Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 16:12   #1
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146

Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.


Witam. Zacznę od tego że nigdy nie miałam problemów z cerą, ok. rok temu tylko tyle że świeciła mi się twarz bo jest mieszana. Teraz mam 18 lat a moja cera jest w okropnym stanie, po zmyciu makijażu nie moge już na nią patrzeć. Wydaje mi się że po Revlonie wyskoczyło mi masę pryszczy i zatkały mi się pory, więc odstawiłam kilka miesięcy temu i leczyłam się kosmetykiem z rossmana który mi pomógł ale po odstawieniu żelu pryszcze powróciły. Do tego w strefie T przesuszyła mi się skóra, stosowałam peeling enzymatyczny ale nadal jest to samo, choć w mniejszym stopniu, pod makijaż nakładam krem nawilżająco-matujący, ale po kilku godzinach tapeta wygląda fatalnie, bo EDM wchodzi mi w te wysuszenia. Co najgorsze mam teraz bardzo wrażliwą cerę (stosuję od niedawna delikatne mleczka i toniki do demakijażu) a na całej twarzy mam okropny rumień Gdy w szkole po kilku godzinach podkład spływa mi z twarzy to wyglądam jak jakiś burak. Nie mam już siły z tą moją cerą, nie mogę iść np. na oczyszczenie cery do kosmetyczki bo jest ona naczynkowa i tylko powiększy mi się rumień. Poza tym szkoda mi pieniędzy, i tak już wiele wydałam, a nie wiadomo czy taki zabieg pomógłby mi. Co do rumienia to jestem tak zdesperowana że gdy zarobie pieniądze to chyba pójdę na laserowe usunięcie go. Stosowałam m.in Protopic, Ziaja med ale efektóe brak Proszę o pomoc...

Edytowane przez Ewcia11
Czas edycji: 2011-04-08 o 16:27
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 18:58   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

A u dermatologa byłaś? Bo mam wrażenie czytając Twój post, że używasz wszystkiego co Ci wpadnie w ręce na ślepo.

Pozwolę sobie wypunktować:

1. Po co Ci podkład Revlona? - to naprawdę ciężki kosmetyk a piszesz, że poważniejszych kłopotów z cerą nie miałaś. Dziewczyno masz 18 lat!

2. Leczenie kosmetykami z Rossmanna - leczy się lekami albo dermokosmetykami a nie sieciowymi pogarszaczami cery typu Garnier itp. One naprawdę bardziej szkodzą niż pomagają.

3. Te peelingi, mleczka, toniki itd. - możliwe, że to one + to co w punkcie 1 i 2 uwrażliwiły i uczuliły Twoją skórę. Kosmetyki należy używać z głową i odstawiać jak tylko coś zaniepokoi. Ja np. nie mogę używać mleczek i toników, bo regularnie mnie uczulają - pogodziłam się z tym i odpuściłam.

4. Rumień wg mnie jest najprawdopodobniej w większym stopniu uczuleniowy a nie naczyńkowy, spowodowany złą podrażniającą pielęgnacją.

5. Masz cerę mieszaną a pracowicie ją wysuszasz zamiast nawilżać, co tylko pogłębia problem przetłuszczania - skóra produkuje sebum w odruchu obronnym przed wysuszaniem preparatami matującymi. Do tego dochodzi zatykanie porów makijażem.

Nie paćkaj się na ślepo kolejnymi kosmetykami bo tylko pogorszysz sprawę.

Czeka Cię wizyta nie u kosmetyczki, ale u dermatologa, który oceni jej stan. Jak dla mnie masz podrażnioną, przesuszoną skórę (nic to nie ma wspólnego z przetłuszczeniem!), możliwe, że z zaczynającym się trądzikiem (tak, trądzik to nie choroba nastolatek!).
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada

Edytowane przez tennyo4
Czas edycji: 2011-03-14 o 19:01
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 19:31   #3
annaboleyn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UNITED SATES OF LOVE:)
Wiadomości: 83
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

zgadzam sie z Pania powyżej, jeśli masz możliwości finansowe-lub Twoi bliscy, to kup sobie krem Iwostin Capillin w aptece redukujacy przebarwienia-mi pomógł
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iw...enienia-spf-15
i stosuj go na zmianę z kremem Iwostin z serii Purritin
http://www.iwostin.pl/rozwiazania_iwostin/purritin
albo z tej serii Eucerin-też w aptece.
http://www.eucerin.com/pl/skora-ze-s...a-do-tradziku/
i ten na rumien:
http://www.eucerin.com/pl/produkty/skora-wrazliwa/1/
teraz wiele firm robiacych dermokosmetki ma w swojej ofercie kremy na rumien i przebarwienia.
annaboleyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 20:06   #4
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

tenny04

U dermatologa byłam kilka razy ale się poddałam- pierwszy przepisał mi Protopic, maść za 70zł, która spowodowała powiększenie się mojego rumienia, więc odstawiłam. Drugi dermatolog na pryszcze przepisał mi lek z alkoholem, Zineryt, który wiadomo że podrażniał moją wrażliwą cerę, być może to on z połączeniu z Colorstayem wysuszył mi cerę. Odstawiłam. Co prawda, Ci dermatolodzy przyjmowali państwowo, ale prywatnie nie znam w moim mieście żadnego dobrego.

1. Potrzebowałam dużego krycia i dlatego sięgnęłam po Revlona, poza tym z mojej twarzy podkłady zawsze szybko schodzą, a on jako jedyny wytrzymywał dłużej, a to było już po pogorszeniu się stanu mojej cery. Ale gdy zorientowałam się co zrobił z moją cerą to odstawiłam go ok. 3 miesiące temu, od miesiąca używam Everyday Minerals.
2. Na pryszcze używałam Under Twenty SOS...
3. Tonik używam z Soraya więc być może mnie uczulu, tyle używam kosmetyków że teraz nie wiem co mnie uczula a co nie. Co do mleczka to jest ono delikatne, Oeparol, bardziej apteczne więc raczej krzywdy mi nie robi, ale używam je dopiero od ok. 1,5 miesiąca.
4. Co do rumienia to nie sądze, żeby był on wywołany złą pielęgnacją, bo nawet gdy niczym nie przecieram twarzy to on nadal jest, po prostu jest on trwały.
5. Używam preparatów nawilżających, tylko krem na dzień jest nawilżająco- matujący, ale niedługo go zmienie na nawilżający.

annaboleyn

Obecnie z pieniędzmi u mnie krucho, będe musiała trochę wstrzymać się z kupnem tych preparatów. Te wszystkie kosmetyki, które stosowałaś pomogły Ci na co konkretnie i w jakim stopniu? Czy mogłabym ich stosować aż tyle naraz?
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 21:09   #5
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Wiem, ze znalezienie porządnego dermatologa jest ciężką sprawą - znam to z autopsji. Ale kogoś znaleźć musisz, bo masz poważny problem.

Na Twoim miejscu odstawiłabym wszystkie kosmetyki i używała tylko czegoś delikatnego do mycia buzi i kremu nawilżającego. Trudno, ale trzeba buzię ratować.

Z tańszych kosmetyków, chwalonych na Wizażu przez dziewczyny, polecam serię Babydream z Rossmanna (poczytaj recenzje na KWC)

Przejrzyj wątki na Kosmetyczce i Dermatologii - może trafisz na coś przydatnego.

Poczytaj też KWC - zobacz, jak dziewczyny oceniają to, co używasz - może będzie jakaś podpowiedź. Mam świadomość, że to co jednemu pomaga, drugiemu może szkodzić, ale niektóre kosmetyki bywają straszną kichą
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 08:33   #6
annaboleyn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UNITED SATES OF LOVE:)
Wiadomości: 83
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

mi pomogł Iwostin Capillin, pryszczy ogólnie nie mam, rzadko mi jakaś niespodzianka wyskoczy, ja mam cerę naczynkowa stad zaczerwienienia, możesz używac np. najpierw jedna serie, a pózniej jak skonczysz, to np. Iwostin Purritin, ew. z tej samej firym 1en krem na noc-Purritin, a na dzien Capillin z Iwostinu. z tanszych kosmetyków polecam Ci te z serii Dax Cosmetics No Problem, tylko, że ciężko je dostać, ale warto poszukać. Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy peeling enzymatyczny wygładzający nierówności skóry i blizny potrądzikowe
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...we.html&next=1
Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ja.html&next=1
łgodny i tani tonik to nuno z ziaji.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ny.html&next=1
dobry jest też krem apteczny Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe), ale cena też wysoka.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...triacneal.html
powodzenia. co do podkładów, to może spróbuj z ASTOR Mineral Match. dobrze kryje jak ściagniesz pędzelek i jest mineralny.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...lu.html&next=1

Edytowane przez annaboleyn
Czas edycji: 2011-03-15 o 09:13
annaboleyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 09:15   #7
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Kupowanie na własną rękę kosmetyków opróżnia portfel i często tylko pogarsza stan skóry. Odstawiłabym na Twoim miejscu wszystkie kosmetyki i jak najprędzej skontaktowała się z dermatologiem.
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 09:26   #8
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

nie wiem czy to pomoze ale moja kolezanka stosowala nastepujaca miksture:
kawe zalac woda (bez curu,smietanki) kawe odlac zostawic fusy i tymi fusami smarowac twarz cos jak podczas peelingu moze pomoze
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 09:41   #9
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Cytat:
Napisane przez zabkania Pokaż wiadomość
nie wiem czy to pomoze ale moja kolezanka stosowala nastepujaca miksture:
kawe zalac woda (bez curu,smietanki) kawe odlac zostawic fusy i tymi fusami smarowac twarz cos jak podczas peelingu moze pomoze
Ty tak serio?
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 16:53   #10
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

tenny04
Szukałam w necie dobrego dermatologa i zamierzam do niego iść, państwowo... Odstawiłam tonik, peeling enzymatyczny i już widzę że cera jest bardziej wysuszona, ale trudno się mówi Teraz używam tylko mleczka do demakijażu i kremu na dzień z Lirene Aqua. Dzięki za polecenie kosmetyków Babydream , na pewno coś kupię, po opiniach widzę że są delikatne, nie zapychają.

annaboleyn
Tonik nuno z Ziaji mnie uczulił, tak samo i podkład Astor Mineral Match Używam teraz EDM i coś mi się wydaje że mogą mnie uczulać, ale głowy sobie nie dam uciąć... Dax cosmetics wolę sobie odpuścić i kupić coś aptecznego, maseczka z tej firmy uczuliła mnie... Avene albo Iwostin może spróbuję. Dzięki za pomoc

zabkania

Nie sądze żeby ta "mikstura" była dla mnie dobra, może uczulić lub podrażnić niepotrzebnie cerę, wolę nie ryzykować. Ale dzięki za dobre chęci
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 18:41   #11
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Słuchaj. Jak dziewczyny wyżej radziły, po pierwsze dobry dermatolog.
Niczym się do niego wybierzesz, kup sobie w Rossmannie zel do twarzy Babydream (ok 10 zł) i jakiś krem też dla dzieci może być z tej serii. Jest z cynkiem, nagietkiem ( w żółtym opakowaniu) i są w niebieskim. Poczytaj na KWC, który najbardziej odpowiadał by Tobie.
Nie stawiaj na wysuszenie tylko na dogłębne nawilżenie! To jest naprawdę ważne. Pod makijaż krem nawilżający, kiedy wrócisz ze szkoły zmyj podkład delikatnym żelem i jeszcze raz nałóż coś nawilżającego. To jest podstawa.
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 20:21   #12
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
Słuchaj. Jak dziewczyny wyżej radziły, po pierwsze dobry dermatolog.
Niczym się do niego wybierzesz, kup sobie w Rossmannie zel do twarzy Babydream (ok 10 zł) i jakiś krem też dla dzieci może być z tej serii. Jest z cynkiem, nagietkiem ( w żółtym opakowaniu) i są w niebieskim. Poczytaj na KWC, który najbardziej odpowiadał by Tobie.
Nie stawiaj na wysuszenie tylko na dogłębne nawilżenie! To jest naprawdę ważne. Pod makijaż krem nawilżający, kiedy wrócisz ze szkoły zmyj podkład delikatnym żelem i jeszcze raz nałóż coś nawilżającego. To jest podstawa.
Krem z Babydream nie będzie dla mnie za tłusty pod makijaż? A podkładu nie mogę zmywać mleczkiem do demakijażu które teraz używam (Oeparol) lub takim z Babydream mleczko+tonik?
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 13:12   #13
natalek91
Przyczajenie
 
Avatar natalek91
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 19
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Zgadzam się z poprzedniczkami dermatolog to podstawa. Nie zrażaj się jednak od razu prawie każdy lek będzie podrażniał Twoją cerę jeżeli jest ona wrażliwa. Bardzo dobry jest Cetaphil MD Dermoprotektor. Jest on idealny do cery wrażliwej trądzikowej, często dermatolodzy polecają właśnie ten balsam w połączeniu z maściami, które podrażniają. Ja sama dostałam go do maści epiduo są również dostępne inne preparaty z tej serii np żel do mycia twarzy..
trochę niepokoi mnie Twój rumień.. Nie miewasz może nagłych uderząjących napadów gorąca i rumienia podczas silnych emocji, gorących lub ostrych potraw? To mogą być pierwsze objawy trądziku różowatego, który jest bardzo trudny do rozpoznania i często źle diagnozowany przez kosmetyczki i lekarzy
natalek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 13:53   #14
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Cytat:
Napisane przez natalek91 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z poprzedniczkami dermatolog to podstawa. Nie zrażaj się jednak od razu prawie każdy lek będzie podrażniał Twoją cerę jeżeli jest ona wrażliwa. Bardzo dobry jest Cetaphil MD Dermoprotektor. Jest on idealny do cery wrażliwej trądzikowej, często dermatolodzy polecają właśnie ten balsam w połączeniu z maściami, które podrażniają. Ja sama dostałam go do maści epiduo są również dostępne inne preparaty z tej serii np żel do mycia twarzy..
trochę niepokoi mnie Twój rumień.. Nie miewasz może nagłych uderząjących napadów gorąca i rumienia podczas silnych emocji, gorących lub ostrych potraw? To mogą być pierwsze objawy trądziku różowatego, który jest bardzo trudny do rozpoznania i często
źle diagnozowany przez kosmetyczki i lekarzy
Dodam ten balsam do listy zakupów A co do mojego rumienia to on nasila się właśnie podczas tych sytuacji o których napisałaś, mnie też on niepokoi. A trądzik różowaty jak na razie chyba mi nie grozi, mam dopiero 18 lat a on występuje min. w 30 roku życia z tego co wiem... Zamierzam iść na laser z tą buraczaną twarzą, innej trwałej i skutecznej metody nie znam
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 14:19   #15
natalek91
Przyczajenie
 
Avatar natalek91
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 19
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Trądzik różowaty jest następstwem występowania cery naczynkowej właściwie cera naczynkowa jest pierwszym stadium tej dermatozy a niewłaściwa pielęgnacja, niezdrowy tryb życia doprowadząją do jego postępowania. To prawda trądzik różowaty występuje bardzo często u kobiet w okresie menopauzy ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie ale jest to tylko jedna z 4 hipotez dlatego nie lekcewarz sobie tego. A skoro występują u Ciebie te objawy to powinna zapalić się czerwona lampka. Na zajęciach dermatologii wykładowca uczulała nas na skarżenie się pacjentek właśnie na ataki gorąca i rumienia, które po pewnym czasie samoistnie znikają.

http://abctradzik.pl/zaburzenia-nacz...iku-rozowatego
natalek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:57   #16
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Cytat:
Napisane przez Ewcia11 Pokaż wiadomość
mam dopiero 18 lat a on występuje min. w 30 roku życia z tego co wiem...
To jest średnia statystyczna, bywają wyjątki jak od wszystkiego.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 17:29   #17
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Eh, mam nadzieję że nie mam początków trądziku różowatego, ciężko się go leczy z tego co słyszałam I niestety na razie nie wybiorę się do dermatologa, musiałam przeznaczyć pieniądze na co innego, teraz pozostaje mi tylko czekać na większy przypływ gotówki, żeby starczyło mi na leki przepisane przez niego, a obawiam się że będzie to dopiero na święta Mam nadzieję że do tego czasu stan mojej cery nie ulegnie pogorszeniu. Na razie odstawiłam wszystkie kosmetyki oprócz podkładu mineralnego, a dzisiaj kupiłam mleczko+tonik i żel z Babydream, oby tylko nie gryzły się z moją cerą...
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 17:41   #18
NoColour
Przyczajenie
 
Avatar NoColour
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Peeling enzymatyczny wysusza cerę i po nich mnożą się pryszcze i inne niedoskonałości (przynajmniej w moim przypadku) miałam kiedyś bardzo podobnie i wyleczyłam to myjąc twarz mydłem biały jeleń i po prostu smarując punktowo maścią tribiotic
NoColour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 18:36   #19
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Cytat:
Napisane przez NoColour Pokaż wiadomość
Peeling enzymatyczny wysusza cerę i po nich mnożą się pryszcze i inne niedoskonałości (przynajmniej w moim przypadku) miałam kiedyś bardzo podobnie i wyleczyłam to myjąc twarz mydłem biały jeleń i po prostu smarując punktowo maścią tribiotic
Tylko, że ja już miałam wysuszoną cerę z niedoskonałościami zanim zaczęłam stosować peeling enzymatyczny... Ale dzięki za pomoc, ta maść to jest bez recepty?
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 08:59   #20
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Ty tak serio?
tak ja tak na serio w pracy pomoglo to nawet mojej kolezance ktora ma problemy skorne gdyz jej poziom hormonow w wieku 38 lat jest taki jak u nastolatki na dodatek polecila to osoba zajmujaca sie farmacja pozdrawiam
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 12:24   #21
natalek91
Przyczajenie
 
Avatar natalek91
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 19
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Co do peelingu z kawy to się zgodzę taki peeling można robić z wszystkiego co masz w kuchni i co jest ziarniste z kawy, płatków owsianych, cukru, soli + śmietana lub oliwa z oliwek, zmielonych migdałów, orzechów itd. pod warunkiem, że nie jesteś uczulona na żaden z tych produktów są to naprawdę świetne sposoby i w odróżnieniu od sklepowych kosmetyków nie zawierają konserwantów, substancji zapachowych itd. samo zdrowie a maseczka drożdżowa też jest podobno dobra na problemy z trądzikiem + łykanie drożdży
natalek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 17:56   #22
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Ewcia jeśli to cię pocieszy to jak dla mnie tragedii nie ma, wiem, że tobie wydaje się inaczej, ale uwierz wiem co piszę, sama zmagam się z trądzikiem już wiele lat.
Dla mnie podstawą jest wizyta u dermatologa, chociaż wiem, że ciężko dobrego znaleźć, przepisują wszystkim to samo i albo przejdzie albo nie. Radzę też zamienić wszystkie te drogeryjne kosmetyki na dermokosmetyki, są droższe, ale warto. U mnie dopiero po tej zmianie cera zaczęła zmieniać się na lepsze. I nie używaj kremów matujących mimo świecenia. Ja też używałam matujących i niby nawilżających, ale jak dla mnie to ściema, tylko mnie wysuszały. Ja obecnie używam jako kremu na noc la roche posay effaclar duo, zmiany są naprawdę zaskakujące, na dzień mam jeszcze zwykły drogeryjny krem, ale idzie już do mnie toleriane riche z la roche posay, zobaczymy jak to będzie. Do mycia twarzy używam garniera, mleczka i toniki też używam ze zwykłych firm, bo nie stać mnie niestety na la roche posay całą gamę, mieszkam w U.K i w moim mieście te kosmetyki są tylko w dwóch sklepach do tego pieruńsko drogie, jak są okazje sprowadzam z Polski, taniej wychodzi. Nie załamuj się dasz radę
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 19:20   #23
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

natalek91
Na produkty takie do jedzenia to z tego co wiem nie jestem uczulona Drożdży na pewno łykać nie będe, bleee A peelingi to raczej chyba nie dla mnie, jeśli będą takie "ścierające" to podrażnią mi cerę i będe miała jeszcze większego buraka na twarzy niż teraz Maseczka z drożdży i kawy mnie kusi...

nicko

Jeśli chodzi o moje pryszcze to rzeczywiście tragedii nie ma, ale tragedia jest z rumieniem A jak myślisz, zamiast aptecznych kosmetyków mogę używać takich dla dzieci typu Babydream, Bambino itp? Nie stać mnie na te apteczne Krem chcę właśnie zmienić na taki dla dzieci...

Teraz mam problem z dermatologiem... Zamierzam iść do takiego pana państwowo. I problem jest taki że - byłam u jego syna i w gabinecie siedziałam tylko z 3min, wysłuchał co mam do powiedzenia, popatrzył na moją cerę z kilka sekund, nie usłyszałam od niego nawet słowa na temat mojej cery, tylko co do dawkowania leku i przepisał go za 70zł, który pogorszył stan mojej cery (pojawił się większy rumień), słyszałam że on przepisuje mocne leki, ojciec do którego chce iść również , poza tym "jaki ojciec taki syn". Więc mam pewne obawy co do niego...
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 19:30   #24
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Ewcia dla mnie kosmetyki dla dzieci są , dziecięca są dla dzieci w moim przypadku zupełnie się nie sprawdziły, no ale skoro dziewczyny tak poradziły to możesz spróbować. Z drugiej strony może warto zainwestować w krem apteczny, są często promocje i np kremy z la roche posay są do stosowania rano i wieczorem, masz 2 kremy w jednym, więc nie wychodzi tak dużo, eucerin jest chyba jeszcze tańszy.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 20:35   #25
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Ewcia dla mnie kosmetyki dla dzieci są , dziecięca są dla dzieci w moim przypadku zupełnie się nie sprawdziły, no ale skoro dziewczyny tak poradziły to możesz spróbować. Z drugiej strony może warto zainwestować w krem apteczny, są często promocje i np kremy z la roche posay są do stosowania rano i wieczorem, masz 2 kremy w jednym, więc nie wychodzi tak dużo, eucerin jest chyba jeszcze tańszy.
Ja już używam drugi dzień tych kosmetyków i póki co nie szkodzą, więc to już sukces w moim przypadku A u Ciebie w jakim sensie się nie sprawdziły? Hmm... jeszcze zastanowie się nad tym kremem z la roche posay, a co w nim jest takiego fajnego ?
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 21:12   #26
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Ja używałam m.in bambino, ale moja skóra świeciła się po tym jak latarnia, pojawiały się kolejne niespodzianki, pory były widoczne, no ale ja jestem troszkę starsza od ciebie, ty masz jeszcze młodziutką cerę
Fajne jest to, że właśnie można go używać na dzień i na noc, ma ładny zapach, wygodną tubkę, jest wydajny, to tyle z ogólników A po za tym to pomógł mi bardzo dużo: przede wszystkim uspokoił moją cerę, przestały się pojawiać wypryski, pory są mniej widoczne, skóra jest gładka, nie świeci się, nawilża, nie wysusza i co chyba dla mnie najważniejsza blizny potrądzikowe stały się mniej widoczne, a wszelkie wypryski które miałam przed użyciem zeszły bez śladu. Myślę, że warto spróbować, popatrz na allegro może uda ci się upolować jakąś próbkę to sobie przetestujesz najpierw.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 21:40   #27
majciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 85
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Witaj

po pierwsze zgadzam sie z powyzszymi wypowiedziami ze nie da sie leczyc kosmetykami z drogerii oraz ze nieco sama sobie szkodzisz...

Revlona sama te zuzywam od prawie roku, z moja cera wszystko w najlepszym porzadku, tylko ze ja go nakladam na prawde cienka warstwa, dokladnie rozsmarowuje jak krem a jezeli cos bardziej musze zakryc to mam dobry korektor. rozumiem z euzywalas go zeby trzymal ci sie na mieszanej cerze poniewaz ja tez go za to doceniam

co do Twojej cery: dermatolodzy czesto robia blad i zapisuja na tradzik bardzo wysuszajace masci i kremy i nie polecaja nic co wspaniale nawilzy skore

po pierwsze serdecznie polecam ci ten kosmetyk
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-Cicalfate.htm
kup, uzywaj na noc kilka razyw tygodniu. mocno odzywi skore, nawilzy, jednoczesnie ma wlasciwosci antybakteryjne wiec nie boj sie ze po takim tlustym kremie wyskoczy Ci cos wiecej na twarzy

wyprobowalam wiele punktowych "bajerow" zarowno z drogerii jaki apteki i moge Ci powiedziec ze lec do apteki po Sudocrem i jak tylko przychodzisz do domu i zmywasz makijaz smaruj sie nim moim zdaniem zobaczysz poprawe juz po kilku dniach

i dobierz dobre dermokosmetyki ( wyraznie masz wrazliwa cere...) , niemusza byc drogie. ziaja med, Iwostin, Pharmaceris: z tych tanszych marek tez cos na pewno wybierzesz. Odradzam vichy, juz bardziej LRP.

Peeling enzymatyczny jak najbardziej( perfecta w saszetkach).

no i zaopatrz sie tez w krem nawilzajacy na dzien( nowa seria ziaji matujacy i nawilzajacy 25+, ziaja z opuncja figowa. z drozszych tez oczywiscie cos znajdziesz ale wolalabym eni nadszarpywac twojej kieszeni skoro polecilam ci i tak najwazniejszy krem z Avene )


a teraz na koniec w zasadzie najwazniejsze co chcialam Ci napisac. idz do ginekologa!! moja cera 3 lata temu wolala o pomste do nieba, na plecachnei moglam czasami spac taki tradzik mnie meczyl na nich...
szczesliwie sie zlozylo z emialam tak obfite miesiaczki, do tego bolesne, ze nei moglam funkcjonowac przez pierwsze 2 dni, zawsze zwolnienie etc...
pani ginekolog zapisala mi hormony... po kilku miesiacach zobaczylam piorunuajca roznice. teraz biore je juz 1,5 roku i po 1: wlosy moge myc co 2-3 dni bo tez sie nei przetluszczaja, skora jest zdecydowanie mieszana a nie tlusta, wypryski drobne pojawiaja sie w okolicach okresu ale szybko sie z nimi zawsze moge uporac.. jedyne co teraz robie bardzo intensywnie to nawilzam bo wtedy cera regeneruje sie i wyglada najlepiej.
sproboj, ja leczylam sie 5 lat u dermatologa zanim zaczelam lykac hormony. zaluje ze wczesniej tego nei zrobilam poniewaz wydawalam kupe kasy na zbyt drogie masci i dermokosmetyki a teraz place 40 zl miesiecznie i moj wyglad na tym zdecydowanie skorzystal. szkoda ze nie mam zdjec dokladnych twarzy z okresu przez tabletkami bo bym na pewno Ci pokazala!


serdecznie Cie pozdrawiam
majciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 21:47   #28
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

Majciaaaa hormony, czyli pigułki antykoncepcyjne? Prawda jest taka, że po ich odstawieniu problemy z cerą wracają.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 21:56   #29
majciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 85
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

przeprasza, nie uscislilam, moja wina: pigulki. Yaz dokladnie mowiac.

wiem ze problemy moga potem wrocic jednak nei zawsze. ja biore je z kilku powodow: bolesne okresy, cykl mialam od 27-46 dni, problemy z cera no i zabezpieczenie antydzietne a wizualne skutki ich brania cenie sobei ponad wszystko

niestety wiem ze wiele kobieat nei chce brac z takiego powodu, rozumiem

musialaby tez kolezanka zrobic badania hormonalne ( u mnei to ze pigulki pomogly to byl przypadek, nie nastawialam sie na to) ale one o ile sie nei myle troche kosztuja i ich dermatolog nie zleca
majciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 14:19   #30
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146
Dot.: Rumień, pryszcze itd.. Już nie mam siły :( Zdjęcie.

nicko
U mnie po babydream cera jest nawilżona, jeszcze muszę kupić krem pod makijaż i bedzie ok No to widzę, że bardzo Ci pomaga ten kremik z la rosche posay, na allegro znalazłam próbki, idąc za Twoją radą zamierzam niedługo zakupić je


majciaaa

Widzę, że ten krem co mi poleciłaś ma wysokie oceny w KWC, może się na niego zdecyduję, szkoda tylko że nie ma na allegro próbki... Co do Sudocremu to kiedyś użyłam go raz czy dwa razy i... zapchał mnie, a cera była jeszcze bardziej podrażniona, kremy z cynkiem są chyba nie dla mnie... Dlaczego odradzasz mi Vichy i La Rosche Posay? A z peelingiem enzymatycznym chyba nie będe sobie zawracać głowy, jedynie w czym mi taki pomaga to nawilżenie, a tego mogę dokonać z pomocą Babydream...
Dzięki za dobre chęci, ale do ginekologa nie pójdę na pewno Słyszałam że na trądzik przepisuje się tabletki antykoncepcyjne, ale tyje się po nich, a ja myślę że z trądzikiem to nie mam jakiejś tragicznej sytuacji żeby poświęcać i tak już trochę zaniedbaną figurę, dodatkowo zabezpieczenie przed ciążą nie jest mi potrzebne
Do dermatologa idę na początku kwietnia, ciekawe co powie i mi przepisze...
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.