Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-25, 14:14   #121
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
A jakimi ja Cie epitetami obrzucam?
choćby "infantylna". Z tym, że nie mam zamiaru robić z siebie ofiary.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:15   #122
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość

Dla mnie przysięga ma wartość i znaczenie, a to czy przysięgam przed księdzem czy panią w garsonce- żadnego.

I nie będę nikogo przepraszać, krzywdy wam nie zrobiłam najwyżej sobie bo będę się "w piekle smażyć".
No ok, ale tekst przysięgi małżeńskiej brzmi:
"Ja ... biorę Ciebie ... za męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."
Ostatnie zdanie by mi przez gardło nie przeszło. To raz. Dwa - latanie do spowiedzi i odgrywanie teatrzyku przed księdzem, gdzie bym w żadne swoje słowo nie wierzyła?? No way..
Ale fakt, zrobisz, jak uważasz. Mnie niczego przez to nie ubędzie.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:25   #123
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
No ok, ale tekst przysięgi małżeńskiej brzmi:
"Ja ... biorę Ciebie ... za męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."
Ostatnie zdanie by mi przez gardło nie przeszło. To raz. Dwa - latanie do spowiedzi i odgrywanie teatrzyku przed księdzem, gdzie bym w żadne swoje słowo nie wierzyła?? No way..
Ale fakt, zrobisz, jak uważasz. Mnie niczego przez to nie ubędzie.
Teatrzyk ze spowiedzią nie raz i nie dwa odgrywałam. Pamiętam jeszcze z dzieciństwa stojąc w kolejce na prędce wymyślałam jakieś grzechy- nigdy bym do swoich prawdziwych się nie przyznała. Wtedy jeszcze wydawało mi się, że Bóg jest- tak mówiła babcia i katechetka. Więc wieczorem w łóżku wszystkie grzechy wyznawałam Jemu. Więc nie wiem co to za różnica.

Pewnie i tak mnie nikt nie zrozumie ale napiszę jeszcze jedno (już bardziej się nie pogrążę ) dla mnie Bóg jest jednak pewnym symbolem, elementem kultury i tradycji. Więc trochę inaczej pojmuję taką przysięgę.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:25   #124
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
Jad?? Przepraszam gdzie z mojej strony zaobserwowałaś "jad"? To, że mnie nie obchodzi czy katolicy są oburzeni czy nie moją postawą to nie jest moja złośliwość tylko szczerość. To ja czytam o sobie takie a nie inne epitety i to jest moim zdaniem "jad" mnie to akurat nie interesuje, możliwe że macie prawo taki pisać- skoro ja mam prawo wyrazić swoją opinię. A kościoła od środka już jakieś 3 lata nie widziałam. Zresztą, nie wiem po co się tłumaczę.

martad1 napisałam to w cudzysłowiu. Nie wierzę w piekło ani niebo. A nie będę Ciebie obrzucała epitetami jak Ty mnie bo po 1 nie czerpię z tego przyjemności, po drugie nie wniosłoby to nic do dyskusji poza nieprzyjemną atmosferą.
akurat nie pisalam o Tobie z tym jadem ale jest to czesto spotykane,nie zaprzeczysz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:31   #125
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
akurat nie pisalam o Tobie z tym jadem ale jest to czesto spotykane,nie zaprzeczysz.
Tak, ale zauważ, że działa to w obie strony.
Z tym, że to imo bardziej zależy od charakteru niż poglądów, tematyka wiary jest wręcz pretekstem idealnym.
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:35   #126
aedrin
Raczkowanie
 
Avatar aedrin
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z koszyczka :)
Wiadomości: 271
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez diamentowa
Teatrzyk ze spowiedzią nie raz i nie dwa odgrywałam. Pamiętam jeszcze z dzieciństwa stojąc w kolejce na prędce wymyślałam jakieś grzechy- nigdy bym do swoich prawdziwych się nie przyznała. Wtedy jeszcze wydawało mi się, że Bóg jest- tak mówiła babcia i katechetka. Więc wieczorem w łóżku wszystkie grzechy wyznawałam Jemu. Więc nie wiem co to za różnica.
różnica jest, i to spora. Nie czuję się na tyle kompetentna, żeby to tłumaczyć, ale myślę że ktoś by to mógł zrobić.

Cytat:
Napisane przez diamentowa
Pewnie i tak mnie nikt nie zrozumie
przepraszam, ale takim konkretnym 'emem' mi zajechało ;] (znów powtarzam że to takie moje osobiste odczucie, nie chce nikogo tym epitetem obdarzać ;])

A religijność jest niewatpliwie bardzo w Polsce zakorzeniona, i wg. mnie -bardzo dobrze. Szkoda tylko że zanika taka religijność obrządkowo-jarmarczna, jak za młodości babć ;]
aedrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:42   #127
diamentowa
Zakorzenienie
 
Avatar diamentowa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: west pomerania
Wiadomości: 3 570
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez aedrin Pokaż wiadomość
przepraszam, ale takim konkretnym 'emem' mi zajechało ;] (znów powtarzam że to takie moje osobiste odczucie, nie chce nikogo tym epitetem obdarzać ;])
EMO? tylko nie to, już wolę być hipokrytką

idę się pociąć
diamentowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 14:59   #128
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez diamentowa Pokaż wiadomość
choćby "infantylna". Z tym, że nie mam zamiaru robić z siebie ofiary.
Masz racje nie powinnam pisać, że jesteś infantylna. Według mnie Twoje poglądy w kwestii ślubu są infantylne. Jeśli poczułaś sie urażona-przepraszam.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 16:52   #129
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jeśli będzie to ślub ekumeniczny to Ok. Bardzo fajnie że umieliście wypracowac kompromis.

Ale jeśli to będzie cyrk typu: fałszywa spowiedz na pokaz, przystąpienie do komuni świętej na pokaz, itp żeby TZtowi przyjemności nie odbierać, to cóż... , ja bym się obraziła, ze najbliższa mi osoba świadomie tak bezcześci to co dla mnie ważne, to w co wierzę.
co to znaczy ekumeniczny?
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 17:47   #130
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
co to znaczy ekumeniczny?
ślub, w którym tylko jedna strona jest katolikiem, druga może być innego wyznania lub ateistą. Ceremonia przysięgi przed Bogiem, dotyczy tylko jednej strony, druga towarzyszy. Nie pamiętam czy składa przysięgę partnerowi- byłam kiedyś na takim ślubie (katoliczka + ateista lub innowierca - niestety tez juz nie pamiętam) ale było to dawno i po prostu nie pamiętam szczegłów.
Swoją drogą bardzo mi zaimponowała szczerość tych ludzi- wypracowali kompromis, nie bawili się w szopkę i publiczne kłamstwa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 17:54   #131
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ślub, w którym tylko jedna strona jest katolikiem, druga może być innego wyznania lub ateistą. Ceremonia przysięgi przed Bogiem, dotyczy tylko jednej strony, druga towarzyszy. Nie pamiętam czy składa przysięgę partnerowi- byłam kiedyś na takim ślubie (katoliczka + ateista lub innowierca - niestety tez juz nie pamiętam) ale było to dawno i po prostu nie pamiętam szczegłów.
Swoją drogą bardzo mi zaimponowała szczerość tych ludzi- wypracowali kompromis, nie bawili się w szopkę i publiczne kłamstwa.
tez bylam na takim slubie ,jest przysiega tylko nie ma w niej slow o Bogu.
problem pojawia sie gdy sa dzieci ,ateista przyrzeka/obiecuje ze nie bedzie robil problemow z wychowaniem w KK i co wtedy ?

jak dziecko malo to nie ma problemu bo nie kuma ale potem co ?nie wierze ze bedzie wolalo isc do kosciola zamiast zostac w domu przed tv.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 20:22   #132
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ślub, w którym tylko jedna strona jest katolikiem, druga może być innego wyznania lub ateistą. Ceremonia przysięgi przed Bogiem, dotyczy tylko jednej strony, druga towarzyszy. Nie pamiętam czy składa przysięgę partnerowi- byłam kiedyś na takim ślubie (katoliczka + ateista lub innowierca - niestety tez juz nie pamiętam) ale było to dawno i po prostu nie pamiętam szczegłów.
Swoją drogą bardzo mi zaimponowała szczerość tych ludzi- wypracowali kompromis, nie bawili się w szopkę i publiczne kłamstwa.
o to nawet nie wiedzialam,ze jest cos takiego - to jak bede miala slub planowac to napewno wezme to pod uwage i sie wszystkiego dowiem

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
tez bylam na takim slubie ,jest przysiega tylko nie ma w niej slow o Bogu.
problem pojawia sie gdy sa dzieci ,ateista przyrzeka/obiecuje ze nie bedzie robil problemow z wychowaniem w KK i co wtedy ?

jak dziecko malo to nie ma problemu bo nie kuma ale potem co ?nie wierze ze bedzie wolalo isc do kosciola zamiast zostac w domu przed tv.
to tez nie problem - problemow robic nie bede, ale ukrywac swoich pogladow rowniez nie a jak dziecko dorosnie to samo podejmie decyzje.
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 21:02   #133
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Nie,nie,nie.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 21:20   #134
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Nie,nie,nie.
? Nie wiem którego postu dotyczy Twoja odpowiedź. A może odnosi się do tematu głównego, z którego troszkę zboczyłyśmy?
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 22:06   #135
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość


to tez nie problem - problemow robic nie bede, ale ukrywac swoich pogladow rowniez nie a jak dziecko dorosnie to samo podejmie decyzje.
dla czlowieka doroslego to wydaje sie proste i oczywiste tylko trudniej wytumaczyc dziecku ktore jako jedyne w klasie nie idzie do komuni ze cala klasa "wierzy" a akurat twoja mamusia/tatus nie wierzy .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 22:12   #136
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

u mnie akurat mama jest wierzaca a tato nie, ja chodzilam na religie, bylam u komunii i bierzmowania i dopiero potem jak zaczelam sie nad tym wszystkim zastanawiac to stwierdzilam,ze mi sie to cos wszystko nie klei, i ze istnienie jakiegos Boga jest nierealne i dopiero wtedy moj swiatopoglad sie uksztaltowal. A moj tato nigdy nie kryl sie z tym,ze on nie wierzy ale tez nie przeszkadzal mamie wychodzywac mnie i brata w wierze - i tak kazde potem samodzielnie podjelo decyzje...
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 23:40   #137
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
u mnie akurat mama jest wierzaca a tato nie, ja chodzilam na religie, bylam u komunii i bierzmowania i dopiero potem jak zaczelam sie nad tym wszystkim zastanawiac to stwierdzilam,ze mi sie to cos wszystko nie klei, i ze istnienie jakiegos Boga jest nierealne i dopiero wtedy moj swiatopoglad sie uksztaltowal. A moj tato nigdy nie kryl sie z tym,ze on nie wierzy ale tez nie przeszkadzal mamie wychodzywac mnie i brata w wierze - i tak kazde potem samodzielnie podjelo decyzje...
fajnie jest miec info na ten temat z pierwszej reki
co prawda mnie ten problem nie dotyczy ale zawsze mnie interesowalo jak to jest rozwiazywane
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 10:27   #138
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
fajnie jest miec info na ten temat z pierwszej reki
co prawda mnie ten problem nie dotyczy ale zawsze mnie interesowalo jak to jest rozwiazywane
Wydaje mi sie, że to wszystko zależny od rodziców. Jeśli potrafią sie dogadać, wypracować kompromis to super. Ale napewno sa małżeństwa dla których jest to duzy problem. Szczególnie interesujące dla mnie jest to jak małżeństwo np. katoliczki i protestanta wychowuje dziecko. Czy dziecko chodzi do kościoła i do zboru, czy przyjmuje sakramenty?
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 10:36   #139
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

no wlasnie....mysle,ze ciezej jest wypracowac kompromis u dwoch osob wierzacych ale nalezacych do dwoch roznych wyznan niz osoby wierzacej i nie wierzacej.
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 10:39   #140
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Dobra kolejne pytanie macie te spotkania i jak to wyglada jak do was przychodzi ktos inny co się dokładnie robi podczas tych spotkań i ile one trwają?
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 11:03   #141
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez LOLA7 Pokaż wiadomość
Dobra kolejne pytanie macie te spotkania i jak to wyglada jak do was przychodzi ktos inny co się dokładnie robi podczas tych spotkań i ile one trwają?
Każda wspólnota nowa tworzy sie właśnie po tych katechezach które sa teraz u Ciebie w kościele. Jak sie już zdecydujesz jedzie sie na 3 dni na konwiwencje założeniową. A potem są raz w tygodniu liturgie i w sobote Eucharysta ( czyli niedzielna msza św.). Na liturgi czyta sie 4 czytania z Biblii i można powiedzieć echo słowa czy w jaki sposób do Ciebie przemówiły te czytania. Nie jest to obowiązkowe. Jest równiez spontaniczna modlitwa wiernych i znak pokoju. Trwa to ok. godziny. Eucharysta nie jest w kościele. Zazwyczaj wspólnota ma swoja salkę na plebanii. Ołtarz to stoł pokryty obrusami i kwiatami. Sami ga ubieramy. No i jest normalna msza. Zamiast organisty sa kantorzy. Bardzo duzo sie spiewa, klaszcze, kantorzy grajA ana gitarach, u nas jeszcze na flecie i bongosie. Również jest echo słowa, kazanie a komunia jest zawsze w 2 postaciach chleb ( który sami pieczemy) i wino. Eucharystia trwa ok 2 godzin, ale strasznie szybko mija.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:10   #142
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

A spotykasz się z tymi ludźmi tak prywatnie tzn jesteście przyjaciółmi też w prywatnym zyciu nie wiem chodzicie razem do pubu odwiedzacie się?? i jaka jest średnia wieku mniej więcej??
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:25   #143
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
no wlasnie....mysle,ze ciezej jest wypracowac kompromis u dwoch osob wierzacych ale nalezacych do dwoch roznych wyznan niz osoby wierzacej i nie wierzacej.
dlatego ,że z gory zaklada sie ze osba niewierzaca nie bedzie robila problemow ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:26   #144
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez LOLA7 Pokaż wiadomość
A spotykasz się z tymi ludźmi tak prywatnie tzn jesteście przyjaciółmi też w prywatnym zyciu nie wiem chodzicie razem do pubu odwiedzacie się?? i jaka jest średnia wieku mniej więcej??
Wiadomo, że nie spotykamy sie ze wszystkimi, ale mamy paru bardzo dobrych znajomych, odwiedzamy się w domu, wyjeżdżamy na jakies wycieczki itp. Wiesz co z ta średnia wieku to rożnie, ale większość stanowią młodzi ludzie- małżeństwa i samotni. Jest pare osób starszych.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:38   #145
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dlatego ,że z gory zaklada sie ze osba niewierzaca nie bedzie robila problemow ?
nie, dlatego ze latwiej jest ustalic pewne sprawy gdy jedna osoba wierzy a druga nie i dziecko albo chodzi na msze (lub inne zebrania itp w innych wyznaniach) lub nie chodzi niz gdy dwie osoby wierza ale kazda w co innego i kazda chce zabrac dziecko do "swojego" kosciola i wtedy dziecko jest jeszcze bardziej zdezorientowne - i zaczynaja sie dyskusje typu dlaczego moja religia jest lepsza niz twoja - oczywiscie to tylko moja subiektywna ocena.

Mysle,ze osoba wierzaca i nie wierzaca szybciej dojda do kompromisu w takiej sprawie niz dwie osoby wierzace w co innego.
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 18:23   #146
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Lola7 daj znać jesli wybrałaś się na katechezy. Jestem ciekawa Twojej opinii.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 11:59   #147
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

hmm a powiedz co się dzieje na tych katechezach??
U nas w kościele sa one w poniedziałki i czwartki i trwaja już z tydzień ale jakoś nigdy się zebrac nie możemy.
My jestesmy dośc że tak powiem zabawowymi ludźmi i obawiam się że mogłabym, się nudzic na takich spotkaniach chyba nie jestem do tego stworzona
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 14:54   #148
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez LOLA7 Pokaż wiadomość
hmm a powiedz co się dzieje na tych katechezach??
U nas w kościele sa one w poniedziałki i czwartki i trwaja już z tydzień ale jakoś nigdy się zebrac nie możemy.
My jestesmy dośc że tak powiem zabawowymi ludźmi i obawiam się że mogłabym, się nudzic na takich spotkaniach chyba nie jestem do tego stworzona
No zabawa to nie jest. Poprostu katecheza, rekolekcje. Ale zazwyczaj ciekawe. Oczywiście wszystko zależny od katechistów ( nie sa to katecheci ze szkoły), od ich charyzmy, umiejętności przekazu. Zazwyczaj dużo opowiadają o swoich prywatnych doświadczeniach.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 16:21   #149
olanaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

ja jestem na Drodze Neokatechumenalnej. Ale nie uwazam ,zeby to byl dobry pomysl pisac w necie co to jest , z czym to sie je itd. Jest to jedna ze wspolnot w KK, jakich jest cale mnostwo. Droga jest wtajemniczeniem w wiare chrzescijanska. Przez lata Bog pracuje z czlowiekiem, formuje jego serce, nad ktorym tylko On ma moc.
Dlatego piszac, tluamaczac i nie wiem co tam jeszccze ludziom, ktorzy w kosciele nie sa, albo chodza sporadycznie wiele nie powie, bo oni maja inna wrazliwosc, niz ktos kto systematycznie swoja wiare poglebia, i moga to zrozumiec opatrznie i jest to ogromna krzywda dla tych ludzi i dla Drogi, ktora jest wielkim dobrem. Jest tyle swaidectw nawrocen, kt. maja miejsce na Drodze. dlaczego o tym sie nie pisze? Mnie interesuje jak Jezus dzialal w twoim zyciu, co dla ciebie zrobil? Chce o tym posluchac, bo bardzo mi to pomaga, a nie sluchac o tym np: jak wyglada liturgia. Jak niby ma wygladac.? Tak samo, jak w kosciele, laudesy, nieszpory, eucharystia, rozaniec, itd jest tak samo jak w kosciele. Thats it.
olanaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 17:10   #150
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy ktoś z Was jest na Drodze Neokatechumenalnej?

Cytat:
Napisane przez olanaj Pokaż wiadomość
ja jestem na Drodze Neokatechumenalnej. Ale nie uwazam ,zeby to byl dobry pomysl pisac w necie co to jest , z czym to sie je itd. Jest to jedna ze wspolnot w KK, jakich jest cale mnostwo. Droga jest wtajemniczeniem w wiare chrzescijanska. Przez lata Bog pracuje z czlowiekiem, formuje jego serce, nad ktorym tylko On ma moc.
Dlatego piszac, tluamaczac i nie wiem co tam jeszccze ludziom, ktorzy w kosciele nie sa, albo chodza sporadycznie wiele nie powie, bo oni maja inna wrazliwosc, niz ktos kto systematycznie swoja wiare poglebia, i moga to zrozumiec opatrznie i jest to ogromna krzywda dla tych ludzi i dla Drogi, ktora jest wielkim dobrem. Jest tyle swaidectw nawrocen, kt. maja miejsce na Drodze. dlaczego o tym sie nie pisze? Mnie interesuje jak Jezus dzialal w twoim zyciu, co dla ciebie zrobil? Chce o tym posluchac, bo bardzo mi to pomaga, a nie sluchac o tym np: jak wyglada liturgia. Jak niby ma wygladac.? Tak samo, jak w kosciele, laudesy, nieszpory, eucharystia, rozaniec, itd jest tak samo jak w kosciele. Thats it.
Twoje doświadczenie to jedna kwestia, ale nie opowiadaj bzdur, że wszystko wygląda tak samo jak "w kościele".

Nie widzę nic dziwnego w tym, że ludzie słysząc o jakiejś wspólnocie, chcą mieć mniej więcej pojęcie 'z czym to się je' i zadają takie pytania. Ta cała otoczka tajemniczości jaką DN wokół siebie stworzyła jest niezdrowa, lekko mówiąc, jakby nie wiadomo co się tam wyprawiało.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-13 18:10:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.