Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 18:42   #1
perfection123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 158
Exclamation

Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/


Byłam niedawno na badaniach bhcg musiałam zrobic te badania bo z mojej piersi wydobywal sie sluz (zaleciła mi je pani w przychodni) .Podczas badania spytałam pani ile dni po" niebiezpiecznym" stosunku nalezy robic test bhcg żeby coś wyszło powiedziała że może wykryc 3,4 tygodniowa ciąże .Powiedziała też ,ze to co piszą w internecie to bzdury że sikany tes nie jest w stanie wykryc ciąży po 14 dniach od stosunku. bardzo mnie to zdziwiło gdyż na wizazu zawsze tak pisało....Wiec kto ma racje?i pytanie ile mija dni (tak ok) od stosunku do 3 tygodniowej ciazy? czy po 25 dniach test wskarze juz 100% pewny wynik?

Edytowane przez perfection123
Czas edycji: 2009-05-13 o 18:45
perfection123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 19:28   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

Nie wiem czy ta Pani ma rację. Ale skoro na testach tak jest napisane to nie jest to wyssane z palca.

A w ogole bete po 3 tygodniach? Zwariowala?

Nie wiadomo ile mija dni od stosunku do ciąży 3 tygodniowej bo nie wiemy kiedy doszlo do zaplodnienia.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 07:32   #3
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 461
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

Mi Pani z laboratorium powiedziała, że jestem we wczesnej ciąży, chociaż wynik bety był <o,1.. Jak widać nie wszystkie mają wiedzę Test krwi najszybciej wykryje wczesną ciąże. Co do testów sikanych: jeśli zrobi się je zgodnie z instrukcją, to wynik będzie prawidłowy już po 2 tygodniach.
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 08:14   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

Cytat:
Napisane przez perfection123 Pokaż wiadomość
Byłam niedawno na badaniach bhcg musiałam zrobic te badania bo z mojej piersi wydobywal sie sluz (zaleciła mi je pani w przychodni) .Podczas badania spytałam pani ile dni po" niebiezpiecznym" stosunku nalezy robic test bhcg żeby coś wyszło powiedziała że może wykryc 3,4 tygodniowa ciąże
Licząc pewnie tak jak lekarze, od daty ostatniej miesiączki.

Cytat:
Napisane przez perfection123 Pokaż wiadomość
.Powiedziała też ,ze to co piszą w internecie to bzdury że sikany tes nie jest w stanie wykryc ciąży po 14 dniach od stosunku.
Jakoś wykrywa.
Wystarczy wejść na forum Mama z klasą, by to potwierdzić z tysiąc razy.

Cytat:
Napisane przez perfection123 Pokaż wiadomość
bardzo mnie to zdziwiło gdyż na wizazu zawsze tak pisało....Wiec kto ma racje?i pytanie ile mija dni (tak ok) od stosunku do 3 tygodniowej ciazy? czy po 25 dniach test wskarze juz 100% pewny wynik?
Wszystko zależy jak liczyć.

Po 1sze najpierw trzeba mieć orientację kiedy mogło dojść do zapłodnienia.
Po drugie od zapłodnienia do ciąży (czyli zagnieżdżenia komórki w macicy) mija tydzień.
Po 3 lekarze liczą ciążę od ostatniej miesiączki, nie od zapłodnienia.

Po 25 dniach od czego? Od stosunku? To zależy kiedy miała wypaść kolejna miesiączka. Jeśli jest po terminie - wynik będzie pewny.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 12:35   #5
mimee
Raczkowanie
 
Avatar mimee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 443
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Po drugie od zapłodnienia do ciąży (czyli zagnieżdżenia komórki w macicy) mija tydzień.
czasem nawet około 10 dni. może pani z labolatorium o to chodziło, że nie wykrywa ciąży, tylko zapłodnienie. a może pani jest zwolenniczką tradycyjnych badań i nie lubi testów
__________________
start - 98
cel 1 - 83
cel 2 - 72
meta - 63
givenchy ange ou demon tendre
wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=513746

cel realizuje się poprzez działanie
machina ruszyła
mimee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 12:39   #6
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

podpisuje sie pod kropka

A ja tylko dodam, ze to co jest napisane w pierwszym poscie o prawdopodobienstwie to sa to slowa mojej pani ginekolog/poloznik, z ktora mialam zajecia z ginekologii i poloznictwa na uniwersytecie medycznym. A ona jasno powiedziala, ze test sikany nalezy zrobic nie wczesniej niz 10 dni po stosunku by test byl wiarygodny. I powiedziala tez, ze faktycznie ciaza jest od chwili zaplodnienia, jeszcze nie zagdniezdzenia sie komorki jajowej w scianie macicy

A mowienie, ze ciaza jest od chwili ostatniej miesiaczki juz wsrod lekarzy w zasadzie te pojecie nie istnieje. To stara szkola. Data ostatniej miesiaczki jest potrzebna do okreslenia przyblizonego terminu porodu. Do niczego wiecej.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 12:55   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

Cytat:
Napisane przez mimee Pokaż wiadomość
czasem nawet około 10 dni. może pani z labolatorium o to chodziło, że nie wykrywa ciąży, tylko zapłodnienie
Eeeeee to znaczy?

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
A mowienie, ze ciaza jest od chwili ostatniej miesiaczki juz wsrod lekarzy w zasadzie te pojecie nie istnieje. To stara szkola. Data ostatniej miesiaczki jest potrzebna do okreslenia przyblizonego terminu porodu. Do niczego wiecej.
Ano właśnie. Istnieje w tym względzie.

Bóg raczy widzieć po co w zasadzie. Bo i tak potem określają ciążę na podstawie wielkości dziecka i zmieniają ten termin na początku ustalony.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
I powiedziala tez, ze faktycznie ciaza jest od chwili zaplodnienia, jeszcze nie zagdniezdzenia sie komorki jajowej w scianie macicy
Z ciążą od zagnieżdżenia chodziło mi o to, że od tego momentu buzuje hCG, od tego momentu rośnie wyraźnie, a wcześniej w czasie wędrówki jajeczka ciąży nie wykryje nic.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 12:59   #8
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

bhcg jest produkowany juz przez zaplodniona komorke jajowa, jeszcze zanim sie zagniezdzi. Takze ciaza jest juz liczona nie od zagniezdzenia a od zaplodnienia. Dlatego na testach jest napisane, ze moga wykryc 6 dniowa ciaze. ale zanim dojdzie do zaplodnieniato moze minac nawet 4 dni. Dlatego najlepiej poczekac te min. 10 dni od stosunku by zrobic test.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Bóg raczy widzieć po co w zasadzie. Bo i tak potem określają ciążę na podstawie wielkości dziecka i zmieniają ten termin na początku ustalony.
bo gdy kobieta przychodzi np. w 5 tygodniu to lekarz nie jest w stanie powiedziec kiey bedzie porod. Dlatego pyta sie o termin om
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 13:04   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
bhcg jest produkowany juz przez zaplodniona komorke jajowa, jeszcze zanim sie zagniezdzi. Takze ciaza jest juz liczona nie od zagniezdzenia a od zaplodnienia. Dlatego na testach jest napisane, ze moga wykryc 6 dniowa ciaze. ale zanim dojdzie do zaplodnieniato moze minac nawet 4 dni. Dlatego najlepiej poczekac te min. 10 dni od stosunku by zrobic test.


No to widać coś się zmieniło w medycynie, bo moi wykładowcy i moje podręczniki mówiły, że gonadotropina wydzielana jest przez zapłodniony zarodek od 7-8 dnia ciąży.

Notabene zajrzałam do encyklopedii i ta informacja dalej tam jest, choć encyklopedia nie ma, jak moja wiedza, lat 15tu.

Niestety, mimo paru lat pracy w laboratorium, nie mogę potwierdzić ani jednego przypadku wykrycia kilkudniowej ciąży (licząc od zapłodnienia).

Dodam jeszcze, że we krwi stężenie wyższe niż
1 mIU/ml (a takie jest wykrywalne) pojawia się dopiero w 48 godzin od zagnieżdżenia. /Co w praktyce wyklucza możliwość wykrycia 6ciodniowej ciąży./ I od tego momentu systematycznie rośnie, powiększając się o 60-70% co dwie doby.

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość

bo gdy kobieta przychodzi np. w 5 tygodniu to lekarz nie jest w stanie powiedziec kiey bedzie porod. Dlatego pyta sie o termin om
Oczywiście.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-05-14 o 13:16
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 07:34   #10
mimee
Raczkowanie
 
Avatar mimee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 443
Dot.: Czy to prawda>?Moja rozmowa z pania z laboratorium ;/

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Eeeeee to znaczy?
To znaczy że mnie uczono,że zapłodnione kómórka zagnieżdza się w czasie do 10 dni po zapłodnieniuśredni czas wynosi 7. A to, co było pogrubione - niektóre nauki zakładają, że ciąża jest od momentu implantacji zarodka w ścianę macicy. Wcześniej różne rzeczy się dzieją. A stastystycznie rzecz biorąc to tylko 1 na 6 zapłodnionych komórek zagnieżdża się...
__________________
start - 98
cel 1 - 83
cel 2 - 72
meta - 63
givenchy ange ou demon tendre
wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=513746

cel realizuje się poprzez działanie
machina ruszyła
mimee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.