Nadpotliwość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-03, 09:45   #1
ukradli_mi_kredki
Przyczajenie
 
Avatar ukradli_mi_kredki
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 7
Exclamation

Nadmierny pot


Witam (;
Jestem tu nowa więc nie wiem czy to odpowiednie miejsce na tego typu pytania, ale niech będzie. Potwornie się pocę ! Tyle dobrze, że ten pot jest bezzapachowy, ale strasznie mnie ogranicza. Ciągle czuję się nieswojo, starając sie ukryć mokre plamy pod moimi pachami... Wypróbowałam mnóstwo antyperspirantów, odważyłam się nawet wykąpać w jakichś ziółkach, bo pani weterynarz ( ) mi to poleciła. Nic nie pomaga !
ukradli_mi_kredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 09:56   #2
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Nadmierny pot

Cześć, witam nową Wizażankę

Na Wizażu na taki problem najczęściej poleca się Antidral lub (droższy) Etiaxil.

Było już sporo takich wątków, dlatego wkleję Ci linki do niektórych z nich, a Ty możesz sobie poczytać:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=105950
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=66441
W tych wątkach są podane linki do jeszcze innych wątków, więc jest co czytać

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasło pocenie się lub Antidral na pewno wyskoczy Ci mnóstwo wątków

Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 09:40   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Nadmierny pot

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Cześć, witam nową Wizażankę

Na Wizażu na taki problem najczęściej poleca się Antidral lub (droższy) Etiaxil.

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasło pocenie się lub Antidral na pewno wyskoczy Ci mnóstwo wątków

Pozdrawiam

Popieram Choco.

Antidral i Etiaxil są naprawdę dobrymi preparatami, ale są parte na alkoholu [Antidral na pewno jest] . Jesli stanie się tak, że nie będziesz mogła ich używać, to wyppróbuj może Spirial firmy SVR - nie podraznia nawet po depilacji.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 09:57   #4
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Nadmierny pot

Zgadzam się z poprzedniczkami, też miałam ten problem, ale szarpnęłam sie na Etiaxil i nie żałuje! Cena wysoka jak na antyperspirant, ale jest naprawdę skuteczny i wydajny, bo nie musisz codziennie go używać. Ja mam wersję do skóry wrażliwej, używam co 2-3 dni na noc, czasami troszkę szczypie ale da sie wytrzymać. Dla mnie rewelacja. Antidralu nie próbowałam, może wypróbuję jak mi się Etiaxil skończy.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:58   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Nadmierny pot

Wojtusiu, Antidral działa [przynajmniej na mnie] wręcz spektakularnie, smarujE się teraz tylko raz na tydzień. Ale po aplikacji - istny hardcore. Swędzi, szczypie, trzeba zacisnąć zęby i przeczekać te 10 min, bo jak zaczniesz się drapać to już koniec.... I broń Boże po depilacji!!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 12:33   #6
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Nadmierny pot

Antidral działą mocno, stosuje na noc, bo odbarwia odzież, ale po kilku aplikacjach niestety skóa jest mocno podrazniona. Na dzień mam kulkę SVR Spirial, ale jest do niczego, właściwie sam dezodorant nigdy nie wysycha pod pachami i mam potworne zacieki. Jesli chcesz stosowac Antidral regularnie, musisz dostosowac uzywanie Antidralu do dni bez depilacji.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 15:16   #7
ukradli_mi_kredki
Przyczajenie
 
Avatar ukradli_mi_kredki
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 7
Dot.: Nadmierny pot

dzięki okazuje się że mój brat też uzywał Antidralu, mam nadzięję, że na mnie zadziała... zobaczymy, może akurat.
pozdrooo (;
ukradli_mi_kredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 20:09   #8
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Nadmierny pot

Cytat:
Napisane przez ukradli_mi_kredki
dzięki okazuje się że mój brat też uzywał Antidralu, mam nadzięję, że na mnie zadziała... zobaczymy, może akurat.
pozdrooo (;
Ja stosuję Antidral i jestem zachwycona Nie jest drogi, ok. 14 zł (porównanie: Etiaxil kosztuje ok. 50-52 zł). Poza tym Antidral ma az 50 ml, a Etiaxil tylko 12,5 ml.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 22:02   #9
*AvRiLkA*
Raczkowanie
 
Avatar *AvRiLkA*
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 166
Dot.: Nadmierny pot

Też miałam ten problem i rozwiązałam go za pomocą Antidralu Pewnego dnia po prostu nie wytrzymałam i poszukałam w necie i tak trafiłam na forum Wizażu Od tego czasu postanowiłam się zarejestrować i stać się stałą bywalczynią Fakt, że Antidral podrażnił mi skórę pod pachami, ale najważniejsze, że jestem bardziej wyluzowana, pewniejsza siebie i niczym nie ograniczona Powodzenia!!
__________________
'. like my own personal brand of heroin .'
*AvRiLkA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 22:24   #10
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Nadmierny pot

Jak najbardziej Antidral Troche podszczypujem, ale jakie efekty Na początku radziłabym Ci sprobowac Antidralu, bo jest tanszy, a jak nie zadziała to ewentualnie Etiaxil.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 09:32   #11
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Nadmierny pot

To i ja jak skończy mi sie Etiaxil to wypróbuje ten Antidral, jeśli będzie tak samo skuteczny to będę go kupowała, bo cena i pojemność faktycznie przeważają na jego korzyść.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-05, 09:35   #12
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Nadmierny pot

ja sie wypowiem na temat etiaxilu:mam wersje do wrazliwej.nie mam problemow ze skora itp wiec wersje do wrazliwej wzielam na zas.postapilam jak na ulotce kazali.na absolutnie sucha skore, nie po depilacji.nie spalam cała noc, nie moglam ruszac rekami a rano mialam norlmalnie rany pod pachami uzylam doslownie raz i teraz sie boje znow. kasa w błoto.moze ktos chce??
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 19:32   #13
ukradli_mi_kredki
Przyczajenie
 
Avatar ukradli_mi_kredki
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 7
Talking Dot.: Nadmierny pot

hurraa !! kupiłam sobie wczoraj Antidral, użyłam wieczorem i dzisiaj nie miałam problemu z potem !
Małe pytankoo... mówicie, że stosuje się go na noc, tak ? rano można się posmarować antyperspirantem ?
ukradli_mi_kredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 22:11   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Nadmierny pot

ja rano sie smaruje antyperspirantem, a na noc antidral, tylko rano go zmywam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 22:19   #15
*AvRiLkA*
Raczkowanie
 
Avatar *AvRiLkA*
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 166
Dot.: Nadmierny pot

Smok - ja dokładnie tak samo Ostatnio nawet zaprzestałam używania Antidralu, ale profilaktycznie do niego wróce i posmaruje się dzisiaj przed snem
__________________
'. like my own personal brand of heroin .'
*AvRiLkA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 22:54   #16
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Nadmierny pot

Aha, przypomniało mi się jeszcze, że jak nie miałam Antidralu, to uzywałam do mycia pach mydła siarkowego. I naprawdę kiedy rano uzyłam antyperspirantu, to przez cały dzień pachy były albo suche, albo odrobinkę spocone. Dodam, że pach mi w żadnym razie nie podrażnił, ale róznie to może być...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 15:07   #17
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Nadmierny pot

podnosze watek
Antidral i depilacja. Kiedy mozna a kiedy nie? Jak dlugo musze odczekac po depilacji by moc uzywac antidralu pod pachy... moge kolejnego dnia?
Czy po posmarowaniu stop antidralem moge zalozyc skarpety by nie zniszczyc poscieli? Zaczyna się letnie "jazda" w klapkach
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 20:06   #18
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Nadmierny pot

Ja o mało nie zaczęłam się katować tym co Wy, ale znalazłam antyperspirant Dermedic w kulce i, o dziwo, nie pocę się po nim wcale! Czasem lekko wilgotne pachy, ale nie mam plam na bluzkach i nie ścieka mi po łokciach
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 17:02   #19
ukradli_mi_kredki
Przyczajenie
 
Avatar ukradli_mi_kredki
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 7
Talking Dot.: Nadmierny pot

o właśnie ! jak z tą depilacją? ;>
__________________
It's a black fly in your Chardonnay. Isn't it ironic, don't you think?
!.
ukradli_mi_kredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-18, 20:48   #20
Seba90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Nadpotliwość

Witam wszystkich, temat umieszczam w tym dziale, gdyż on wydał mi się najbadziej odpowiedni. Można powiedzieć, że już od paru lat mam spory problem z nadmiernym poceniem się, lecz nie jest to standardowy tego typu problem, czyli pocenie pod pachami. Pachy mam suche. Najbardziej poci mi się głowa, czoło i szyja. Najgorzej jest np. gdy na dworzu jest okolo 20stopni, ubiore sie w krótkie spodenki i którki rękawek, ide sobie bardzo powoli, a już po chwili jestem cały zlany potem. Gdy temperatura jest jeszcze wyższa, to już wogole "odpływam". Zle jest tez, gdy np. właśnie w taką temperature pojde do kolegi (miesza z minute drogi ode mnie) i wejde po schodach (3 piętro), gdzie wogole sie nie zmęcze, to tez jestem cały mokry. Nie wydaje mi się, żeby na mój wiek było to normalnie (17 lat). Denerwujące jest tez to, gdy np. ide z kolegami i koleżankami spokojnie, oni się wogole nie pocą, a ja co chwilę się ocieram. Z nadwagi to chyba też nie jest, bo mam 187cm wzrostu i ważę 68kg. Naprawdę bardzo prosze o jakies porady. Z góry dziekuje, pozdrawiam.
Seba90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 21:11   #21
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nadpotliwość

17 lat to wiek dojrzewania, burza hormonow to moze byc przyczyna.
A byles z tym u lekarza, przebadac sie czy wszystko jest ok? Chodz podejrzewam, ze z hormonami pewne bylo by nie ciekawie, ale tez nic nienormalnego w wieku dojrzewania i lekarz by pewnie olal sprawe, twierdzac, ze jak za pare lat burza hormonow przejdzie, ogranizm wkroczy w wiek dorosly to samo przejdzie.
Ciezko mi cos doradzic. stawiam na proces dojrzewania, ktory u niektorych przechodzi z fajerwerkami.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 21:22   #22
akziizka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 271
Dot.: Nadpotliwość

jasne ze tak, dorastasz twoj organizm szwankuje..
wiesz co..
tak sobie mysle.. szalwia dziala przeciw potliwie..
mozesz w aptece kupic sobie taka cherbatke i pic rano i wieczorem, ale nie czesciej.
akziizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 21:30   #23
Seba90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Dot.: Nadpotliwość

Nie jest to raczej związane z dojrzewaniem, bo takie cos mam juz z 3 lata. Poza tym pytalem sie taty czy tez tak miał, mówi ze w moim wieku jeszcze bardziej pocił się ode mnie, zresztą teraz też bardziej ode mnie się poci.
Czy jest to tak powiem zapisane u nas (ja i tata) w hormonach ?
Seba90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 08:03   #24
akziizka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 271
Dot.: Nadpotliwość

bardzo mozliwe choc jednak uwazam ze nie jestes jedyny spojrz na innych.. wszyscy sie pocimy jedni bardziej drudzy mniej!

moze idz do lekaza zapisze ci jakies tabletki czy co.. to sie podobno jakos leczy...
akziizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 11:35   #25
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nadpotliwość

Seba twoje dojrzewanie wlasnie sie zaczelo ok 3 lata temu.

No i jak tata sie poci jeszcze bardziej to moga byc to geny. Pewnie trzeba poczekac jak skonczysz 21 lat i organizm bedzie juz po burzy hormonalnej . Jesli nadmierne pocenie przyjdzie to znaczy ze dojrzewanie bylo winne, a jesli nie to pewnie to geny.

Wszelkie problemy sercowe nie biore pod uwage, bo tu chyba pocenie sie inaczej objawia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 11:58   #26
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Nadpotliwość

To może być burza hormonalna rzeczywiście, ale może warto by się przebadać u lekarza? Tak na wszelki wypadek, żebyś się nie niepokoił Jak moja koleżanka zaczęła nadmiernie się pocić i poszła z tym do lekarza, to pytał o tarczycę. Wątpię, żeby to było to, ale pod tym kątem też można by sprawdzić
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 13:47   #27
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Nadpotliwość

Cytat:
Napisane przez Seba90 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, temat umieszczam w tym dziale, gdyż on wydał mi się najbadziej odpowiedni. Można powiedzieć, że już od paru lat mam spory problem z nadmiernym poceniem się, lecz nie jest to standardowy tego typu problem, czyli pocenie pod pachami. Pachy mam suche. Najbardziej poci mi się głowa, czoło i szyja. Najgorzej jest np. gdy na dworzu jest okolo 20stopni, ubiore sie w krótkie spodenki i którki rękawek, ide sobie bardzo powoli, a już po chwili jestem cały zlany potem. Gdy temperatura jest jeszcze wyższa, to już wogole "odpływam". Zle jest tez, gdy np. właśnie w taką temperature pojde do kolegi (miesza z minute drogi ode mnie) i wejde po schodach (3 piętro), gdzie wogole sie nie zmęcze, to tez jestem cały mokry. Nie wydaje mi się, żeby na mój wiek było to normalnie (17 lat). Denerwujące jest tez to, gdy np. ide z kolegami i koleżankami spokojnie, oni się wogole nie pocą, a ja co chwilę się ocieram. Z nadwagi to chyba też nie jest, bo mam 187cm wzrostu i ważę 68kg. Naprawdę bardzo prosze o jakies porady. Z góry dziekuje, pozdrawiam.
"Uogólniona nadmierna potliwość dotyczy całego ciała. Występuje znacznie rzadziej i zwykle jest następstwem współistniejącej choroby, takiej jak infekcja, cukrzyca lub nadczynność tarczycy. Nadmierna potliwość zazwyczaj zanika pod wpływem leczenia podstawowej choroby."
Źródło: http://www.nadpotliwosc.pl/index.php?section=1
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 10:19   #28
akziizka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 271
Dot.: Nadpotliwość

Wez Go Nie Strasz

Poprostu Jest Mlody I Sie Poci.. Hormony I Te Sprawy.. Chlopak Dojrzewa I Juz!!!
akziizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 17:23   #29
maggddaalenka
Raczkowanie
 
Avatar maggddaalenka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Nadpotliwość

mi strasznie pocą sie rece i nogi macie na to jakiś sposob
maggddaalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 17:27   #30
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Nadpotliwość

Cytat:
Napisane przez maggddaalenka Pokaż wiadomość
mi strasznie pocą sie rece i nogi macie na to jakiś sposob
Na nogi w sprayu w aptece kup sobie firma "Scholl"
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.