racuszki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-26, 18:41   #1
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851

racuszki


zapomniałam jak się robi racuchy, pomózcie

szukałam na googlach, ale tam są jakieś wymyslne przepisy-np. z drożdzami albo smietana 18%, a ja zawsze robiłam z cukru, mąki, mleka i jajek (no i jabłka)ale nie pamiętam proporcji
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 19:00   #2
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: racuszki

To ja chyba nie pomogę bo te, które robi moja babcia są "wymyślne" bo z drożdżami
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 19:05   #3
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: racuszki

mysle, ze chodzi Ci o takie proste domowe placuszki z jabłkami?? wiec ja to robie tak "na oko" daje około dwóch, trzech jajek, ubijam je z cukrem na gęstą masę. Potem daje mąkę przesianą z pół lyzeczki proszku do pieczenia(mąki tak gdzies okolo 1,5 szklanki) wlewam mleko. Mleka tyle, zeby ciasto mialo półplynna konsystencję. wszystko razem miksuję na gladką masę. Obrane jabłka kroje w plasterki cienkie. Ciasto wylewam na rozgrzany tłuszcz, zaraz kłade na to kilka plastrerków jabłka, gdy sie zrumieni z jednej strony, to na drugą przewracam, chwile smaze. na koniec posypuje cukrem pudrem. Pyyszka
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 20:03   #4
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: racuszki

A ja się właśnie nażarłam takich wydumanych, na drożdżach, choć nie wiem, co tu do dumania - robi się je bardzo szybko, moim zdaniem są lepsze niż na proszku. Nie chłoną też tak strasznie tłuszczu.

Potrzebujesz:
- drożdże piekarskie (polskie, nie żadne unijne) - ok 6-7 dkg
- mąka pszenna ok 0,7 kg
- mleka nieco mniej niż litr
- cukru ok 0,5 szklanki
- 3 jajka
- cukier waniliowy
- jabłka - Renety, Ananasy, etc. Jakieś 3-4 naprawdę dorodne sztuki.
- szczypta soli

Podgrzej mleko. Ma być ciepłe, nie gorące. Do szklanej miseczki wkrusz drożdże, zalej mleczkiem (tak ok 3/4 szklanki) i daj im podrosnąć. Do sporej miski wsyp mąkę, cukier, dodaj szczyptę soli i cukier waniliowy. Wlej podrośnięte drożdże, wbij jajca i zacznij mieszać, dolewając mleko, aż konsystencja będzie taka dość klejąca. Zostaw w ciepłym miejscu na jakiś kwadransik. Tylko pilnuj, żeby ciasto nie wyemigrowało z michy.
Jabłca obierz, pokrój w plasterki; wrzucaj te plasterki do michy, obtaczaj w cieście i smaż na oleju na niewielkim ogniu, często przewracając aż jabłka nie będą miękkie
Posyp cukrem pudrem z cynamonem.
Koniec problemów.
Jedyne, co utrudnia trochę sprawę to te drożdże, ale warto poczekać aż sobie podrosną bo aromat drożdżowych racuchów jest nie do podrobienia. Są równie dobre na zimno, jak na ciepło, mogą sobie ze trzy dni postać i nic im nie będzie.
A porcja jest na trzech wybitnie głodnych chłopów
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 20:06   #5
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: racuszki

prosze bardzo "normalny" przepis na racuszki (tak na jedną osobę)

jedno jajko
lyzka mleka
lyzeczka cukru
2-3 lyzki maki
starte jabłko
cynamon do smaku
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 20:16   #6
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: racuszki

dziekuję
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 14:11   #7
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: racuszki

Cytat:
Napisane przez Hanka20
mysle, ze chodzi Ci o takie proste domowe placuszki z jabłkami?? wiec ja to robie tak "na oko" daje około dwóch, trzech jajek, ubijam je z cukrem na gęstą masę. Potem daje mąkę przesianą z pół lyzeczki proszku do pieczenia(mąki tak gdzies okolo 1,5 szklanki) wlewam mleko. Mleka tyle, zeby ciasto mialo półplynna konsystencję. wszystko razem miksuję na gladką masę. Obrane jabłka kroje w plasterki cienkie. Ciasto wylewam na rozgrzany tłuszcz, zaraz kłade na to kilka plastrerków jabłka, gdy sie zrumieni z jednej strony, to na drugą przewracam, chwile smaze. na koniec posypuje cukrem pudrem. Pyyszka
a ile cukru tak na oko?
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-08, 17:59   #8
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: racuszki

a ja zrobiłam dzis racuszki jogurtowe z sosem gruszkowym. Przepis s Winiar. Bardzo smaczne i szybko sie robi.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.