Semestralne zwolnienie z wf - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-06, 16:53   #1
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242

Semestralne zwolnienie z wf


Na to,że jestem nogą z wszelakich sportów zespołowych nic nie poradzę. Żeby nie było,nie siedzę ciągle na tyłku,chodzę na basen,dużo jeżdżę rowerem,czasem się wybiorę na siłownię,ale siatkówka,hokej to nie dla mnie. Za to właśnie na wf gramy ciągle w hokeja,poza tym mój nauczyciel delikatnie mówiąc mnie nie lubi Niczego mi nie pokarze,tylko drze się,nazywa manekinami,itp. Do wszystkiego się przyczepi,jak się uchylę przed piłką to źle,bo się nie angażuję,a jak odbiję to źle,bo po co odbijam jak nie umiem Z poprzednimi nauczycielami jakoś było,widzieli,że nie wychodzi,ale przynajmniej coś pokazali,za to ten lubi sobie odreagować na mnie swoje problemy.
I zastanawiam się z jakich powodów lekarz może mi wypisać zwolnienie semestralne? Mam astmę,no ale niestety wizytę mam dopiero w drugiej połowie maja,skoliozę też,ale mój lekarz powiedział,że mi nie wypisze Według niego uchylanie się przed piłką mnie wyrehabilituje Za to za niecałe dwa tygodnie mam wizytę u kardiologa,sympatyczna pani,w między czasie mam mieć holter i zastanawiam się czy może ona nie mogłaby mi wypisać i ewentualnie z jak można to uzasadnić w papierach?
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 16:57   #2
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Ja od podstawówki i do czasu studiów miałam zwolnienie ze względu na krótszą nogę i z tym związane problemy. Zwolnienie miałam od ortopedy u którego byłam prywatnie, a lekarz uniwersytecki je "przyklepał". I myślę, że też Twoje choroby można tak naciągnąć, żeby dostać takie zwolnienie, ale nie będziesz miała problemów z punktami, etc.? Chyba, że jesteś w LO czy gimnazjum to nie powinnaś mieć najmniejszych problemów z takim zwolnieniem.

Edytowane przez Niebieskooka arystokratka
Czas edycji: 2014-03-06 o 16:58
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 17:21   #3
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Na to,że jestem nogą z wszelakich sportów zespołowych nic nie poradzę. Żeby nie było,nie siedzę ciągle na tyłku,chodzę na basen,dużo jeżdżę rowerem,czasem się wybiorę na siłownię,ale siatkówka,hokej to nie dla mnie. Za to właśnie na wf gramy ciągle w hokeja,poza tym mój nauczyciel delikatnie mówiąc mnie nie lubi Niczego mi nie pokarze,tylko drze się,nazywa manekinami,itp. Do wszystkiego się przyczepi,jak się uchylę przed piłką to źle,bo się nie angażuję,a jak odbiję to źle,bo po co odbijam jak nie umiem Z poprzednimi nauczycielami jakoś było,widzieli,że nie wychodzi,ale przynajmniej coś pokazali,za to ten lubi sobie odreagować na mnie swoje problemy.
I zastanawiam się z jakich powodów lekarz może mi wypisać zwolnienie semestralne? Mam astmę,no ale niestety wizytę mam dopiero w drugiej połowie maja,skoliozę też,ale mój lekarz powiedział,że mi nie wypisze Według niego uchylanie się przed piłką mnie wyrehabilituje Za to za niecałe dwa tygodnie mam wizytę u kardiologa,sympatyczna pani,w między czasie mam mieć holter i zastanawiam się czy może ona nie mogłaby mi wypisać i ewentualnie z jak można to uzasadnić w papierach?
Współczuję nauczyciela Może pani kardiolog Ci coś doradzi? Nawet jeżeli nie wypisze osobiście, będzie wiedziała, czy na podstawie astmy i skoliozy można otrzymać zwolnienie z wf (jeżeli astma jest wysiłkowa, tzn. powoduje ją zwiększony wysiłek a nie np. stres, to na pewno można, jakie masz stwierdzone podłoże astmy?). Jeśli powie, że można a nie będzie chciała wypisać, to możesz też pochodzić po internistach i poprosić o wypisanie papierka, pójść do jakiegoś lekarza - przyjaciela rodziny (jeśli macie takiego) lub pójść prywatnie i wówczas powinnaś takie zwolnienie uzyskać
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 18:50   #4
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
czy na podstawie astmy można otrzymać zwolnienie z wf (jeżeli astma jest wysiłkowa, tzn. powoduje ją zwiększony wysiłek a nie np. stres, to na pewno można, jakie masz stwierdzone podłoże astmy?). Jeśli powie, że można a nie będzie chciała wypisać, to możesz też pochodzić po internistach i poprosić o wypisanie papierka, pójść do jakiegoś lekarza - przyjaciela rodziny (jeśli macie takiego) lub pójść prywatnie i wówczas powinnaś takie zwolnienie uzyskać
Moja alergolog mi wypisała tylko zwolnienie z biegów,co mnie niezbyt urządza. Właśnie niby lekarza takiego mam (moja mama jest pielęgniarką),ale on nie ma specjalizacji jeszcze,a to musi być lekarz specjalista Tylko nie wiem co takiemu interniście powiedzieć,no bo niektórzy nie wypiszą tylko dlatego,że chcę Moja sąsiadka jest lekarzem rodzinnym,tylko,że akurat od rodzinnego nie wiadomo dlaczego nie może być
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 19:16   #5
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Przykre, bo myslalem, ze ten program WF z klasa (czy jak mu tam) jest naprawde ogolnopolski i takich kwiatkow juz sie nie uswiadczy :-/
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 19:57   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Moja alergolog mi wypisała tylko zwolnienie z biegów,co mnie niezbyt urządza. Właśnie niby lekarza takiego mam (moja mama jest pielęgniarką),ale on nie ma specjalizacji jeszcze,a to musi być lekarz specjalista Tylko nie wiem co takiemu interniście powiedzieć,no bo niektórzy nie wypiszą tylko dlatego,że chcę Moja sąsiadka jest lekarzem rodzinnym,tylko,że akurat od rodzinnego nie wiadomo dlaczego nie może być
ma być zwolnienie od specjalisty żeby takie lenie jak Ty nie mogły od tak dalej lenia rozwijać. Współczuję nauczyciela ale to nie jest podstawą do zwolnienia z wf tylko do zrobienia czegoś z tym w szkole poprzez wychowawcę, pedagoga, dyrekcję.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Współczuję nauczyciela Może pani kardiolog Ci coś doradzi? Nawet jeżeli nie wypisze osobiście, będzie wiedziała, czy na podstawie astmy i skoliozy można otrzymać zwolnienie z wf (jeżeli astma jest wysiłkowa, tzn. powoduje ją zwiększony wysiłek a nie np. stres, to na pewno można, jakie masz stwierdzone podłoże astmy?). Jeśli powie, że można a nie będzie chciała wypisać, to możesz też pochodzić po internistach i poprosić o wypisanie papierka, pójść do jakiegoś lekarza - przyjaciela rodziny (jeśli macie takiego) lub pójść prywatnie i wówczas powinnaś takie zwolnienie uzyskać
na astmę są zwolnienia z biegów. Wiem, bo mam astmę i to dosyć ostrą. Astma nie jest przeciwwskazaniem do uczęszczania na wf a wręcz przeciwnie, lepiej mieć ruch.
No i niektórzy sportowcy to udowadniają.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

ogólnie to nie wiem jak Wy możecie podpowiadać dziewczynie załatwienie lewego zaświadczenia, gratuluję. Jest leniwa plus ma nieciekawego nauczyciela i zamiast zrobić z tym porządek to zwolnienie? oby się nie znalazł taki lekarz, który wypisze na piękne oczy zwolnienie bo nie lubi nauczyciela.

I szczerze? nie chce mi się wierzyć, że przy grupie uczniów takie cuda odstawia nauczyciel, który nie chce stracić roboty.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:27   #7
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
I szczerze? nie chce mi się wierzyć, że przy grupie uczniów takie cuda odstawia nauczyciel, który nie chce stracić roboty.
Dlaczego nie? Tak samo na WF zycie potrafia uprzykrzyc ludzie z klasy, z ktorymi tez nikt nic nie robi.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 00:26   #8
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ogólnie to nie wiem jak Wy możecie podpowiadać dziewczynie załatwienie lewego zaświadczenia, gratuluję. Jest leniwa plus ma nieciekawego nauczyciela i zamiast zrobić z tym porządek to zwolnienie? oby się nie znalazł taki lekarz, który wypisze na piękne oczy zwolnienie bo nie lubi nauczyciela.

I szczerze? nie chce mi się wierzyć, że przy grupie uczniów takie cuda odstawia nauczyciel, który nie chce stracić roboty.
Zakładam, że dziewczyna ma swój rozum i zdaje sobie sprawę, że brak wf w szkole powinno sobie zrekompensować pozaszkolną aktywnością fizyczną, zresztą napisała o tym, że takie aktywności podejmuje. A psychiczne prześladowanie w postaci mobbingującego nauczyciela z pewnością jej zdrowia nie doda
Wniosek: "jest leniwa" jest IMO na wyrost, bo dziewczyna podała bardzo konkretny powód, dla którego nie chce chodzić na wf (nauczyciel) z wyrazistymi przykładami.

Z robieniem porządku to naprawdę jest kiepsko w polskich szkołach, tak jak napisał(a) Zielony24. Nauczyciele nie reagują, nawet jak są świadkami znęcania fizycznego. Jak próbuje się wymusić na nich reakcję, to robią z ofiary wariata i mimo próśb o zachowanie dyskrecji przedstawiają sprawę w taki sposób, że i tak nie ma wątpliwości, o kogo chodzi. Przynosi to skutek odwrotny do zamierzonego. A jak nauczyciel się znęca nad uczniem, co jest jeszcze gorsze, to jeszcze trudniej jest temu przeciwdziałać, bo trudno to udowodnić. A jak nauczyciel ma plecy w postaci dyrektora to i tak posady nie straci, chocby nie wiem jak był wredny (i często właśnie wtedy nauczyciel jest wredny, jak jest przekonany o tym, że jest nietykalny).
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:45   #9
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

@pffe: Moja wychowawczyni akurat jest byłą nauczycielką wf,ręka rękę myje,nie pójdzie zwrócić uwagi swojemu koledze,za to facet jest mężem pani pedagog.
Sprawa wfisty była poruszana wielokrotnie na zebraniach,jednak lepiej uciszyć uczennice niż zmieniać plan kilku klasom. Oprócz zwykłego rozmawiania o tym na zebraniach było podanie,na które nie uzyskaliśmy odpowiedzi od grudnia.
Zastanawiam się jak wyjaśnisz to,że przez tyle lat nie chciałam mieć zwolnienia?
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:54   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
@pffe: Moja wychowawczyni akurat jest byłą nauczycielką wf,ręka rękę myje,nie pójdzie zwrócić uwagi swojemu koledze,za to facet jest mężem pani pedagog.
Sprawa wfisty była poruszana wielokrotnie na zebraniach,jednak lepiej uciszyć uczennice niż zmieniać plan kilku klasom. Oprócz zwykłego rozmawiania o tym na zebraniach było podanie,na które nie uzyskaliśmy odpowiedzi od grudnia.
Zastanawiam się jak wyjaśnisz to,że przez tyle lat nie chciałam mieć zwolnienia?
Twoja sprawa czy chcesz czy nie. Mówisz, że nie wychodzi ale po lekcjach już Ci wychodzi granie chociażby w siatkę? coś grubymi nićmi szyte ale ok.

Zastanawia mnie swoją drogą czemu dopiero w maju masz wizytę u pulmonologa? przecież zaczyna się okres pyleń, najgorszy dla astmatyków, powinnaś być teraz zbadana, spirometria etc. ale to już tak poza tematem
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 19:27   #11
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Twoja sprawa czy chcesz czy nie. Mówisz, że nie wychodzi ale po lekcjach już Ci wychodzi granie chociażby w siatkę? coś grubymi nićmi szyte ale ok.

Zastanawia mnie swoją drogą czemu dopiero w maju masz wizytę u pulmonologa? przecież zaczyna się okres pyleń, najgorszy dla astmatyków, powinnaś być teraz zbadana, spirometria etc. ale to już tak poza tematem
Nie wiem gdzie to niby było,że po lekcjach mi wychodzi siatka. Po lekcjach dowolnie wybieram sobie aktywność fizyczną,taką,którą lubię.
Przepraszam cię bardzo,czy to ja ustalam sobie termin wizyty? Badania miałam robione dwa miesiące temu,mam przepisane leki.
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 20:02   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie to niby było,że po lekcjach mi wychodzi siatka. Po lekcjach dowolnie wybieram sobie aktywność fizyczną,taką,którą lubię.
Przepraszam cię bardzo,czy to ja ustalam sobie termin wizyty? Badania miałam robione dwa miesiące temu,mam przepisane leki.
widzę, że jesteś bardzo pretensjonalna. Tym bardziej nie wierzę w tą twoją historię, że Ty taki aniołek i bóg wie co a nauczyciel to Cię tak gnębi, że musisz mieć zwolnienie.
O lekarza spytałam z czystej troski bo sama jestem astmatyczką i wiem co to znaczy
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:40   #13
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
widzę, że jesteś bardzo pretensjonalna. Tym bardziej nie wierzę w tą twoją historię, że Ty taki aniołek i bóg wie co a nauczyciel to Cię tak gnębi, że musisz mieć zwolnienie.
O lekarza spytałam z czystej troski bo sama jestem astmatyczką i wiem co to znaczy
Nie musisz wierzyć
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 07:29   #14
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
@pffe: Moja wychowawczyni akurat jest byłą nauczycielką wf,ręka rękę myje,nie pójdzie zwrócić uwagi swojemu koledze,za to facet jest mężem pani pedagog.
Sprawa wfisty była poruszana wielokrotnie na zebraniach,jednak lepiej uciszyć uczennice niż zmieniać plan kilku klasom. Oprócz zwykłego rozmawiania o tym na zebraniach było podanie,na które nie uzyskaliśmy odpowiedzi od grudnia.
Zastanawiam się jak wyjaśnisz to,że przez tyle lat nie chciałam mieć zwolnienia?

Kocham układziki jak sprawa jest poważna to siup zgłoszenie do kuratorium
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 19:40   #15
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Semestralne zwolnienie z wf

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
widzę, że jesteś bardzo pretensjonalna. Tym bardziej nie wierzę w tą twoją historię, że Ty taki aniołek i bóg wie co a nauczyciel to Cię tak gnębi, że musisz mieć zwolnienie.
pffe, pretensjonalna? A przeczytałaś w ogóle pierwszy post autorki?
Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Na to,że jestem nogą z wszelakich sportów zespołowych nic nie poradzę. Żeby nie było,nie siedzę ciągle na tyłku,chodzę na basen,dużo jeżdżę rowerem,czasem się wybiorę na siłownię,ale siatkówka,hokej to nie dla mnie. Za to właśnie na wf gramy ciągle w hokeja,poza tym mój nauczyciel delikatnie mówiąc mnie nie lubi
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-08 20:40:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.