Domowe sposoby na przesuszoną skórę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-12, 21:56   #1
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Exclamation

Domowe sposoby na przesuszoną skórę


Szukałam, szukałam (może nie dość dokładnie), ale niestety nie znalazłam w żadnym wątku odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy. Macie może jakieś domowe sposoby na suchą skórę? Albo sprawdzone, dobre kosmetyki, które dość mocno nawilżają? Moim problemem jest sucha skóra- na całym ciele, ale na nogach-szczególnie od kolan w dół jest już wyjątkowo sucha. Gdy nadchodzi jesień skóra zaczyna mnie okropnie swędzieć Chwilami staje się to po prostu nie do zniesienia. Mogę rysować po łydkach paznokciem, zostawiając białe ślady I okropnie wygląda- jakby miała zaraz zacząć pękać Próbowałam już wszelkich balsamów, tłustych kremów typu nivea, nawet oliwki. Gdzieś nawet wyczytałam, żeby zrobić napar ze skrzypu polnego, kory dębu i kwiatów rumianku i przecierać wacikiem. Niestety nic nie pomaga. Kilka godzin po posmarowaniu balsamem owszem jest ok, ale później znów jest to samo. A przecież balsam ma na celu nawilżać, a nie tylko natłuszczać.
Proszę poradźcie coś, bo kolejnej zimy ze swędzącą skórą już chyba nie zniosę
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 22:03   #2
Kathrina1986
Zadomowienie
 
Avatar Kathrina1986
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: POLSKA :)
Wiadomości: 1 267
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

polecam Ci i to bardzo gorąco "masło kakaowe" Ziaja- balsam do ciała- jest tani, świetnie nawilża, pięknie pachnie. Jak dla mnie naj kosmetyk do suchej skóry. Pozdrowionka dodam jeszcze, że trzeba poczekac aż się wchłonie-wtedy są najlepsze efekty

Edytowane przez Kathrina1986
Czas edycji: 2009-10-12 o 22:04
Kathrina1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 08:17   #3
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Kamila901 polecam dodać do kąpieli łyżkę oleju z pestek winogron - nie wiem ile dajesz wody więc musiałabyś sobie sprawdzić - tak by nie było oleju zbyt mało, ani zbyt dużo - jak dasz odpowiednią ilość to po wytarciu nie będziesz miała tłustej skóry tylko taką super nawilżoną i przestanie swędzieć. Bardzo polecam właśnie ten olej - nie ma nieprzyjemnego zapachu i ma super właściwości nawilżające. Nie zatyka porów skóry, nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Wysmarowanie się nim na suchą skórę nie da takiego efektu(wtedy nawet może wysuszyć) jak właściwa ilość właśnie w kąpieli - wtedy najbardziej działa. Sprawdź i napisz, bo jestem pewna że będziesz zadowolona. Ja do takiej kąpieli daje jeszcze olejki eteryczne - kilka kropel, najczęściej lawendowego albo z drzewka herbacianego.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 09:33   #4
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Katharina, dzieki
Eti spróbuje i dam znać wszystko byleby przestało swędzieć
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 17:31   #5
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Jest taki balsam jak OILLAN firmy oceanic , do kupienia w aptece , 250 ml kosztuje około 15 zł. Mi pomagał jednak trzeba używać systematycznie . Jest z tej serii również emulsja do kąpieli , troszkę droższa , 500ml około 38 zł. Myślę, że w połączeniu efekt byłby jeszcze lepszy (ja nie próbowałam połączenia) Pozdrawiam
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:52   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Mam to samo z łydkami i próbowałam już wszystkiego. Trzeba ciągle smarować i smarować...

Najlepiej na mnie działa czerwony Garnier. Z takich produktów ogólnie dostępnych.

A najskuteczniejsze są produkty z mocznikiem. Do znalezienia w aptece.

Najważniejsze - nie moczyć się w wannie. Woda zabiera wilgoć ze skóry! Krótka kąpiel i uciekamy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 10:46   #7
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

do balsamów dodaję mocznik z mazideł - to najlepszy, a zarazem najprostszy sposób
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 11:16   #8
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Tak z doświadczenia - domowego. Dobrze nawilża oliwka. I kosmetyk ten można bezpiecznie stosowac w domu - nawet jeżeli jest się w ciąży. Olikwa naprawde dobrze napina i nawilża. fakt faktem - jest nieco tłusta, dlatwgo nie nadaje się do smarowania twarzy Dobre sa również kosmetyki nawadniające -od zewnątrz - kremy, żele oraz od wewnątzr w postaci kapsułek
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:57   #9
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
do balsamów dodaję mocznik z mazideł - to najlepszy, a zarazem najprostszy sposób
Mocznik z mazideł? A można wiedzieć skąd to bierzesz?

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Tak z doświadczenia - domowego. Dobrze nawilża oliwka. I kosmetyk ten można bezpiecznie stosowac w domu - nawet jeżeli jest się w ciąży. Olikwa naprawde dobrze napina i nawilża. fakt faktem - jest nieco tłusta, dlatwgo nie nadaje się do smarowania twarzy Dobre sa również kosmetyki nawadniające -od zewnątrz - kremy, żele oraz od wewnątzr w postaci kapsułek
No właśnie jak już napisałam balsamy niewiele mi pomagają, na góra kilka godzin- fakt muszę się przyznać, że nie jestem jakoś specjalnie systematyczna, że się uprę i smaruję po kilka razy dziennie, z resztą tak jest z większością rzeczy np. braniem witamin. Chyba, że mam je pod ręką.
Oliwka- ostatnio kupiłam sobie taką w żelu- johnsons, ale raz, że się słabo wchłania, a 2 naprawdę mnie dziwi, że efekt nawilżenia po niej się tak krótko utrzymuje
A stosowałaś może Capivit Hydrocontrol?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Mam to samo z łydkami i próbowałam już wszystkiego. Trzeba ciągle smarować i smarować...

Najlepiej na mnie działa czerwony Garnier. Z takich produktów ogólnie dostępnych.

A najskuteczniejsze są produkty z mocznikiem. Do znalezienia w aptece.

Najważniejsze - nie moczyć się w wannie. Woda zabiera wilgoć ze skóry! Krótka kąpiel i uciekamy.
wole prysznic niż kąpiel więc akurat z tym nie ma problemu
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 08:49   #10
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Kamila a w jaki sposob stosowalas tą oliwkę?ja rownież stosuje od czasu do czasu oliwkę johnsons i dla mnie efekty są bardzo zadowalajace. Tylko nie czekam aż sie ona wchlonie...po prostu po kąpieli jak wyjdę spod prysznica smaruję cale cialo oliwką i wtedy delikatnie wycieram się ręcznikiem...wtedy mam wrazenie że osuszylam skorę ale oliwka sięwchonęla- moja skora jest super dlugo przyjemnie nawilzona i napięta, a do tego gladziutka
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 21:19   #11
Filip_inka
Raczkowanie
 
Avatar Filip_inka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: różnie:)
Wiadomości: 178
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

a cos co idealnie nawizly buzke?
mam cere tradzikowa czasem tak przesusze buzke masciami ze robi mi sie taka skorupa....po solarium tez czasem skora schodzi platami i wyglada to fatalnie macie jakies sposoby zeby szyko ja nawilzyc..?
__________________
Lubiła tańczyć pełna radości tak...
Ciagłe goniła wiatr...
Spragniona życia wciaż, zawsze gubiła coś...
Nie chciała nic...
Filip_inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-17, 21:37   #12
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Filip_inka przede wszystkim jak stosujesz maści na trądzik musisz jednocześnie nawilżać skórę, stosować kremy nawilżające . Ja od czasu do czasu smaruję twarz jedwabiem do włosów biosilk. A przed solarium stosuj koniecznie kremy z wysokim filtrem!!
Duży masz problem z trądzikiem?
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 10:00   #13
Filip_inka
Raczkowanie
 
Avatar Filip_inka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: różnie:)
Wiadomości: 178
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

nawilzam buzie caly czas i kremy z filtrem rowniez.....
wiesz co jakiejsc tragedii z cera nie mam bo tylko w okolicach ust brody mi wyskakuja...ale najgosze jest to ze sa poskorne i ciezko ise ich pozbyc wiec te maci non stop sa uzywane i mimo wszystko wysuszaja
__________________
Lubiła tańczyć pełna radości tak...
Ciagłe goniła wiatr...
Spragniona życia wciaż, zawsze gubiła coś...
Nie chciała nic...
Filip_inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 12:34   #14
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Cytat:
Napisane przez Filip_inka Pokaż wiadomość
nawilzam buzie caly czas i kremy z filtrem rowniez.....
wiesz co jakiejsc tragedii z cera nie mam bo tylko w okolicach ust brody mi wyskakuja...ale najgosze jest to ze sa poskorne i ciezko ise ich pozbyc wiec te maci non stop sa uzywane i mimo wszystko wysuszaja
Spróbuj sobie taki płyn Davercin (jest też żel, ale ja używam płyn) kosztuje coś koło 14 zł/30 ml, dla mnie bardzo dobry (przed okresem zwykle miałam wysyp pryszczy a tu nic ) i nie wysusza skóry w takim stopniu jak większość maści na trądzik. Nasączam płatek kosmetyczny, przecieram 2 razy dziennie- rano i wieczorem. Minus jest taki, że to niestety na receptę

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
Kamila a w jaki sposob stosowalas tą oliwkę?ja rownież stosuje od czasu do czasu oliwkę johnsons i dla mnie efekty są bardzo zadowalajace. Tylko nie czekam aż sie ona wchlonie...po prostu po kąpieli jak wyjdę spod prysznica smaruję cale cialo oliwką i wtedy delikatnie wycieram się ręcznikiem...wtedy mam wrazenie że osuszylam skorę ale oliwka sięwchonęla- moja skora jest super dlugo przyjemnie nawilzona i napięta, a do tego gladziutka
Spróbowałam Twojego sposobu i jestem baaaardzo zadowolona Dzięki za radę
__________________





Edytowane przez kamila901
Czas edycji: 2009-10-18 o 12:36
kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 13:20   #15
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Cytat:
Napisane przez Filip_inka Pokaż wiadomość
a cos co idealnie nawizly buzke?
mam cere tradzikowa czasem tak przesusze buzke masciami ze robi mi sie taka skorupa....po solarium tez czasem skora schodzi platami i wyglada to fatalnie macie jakies sposoby zeby szyko ja nawilzyc..?
filip_inka polecam poczytać watek "terapie przeciwtrądzikowe Differin" dziewczyny służa pomocą i polecają specyfiki pomocne na przesuszona masciami buzke- sama mam ten problem, warto poczytać

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Spróbuj sobie taki płyn Davercin (jest też żel, ale ja używam płyn) kosztuje coś koło 14 zł/30 ml, dla mnie bardzo dobry (przed okresem zwykle miałam wysyp pryszczy a tu nic ) i nie wysusza skóry w takim stopniu jak większość maści na trądzik. Nasączam płatek kosmetyczny, przecieram 2 razy dziennie- rano i wieczorem. Minus jest taki, że to niestety na receptę



Spróbowałam Twojego sposobu i jestem baaaardzo zadowolona Dzięki za radę
cieszę się że moglam pomóc ) a co do Davercin- również stosowalam, fakt pomocny na wypryski, ale w moim przypadku również buźkę niemilosiernie wysuszał :/ teraz stosuję inne maści ktore znowu mi robią wior z twarzy ale dziewczyny na wczesniej wspomnianym przeze mnie wątku polecily kilka kiosmetykow- mam nadzieję ze pomogą

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Filip_inka przede wszystkim jak stosujesz maści na trądzik musisz jednocześnie nawilżać skórę, stosować kremy nawilżające . Ja od czasu do czasu smaruję twarz jedwabiem do włosów biosilk. A przed solarium stosuj koniecznie kremy z wysokim filtrem!!
Duży masz problem z trądzikiem?
jak to jedwabiem? szok, mam biosilk ale uzywam tylko na wlosy, w zyciu nie przyszloby mi do glowy zeby tym twarz wysmarować to pomaga? nic po tym nie wyskakuje?
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 20:56   #16
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
jak to jedwabiem? szok, mam biosilk ale uzywam tylko na wlosy, w zyciu nie przyszloby mi do glowy zeby tym twarz wysmarować to pomaga? nic po tym nie wyskakuje?
Wiesz w sumie to nie smaruję regularnie, to były 3-4 razy, jak miałam naprawdę wysuszoną buzię z resztą też po maściach na trądzik, do tego stopnia, że w miejscu gdzie był pryszcz odchodził mi płatek skóry. Wyskakiwać po tym nic nie wyskakuje- pewnie masz wątpliwości, czy nie zatyka porów. Myślę, że to też zależy od skóry. Każdy na różne rzeczy reaguje inaczej. Ale wiesz... nie smarowałam się nie wiadomo jaką ilością
A kiedyś po kąpieli i peelingu z kawy (daje boski efekt ) nasmarowałam biosilkiem dekolt, ramiona i skóra w tych miejscach była mięciutka, nawilżona i baaardzo gładka.
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 11:55   #17
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

kiedyś na pewno spróbuję ale tylko wtedy kiedy sytuacja będzie naprawdę awaryjna na dekolt na pewno, na buzię się boję-wrażliwiec ze mnie i wszystkiego mogę się spodziewać po takich eksperymentach a peeling z kawy- zgadzam się boski
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:03   #18
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Nawilżaj skórę od środka.
Nieźle sprawdza się branie tabletek z tranem i ogólnie tabletek na poprawę cery.
Najpewniej brak Ci jakiś witamin i minerałów i trzeba zadziałać od środka.
Pozdrawiam

P.S. I może maseczki nawilżające;
http://www.kobieta-facet.pl/

Edytowane przez Martini17
Czas edycji: 2009-12-18 o 12:12
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 21:22   #19
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Smaruj się zwykłym olejem kuchennym słonecznikowym to nie żart !
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 14:27   #20
ulola
Przyczajenie
 
Avatar ulola
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Wiem, że może trochę późno piszę ale odkryłam świetny sposób na przesuszoną skórę , może komuś się przyda.
Kupujemy w aptece parafine płynną / płyn doustny/ za ok 3 zł i dodajemy kilka do kilkunastu kropel do wanny. Będą pływały na powierzchni oleiste placki ale po roztrzepaniu ręką będą sie rozdzielać na mniejsze plamki .
Potem trzeba się trochę pomoczyć i gotowe.
Ewentualnie godne polecenia jest oillatum i tego typu rzeczy ale o tym ktoś juz pisał.
Aha parafina nie zapycha i nie uczula.
ulola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.