J. angielski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-18, 07:22   #1
Agaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20

J. angielski


Witam
Chciałabym się uczyć j. angielskiego, ale nie mogę sobie pozwolić na płatne lekcje niestety :-( . Czy moglibyście polecić jakieś dobre strony i programy internetowe, które mogłyby mi w tym pomóc i może innych rad udzielicie jak samemu uczyć się języka? Będę bardzo wdzięczna.
Agaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 13:55   #2
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: J. angielski

A mniej więcej na jakim poziomie jesteś? Chcesz zaczynać od zera, czy już coś umiesz? Bo jeśli zupełnie od zera, to z samodzielną nauką może być, niestety, ciężko. Jeżeli jednak znasz już trochę język, to mogłabym Ci polecić parę stron i coś poradzić. Na razie wpisz sobie w google "Isel blog językowy", na pewno się przyda (tylko że na tę chwilę nie można tam wejść, nie wiem, dlaczego - mam nadzieję, że to jakaś chwilowa awaria).
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 07:01   #3
Agaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Dot.: J. angielski

Dziękuję za chęć pomocy. Kiedyś uczyłam się trochę angielskiego, ale niestety niewiele pamiętam, wiec właściwie zaczynam od zera, niestety. Ale naprawdę chcę się nauczyć.
Czy to jest ta książka, którą polecasz?: http://allegro.pl/mowimy-po-angielsk...896451454.html Na pewno warto ją kupić?
- Gdzie jak słuchacie tego BBC News?
- Moglibyście mi podać tytuły filmów, które warto oglądać po angielsku dla nauki języka?

Edytowane przez Agaa26
Czas edycji: 2014-01-19 o 07:37
Agaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 10:39   #4
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: J. angielski

Cytat:
Napisane przez Agaa26 Pokaż wiadomość
Dziękuję za chęć pomocy. Kiedyś uczyłam się trochę angielskiego, ale niestety niewiele pamiętam, wiec właściwie zaczynam od zera, niestety. Ale naprawdę chcę się nauczyć.
Czy to jest ta książka, którą polecasz?: http://allegro.pl/mowimy-po-angielsk...896451454.html Na pewno warto ją kupić?
- Gdzie jak słuchacie tego BBC News?
- Moglibyście mi podać tytuły filmów, które warto oglądać po angielsku dla nauki języka?
Niestety nie znam się na książkach do nauki angielskiego, więc tu akurat nie mogę nic poradzić. Pewnie warto w jakąś zainwestować, żeby zrozumieć podstawy, niestety, ja żadnej nie mogę polecić.
W internecie można za to natknąć się na wartościowe strony, jak właśnie blog ISEL, o którym wspominałam - myślę, że osoba na każdym poziomie może tam znaleźć coś dla siebie. Mają bardzo fajne nagrania do słuchania, właśnie dla takich osób raczej początkujących - lektorzy mówią powoli i wyraźnie, dlatego nie stresujesz się, że coś Ci umyka. Poza tym obok masz tekst, który lektor czyta, więc możesz np. wypisywać stamtąd słówka.
Na BBC obawiam się, że może być dla Ciebie trochę za wcześnie. Jeśli jednak chcesz, to wiadomości BBC można oglądać na bbc.com -> u góry klikasz "news". Można też słuchać radia: bbc.co.uk -> radio -> stations, i wybierasz sobie którąś ze stacji, możesz też za darmo pobierać audycje. To chyba jednak dopiero wtedy, kiedy zapoznasz się trochę bardziej z językiem, żeby taki szybki sposób mówienia Cię nie przeraził. Warto też zapoznać się z platformą "BBC learning English" (wystarczy wpisać takie hasło w google).
Co do oglądania filmów, to tych jest oczywiście mnóstwo, na pewno warto od czasu do czasu coś obejrzeć, oczywiście z napisami i to najlepiej z angielskimi (bo z polskimi raczej nie będziesz się skupiać na tym, co mówią, tylko na czytaniu), ale to już też raczej wyższa szkoła jazdy.
Skoro zaczynasz, to zapewne gramatyka powinna być priorytetem. Podstawy naprawdę nie są trudne - szkoda, że zaczynasz od zera, bo ja nie pamiętam już, jak to było i co mi pomagało, tym bardziej, że samodzielnie doszkalałam się dopiero, jak już coś umiałam. Na pewno trzeba też zwracać uwagę na wymowę - w internecie są różne słowniki, które czytają dane słowo, np. wordreference. Istnieją też książki do czytania dla pczątkujących. No nie wiem, możliwości nauki jest bardzo dużo, trzeba tylko być systematycznym i mieć motywację, ale to chyba oczywiste.
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 00:50   #5
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: J. angielski

Poszukaj na chomikuj książek z serii Grammarway, a także tych z serii English Grammar in Use. Do nauki słówek dobry jest też Thomas BJ, a wymowę można podłapać z wymienionego tu już ISEL czy British Council. Są jeszcze fiszki: nie wiem czy faktycznie warto inwestować w zestawy z kartonikami ale mają także w miarę tanie nagrania do słówek. Więcej nie pamiętam
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 02:08   #6
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: J. angielski

Ja mogę polecić stronę ang.pl. Całkiem sensowna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-20 02:08:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.