A ja kocham morze... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Moje wakacyjne przygody

Notka

Moje wakacyjne przygody Konkurs z nagrodami! Chcemy abyście troszkę powspominały i opisały swoje najlepsze w życiu wakacje, albo najciekawszą, najśmieszniejszą przygodę wakacyjną. Mile widziana oprawa zdjęciowa lub graficzna ;)

 
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 12:03   #1
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Smile

A ja kocham morze...


A ja kocham morze...




Mój wątek będzie kręcił się wokół jednego tematu-morze i to nie byle jakie bo nasz polski wspaniały Bałtyk.




Wiele osób marzy o zagranicznych wojażach, egzotycznych podróżach a ja zwykle wakacje spędzam na północy naszego kraju.


Kocham Bałtyk, szum fal, ten specyficzny zapach wiatr targa niemożliwie moimi włosami, krzyk mew, skrzypienie piasku pod stopami.



Natura-najwspanialszy artysta maluje tu przepiękne obrazy.




Ostatnie kilka lat spędzam właśnie nad polskim morzem. Zwykle wybieram zachodnie wybrzeże gdyż tam najczęściej można liczyć na ładną pogodę, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji




A Wy? Też, tak jak ja macie bzika na punkcie Bałtyku?


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SPIS TREŚCI

wstęp
Malbork
Krynica Morska
Krynica Morska cd
Frombork
Frombork cd
Przygody wakacyjne w Krynicy
Trójmiasto
Dźwirzyno
Dźwirzyno cd
Wakacyjna przygoda w Dźwirzynie
Kołobrzeg
Kołobrzeg cd
Kilka letnich przebojów
Międzyzdroje
Międzyzdroje cd
Międzyzdroje cd2
Międzyzdroje cd3
Świnoujście
Rewal
Rewal cd
Niechorze
Trzęsacz
Rewal video
Zakończenie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-27 o 15:24
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:06   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Malbork

W lipcu 2007 roku wyjechaliśmy ze znajomymi do Krynicy Morskiej. Jadąc do niej odwiedziliśmy Malbork.




Miasto to kojarzy się przede wszystkim z imponującym zamkiem- średniowieczną warownią Krzyżaków. Nie udało nam się zwiedzić muzeum zamkowego gdyż byliśmy wcześnie rano ale uchwyciłam monumentalność i ogrom Zamku Malborskiego na zdjęciach.




W czasie gdy przyjechaliśmy do Malborka odbywał się tam festyn rycerski i uliczkami wokół zamku spacerowali rycerze oraz białogłowy było na co popatrzeć.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:09   #3
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: Malbork

piekne zdjęcia
zostawiam 5 i czekam na kolejne wpisy
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:14   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Krynica Morska

Krynica Morska




Jest położona na Mierzei Wiślanej, od północy mamy morze zaś od południa Zalew Wiślany.





Samo miasto znajduje się na terenie dość pofalowanym, co dodaje mu niewątpliwego uroku choć podczas pieszych wędrówek można się zmęczyć i wytrenować nieźle kondycję


Są tu piękne lasy, wydmy, okolica niezwykle urokliwa.




Można też spotkać tu dziki, nie tylko w lesie ale, o dziwo, na ulicach miasta. Nie boją się ludzi, którzy dość niefrasobliwie do nich podchodzą, nawet do lochy z młodymi. Będąc na wakacjach w Krynicy spotkaliśmy na ulicy panią z yorkiem zabandażowanym dość mocno- miał spotkanie z dzikiem.



My nie podchodziliśmy do dzików, za to do kociaków mieszkających na terenie naszego pensjonatu- owszem słodziak, prawda?





Nie mam za dużo zdjęć samego miasta, dlatego musicie mi uwierzyć na słowo że warto tam się wybrać.


Bliskość zalewu wiślanego niestety jest związana z obecnością komarów których zwykle nad morzem nie spotykamy. Gdy przyjechaliśmy i rozpakowywaliśmy bagaże dziwiły nas moskitiery w oknach. Przestaliśmy się dziwić po pierwszym wieczorze gdy po otwarciu balkonu mieliśmy mały atak dziwnych zielonkawych komarów, które częściowo wleciały do pokoju , reszta zaś obsiadła gęsto siatki w oknach. Brrr.


W Krynicy jest latarnia morska .Wysokość wieży to 27m . Stoi przy ruinach starej latarni, którą zbudowano w roku 1895. Niestety w 1945 roku została wysadzona przez żołnierzy niemieckich i odbudowano ją w 1951.




Nie przepadam za latarniami morskimi gdyż mam lęk wysokości, zawsze tez stresuje mnie to wyjście już na samej górze- małe kręte schodki na których tak łatwo złamać nogę. Zawsze ostatnie stopnie pokonuję na boso, mam wtedy pewność że nie stracę równowagi.


Widoki z góry są przepiękne (o ile lęk wysokości pozwoli Wam je docenić).
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-17 o 17:00
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:21   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Krynica Morska-cd


Podczas naszego pobytu pogoda była bardzo kapryśna. Ranek witał nas pięknym słońcem a po przyjściu na plażę można było zaobserwować zbliżającą się ulewę. Kilka razy porządnie zmokliśmy ewakuując się do domu.




W Krynicy Morskiej rozpoczęliśmy naszą pyszną tradycję czyli grillowanie rybek. Kupowaliśmy dorsze i flądry od rybaków, przyprawialiśmy czosnkiem, solą oraz cytryną, zawijaliśmy w folię aluminiową i na grill. Mówię Wam- pycha )




Jeśli morze to i wędzone ryby, równie smaczne jak grillowane.




Przy porcie nad zalewem jest ciekawy pub- statek stojący na trawie, przekształcony w restaurację-fajny pomysł. Można napić się piwka na samej górze i potańczyć na dole.


W wyposażeniu naszych pokoi były przedpotopowe leżaki które składa się z rurek- kojarzycie je?
Mój mąż nie ma jednak żadnych zadatków na konstruktora czy architekta gdyż przy pierwszym składaniu leżaka skomponował takie cudo.




Krynica ma całkiem ładne plaże i drobny czysty piasek. Można przez moment poczuć się dzieckiem i zbudować zamek.






Muszle, muszelki... lubicie je zbierać?






Mewy bardzo lubią to miejsce i turystów którzy je dokarmiają. Krążą nad plażą w licznych grupach czekając na smakowite kąski.


__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-15 o 15:38
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:25   #6
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: A ja kocham morze...

Ja też kocham nasze Polskie morze
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:33   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Frombork


Możecie udać się do Fromborka, oddalonego od Krynicy jakieś 7,5km (w linii prostej). My tak zrobiliśmy wsiedliśmy na statek w porcie nad Zalewem Wiślanym.






Przepłynęliśmy zalew i znaleźliśmy się we Fromborku.




To właśnie w tym mieście Mikołaj Kopernik napisał swoje dzieło „O obrotach ciał niebieskich”.




Przed zwiedzaniem wybraliśmy się coś przekąsić. Ponieważ nie lubię keczupu, kupując zapiekankę zawsze podkreślam by była bez tego składnika. Wyobraźcie sobie moją irytację gdy dostałam dwa razy z rzędu zapiekankę polaną keczupem. Widać moją zdegustowaną minę?




Zdrapałam go kartonikiem ale i tak czułam posmak pomidorów.




Co warto zobaczyć we Fromborku?

Przede wszystkim Wzgórze Katedralne.

__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-15 o 15:38
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 12:42   #8
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Frombork-cd.

W skład Wzgórza Katedralnego wchodzą:



-katedra: Bazylika Archikatedralna



-Wieża Radziejowskiego na której znajduje się taras widokowy. Rozciąga się z niego przepiękny widok.




-pałac biskupi w którym jest Muzeum Mikołaja Kopernika

-Wieża Kopernika


-kurie zewnętrzne




Całe Wzgórze Katedralne robi niesamowite wrażenie.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-17 o 17:00
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 12:53   #9
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Przygoda wakacyjna w Krynicy

W zasadzie nic takiego się nie wydarzyło ale były dwa śmieszne momenty które do dzisiaj pamiętam

Pierwszy z nich- pewnego wieczoru zaplanowaliśmy zabawę w jakimś pubie. Najpierw jednak zrobiliśmy sobie grilla. Wiecie... rybki, alkohol, kupa śmiechu i nastroje do zabawy gwarantowane. Gdy już byliśmy lekko zakręceni, Robert, nasz znajomy dostał czkawki. Nie była to jednak zwykła czkawka, brzmiała tak śmiesznie że boki zrywaliśmy ze śmiechu choć biedny chłopina ewidentnie się męczył. Mój Przemek, chcąc bohatersko ulżyć koledze w cierpieniu, wziął paczkę cukru i zaczął wmuszać w Roberta który stanowczo odmawiał. A czkawka jak była tak była. Robert wstrzymywał powietrze, cudował i nic. Na dodatek w tle leciała piosenka Ireny Santor "Już nie ma dzikich plaż" co po prostu uzupełniało komizm całej sytuacji. Nasza trójka pokładała się ze śmiechu, śmiem wątpić że całe to wydarzenie ujarało nas lepiej niż torba marihuany Czkawka w końcu minęła, poszliśmy na tańce. Nasza dwójka wróciła zmęczona nieco wcześniej, Robert z żoną jeszcze zostali. I wiecie co nas obudziło w środku nocy? Dźwięk czkawki. Robert wrócił czkawka również.



Druga anegdota-byliśmy gdzieś w szczerym polu na piwie w niewielkim lokalu. Piwo, wiadomo, działa moczopędnie więc po wypiciu kufla Emila i ja postanowiłyśmy udać się na poszukiwania WC. Niestety w knajpie nie było toalety więc wyszłyśmy na zewnątrz, oddaliłyśmy się na przyzwoitą odległość i kucnęłyśmy w pobliżu opuszczonego baraku. Załatwiłyśmy swoje potrzeby i lekkim krokiem udałyśmy się w kierunku knajpy. Coś nas podkusiło i odwróciłyśmy się a tu na progu baraku stoi sobie jakiś pan i wesoło nam macha to chyba było podziękowanie za piękny widok naszych gołych dupsk wypiętych wcześniej w jego kierunku.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-15 o 12:54
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:21   #10
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Smile Dot.: A ja kocham morze...

Trójmiasto

Pewnego zachmurzonego dnia postanowiliśmy urządzić sobie wycieczkę do Trójmiasta.





Z Krynicy nie jest tak daleko



Przepłynęliśmy promem przez Wisłę.


Najpierw pojechaliśmy do Gdańska. Jeśli Gdańsk to Westerplatte.


Ruiny obiektu koszarowego




Pomnik Obrońców Wybrzeża




Potem do Sopotu. Tu zjedliśmy obiad i wybraliśmy się na słynne sobockie molo.




W drodze mój mąż prawie złamał mi mały palec u nogi, który w tempie błyskawicznym zrobił się fioletowy- szybko szukaliśmy jakiejś apteki by kupić maść na stłuczenia.


Z obolałym palcem, zmęczona i wściekła na mojego ślubnego ledwo doczłapałam się do Opery Leśnej gdzie czekała nas niemiła niespodzianka- otwarte do 18.




Pocałowaliśmy klamkę i udaliśmy z powrotem do Krynicy.






I jak? Spodobała się Wam Krynica Morska?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-17 o 17:00
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:42   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez Anitka11 Pokaż wiadomość
piekne zdjęcia
zostawiam 5 i czekam na kolejne wpisy
dziękuję Anitko

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ja też kocham nasze Polskie morze
jest niesamowite, prawda?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 16:54   #12
milena22x
Raczkowanie
 
Avatar milena22x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 281
Smile Dot.: A ja kocham morze...

Uwielbiam morze, choć ostatnio ciągnie mnie bardziej w góry. Może dlatego, ze morze mam bliżej, bywam tam nawet kilka razy w roku, a góry dopiero poznaję i zauroczyłam się nimi. Nie byłam jeszcze w Krynicy Morskiej, także chętnie poczytam i pooglądam zdjęcia pozdrawiam
__________________
Zapraszam do mojego konkursowego wątku o wakacyjnych przygodach


Witaj górska przygodo!


milena22x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:58   #13
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez milena22x Pokaż wiadomość
Uwielbiam morze, choć ostatnio ciągnie mnie bardziej w góry. Może dlatego, ze morze mam bliżej, bywam tam nawet kilka razy w roku, a góry dopiero poznaję i zauroczyłam się nimi. Nie byłam jeszcze w Krynicy Morskiej, także chętnie poczytam i pooglądam zdjęcia pozdrawiam
zazdroszczę kilku wypadów w roku nad morze
ja za górami nie przepadam, w związku z nadciśnieniem i chorym sercem.

W kolejnych odsłonach przedstawię takie miejscowości jak:
Dźwirzyno
Międzyzdroje
Rewal
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 17:29   #14
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: A ja kocham morze...

Piękne zdjęcia, najładniejsze pierwsze - widać jaka jesteś szczęśliwa, oczywiście 5
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 10:39   #15
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: A ja kocham morze...

Każde wakacje swoim dzieciństwie przesiedziałam nad morzem, a dokładnie całkiem nie daleko niego i choć nie byłam nad Bałtykiem od 3 lat to tęsknie. Twoje zdjęcia mi za to przywracają wspomnienia z niego.
Pozdrawiam.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 13:35   #16
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
Piękne zdjęcia, najładniejsze pierwsze - widać jaka jesteś szczęśliwa, oczywiście 5
dzięki

Cytat:
Napisane przez angelinmyheart Pokaż wiadomość
Każde wakacje swoim dzieciństwie przesiedziałam nad morzem, a dokładnie całkiem nie daleko niego i choć nie byłam nad Bałtykiem od 3 lat to tęsknie. Twoje zdjęcia mi za to przywracają wspomnienia z niego.
Pozdrawiam.
cieszę się bardzo że moje zdjęcia w jakiś sposób przypominają Ci o morzu

pozdrawiam


ps. do grupy osób które przed chwilą wlepiły mi jedną gwiazdkę wiem kim jesteście wstydźcie się. Jeśli mnie nie lubicie, omijajcie mnie, nie czytajcie tego co piszę. takie ocenianie mnie i obniżanie średniej w każdym możliwym konkursie jest dziecinne.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-16 o 13:56
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 15:26   #17
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: A ja kocham morze...

Super zdjęcia to przede wszystkim
Nad morzem byłam może ze 3 razy w życiu, nigdy nie jest mi po drodze
Będe zagladać
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:39   #18
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Dźwirzyno

Mamy lato 2008 zapraszam Was gorąco do...Dźwirzyna.



Jest to miasto oddalone o 13 km od Kołobrzegu. Znajduje się między jeziorem Resko Przymorskie a Bałtykiem, nad cieśniną zwaną Kanałem Resko.


Jezioro Resko Przymorskie jest bardzo malownicze. Przy północnym brzegu znajduje się las. Jezioro otoczone jest szuwarami trzcinowymi co sprawia że jest dość trudno dostępne a tym samym stanowi schronienie dla wielu gatunków ptaków.




Przy jeziorze znajduje się stanica wodna oraz przystań. Można tu wypożyczyć kajaki, jachty czy rowery wodne.







Kanał Resko


To ujściowy odcinek rzeki Błotnicy , łączący jezioro Resko Przymorskie z Bałtykiem. Jego długość to ok. 1,3km.




Nad nim znajduje się most drogowy o długości ok. 63,3 m (postawiono go w 1970r, jest to tzw. most Baileya, produkowany masowo w Anglii, w okresie II wojny światowej).






Dźwirzyno jest położone wzdłuż głównej ulicy- Wyzwolenia. Rośnie tu 16 dębów które mają ponad 250 lat.


Miejscowość ta jest znana z pięknych plaż o czystym i drobnym piasku, wydm porośniętych lasem sosnowym co stanowi niewątpliwy atut tego miejsca.




To tyle jeśli chodzi o fakty




Przyjechaliśmy tu całą rodziną- moi rodzice, młodsza siostra z mężem i córką oraz nasza dwójka.
Jestem osobą bardzo rodzinną więc takie wspólne wakacje sprawiły mi wiele uciechy no i nie trzeba było wysyłać hurtowo pocztówek


Spędziliśmy tu 12 niezapomnianych dni, które utrwaliłam na zdjęciach. Zapraszam Was do krótkiego przejrzenia mojego albumu.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 20:50   #19
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Dźwirzyno-cd

Plaże w Dźwirzynie są szerokie i piękne. I niestety bardzo zatłoczone, przyjeżdża tu co roku mnóstwo osób.


Pomimo dzikich tłumów chodziliśmy codziennie na plażę gdzie oddawaliśmy się błogiemu lenistwu








Pogoda nam dopisała, przez cały pobyt mieliśmy słońce, nie padało- wymarzona aura na urlop.




Nie obyło się bez grilla jeśli morze to oczywiście grillowane ryby- palce lizać.


Dźwirzyno jest mekką wszelkich stołówek z domowymi obiadami. Nie znam innej miejscowości nadmorskie gdzie można tak tanio i smacznie zjeść. Każdego dnia odwiedzaliśmy inny lokal i wszędzie jedzenie było pyszne. Prawdziwe, domowe obiadki lubię morskie specjały jak smażona ryba z frytkami ale pokuszę się na taki zestaw max. 2 razy i tęsknię za tradycyjnym obiadem. W Dźwirzynie najecie się do woli- ziemniaki z gołąbkami, schabowy, pierogi ruskie, mielone, ogórkowa i do tego kompot z owoców. Brzmi świetnie, prawda?

W porcie przy kanale gości zwykle wesołe miasteczko-uciecha nie tylko dla dzieci ale i dorosłych




Kilka zdjęć na koniec





Niestety, jak to zwykle bywa, dni szybko upływały i nawet nie obejrzałam się gdy nadszedł dzień wyjazdu.
Czas do domu...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-16 o 21:24
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 20:56   #20
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: A ja kocham morze...

Też uwielbiam polskie morze, choć nie doceniam jego uroków jak ludzie z centrum i południa Polski, bo mieszkam blisko...
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 21:22   #21
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Wakacyjna przygoda w Dźwirzynie

Był ciepły lipcowy wieczór.
Cała rodzina zasiadła na zewnątrz na werandzie.
Ryby z grilla, sałatki warzywne i piwo-idealne połączenie
Zmierzchało.
Świerszcze ochoczo cykały wśród traw,
mewy pozdrawiały nas z nieba-prawdziwa sielanka.
Zajadałam się pyszną flądrą z grilla, pachniała tak pięknie że do dzisiaj ją pamiętam.
Wypiłam łyk piwa i wstałam od stołu.
Było już ciemno a obecność jeziora oznaczała towarzystwo
małych bzyczących krwiopijców potocznie zwanych komarami.
Udałam się do domku po sweter.
Schodząc po schodach tarasu z rozmarzeniem patrzyłam na siedzącą w oddali rodzinę.
Nagle usłyszałam nawoływanie siostrzenicy-ciocia, ciocia, szybko, coś Ci pokażę!
Zwinnym krokiem sarenki pobiegłam przed siebie i nagle....
bach!
Wpadłam na to stworzenie.

18.jpg


Przerażające! Budzące grozę! Mrożące krew w żyłach!


Pierwszy szok minął i zaczęłam wrzeszczeć jak opętana.

Biedny pająk pewnie bardziej się wystraszył naszego spotkania niż ja.
I na pewno był nieźle podirytowany faktem iż zniszczyłam mu jego misterną pracę.
Pogłoski niosą że opowiedział swoim kumplom pająkom
jak to jedna wariatka prawie przyprawiła go o zawał
i teraz wszyscy jego pobratymcy unikają mojego mieszkania
a muchy dziko szczęśliwe się panoszą.




zdjęcie zostało zrobione tuż przed naszym spotkaniem
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-17 o 08:46
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 04:58   #22
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: A ja kocham morze...

Agus-fajnie opowiadaszJa tez lubie morze-bylam w kilku miejscowosciach,najlepiej wspominam jedzenie tam pycha
Daje 5
I czekam na dalsze historie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 05:58   #23
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: A ja kocham morze...

Ciekawy wątek. Mogłabyś wrzucać ciut większe zdjęcia, bo są naprawdę ładne, a tak nic nie widać
5 ode mnie
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 08:24   #24
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
Super zdjęcia to przede wszystkim
Nad morzem byłam może ze 3 razy w życiu, nigdy nie jest mi po drodze
Będe zagladać
hej Ewesko dzięki.
3 razy w życiu nad morzem ? ja z kolei w górach rzadko bywam więc jest po równo

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Też uwielbiam polskie morze, choć nie doceniam jego uroków jak ludzie z centrum i południa Polski, bo mieszkam blisko...
chętnie się zamienię

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Agus-fajnie opowiadaszJa tez lubie morze-bylam w kilku miejscowosciach,najlepiej wspominam jedzenie tam pycha
Daje 5
I czekam na dalsze historie
dziękuję Edytko i oczywiście zapraszam na kolejne opowieści morskiej treści

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Ciekawy wątek. Mogłabyś wrzucać ciut większe zdjęcia, bo są naprawdę ładne, a tak nic nie widać
5 ode mnie
dziękuję za ocenę
Zdjęcia można powiększyć, wystarczy na nie kliknąć
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-06-17 o 08:42
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 08:31   #25
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
hej Ewesko dzięki.
3 razy w życiu nad morzem ? ja z kolei w górach rzadko bywam więc jest po równo
No niestety, góry mam bliżej
morze daleko trochę, ale trzeba będzie to nadrobić
Jak chłopcy trochę podrosną na bank się jeszcze wybierzemy, aby mogli je zobaczyć
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 08:40   #26
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
No niestety, góry mam bliżej
morze daleko trochę, ale trzeba będzie to nadrobić
Jak chłopcy trochę podrosną na bank się jeszcze wybierzemy, aby mogli je zobaczyć
koniecznie, tyle piachu do kopania to frajda dla brzdąców
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 08:42   #27
anusia2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 42
Dot.: A ja kocham morze...

Myśląc Krynica, myślę... ta górska
Muszę dotrzeć nad Morską.
Super to zdjęcie z rowerem! Jakoś mam słabość do rowerów - także na zdjęciach
anusia2929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 08:50   #28
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez anusia2929 Pokaż wiadomość
Myśląc Krynica, myślę... ta górska
Muszę dotrzeć nad Morską.
Super to zdjęcie z rowerem! Jakoś mam słabość do rowerów - także na zdjęciach
dzięki Aniu
Ten rower to taki element zdobniczy, przypięty w porcie przy kanale.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 09:31   #29
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
koniecznie, tyle piachu do kopania to frajda dla brzdąców
Zgadza się, dorośli mają frajdę a dopiero dzieci
Mnie najbardziej nad morzem podobają się spacery wzdłuż plaży uwielbiałam tak spacerować jak pogoda na kąpiele nie była zachęcająca
A wieczorna spacery
Ostatnio byłam 2 lata temu nad morzem, ale we Władysławowie.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-17, 11:29   #30
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: A ja kocham morze...

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
Zgadza się, dorośli mają frajdę a dopiero dzieci
Mnie najbardziej nad morzem podobają się spacery wzdłuż plaży uwielbiałam tak spacerować jak pogoda na kąpiele nie była zachęcająca
A wieczorna spacery
Ostatnio byłam 2 lata temu nad morzem, ale we Władysławowie.
o tak brzegiem morza można pokonać wiele kilometrów a wcale tego nie odczuć. Fale obmywające gołe stopy, mokry piasek...uwielbiam to.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Moje wakacyjne przygody


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.