Jak to z tymi filtrami? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 11:30   #391
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Paulinax123 Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie, bo też jestem ciekawa

Chcę zacząć się kwasić i filtrować, ale na dzień dzisiejszy po przeczytaniu kilku wątków mam już mętlik w głowie...
Jak najbardziej się nadaje
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 15:35   #392
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

A czy ktoś mi może powiedzieć po czym poznać że filtr jest stabilny??? Nigdzie konkretnych info na ten temat (albo ja tak szukam) a chciałabym wiedzieć i umieć wreszcie sama poznawać, które są stabilne a które nie.

Bardzo proszę o pomoc.
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 17:08   #393
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;17145923]A czy ktoś mi może powiedzieć po czym poznać że filtr jest stabilny??? Nigdzie konkretnych info na ten temat (albo ja tak szukam) a chciałabym wiedzieć i umieć wreszcie sama poznawać, które są stabilne a które nie.

Bardzo proszę o pomoc. [/QUOTE]
Odpowiedziałam Ci w wątku Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach.
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 12:23   #394
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

arat - o zgrozo, udało mi sie samej znaleźć te składniki ale dopiero po napisaniu tych wszystkich zapytań, wstyd....................

Przepraszam

Ale dziękuje za odpowiedź i cierpliwość
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 16:28   #395
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Nie ma za co :) Poza tym link może się przydać kolejnym czytającym :)
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:12   #396
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

A wiec zafascynowana filtrami zakupilam sobie avene krem koloryzujacy spf 50. Poczytalam troszke wiecej na temat skladu kosmetykow i znalazlam artykul, w ktorym napisane jest ze skladniki kosmetykow z filtrami UVA i UVB, a wlasciwie filtry takie jak Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3 dzialaja jak hormony, a dokladnie jak estrogen. Szczerze, to troszke sie boje uzywac tego avenka, nie wiem jakie moga byc skutki uboczne;/
Moze to troszke glupie i nie wiem czy to ma zwiazek z tym kremikiem avene, ale po uzyciu tego specyfiku czulam sie troszke jakbym miala napiecie przedmiesiaczkowe:confuse d:
Juz nie wiem co myslec, uzywac czy nie, jakie moga byc skutki
Prosze niech ktos kto sie zna, wypowie sie na ten temat

P.S. Jezeli chodzi o artykul to wklejam linka http://www.**********pl/index.php?topic=4770.0
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:15   #397
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
A wiec zafascynowana filtrami zakupilam sobie avene krem koloryzujacy spf 50. Poczytalam troszke wiecej na temat skladu kosmetykow i znalazlam artykul, w ktorym napisane jest ze skladniki kosmetykow z filtrami UVA i UVB, a wlasciwie filtry takie jak Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3 dzialaja jak hormony, a dokladnie jak estrogen.
Oto wątek na interesujący Cię temat:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118500
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 09:38   #398
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Moze to troszke glupie i nie wiem czy to ma zwiazek z tym kremikiem avene, ale po uzyciu tego specyfiku czulam sie troszke jakbym miala napiecie przedmiesiaczkowe:confuse d:
Siła podświadomości. Używam filtrów Avene ponad 2 lata i nie ma żadnych skutków ubocznych. Spokojnie, to tylko krem..
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 08:52   #399
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Jak to jets z tymi flitrami?

Bo pisza ze trzeba uzywac filtrów jak sie wychodzi na dzień itd.
A niektórzy kupia np niva soft i pisza ze zuzyją go sobie latem.
No ale on nie ma filtrów wiec jak? Przeciez wszyscy mówiaz ze trzeba z filtrami
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 09:46   #400
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

Jeśli jesteś w trakcie kuracji kwasowej/retinoidowej to powinnaś używać filtrów, aby zabezpieczyć delikatniejszą skórę przed promieniowaniem UV czyli przed możliwymi podrażnieniami, poparzeniami słonecznymi, przebarwieniami. Jeśli takiej kuracji nie stosujesz to używanie filtru nie jest już tak konieczne chyba, że w prewencji przeciwstarzeniowej.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 13:28   #401
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

Filtrów nie trzeba używać. Mają wiele zalet, ale myślisz, że każdy o tym wie? Jak chcesz mieć ładną cerę bez przebarwień słonecznych to warto kupić sobie filtr.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 15:35   #402
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

Pal sześć przebarwienia. Gorsze jest przesuszenie, zmarszczki i głębokie pory... Nie mówiąc o spadku jędrności z roku na rok. Po 25. r.ż. wypadałoby prewencyjnie zacząć używać filtrów, żeby powstrzymać starzenie.
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 18:19   #403
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

inna rzecz, że nie każdy MOŻE używać filtrów - o tym szczególnie wiedzą posiadaczki cer tłustych, trądzikowych...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 19:23   #404
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

Niby tak. Ale ja mam teraz filtr mineralny Avene i mimo, że mam cere mieszaną, partie suche i te tłuste są jakies przesuszone... Pod filtr smaruję się Juwitem C.
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 19:24   #405
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

To po co sa te kremu nawilżajace na dzien bez filtrów?
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 19:35   #406
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
To po co sa te kremu nawilżajace na dzien bez filtrów?
Bo nie każdy chce używać filtrów.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 21:57   #407
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

Słuchajcie a teraz pytanie z innej beczki:
Czy moge uzywac nivea visage young clean deeper jesli ma cere naczynkowa? Bo on ma jakis kwas mlekowy i boje sie zeby nie zaszkodził
I czy jak mam zel z mikrogrnulkmi to czy musze uzywc peelingów?
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2010-04-10 o 22:02
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 22:04   #408
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Słuchajcie a teraz pytanie z innej beczki:
Czy moge uzywac nivea visage young clean deeper jesli ma cere naczynkowa? Bo on ma jakis kwas mlekowy i boje sie zeby nie zaszkodził
I czy jak mam zel z mikrogrnulkmi to czy musze uzywc peelingów?
a jak to pytanie ma się do tematu??
no chyba ze ma to być wątek typu "zadaj pytanie, wizazanki odpowiedzą..."
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 23:10   #409
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Jak to jets z tymi flitrami?

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Bo pisza ze trzeba uzywac filtrów jak sie wychodzi na dzień itd.
A niektórzy kupia np niva soft i pisza ze zuzyją go sobie latem.
No ale on nie ma filtrów wiec jak? Przeciez wszyscy mówiaz ze trzeba z filtrami

Wyszukiwarka sie klania
Łączę
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 11:41   #410
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Witam Kochane, mam nadzieję, że mnie nie wygonicie jak zadam te 2 bardzo ważne dla mnie pytania.

1. Który krem z filtrem zawiera najwyższą ochronę przed UVA. Ja najwyższy jaki znalazłam to PPD 38 z LRP. I tego właśnie używam. Czy może jesli filtr jest 50+ to i tak nie ma co się martwic o wysokość UVA bo jest zawsze w tych kremach bardzo wysoka ? Ja myślę, że jednak im wyższy PPD to lepiej, no ale może się mylę i między 30 a 38 nie ma aż takiej wielkiej różnicy.

2. Czasami używam podkładu firmy MAC i obawiam się, że ,,gryzie" się on z moim filtrem. Wolałabym jednak z niego nie rezygnować bo ładnie kryje. Juz wole zmienic filtr na Avene, który podobno jest najlepszy i pasuje do każdego podkładu.

No i szukam w necie składu tego mojego MAC'a Studio Fix Fluid SPF 15 i nigdzie nie mogę znaleźć..... na wizażu co prawda jest o nim mowa ale składu tez nie znalazłam. Może jednak się orientujecie, czy on destabilizuje mój filtr z LRP ?

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2010-11-04 o 11:43
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 19:56   #411
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Witam Kochane, mam nadzieję, że mnie nie wygonicie jak zadam te 2 bardzo ważne dla mnie pytania.

1. Który krem z filtrem zawiera najwyższą ochronę przed UVA. Ja najwyższy jaki znalazłam to PPD 38 z LRP. I tego właśnie używam. Czy może jesli filtr jest 50+ to i tak nie ma co się martwic o wysokość UVA bo jest zawsze w tych kremach bardzo wysoka ? Ja myślę, że jednak im wyższy PPD to lepiej, no ale może się mylę i między 30 a 38 nie ma aż takiej wielkiej różnicy.

2. Czasami używam podkładu firmy MAC i obawiam się, że ,,gryzie" się on z moim filtrem. Wolałabym jednak z niego nie rezygnować bo ładnie kryje. Juz wole zmienic filtr na Avene, który podobno jest najlepszy i pasuje do każdego podkładu.

No i szukam w necie składu tego mojego MAC'a Studio Fix Fluid SPF 15 i nigdzie nie mogę znaleźć..... na wizażu co prawda jest o nim mowa ale składu tez nie znalazłam. Może jednak się orientujecie, czy on destabilizuje mój filtr z LRP ?
Gdyby ktoś był zainteresowany, odpowiedź (autorka: dorka1980) jest tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...4#post23049014

(wskazówka na przyszłość: lepiej zadawać pytanie w jednym wątku, żeby nie powielać niepotrzebnie postów i nie robić bałaganu na forum)
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 18:42   #412
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

A kremowała się któraś z was filtrem Biodermy photoderm SKI 50+? Ciekawa jestem opinii, a szukam jakiegoś fajnego filtru .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:01   #413
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Przeczytałam ten wątek i już sama nie wiem..mam mętlik w głowie

Mam 18 lat, cere mieszaną, raczej nie mam problemów z cerą,nie mam trądziku(chyba ze jakieś pojedyńcze niespodzianki),przebrawie ń czy naczynek.
Moje pytanie jest takie czy powinnam użwać filtrów codziennie czy nie?
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 14:09   #414
jaxxxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 173
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

A ja mam pytanie czy używając podkładu mineralnego (ale nie sklepowego co to minerałów na oczy nie widział, tylko stricte minerału np z lucy minerals) można się obejść bez filtrów? - ponieważ te minerały dają jakąś ochronę tylko zastanawiam się czy wystarczającą...

Druga rzecz to czy któraś z Was używa filtrów naturalnych?

Nie chcę truć mojej skóry taką ilością chemii jaka znajduje się w tych wszystkich wspaniałych aptecznych i drogeryjnych mazidłach.
jaxxxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 10:10   #415
Albopia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Z pewnością się mocno narażę i wywołam wielki bunt i zdziwienie filtromaniaczek i samego portalu ale nie wiem jak to sie dzieje, że my kobiety w każdym wieku by zachować "ładny wygląd" tak łatwo dajemy sie oszukiwać i nabijać w przysłowiową butelkę. Jak już ktoś wcześniej napisał, używanie filtrów jest własnym wyborem ,tylko błagam Was kobiety niech ten wybór będzie świadomy. Krótko i zwięźle mówiąc od kiedy pojawiły się filtry wzrasta zachorowalność na raka skóry ( czerniaka). Są już na ten temat badania naukowe, niestety ich wyniki są tajne ze względu na niekorzystny wpływ dla przemysłu kosmetycznego a zwłaszcza farmaceutycznego. Każdy świadomy dermatolog lub onkolog, podkreślam świadomy opowie Wam o szkodliwości filtrów. A pozatym moje kochane kobiety słońce i jedgo promienie są nam niezbędne do życia, bez nich nie ma w organiźmie wit. D i odpowiedniej dawki hormonów, produkowanych przez nasz organizm po otrzymaniu dawki słońca. Więc jak macie być zdrowe i piękne jeśli same odbieracie taką możliwość. Mam wrażenie jakby niektóre posty pisały najemniczki producentów filtrów. Kobiety obudźcie się i poszperajcie na temat zachorowalności na raka na skutek długoletniego używania filtrów. Niestety skutki mogą być widoczne dopiero po 10- 15 latach używania. Zdrową zasadą jest wcieranie we własną skórę tylko tego co można zjeść, czyli wszelkie olejki różane, owocowe, oliwa z oliwek itd. wszystko co wsmarujesz w skórę odkłada się w kościach co może skutkowąc w przyszłości osteooporozą. Pozdrawiam wszystkie maniaczki filtrów i bądźcie świadome jak żyjecie !!!
Albopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 15:38   #416
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Albopia Pokaż wiadomość
Krótko i zwięźle mówiąc od kiedy pojawiły się filtry wzrasta zachorowalność na raka skóry ( czerniaka). Są już na ten temat badania naukowe, niestety ich wyniki są tajne ze względu na niekorzystny wpływ dla przemysłu kosmetycznego a zwłaszcza farmaceutycznego. Każdy świadomy dermatolog lub onkolog, podkreślam świadomy opowie Wam o szkodliwości filtrów.
Wyniki są tajne... Czyli rozumiem, że Ty również nie masz do nich dostępu, tylko wierzysz na słowo jakiemuś "świadomemu" lekarzowi .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 16:43   #417
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Albopia Pokaż wiadomość
Jak już ktoś wcześniej napisał, używanie filtrów jest własnym wyborem ,tylko błagam Was kobiety niech ten wybór będzie świadomy. Krótko i zwięźle mówiąc od kiedy pojawiły się filtry wzrasta zachorowalność na raka skóry ( czerniaka). Są już na ten temat badania naukowe, niestety ich wyniki są tajne ze względu na niekorzystny wpływ dla przemysłu kosmetycznego a zwłaszcza farmaceutycznego. Każdy świadomy dermatolog lub onkolog, podkreślam świadomy opowie Wam o szkodliwości filtrów. A pozatym moje kochane kobiety słońce i jedgo promienie są nam niezbędne do życia, bez nich nie ma w organiźmie wit. D i odpowiedniej dawki hormonów, produkowanych przez nasz organizm po otrzymaniu dawki słońca. Więc jak macie być zdrowe i piękne jeśli same odbieracie taką możliwość. Mam wrażenie jakby niektóre posty pisały najemniczki producentów filtrów. Kobiety obudźcie się i poszperajcie na temat zachorowalności na raka na skutek długoletniego używania filtrów. Niestety skutki mogą być widoczne dopiero po 10- 15 latach używania. Zdrową zasadą jest wcieranie we własną skórę tylko tego co można zjeść, czyli wszelkie olejki różane, owocowe, oliwa z oliwek itd. wszystko co wsmarujesz w skórę odkłada się w kościach co może skutkowąc w przyszłości osteooporozą. Pozdrawiam wszystkie maniaczki filtrów i bądźcie świadome jak żyjecie !!!
Kiedys były takie badania, dotyczące filtrów z wysokim faktorem UVB, ale bez deklarowanej ochrony UVA. U osób, które ich używały (a większość drogeryjnych kremów z filtrem skupiało się jedynie na SPF) obserwowano wyższą zachorowalność na czerniaka. To dlatego, że melanina wytworzona pod wpływem UVB działa ochronnie przeciw UVA, przez stosowanie wysokich SPFów zmniejszono ryzyko poparzeń, ale skóra w mniejszym stopniu chroniona była przed UVA. Obecnie wymaga się, aby ochrona przed UVA wynosiła przynajmniej 1/3 wartości SPF.
Nie wiem, skąd wytrzasnęłaś informację, że "wszystko, co wsmarujesz w skórę odkłada się w kościach, co może skutkować w przyszłości osteoporozą", bo po pierwsze bardzo mało substancji przenika przez skórę, po drugie dlaczego coś co przeniknie ma odkładac się akurat w kościach (?), a po trzecie dlaczego ma powodować osteoporozę? Może usłyszałaś o osteoporozie z niedoboru wit.D i pomyliłaś? Osteoporoza wiąże się z niedoborem wapnia w kościach, a nie z jakimiś substancjami w nich odkładanymi...
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 18:33   #418
korabrzozy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 115
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

O matko...
Ok. Jest pewnien związek między pojawieniem się filtrów a wzrostem zachorowalności na raka skóry. Wyjaśnię w dużym skrócie i na przykładzie: często jest tak, że ludzie używają filtrów nieprawidłowo, posmarują się raz i leżą plackiem na plaży kilka godzin, bo przecież posmarowali się filtrem i mają złudne poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo powszechne jest stosowanie filtrów z zeszłego roku, filtrów o niskim faktorze ( btw czy ktoś mi może wyjaśnić po co są filtry np 6? Bo nie rozumiem...) i nieodpowiednia aplikacja. O reaplikacji nie wspomnę. Efekt jest taki, że ludzie niechronieni przed promieniami myślą że są bezpieczni i spędzają na słońcu dużo więcej czasu niż (być może) spędzali by bez tej wątpliwej ochrony. To jedno.
Drugie: wzrost zachorowalności na raka skóry faktycznie nastąpił przez ostatnie dwadzieścia lat i zbiega się to (orientacyjnie) z pojawieniem się kremów z filtrem. Ale ten wzrost nastąpił z wielu czynników min rozwój turystyki, zwiększenie się niekorzystnych wpływów środowiska i wreszcie: zwiększyła się liczba osób przebadanych. Bardzo możliwe że poziom zachorowalności jest taki sam, tylko kiedyś po prostu mniej osób można było wciągnąć w statystyki.

Podsumowując: twierdzenie, że używanie filtrów prowadzi do zachorowania na czerniaka to manipulacja. Klasyczne naginanie faktów do pokrętnej teorii.

Co do witaminy D. Owszem, stałe używanie filtrów budziło mój opór właśnie ze względu na obawę przed niedoborem tej witaminy.
Lekarz onkolog, wyglądał mi na "świadomego", wyjaśnił mi, że dla naszego organizmu wystarcza naprawdę niewielka ilosć promieni UV do wytworzenia tej witaminy. Nie wierzę, że nawet najbardziej zagorzała filtromaniaczka smaruje się filtrem w wewnętrznych częściach płatków uszu lub na przedziałku włosów. A tyle w zupełności wystarcza.

Wiadomości o odkładaniu sie kosmetyków w kościach nie skomentuję. Szkoda klawiatury.

Niniejszym przyłączam się (jeśli można) do maniaczek filtrów.
"Filtruję" od kilku lat, ale dzięki wam widzę że robiłam to nieodpowiednio.
korabrzozy jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 21:34   #419
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Też przeczytałam cały wątek i moja decyzja jest jednak na nie. Po pierwsze, najważniejsze, uważam, że zdrowie to absolutnie priorytetowa sprawa, zdrowie jest dla mnie podstawą urody, więc dla mnie wybór zdrowie-uroda jest oczywisty. Argumenty typu "wszystko szkodzi" można też zastosować do naturalnego słońca. Po drugie - nie widzę naprawdę przekonujących dowodów na to, że faktycznie długoletnie stosowanie filtrów ma wpływ na tempo starzenia. Chyba, że ktoś ma dostęp do takich wyników, chętnie się czegoś dowiem .
Gdyby zabawa była w 100% bezpieczna, pewnie bym się filtrowała, to dla mnie żaden kłopot. Filtrów używam prawie zawsze wychodząc na dłużej na dwór, chronię skórę przed słońcem kapeluszami i ubraniem, ale nie do codziennego siedzenia przy biurku. Mam prawie 30 lat i oceniam, że moja skóra jest w nie najgorszej formie, chociaż, oczywiście, zaczyna się starzeć, najbardziej jednak widzę tam, gdzie słońce nie zagląda, nie jestem już tak jędrna jak w LO, zwłaszcza, gdy zaniedbam codzienną porcję ruchu, więc nie wiązałabym starzenia tylko z UV.
Był tu wielokrotnie podawany przykład Azjatek - nigdy nie byłam w Azji, ale podobno one mają inne sposoby na ochronę przed słońcem, filtów praktycznie nie używają, ale noszą ze sobą przeciwsłoneczne parasole, podbite dodatkową warstwą odbijającą promieniowanie. Przyznam, że bardzo mi się ten pomysł podoba, szkoda, że takich parasolek nie można dostać w Polsce. Taką ochronę można stosować z czystym sumieniem, w dodatku parasole odbijają też promieniowanie podczerwone (a u mnie właśnie ciepło jest głównym winowajcą, jeśli chodzi o naczynka).
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.