bóle podbrzusza, swędzenie pochwy- prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-13, 17:26   #1
jusia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Unhappy

bóle podbrzusza, swędzenie pochwy- prosze o pomoc


Witam, od ponad roku męcze się z infekcjami pochwy. Na początku moim głównym problemem był bół podbrzusza. Lekarz stwierdził bakteryjne zapalenie pochwy i przepisał metronidazol, pomogło na chwile, Póżniej brałam juz chyba wszystkie dostępne leki na bakterie i grzybice, 3 razy zmieniałam lekarza, Jeden mówił ze to grzybica, drugi że rzęsistek. Po jakims czasie do bólów podbrzusza doszło swędzenie pochwy. Bóle nasilaja sie podczas i po współżyciu. wtedy też pojawia ze okropne swędzenie;( Przez te dolegliwości moje życie seksuale legło w gruzach partner też sie leczył, chociaż nie ma żadnych objawów, stosował maść Clotrimazolum. Robiłam posiew z pochwy- wyszła bakteria- Streptococcus agalactiae. Posiew zrobiłam 3 dni po zakonczeniu leczenia, wiec nie wiem czy to nie za wcześnie, może wszystkiego nie pokazało przez to;( może to zapalenie pęcherza, czasem szczególenie rano troche boli mnie podbrzusze przy oddawaniu moczu, ale nie mam zadnych innych objawów zapalenia pęcherza. Upławy miałam juz przez ten rok najróżniejsze- zółtawe głównie, ale bez nieprzyjemnego zapachu i grudek tez nie zauwazyłam. Bardzo prosze o pomoc, jakie badania powinnam zrobic, do jakiego lekarza sie udac?
jusia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 22:51   #2
aniesia30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: bóle podbrzusza, swędzenie pochwy- prosze o pomoc

witaj wiem o czym piszesz znam to z doswiadczenia z moimi dolegliwosciami borykalam sie ponad dwa lata najpierw objawy takie jak u Ciebie- bywały nawet krwiomocze- co trzy miesiace na l-4 ciagle bakterie bole swedzenia nawet smierdzace uplawy dlugo by o tym pisac. W tym czasie leczylo mnie trzech ginekologow- z ostatnim jak mówil przerobilam cala apteke... bylo i leczenie męża. cytologia wykryla u mnie rzesistka( którego złapałam na basenie...mimo tej wiedzy po lekach przeszlo ale tylko na troszke ciagle byl problem nie tylko dla mnie ale i dla meza... szukalam rozwiazania na necie ale nic- cisza... dlatego jak przypadkiem trafilam na Twa wiadomosc chcialabym choc troszke Ci pomoc... Ze mna bylo tak: objawy takie jak u Ciebie + to co dopisalam . wizyta u gina w sierpniu ponownie stwierdzila juz kiedys powstalego ale wchlonietego powiekszonego torbiela, a ze bole byly olbrzymi dostalam skierowanie do szpitala...- balam sie bo lekarz powiedzial ze trzeba go usunac- bo mi to powaznie grozi( bole wskazywaly na skrecona torbiel) gdy trafilam do szpiatala mialam juz goraczke 37-39 taka temp trwala przez trzy dni... w tym czasie wykluczono ciaze zrobiona mi wszystkie usg i badanie ginekolog. ordynator powiedzial ze to nie problem z torbiela- owszem jest- ale nie ma potzreby operowac- dostalam l;eki dozylnio, odbytniczo doustnie... jedno z badan krwi tzwn.CRP wyszlo mi 197.. wychodzac ze szpitala mialam 12- chodzi tu o stan zapalny( zobacz jak bardzo podwyzszony) zobiono mi tez wymazy- po kilku dniach przyszly wyniki okazalo sie ze miala bakterie coli- leki ktore otrzymywalam byly trafione, bowiem do tego czasu leczono mnie a niewiedzieli na co...okreslili to jakie ostre zapalenia przydatkow- bakterie moglam zlapac latem w jeziorze, ale i nie tylko... bylam tam 7 dni- a moj problem znikl- w koncu normalnie funkcjonuje idz do lekarza popros o dokladniejsze badania krwi i moczu moze te wymazy ... zycze powrotu do zdrowia
aniesia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 11:49   #3
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: bóle podbrzusza, swędzenie pochwy- prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez jusia80 Pokaż wiadomość
Witam, od ponad roku męcze się z infekcjami pochwy. Na początku moim głównym problemem był bół podbrzusza. Lekarz stwierdził bakteryjne zapalenie pochwy i przepisał metronidazol, pomogło na chwile, Póżniej brałam juz chyba wszystkie dostępne leki na bakterie i grzybice, 3 razy zmieniałam lekarza, Jeden mówił ze to grzybica, drugi że rzęsistek. Po jakims czasie do bólów podbrzusza doszło swędzenie pochwy. Bóle nasilaja sie podczas i po współżyciu. wtedy też pojawia ze okropne swędzenie;( Przez te dolegliwości moje życie seksuale legło w gruzach partner też sie leczył, chociaż nie ma żadnych objawów, stosował maść Clotrimazolum. Robiłam posiew z pochwy- wyszła bakteria- Streptococcus agalactiae. Posiew zrobiłam 3 dni po zakonczeniu leczenia, wiec nie wiem czy to nie za wcześnie, może wszystkiego nie pokazało przez to;( może to zapalenie pęcherza, czasem szczególenie rano troche boli mnie podbrzusze przy oddawaniu moczu, ale nie mam zadnych innych objawów zapalenia pęcherza. Upławy miałam juz przez ten rok najróżniejsze- zółtawe głównie, ale bez nieprzyjemnego zapachu i grudek tez nie zauwazyłam. Bardzo prosze o pomoc, jakie badania powinnam zrobic, do jakiego lekarza sie udac?
Moim zdaniem konieczne by było celowane leczenie. Biorąc pod uwagę objawy powinnaś zrobić:
- wymaz z pochwy
- wymaz z cewki moczowej (chlamydia, mycoplasma, ureoplazma)
- badanie ogólne moczu + mocz na posiew
wszelkie posiewy powinno się robić co najmniej 2 tyg po odstawieniu leków
No i z tymi wynikami poszłabym do ginekologa. I jeśli masz infekcje to nie uprawiaj sexu, tak dla własnego i partnera dobra...
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 17:04   #4
jusia80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: bóle podbrzusza, swędzenie pochwy- prosze o pomoc

Dziękuje dziewczyny za pomoc zrobie badnia o których piszecie, mam nadzieje ze sie w końcu tego pozbęde...
jusia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.