Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 12:56   #1
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b

Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.


Kontynuacja części 1.


Przeczytaj, proszę, pierwszy post, zanim coś napiszesz!

Pytania są pomocnicze, nie określają w 100% typu! Możemy tylko pomóc, ale to ty musisz przymierzać i porównywać kolory.


Najważniejsze: typ określamy po pasujących kolorach, a kolory dobieramy do odcienia skóry.

Na tym wątku opieramy się na podziale na 12 typów.

Każdy z 4 podstawowych (Wiosna, Lato, Jesień, Zima) został podzielony na 3 podtypy. To jest bardzo przydatne dla tych, którzy przez lata nie mogli się określić, bo nie pasowali do żadnego.

Możliwe, że masz mysie włosy i szare oczy, ale ciepłą cerę, więc uważasz, że jesteś "typem mieszanym" między Latem i Wiosną. Otóż, typy mieszane nie istnieją! Można być, owszem, typem neutralnym typowo ciepłe albo chłodne są tylko 4 typy, reszta jest mieszana.

Czujesz się już bardziej pewna? Większość z nas ma podobne obawy.
Możesz być brunetką i być Wiosną albo platynową blondynką Zimą. Jesień nie zawsze jest bladolicym piegowatym rudzielcem (choć, oczywiście, może być), a Lato szarą myszką

Tutaj wykres wszystkich 12 typów:


Jak widzisz, każdy z nich ma 3 podtypy, które przenikają się nawzajem.
Żeby było jaśniej: różnice w odcieniach typów:


W skrócie:
Wiosna jest czysta i ciepła
Lato zgaszone i chłodne
Jesień zgaszona i ciepła
Zima czysta i chłodna


+Wiosna dzieli się na Jasną, Ciepłą i Czystą
+Lato dzieli się na Jasne, Chłodne i Zgaszone
+Jesień dzieli się na Zgaszoną, Ciepłą i Ciemną
+Zima dzieli się na Czystą, Ciemną i Chłodną


Zanim zaczniesz od nas wymagać, żebyśmy określiły twój typ, zajrzyj tutaj Blog Barwy Urody
Jest to bardzo wyczerpujący blog Wampierza, napisany po polsku, jasno, przejrzyście i prosto, powinien ci pomóc zrozumieć podstawy

Przypominam, że każdy typ może mieć każdy kolor oczu, włosów i cery. Nie oczekuj więc, że określimy, jakim typem jesteś, jeśli napiszesz, że masz ciemne włosy, niebieskie oczy i jasną cerę

Odpowiedz wyczerpująco na poniższe pytania, wtedy masz szansę, że zawęzisz swoje poszukiwania do kilku typów (zwykle 2-3):

Przymiarkę robimy w świetle dziennym, bez makijażu. Jeśli masz farbowane włosy, przykryj je chustą w neutralnym kolorze.


1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Uwaga: nie opisuj kolorów, które lubisz, tylko te, które ci pasują! Przypominam: kolory dobieramy do odcienia skóry. W "dobrych" kolorach cera staje się promienna, lśniąca, zdrowa, kolor oczu czysty i wyraźny (uwaga: nie chodzi tylko o podbicie koloru, choć to też może się zdarzyć), znikają sińce, wory, różne niedoskonałości.
I odwrotnie: w "złych" kolorach skóra staje się chorobliwie sina/blada/czerwona/żółta, pojawiają się sińce i wory pod oczami (nawet jeśli ich nie masz), kolor oczu jest mdły i "zgaszony", ogólnie kolor cię przytłacza/rozmywa: najpierw widać ubranie, potem ciebie.
A powinno być odwrotnie.
Nie opisuj tego tak: pasuje mi niebieski, zielony, ale źle wyglądam w pomarańczowym i żółtym.
Każdy kolor ma wiele odcieni, więc na pewno znajdzie się taki, który będzie ci pasować (mogą być wyjątki, ale o tym później).

Jeśli nie zrobisz przymiarki, nie pomożemy określić, jakim typem jesteś. To są podstawy. Znajdź czas i poprzymierzaj kolory. Użyj wszystkiego, co masz w domu, a jeśli uważasz, że to za mało, poproś o ubrania domowników, chłopaka, możesz użyć nawet obrusów, pościeli, kolorowych kartek papieru.

Dobrze by było, gdybyś podzieliła potem kolory na te, które ci pasują (wyglądasz w nich olśniewająco bez makijażu), te neutralne (czyli są ok, nic złego nie robią, ale szału nie ma) i te najgorsze (szpecą cię, przytłaczają, rozmywają itp).

Pamiętaj, że musisz obserwować, jak twoja skóra reaguje na kolor i jego odcień. Odrzuć subiektywną miłość do danego koloru. To, że kochasz czerń, nie oznacza, że ona kocha ciebie. Bądź obiektywna. Nikt nie będzie cię zmuszać do noszego nielubianych kolorów, nawet jeśli okaże się, że nie lubisz tego typu. Zawsze zostają kolory bazowe, neutralne i kolory typów siostrzanych. Nie martw się, nikt ci nie zabroni nosić czerni, podpowiemy tylko, jak ją "przemycić" do palety

*** No dobra, przymierzyłaś. Co z tego wynika?

Świetnie, jeśli od razu widać, która paleta pasuje ci najbardziej. Dobrze, jeśli wahasz się między 2-3. Trudniej, jeśli nie masz pojęcia, co wynika z tego całego przymierzania.
Zgaduję, że jesteś teraz zagubiona i masz jeszcze więcej pytań. Po to są właśnie te pytania pomocnicze


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Tak, wiem, kochamy czerń, ale odpowiedz szczerze, czy wyglądasz w niej dobrze bez makijażu? Chodzi o to, czy naprawdę podkreśla ona twoją urodę.
Pewnie będziesz rozczarowana, bo powiem, że czerń pasuje tylko Ciemnej Zimie, wygląda na niej naturalnie. Dwie pozostałe Zimy również mogą ją z powodzeniem nosić, tak samo Ciemna Jesień i prawdopodobnie Czysta Wiosna.
Pozostałe typy będą wyglądać lepiej w "spranej" czerni albo bardzo ciemnych odcieniach szarości/brązu/ graficie.

Jeśli pasuje ci zarówno czysta czerń i biel, jak i kremowy oraz ciemny szary, możesz być typem Czystym (prawdopodobnie Zima, bo Czysta Wiosna nie lubi śnieżnej bieli), gdyż często wydaje się, że wyglądają one dobrze we wszystkim.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Przypominam, że kolory intensywne i czyste nie oznaczają neonów kolory jaskrawe i oczobijne wskazują na typ Czysty. Te "w miarę" intensywne i czyste sugerują, że możesz Wiosną (czasem też Jasnym Latem albo którąś z Zim; oprócz typów Czystych, choć tak też móże być).


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Możesz nie lubić takich kolorów, ale na odpowiednim typie będą one wyglądać naturalnie i ładnie. To jest przeciwieństwo kolorów czystych: mają one dodatek szarego.

*** Pytanie dodatkowe: a może zamiast szarego dobrze ci w kolorach, złamanych brązem?


5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę, upewnij się, jakie kolory są ciepłe, a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy. Na pewno wiesz, że niebieski może być ciepły, a czerwony chłodny.
Przykład:


Jeśli pasują ci kolory tylko ciepłe, jesteś typem ciepłym, jeśli tylko chłodne - chłodnym. Pasują zarówno ciepłe jak i chłodne? Jesteś typem neutralnym.


6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?

Czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów, a kontrasty cię przytłaczają, wyglądają nienaturalnie i odwracają uwagę od twarzy?


*** Podsumujmy, co może ci pomóc przy przymiarce:

* czysta biel i czerń vs sprana czerń, grafitowy, bardzo ciemny szary albo brązowy i kremowa/szarawa biel

* kolory czyste, intensywne vs łagodne, zgaszone

* kolory jasne vs ciemne albo jasne vs średnie albo średnie vs ciemne

* kolory ciepłe vs chłodne

tutaj podstawowy podział


ale już wiesz, że każdy kolor może być ciepły albo chłodny, stąd zobacz tę tabelę:



*duże kontrasty vs małe kontrasty


Na koniec pytania, które mogą pomóc:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Czy masz ciepły brzoskwiniowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor - czerwony czy różowy?
Jeśli masz żółtawy odcień karnacji, to jeszcze nie oznacza, że jesteś ciepła. Tak samo jesli masz cerę zaróżowioną, nie oznacza to, że jest chłodna. Zwróć na to uwagę.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?



Oto palety kolorów pasujących do poszczególnych typów i podtypów kolorystycznych:

Podtypy Wiosny
:

Light Spring


True Spring


Bright Spring


Podtypy Lata:

Light Summer


Soft Summer


True Summer


Podtypy Jesieni:

Soft Autumn


True Autumn


Dark Autumn:


Podtypy Zimy:

True Winter:


Bright Winter


Dark Winter
__________________
Blog

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2015-01-30 o 19:40
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 13:01   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To ja napisałam pierwszego posta, proszę chwalić mnie, a nie modki

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-01 o 13:55
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 15:54   #3
ledzeppelin75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 126
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam Dzięki Bogu za ten wątek! Tak więc, proszę o pomoc.

Jak się opalasz- Raczej ciężko. Stosuję wysokie filtry, jednak po lecie moja skóra jest brzoskwiniowa i widocznie ciemniejsza. Po dłuższej ekspozycji na słońcu jestem różowa.

Kolor oczu - zielone z błękitnymi przebłyskami. Raczej jasne, z ciemniejszą obwódką. Brwi i rzęsy mysie, szaro-brązowe.

Piegi - tylko latem w jasnym złotym odcieniu.

Cera - bardzo jasna, bardziej brzoskwiniowa niż różowa

Naturalny kolor włosów - i tutaj zaczyna się problem :P Są rudawe (szczególnie w słońcu), raczej ciemne. Ale nie kasztanowe! Taki mysi z rudymi przebłyskami

Kolor ust - jasny róż

Czuję się dobrze w "brudnych" kolorach - zgniła zieleń, zgaszona czerwień, musztarda, oliwka. Kompletnie nie pasują mi jaskrawe żółcie i zielenie. Nie lubię cukierkowych pasteli, czystego błękitu ani różu.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Lepiej wyglądam w kremie niż w bieli, oraz zgaszonej nienasyconej czerni.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Raczej nie pasują, nie wyglądam fatalnie w czystych barwach, jednak to nie "to".

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Owszem, dobrze czuję się w kolorach złamanych szarością, stonowanych.


Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Pasują mi zarówno kolory ciepłe jak i zimne, chociaż większą tendencję wykazuję do kolorów ciepłych. Srebro zdecydowanie odpada. Za to w ciepłych odcieniach złota mi do twarzy.

Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Zdecydowanie nie lubię łączyć kontrastowych kolorów. Nie przepadam za wzorami, jedynie cienkie czarno-białe paski wyglądają u mnie w porządku.


Najlepiej czuję się w kolorach z palety 12.
Dziękuję za pomoc
ledzeppelin75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:50   #4
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja mam pytanie ono wy system 4x4 Color System©- czy ktoś wie coś na ten temat? Jestem ciekawa, bo podział na 12 podtypów okazał się w moim przypadku jednak nie wystarczający.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 22:08   #5
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz?
Raczej szybko, na przybrudzony (oliwkowy) brązowy kolor.

2. Kolor oczu
Ciemny brąz z ciemnoszarymi plamkami i grubą ciemno szarą obwódką. Oprawa na poziomie średniego blondu, ale popielata, bardzo.

3. Piegi: brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Bardzo jasna, chłodna, ale bardziej żółtawa/oliwkowa niż różowa. Rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów: średni, popielaty blond. Jednak wyglądam w nim bardzo niewyraźnie.

6. Kolor ust: jasny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej czuję się w czerni, oraz ciemnych ale chłodnych kolorach: szczególnie odcieniach niebieskiego. Oraz w bieli. Natomiast źlęesię czuję (i wyglądam) w odcieniach żółtego i pomarańczowego, często zielonego, a także w pastelach w których wyglądam bardzo mdło.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Kolory jaskrawe - nie. Kolory intensywne - niektóre, o ile nie są zbyt ciepłe albo zbyt jasne.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Niektóre zgaszone, ale tylko odrobinę.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie zimne. Od średnio zimnych po bardzo zimne. Dobrze wyglądam w srebrze, w złocie - źle.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mogę zestawić biel i czerń (lub inny ciemny kolor).

Najbardziej pasują mi kolory z palet dla True Winter i True Summer.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 22:35   #6
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A linki do palet?

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez ledzeppelin75 Pokaż wiadomość
Witam Dzięki Bogu za ten wątek! Tak więc, proszę o pomoc.

Jak się opalasz- Raczej ciężko. Stosuję wysokie filtry, jednak po lecie moja skóra jest brzoskwiniowa i widocznie ciemniejsza. Po dłuższej ekspozycji na słońcu jestem różowa.

Kolor oczu - zielone z błękitnymi przebłyskami. Raczej jasne, z ciemniejszą obwódką. Brwi i rzęsy mysie, szaro-brązowe.

Piegi - tylko latem w jasnym złotym odcieniu.

Cera - bardzo jasna, bardziej brzoskwiniowa niż różowa

Naturalny kolor włosów - i tutaj zaczyna się problem :P Są rudawe (szczególnie w słońcu), raczej ciemne. Ale nie kasztanowe! Taki mysi z rudymi przebłyskami

Kolor ust - jasny róż

Czuję się dobrze w "brudnych" kolorach - zgniła zieleń, zgaszona czerwień, musztarda, oliwka. Kompletnie nie pasują mi jaskrawe żółcie i zielenie. Nie lubię cukierkowych pasteli, czystego błękitu ani różu.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Lepiej wyglądam w kremie niż w bieli, oraz zgaszonej nienasyconej czerni.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Raczej nie pasują, nie wyglądam fatalnie w czystych barwach, jednak to nie "to".

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Owszem, dobrze czuję się w kolorach złamanych szarością, stonowanych.


Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Pasują mi zarówno kolory ciepłe jak i zimne, chociaż większą tendencję wykazuję do kolorów ciepłych. Srebro zdecydowanie odpada. Za to w ciepłych odcieniach złota mi do twarzy.

Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Zdecydowanie nie lubię łączyć kontrastowych kolorów. Nie przepadam za wzorami, jedynie cienkie czarno-białe paski wyglądają u mnie w porządku.


Najlepiej czuję się w kolorach z palety 12.
Dziękuję za pomoc
Z pasujących kolorów wychodzi jesień. Paleta, którą wskazałaś to łagodna jesień. Całkiem prawdopodobne, że jesteś właśnie tym typem, ale radziłabym też przymierzyć kolory pozostałych podtypów jesieni.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie ono wy system 4x4 Color System©- czy ktoś wie coś na ten temat? Jestem ciekawa, bo podział na 12 podtypów okazał się w moim przypadku jednak nie wystarczający.
Już pisałam o tym - to jest inny system, który nie tyle rozwija 12 podtypów, co mocniej skupia się na walorze, a więc jasności/ciemności urody. Osobiście nie wydaje mi się potrzebny, 12 typów nadaje się dla każdego typu urody, a skupianie się na walorze uważam za chybione, ale kto wie, może u kogoś ten system się sprawdza - tyle, że z tego co ja widziałam, najlepsze efekty są przy Sci/Art a nie 4x4.

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz?
Raczej szybko, na przybrudzony (oliwkowy) brązowy kolor.

2. Kolor oczu
Ciemny brąz z ciemnoszarymi plamkami i grubą ciemno szarą obwódką. Oprawa na poziomie średniego blondu, ale popielata, bardzo.

3. Piegi: brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Bardzo jasna, chłodna, ale bardziej żółtawa/oliwkowa niż różowa. Rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów: średni, popielaty blond. Jednak wyglądam w nim bardzo niewyraźnie.

6. Kolor ust: jasny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej czuję się w czerni, oraz ciemnych ale chłodnych kolorach: szczególnie odcieniach niebieskiego. Oraz w bieli. Natomiast źlęesię czuję (i wyglądam) w odcieniach żółtego i pomarańczowego, często zielonego, a także w pastelach w których wyglądam bardzo mdło.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Kolory jaskrawe - nie. Kolory intensywne - niektóre, o ile nie są zbyt ciepłe albo zbyt jasne.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Niektóre zgaszone, ale tylko odrobinę.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie zimne. Od średnio zimnych po bardzo zimne. Dobrze wyglądam w srebrze, w złocie - źle.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mogę zestawić biel i czerń (lub inny ciemny kolor).

Najbardziej pasują mi kolory z palet dla True Winter i True Summer.
Jeśli faktycznie pasuję ci takie kolory to raczej jest to chłodna zima (true winter, cool winter) niż chłodne lato. Tylko zima wygląda dobrze w czystej bieli i głębokiej czerni, a źle w kolorach zgaszonych. Owszem, chłodnej zimie pasują kolory chłodne i minimalnie zgaszone, ale zbyt zgaszone będą źle wyglądać.

Chłodne lato wygląda gorzej w czystej bieli i głębokiej czerni oraz w jaskrawszych kolorach. Lepiej w kolorach bardziej, choć nie skrajnie zgaszonych, złamanej bieli i grafitowym, antracytowym.

Oba typy wyglądają najlepiej w zdecydowanie chłodnych odcieniach a źle w ciepłych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 07:59   #7
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Już pisałam o tym - to jest inny system, który nie tyle rozwija 12 podtypów, co mocniej skupia się na walorze, a więc jasności/ciemności urody. Osobiście nie wydaje mi się potrzebny, 12 typów nadaje się dla każdego typu urody, a skupianie się na walorze uważam za chybione, ale kto wie, może u kogoś ten system się sprawdza - tyle, że z tego co ja widziałam, najlepsze efekty są przy Sci/Art a nie 4x4.
Sci/Art przeanalizowałam już chyba na wszystkie strony. I dalej nie mogę się dookreślić. Kiedyś robiono mi analizę komputerową i zakwalifikowano mnie jako lazurowe lato- nie jestem przekonana do tego typu, więc zaczęłam się bardziej zagłębiać w Sci/Art, ale mam wrażeni,że nigdzie nie pasuje. Wiem, że jestem którymś typem letnim, ale którym- pojęcia nie mam.
Dlatego zainteresowałam się 4x4, ale jak na razie strasznie mało informacjo o tym znalazłam.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI


Edytowane przez LadyMagnolia
Czas edycji: 2013-02-27 o 08:02
LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 11:29   #8
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Sci/Art przeanalizowałam już chyba na wszystkie strony. I dalej nie mogę się dookreślić. Kiedyś robiono mi analizę komputerową i zakwalifikowano mnie jako lazurowe lato- nie jestem przekonana do tego typu, więc zaczęłam się bardziej zagłębiać w Sci/Art, ale mam wrażeni,że nigdzie nie pasuje. Wiem, że jestem którymś typem letnim, ale którym- pojęcia nie mam.
Dlatego zainteresowałam się 4x4, ale jak na razie strasznie mało informacjo o tym znalazłam.
To może zacznij od początku tutaj z nami, spróbujemy dojść do tego jakim typem jesteś w Sci/Art.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 13:03   #9
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To może zacznij od początku tutaj z nami, spróbujemy dojść do tego jakim typem jesteś w Sci/Art.
Można spróbować...
1. Jak się opalasz raczej ciężko i powoli. Za mocna słońce spala mnie na raka. Jak już sie opale moja skóra ma kolor szaro beżowawy- coś jaku brudzone palce po obieraniu świeżych orzechów włoskich z tej żółtej skórki.

2. Kolor oczu
- jasne niebiesko- szare, z ciemniejsza obwódką tęczówki, w świetle dziennym widać w nich trochę żółci,ale nie jako wyraźne plamki. Oprawa oczu jasna, ale widoczna, szarawa,


3. Piegi - kilka dziwacznych złotawo-szarych.

4. Cera - tu mnie zabijcie. bardzo jasna jedyny podkład jaki mi pasuje to revlon cs ivory. Jeśli chodzi o koloryt naturalny to mam wrażenie, że jest mieszany ciepło zimny jakby. Rumienię się raczej na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - pomiędzy ciemnym blondem, a jasnym brązem. Raczej popielaty, choć od słońca robią mi się złotawe pasemka czasem, ale jest to takie stare matowe złoto.


6. Kolor ust różowe- dość jasne.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?Niebieskości są dla mnie, podobnie jak lila-róże. Dobrze wyglądam w neutralnych szarościach i beżach. Dobry jest też malinowy źle się czuję w intensywnie zółtym i musztardowej zółci oraz w neonach. Wyjątkiem jest intensywny niebieski.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?Czysta biel odpada, także ta podbita niebieskim. Najlepszy dla mnie odcień to biel złamana, coś w kierunku wanilii, ale nie do końca. Suknię ślubna miałam kość słoniowa i było ok. Tradycyjne ecru jest dla mnie za szare. Czerń zdecydowani nie.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Mogę nosić turkus,ale ten bardziej niebieskawy. Chabrowy czasem też.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
niebieskoszary mi pasuje,zgaszone kolory mogą być. tzw brudny róż jest oki, byle nie był za mocno zgaszony.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? psują mi w większości kolory chłodniejsze- niebieski różowy, fiolet, szary. Ładnie mi w morskim.
Jeżeli o chodzi o róż to zbyt chłodny odcień jest nie dla mnie, podobnie jest ze zbyt jasnymi, czuje się w nich jeszcze bledsza niż jestem. Srebro mogę nosic, ale to za mocno postarzane jest nie dla mnie. Zbyt nowe też jest nieco za ostre. Powiedziałabym, że taki stonowany odcień srebra jest dla mnie najlepszy. Złoto- najlepiej mi w rozbielonym zółtym, różowawe też może być. Intensywnie zółte złoto jest nie dla mnie.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- lepiej mi w monochromatycznych, mniej drastycznych zestawieniach kolorów. . Czerń z bielą lepiej wyglada na mnie w drobnych wzorach. Mocno kontrastowe duże wzory odpadają.

Proszę...
Dodam, że robiłam test na postradanie kolorów i mam wynik na 96%.
Mogę Ci ewentualnie na priva przesłać najbardziej aktualne zdjęcie, z czasów gdy myślałam, ze jestem wiosną.W sensie tam mam naturalny kolor włosów.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI


Edytowane przez LadyMagnolia
Czas edycji: 2013-02-27 o 13:57
LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 18:28   #10
Evaa234
Przyczajenie
 
Avatar Evaa234
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To ja też bardzo bardzo poproszę o pomoc! :P
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Raczej szaro- beżowy.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Raczej zielone, tak, zdecydowanie zielone, jasno zielone Rzęsy i brwi mało widoczne, brwi b. jasne.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
W lecie parę sie zdarza, w innych porach roku mam na sobie 3 lub 4 pieprzyki stałe
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasna, blada, szczególnie w zimie, rumieńce? - rzadko, ale chyba na różowo
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond z przebłyskami złotymi, który niedawno zmieniłam na czekoladowy brąz (czy to dobrze ? )
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasnoróżowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Uwielbiam czerń, także biel ( w niewielkich ilościach ) , myślę że dobrze było by mi w czerwieni, szarościach itp.
PROSZĘ O POMOC !
__________________
The world that I dreamed - world with no lies.
Evaa234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 18:44   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Eva, a gdzie pozostale odpowiedzi na pytania?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 19:41   #12
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Sporo czasu mi to zajęło, ale w końcu udało się - jestem True Winter
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 20:17   #13
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jeśli faktycznie pasuję ci takie kolory to raczej jest to chłodna zima (true winter, cool winter) niż chłodne lato. Tylko zima wygląda dobrze w czystej bieli i głębokiej czerni, a źle w kolorach zgaszonych. Owszem, chłodnej zimie pasują kolory chłodne i minimalnie zgaszone, ale zbyt zgaszone będą źle wyglądać.

Chłodne lato wygląda gorzej w czystej bieli i głębokiej czerni oraz w jaskrawszych kolorach. Lepiej w kolorach bardziej, choć nie skrajnie zgaszonych, złamanej bieli i grafitowym, antracytowym.

Oba typy wyglądają najlepiej w zdecydowanie chłodnych odcieniach a źle w ciepłych.
Dziękuję.
Po przymierzeniu masy ubrań w różnych kolorach stwierdziłam, że w kolorach z tych dwóch palet jest mi najlepiej (nie we wszystkich rzecz jasna, ale na nich znajdywało się zdecydowanie więcej pasujących mi barw, niż na innych paletach). Potwierdzają to również inne osoby. Tak samo jak to, że najlepiej jest mi w... czerni. W czerni jestem wyrazista, moja skóra nie wygląda ani szaro, ani żółto. Dobrze też wyglądam w czystej bieli chociaż jej nie lubię - jest mało praktyczna. Natomiast kolory zgaszone, tak jak i pastele, "rozmywają" mnie. Generalnie pasują mi raczej ciemne i mocne, ale zdecydowanie chłodne kolory.

Czyli prawdopodobnie chłodna zima? Całe życie myślałam, że jestem latem, chociaż dziwiło mnie jak bardzo pasuje do mnie czerń, a raczej w przypadku lata nie powinna.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 20:26   #14
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy wszystkie Lata zle wyglądają w czystej czerni? Widziałam dzisiaj w mieście dziewczynę, na moje oko była jednym z typów Lata, i w czerni jej skóra wyglądała na chorobliwie sino-fioletową na Wiosnę była zbyt chłodna, na Jesień zbyt szara, więc stawiam na Lato. Mam już schizy, bo obserwuję ludzi i zgaduję ich typy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 23:24   #15
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Można spróbować...
1. Jak się opalasz raczej ciężko i powoli. Za mocna słońce spala mnie na raka. Jak już sie opale moja skóra ma kolor szaro beżowawy- coś jaku brudzone palce po obieraniu świeżych orzechów włoskich z tej żółtej skórki.

2. Kolor oczu
- jasne niebiesko- szare, z ciemniejsza obwódką tęczówki, w świetle dziennym widać w nich trochę żółci,ale nie jako wyraźne plamki. Oprawa oczu jasna, ale widoczna, szarawa,


3. Piegi - kilka dziwacznych złotawo-szarych.

4. Cera - tu mnie zabijcie. bardzo jasna jedyny podkład jaki mi pasuje to revlon cs ivory. Jeśli chodzi o koloryt naturalny to mam wrażenie, że jest mieszany ciepło zimny jakby. Rumienię się raczej na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - pomiędzy ciemnym blondem, a jasnym brązem. Raczej popielaty, choć od słońca robią mi się złotawe pasemka czasem, ale jest to takie stare matowe złoto.


6. Kolor ust różowe- dość jasne.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?Niebieskości są dla mnie, podobnie jak lila-róże. Dobrze wyglądam w neutralnych szarościach i beżach. Dobry jest też malinowy źle się czuję w intensywnie zółtym i musztardowej zółci oraz w neonach. Wyjątkiem jest intensywny niebieski.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?Czysta biel odpada, także ta podbita niebieskim. Najlepszy dla mnie odcień to biel złamana, coś w kierunku wanilii, ale nie do końca. Suknię ślubna miałam kość słoniowa i było ok. Tradycyjne ecru jest dla mnie za szare. Czerń zdecydowani nie.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Mogę nosić turkus,ale ten bardziej niebieskawy. Chabrowy czasem też.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
niebieskoszary mi pasuje,zgaszone kolory mogą być. tzw brudny róż jest oki, byle nie był za mocno zgaszony.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? psują mi w większości kolory chłodniejsze- niebieski różowy, fiolet, szary. Ładnie mi w morskim.
Jeżeli o chodzi o róż to zbyt chłodny odcień jest nie dla mnie, podobnie jest ze zbyt jasnymi, czuje się w nich jeszcze bledsza niż jestem. Srebro mogę nosic, ale to za mocno postarzane jest nie dla mnie. Zbyt nowe też jest nieco za ostre. Powiedziałabym, że taki stonowany odcień srebra jest dla mnie najlepszy. Złoto- najlepiej mi w rozbielonym zółtym, różowawe też może być. Intensywnie zółte złoto jest nie dla mnie.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- lepiej mi w monochromatycznych, mniej drastycznych zestawieniach kolorów. . Czerń z bielą lepiej wyglada na mnie w drobnych wzorach. Mocno kontrastowe duże wzory odpadają.

Proszę...
Dodam, że robiłam test na postradanie kolorów i mam wynik na 96%.
Mogę Ci ewentualnie na priva przesłać najbardziej aktualne zdjęcie, z czasów gdy myślałam, ze jestem wiosną.W sensie tam mam naturalny kolor włosów.
Hm, to brzmi bardzo jak jasne lato. Brałaś ten typ pod uwagę?

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czy wszystkie Lata źle wyglądają w czystej czerni? Widziałam dzisiaj w mieście dziewczynę, na moje oko była jednym z typów Lata, i w czerni jej skóra wyglądała na chorobliwie sino-fioletową na Wiosnę była zbyt chłodna, na Jesień zbyt szara, więc stawiam na Lato. Mam już schizy, bo obserwuję ludzi i zgaduję ich typy
Też tak mam ostatnio - patrzę i już odruchowo zgaduję typ.

Tak, prawdę mówiąc czysta czerń pasuje przede wszystkim zimom, intensywnej wiośnie i ciemnej jesieni, całkiem dobrze może wyglądać na pozostałych wiosnach. Ale ogólnie pozostałym typom, nawet jeśli jakoś dają radę głębokiej czerni, lepiej jest we "własnych" czerniach - słoniowej, bardzo ciemnym brązie, antracycie, graficie itp. I odwrotnie - tym typom, dla których czerń jest wskazana, gorzej jest w "wyblakłej" czerni itp.

Niestety utarło się, że czerń to klasyka i każdemu pasuje, co nie jest prawdą. Akurat czerń i biel to dość podstępne kolory ubrań.

Z tego, co ja rozumiem z analizy kolorystycznej, intensywne i czyste kolory, do których "na oko" zalicza się głęboka czerń (tak, wiem że to nie jest kolor, ale chodzi o wrażenie estetyczne) podkreślają barwy stłumione na zasadzie przeciwności, przez co przytłumiona barwa karnacji zaczyna przesadnie wybijać i wyglądać dziwnie. Tak samo czysta biel i bardzo czyste kolory. Lepiej nosić kolory zharmonizowane z własnym "umaszczeniem", wtedy całość wygląda ładnie.

A że działa to w drugą stronę przekonałam się po kupnie bardzo fajnego "prawie czarnego" swetra, pewnie jakby ktoś szukał to trudno znaleźć a ja chciałam bardzo czarny a mam czerń słoniową. Wyglądam w nim jakby coś było nie tak, ale że jest bardzo wygodny i praktyczny, staram się zmniejszać ten efekt szalikami i wystającymi podkoszulkami. Tak samo niestety moja miłość do kremowego i ecru okazała się nieodwzajemniona
I tak po raz pierwszy od niepamiętnych czasów włożyłam na egzaminy białą koszulę i głęboko czarny garnitur. O moich ulubionych stonowanych, "ciekawych" kolorach mogę zapomnieć. Mam w nich szarą twarz i wyglądam jak chora.

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Po przymierzeniu masy ubrań w różnych kolorach stwierdziłam, że w kolorach z tych dwóch palet jest mi najlepiej (nie we wszystkich rzecz jasna, ale na nich znajdywało się zdecydowanie więcej pasujących mi barw, niż na innych paletach). Potwierdzają to również inne osoby. Tak samo jak to, że najlepiej jest mi w... czerni. W czerni jestem wyrazista, moja skóra nie wygląda ani szaro, ani żółto. Dobrze też wyglądam w czystej bieli chociaż jej nie lubię - jest mało praktyczna. Natomiast kolory zgaszone, tak jak i pastele, "rozmywają" mnie. Generalnie pasują mi raczej ciemne i mocne, ale zdecydowanie chłodne kolory.

Czyli prawdopodobnie chłodna zima? Całe życie myślałam, że jestem latem, chociaż dziwiło mnie jak bardzo pasuje do mnie czerń, a raczej w przypadku lata nie powinna.
Chłodna zima. Nie ma innej opcji.

---------- Dopisano o 00:24 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Sporo czasu mi to zajęło, ale w końcu udało się - jestem True Winter
Gratulacje. Grunt to znać swój typ.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 06:07   #16
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, to brzmi bardzo jak jasne lato. Brałaś ten typ pod uwagę?
Brałam i nawet mi się najbardziej podobają kolory z tej palety. tylko, za najbardziej rozbielone kolory są dla mnie trochę za jasne. Chyba, że to kwestia zdjęć w necie.
Jestem właśnie niezdecydowana- light summer, czy któraś z odmian soft summer- własnie, przez te najjaśniejsze kolory.
Mogę na przykład nosić taki przytłumiony koralowy róż. Właściwie to chyba się właśnie na tych różach muszę skupić, bo przy nich widać najlepiej, co mi pasuje, a co nie.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI


Edytowane przez LadyMagnolia
Czas edycji: 2013-02-28 o 06:41
LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 08:16   #17
Blankaaa89
Raczkowanie
 
Avatar Blankaaa89
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 45
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz -
szybko, nie wiele słońca mi potrzeba, od razu na brąz, najpierw wydaje złotawy ale szybko zmienia sie w ciemny arabski brąz.


2. Kolor oczu -
bardzo ciemne, z kontrastowymi bialkami. brwi i rzęsy czarne.



3. Piegi - nie mam


4. Cera -
mam trochę ciemniejszą karnację. latem brązowieje mocno, zimą jest osrobine jaśniejsza. czy zimny czy ciepły odcień to nie wiem bo tego jakos nie odróżniam ;p rumienie się na czerwono ale rzadko to widać.


5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemne wpadające w czerń, latem jasne kosmyki z wierzchu sie robią, tzn brązowe.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście)
raczej dość intensywny kolor, bardziej czerwone niż różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
nie wiem w czym wyglądam lepiej, ja lubie nosić, jasne kolory, beże, biel, lubie brązy i zielenie w kolorach natury, granatowy, szarosci, czerń, lubie też niektóre odcienie niebieskiego i błekitu. zółty kolor lubię ale nie każy odcień. neonowe barwy nie podobają mi się chyba że w jakiś dodatkach typu kolczyki.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

nie wiem, wszystkie te kolory lubie


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

nie wiem, ale nie przepadam za takimi ekstremalnymi. Lubie za to np. intensywne turkusy, zielenie. tzn nie lubie neonowch barw, ale nasycone soczyste lubie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy

nie wiem czy pasuja ale ja lubie i takie barwy.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

nie wiem

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

wydaje mi sie ze moge, choc ja nie przepadam za takimi laczeniami.

poniewaz troche ubogo odpowiedzialam na pytania.. dodam zdjecie z lata ( zima mam odrobine jasniejsza cere i ciemniejsze wlosy)

z gory dziekuje za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1469.jpg (58,1 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1451mm.jpg (47,6 KB, 147 załadowań)
Blankaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 09:17   #18
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Byłoby fajnie, gdybyś wiedziała, bo o to właśnie chodzi. Nie kolory, które lubisz, ale które ci pasują. Ja np. nie lubię jasnych i delikatnych, ale wyglądam w nich dobrze no i najlepiej zdjęcia bez makijażu.
wampierz zaraz napisze, że musisz poprzymierzac różne kolory, żeby stwierdzić, które ci pasują. Inaczej nikt nie zgadnie, jakim typem jesteś.
Po to są pytania w pierwszym poście!

wampierzu , ja też zle wyglądam w "spranej" czerni.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2013-02-28 o 09:18
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 09:56   #19
Blankaaa89
Raczkowanie
 
Avatar Blankaaa89
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 45
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

wiesz gdybym wiedziała jakie kolory mi pasują nie potrzebowałabym określać typu urody bo wiedziałabym jak sie malować i ubierać a ponieważ nie wiem i nie potrafie obiektywnie tego stwierdzic pomyślałam że to mi pomoże.

Edytowane przez Blankaaa89
Czas edycji: 2013-02-28 o 09:59
Blankaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 09:58   #20
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Byłoby fajnie, gdybyś wiedziała, bo o to właśnie chodzi. Nie kolory, które lubisz, ale które ci pasują. Ja np. nie lubię jasnych i delikatnych, ale wyglądam w nich dobrze no i najlepiej zdjęcia bez makijażu.
wampierz zaraz napisze, że musisz poprzymierzac różne kolory, żeby stwierdzić, które ci pasują. Inaczej nikt nie zgadnie, jakim typem jesteś.
Po to są pytania w pierwszym poście!

wampierzu , ja też zle wyglądam w "spranej" czerni.
Tyle, że już próbowałam wcześniej próbować różne kolory. Zresztą, w poprzednim wątku w początkach pisania o 12 typach też się swego czasu udzielałam.
I właśnie po licznych analizach różnych szkół, analizie kolorystycznej, która nie wyjaśniła, dlaczego, wbrew temu co w niej wyszło, mogę nosić cieplejsze kolory ( niby przez profesjonalistkę robiona, ale komputerowy shit) zainteresowałam się 4x4. Bo jak tam przymierzam kolory to rozrzut w paletach jest spory. Na pewno lato, ale które- nie mogę dojść. Z przykładów jakie są na prettyyourworld najlepiej wyglądam kolorach toned summer. Ale wolałabym zobaczyć pełne palet i dlatego szukam więcej informacji
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI


Edytowane przez LadyMagnolia
Czas edycji: 2013-02-28 o 10:21
LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 10:15   #21
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blankaaa89 Pokaż wiadomość
wiesz gdybym wiedziała jakie kolory mi pasują nie potrzebowałabym określać typu urody bo wiedziałabym jak sie malować i ubierać a ponieważ nie wiem i nie potrafie obiektywnie tego stwierdzic pomyślałam że to mi pomoże.
Wiesz, możesz porobić sobie zdjęcia w różnych kolorach i wysłać do wampierza, jeśli nie chcesz na forum
Bo ze zdjęcia czy opisu wyglądu nie określimy, jakim typem jesteś i nie zgadniemy, jakie kolory ci pasują, bo nie ma określonych reguł, że kolor oczu czy włosów decyduje, jakim typem jesteś.
Po to są te szczegółowe pytania
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 11:18   #22
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Brałam i nawet mi się najbardziej podobają kolory z tej palety. tylko, za najbardziej rozbielone kolory są dla mnie trochę za jasne. Chyba, że to kwestia zdjęć w necie.
Jestem właśnie niezdecydowana- light summer, czy któraś z odmian soft summer- własnie, przez te najjaśniejsze kolory.
Mogę na przykład nosić taki przytłumiony koralowy róż. Właściwie to chyba się właśnie na tych różach muszę skupić, bo przy nich widać najlepiej, co mi pasuje, a co nie.
Oj, ale po co się tak skupiać na kilku kolorach z palety? Liczy się większość kolorów, a szczególnie wersje "bieli" i "czerni". W każdej palecie są kolory od bardzo jasnych do bardzo ciemnych i od spokojnych do "kolorowych", ale do tego dochodzi indywidualny gust i pigmentacja.

Na przykład: przy ciemnej skórze kontrastowo wypadają jaśniejsze kolory albo jaskrawe, przy jasnej skórze kontrastowo wypadają ciemne kolory. Dlatego dwie osoby o tym samym typie kolorystycznym ale innym kolorze skóry będą używać kolorów z tej samej palety ale w różnych funkcjach.

Skoro najbledsze z palety wypadają mało efektownie przy twarzy, to ich nie noś akurat przy twarzy.


Może być też tak jak mówisz, czyli że na monitorze te kolory najjaśniejsze są trochę przekłamane i trudno ci dobrać ich odpowiednik w realu. Kolory jasnego lata są lekko przytłumione, raczej chłodne a delikatnym wpływem wiosennego ciepła, czyli czystych tonów ciepłych.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Blankaaa89:

Najlepiej by było gdybyś poprzymierzała te kolory wymienione w pytaniach, na żywo, bez makijażu. Wtedy będziemy coś wiedzieć.

Tutaj w ogóle nie chodzi o to, jakie kolory się lubi, tylko w jakich się dobrze wygląda. Na moim blogu jest instrukcja, tutaj:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

BTW zdjęcia chyba masz w makijażu, prawda?

Wg mnie mogłabyś zacząć od kolorów ciemnej jesieni.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 11:48   #23
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
nietypowy typ urody, pomocy

witam i proszę o pomoc
trosze poprzeglądałam wątki o typach urody, ale nadal nie znalazłam nic co by do mnie pasowało.

jestem raczej blada (czasami pojawiają się cienie pod oczami), jeśli się opalę to powoli i na coś jakby brąz z brzoskwinią (na typową "czekoladę" jeszcze w życiu mi się nie udało).
pasują mi chłodne kolory włosów, lecz w samym czarnym paskudnie wyglądam. naturalny kolor włosów ma ciemny brąz, brwi, rzęsy-czarne.
oczy (tęczówki) mam niebiesko-szarawe (nawet w tęczówkach, pod źrenicą widać lekko coś jakby hm.. żółty wyblakły) z ciemną obwódką
piegi mam zimą blado rude (i są to pojedyncze sztuki), a latem brązowe (i przybywa ich).

wyglądam (tak mi się zdaje)dobrze w żywych kolorach jeśli chodzi o ubrania (a przynajmniej dobrze się czuję). kolory typu nude się z mną zlewają mam wrażenie. a co do make up'u- boję się wszelkich eksperymentów kolorystycznych ale myślę, że dobrze wyglądam według mnie w delikatnych kolorach (np.róż-fiolet, odcienie szarości).

byłabym baaardzo wdzięczna jeśli ktoś pomógłby mi określić mój typ urody i doradził jakie kolory (strój oraz make up) mi pasują.
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 12:01   #24
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: nietypowy typ urody, pomocy

Powstała już druga część zbiorczego, tam napisz, na pewno uzyskasz odpowiedź.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=678732
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:25   #25
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To i ja proszę o pomoc. Jestem w totalnej kropce jeśli chodzi o mój typ urody, więc może ktoś kompetentny da radę pomóc?

Z góry bardzo, bardzo dziękuję nawet o próbę określenia czym ja jestem

1. Jak się opalasz - wolno, najpierw na czerwonawo. Potem opalenizna nabiera jasnego lub średniego (przy bardzo dużej ekspozycji na słońce) brzoskwiniowo-brązowego koloru. Nigdy nie opaliłam się na cokolwiek zbliżonego do czekolady.

2. Kolor oczu - piwne, z bardzo małą ilością zielonkawego barwnika na obrzeżu tęczówki.

3. Piegi - brak

4. Cera - jasno-brzoskwiniowy z żółtymi tonami.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, mysi blond.


6. Kolor ust - ani jasne, ani ciemne, taka bardziej zaróżowiona brzoskwinia.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubię nasycone kolory. Wymienię kolory jakie noszę i wydaje mi się że pasują na przykładzie palety z linka: 030 ciemny czerwony, 031 czerwień, 040 ciemny fiolet, 042 liliowy, 056 pastelowy niebieski, 054 turkusowy. Dodatkowo oliwkowo-zielony, miodowy brąz, beż, szary, ciemno szary i czarny. Nie znoszę różu i jego odcieni, jasnych, pastelowych kolorów (rozmywam się), czystej, jasnej bieli ani brązów.

Wymienione kolory z tej palety

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - Sama czysta biel średnio mi pasuje. Czerń, jasny kremowy, ciemny szary są dla mnie idealne. Brązy tylko jako delikatne akcenty lub w dodatkach, jako czyste kolory odpadają.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - bardzo jaskrawe kolory powodują, że wyglądam na chorą - szczególnie jaskrawe czerwienie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - Pasują mi szarawe kolory ale nie bardzo szare. Powiedziałabym, że w stosunku: 6/8 lub 7/8 kolor, a 2/8 lub 1/8 szary.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - Chyba i takie i takie. Z ciepłych mogę nosić odcienie czerwieni, czerwono-fioletowe. Żółcie i pomarańcze odpadają. Z zimnych odcienie fioletowe, fioletowo-niebieskie, niebiesko-zielone i niezbyt jasne zielenie.
Jeśli chodzi o srebro i złoto: złoto może być, ale tylko niezbyt bardziej metaliczne niż żółte, nasycone stare złoto lub bardzo jasne. Srebro tylko jasne do średnio ciemnego - inaczej skóra wydaje się szara.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - zdecydowanie lepiej mi w strojach monochromatycznych. Wzory lepiej drobne i nie "naćkane" - czyli może być delikatny, rzadki wzorek najlepiej w maksymalnie 3 odcieniach jednego koloru lub kolorach zbliżonych "mocą" koloru. Kontrastowe, duże wzory nie są dla mnie.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-02-28 o 14:30
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:38   #26
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

kasienka.b, a mozna by linki do palet wkleić w pierwszym wątku?

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość
To i ja proszę o pomoc. Jestem w totalnej kropce jeśli chodzi o mój typ urody, więc może ktoś kompetentny da radę pomóc?

Z góry bardzo, bardzo dziękuję nawet o próbę określenia czym ja jestem

1. Jak się opalasz - wolno, najpierw na czerwonawo. Potem opalenizna nabiera jasnego lub średniego (przy bardzo dużej ekspozycji na słońce) brzoskwiniowo-brązowego koloru. Nigdy nie opaliłam się na cokolwiek zbliżonego do czekolady.

2. Kolor oczu - piwne, z bardzo małą ilością zielonkawego barwnika na obrzeżu tęczówki.

3. Piegi - brak

4. Cera - jasno-brzoskwiniowy z żółtymi tonami.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, mysi blond.


6. Kolor ust - ani jasne, ani ciemne, taka bardziej zaróżowiona brzoskwinia.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubię nasycone kolory. Wymienię kolory jakie noszę i wydaje mi się że pasują na przykładzie palety z linka: 030 ciemny czerwony, 031 czerwień, 040 ciemny fiolet, 042 liliowy, 056 pastelowy niebieski, 054 turkusowy. Dodatkowo oliwkowo-zielony, miodowy brąz, beż, szary, ciemno szary i czarny. Nie znoszę różu i jego odcieni, jasnych, pastelowych kolorów (rozmywam się), czystej, jasnej bieli ani brązów.

Wymienione kolory z tej palety

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - Sama czysta biel średnio mi pasuje. Czerń, jasny kremowy, ciemny szary są dla mnie idealne. Brązy tylko jako delikatne akcenty lub w dodatkach, jako czyste kolory odpadają.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - bardzo jaskrawe kolory powodują, że wyglądam na chorą - szczególnie jaskrawe czerwienie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - Pasują mi szarawe kolory ale nie bardzo szare. Powiedziałabym, że w stosunku: 6/8 lub 7/8 kolor, a 2/8 lub 1/8 szary.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - Chyba i takie i takie. Z ciepłych mogę nosić odcienie czerwieni, czerwono-fioletowe. Żółcie i pomarańcze odpadają. Z zimnych odcienie fioletowe, fioletowo-niebieskie, niebiesko-zielone i niezbyt jasne zielenie.
Jeśli chodzi o srebro i złoto: złoto może być, ale tylko niezbyt bardziej metaliczne niż żółte, nasycone stare złoto lub bardzo jasne. Srebro tylko jasne do średnio ciemnego - inaczej skóra wydaje się szara.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - zdecydowanie lepiej mi w strojach monochromatycznych. Wzory lepiej drobne i nie "naćkane" - czyli może być delikatny, rzadki wzorek najlepiej w maksymalnie 3 odcieniach jednego koloru lub kolorach zbliżonych "mocą" koloru. Kontrastowe, duże wzory nie są dla mnie.
Brzmi to jak wiosna. Nad tym liliowym bym się zastanowiła na twoim miejscu, chyba że chodzi ci o inny odcień, trochę cieplejszy.

Ogólnie jak zwykle radziłabym poprzymierzać kolory z palet 12 typów - postaram się wkleić linki, ale póki co są dostępne na moim blogu.

Najpierw upewnij się, czy faktycznie jest ci najlepiej w kolorach wiosennych. Dobrze też jest zrewidować czy faktycznie w lubianych kolorach jest nam najlepiej, czy może są jakieś lepsze zamienniki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:56   #27
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Brzmi to jak wiosna. Nad tym liliowym bym się zastanowiła na twoim miejscu, chyba że chodzi ci o inny odcień, trochę cieplejszy.

Ogólnie jak zwykle radziłabym poprzymierzać kolory z palet 12 typów - postaram się wkleić linki, ale póki co są dostępne na moim blogu.

Najpierw upewnij się, czy faktycznie jest ci najlepiej w kolorach wiosennych. Dobrze też jest zrewidować czy faktycznie w lubianych kolorach jest nam najlepiej, czy może są jakieś lepsze zamienniki.
Liliowy mi pasuje, ale tylko w mieszance z ciemniejszym fioletem - zapomniałam to dopisać.

A te kolory wymienione są raczej pewne. Nie są to wcale moje ulubione kolory. Na przykład miodowy brąz toleruję tylko w wypadku skórzanych kurtek, a oliwkowy kupuję bardzo rzadko.
Uwielbiam jaskrawe odcienie z wyraźnymi wzorami, ale jak tylko coś takiego założę to wyglądam jak dziecko wojny i rozpaczy.

Złoto dobrze na mnie wygląda, ale sama nie znoszę tego koloru. Nawet żadnych złotych kolczyków, czy naszyjników nie posiadam bo by tylko kurz łapały.

Z resztą, ja sama mam problemy z określeniem siebie. Niby wychodzi mi mieszanka wiosny z latem (za dzieciaka miałam piaskowe włosy i potem mi ściemniały). Ale ostatnio robiłam sobie jakiś rozbudowany test kolorystyczny na anglojęzycznej stronie i mi wyszła ciepła jesień
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-02-28 o 14:58
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 15:06   #28
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość
Ale ostatnio robiłam sobie jakiś rozbudowany test kolorystyczny na anglojęzycznej stronie i mi wyszła ciepła jesień
Też robiłam jakiś rozbudowany test i wyszła mi Jesień, ale w kolorach każdej Jesieni wyglądam jak stara baba
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 15:11   #29
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość
Liliowy mi pasuje, ale tylko w mieszance z ciemniejszym fioletem - zapomniałam to dopisać.

A te kolory wymienione są raczej pewne. Nie są to wcale moje ulubione kolory. Na przykład miodowy brąz toleruję tylko w wypadku skórzanych kurtek, a oliwkowy kupuję bardzo rzadko.
Uwielbiam jaskrawe odcienie z wyraźnymi wzorami, ale jak tylko coś takiego założę to wyglądam jak dziecko wojny i rozpaczy.

Złoto dobrze na mnie wygląda, ale sama nie znoszę tego koloru. Nawet żadnych złotych kolczyków, czy naszyjników nie posiadam bo by tylko kurz łapały.

Z resztą, ja sama mam problemy z określeniem siebie. Niby wychodzi mi mieszanka wiosny z latem (za dzieciaka miałam piaskowe włosy i potem mi ściemniały). Ale ostatnio robiłam sobie jakiś rozbudowany test kolorystyczny na anglojęzycznej stronie i mi wyszła ciepła jesień
A jesienne kolory ci pasują? Czy wyglądasz w nich kiepsko?

Wiele wiosen jest mylnie kwalifikowanych jako jesienie. Wymieniony przez ciebie zestaw kolorów jest typowo wiosenny - jeśli jednak niezbyt dobrze ci w jaskrawiznach i kontrastach, to raczej odpada intensywna wiosna. Ciepła też wchodzi w grę, ale wtedy lepiej zrezygnować z kolorów zimnych a wybierać zdecydowanie ciepłe. A jasna wiosna to właśnie wiosna z wpływem lata, bardziej neutralna, z kolorami lekko ochłodzonymi i minimalnie zgaszonymi.

No i tak, dla każdego typu istnieje w sumie zawsze jakaś wersja koloru, więc i dla ciebie są żółcie, pomarańcze i brązy, oczywiście nie trzeba ich nosić, jak ktoś nie lubi. Czasem trudno znaleźć właściwy kolor dla swojego typu, bo np. natrafiasz na zbyt zgaszone, jesienne brązy albo zbyt chłodne ciemne brązy. Dla wiosny nadają się nie tylko miodowe ale też czyste odcienie ciemnych, cieplejszych brązów, np. mleczna czekolada i podobne.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Też robiłam jakiś rozbudowany test i wyszła mi Jesień, ale w kolorach każdej Jesieni wyglądam jak stara baba
A mi często po wyglądzie wychodzi w testach lato i to zgaszone - wyglądam w tym jak chora. A w jesiennych kolorach też wyglądam właśnie staro! Najgorsze, że to nie jest takie oczywiste - ale podobno to jest właściwość typów intensywnych, że złe kolory nie tyle je przyćmiewają co dają taki efekt "coś jest nie tak" albo "mogło by być lepiej". :/
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 15:32   #30
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

baaardzo proszę o pomoc
i dziękuję kaguya za "przekierowanie"


1. Jak się opalasz- powoli, odcień brązowo-brzoskwiniowy.

2. Kolor oczu- oczy (tęczówki) mam niebiesko-szarawe (w tęczówkach, pod źrenicą widać lekko coś jakby hm.. żółty wyblakły) z ciemną obwódką.brwi, rzęsy-czarne.

3. Piegi-
piegi mam zimą blado rude (i są to pojedyncze sztuki), a latem brązowe (i przybywa ich).

4. Cera- blada, szarawa (czasami jakby brudna), rumienie się bardzo rzadko, a wtedy bardzo delikatny róż
.

5. Naturalny kolor włosów- ciemny brąz, przy odpowiednim świetle wygląda jak wypłukany.

6. Kolor ust- jasny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? -dobrze czuję się w żywych kolorach(ale nie przesadzonych), w kolorach typu nude mam wrażenie, ze się "zlewam".

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - nie wiem, mam wrażenie, że u mnie to od np.dekoltu zależy (a nosze i takie "czyste" i te "brudne" odcienie)

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?- myślę, że tak (oprócz tych typowo rażących).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? -tak ale muszą mieć jakiś kolorowy dodatek (np.t-shirt w takim odcieniu z grafiką kolorową po środku).

11.Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?- kolor włosów (tzn.farba do włosów) pasuje mi w zimnym odcieniu (ale nie czarny!), a co do ubrań to jedne i drugie. biżuterie wole zdecydowanie srebrną (+kolorowe dodatki), ale np.ubrania z złotym dodatkiem lubię nosić.

12.Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- a to zależy od dnia, okazji i humoru
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.