Brak okresu-tycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 17:53   #1
muffinek666
Raczkowanie
 
Avatar muffinek666
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 170

Brak okresu-tycie


Witam

Mój problem polega na tym że od około 3 miesięcy nie mam okresu. Od okolo roku staram sie zdrowo odzywiac ale nie jest to jakas drastyczna dieta. Przez okolo rok schudlam 8 kg ( z 58 do 49-50kg) waga spadala powoli wiec sadze ze w miare zdrowo schudlam. Nie bylo efektu jojo mimo tego ze czasam miewalam kilka dni obzarstwa. Do czasu kiedy przez ostatni miesiac przytylam 3-4kg mimo takich samych nawykow zywieniowych ((
Czy ktoras z was miala taka sytuacje? i moze podpowiedziec o co chodzi. Czy zanik okresu moze byc przyczyna tycia? Czy kiedy sie pojawi powinno wszystko wrocic do normy?

Proszę o odpowiedzi. ( tylko tutaj moge liczyc na szybkie odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam
__________________
Wzrost 160cm

51.5

47 kg !!!!!!!

Cel: Czerwiec 2012

Edytowane przez muffinek666
Czas edycji: 2011-11-21 o 17:55
muffinek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:17   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu-tycie

Wiesz, że takie wahania wagowe mogą wynikać właśnie z problemów hormonalnych? Koniecznie marsz do lekarza, my Ci nie powiem co Tobie dolega! Tym bardziej, że nie masz od dawna okresu. Nie powinno się takich rzeczy bagatelizować.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:18   #3
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Brak okresu-tycie

To nie są jakies wielkie ani drastyczne spadki i wzrosty wagi, nie powinno mieć to wpływu na okres, powinnaś iść do ginekologa żeby sprawdzić co sie dzieje że nie masz okresu w ogóle, to nie jest normalne.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:23   #4
joasiaa25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 280
Dot.: Brak okresu-tycie

Mogą to też być początki niedoczynności tarczycy, zrób badania
joasiaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 14:27   #5
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Brak okresu-tycie

Cytat:
Napisane przez muffinek666 Pokaż wiadomość
Witam

Mój problem polega na tym że od około 3 miesięcy nie mam okresu. Od okolo roku staram sie zdrowo odzywiac ale nie jest to jakas drastyczna dieta. Przez okolo rok schudlam 8 kg ( z 58 do 49-50kg) waga spadala powoli wiec sadze ze w miare zdrowo schudlam. Nie bylo efektu jojo mimo tego ze czasam miewalam kilka dni obzarstwa. Do czasu kiedy przez ostatni miesiac przytylam 3-4kg mimo takich samych nawykow zywieniowych ((
Czy ktoras z was miala taka sytuacje? i moze podpowiedziec o co chodzi. Czy zanik okresu moze byc przyczyna tycia? Czy kiedy sie pojawi powinno wszystko wrocic do normy?

Proszę o odpowiedzi. ( tylko tutaj moge liczyc na szybkie odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam
Ja nie mając okresu przez prawie 3 mies. przytyłam 3 kg, potem (po miesiączce) waga spadła

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Wiesz, że takie wahania wagowe mogą wynikać właśnie z problemów hormonalnych? Koniecznie marsz do lekarza, my Ci nie powiem co Tobie dolega! Tym bardziej, że nie masz od dawna okresu. Nie powinno się takich rzeczy bagatelizować.
Z tym się absolutnie zgadzam. Ja mam właśnie zaburzenia hormonalne i gdyby wcześniej któryś lekarz o tym pomyślał, dziś nie miałabym problemów.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 17:58   #6
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Brak okresu-tycie

brak okresu + przytycie w dość szybkim tempie i to przy braku zmian nawyków żywieniowych może być oznaką zaburzeń hormonalnych, powinnaś iść jak najszybciej do lekarza.

u Ciebie nie jest to sam spadek wagi i zatrzymanie okresu, a jego zatrzymanie + wzrost wagi, brak okresu nie jest więc wynikiem nadmiernego odchudzania...
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:01   #7
Dori218
Raczkowanie
 
Avatar Dori218
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
GG do Dori218
Dot.: Brak okresu-tycie

a może ciąża
__________________
"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."




http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080531580117.html (ślub)


http://suwaczki.slub-wesele.pl/200804064662.html (Bartuś)
Dori218 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 19:33   #8
nena22
Przyczajenie
 
Avatar nena22
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Brak okresu-tycie

Witam, mam podobny problem, a mianowicie od prawie miesiąca nie mam okresu i przytyłam przez ten czas ok. 3 kg. Mam 157cm, zawsze ważyłam ok. 52kg, od roku czasu chodzę na siłownię, zdrowo się odżywiam, jem słodycze, ale nie dużo i schudłam do 46/7kg. Byłam bardzo zadowolona, ludzie prawili mi komplementy itp. Teraz przybrałam, choć odżywiam się praktycznie tak samo, nie jem aż tak, by przytyć 3kg w miesiąc! Byłam wczoraj u ginekologa, wstyd się przyznać, ale pierwszy raz, a lat mam już 22 ;-D. Po zrobieniu usg, lekarka stwierdziła, że wszystko mam w porządku i nie wie, dlaczego nie mam miesiączki. Kazała mi zrobić szereg wyników. Dodam jeszcze, że codziennie chodzę wzdęta, choć jem produkty o wysokiej zawartości błonnika itp. Wyglądam, jak balon, nic tylko się załamać... Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić na ten temat?
nena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-25 20:33:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.