi powie czy tak wygl±daj± pocz±tki ³ysienia czy to normalne dla kogo¶ z cienkimi w³osami. Jestem w stanie pogodziæ siê tr±dzikiem i w³oskami na ciele, ale nie z ³ysieniem. Ju¿ jestem trochê pod³amana i nie wiem jak przekonaæ mamê na wizytê u lekarza. :C
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg P1510674J_rssnwhh.jpg (35,1 KB, 303 za³adowañ)
AviationGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-05-30 20:58:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.