Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 15:54   #541
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
To reakcja na wyjałowienie skóry. Spróbuj położyć na to clotrimazol. Mi po tym te krostki schną. A pojawiają się jak przedobrzę kwasy lub retinoidy.
co to znaczy wyjałowienie skory??

Ja tez przez jakis okres czasu mialam problemy z pryszczykami na okolo ust
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 16:11   #542
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
co to znaczy wyjałowienie skory??

Ja tez przez jakis okres czasu mialam problemy z pryszczykami na okolo ust
Skóra traci barierę ochronną i np. grzyby ją łatwiej atakują. Tak jak po antybiotyku często organizm jest wyjałowiony i trudniej się broni. Dlatego przypuszczam,że clotrimazol mógłby pomóc. O ile to jest to samo co u mnie. Te krostki są takie wypełnione płynem. Czasem lekko swędzą.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 11:51   #543
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

słyszałam od znajomej (kuracja aknenorminem), że nie powinno się natłuszczać zmian skórnych. tzn. tam, gdzie nie ma zmian trądzikowych (np. grzbiety rąk) a jest sucha skóra, to można, ale tam, gdzie trądzik występuje, lepiej nie. więc nie wiem, czym łagodzić. czytałam za to, że kwas linolenowy dobrze działa (doustnie), stosowałyście może w czasie kuracji?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 12:01   #544
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
To reakcja na wyjałowienie skóry. Spróbuj położyć na to clotrimazol. Mi po tym te krostki schną. A pojawiają się jak przedobrzę kwasy lub retinoidy.
Bardzo Ci dziękuję, powinnam jeszcze gdzieś w domu mieć ważną tubeczkę- na razie wróciłam do koloryzującej avenki- trochę ciemna, ale tym razem inne filtry rano nie chciały w ogóle się wchłaniać...

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Skóra traci barierę ochronną i np. grzyby ją łatwiej atakują. Tak jak po antybiotyku często organizm jest wyjałowiony i trudniej się broni. Dlatego przypuszczam,że clotrimazol mógłby pomóc. O ile to jest to samo co u mnie. Te krostki są takie wypełnione płynem. Czasem lekko swędzą.
są wypełnione płynem, a niektóre w moim przypadku są ropne, ale będę próbować powalczyć z tym.
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 14:06   #545
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

krostki zaleczone -jednak mazidło z cynkiem pomogło.Eksperymentuję teraz z oliwką w ramach nawilżania i retinoidy co dwa dni - bo co drugi+ całe oblicze mi płonęło po wszystkich rzeczach nawilżających.
Czy używałyście może takiego cuda? Nawinęło mi się pod rękę http://www.domzdrowia.pl/75732,danie...zenia-sie.html i po tym nie szczypało i nie piekło.Kartonika nie mam więc nie bardzo wiem co ze składem....
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 15:01   #546
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

podciągnę trochę temat

kapsułki oleiste - polecam - sama stosuję czasami na Locacid - pomagają i działają dodatkowo przeciwzmarszczkowo i już z natury nawilżają i regenerują.

Miałam z Belnatur (są 3 rodzaje) po 30 szt w słoiczku (ok 50 zł)
teraz Norel wypuścił, ale są drogie - coś ok 130 zł za 30 szt.

teraz już od dłuższego czasu używam olejku winogronowego Afrodity
i testuję maseczkę z serii wybielającej AVY (mam kilka próbek)
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 19:22   #547
magdaiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Dziewczęta mam pytanko, początkująca jestem, właściwie to mój pierwszy post, więc przede wszystkim witam wizażanki! Po Diacnealu nabawiłam się oczywiście podrażnień wokół oczu, mimo waszych ostrzeżeń i rad, stosowałam go trzy dni pod rząd. Dnia trzeciego obudziłam się z twarzą normalną, może leciutko podsuszoną, ale bez ekscesów. Po umyciu pyszczka żelem bez sls, nałożyłam Xerial 5 (siedziałam w domu, więc już bez filtra). Godzinę później pysk palił niemiłosiernie, a wokół oczu powstały ogniste kręgi - coś a'la panda w barwach ochronnych... Pomogła maść z witaminą A, już jest jako tako, chociaż wciąż bardzo przypominam własną babcię.
Zastanawiam się, bo ten Xerial odkryłam dzięki wam, ktoś go kiedyś polecał, czy to możliwe, że podrażnienie zaostrzyło się przez kwas mlekowy, który ten krem zawiera (oczywiście nie wiadomo w jakiej ilości)? Czy w związku z tym nadaje się on do nawilżania podczas kwasowych kuracji?
No i jeszcze jedno pytanko, czy wystarczyłoby nawilżanie olejem tamanu albo zurawinowym + HA, czy jednak jakaś chemia też jest wskazana?
Dajcie znać proszę, bo boję się już tego Xeriala strasznie, a od pań w aptece to można się tyle dowiedzieć, że ho ho, powiedziały mi nawet, że po Diacnealu nawet filtry niepotrzebne...
magdaiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-14, 16:04   #548
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ja stosuję Humektan i Hydrolan Orion Pharmu- od kiedy spróbowałam, jestem ich wierną fanką. Mam teraz genialną cerę, Humektan łagodzi stany zapalne, a w razie większej potrzeby zabezpieczam się jeszcze Hydrolanem- jest idealny na aktualną pogodę. Aqualanu nie testowałam- obawiam się zapychania, Hydrolan zupełnie mi wystarczy.
Oba pomagają mi znakomicie, kiedy obłażę po Atredermie. Polecam, warto spróbować tym bardziej, że cena jest niska.
wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 19:10   #549
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez magdaiz Pokaż wiadomość
Dziewczęta mam pytanko, początkująca jestem, właściwie to mój pierwszy post, więc przede wszystkim witam wizażanki! Po Diacnealu nabawiłam się oczywiście podrażnień wokół oczu, mimo waszych ostrzeżeń i rad, stosowałam go trzy dni pod rząd. Dnia trzeciego obudziłam się z twarzą normalną, może leciutko podsuszoną, ale bez ekscesów. Po umyciu pyszczka żelem bez sls, nałożyłam Xerial 5 (siedziałam w domu, więc już bez filtra). Godzinę później pysk palił niemiłosiernie, a wokół oczu powstały ogniste kręgi - coś a'la panda w barwach ochronnych... Pomogła maść z witaminą A, już jest jako tako, chociaż wciąż bardzo przypominam własną babcię.
Zastanawiam się, bo ten Xerial odkryłam dzięki wam, ktoś go kiedyś polecał, czy to możliwe, że podrażnienie zaostrzyło się przez kwas mlekowy, który ten krem zawiera (oczywiście nie wiadomo w jakiej ilości)? Czy w związku z tym nadaje się on do nawilżania podczas kwasowych kuracji?
No i jeszcze jedno pytanko, czy wystarczyłoby nawilżanie olejem tamanu albo zurawinowym + HA, czy jednak jakaś chemia też jest wskazana?
Dajcie znać proszę, bo boję się już tego Xeriala strasznie, a od pań w aptece to można się tyle dowiedzieć, że ho ho, powiedziały mi nawet, że po Diacnealu nawet filtry niepotrzebne...

Tamanu nie. Xerial i kwasy też nie. Co za dużo to niezdrowo. Stosuj kuracje nakierowane na problem falowo, a nie razem. Jak retinoidy to nie kwasy (choć diacneal je zawiera)i produkty keratolityczne. Tamanu natomiast jest do tłustej skóry olejem jako jeden z niewielu, a po retinoidach skóra jest przesuszona. Warto coś dla bobasków i alergików postosować, albo tak jak koleżanka wyżej pisała. Wit.C i inne silne specyfiki tez sobie daruj chwilowo. Taka moja rada.

Ja właśnie siedzę z locacidem na paszczy.
Przyzwyczajam ją do diacneala.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 21:05   #550
magdaiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Dzięki majreg Tylko tak się zastanawiam co dla bobasków, bo większość bobaskowych specyfików mnie zapycha niestety.

wurpdaborbuko Humektanu boję się z tegoż samego powodu.

No nic, trzeba coś wymyślić, bo inaczej Sylwester w przebraniu mumii mnie czeka

majreg, a o tym żurawinowym oleju co sądzisz? Piszą, że jest super nawilżający...
magdaiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 23:48   #551
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Zapychanie to sprawa indywidualna, ale mi trudno sobie wyobrazić, żeby coś takiego, jak Humektan, mogło kogoś zapchać. Ja bałabym się olejów z kolei. Ale tak to jest- metoda prób i błędów jest najskuteczniejsza ;]
wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 19:14   #552
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez magdaiz Pokaż wiadomość
Dzięki majreg Tylko tak się zastanawiam co dla bobasków, bo większość bobaskowych specyfików mnie zapycha niestety.

wurpdaborbuko Humektanu boję się z tegoż samego powodu.

No nic, trzeba coś wymyślić, bo inaczej Sylwester w przebraniu mumii mnie czeka

majreg, a o tym żurawinowym oleju co sądzisz? Piszą, że jest super nawilżający...
Niestety nie miałam przyjemności stosowania. Nic nie umiem powiedzieć. Ale mnie zachęciłaś.
Ja dla bobasków używam czasem Bubczena Wind&Wetter Creme. Mnie nie zapycha choć się po nim błyszczę. Tylko,że ja nie mam do tego skłonności. A może spróbuj żelu hialuronowego albo żelu aloesowego. Oba super nawilżają.
Co do natłuszczenia to nie pozostaje nic innego niż przetestowanie olejów w celu trafienia na ten stworzony dla siebie. Jeśli masz skłonności do zapychania to większość wieloskładnikowych specyfików Cię zapcha, bo zawsze coś tam niewłasciwego dla Ciebie się trafi. Pozostanie szukanie wśród tych ze składem najbardziej prostym.
Ja po retinoidach kładę jakiś żelik np. hialuronowy lub z aloesu, albo serum z mazideł i jak się wchłonie to jeszcze olej.
A filtry Cię nie zapychają?

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
podciągnę trochę temat

kapsułki oleiste - polecam - sama stosuję czasami na Locacid - pomagają i działają dodatkowo przeciwzmarszczkowo i już z natury nawilżają i regenerują.

Miałam z Belnatur (są 3 rodzaje) po 30 szt w słoiczku (ok 50 zł)
teraz Norel wypuścił, ale są drogie - coś ok 130 zł za 30 szt.

teraz już od dłuższego czasu używam olejku winogronowego Afrodity
i testuję maseczkę z serii wybielającej AVY (mam kilka próbek)

Ojejku, jakieś fajne rzeczy tu wymieniasz. Muszę pogrzebać w necie i coś z tego znaleźć.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez wurpdaborbuko Pokaż wiadomość
Zapychanie to sprawa indywidualna, ale mi trudno sobie wyobrazić, żeby coś takiego, jak Humektan, mogło kogoś zapchać. Ja bałabym się olejów z kolei. Ale tak to jest- metoda prób i błędów jest najskuteczniejsza ;]
Jeszcze nigdy żaden olej mnie nie zapchał. A miałam ich chyba z 30 różnych rodzajów. No może troszkę koloryzuję , ale niewiele mniej. Skłonności wybitnych nie mam wprawdzie ale kremy zapychały mnie systematycznie. A teraz ich prawie nie używam i mam super buźkę. Ale co go humektanu to się zgadzam,że nie powinien szkód narobić. Dziewczyny też go chwalą, bo ma prosty składzik.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:53   #553
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ja także poszukuję czegoś nawilżającego po zoracku. Wszystko mnie szczypie. Humektan mnie zapychał. Podchodziłam do niego kilka razy. Odpada. Avene HOL i Avene na naczynka lekki strasznie szczypią. Babydream krem na wiatr i niepogodę ładnie łagodzi, ale za mało nawilża. mam dylemat.
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 18:00   #554
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomości: 355
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez JaAgathaKa Pokaż wiadomość
Ja także poszukuję czegoś nawilżającego po zoracku. Wszystko mnie szczypie. Humektan mnie zapychał. Podchodziłam do niego kilka razy. Odpada. Avene HOL i Avene na naczynka lekki strasznie szczypią. Babydream krem na wiatr i niepogodę ładnie łagodzi, ale za mało nawilża. mam dylemat.
Próbowałas Physiogelu?? Mi odpowiada a też się zorackuje
__________________
szpilka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 19:29   #555
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

nie próbowałam, ale boje się, że mnie zapcha cocos nucifera i butyrospermium parkiiw składzie. Najbardziej mnie wkurza, to, że z większości kremów nie ma próbek. Ja mam już całą półkę nawilżaczy zarówno z niższej półki jak i tych droższych. Długo by tu opowiadać, a żaden się nie nadaje. W mojej kolekcji jest jeszcze Cetaphil Dermoprotektor z bardzo pochlebnymi recenzjami, a mnie szczypie. Mam tez Rilastil na naczynka , ale troche się obawiam zapychania, bo shea, a poza tym jak go użyje to i tak nie mam takiego efektu łagodzącego jak po babydreamie i w rezultacie po nocy z Rilastilem rano szczypie mnie buzia gdy nakładam filtr emulsję Avene . Po nocy z "babydream na wiatr" :
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-i-wiatrem.htm
rano mnie nie szczypie filtr. Zastanawiam się dlatego nad czymś z babydream tyle, że bardziej nawilżającym, może poprostu to mleczko:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...jace-skore.htm
?? Co o tym myślicie?

JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 08:07   #556
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

A Hydraphase La Roche Posay? Też Was zapycha?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 20:38   #557
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Hydraphase miałam kiedyś, ale powodował czerwone, uczuleniowe kropeczki pod oczami, to było w czasach kiedy nie używałam jeszcze retinoidów, czyli podczas kuracji tym bardziej się nie nadaje- takie moje wnioski.
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 18:35   #558
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość


Ojejku, jakieś fajne rzeczy tu wymieniasz. Muszę pogrzebać w necie i coś z tego znaleźć.

.
Jeśli chodzi o perły młodości Belnatur nie polecam kupowania na szt. na allegro.
Ewentualnie całe opakowania po 30 szt. (takie są fabryczne ilości w słoiczku)
Dlaczego? Ponieważ sprzedawcy naciągają wystawiając perełki Gal - o wiele tańsze. (nie próbowałam ich na własnej skórze) https://wizaz.pl/kosmetyki/producent-531.htm
sądząc z opinii też są dobre.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 20:56   #559
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o perły młodości Belnatur nie polecam kupowania na szt. na allegro.
Ewentualnie całe opakowania po 30 szt. (takie są fabryczne ilości w słoiczku)
Dlaczego? Ponieważ sprzedawcy naciągają wystawiając perełki Gal - o wiele tańsze. (nie próbowałam ich na własnej skórze) https://wizaz.pl/kosmetyki/producent-531.htm
sądząc z opinii też są dobre.

Gal używałam te do paznokci i były super, natomiast te na buzię , bodajże dermogal mi już nie podeszły. Wolę zwykłe olejki.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 11:28   #560
izzuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Mam pytanie do dziewczyn stosujacych Cetaphil dermoprotektor.
Czy swieci sie wam po nim buzia?
Ja stosuje Locacid i jak narazie najlepiej nawilza mi buzie Cetaphil(tzn moge pojsc do pracy i nie widac tak bardzo skorek), ale buzia zwlaszcza w strefie T bardzo mi sie blyszczy, powiem ze nawet splywa mi podklad.
Czy macie taki sam problem z Cetaphilem?
Posiadam rowniez Humektan, ale ten jest za slaby w najciezsze(najbardziej wysuszone) dni.
Podklad jaki stosuje to toleriane LRP
izzuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 15:08   #561
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Oczywiście kiedy używałam Cetaphilu też się świeciłam na całej twarzy, ale to mi nie przeszkadzało, bo używałam na noc. W dzień stosuję filtr.
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 11:59   #562
izzuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

A moge wiedziec jaki filtr stosujesz? czy jest on wystarczajaco nawilzajacy, nie widac skorek? Nakladasz na to jeszcze jakis podklad/puder/korektor?
izzuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 18:45   #563
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez JaAgathaKa Pokaż wiadomość
Ja także poszukuję czegoś nawilżającego po zoracku. Wszystko mnie szczypie. Humektan mnie zapychał. Podchodziłam do niego kilka razy. Odpada. Avene HOL i Avene na naczynka lekki strasznie szczypią. Babydream krem na wiatr i niepogodę ładnie łagodzi, ale za mało nawilża. mam dylemat.
Może spróbuj kremu Babydream Extrasensitive. Ostrzegam, że zostawia świecącą warstwę, ale łagodzi nieźle. Czy ten krem na wiatr i niepogodę jest bardzo tłusty? Mogłabyś porównać np. do Ziaji oliwkowej, czy kremy Nivea albo Babydream z cynkiem?
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2009-12-22 o 18:53 Powód: literówki
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 14:36   #564
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Hmm krem babydream na niepogodę zostawia nieźle lepką warstwę, chroniacą , nie wchłania się, ale kiedy zmywam go rano efektu nawilżenia jakoś nie widzę.On nie ma w sobie cynku, nie bieli. Z tych kremów co wymieniłaś mam tylko nivea , ale jakoś nie odważyłabym się nivea położyć na twarz(w obawie o zapychacze w skłądzie). Na ręce nivea wypada bardziej nawilżająco i lepiej się wchłania chociaż konsystencja bardziej treściwa.
Cytat:
Napisane przez izzuska Pokaż wiadomość
A moge wiedziec jaki filtr stosujesz? czy jest on wystarczajaco nawilzajacy, nie widac skorek? Nakladasz na to jeszcze jakis podklad/puder/korektor?
Stosuję emulsję Avene 50+ .
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-30537-opis-Avene-Tres-Haute-Protection-Emulsion-Very-High-Protection-Emulsion-SPF-50-Emulsja-z-bardzo-wysoka-ochrona-przeciwsloneczna-wersja-2009.htm
Jeśli chodzi o nawilżanie to tak średnio jej idzie, dlatego, że jest do skóry normalnej lub mieszanej, ale nie wysusza. Mi odpowiada przy stosowaniu zoracu najbardziej, a testowałam już trochę. Natomiast kiedy nie stosowałam retinoidów wcale mi się nie wchłaniała , była poprostu za treściwa, ale ja bez zoracu mam tłustą cerę. Lepiej od emulsji nawilża np. la roche lait veloute 50+ tyle, że po połowie dnia już straszliwie się błyszczałam. Przy emulsji cały dzień nie mam tego problemu. Nieraz, kiedy widzę, że skóra potrzebuje zmatowię troche nos, brodę dry flo zmieszany z pudrem sypkim paul sagane. Mimo, że mam trochę śladów po pryszczach nie noszę na co dzień podkładu. Ja się jakoś strasznie nie łuszczę, tylko trochę, ale i tak podkłąd wyglądał dziwnie.
Nawilżenie zaplanowałam w noc kiedy nie stosuje zoracu, ponieważ i tak nie mogę go stosować co noc, za bardzo szczypie paszcza.
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 14:34   #565
Eais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 182
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Witam
Proszę o radę , bo naprawdę nie jestem w stanie przeczytać całego sątku teraz ( sesja), a tonik z kwasami AHA/BHA za niedlugo będzie u mnie w domu
Czy jak go nałożę to mam zostawić na noc czy po np 10 minutach nałożyć coś nawilżającego ? ( a rano filtr babydream)


Który z tych produktów nadaje się ? :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...iersiowych.htm

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...acji-ciala.htm

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...legnacyjny.htm

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ara-wersja.htm ( tylko chyba dostane w ross nową wersje)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...awilzajacy.htm

http://www.nokaut.pl/kosmetyki/ziaja...ula-50-ml.html
Eais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 14:55   #566
juma1979
Przyczajenie
 
Avatar juma1979
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Jersey, UK
Wiadomości: 8
GG do juma1979
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Witam!
Z zasługą Wizaz.pl planuje rozpocząć kuracje avenovskimi preparatami z retinoidami w celu przeciwzmarszczkowym. Nie wiem jednek który mam wybrać Diroseal, Eluage czy tez Ystheal+. Czym one się różnią pod względem walki ze zmarszczkami? Wiem, że ten pierwszy to na naczynka, a pozostałe to typowo przeciwzmarszczkowce
Mam cerę mieszaną, w strefie T normalna, natomiast utrapieniem są poliki, wrażliwe na nie wiem naprawdę co. Często, gęsto pojawiaja sie czerwone piekące placki, króre jak poźniej złagodnieją, są przez dłuższy czas suche. Jak przekroczyłam magiczną 30 te symptony się pojawiają częściej, nawet latem czego wcześniej nie było.
Edukuje cały czas na wizażu jak przeprowadzic kurację retinoidami. Mam juz parę wybranych kosmetyków, którymi mogłabym załagodzić podraznienia i nawilżyć i natłuścić buźkę wieczorem. Nie mam problemu z zapychaniej jak wiele dziewczyn opisujących swe doświadczenia. Nie mam wogóle problemu z pryszczami. Natomiast nie wim za co mam sie zabrać na dzień pod filtry. Kurację zaczynam jesienią, a to czas na najwieksze i ciągłe podrażnienia. Czy filtry zabezpieczą mnie przed zimnem, wiatrem i kaloryferami. Co najlepiej po filtry? Czy najlepsza będzie witaminka C? Active C, Redermic ( czy te dwa to już lepiej bez filtrów?), Flavo C? Znalazłam jeszcze Lierac: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20996
Podaje skład:
* WATER (AQUA)
* FERRIC GLYCEROPHOSPHATE
* ZINC GLUCONATE
* POTASSIUM GLUCONATE
* CALCIUM GLUCONATE
* PROPYLENE GLYCOL
* COPPER GLUCONATE
* MANGANESE GLUCONATE
* MAGNESIUM GLUCONATE
* SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL
* SODIUM HYALURONATE
* CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE
* PANTHENOL
* PYRIDOXINE HCl
* TOCOPHEROL
* RETINYL PALMITATE
* CARBOMER
* TROMETHAMINE
* FRAGRANCE (PARFUM)
* PHENOXYETHANOL
* METHYLPARABEN
* ETHYLPARABEN
* BUTYLPARABEN
* PROPYLPARABEN
* ISOBUTYLPARABEN
* ORANGE 4 (CI 15510)
oraz link z dokładniejszym składnikiem:
http://www.aquavitae.com.pl/product-...osc-30-ml.html
Co o tym myślicie? Czy to się nadaje podczas zimowej aury. Przeczytałam o matowieniu sie najzwyczajniesza mąka ziemniaczaną, gdyz wiem, że filrty bardzo się świecą. Czy moge juz na to wszystko nałożyc jeszcze bronzer?
Ale naklepałam tych pytań
Bardzo prosze o odpowiedź. Nie mieszkam w Polsce, nie mam mozliwości zakupu tych wszystkich kosmetyków, czyli nie moge wziąć próbek. Planuję zakup tego wszystkoego jak przyjadę do kraju.
Z góry dziekuję
juma1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:00   #567
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ja ostatnio wypróbowałam krem Iwostinu Puritin przywracający nawilżenie i jestem bardzo zadowolona. Nie zapycha, dobrze nawilża. Jednak u mnie dosyć długo zostaje lekka warstwa i błyszczę się, przeważnie stosuje go na noc a jeśli pod makijaż- muszę sporo poczekać. Niemniej jednak bardzo polecam.
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 22:31   #568
enowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 13
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Polecam Bepanthen Plus
enowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 16:22   #569
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

A ja PHYSIOGEL. Nie ma sobie równych.Ostatnio skusiłam się na cicabio biodermy i jak dla mnie dużo słabiej nawilża, jedynie gojenie przyspiesza.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:56   #570
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Mi dobrze sprawdza się dermosan w wersji kremowej
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 12:28:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.