Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-03, 11:44   #1591
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
na blogu moja analiza kremu do mycia Le Petit Marseilas który udaje produkt z dobrym skladem, teraz czekam kiedy firma każe mi usunąc ten wpis trochę żałuje że się tam zgłosiłam do tej całej akcji, a w tv reklamują się jako te naturalne składniki
raz w życiu zgłosiłam się na tz. testerkę i nigdy więcej. zostałam tak źle potraktowana, że do dziś widząc hasło Zostań testerką mam dreszcze
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-03, 13:40   #1592
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
tych grup się już trochę porobiło. ale widzę, że wszystkie takie same. zwykłe słupy reklamowe grupa ma nazwę: kosmetyki tylko naturalne.
dzieki
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 10:19   #1593
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Chciałabym aby moje dziecko umiało pływać, też słyszałam, że takie malutkie umieją pływać.
Na Fb lpm napisałam że nie podoba mi się skład, to mi odpisali że ich żele zawierają naturalne składniki .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 10:26   #1594
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
raz w życiu zgłosiłam się na tz. testerkę i nigdy więcej. zostałam tak źle potraktowana, że do dziś widząc hasło Zostań testerką mam dreszcze
Ja mam odruch bliższy wymiotnemu Dla mnie to rak marketingu kosmetycznego. Niestety bardzo skuteczny w promowaniu produktu, więc będzie się szerzył.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 11:00   #1595
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam odruch bliższy wymiotnemu Dla mnie to rak marketingu kosmetycznego. Niestety bardzo skuteczny w promowaniu produktu, więc będzie się szerzył.
niestety, te wszystkie konkursiki, polubienie na fb, instagramie itp.
Ja ostatnio przeczytałam komentarz, że ci którzy polecają coś za darmo to naiwniacy
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 11:46   #1596
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
raz w życiu zgłosiłam się na tz. testerkę i nigdy więcej. zostałam tak źle potraktowana, że do dziś widząc hasło Zostań testerką mam dreszcze
Ja nie lubię żadnego takiego zbiorowego testowania. Firmy nie oczekują rzetelnej opinii, tylko pochwały, bo dali coś gratis. Niestety wiele blogerek na to idzie i przez to takie blogi stają się niewiarygodne.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 12:52   #1597
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja nie lubię żadnego takiego zbiorowego testowania. Firmy nie oczekują rzetelnej opinii, tylko pochwały, bo dali coś gratis. Niestety wiele blogerek na to idzie i przez to takie blogi stają się niewiarygodne.
ostatnio sporo o tym w sieci:
http://www.mojzakupoholizm.pl/2016/0...urodowych.html
http://www.agwerblog.pl/2016/08/co-to-jest-barter.html
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 12:36   #1598
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mnie się podoba, jeśli coś kupię i w pudełku jest kupon na darmowe próbki innych kosmetyków tej marki, który można im wysłać i dostać je pocztą. Z czegoś takiego chętnie korzystam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 10:44   #1599
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam odruch bliższy wymiotnemu Dla mnie to rak marketingu kosmetycznego. Niestety bardzo skuteczny w promowaniu produktu, więc będzie się szerzył.
Skąd takie złe opinie na ten temat? Nigdy nie byłam testerką, ale nie wydaje mi się to przykry obowiązek
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 11:02   #1600
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez makeup_lover Pokaż wiadomość
Skąd takie złe opinie na ten temat? Nigdy nie byłam testerką, ale nie wydaje mi się to przykry obowiązek
Stąd, że nie można traktować opinii takich osób poważnie szukając czegoś dla siebie?
Stąd, że w tym przypadku działa zasada wzajemności? Że testerki i iinnej maści ambasadorki psują rynek wiarygodnych recenzji? Mówiąc prosto "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" i pisze mu się pochwalne recenzje psując tym samym ogólny poziom rzetelności ocen i sprawiając, że są one tyle samo warte, co wpisy pracowników agencji reklamowych mających kilka postów na koncie i zachwalających rzecz x.
Jeszcze przeboleję testowe recki, w których jest wyraźnie zaznaczone, że oceniany produkt otrzymano do testów. Ale nie zawsze taka informacja jest dostępna.

Oczywiście zaraz jedna z drugą testerka zacznie się zapierać, że wcale nie, na mnie to nie działa, wcale nie oceniam tego lepiej, dlatego, że dostałam za darmo. Tylko ciekawe skąd każdy produkt testowany (nie tylko kosmetyki) ma zawsze lepsze opinie niż nietestowane? Cud po prostu

Ja omijam każdy testowy produkt szerokim łukiem.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-09-14 o 11:06
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 20:40   #1601
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Tez omijam te testowane produkty z daleka.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 14:48   #1602
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja jestem szczera w swoich opiniach i myślę, że to niesprawiedliwe wrzucać wszystkich do jednego worka. Wiele kosmetyków opisywanych na moim blogu kupowałam sama.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 15:08   #1603
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Tez omijam te testowane produkty z daleka.
ja zazwyczaj też


Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja jestem szczera w swoich opiniach i myślę, że to niesprawiedliwe wrzucać wszystkich do jednego worka. Wiele kosmetyków opisywanych na moim blogu kupowałam sama.

Ty tak ale część dziewczyn nawet nie wspomina, że dostała je do testów tylko wrzuca fotkę z nowymi produktami i już. Często też na zadawane wprost pytania nie odpowiada
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 22:48   #1604
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Zgłaszanie się do testowania kosmetyków to pułapka. Moim zdaniem to w założeniu jest już bez sensu. Bo dziewczyna, która dostaje coś za darmo do testów, czy chce czy nie, podświadomie czuje się w obowiązku napisać coś przynajmniej odrobinę pozytywnego. To sprytny zabieg producentów w ramach marketingu szeptanego. Jak widzę same peany i do tego jeszcze podobnie dokładne zdjęcia, to wiem, że blog to zwykły baner reklamowy, a nie coś własnego i opiniotwórczego.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 23:05   #1605
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Niestety tego już nie zmienimy, ale z drugiej strony nie ma się co denerwować, jak ktoś chce prowadzić taki blog, gdzie same pochwały, jego sprawa. Poza tym firmy płacą za recenzję, to nie jest tajemnicą. Jak się komuś nie przelewa, to łapię się na nie duże kwoty, a znane blogerki dostają nie małe pieniądze przecież, jedna youtuberka o tym mówiła.

Odbiegając od tematu: możecie mi polecić dobry odkurzacz z filtrem wodnym ?
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-09-16 o 23:06
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 09:44   #1606
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Niestety tego już nie zmienimy, ale z drugiej strony nie ma się co denerwować, jak ktoś chce prowadzić taki blog, gdzie same pochwały, jego sprawa. Poza tym firmy płacą za recenzję, to nie jest tajemnicą. Jak się komuś nie przelewa, to łapię się na nie duże kwoty, a znane blogerki dostają nie małe pieniądze przecież, jedna youtuberka o tym mówiła.
nie musi o tym mówić żadna youtuberka, zarobki popularnych blogerek/blogerów to żadna tajemnica Na wielu blogach jest wprost podany cennik. Ja np. spotkałam się z ceną 4500 zł za wpis reklamowy oraz notkę, że bloger poleca za pieniądze tylko to co sam lubi (czyli czytaj między wierszami, że będą same pochwały ). A i jeden bloger nawet upublicznia regularnie, ile zarabia na blogu jasno i wyraźnie (podaje konkretne sumy).
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 22:36   #1607
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Niestety tego już nie zmienimy, ale z drugiej strony nie ma się co denerwować, jak ktoś chce prowadzić taki blog, gdzie same pochwały, jego sprawa. Poza tym firmy płacą za recenzję, to nie jest tajemnicą. Jak się komuś nie przelewa, to łapię się na nie duże kwoty, a znane blogerki dostają nie małe pieniądze przecież, jedna youtuberka o tym mówiła.

Odbiegając od tematu: możecie mi polecić dobry odkurzacz z filtrem wodnym ?
Myslalas moze o odkurzaczu parowym? Mam parownice Karcher i w przyszlosci chce kupic taki odkurzacz


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
nie musi o tym mówić żadna youtuberka, zarobki popularnych blogerek/blogerów to żadna tajemnica Na wielu blogach jest wprost podany cennik. Ja np. spotkałam się z ceną 4500 zł za wpis reklamowy oraz notkę, że bloger poleca za pieniądze tylko to co sam lubi (czyli czytaj między wierszami, że będą same pochwały ). A i jeden bloger nawet upublicznia regularnie, ile zarabia na blogu jasno i wyraźnie (podaje konkretne sumy).
To raczej nie sa osoby zajmujace sie naturalnymi kosmetykami?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 10:13   #1608
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Myslalas moze o odkurzaczu parowym? Mam parownice Karcher i w przyszlosci chce kupic taki odkurzacz

To raczej nie sa osoby zajmujace sie naturalnymi kosmetykami?
ja mam odkurzacz bezworkowy jakieś już 8 lat, ależ to cudo. co za ulga w porządkach.

Ogólnie tak sobie rozmawiałyśmy o blogerach w Polsce. Jednak u tych, co piszą też o kosmetykach naturalnych również są wpisy, że tylko odpłatne recenzję plus mają dostać kosmetyki za darmo. jednak publicznie nie podają swoich cenników
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 10:24   #1609
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Też mam bezworkowy od kilku lat I navibota Przy dwóch kotach każda pomoc się przydaje


Od jakiegoś czasu nie czytam blogów. Wolę oglądać filmy yb. Niestety kanałów o naturalnej pielęgnacji jest bardzo mało.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-19, 10:51   #1610
hexaaa
Raczkowanie
 
Avatar hexaaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Właśnie się kiedyś zastanawiałam jak wygląda takie testowanie w praktyce, bo często się z takimi "ofertami" spotykam i myślałam sobie o tym, żeby spróbować. Po przeczytaniu Waszych opinii na ten temat trochę zwątpiłam, ale jednak zaryzykowałam i wysłałam zgłoszenie, zobaczymy co to będzie

A co do kosmetyków naturalnych to za sprawą mojej mamy usłyszałam o marce GAL, co możecie o niej powiedzieć? Póki co kupiłam balsam do ciała z olejem wiesiołka i używam go na pół z siostrą. Obie od lat mamy problem z suchą skórą, jest bardzo wrażliwa. Najbardziej wysusza się w dolnej partii nóg, a po goleniu to już w ogóle jest dramat, czasem występują podrażnienia. Ten balsam z założenia miał takie podrażnienia łagodzić i intensywnie nawilżać. Stosuję go od mniej więcej dwóch tygodni i moim zdaniem bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli - skóra nie jest już taka sucha, kosmetyk rzeczywiście ładnie nawilża, krostki lubiące wyskakiwać po goleniu raczej się nie pojawiają (stosuję od razu po "zabiegu"), nie piecze, nie swędzi. Działa! Siostra mówi, że ma podobne odczucia i że według niej to jeden z lepszych produktów tego typu (ma skłonności do reakcji alergicznych i nie wszystko jej pasuje).

Ogólnie jestem ciekawa czy któraś z Was miała już do czynienia z tą marką i czy może coś jeszcze polecić prócz tego balsamu, bo ofertę mają całkiem pokaźną. Coś, co mnie dodatkowo satysfakcjonuje to cena, która jest zdecydowanie niewysoka. Jeśli miałyście już do styczność z jakimkolwiek produktem tej marki to dajcie znać, bo jestem ciekawa Waszego zdania

Balsam zamówiłam w Aptece Pod Smokiem (oferują dostawę, dość szybką nawet) i wiem, że tam można dostać je stacjonarnie, ale ja akurat nie jestem z Poznania.

Na zakończenie życzę Wam miłego dnia i oby ten poniedziałek nie dał się Wam we znaki
hexaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 10:51   #1611
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Domyślam się, że jest sporo osób, które piszą tylko pozytywne recenzje w zamian za produkty a może i nawet dodatkowe wynagrodzenie. Z drugiej jednak strony i tak każdą opinię trzeba dzielić przez pół, bo przecież nie ma chyba produktu, który byłby odpowiedni dla wszystkich. To, co ktoś sam zakupił i pochwalił może się nie sprawdzić u osoby czytającej ten pozytywny komentarz. Takie troche wrzucanie wszystkich do jednego worka, które wcale nie jest dobre.



Też od jakiegoś czasu mam odkurzacz bezworkowy i jestem zadowolona
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 10:56   #1612
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez hexaaa Pokaż wiadomość
A co do kosmetyków naturalnych to za sprawą mojej mamy usłyszałam o marce GAL, co możecie o niej powiedzieć?
Kojarzę, że naturalne to oni mają tylko rybki Dermogal A+E, bardzo chwalone, z resztą miałam i polecam, ale ostrzegam, że nie pachną fiołkami. Reszta nie jest naturalna, wszystko na parafinie, pegach, etc. No, chyba, że się coś pozmieniało i firma zaczęła produkcję bardziej naturalnych kosmetyków, dawno się nie orientowałam.



Co do odkurzaczy, to ja mam workowy, ale trochę żałuję, że nie kupiłam bezworkowego.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-09-19 o 10:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 11:01   #1613
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Na szczęście jest taka ilość blogerów/jutuberów, ze można "dopasować" osobę. Po kilku rekomendacjach wiem już czy produkty polecane przez daną osobę będą dla mnie ok i czy recenzje są szczere.
Często też usuwam subskrypcje osób, które nie wiedzą co polecają, np. jedna nasza blogerka twierdziła, że mleczko Lavery jest równie skuteczne jak balsam Clinique Kupiłam, przetestowałam, produkt okazał się do kitu. Nie radził sobie zupełnie z usuwaniem makijażu. To nie jest trudny produkt do oceny... Podziękowałam tej pani za jej rzetelne recenzje
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 12:12   #1614
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez makeup_lover Pokaż wiadomość
Domyślam się, że jest sporo osób, które piszą tylko pozytywne recenzje w zamian za produkty a może i nawet dodatkowe wynagrodzenie. Z drugiej jednak strony i tak każdą opinię trzeba dzielić przez pół, bo przecież nie ma chyba produktu, który byłby odpowiedni dla wszystkich. To, co ktoś sam zakupił i pochwalił może się nie sprawdzić u osoby czytającej ten pozytywny komentarz. Takie troche wrzucanie wszystkich do jednego worka, które wcale nie jest dobre.
kiedyś była jakaś akcja z napojem. blogerki dostały za darmo. wszystkie piały hymny pochwalne. zero złego słowa. Potem w końcu zaczęły się pojawiać opinie osób, które to same kupiły, i już takich hymnów pochwalnych nie było

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Na szczęście jest taka ilość blogerów/jutuberów, ze można "dopasować" osobę. Po kilku rekomendacjach wiem już czy produkty polecane przez daną osobę będą dla mnie ok i czy recenzje są szczere.
Często też usuwam subskrypcje osób, które nie wiedzą co polecają, np. jedna nasza blogerka twierdziła, że mleczko Lavery jest równie skuteczne jak balsam Clinique Kupiłam, przetestowałam, produkt okazał się do kitu. Nie radził sobie zupełnie z usuwaniem makijażu. To nie jest trudny produkt do oceny... Podziękowałam tej pani za jej rzetelne recenzje
ja też szybko robię selekcję. nie lubię marnować swojego czasu
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 12:35   #1615
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Często widać takie akcje marketingowe: wchodzi jakiś produkt i kilkanaście dziewczyn nagle go wychwala Od razu wiadomo, ze to paczki pr-owe. U nas nie jest to aż tak popularne, ale w USA blogerki zapisują się do specjalnych agencji i dostają comiesięczne subskrypcje.


Ja zawsze czekam kilka tygodni zanim coś kupię. Jeśli produkt pojawia się nadal to znaczy, ze może być faktycznie niezły. Po wielu rzeczach ślad ginie po jednej recenzji
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 15:08   #1616
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez makeup_lover Pokaż wiadomość
Domyślam się, że jest sporo osób, które piszą tylko pozytywne recenzje w zamian za produkty a może i nawet dodatkowe wynagrodzenie. Z drugiej jednak strony i tak każdą opinię trzeba dzielić przez pół, bo przecież nie ma chyba produktu, który byłby odpowiedni dla wszystkich. To, co ktoś sam zakupił i pochwalił może się nie sprawdzić u osoby czytającej ten pozytywny komentarz. Takie troche wrzucanie wszystkich do jednego worka, które wcale nie jest dobre.
No cóż, dla mnie każda testerka i ambasadorka jest niewiarygodna. Sama raz wzięłam udział w akcji testowania eko linii pewnej polskiej nie eko marki. Dostałam 4 balsamy do ciała i 4 kremy do rąk, z czego to tylko jeden krem mi pasował. Pisząc im recenzje przyłapywałam się jednak wielokrotnie na tym, że starałam się doszukiwać pozytywów i umniejszyć wady, czego normalnie nie robię. Sądzisz, że jestem jedyna, u której takie zjawisko zaszło? Czy też może myślisz, że firmy rozdają produkty za darmo z dobrego serca nie wiedząc, że tak to właśnie wygląda i że będą z tego profity? Sądzisz, że ile testerek jest w stanie się oprzeć temu wewnętrznemu przymusowi szukania plusów w darmowym produkcie? Bo ja myślę, że wiele z nich sobie nawet nie za bardzo może zdawać z tego sprawę, czy też roztrząsać to zjawisko, ważne że mają kosmetyki za darmo.


Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Na szczęście jest taka ilość blogerów/jutuberów, ze można "dopasować" osobę. Po kilku rekomendacjach wiem już czy produkty polecane przez daną osobę będą dla mnie ok i czy recenzje są szczere.
Często też usuwam subskrypcje osób, które nie wiedzą co polecają, np. jedna nasza blogerka twierdziła, że mleczko Lavery jest równie skuteczne jak balsam Clinique Kupiłam, przetestowałam, produkt okazał się do kitu. Nie radził sobie zupełnie z usuwaniem makijażu. To nie jest trudny produkt do oceny... Podziękowałam tej pani za jej rzetelne recenzje
Z mocą czyszczącą różnie bywa. Różne produkty różnie się zachowują na różnych cerach. Są płyny micelarne, które skreśliłam za pienienie się i oblepianie skóry, zaś inni je chwalą za właśnie brak powyższych. Poza tym ja potrafię oczyścić twarz używają tylko micela (także z filtra), a większość osób sobie tego nie wyobraża.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Często widać takie akcje marketingowe: wchodzi jakiś produkt i kilkanaście dziewczyn nagle go wychwala Od razu wiadomo, ze to paczki pr-owe. U nas nie jest to aż tak popularne, ale w USA blogerki zapisują się do specjalnych agencji i dostają comiesięczne subskrypcje.


Ja zawsze czekam kilka tygodni zanim coś kupię. Jeśli produkt pojawia się nadal to znaczy, ze może być faktycznie niezły. Po wielu rzeczach ślad ginie po jednej recenzji

To prawda, że warto odczekać. Przeważnie po jakimś czasie pojawiają się ciut bardziej wyważone głosy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 15:17   #1617
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No cóż, dla mnie każda testerka i ambasadorka jest niewiarygodna. Sama raz wzięłam udział w akcji testowania eko linii pewnej polskiej nie eko marki. Dostałam 4 balsamy do ciała i 4 kremy do rąk, z czego to tylko jeden krem mi pasował. Pisząc im recenzje przyłapywałam się jednak wielokrotnie na tym, że starałam się doszukiwać pozytywów i umniejszyć wady, czego normalnie nie robię. Sądzisz, że jestem jedyna, u której takie zjawisko zaszło? Czy też może myślisz, że firmy rozdają produkty za darmo z dobrego serca nie wiedząc, że tak to właśnie wygląda i że będą z tego profity? Sądzisz, że ile testerek jest w stanie się oprzeć temu wewnętrznemu przymusowi szukania plusów w darmowym produkcie? Bo ja myślę, że wiele z nich sobie nawet nie za bardzo może zdawać z tego sprawę, czy też roztrząsać to zjawisko, ważne że mają kosmetyki za darmo.




Z mocą czyszczącą różnie bywa. Różne produkty różnie się zachowują na różnych cerach. Są płyny micelarne, które skreśliłam za pienienie się i oblepianie skóry, zaś inni je chwalą za właśnie brak powyższych. Poza tym ja potrafię oczyścić twarz używają tylko micela (także z filtra), a większość osób sobie tego nie wyobraża.




To prawda, że warto odczekać. Przeważnie po jakimś czasie pojawiają się ciut bardziej wyważone głosy.

Jak ktoś wyskakuje z tekstem, że produkt zmywa tradycyjny makijaż, liner z oka, itd. A okazuje się, że ten produkt niczego nie rozpuszcza to o co chodzi? Nie była to reklama, a raczej brak elementarnej wiedzy autorki
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 15:26   #1618
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jak ktoś wyskakuje z tekstem, że produkt zmywa tradycyjny makijaż, liner z oka, itd. A okazuje się, że ten produkt niczego nie rozpuszcza to o co chodzi? Nie była to reklama, a raczej brak elementarnej wiedzy autorki
Jak jeszcze używałam codziennie tuszu i cieni oraz bazy do nich, to już sam prysznic mi je usuwał w 90%, potem tylko przecierałam płatkiem z micelem. Wierzę jednak, że wielu osobom to nie wystarczy. Jak czytam u kogoś recenzje produktów, które u mnie się zachowywały inaczej i to się powtarza, to po prostu wychodzę z założenia, że ktoś ma diametralnie inną skórę, inne oczekiwania, inne odczucia względem właściwości produktu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 15:42   #1619
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak jeszcze używałam codziennie tuszu i cieni oraz bazy do nich, to już sam prysznic mi je usuwał w 90%, potem tylko przecierałam płatkiem z micelem. Wierzę jednak, że wielu osobom to nie wystarczy. Jak czytam u kogoś recenzje produktów, które u mnie się zachowywały inaczej i to się powtarza, to po prostu wychodzę z założenia, że ktoś ma diametralnie inną skórę, inne oczekiwania, inne odczucia względem właściwości produktu.

Ja wierzę, ze porządne oczyszczanie skóry to podstawa w pilęgnacji. U mnie to proces wieloetapowy Mówi się, że usuwać makijaż powinno się co najmniej tak długo jak się go nakłada
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-19, 15:49   #1620
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja wierzę, ze porządne oczyszczanie skóry to podstawa w pilęgnacji. U mnie to proces wieloetapowy Mówi się, że usuwać makijaż powinno się co najmniej tak długo jak się go nakłada
Też obecnie stosuję dwa kosmetyki do oczyszczania, ale to tylko ze zbytku i ciekawości nowinek. Równie dobrze jednak mogłabym to robić tylko micelem, co praktykowałam w sumie przez jakieś 4 lata. Nigdy mi się nie zdarzyło, żebym o wprowadzeniu jeszcze czegoś dodatkowego zobaczyła np ile brudu zostaje na płatku kosmetycznym czy coś podobnego, co czasem czytam, że się innym przytrafia. Ale wierzę, że tak rzeczywiście może u kogoś być.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-09-19 o 15:51
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.