Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-22, 15:57   #571
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Emela Pokaż wiadomość
Stosuję ten tonik z kwasami, głównie na przebarwienia, zaskórniki i spisuje się świetnie. Mnie trochę po nim wysypało, wyszły mi wszystkie syfy, które miałam pod skórą.
Ogólnie jestem z tego toniku zadowolona.
Dzięki za odpowiedź A kładłaś na ten tonik jakiś krem przed snem? Co ile dni w ogóle go używałaś?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 18:30   #572
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Ja właśnie mieszam na stole przy laptopie bo mam lepsze światło, a przy okazji gdy trzeba długo coś mieszać, to mieszam przeglądając wizaż na przykład i czas mi się nie dłuży

Uważam, że lepiej, że nie drukują, bo po pierwsze nie mała karteluszka, tylko kartka A4 do każdego produktu prawie, a poza tym pomnóż sobie to przez liczbę osób zamawiających tygodniowo! Ile to papieru, mega nieekologicznie . A jak bardzo potrzebujesz, to możesz przecież sobie wydrukować.
No zalezy co sie miesza, ale chyba niektore rzeczy moga sie rozlac? No idac ta droga ktora proponujesz , to wszystko mozna sobie samemu zrobic. Nie dostajemy tych rzeczy za darmo, wiec ja bym wolala miec jednak doreczony przepis, a nie szukac go jeszcze potem w internecie. Jestem zaskoczona takim podejsciem, nie mowie ze to ma byc A4 ale by wystarczyla malusienka karteczka
Ależ oni dziwnie traktuja klienta

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Zależy kto z czego czerpie przyjemność - ja z działania dobrego produktu i jego efektów, a opakowanie to drugi plan i mniej znaczący apsekt, więc nawet nie zwracam na nie uwagi.



Fakt
Wiesz co, według moich obserwacji i doświadczeń to jednak np. krem Clinique daje efekty w przeciwienstwie do np, kremu Ziaji. Tak wiec jak dla mnie to raczej ładne opakowanie idzie w parze z efektem
ale nigdy wczesniej nie zamawialam nic z biochemi wiec moze tu jest inaczej
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:01   #573
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam, doczytałam się że i u Was pojawiają się problemy po serach(?). Jestem w posiadaniu Serum azelo-oliwkowego i widocznie używałam go zbyt często( Polka mądra po szkodzie) bo faktycznie zauważyłam że moja cera wygląda gorzej, a na policzku wyskoczyło mi coś dziwnego, domyślam się że to wspomniana przez Was gula.
I tu pojawia się moje pytanie: dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak źle reagujemy na produkty które są przecież naturalne?
Aha, no i jakiego kremu używacie jako zamiennik serum? Na razie nie szykuję się na zamówienie na biochemii, dlatego wolałabym abyście doradziły mi coś z apteki, lub z drogerii. Coś co uzupełniało by się z działaniem serum.
Z góry dziękuję za odpowiedź
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:26   #574
Emela
Raczkowanie
 
Avatar Emela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 56
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź A kładłaś na ten tonik jakiś krem przed snem? Co ile dni w ogóle go używałaś?
Wieczorem używam tylko tonik, a kremem smaruję się rano.
Na stronie BU napisali, żeby tonik stosować 1-2 razy w tygodniu,ja używam częściej, smaruję się 2 dni z rzędu i robię dzień przerwy i potem znowu używam 2 dni i przerwa. Na kwasy trzeba uważać, dlatego jeśli za bardzo złuszczy mi się skóra po toniku to robię dłuższą przerwę. Kilka razy przesadziłam i potem skóra wyglądała nieciekawie.
Ten tonik bardzo złuszcza i trzeba nawilżać skórę ( używam kremu na dzień Olay active hydrating ). Jeżeli masz naczynka na twarzy to lepiej nie smaruj się w tym miejscu tonikiem.
Emela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:59   #575
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Emela Pokaż wiadomość
Wieczorem używam tylko tonik, a kremem smaruję się rano.
Na stronie BU napisali, żeby tonik stosować 1-2 razy w tygodniu,ja używam częściej, smaruję się 2 dni z rzędu i robię dzień przerwy i potem znowu używam 2 dni i przerwa. Na kwasy trzeba uważać, dlatego jeśli za bardzo złuszczy mi się skóra po toniku to robię dłuższą przerwę. Kilka razy przesadziłam i potem skóra wyglądała nieciekawie.
Ten tonik bardzo złuszcza i trzeba nawilżać skórę ( używam kremu na dzień Olay active hydrating ). Jeżeli masz naczynka na twarzy to lepiej nie smaruj się w tym miejscu tonikiem.
Nie mam naczynek A smarujesz się tym tonikiem za pomocą wacika?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 20:12   #576
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Hej dziewczyny
Czytam was juz od dawna dawna kiedyś coś tam niewiele pisałam, bo zamawiałam serum migdałowe, teraz postanowiłam zrobić drugie zamówienie i bardziej obfite. Zamówiłam
-peeling enzymatyczny
-olejek myjący bezzapachowy
-hydrolat oczarowy
- żel H. z alantoina i pantenolem 5%
-serum azelo

Mam nadzieje ze to dobry zestaw, podstawowy, przeczytalam juz tyle, że powinno mi co nieco to pomóc
Mam cere sucha, mam krosty, zaskorniki, przebarwienia. Mam 20 lat
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 20:20   #577
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Witam, doczytałam się że i u Was pojawiają się problemy po serach(?). Jestem w posiadaniu Serum azelo-oliwkowego i widocznie używałam go zbyt często( Polka mądra po szkodzie) bo faktycznie zauważyłam że moja cera wygląda gorzej, a na policzku wyskoczyło mi coś dziwnego, domyślam się że to wspomniana przez Was gula.
I tu pojawia się moje pytanie: dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak źle reagujemy na produkty które są przecież naturalne?
Aha, no i jakiego kremu używacie jako zamiennik serum? Na razie nie szykuję się na zamówienie na biochemii, dlatego wolałabym abyście doradziły mi coś z apteki, lub z drogerii. Coś co uzupełniało by się z działaniem serum.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Reakcja na kosmetyki to sprawa indywidualna, i tu nie ma znaczenia czy sa one naturalne, czy tez nie. Naturalne skladniki tez moga niektorym szkodzic, zapychac, uczulac..To ze kosmetyk jest naturalny, nie znaczy, ze sprawdzi sie u kazdego A serum azelo nie jest tak zupelnie naturalne, zawiera PEG oraz Propylene Glycol.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 20:23   #578
Emela
Raczkowanie
 
Avatar Emela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 56
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
A smarujesz się tym tonikiem za pomocą wacika?
Tak
I jeszcze jedna ważna rzecz mi się przypomniała, stosując tonik z kwasami trzeba używać preparaty ochronne z filtrami anty-UV.

Edytowane przez Emela
Czas edycji: 2011-09-22 o 20:27
Emela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 21:45   #579
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez bibibobo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
zbieram się też do zamówienia dzięki opiniom na KWC, zastanawiam sie tylko czy lepiej kupić od razu na zapas skoro tak długo trzeba czekać na wysyłkę? Wie któraś z was jak długie są terminy ważności np. na oleju tamanu lub hydrolatu oczarowego?
Na moim oleju tamanu, który przyszedł do mnie 22 lipca mam datę ważności do października 2013.
A te przyszły na początku września:
Na oleju monoi jest maj 2013.
Na oleju z róży rdzawej jest data marzec 2013.
Na oleju z kocanki listopad 2012.


Olej tamanu jest b. wydajny. mam go dwa miesiące i jeszcze chlupocze w buteleczce, pewnie na miesiąc jeszcze starczy (a na początku bardzo nieoszczędnie go stosowałam kładąc solo co noc na całą twarz, a na dzień też parę kropli z żelem HA).

Edytowane przez amaze
Czas edycji: 2011-09-22 o 21:48
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 21:50   #580
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
No zalezy co sie miesza, ale chyba niektore rzeczy moga sie rozlac? No idac ta droga ktora proponujesz , to wszystko mozna sobie samemu zrobic. Nie dostajemy tych rzeczy za darmo, wiec ja bym wolala miec jednak doreczony przepis, a nie szukac go jeszcze potem w internecie. Jestem zaskoczona takim podejsciem, nie mowie ze to ma byc A4 ale by wystarczyla malusienka karteczka
Ależ oni dziwnie traktuja klienta
Ale jak to ROZLAĆ??? ;-O przecież jak cos Ci się rozleje, to cała receptura sie zmienia wtedy. Na stronie BU przy kazdej okazji piszą o przelewaniu 'do ostatniej kropli' a Ty dopuszczasz opcję rozlania czegoś?
Ja tam nie wyobrazam sobie mieszania w łazience, na stojąco kosmetyków takich jak kremy czy chociażby serum 3xROSE, których zrobienie zajmuje 20-30 min. zeby dokładnie rozmieszać.. Chyba bym padła

No i nadal uważam, że ekologia i oszczędzanie papieru jest ważniejsze niż wygoda. Mały karteluszek razy tysiąc przestaje być drobiazgiem.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 22:18   #581
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Emela Pokaż wiadomość
Tak
I jeszcze jedna ważna rzecz mi się przypomniała, stosując tonik z kwasami trzeba używać preparaty ochronne z filtrami anty-UV.
Tak, o tym wiem doskonale Aczkolwiek ciężko i niezapychający filtr. Wielkie dzięki za wszystkie wyczerpujące odpowiedzi!
Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Na moim oleju tamanu, który przyszedł do mnie 22 lipca mam datę ważności do października 2013.
A te przyszły na początku września:
Na oleju monoi jest maj 2013.
Na oleju z róży rdzawej jest data marzec 2013.
Na oleju z kocanki listopad 2012.


Olej tamanu jest b. wydajny. mam go dwa miesiące i jeszcze chlupocze w buteleczce, pewnie na miesiąc jeszcze starczy (a na początku bardzo nieoszczędnie go stosowałam kładąc solo co noc na całą twarz, a na dzień też parę kropli z żelem HA).
O i jak oceniasz olej tamanu? Jak sprawował się sam, a jak z HA? Pomógł na jakieś niedoskonałości?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 22:35   #582
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
O i jak oceniasz olej tamanu? Jak sprawował się sam, a jak z HA? Pomógł na jakieś niedoskonałości?
Pisałam całkiem niedawno. Ze dwa dni temu? I chyba nawet Tobie odpowiadałam.
Bardzo dobrze oceniam, już mam następną buteleczkę. Pewnie pomógł, ale wprowadziłam go jednocześnie z innymi produktami z BU i totalną zmianą pielęgnacji, więc nie wiem, ile zawdzięczam jemu, a ile innym produktom.

Lepiej sprawuje się z żelem HA. Mam wrażenie, że skoro się lepiej wchłania, to więcej go dociera do głębszych warstw skóry (naskórka?) i lepiej działa. Buzia rano po tamanu+HA wygląda lepiej, bardziej świeżo, jaśniej niż po tamanu solo.
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 23:30   #583
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Tak, o tym wiem doskonale Aczkolwiek ciężko i niezapychający filtr. Wielkie dzięki za wszystkie wyczerpujące odpowiedzi!


O i jak oceniasz olej tamanu? Jak sprawował się sam, a jak z HA? Pomógł na jakieś niedoskonałości?
polecam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1

i

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...26.html&next=1

ps. przepraszam za offtopa
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 00:47   #584
Coraline_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Używam od 2 dni olejku myjącego, hydrolatu oczarowego i kremu AZELO / BHA. I niestety u mnie reakcja również nieciekawa jak na początek Strasznie mnie wysypało, jakieś dziwne, wielkie, czerwone wulkany, drobnica na czole... Jednym słowem tragedia, mam nadzieję, że za parę dni wszystko się uspokoi.
__________________

Coraline_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 09:19   #585
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Ale jak to ROZLAĆ??? ;-O przecież jak cos Ci się rozleje, to cała receptura sie zmienia wtedy. Na stronie BU przy kazdej okazji piszą o przelewaniu 'do ostatniej kropli' a Ty dopuszczasz opcję rozlania czegoś?
Ja tam nie wyobrazam sobie mieszania w łazience, na stojąco kosmetyków takich jak kremy czy chociażby serum 3xROSE, których zrobienie zajmuje 20-30 min. zeby dokładnie rozmieszać.. Chyba bym padła

No i nadal uważam, że ekologia i oszczędzanie papieru jest ważniejsze niż wygoda. Mały karteluszek razy tysiąc przestaje być drobiazgiem.
no moim zdaniem tego nie da się rozlać... no chyba że się ktoś bardzo postara też mieszam na biurku przed kompem i nigdy mi się nic nie rozlało, no i stanie w łazience ileś tam minut wykluczam.
Rzeczywiście karteluszek razy tysiąc daje gigantyczny wynik, nigdy się nad tym nie zastanawiałam że nie dołączają karteluszka bo i tak mieszam przed kompem więc nie mam problemu.
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 10:11   #586
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
powiem wam ze po prawie roku używania hydrolatu z kocanki nie widze efektów. pęknięte naczynka jak były tak są, innych nie widze ale ja mam tylko w jednym miejscu (to sie chyba nazywa bruzda nosowo-wargowa)

co do opakowań, jasne ze fajnie używać kosmetyków z pieknych pudełeczek z tym ze one kosztują. Ja wole zapłacic mniej i miec to w plastiku i tak w ciągu ostatnich paru lat BU sporo podrożało
Hydrolat z kocanki mi pomagał jedynie na buraka - czyli reaktywność naczyń, ale to nie laser - żaden kosmetyk nie zlikwiduje już rozszerzonych naczynek. Zdarza się, że takie naczynko może się wchłonąć (szczególnie u dzieci), ale cudów nie ma - kocanka czy inne wyciągi będą wzmacniać ściany naczyń i zapobiegać ich kruchości (czyli powstawaniu nowych), ale nie likwidują tych już powstałych.

Opakowanie dla mnie ma być praktyczne, a nie piękne. Chyba nigdy nie zrozumiem kobiet-srok, co to kupują produkty kosmetyczne, bo miały ładne słoiczki, chociaż w środku leży byleco. Najbardziej mnie szokuje kiedy koleżanki kupują perfumy, których zapachy im się wcale nie podobają, ale przecież "mają takie piękne buteleczki i ładnie wyglądają w łazience na półce czy w torebce"


Czy robił ktoś macerat z kocanki? Nie wiem ile czasu ma to leżeć i się macerować, nie znalazłam nigdzie informacji... Książki, które mam w tym temacie raczą sobie czas określać od kilku godzin do kilku tygodni
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 11:21   #587
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Witam, doczytałam się że i u Was pojawiają się problemy po serach(?). Jestem w posiadaniu Serum azelo-oliwkowego i widocznie używałam go zbyt często( Polka mądra po szkodzie) bo faktycznie zauważyłam że moja cera wygląda gorzej, a na policzku wyskoczyło mi coś dziwnego, domyślam się że to wspomniana przez Was gula.
I tu pojawia się moje pytanie: dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak źle reagujemy na produkty które są przecież naturalne?
Aha, no i jakiego kremu używacie jako zamiennik serum? Na razie nie szykuję się na zamówienie na biochemii, dlatego wolałabym abyście doradziły mi coś z apteki, lub z drogerii. Coś co uzupełniało by się z działaniem serum.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Moim zdaniem te gule to jest reakcja na aktywne skladniki, ktore sa zawarte w tym serum. Jednak nie ma co sie oszukiwac w drogeryjnych kremach nie ma ich az tylu i byc moze dlatego te ostatnie lepiej wypadaja na tle tych naturalnych.

Podobnie jest np. z hydrolatami. Mam hydrolat oczarowy i w miejscach gdzie mam stalny zapalne podraznia je lekko. A tez mogloby sie wydawac,ze naturalne kosmetyki nie powinny tego robic.ALE! Trzeba pamietac,ze ekstrakty roslinne moga podrazniac, po prostu taka ich natura.Podobnie jak natura tego serum.

Odnosnie serum azelo to ja jestem nim ostatnio rozczarowana.Kiedys jak sie nim posmarowalam to ladnie zbledzal stany zapalne,wygladzal,no cera wygladala niemalze od reki lepiej,a teraz? Nie robi nic, a naawet lekko podraznia. CHyba go odstawie ,pouzywam kremu azelo z tonikiem BHA i wroce do niego jak mi sie to pokonczy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:06   #588
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Tak napisałaś..., ale mnie np. olejek bezzapachowy nie zapycha, a pomarańczowy już tak (sprawdzałam w różnych odstępach czasowych - efekt był ten sam). Więc wychodzi na to, że olejek eteryczny coś namieszał
O widzisz, o tym nie pomyślałam
Ja miałam pomarańczowy, a potem z drzewka herbacianego.
Już go nie używam bo trochę się boję
A on czeka na wielki powrót w szafce

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
akurat z BU teraz nic nie używam, wszystko z mazideł, ale jeżeli chodzi o oleje to mnie nie zapychają z czarnej porzeczki, z pestek maliny i truskawki, z róży piżmowej, tamanu, żurawinowy, z czarnuszki.

Używam też kwasu migdałowego (robie tonik 5%+kwas hialuronowy), peelingu enzymatycznego. Bardzo lubię też do małych porcji żelu HA dodawać ekstrakty roślinne (najbardziej z centella asiatica ), cynk i niacynamid.

W między czasie moje 2 ulubione hydrolaty oczarowy i z kocanki.

To chyba byłoby na tyle jeżeli chodzi o pielęgnacje mojej tłustej, zapychającej się za zarazem naczynkowej skóry
Powiem szczerze, że większości z tych produktów, które wymienilaś, nie miałam
Ale muszę wrócić do olejku z czarnuszki i zobaczyć czy mnie nie zapycha bo ostatnio miałam wobec niego podejrzenia

I jak coś, to zwrócę się do Ciebie o opinię, jeśli będę miała z czymś problem

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Wiesz co, według moich obserwacji i doświadczeń to jednak np. krem Clinique daje efekty w przeciwienstwie do np, kremu Ziaji. Tak wiec jak dla mnie to raczej ładne opakowanie idzie w parze z efektem
ale nigdy wczesniej nie zamawialam nic z biochemi wiec moze tu jest inaczej
Według mnie opakowanie (jego ładna szata graficzna, czy pomysłowe pudełeczko) nie ma żadnego związku z jakimkolwiek efektem działania kosmetyku.

Czy to onacza, że np. krem w średniej urody opakowaniu jest gorszy w działaniu od tego w ładnym?
Mhm, nie sądzę.
Być może dla kogoś krem Clinique jest niczym, a ten z Ziaji czyni cuda, więc wiesz... tu opakowanie nie gra roli
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-09-23 o 13:09
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:11   #589
bibibobo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

ktsw, Emela, amaze - dziękuję wam bardzo bardzo! już wszystko wiem, złożyłam zamówienie na olej tamanu, hydrolat oczarowy (od razu po 3 opakowania tak wam zaufałam że są skuteczne ) i na żel hialuronowy 1%

Teraz tylko to czekanie mnie pewnie wykończy, ja lubię mieć od razu, już!
bibibobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 13:26   #590
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
O widzisz, o tym nie pomyślałam
Ja miałam pomarańczowy, a potem z drzewka herbacianego.
Już go nie używam bo trochę się boję
A on czeka na wielki powrót w szafce



Powiem szczerze, że większości z tych produktów, które wymienilaś, nie miałam
Ale muszę wrócić do olejku z czarnuszki i zobaczyć czy mnie nie zapycha bo ostatnio miałam wobec niego podejrzenia

I jak coś, to zwrócę się do Ciebie o opinię, jeśli będę miała z czymś problem



Według mnie opakowanie (jego ładna szata graficzna, czy pomysłowe pudełeczko) nie ma żadnego związku z jakimkolwiek efektem działania kosmetyku.

Czy to onacza, że np. krem w średniej urody opakowaniu jest gorszy w działaniu od tego w ładnym?
Mhm, nie sądzę.
Być może dla kogoś krem Clinique jest niczym, a ten z Ziaji czyni cuda, więc wiesz... tu opakowanie nie gra roli
ja bardzo lubię olej z czarnuszki na dzień bo ładnie mi matowi skórę, jedynie zapach (jak dla mnie nafty) może lekko zniechęcać

w razie pytań pisz śmiało
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:40   #591
lvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 261
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czy któraś z Was miała może Zestaw - Krem ochronny ANTY-oksydacyjny.

Nadaje się on może pod minerały i po delikatnych kwasach?
__________________
lvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:42   #592
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
ja bardzo lubię olej z czarnuszki na dzień bo ładnie mi matowi skórę, jedynie zapach (jak dla mnie nafty) może lekko zniechęcać

w razie pytań pisz śmiało
Co osoba, to inna historia
Mi z kolei zapach czarnuszki nie przeszkadza, tylko wlaśnie tłusta skóra po niej, dlatego u mnie jej nałożenie wchodzi w grę tylko na noc
Czyli całkiem odmienna sytuacja
Dzięki wielkie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 13:57   #593
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
ja bardzo lubię olej z czarnuszki na dzień bo ładnie mi matowi skórę, jedynie zapach (jak dla mnie nafty) może lekko zniechęcać
Ja nawet kilka razy zaaplikowałam olej z czarnuszki pod podkład. Trzymał się idealnie i kilka osób zwróciło uwagę, że mam ładną cerę . Niestety, ten patent nie zawsze działa (może ze względu na to, że posiadam dość kapryśną skórę).
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:15   #594
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez lvi Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała może Zestaw - Krem ochronny ANTY-oksydacyjny.

Nadaje się on może pod minerały i po delikatnych kwasach?
Pisałam o nim dużo parę dni temu - poszukaj kilka stron wstecz na tym wątku. Moim zdaniem pod minerały idealnie, a co do ochrony po kwasach, to już sama musisz zadecydować, albo napisać z tym pytaniem do BU podając dokładnie jakie kwasy i jak długo stosujesz i na jakie przebywanie na słońcu tego kremu potrzebujesz. Oni zawsze bardzo wyczerpująco odpisują!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:26   #595
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a u mnie ostatnio żaden olej się nie chce wchłaniać jak rano nakładałam z pestek malin, to dopiero po kilku godzinach był spory błysk, a teraz od razu po nałożeniu. Podobnie z serum lemon na noc - wchłaniał się dobrze, bez tłuszczenia, a teraz masakra :/
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:34   #596
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Ja nawet kilka razy zaaplikowałam olej z czarnuszki pod podkład. Trzymał się idealnie i kilka osób zwróciło uwagę, że mam ładną cerę . Niestety, ten patent nie zawsze działa (może ze względu na to, że posiadam dość kapryśną skórę).
Szczęściara, u mnie oleje tylko na noc

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
a u mnie ostatnio żaden olej się nie chce wchłaniać jak rano nakładałam z pestek malin, to dopiero po kilku godzinach był spory błysk, a teraz od razu po nałożeniu. Podobnie z serum lemon na noc - wchłaniał się dobrze, bez tłuszczenia, a teraz masakra :/

A jak u Ciebie lemonek się sprawuje?
Ja to się po każdym oleju błyszczę jak cekin
Więc na dzień coś nawilżającego i lekkiego (np. Alantan Dermoline, ten niebieski)
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 15:08   #597
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Co osoba, to inna historia
Mi z kolei zapach czarnuszki nie przeszkadza, tylko wlaśnie tłusta skóra po niej, dlatego u mnie jej nałożenie wchodzi w grę tylko na noc
Czyli całkiem odmienna sytuacja
Dzięki wielkie
a to ciekawe, bo ja mam baaardzo tłusta skórę i rano najbardziej mi pasuje olej plus żel HA także potwierdza się to że wszystko trzeba przetestować na sobie
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 15:11   #598
lvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 261
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość

Przy stosowaniu na niego podkładu mineralnego plus pudru z BU (dziś diamentowy), skóra długo pozostaje matowa i makijaż ładnie się trzyma! Mam cerę mieszaną, z przetłuszczającą się strefą T, ale nawet na czole jest ok po paru godzinach . No i, odpukać, po 3 dniach używania, nie zaobserwowałam zapychania .
Sunsister powiedz mi jakiego podkładu mineralnego używasz?
__________________
lvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 15:42   #599
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Błagam przestańcie pisać, że to dziwne że coś naturalnego robi twarzy krzywdę, bo to śmieszne. To, że coś jest naturalne, nie oznacza, że istnieje po to abyśmy sobie to w buźki wklepywały a później popadały w zachwyt jaką to piękna cerę mamy. Bardzo duża część składników, która występuje w roślinach ma za zadanie chronić rośliny przed napastnikiem - poprzez zapach, smak, czy toksyczność. Wszelkiego typu naturalne produkty czy precyzyjniej kosmetyki oparte na naturalnych składnikach, mogą podrażnić bardziej niż zwykłe sklepowe kosmetyki. Jest w nich mnóstwo składników aktywnych, które w nieodpowiednich ilościach i przy nieodpowiednim używaniu potrafią bardzo podrażnić. Dlatego dziewczyny umiar! Tego typu produkty wprowadzajcie stopniowo i pojedynczo! A nie wszystko na raz.

A wracają do tematu z tonika PHA jestem zachwycona Super działanie, mocno nawilża, a do tego niespodzianki pojawiają się rzadziej.
Co do hydrolatu z oczaru i aloesu to nie widzę jakiś spektakularnych efektów, ale mimo wszystko będę używać. Zwłaszcza oczar bo zapach cudny.
Zaczęłam testować żel hialuronowy i olej z pestek malin. Największym zaskoczeniem był dla mnie zapach oleju, który bym określiła jako zapach mokrego zielska Ale nie przeszkadza mi

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-09-23 o 15:51
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 16:13   #600
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez lvi Pokaż wiadomość
Sunsister powiedz mi jakiego podkładu mineralnego używasz?
Pixie, od niedawna, ok. 2 m-cy. To mój pierwszy podkład mineralny i wciąż jestem w głębokim szoku jak cudowne krycie (!) i aksamitne wykończenie makijażu dają minerały . Tyle lat się męczyłam z fluidami niepotrzebnie..
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.