Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-11, 17:23   #1
Gocha94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3

Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę


Witajcie. Mam taki problem - moja mama ma obsesję na temat tego, że zajdę w ciążę. Mam 21 lat, stałego chłopaka od półtora roku i jestem dziewicą, jednak wydaje mi się, że moja matka uważa, że uprawiamy seks. Studiuję i mieszkam sama, moja matka kiedy do mnie dzwoni, zamiast zapytać co słychać, powtarza w kółko żebym sobie nie zmarnowała życia i opowiada historię o znajomych, którzy zaliczyli wpadki. Zawsze miałam lęk przed ciążą, jednak dzięki temu, że mój chłopak jest odpowiedzialny, ufam mu, dobrze nam się układa, dojrzałam jakiś czas temu do decyzji o rozpoczęciu współżycia. Jednak kiedy ostatnio moja matka nie mówi o niczym innym tylko o tym, abym się pilnowała, lęk znów trochę się odezwał... Planuję oczywiście zabezpieczenie (tabletki+gumki), ale jakoś jej gadanina sprawia, że nie mogę się przełamać. Dodam, że dla mojej matki seks zawsze był złem i źródłem niechcianego dziecka, końca świata i zmarnowanego życia... Macie moje Drogie podobne sytuacje? Help!
Gocha94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 17:44   #2
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez Gocha94 Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam taki problem - moja mama ma obsesję na temat tego, że zajdę w ciążę. Mam 21 lat, stałego chłopaka od półtora roku i jestem dziewicą, jednak wydaje mi się, że moja matka uważa, że uprawiamy seks. Studiuję i mieszkam sama, moja matka kiedy do mnie dzwoni, zamiast zapytać co słychać, powtarza w kółko żebym sobie nie zmarnowała życia i opowiada historię o znajomych, którzy zaliczyli wpadki. Zawsze miałam lęk przed ciążą, jednak dzięki temu, że mój chłopak jest odpowiedzialny, ufam mu, dobrze nam się układa, dojrzałam jakiś czas temu do decyzji o rozpoczęciu współżycia. Jednak kiedy ostatnio moja matka nie mówi o niczym innym tylko o tym, abym się pilnowała, lęk znów trochę się odezwał... Planuję oczywiście zabezpieczenie (tabletki+gumki), ale jakoś jej gadanina sprawia, że nie mogę się przełamać. Dodam, że dla mojej matki seks zawsze był złem i źródłem niechcianego dziecka, końca świata i zmarnowanego życia... Macie moje Drogie podobne sytuacje? Help!
Miałam w twoim wieku. Widocznie sama czuła, że zmarnowała sobie życie niechcianą ciążą i przelewa to na ciebie. Powiedz jej to. Oraz, że wiesz, jak się zabezpieczyć, by w ciążę nie zajść i że - tak, zamierzasz uprawiać seks. Czasem lepiej powiedzieć wprost to, o czym i tak się myśli, to oczyszcza atmosferę.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 17:56   #3
Gocha94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Nie wiem czy to wynika z jej doświadczeń, bo urodziła mnie kilka lat po ślubie, po trzydziestce... Więc raczej nie była to wpadka. Informować o rozpoczęciu współżycia jej w zasadzie nie muszę, bo ona najprawdopodobniej uważa, że już to zrobiłam. Za każdym razem powtarzam jej, że wiem jak należy się zabezpieczać, ale jak grochem o ścianę...
Gocha94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 18:12   #4
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

To jej powiedz, że nie chcesz już na ten temat słuchać i uprzedź, że będziesz kończyć rozmowę zawsze, gdy na ten temat zejdzie, bo już wiesz, co ma do powiedzenia i nie jest ci słuchanie tego kolejny raz potrzebne.
a potem - zrób to raz, drugi, trzeci. Zakończ rozmowę, wyłącz telefon po uprzedzeniu, że zaraz to zrobisz, jak nie zmieni tematu.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 18:18   #5
Gocha94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

To jest ta łatwiejsza część problemu, gorsze jest to, że to na mnie jakoś wpływa i tak jak pisałam na początku sieje ziarno niepewności, czy aby na pewno dobrze robię. Może to jest śmieszne, ale będąc w łóżku słyszeć w głowie jej głos, nie jest komfortowe i sprawia, że nie mogę się przełamać w tym ostatnim momencie. :/
Gocha94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 18:48   #6
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez Gocha94 Pokaż wiadomość
To jest ta łatwiejsza część problemu, gorsze jest to, że to na mnie jakoś wpływa i tak jak pisałam na początku sieje ziarno niepewności, czy aby na pewno dobrze robię. Może to jest śmieszne, ale będąc w łóżku słyszeć w głowie jej głos, nie jest komfortowe i sprawia, że nie mogę się przełamać w tym ostatnim momencie. :/
Rozumiem. Jak się komuś tyle lat wmawiało, że seks to "zuo ogromne" to problem może się pojawić.Czy ona to ma na tle religijnym?
Boi się o twoje zmarnowane życie. A właśnie ci je marnuje w pewnej ważnej dziedzinie.
Dziewczyno, zacznij ty już to normalne życie seksualne ze swoim facetem, to ci się też optyka troch zmieni. Idź do gina, wykup tabletki, zacznij brać, byś przynajmniej jeden pełny cykl miała za sobą przed tym pierwszym razem i poczytaj sobie o skuteczności ich działania, jeśli stosuje się je prawidłowo, nie zapomina, to prezerwatywa jest zbędna, bo nie jajeczkujesz. Potem razem odkrywajcie siebie, a ględzenie matki w twojej głowie umilknie, gdy w łóżku z nim będzie ci dobrze.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 10:29   #7
22Malami22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 58
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Ja nie rozumiem tendencji do rozpatrywania ciąży/dziecka w kategoriach życiowej tragedii. Ludzie...to przecież wspaniałe wydarzenie. Oczywiście, jeśli dziewczyna ma 15,16 lat to jest to problem, ale nie można ciąży traktować jak jakiejś katastrofy! Autorko, jesteś dorosłą kobietą. Jeśli pewnego dnia stwierdzisz, że chcesz mieć z tym mężczyzną dziecko, to nic Cię nie powstrzyma. Twoja matka grubo przesadza i jedyne co robi to wzbudza w Tobie lęk przed współżyciem i macierzyństwem. Kobieta ma problem i to spory. Możesz jej zaproponować wizytę u psychologa albo terapeuty, sama zaś udaj się do ginekologa po odpowiednie zabezpieczenie i normalnie współżyj! Aktywne życie seksualne ze stałym, kochanym partnerem jest wspaniałą i nieodłączną częścią każdego szczęśliwego związku. Nie daj się zwariować, bo nawet biorąc tabletki będziesz schizować. Pamiętaj- jesteś dorosła, odpowiadasz sama za siebie w każdej dziedzinie życia, a ewentualna wpadka nie jest tragedią. Niejedna kobieta w Twoim wieku ma już dziecko. Zachowanie Twojej mamy jest wybitnie nieodpowiedzialne i nienormalne. Jak można w swoim własnym dziecku wzbudzać lęk do jednej z najnormalniejszych czynności w życiu...niepoważne.
22Malami22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 11:00   #8
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem tendencji do rozpatrywania ciąży/dziecka w kategoriach życiowej tragedii. Ludzie...to przecież wspaniałe wydarzenie. Oczywiście, jeśli dziewczyna ma 15,16 lat to jest to problem, ale nie można ciąży traktować jak jakiejś katastrofy! Autorko, jesteś dorosłą kobietą. Jeśli pewnego dnia stwierdzisz, że chcesz mieć z tym mężczyzną dziecko, to nic Cię nie powstrzyma. Twoja matka grubo przesadza i jedyne co robi to wzbudza w Tobie lęk przed współżyciem i macierzyństwem. Kobieta ma problem i to spory. Możesz jej zaproponować wizytę u psychologa albo terapeuty, sama zaś udaj się do ginekologa po odpowiednie zabezpieczenie i normalnie współżyj! Aktywne życie seksualne ze stałym, kochanym partnerem jest wspaniałą i nieodłączną częścią każdego szczęśliwego związku. Nie daj się zwariować, bo nawet biorąc tabletki będziesz schizować. Pamiętaj- jesteś dorosła, odpowiadasz sama za siebie w każdej dziedzinie życia, a ewentualna wpadka nie jest tragedią. Niejedna kobieta w Twoim wieku ma już dziecko. Zachowanie Twojej mamy jest wybitnie nieodpowiedzialne i nienormalne. Jak można w swoim własnym dziecku wzbudzać lęk do jednej z najnormalniejszych czynności w życiu...niepoważne.
Dla niektórych jest tragedią.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 12:09   #9
22Malami22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 58
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Jeśli wiem, że ciąża byłaby dla mnie tragedią w pełnym tego słowa znaczeniu- nie uprawiam seksu Jednak w większości przypadków nie można mówić o tragedii tylko o histerii. Dziecko to nie apokalipsa.
22Malami22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 13:36   #10
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem tendencji do rozpatrywania ciąży/dziecka w kategoriach życiowej tragedii. Ludzie...to przecież wspaniałe wydarzenie. Oczywiście, jeśli dziewczyna ma 15,16 lat to jest to problem, ale nie można ciąży traktować jak jakiejś katastrofy!

Można. Ja bym ją tak traktowała w każdym wieku aż do obecnego i na wieki wieków amen.

Autorko, jesteś dorosłą kobietą. Jeśli pewnego dnia stwierdzisz, że chcesz mieć z tym mężczyzną dziecko, to nic Cię nie powstrzyma. Twoja matka grubo przesadza i jedyne co robi to wzbudza w Tobie lęk przed współżyciem i macierzyństwem. Kobieta ma problem i to spory. Możesz jej zaproponować wizytę u psychologa albo terapeuty, sama zaś udaj się do ginekologa po odpowiednie zabezpieczenie i normalnie współżyj! Aktywne życie seksualne ze stałym, kochanym partnerem jest wspaniałą i nieodłączną częścią każdego szczęśliwego związku. Nie daj się zwariować, bo nawet biorąc tabletki będziesz schizować. Pamiętaj- jesteś dorosła, odpowiadasz sama za siebie w każdej dziedzinie życia, a ewentualna wpadka nie jest tragedią.

Bywa. Jak dla kogo. Na szczeście jeszcze nie musi oznaczać 9 miesięcy ciąży, porodu i wychowywania.

Niejedna kobieta w Twoim wieku ma już dziecko. Zachowanie Twojej mamy jest wybitnie nieodpowiedzialne i nienormalne. Jak można w swoim własnym dziecku wzbudzać lęk do jednej z najnormalniejszych czynności w życiu...niepoważne.
Ona wie, że jest nienormalne. Tylko co z tego, skoro go nie potrafi zmienić?

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Jeśli wiem, że ciąża byłaby dla mnie tragedią w pełnym tego słowa znaczeniu- nie uprawiam seksu Jednak w większości przypadków nie można mówić o tragedii tylko o histerii. Dziecko to nie apokalipsa.
Musiałabym zostać dziewicą do starości...
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 16:07   #11
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Jeśli wiem, że ciąża byłaby dla mnie tragedią w pełnym tego słowa znaczeniu- nie uprawiam seksu Jednak w większości przypadków nie można mówić o tragedii tylko o histerii. Dziecko to nie apokalipsa.
Jesteś śmieszna. Nie chcę mieć dzieci, nigdy, wcale, ani jednego i dla mnie ciąża to byłaby tragedia. Tragedia bo musiałabym kombinować jak się wyskrobać. Muszę cię zaskoczyć ale uprawiam seks mimo to. Po prostu się zabezpieczam i wiem że bez powodu antykoncepcja nie zawodzi.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-14, 17:14   #12
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Jeśli wiem, że ciąża byłaby dla mnie tragedią w pełnym tego słowa znaczeniu- nie uprawiam seksu Jednak w większości przypadków nie można mówić o tragedii tylko o histerii. Dziecko to nie apokalipsa.
co za bzdura.

Autorko, powiedz mamie raz a dobrze, że wiesz jak się zabezpieczać i ciąża ci nie grozi. Potem ucinaj temat za każdym razem kiedy mama o tym wspomni.
Nie daj się wpędzić w paranoję, tabletki są pewnym zabezpieczeniem, nie masz się czego obawiać
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 18:58   #13
22Malami22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 58
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Jesteś śmieszna. Nie chcę mieć dzieci, nigdy, wcale, ani jednego i dla mnie ciąża to byłaby tragedia. Tragedia bo musiałabym kombinować jak się wyskrobać. Muszę cię zaskoczyć ale uprawiam seks mimo to. Po prostu się zabezpieczam i wiem że bez powodu antykoncepcja nie zawodzi.
Ciesze się, że Cię rozśmieszyłam Śmiech to zdrowie. Dla mnie zaś przezabawne jest porównywanie ciąży do tragedii życiowej. Mówią tak chyba tylko tacy ludzie, co żadnej prawdziwej tragedii w życiu nie przeszli Antykoncepcja nigdy nie daje 100% gwarancji, mam nadzieję, że to wiesz. A jeśli wiesz to jesteś niesamowicie nieodpowiedzialna sądząc, że dla Ciebie dziecko byłoby apokalipsą, a pomimo to uprawiasz seks ryzykując (bo ten 1% możliwości na ciąże przy takim podejściu jak Twoje jest już ryzykiem). Nie zazdroszczę więc dziecku w razie czego. Nie lepiej już poddać się odpowiedniemu zabiegowi żeby kompletnie wykluczyć możliwość zajścia w ciąże? To chyba byłoby bardziej odpowiedzialne niż skazywanie ewentualnego dziecka na nazwanie przez własną matkę tragedią życiową.
22Malami22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 19:34   #14
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Ciesze się, że Cię rozśmieszyłam Śmiech to zdrowie. Dla mnie zaś przezabawne jest porównywanie ciąży do tragedii życiowej. Mówią tak chyba tylko tacy ludzie, co żadnej prawdziwej tragedii w życiu nie przeszli Antykoncepcja nigdy nie daje 100% gwarancji, mam nadzieję, że to wiesz. A jeśli wiesz to jesteś niesamowicie nieodpowiedzialna sądząc, że dla Ciebie dziecko byłoby apokalipsą, a pomimo to uprawiasz seks ryzykując (bo ten 1% możliwości na ciąże przy takim podejściu jak Twoje jest już ryzykiem). Nie zazdroszczę więc dziecku w razie czego. Nie lepiej już poddać się odpowiedniemu zabiegowi żeby kompletnie wykluczyć możliwość zajścia w ciąże? To chyba byłoby bardziej odpowiedzialne niż skazywanie ewentualnego dziecka na nazwanie przez własną matkę tragedią życiową.
Właściwie zastosowana antykoncepcja nie ma prawa nie zadziałać. Nie ma i już. Mów co chcesz. Ale w razie czego nie martw się o moje nienarodzone dzieci. Jak wpadnę mogę przysłać ci je w słoiku, podaj tylko adres.

Niektórzy powinni poddać się lobotomii żeby nie pisać głupot na forum. Różne zabiegi są dla różnych ludzi.

Edytowane przez aKatia
Czas edycji: 2015-11-14 o 19:38
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 19:42   #15
Armageddonis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 48
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Ciesze się, że Cię rozśmieszyłam Śmiech to zdrowie. Dla mnie zaś przezabawne jest porównywanie ciąży do tragedii życiowej. Mówią tak chyba tylko tacy ludzie, co żadnej prawdziwej tragedii w życiu nie przeszli Antykoncepcja nigdy nie daje 100% gwarancji, mam nadzieję, że to wiesz. A jeśli wiesz to jesteś niesamowicie nieodpowiedzialna sądząc, że dla Ciebie dziecko byłoby apokalipsą, a pomimo to uprawiasz seks ryzykując (bo ten 1% możliwości na ciąże przy takim podejściu jak Twoje jest już ryzykiem). Nie zazdroszczę więc dziecku w razie czego. Nie lepiej już poddać się odpowiedniemu zabiegowi żeby kompletnie wykluczyć możliwość zajścia w ciąże? To chyba byłoby bardziej odpowiedzialne niż skazywanie ewentualnego dziecka na nazwanie przez własną matkę tragedią życiową.

Czyli jak rozumiem, jeśli nie chcę dzieci, nie mogę uprawiać seksu, bo według Ciebie (AKA Specjalistki ds. Niedziałającej Antykoncepcji) nie ma nigdy 100% pewności? Jeśli antykoncepcję stosuje się prawidłowo, TO NIE MA OPCJI aby zajść w ciążę. Ale według Ciebie, jedyną najpewniej, skuteczną metodą antykoncepcji jest pozbawienie się narządów rozrodczych? Ewentualnie "szklanka zamiast" i udanie się do zakonu? Gdyby ludzkość myślała w ten sam sposób, dawno byśmy wyginęli.
Armageddonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 17:23   #16
22Malami22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 58
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Już? Poplułyście jadem?

Ja nie jestem żadną specjalistką i w poważaniu mam czyjeś narodzone czy nienarodzone dzieci. Wyrażam swoje zdanie. Nie chce mieć dzieci, to dla mnie tragedia=robię wszystko aby tych dzieci nie mieć. A co można zrobić aby mieć 10000% pewność że nigdy się w ciąże nie zajdzie? Należy skorzystać z odpowiedniego zabiegu, albo w ogóle seksu nie uprawiać Wszystkie źródła mądrzejsze ode mnie a już na pewno od Was podają jasno, że żadna antykoncepcja nie daje bezgranicznej pewności. Proste? Proste. Tak sądzę, ja bym tak zrobiła.

Ale widzę, że po lobotomii już niektórzy tutaj są więc dyskusji prowadzić dalej nie będę, bo nie ma z kim .
22Malami22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 18:25   #17
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Już? Poplułyście jadem?

Ja nie jestem żadną specjalistką i w poważaniu mam czyjeś narodzone czy nienarodzone dzieci. Wyrażam swoje zdanie. Nie chce mieć dzieci, to dla mnie tragedia=robię wszystko aby tych dzieci nie mieć. A co można zrobić aby mieć 10000% pewność że nigdy się w ciąże nie zajdzie? Należy skorzystać z odpowiedniego zabiegu, albo w ogóle seksu nie uprawiać Wszystkie źródła mądrzejsze ode mnie a już na pewno od Was podają jasno, że żadna antykoncepcja nie daje bezgranicznej pewności. Proste? Proste. Tak sądzę, ja bym tak zrobiła.

Ale widzę, że po lobotomii już niektórzy tutaj są więc dyskusji prowadzić dalej nie będę, bo nie ma z kim .
Jeśli zajdę, to skorzystam z odpowiedniego zabiegu. Usunę. Ale szanse są małe z racji dobrze stosowanej antykoncepcji i, teraz już, wieku.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 18:42   #18
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Już? Poplułyście jadem?

Ja nie jestem żadną specjalistką i w poważaniu mam czyjeś narodzone czy nienarodzone dzieci. Wyrażam swoje zdanie. Nie chce mieć dzieci, to dla mnie tragedia=robię wszystko aby tych dzieci nie mieć. A co można zrobić aby mieć 10000% pewność że nigdy się w ciąże nie zajdzie? Należy skorzystać z odpowiedniego zabiegu, albo w ogóle seksu nie uprawiać Wszystkie źródła mądrzejsze ode mnie a już na pewno od Was podają jasno, że żadna antykoncepcja nie daje bezgranicznej pewności. Proste? Proste. Tak sądzę, ja bym tak zrobiła.

Ale widzę, że po lobotomii już niektórzy tutaj są więc dyskusji prowadzić dalej nie będę, bo nie ma z kim .
nie znam nikogo, kto przy prawidłowo stosowanej antykoncepcji zaszedł w ciążę.
Nie uprawiać seksu (albo wysterylizować się), bo teoretycznie tabletki anty skuteczne są jedynie w 99,99%, uśmiałam się

I tak dla twojej wiadomości - teoretycznie nawet sterylizacja nie jest skuteczna w 100%.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 19:57   #19
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Moja mama obsesyjnie myśli, że zajdę w ciążę

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Już? Poplułyście jadem?

Ja nie jestem żadną specjalistką i w poważaniu mam czyjeś narodzone czy nienarodzone dzieci. Wyrażam swoje zdanie. Nie chce mieć dzieci, to dla mnie tragedia=robię wszystko aby tych dzieci nie mieć. A co można zrobić aby mieć 10000% pewność że nigdy się w ciąże nie zajdzie? Należy skorzystać z odpowiedniego zabiegu, albo w ogóle seksu nie uprawiać Wszystkie źródła mądrzejsze ode mnie a już na pewno od Was podają jasno, że żadna antykoncepcja nie daje bezgranicznej pewności. Proste? Proste. Tak sądzę, ja bym tak zrobiła.

Ale widzę, że po lobotomii już niektórzy tutaj są więc dyskusji prowadzić dalej nie będę, bo nie ma z kim .
Ależ ja właśnie robię wszystko żeby dzieci nie mieć. Zabezpieczam się. Wszystkie źródła mądrzejsze ode mnie twierdzą że to wystarczy, o ile nie nie rozmnażasz się wiatropylnie.

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
nie znam nikogo, kto przy prawidłowo stosowanej antykoncepcji zaszedł w ciążę.
Nie uprawiać seksu (albo wysterylizować się), bo teoretycznie tabletki anty skuteczne są jedynie w 99,99%, uśmiałam się

I tak dla twojej wiadomości - teoretycznie nawet sterylizacja nie jest skuteczna w 100%.
Też nie słyszałam o ciąży w wypadku stosowania antykoncepcji prawidłowo. Najczęściej to jest wynik "kochanie, zdążę wyciągnąć", zakładania gumki dopiero pod koniec seksu, brania tabletek jak się przypomni albo popijania ich sokiem z cytrusów.

O sterylizacji zapomniałam napisać, zawsze jest możliwość że nasieniowody czy jajowody się udrożnią i tadam. Jedyna opcja na brak ciąży w 100% to chyba brak macicy. Chociaż też nie jestem tu pewna w sumie.
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-15 19:57:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.