Kierunek studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-17, 13:31   #1
Nadiia182
Przyczajenie
 
Avatar Nadiia182
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Question

Kierunek studiów


Cześć Wizażystki
W tym roku wybieram się na studia zaoczne do Krakowa. Chciałabym zapytać o opinie tych które uczęszczają konkretnie na UJ kierunek Zarządzania (specjalizacja firmy) lub na
UEK także Zarządzanie firmą oraz
wydział ekonomii : Ekonomia menedżerska, Gospodarowanie nieruchomościami oraz Zarządzanie i doradztwo personalne.
Mogłybyście powiedzieć coś o tych kierunkach? O przedmiotach jakie są na nich prowadzone, poziomie trudności, o ogólnej atmosferze, o wykładowcach i egzaminach.
I jeszcze jedno pytanie: Co sądzicie o kierunku który ma zostać w tym roku otwarty na UJ - prawo własności intelektualnej i nowych mediów?
Bardzo proszę o wasze odpowiedzi, niedługo rekrutacja a ja mam takie dylematy..
Nadiia182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 14:07   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Nadiia182 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie: Co sądzicie o kierunku który ma zostać w tym roku otwarty na UJ - prawo własności intelektualnej i nowych mediów?
Kierunek bez sensu. Takie prawo bez podstaw do porządnego studiowania prawa (sama jestem na normalnym prawie)
Jak dla mnie kierunek dla wyciągnięcia kasy ze studentów.
Ma niewielki sens. To tak jakby robić osobny kierunek z nauki jednej ustawy zamiast uczyć kogoś rozumieć wszelkiego typu ustawy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 18:24   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Nadiia182 Pokaż wiadomość
Cześć Wizażystki
W tym roku wybieram się na studia zaoczne do Krakowa. Chciałabym zapytać o opinie tych które uczęszczają konkretnie na UJ kierunek Zarządzania (specjalizacja firmy) lub na
UEK także Zarządzanie firmą oraz
wydział ekonomii : Ekonomia menedżerska, Gospodarowanie nieruchomościami oraz Zarządzanie i doradztwo personalne.
Mogłybyście powiedzieć coś o tych kierunkach? O przedmiotach jakie są na nich prowadzone, poziomie trudności, o ogólnej atmosferze, o wykładowcach i egzaminach.
I jeszcze jedno pytanie: Co sądzicie o kierunku który ma zostać w tym roku otwarty na UJ - prawo własności intelektualnej i nowych mediów?
Bardzo proszę o wasze odpowiedzi, niedługo rekrutacja a ja mam takie dylematy..
to całe prawo własności intelektualnej i nowych mediów ma niemal każdy kierunek jako jeden przedmiot przez semestr czy dwa i szczerze, nie mam pojęcia czego oni chcą uczyć dłużej. To wąska dziedzina i nie ma sensu poświęcać na nią całych studiów.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 18:47   #4
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Nadiia182 Pokaż wiadomość
Cześć Wizażystki
W tym roku wybieram się na studia zaoczne do Krakowa. Chciałabym zapytać o opinie tych które uczęszczają konkretnie na UJ kierunek Zarządzania (specjalizacja firmy) lub na
UEK także Zarządzanie firmą oraz
wydział ekonomii : Ekonomia menedżerska, Gospodarowanie nieruchomościami oraz Zarządzanie i doradztwo personalne.
Mogłybyście powiedzieć coś o tych kierunkach? O przedmiotach jakie są na nich prowadzone, poziomie trudności, o ogólnej atmosferze, o wykładowcach i egzaminach.
I jeszcze jedno pytanie: Co sądzicie o kierunku który ma zostać w tym roku otwarty na UJ - prawo własności intelektualnej i nowych mediów?
Bardzo proszę o wasze odpowiedzi, niedługo rekrutacja a ja mam takie dylematy..

Wg mnie tylko z tych kierunków mają sens ekonomia menadżerska lub gospodarowanie nieruchomościami, ale do tego drugiego trzeba mieć też intuicję i soft skills. Zgadzam się z poprzedniczką że prawo własności intelektualnej i nowych mediów nie ma sensu, skoro ludzie po prawie mają problemy, bo pracy mało, znajomości brak i koszt aplikacji.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 18:53   #5
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
to całe prawo własności intelektualnej i nowych mediów ma niemal każdy kierunek jako jeden przedmiot przez semestr czy dwa i szczerze, nie mam pojęcia czego oni chcą uczyć dłużej. To wąska dziedzina i nie ma sensu poświęcać na nią całych studiów.
Całkowicie się zgadzam. Nie warto na niego iść, nie wiem czego oni chcą na nim uczyć przez tyle czasu.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 09:50   #6
Nadiia182
Przyczajenie
 
Avatar Nadiia182
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Kierunek studiów

O tym kierunku, prawo własności intelektualnej i nowych mediów trochę poczytałam i wiem, że jest to jako przedmiot na wielu innych kierunkach, myślałam jednak, że jest to po prostu specjalność, która uczy w konkretnym kierunku wszystkiego od A do Z i po tym można pracować w konkretnej dziedzinie, a że otwierają go bo na rynku jest zapotrzebowanie na takie specjalności, ale być może macie rację, że chcą tylko wyciągnąć kasę ze studentów i ich przyciągnąć.
A wypowie się ktoś na temat pozostałych kierunków?
KatiaM znasz może kogoś kto jest na tym kierunku ekonomii menadżerskiej?

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Dodam jeszcze, że szczególnie interesuje mnie zarządzanie ze specjalizacją firmy, jest tu ktoś kto chodzi na takowy kierunek? : )
Nadiia182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 11:33   #7
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Kierunek studiów

Po pierwsze : przeczytaj jakie przedmioty oferuje dana specjalność, bo że coś ładnie brzmi, nie znaczy że ma do zaoferowania coś konkretnego.
Po drugie: zarządzanie i ekonomia to słaby wybór, kierunki oklepanie z masą absolwentów.
Po trzecie: jeśli chodzi o specjalizacje, to nie nastawiaj się, że otworzą wszystkie, jest ich więcej podanych, natomiast otwierają ze 3 najbardziej oblegane.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 11:51   #8
Nadiia182
Przyczajenie
 
Avatar Nadiia182
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
Po pierwsze : przeczytaj jakie przedmioty oferuje dana specjalność, bo że coś ładnie brzmi, nie znaczy że ma do zaoferowania coś konkretnego.
Po drugie: zarządzanie i ekonomia to słaby wybór, kierunki oklepanie z masą absolwentów.
Po trzecie: jeśli chodzi o specjalizacje, to nie nastawiaj się, że otworzą wszystkie, jest ich więcej podanych, natomiast otwierają ze 3 najbardziej oblegane.
Sprawdzałam już przedmioty jakie są na tych kierunkach, jedne ciekawsze inne mniej, ale to chyba jak na każdych studiach.
Też obawiam się tego, że są to kierunki oklepane, jednak nie chciałabym studiować czegoś co mnie kompletnie nie interesuje, a zarządzanie interesuje mnie od dawna i chciałabym iść w tym kierunku także po studiach, wiem jednak, że tak jak mówisz jest po tym masa absolwentów i ciężko byłoby się wybić. Nie widzę poza tymi kierunkami dla mnie nic ciekawego w czym mogłabym czuć się dobrze
Nadiia182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-18 12:51:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.