ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-11-27, 19:07   #1081
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
mi kiedyś Pani dermatolog przepisała acne derm i kazala stosowac punktowo, z tym że w jej rady nie wierzę bo o filtrach nic nie mówiła...

Agniesko czyli mogę stosować na samą brodę i nos?
Nie widzę przeciwskazań - nie jest to mocny kwas, który wyżre Ci skórę w danym miejscu
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 12:26   #1082
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Enigma - przede wszystkim dziękuję Ci za mrówczą pracę.
Ja wprawdzie przeczytałam tamten wątek w całości, ale taka zbiorówka bardzo mi się przyda.
Właśnie zaczęłam wprowadzać do wieczornej pielęgnacji Acne Derm.
2 miesiące temu rozpoczęłam kurację kwasami od Effaclaru.
Mój cel wiążący się z AD to ujednolicenie kolorytu skóry i przebarwień potrądzikowych. A jakby tak jeszcze zlikwidował trochę pryszczy, to byłoby super. Liczę na to.

Po pierwszym wsmarowaniu AD nie czułam nic, wczoraj skóra mnie piekła, swędziała, ale buraka nie było.
Zobaczymy, co będzie działo się dalej.
Dzisiaj będę się nawilżać, jutro Effaclar, pojutrze znowu nawilżanie i następnej nocy AD.

Chętnie będę zaglądać do tego wątku.

Dziękuję raz jeszcze.
Proszę bardzo Cieszę się, że przyda Ci się moja praca. Zdaję sobie sprawę, że naprawdę trudno przebrnąć przez wątek z 30 stronami więc chciałam pomóc

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
mi kiedyś Pani dermatolog przepisała acne derm i kazala stosowac punktowo, z tym że w jej rady nie wierzę bo o filtrach nic nie mówiła...

Agniesko czyli mogę stosować na samą brodę i nos?
Kwas zawarty w AD nie jest mocny i podejrzewam, że punktowe smarowanie się nim nie sprawi, że będziemy wyglądały jak biedronki Jednak tak jak pisałam w pierwszym wątku są to rady dawane przez Wizażanki (w tym kwasomaniaczki) w Konkretnym wątku. A każda skóra reaguje innaczej na kwasy więc nie warto szaleć, choć zaznaczyłam już, że rozjaśnienie (jeśli jakieś będzie) może być bardzo delikatne, w zależności od reakcji cery.

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Nie widzę przeciwskazań - nie jest to mocny kwas, który wyżre Ci skórę w danym miejscu
Tak na chłopski rozum to mi też się wydaje, że można nos i brodę tylko. W końcu skoro cała buzia nie wymaga leczenia to po co męczyć ją kwasem .
Powodzenia w leczeniu

Edytowane przez enigma1985
Czas edycji: 2006-11-28 o 16:06
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 12:42   #1083
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Hmm... szczerze mówiąc mam pewne wątpliwości - mi prędzej wypaliłoby skórę niż wysypało. Możesz mi podać link do takiej sytuacji? Ale inny niż związany z panem Różańskim
podałam w pkt. 27. ale jak pisałam do tego stwierdzenia należy odnosić się z rezerwą. Jeśli tylko odczeka się odpowiednią ilość czasu to nie powinno dziać się nic złego

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Dodaj notkę o odpowiednio wysokim PPD i stabilności filtrów - to jest bardzo istotne, bo pani Eris może napisać u siebie SPF 69 co niekoniecznie zapewni nam dobrą ochronę
Info o fotostabilności podałam od razu, ale zapomniałam o PPD - dzięki za przypomnienie - już uzupełnione

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Można jak najbardziej - AD nie ma takich natychmiastowych właściwości rozjaśniających (i mocnych w dłuższym okresie czasu)
Rzeczywiście można. jednak lepiej nie szaleć i nałożyć na całą twarz aby jej kolorek był jednolity. Rozjaśnienie jest zależne od cery i nigdy nie wiadomo czy nas rozjasni czy nie. Ale Tak jak pisałam i Ty zaznaczyłaś - AD rozjaśnia bardzo delikatnie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
z tego co kojarzę - nie jest fotouczulający, kilka minut miałam gdzieś wypowiedź Justy (farmaceutki), ale zgubiłam, więc nie wkleję
Też czytałam informacje o tym, że ten kwas nie jest fotouczulający. Odnośnie tego masz absolutną rację . Nie moge sie z tym sprzeciwiać, jednak pragnę przypomnieć, że to jest kwas i lepiej teraz się zabezpieczyć Fotostabilnym wysokim filtrem niż później bardzo tego żałować. I zgadzam się ze stwierdzeniem jednej z Wizażanek, że leczenie kwasami (jakimikolwiek) powinno się łączyć z oczroną przeciwsłoneczną. I że nie zaczyna się leczenia kwasem bez zaopatrzenia się w te filtry

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Nie przejmowałabym się ewentualnymi reakcjami - azelainowy to mój ulubiony kwas, uzywam go minimum przez kilka mies. w roku, maluję się i nic się nie dzieje. Spokojnie
Tak właściwie to u mnie też nic się nie dzieje (dzięki Bogu ) Ale napisała, żeby nie było na mnie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Jest różnica między wągrami (zaskórnikami) a porami Na stałe żaden kwas nie usunie jeśli ma się skłonność do trądziku i szybkiego zanieczyszczania porów, ale moze wspomóc leczenie.


No, to tyle z moich uwag proszę o ewentualnie sprostowanie w kwestii fotouczulenia, już dawno nie siedziałam w tym temacie
Dziękuję za uwagi i chęć pomocy
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 12:42   #1084
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

ja uzywam Acne Dermu od dwóch tygodni i jest to moja pierwsza styczność z nim i przyznam szczerze ze po rocznej kuracji Zorackiem Acne Derm jest super.
Uzywam go na zmianę z Effaclarem, dodatkowo uzywam toniku BHA niczym twarzy nie nawilżam ( bo odpuściłam sobie czasowo Zorac, z powodów zdrowotnych) i skóra wyglada całkiem dobrze.
Rano budze się z łądnie ściągnietymi porami,a skóra jest blada i jednolita. Nie ma żadnego zaczerwienienia ( a mam do tego duże skłonności) i co ważne nie zapycha mnie ( choc na początku go o to podejrzewałam)
Skóra zaraz po posmarowaniu jest taka ładnie matowa i bladziutka... normalnie cud wreszcie idąc do łózka wyglądam jak człowiek
jestem więc ogólnie na tak..a co do efektów anty zaskórnikowych to jeszcze za wcześnie na takie wypowiedzi... opowiem o tym za dwa trzy miesiące.. a w miedzy czasie dodam do tego jeszcze BHA Pauli.
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 14:17   #1085
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
18) Napisane przez @ska - nie laczcie AD z brevoxylem :P ja tak przez przypadek zrobilam, i mi praktycznie wypalilo skore heheh miec pecha...
Z Brevoxylem stosowanym punktowo (czyli tylko na nieliczne, pojedyncze wypryski) można. Nic się nie powinno stać. Ale oba na całą twarz, to poważne ryzyko.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 15:07   #1086
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
Też czytałam informacje o tym, że ten kwas nie jest fotouczulający. Odnośnie tego masz absolutną rację . Nie moge sie z tym sprzeciwiać, jednak pragnę przypomnieć, że to jest kwas i lepiej teraz się zabezpieczyć Fotostabilnym wysokim filtrem niż później bardzo tego żałować. I zgadzam się ze stwierdzeniem jednej z Wizażanek, że leczenie kwasami (jakimikolwiek) powinno się łączyć z oczroną przeciwsłoneczną. I że nie zaczyna się leczenia kwasem bez zaopatrzenia się w te filtry
Ja to jak najbardziej rozumiem, tylko info o braku działania fotouczulającego jest ważne np. w okresie dużego nasłonecznienia
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 15:57   #1087
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Ja to jak najbardziej rozumiem, tylko info o braku działania fotouczulającego jest ważne np. w okresie dużego nasłonecznienia
już rozumiem. info o tym już zamieściłam - dziękuję
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-28, 15:57   #1088
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

[QUOTE=enigma1985;3161991]Proszę bardzo Cieszę się, że przyda Ci się moja praca. Zdaję sobie sprawę, że naprawdę trudno przeprnąć przez wątek z 30 stronami więc chciałam pomóc


Oj trudno przebrnąć, trudno.
Teraz mamy podane wszystko jak na dłoni, a przy okazji rozwija się ciekawa dyskusja.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-29, 10:44   #1089
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

O i ten watek bardzo mi się podoba, zebrane wszystko w jednym miejscu, bez jakichs zbednych informacji.

Moim zdaniem takie watki powinny tez powstać o np Diacnealu, albo jakichs retinoidach, bo np. ja sie na tym kompletnie nie znam.

Takie kompendium jak to by się przydało: co to jest, skład, jak stosowac, kiedy, z czym itp. Tak w punktach jak tutaj.

A kto by chcial poczytać opinie innych to by zajrzał do watkow juz istniejących z opiniami. Takie jest moje zdanie

Gratulacje enigma, bardzo mi to podsumowanie pomoglo, bo nie wiedziałam z "czym to sie je"
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-29, 10:45   #1090
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

5) stosuje się go na trądzik (bez względu na miejsce), przebarwienia (potrądzikowe, posłoneczne itp.), zmniejsza zaskórniki i pory

a jezeli mam cere sucha/ mieszana ( nos , broda lekko! tłustawe) i rozszrzonepory skóry , niewielkie przebarwienia po pojedynczych niespodziankach , to czy moge uzyc acne dermu ? czy to wyłacznie krem dla tłusciochów i tradzikowych cer?
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-29, 11:50   #1091
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Kacha mozesz też przy cerze suchej.. ja mam wiórek ktory się wiecznie łuszczy.. ale acne derm mi służy i nieprzesusza wcale moniecj twarzy
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-29, 11:59   #1092
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

własnie , chce dzis zawalczyc z acne dermem, zobaczymy , w razie czego pojdzie ...na plecy mam troche naczynek na policzkach i dotychczas tylko effaclar i aspirynka nic mnie nie podrazniło.
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-29, 13:59   #1093
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Chyba się zacznę paciać AD, bo Effaclar K na razie nie przynosi rezultatów. Ja wiem, że przy BHA należy uzbroić się w cierpliwość, ale jak tu mówić o cierpliwości, kiedy jest się 26-letnią kobietą z grudkami na twarzy - KOSZMAR. Marzę, żeby pozbyć się tych problemów.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-29, 17:36   #1094
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Chyba się zacznę paciać AD, bo Effaclar K na razie nie przynosi rezultatów. Ja wiem, że przy BHA należy uzbroić się w cierpliwość, ale jak tu mówić o cierpliwości, kiedy jest się 26-letnią kobietą z grudkami na twarzy - KOSZMAR. Marzę, żeby pozbyć się tych problemów.
Pewnie zaczynaj jak najszybciej. W końcu Twoja skóra jest już przyzwyczajona do kwasów więc warto spróbować - zawsze warto sprawdzić, może akurat AD Ci pomoże Powodzenia w walce z grudkami

Cytat:
Napisane przez Kacha30 Pokaż wiadomość
5) stosuje się go na trądzik (bez względu na miejsce), przebarwienia (potrądzikowe, posłoneczne itp.), zmniejsza zaskórniki i pory

a jezeli mam cere sucha/ mieszana ( nos , broda lekko! tłustawe) i rozszrzonepory skóry , niewielkie przebarwienia po pojedynczych niespodziankach , to czy moge uzyc acne dermu ? czy to wyłacznie krem dla tłusciochów i tradzikowych cer?
Tak jak napisała Nikita-V możesz używać AD do suchej skóry. Ja sama mam bardzo suchą skórę i paradoksalnie AD mocno mi ją nawilżył. Choć na początku stosowania troszke szczypało, to rano zawsze budziłam się z gładką nawilżoną buzią.

Cytat:
Napisane przez Wojtusia Pokaż wiadomość
O i ten watek bardzo mi się podoba, zebrane wszystko w jednym miejscu, bez jakichs zbednych informacji.

Moim zdaniem takie watki powinny tez powstać o np Diacnealu, albo jakichs retinoidach, bo np. ja sie na tym kompletnie nie znam.

Takie kompendium jak to by się przydało: co to jest, skład, jak stosowac, kiedy, z czym itp. Tak w punktach jak tutaj.

A kto by chcial poczytać opinie innych to by zajrzał do watkow juz istniejących z opiniami. Takie jest moje zdanie

Gratulacje enigma, bardzo mi to podsumowanie pomoglo, bo nie wiedziałam z "czym to sie je"
Dziękuję za uznanie . Zrobiłam to właśnie dlatych wszystkich zabieganych dziewczyn, które nie bardzo orientują się w tym temacie.Wiem z własnego doświadczenia, że jak zaczynałam przygodę z kwasami musiałam przebijać się przez dziesiątki wątków, często przez wiele godzin. I podoba mi się pomysł z podobnymi wątkami o innych preparatach. Ktoś na pewno się odważy (może nawet ja za jakiś czas)
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-09, 19:36   #1095
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Exclamation Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cześć dziewczyny. Mam do Was ogromną prośbę Pomóżcie.. 3dni temu zaczęłam używać na noc AD.. Początkowo skóra była lekko zaróżowiona i troche piekła ale rano była już normalna-bladziutka. Wczoraj znów sie nasmarowałam ale wyglądałam jak piwonia i czułam jakby mi wypalało skóre... Ten strasznie nieprzyjemny efekt utrzymuje sie naprawde długo. nie pomaga nawet nałożenie kremu Physiogel. To chyba oznacza że musze stosować specyfik duuzo rzadziej niż planowałam Wcześniej używałam kwasów AHA 9% ale przerzuciłam sie ze względu na naczynka. Dzisiaj wreszcie dotarła do mnie paczka z kosmetykami. Chcę stosowac Acne Derm na zmiane z Effaclar K. Boję się znów nałożyć AD na twarz.. Dodam że nie mam aż tak przetłuszczającej cery(o ile w ogóle),po przebudzeniu nie mam efektu kostki smalcu, łatwo mi się przesusza ale oczywiście doskwiera mi trądzik i ślady po wyciskaniu... Czy któraś z Was również reagowała tak gwałtownie na AD?
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-09, 22:25   #1096
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Stosuję AD od niedawna i mogę powiedzieć, że za każdym razem czuję lekkie szczypanie, pieczenie w twarz. Czuję, że krem działa od wewnątrz. Ale ciepło jest tylko od środka, twarz mam niezaczerwienioną.
Sądzę, że po prostu za szybko i za gwałtownie wprowadziłaś AD.
Ja też stosuję go naprzemiennie z Effaclarem:
1 noc: AD,
2 noc: nawilżanie,
3 noc: Effaclar,
4 noc: nawilżanie,
5 noc AD... itd.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 00:28   #1097
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

AsikS bardzo Ci dziękuję. Oby to wynikało tylko z tego pędu do szybkich efektów.. Zawsze byłam w gorącej wodzie kąpana... Dobrze że nie narobiłam sobie jakiejś poważnej szkody. Dzięki za schemat, chyba trochę z Ciebie ściągnę bo moja skóra może nie wytrzymać mojego pomysłu: AD, Effaclar K, AD, Effaclar K, itd...Przerywane tylko popołudniową kuracją olejku Dr Hauschka i Physiogelem.. Teraz mój plan dnia będzie wyglądał tak(mysle że to dobry układ?):
rano:
-Physiogel
-Bioderma Hydrabio tonik
I tu zależy czy wychodzę z domu czy nie: physiogel krem, jakieś kolorowe mazidła typu podkład, puder, których nie wymieniam ze względu na nieustające poszukiwania "ideału". W planach filtr i mazidła (filtra narazie brak gdyż jestem w trakcie desperackiego poszukiwania próbek........) /
lub, gdy nikt nie widzi, olejek z nasion wiesiołka
wieczorem:
-Bioderma Sensibio H2O (do zmycia oczek)
-Physiogel
-AD / Olejek Dr Hauschka / Effaclar K / Dr Hauschka (jak u AsikS)

Ewentualnie, kiedy buźka już do tego przywyknie, pokuszę się o podwojenie kwasów czyli: 2 noce pod rząd AD/Dr Hauschka/2noce pod rząd Effaclar K/Dr Hauschka
Aha, myślicie że nie za dużo tych kosmetyków? To chyba rozsądny zestaw? Kupiłam jeszcze Krem Hydrabio Riche z Biodermy żeby stosować na zmianę z Physiogelem ale chyba sobie narazie daruję..
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 10:42   #1098
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam
dziewczynki, nabawilam sie 2 dni temu przebarwien po solarium eh :/ chodzi o twarz.
Jestem lekko opalona na buzce (rozow-brzoskiwniowo-brazowa) no i niestety do tego mam 3 plameczki nieco ciemniejsze i jedna spora biala - wogole nie opalona
Oczywiscie jaknajszybciej chce sie pozbyc tych przebarwien..tylko piszecie ze acne-derm wybiela nieco skore (rozjasnia).
To jak ja mam sie smarowac ?
Cala twarz a na ciemniejsze plamki odrobinke wiecej? Bo szukalam odpowiedzi na to pytanie w watku..ale tyle stron, wiec moze cos ominelam.

Na dodatek chce odrobinke jeszcze poczekac az nieco zbledne i zobaczyc jak te plamki wygladaja.. bo teraz jestem jednak nieco opalona.. no i ciezko zobaczyc.. Mam wrazenie ze im bardziej bede spowrotem "bledła" tym bardziej ciemne beda sie wydawa te plameczki.. (zreszta to chyba jasne..)

I jeszcze jedno.. gdyby sie okazalo (bo to tez moze byc) ze jestem w plamki.. : bialo-brazowe (rozne) jak stosowac acne? tez na cala buzke?

Moze ktoras miala podobny problem..
przepraszam jesli sie powtarzam i za troche chaotyczny styl pisania

prosze o odpowiedz
__________________
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 11:40   #1099
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Lena4 Pokaż wiadomość
AsikS bardzo Ci dziękuję. Oby to wynikało tylko z tego pędu do szybkich efektów.. Zawsze byłam w gorącej wodzie kąpana... Dobrze że nie narobiłam sobie jakiejś poważnej szkody. Dzięki za schemat, chyba trochę z Ciebie ściągnę bo moja skóra może nie wytrzymać mojego pomysłu: AD, Effaclar K, AD, Effaclar K, itd...Przerywane tylko popołudniową kuracją olejku Dr Hauschka i Physiogelem.. Teraz mój plan dnia będzie wyglądał tak(mysle że to dobry układ?):
rano:
-Physiogel
-Bioderma Hydrabio tonik
I tu zależy czy wychodzę z domu czy nie: physiogel krem, jakieś kolorowe mazidła typu podkład, puder, których nie wymieniam ze względu na nieustające poszukiwania "ideału". W planach filtr i mazidła (filtra narazie brak gdyż jestem w trakcie desperackiego poszukiwania próbek........) /
lub, gdy nikt nie widzi, olejek z nasion wiesiołka
wieczorem:
-Bioderma Sensibio H2O (do zmycia oczek)
-Physiogel
-AD / Olejek Dr Hauschka / Effaclar K / Dr Hauschka (jak u AsikS)

Ewentualnie, kiedy buźka już do tego przywyknie, pokuszę się o podwojenie kwasów czyli: 2 noce pod rząd AD/Dr Hauschka/2noce pod rząd Effaclar K/Dr Hauschka
Aha, myślicie że nie za dużo tych kosmetyków? To chyba rozsądny zestaw? Kupiłam jeszcze Krem Hydrabio Riche z Biodermy żeby stosować na zmianę z Physiogelem ale chyba sobie narazie daruję..

Lena - przede wszystkim obserwuj swoją skórę i jej reakcję. Każda (każdy) z nas reaguje inaczej, więc gotowej recepty nikt Ci nie da.
Ale sądzę, że wieczorne używanie kwasów przeplatane nockami na nawilżanie cery, to dobry patent. Tak mi poradziły Dziewczyny i ja jestem zadowolona.

Wszystko OK, tylko filtr, filtr, filtr! To jest podstawa pielęgnacji przy stosowaniu kwasów.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-10, 12:24   #1100
jaka_kaya
Raczkowanie
 
Avatar jaka_kaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraina Kredek
Wiadomości: 61
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witajcie babeczki!
Zurzyłam już prawie całą tubkę Acne Dermu i dopiero teraz dowiaduję się, że musze używać filtów...Myślałam, że filtry używa się tylko wiosna/lato....
No ładnie,ładnie! Mam nadzieje, że żadnej szkody swojej twarzy tym faktem nie wyrządziłam...Tymczasem ogólnie cera mi się poprawiła, efekty są widoczne - koleżanki recenzują
Skóra nie łuszczy się wcale( nie łuszczyła mi się nawet po peelingu migdałowym u dermatologa- i nawet ona nic nie wspomniała o filtrach po owym peelingu)
Jakie to społeczeństwo niedoinformowane (w tym i ja )
Aha! Czy filtr Iwostinu SPF 25 wystarczy? Można a niego uzywać podkładu?
jaka_kaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 12:57   #1101
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez jaka_kaya Pokaż wiadomość
Myślałam, że filtry używa się tylko wiosna/lato....
No ładnie,ładnie! Mam nadzieje, że żadnej szkody swojej twarzy tym faktem nie wyrządziłam...
O tym przekonasz się za kilka miesięcy.
Cytat:
Napisane przez jaka_kaya Pokaż wiadomość
Aha! Czy filtr Iwostinu SPF 25 wystarczy? Można a niego uzywać podkładu?
Przy kwasach bałabym się stosować filtr z spf 25. Moim zdaniem 40 to minimum. Nie jestem specjalistką od filtrów firmy Iwostin, ale wydaje mi się że nie można na nie używać podkładów z talkiem i miką w składzie.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 13:06   #1102
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
O tym przekonasz się za kilka miesięcy.


Przy kwasach bałabym się stosować filtr z spf 25. Moim zdaniem 40 to minimum. Nie jestem specjalistką od filtrów firmy Iwostin, ale wydaje mi się że nie można na nie używać podkładów z talkiem i miką w składzie.
Dokładnie tak. Co najmniej filtr 40. Jedynie filtry firmy Avene nie zawierają parsolu, który destabilizuje filtry, więc na nie można kłaść dowolny podkład.
Filtry pozostałych firm aptecznych (m in. LRP, Bioderma, Vichy, Iwostin) posiadają w swoim składzie parsol. Na te filtry należy najpierw nałożyć skrobię ziemniaczaną - dry flo (do kupienia w Mazidłach), a dopiero potem podkład, puder etc.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 13:14   #1103
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Tak, AsikS ma rację.
Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Na te filtry należy najpierw nałożyć skrobię ziemniaczaną - dry flo (do kupienia w Mazidłach)
Skrobię ziemniaczaną albo dry flo .

Mi akurat dry flo nie przypadła do gustu. "Pudruję się" zwykłą ziemniaczanką.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 13:18   #1104
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Lena - przede wszystkim obserwuj swoją skórę i jej reakcję. Każda (każdy) z nas reaguje inaczej, więc gotowej recepty nikt Ci nie da.
Ale sądzę, że wieczorne używanie kwasów przeplatane nockami na nawilżanie cery, to dobry patent. Tak mi poradziły Dziewczyny i ja jestem zadowolona.

Wszystko OK, tylko filtr, filtr, filtr! To jest podstawa pielęgnacji przy stosowaniu kwasów.
Dzięki. Tak też zrobię. Wczoraj nałożyłam na noc Effaclar K i muszę przyznac że jest delikatny. Zero zaczerwienienia i pieczenia, ale to w koncu tylko 1,5%.. Rano cera była taka miła w dotyku, jakby nawilżona. Ehh... Zeby tylko pomogło na ten dziadowski trądzik...
Odnośnie kwasów..wiem że to podstawa ale cięzko jest zdobyć próbki a przy mojej cerze nie odwazę sie kupić w ciemno Na samą myśl o tym że mam nałożyć 2ml tłustej,świecącej substancji dostaje palpitacji serca.. Mam wrażenie że prawie każdy krem mnie zatyka.. Zresztą to nie tylko wrażenie...
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 13:34   #1105
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Red face Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja zaczelam juz drugie opakowanie skinorenu(to samo,co acne derm) i jestem zadowolona z efektow.
Ten kwasik trzyma skore w ryzach,rozjasnia przebarwienia.Nie luszcze sie po nim wcale.
Walczy z tradzikiem,w moim przypadku ropnym,zero zaskornikow.

Uzywam go dwa razy w tygodniu na cala twarz.
Poza tym na dwie noce nakladam punktowo brevoxyl,na krostki(jesli takie mam) ,a jak nie potrzeba to redermic LRP.
Jak na razie sie sprawdza,ale walka z przebarwieniami,to walka z wiatrakami.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 13:48   #1106
jaka_kaya
Raczkowanie
 
Avatar jaka_kaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraina Kredek
Wiadomości: 61
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Tak, AsikS ma rację.


Skrobię ziemniaczaną albo dry flo .

Mi akurat dry flo nie przypadła do gustu. "Pudruję się" zwykłą ziemniaczanką.

Czy ja dobrze rozumiem? Używacie na filtr zwykłej mąki ziemniaczanej takiej do kupienia w sklepie spożywczym? A dopieto po niej nakładacie podkład?
jaka_kaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 14:13   #1107
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja akurat na skrobię ziemniaczaną daję jedynie puder. Gdy nakładałam na ziemniaczankę podkład, to robiły mi się straszne kluchy :/ . Podziwiam dziewczyny, które na skrobię kładą jeszcze podkład. Toż to mistrzostwo świata w robieniu makijażu.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 16:21   #1108
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Tak, AsikS ma rację.


Skrobię ziemniaczaną albo dry flo .

Mi akurat dry flo nie przypadła do gustu. "Pudruję się" zwykłą ziemniaczanką.
Tak. Albo - albo
U mnie akurat odwrotnie. Jakoś ziemniaczanka mi nie podpasowała, a skrobia z mazidełek lepiej się wchłania i matowi buźkę.
Na początek radzę spróbować z mąką, którą ma się w domu.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 15:25   #1109
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

hej, przyszla pora i na moja kuracje. Zamierzam robić następująco:
co drugą noc stosować acne derm i cicalfate a na dzien filtr avene 40 lub aqua lait lrp
Czy jako ze pierwszy raz stosuje kwasy to musze przestrzegac tych 4cm maści jak napisane jest na ulotce? czy nie bedzie to za duzo?
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-12, 17:34   #1110
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

i jeszcze 2 pytania:
Czy acne-derma nalezy stosowac tylko na wygojoną skore?
Czy jesli posmaruje sie tym specyfikiem na noc to rano moge nalozyc na filtr jeszcze podklad? bo we wczesniejszych wypowiedziach czytalam ze nie nalezy stosowac podkladow bo nasili to wysyp

Edytowane przez Ahtaga
Czas edycji: 2006-12-12 o 18:25
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.