Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-29, 10:20   #1
aleale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8

Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??


Hej,

Szukam tej informacji od dawna, i ilosc wątków i informacji mnie przytłacza, niesposób znaleźć odpowiedź, a moje życie jest za krótkie, żeby próbować po kolei 30 różnych (czasem sprzecznych) rekomendacji.

Wydaje się, że witaminy, retinole, czasem kwasy robią dobrą robotę.

Ale gdzie znaleźć to coś, co działa..? Czy trzeba krem zrobić samemu, czy jest może dostępny w aptece/sklepie?

Czy ktoś kiedyś to wszystko podsumował i wybrał najlepszą opcję?

W skrócie - czysta, esencjonalna informacja. Co działa???

Dzieki dziewczyny
aleale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 17:23   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Moim zdaniem nie istnieje krem przeciwzmarszczkowy, który by spłycał zmarszczki. Są jedynie kosmetyki, które powstawanie zmarszczek mogą troszkę opóźnić. A skóra dobrze nawilżona, bez zrogowaciałego naskórka, trądziku, nadmiernego łojotoku, dobrze oczyszczana z makijażu i innych zabrudzeń będzie dłużej młodo wyglądać.

A co działa to ciężko powiedzieć, bo niestety każdy ma inną skórę. Robiąc sobie samemu serum/kremy itp. będzie łatwiej ustalić jakie składniki Ci służą, a jakie nie. W kremach z drogerii często jest za dużo gliceryny, alkoholu, silikonów, a za mało wartościowych składników. Kremy gotowe już często też zawierają w składzie składniki, które danemu typowi skóry nie odpowiada np. spotkałam się z kremem matującym zawierającym alkohol, albo olej kokosowy - alkohol mega wysusza skórę, przez co później ona tłuści się jeszcze mocniej, a olej kokosowy może skórę trądzikową zapychać bo jest to olej nieschnący (z podkreśleniem na MOŻE, ale nie musi. I tu się kłania to, że co cera to inna reakcja na dany składnik)
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 22:47   #3
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

To co działa na pewno nie znajdziesz w jednym kremie. Moim zdaniem podstawa ladnej cery: nawilżanie, złuszczanie, ochrona antyoksydantami, ochrona anty UV.


Ja ze swojej strony mogę polecić - zel ha 3 %,


Antyoksydant - witamina c w formie olejowej,


Zluszczanie - u mnie kwas migdałowy 10%.


Retinole - jak najpóźniej.


Jeżeli chodzi o kosmetyki, które wymieniłam, to ja je kupuje na Biochemi Urody. Polecam
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 19:26   #4
blue_d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

uzywałam wczesniej kremów gabinetowych, bo na te z drogerii szkoda mi było pieniedzy. Wypróboałam praktycznie wiekszosc kremów aptecznych, az trafilam do apteki, która miała praktycznie wszstkie warte uwagi marki od skiceuticals po babora.
Dlugo uzywałam kremów marki envion, a teraz kupuje skinChemists i na tej marce zatrzymałam sie juz prawie 2 lata, co wczesniej sie nie zdarzało. genialne konsystencje, genialne skladniki, szybki efekt i ta gładka skóra. ja na raziie nie potzrebuje nic wiecej.
blue_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 21:43   #5
aleale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Lightbulb Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
To co działa na pewno nie znajdziesz w jednym kremie. Moim zdaniem podstawa ladnej cery: nawilżanie, złuszczanie, ochrona antyoksydantami, ochrona anty UV.


Ja ze swojej strony mogę polecić - zel ha 3 %,


Antyoksydant - witamina c w formie olejowej,


Zluszczanie - u mnie kwas migdałowy 10%.


Retinole - jak najpóźniej.


Jeżeli chodzi o kosmetyki, które wymieniłam, to ja je kupuje na Biochemi Urody. Polecam

a czemu retinole jak najpozniej ? zawsze bylam sceptyczna co do zluszczania, jakie sa tego zalety (tak na dluzsza mete, bo rozumiem, ze jak zluszczysz to usuniesz jakas gorna warstwe, ale ciagle wydaje sie moze za duza ingerencja?)

Edytowane przez aleale
Czas edycji: 2016-11-21 o 21:47
aleale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 22:43   #6
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Z tego co wiem retinole maja swoje skutki uboczne, poza tym sa jednym z najskuteczniejszych skladnikow kosmtycznych, które maja udowodnione działanie przeciwzmarszczkowe (choć zdania co do tego sa podzielone). I ogolnie trzeba uwazac podczas ich stosowania. Konkretow nie podam, bo az tak nie zaglebialam się w ten aspekt.


Wiec jeżeli można innymi substancjami sobie pomoc o słabszym kalibrze działania, to po co siegac od razu po taki? Dlatego ja retinole zostawiam sobie na czas kiedy już będę widziala , ze nic innego nie działa.


Natomiast co do kwasow to nie trzeba stosować ich caly czas. Przede wszystkim maja działanie zluszczajace m.in dzięki temu składniki odżywcze z kremow, serum lepiej się wchlaniaja i dzialaja. Do tego wygladzaja, wyrownuja koloryt.


Ja kwasy stosuje kuracjami (jesiem-zima, przerwa, poczatek wiosny,przerwa na lato)maksymalnie 3 miesiące. Po tym czasie zauważam, ze moja cera jest "zmeczona" kwasami - nie wygląda tka ladnie, reaguje rumieniem, jest lekko podrazniona, jakby sucha. Wtedy odstawiam i używam kremow z kapka zeli ha i i witamina c.


Ja używam kwasu migdałowego, który nie jest jakims mega mocnym kwasem. Z tego co wiem to najsilniejsze działanie ma glikolowy. Wiec to tez zależy jaki kwas chce się stosować.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 00:43   #7
Liveno24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Polecam serum do twarzy xxx . I nie mówię tu że są fantastyczne jednak grono moich klientów ciągle po nie wraca twierdzą że lepszych nie mogą znaleść. Także myślę że warto spróbować.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-12-01 o 13:00 Powód: reklama
Liveno24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-05, 09:22   #8
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Jak dla mnie serum na twarz Richevon, o którym zresztą już wspominałam na innym wątku. Delikatne, naturalny sklad oraz dogłębnie nawilża.

Plus na jesień oraz zimę warto jest machnąć sobie terapię kwasami na twarz.
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 23:06   #9
TakaEwelka
Przyczajenie
 
Avatar TakaEwelka
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Nie ma 1 najlepszego kremu. Każda z nas jest inna, każda ma inne potrzeby. A poza tym kremy są PRZECIW zmarszkowe a nie na, owszem movaje delikatnie spłycić, ale nie oczekujmy cudów. Najważniejsze to dbanie o skórę kompleksowe: oczyszczanie, złuszczanie, serum, tonik krem, maski, dobry sen itp
TakaEwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 11:36   #10
agatka *~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 172
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Też od dłuższego czasu poszukuje kosmetyków które działają. Z moich poszukiwań i doświadczeń mogę polecić:
Serum z wit C: LIQ CC (forte)
Retinole: Obagi, Dottore
Jeśli chodzi o kremy przeciwzmarszczkowe to najbardziej przekonuje mnie Arkana.
agatka *~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:51   #11
justii92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 7
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Sesderma reti age polecam
justii92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 12:53   #12
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

spróbuj neuro collagen, ja jestem zadowolona
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 18:49   #13
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Podłączę się pod temat. Mam 26 lat. Do tej pory używałam kremowy jedynie z doskoku bo mam bardzo tłustą cerę i po każdym kremie była masakra tłuszczowa na mojej twarzy. Używam jedynie kremu pod oczy. Jednak ostatnio zaczęłam zauważać, że przy ustach pojawiły mi się pionowe zmarszczki, zapewne mimiczne. Jednak obleciał mnie mały strach, że starość nadchodzi nieubłaganie i trzeba by zacząć interweniować. Czy możecie polecić krem lub inny specyfik do bardzo tłustej, zanieczyszczonej cery, który jednocześnie działał by przeciwzmarszczkowo? Będę bardzo wdzięczna 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 11:13   #14
lasarus
Przyczajenie
 
Avatar lasarus
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 7
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

ja jestem zadowolona z richevonu, używam go już z jakieś 3 miesiące i na razie nie mam zamiaru zmieniać. Skład ma na 5+ i super działa - ma w składzie ekstrakt np. z ruszczyka kolczastego. Polecam sobie coś więcej o nim poczytać :P
lasarus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 08:17   #15
ridley92
Raczkowanie
 
Avatar ridley92
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 249
Dot.: Ostateczne podsumowanie: najlepszy krem przeciwzmarszczkowy??

Cytat:
Napisane przez deserova Pokaż wiadomość
Podłączę się pod temat. Mam 26 lat. Do tej pory używałam kremowy jedynie z doskoku bo mam bardzo tłustą cerę i po każdym kremie była masakra tłuszczowa na mojej twarzy. Używam jedynie kremu pod oczy. Jednak ostatnio zaczęłam zauważać, że przy ustach pojawiły mi się pionowe zmarszczki, zapewne mimiczne. Jednak obleciał mnie mały strach, że starość nadchodzi nieubłaganie i trzeba by zacząć interweniować. Czy możecie polecić krem lub inny specyfik do bardzo tłustej, zanieczyszczonej cery, który jednocześnie działał by przeciwzmarszczkowo? Będę bardzo wdzięczna 😄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem najlepiej uderzyc w takich przypadkach w cos naturalnego - masz raczej male ryzyko ze bedzie tluste, dodatkowo bez parabenów, sls-ów, silikonów itd. nic ci nie zapcha skory i nie pobudzi nadmiernej produkcji sebum. Nic konkretnego ci nie polece, ale jakbym miala rzucic skladnikami to taki naturalny krem:

a) powinien miec ekstrakt z lawendy wąskolistnej bo dziala przeciwzapalnie, do tego fajnie jakby mial też np. topole czarną

b) musi nawilżać, dzieki czemu skora bedzie mniej tlusta - D-Panthenol w skladzie powinien sie nadać

c) no i powinien dzialac przeciwzmarszczkowo wiec szukaj czegoś ze skladnikiem takim jak dipalmitynian hydroksyproliny. Im jest wczesniej wymieniony w skladzie, tym lepiej bo ma wtedy wieksze stężenie
ridley92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-30 09:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.