Kosmetyki naturalne - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-02, 08:36   #2461
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wiemi najgorsze przy tych syfiastych kosmetykach dla maleństwa jest teks"wszystko dla dobra dziecka"

Nam w szpitalach jak się rodzi dzieci od razu polecają albo jonsona albo inną firmę,a moja koleżanka teraz rodziła dzieciaczka i w tym szpitalu w którym urodziła lekarz wręcz zabronił kupowania tych "wspaniałych"reklamowanyc h kosmetyków i polecił chyba laverelub coś innego dobrego.

Jak ja Cię rozumiem

Co Ty nie powiesz
a ja sama stosuję kosmetyki dla dzieci. Miałam oliwkę z Logony dla dzieci. Zapach mnie powala. Teraz chce sobie kupić płyn do kapieli też z Logony z serii KIDS. Szukałam dla dorosłych płynów do kapieli ale nic nie znalazłam. Może coś polecicie?

Zaraz na wątku o zbiorach dodam zdjęcie z moimi najnowszymi zakupami
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:00   #2462
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Jak słyszę takie rewelacyjne opinie to nie mogę nie spróbować tego olejku z drzewa herbacianego Choć już go kiedyś tak stosowałam i pamiętam, że był dość mocny, raz zrobiłam sobie nim "małą" krzywdę i wtedy zrezygnowałam z niego ale teraz jest już mądrzejsza więc spróbuje Ale Wasz też tak mocno pachnie? Jejku, to na prawdę bardzo delikatny musi być ten micel z argile provence, skoro nie podrażnia Twoich oczu z soczewkami Super Dzięki anula za podpowiedź
Dla mnie olejek z drzewa herbacianego pachnie... pastą do butów!!
Pomału przyzwyczajam sie do tego zapachu, ale na początku normalnie nie mogłam!
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Caameroon, nie mialam za wiele naturalnych miceli, wiem, że ten AA Eco jest super, nawilża, gorzej ze zmyciem tuszu do rzęs, a polecam te które wymienilam, bo slyszalam, że są dobre. O tej logonie także. Coslys mialam próbkę od Klolci i bardzo fajnie się spisal, ale dość intensywnie pachnie i olejkami i niestety alkoholem, Klolcia mówila, że ją podraznil, u mnie natomiast nic takiego się nie dzialo. Myślę ze warto wypróbowac Logonę lub AA Eco. Argile provence nie wiem, ale on jest w moich zakupowych planach. A teraz czekam na przesylkę wody micelarnej Born to bio, ona jest niby dla dzieci, ale kupilam z myślą o sobie. Cena przystępna.

Poelcam takze toniki, teraz używam aubrey organcis i polecam Ci ten do cery wrazliwej, jako jedyny od tego producenta nie ma alkoholu w skladzie. Jest boski, no ale logona czy inne tez maja ciekawe toniki.

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość


Oo to ciekawe jak się u Ciebie sprawdzi ta woda micelarna z Born to bio.. Chyba jednak najbardziej przekonuje mnie Argile provence albo Logona (ją jedyną mogłabym kupić stacjonarnie) bo wolałabym żeby micel nie pachniał zbyt intensywnie, dlatego dzięki za podpowiedź.. Jeśli kupisz AP przede mną to chętnie poznam Twoją opinię na jego temat

Niestety za tonikami moja skóra raczej nie przepada.. każdy mnie choć trochę podrażniał i skóra wyglądała nieświeżo, nawet po hydrolacie z aloesu (choć dam mu jeszcze jedną szanse). Hm, innych naturalnych jeszcze nie próbowałam.. najlepiej jest przetestować malutkie opakowanie, tak jak Ty to zrobiłaś z aubrey organcis Wtedy wszystko się wie
Micel Argile Provence tez intensywnie pachnie! Jak na mój nos , ale to zapach hydrolatu z róży damasceńskiej jest (hydrolat z damasceńskiej jako drugi w składzie). Przyznam, że zapach hydrolat z róży damasceńskiej nie odpowiadał mi, chcoiaż wiele osób bardzo go lubi, ale zaczął mi sie podobac własnie dzięki micelowi

Ja tak samo jak Czarodzielnica uwielbiam hydrolat oczarowy - bosko pachnie

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Korah ja tez mocno ciekawa stosowania micela born to bio - sama sie na niego czaiłam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:24   #2463
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ty to potrafisz zrozpaczoną naprowadzić na właściwą drogę.

Ale ale.. glinkę białą mam, mam w postaci maseczki aceroli! Stosuje ja systematycznie 2x w tygodniu.....
Spójrzcie. http://www.aubreyorganics.com.pl/kre...8-ml-p967.html bogactwo.

Co do mojej twarzy... Czy błoto wystarczyłoby?... jejuuu.. może tymczasem jakieś domowe sposoby? Muszę opuścić n kilka dni na pewno olejek z pestek malin bo wszelkie zapychanie to katastrofą by się skończyło w tym wypadku... i oczywiście zminimalizować ilośc kremu rankiem [a na noc zupełnie dzis nic nie klade]

Siedzę niczym trędowata z czterama okropnymi białymi punktami - sudokrem.
Ps. nie spodziewalam sie takiej ceny maski z błota martwego...
Mam to mleczko aubrey, gorąco polecam, jest świetne, a wyprzedaż 'wypas', sama z niej skorzystalam
Maseczka Aceroli spokojnie zastąpi inne glinki, a blotka poszukaj w google, może gdzieś znajdziesz taniej, zwróć jednak uwagę aby bylo to bloto 100%. Tylko się nie wystrasz bo ono bardzo brudzi Ale pięknie goi, jako maseczka oczyszczająca jest świetne, ja używam też do mycia, oczywiście po zmyciu trzeba jeszcze czymś umyć buzię, np olejkiem BU, lub mydlem, blotko nadaje się też do robienia mikstur, mieszania z olejami, glinkami, żelami do mycia itp.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wiemi najgorsze przy tych syfiastych kosmetykach dla maleństwa jest teks"wszystko dla dobra dziecka"

Nam w szpitalach jak się rodzi dzieci od razu polecają albo jonsona albo inną firmę,a moja koleżanka teraz rodziła dzieciaczka i w tym szpitalu w którym urodziła lekarz wręcz zabronił kupowania tych "wspaniałych"reklamowanyc h kosmetyków i polecił chyba laverelub coś innego dobrego.
Ooo, to już jakiś postęp, chociaż jeden mądrzejrzy lekarz.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Korah ja tez mocno ciekawa stosowania micela born to bio - sama sie na niego czaiłam
Jak tylko przetestuję, to dam znać co i jak
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:28   #2464
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja jeszcze muszę sobie jakiś dobry peeling kupić i sama nie wiem co wybrać.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 09:51   #2465
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Kosmetyki naturalne

witam, jestem zupełnie nowa na forum i w temacie. pierwszym krokiem było, wykluczenie kosmetyków testowanych na zwierzetach, teraz pora na nastepny, niesmiało zaczynam poszukiwanie kosmetyków naturalnych i naturalnej pielegnacji. niestety, nie wszystkie kosmetyki opisane jako naturalne i ekologiczne, są nimi w rzeczywistości jak to jest z Tołpa naturalne czy nie? macie może na ten temat jakies wiadomosci. i wogóle od czego zacząc zmiany?
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 10:06   #2466
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam to mleczko aubrey, gorąco polecam, jest świetne, a wyprzedaż 'wypas', sama z niej skorzystalam
Maseczka Aceroli spokojnie zastąpi inne glinki, a blotka poszukaj w google, może gdzieś znajdziesz taniej, zwróć jednak uwagę aby bylo to bloto 100%. Tylko się nie wystrasz bo ono bardzo brudzi Ale pięknie goi, jako maseczka oczyszczająca jest świetne, ja używam też do mycia, oczywiście po zmyciu trzeba jeszcze czymś umyć buzię, np olejkiem BU, lub mydlem, blotko nadaje się też do robienia mikstur, mieszania z olejami, glinkami, żelami do mycia itp.
Jaka szkoda, ze na zsk.pl nie ma błotka, zamawiałabym inoroz
Poluję na olejek z rzewa herbacianego również i tak się zastanawiam.. Korah, powiedz swoim okiem dobrym, czy warto dać 17zł za Oriflame https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nu.html&next=1 .. wydaje mi się, że tak, jak najbardziej bo ta firma jest wg mnie naprawdę sprawdzona, w aptece będę miała 2x taniej ale czysty olej, a tutaj jest dodatek rozmarynu. W sumie to na 100% go wezmę.

Acerola jest świetna, popieram. Właśnie mam ją na buzi

W dalszym ciągu rozkminiam sprawę micelów. Czy natrafię na jakieś w rossmanie/naturze/wispolu/stokrotce, czyli w sklepach nie-on-line? Jeszcze nie zauważyłam niestety. Jeśli ich nie będzie to nic, zrobię większą listę pt. wish-natura i skorzystam z internetowego sklepu
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 10:06   #2467
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wiemi najgorsze przy tych syfiastych kosmetykach dla maleństwa jest teks"wszystko dla dobra dziecka"

Nam w szpitalach jak się rodzi dzieci od razu polecają albo jonsona albo inną firmę,a moja koleżanka teraz rodziła dzieciaczka i w tym szpitalu w którym urodziła lekarz wręcz zabronił kupowania tych "wspaniałych"reklamowanyc h kosmetyków i polecił chyba laverelub coś innego dobrego.
Szok!
Może wreszcie się coś ruszy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 10:08   #2468
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja jeszcze muszę sobie jakiś dobry peeling kupić i sama nie wiem co wybrać.
No, kochana, nie jesteś sama
Ja już od 3 miesięcy żadnego peelingu nie miałam na buzi, nie licząc miodu+mleka+soli.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 10:35   #2469
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość


Mydlo z glinka albo sea salt-mi pomaga
Dzięki! Moja pielęgnacja tak starannie ułożona i skuteczna, niestety nie sprawdza się w upały. Ale już ją trochę zmodyfikowałam i jest lepiej.

Zwracam też honor kremom AA, dostałam w perfumerii próbki, są super, niebawem kupię . Idealne na lato.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:46   #2470
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
seige dostalas moze balma ode mnie?
Dostałam, dostałam Dzięki wielkie raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Również stosuję olejek herbaiany na całą brodę, doskonale sprawuje się jako antybakteryjna broń.
Widzę, że toczy się dyskusja o micelach - od kiedy odkryłam hydrolaty, to mnie zupełnie nie interesują. Zużywam już kolejną buteleczkę oczaru.
Oooo, to hydrolaty mogą służyć do demakijażu? Byłam przekonana, że to bardziej toniki. Mam oczarowy, mogę go używać zamiast micela?

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wiemi najgorsze przy tych syfiastych kosmetykach dla maleństwa jest teks"wszystko dla dobra dziecka"

Nam w szpitalach jak się rodzi dzieci od razu polecają albo jonsona albo inną firmę,a moja koleżanka teraz rodziła dzieciaczka i w tym szpitalu w którym urodziła lekarz wręcz zabronił kupowania tych "wspaniałych"reklamowanyc h kosmetyków i polecił chyba laverelub coś innego dobrego.
Boshhh, ja dostałam dwa lata temu taki wielki karton sponsorowany przez Johnsona z różnymi próbkami itp. Za totalną darmochę w szpitalu rozdają takie rzeczy

Podzielę się z Wami moim ostatnim zachwytem nad żelem hialuronowym. Stosuję na włosy jako odżywkę bez spłukiwania i jestem po prostu oczarowana! Coś wspaniałego - włosy są po nim błyszczące, mięciutkie, takie do miziania, ach! Nie wiem kto mi go polecił, ale jestem niesamowicie wdzięczna! Jego jedynym minusem jest mała pojemność (na BU w zestawie z alantoiną i wit. B5), ale stosując oszczędnie pewnie starczy na jakiś miesiąc, półtora.
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:48   #2471
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
witam, jestem zupełnie nowa na forum i w temacie. pierwszym krokiem było, wykluczenie kosmetyków testowanych na zwierzetach, teraz pora na nastepny, niesmiało zaczynam poszukiwanie kosmetyków naturalnych i naturalnej pielegnacji. niestety, nie wszystkie kosmetyki opisane jako naturalne i ekologiczne, są nimi w rzeczywistości jak to jest z Tołpa naturalne czy nie? macie może na ten temat jakies wiadomosci. i wogóle od czego zacząc zmiany?
Z Tolpy godna uwagi jest nowa seria spa do ciala, w takich czarnych opakowaniach, dostepna już w rossie, poza tym ta marka nie ma nic wspólnego z naturalnością.
Warto odwiedzić takie sklepy internetowe, jak biolander, kosmetyki natury, aubreyorganics, ekodrogeria. W aptekach poszperaj za Dr Scheller, Hauschka, Sylveco, za seriami eko polskich marek takimi jak flos lek beEco, AA Eco, Ava ecolinea. Rossmann ma serię Alterra, przystępna cenowo, polecam odżywki do wlosów i balsamy do ciala oraz żele i peelingi do ciala z tej serii. Produkty do twarzy Alterra są godne uwagi, ale nie zadowolą każdego.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Jaka szkoda, ze na zsk.pl nie ma błotka, zamawiałabym inoroz
Poluję na olejek z rzewa herbacianego również i tak się zastanawiam.. Korah, powiedz swoim okiem dobrym, czy warto dać 17zł za Oriflame https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nu.html&next=1 .. wydaje mi się, że tak, jak najbardziej bo ta firma jest wg mnie naprawdę sprawdzona, w aptece będę miała 2x taniej ale czysty olej, a tutaj jest dodatek rozmarynu. W sumie to na 100% go wezmę.

Acerola jest świetna, popieram. Właśnie mam ją na buzi

W dalszym ciągu rozkminiam sprawę micelów. Czy natrafię na jakieś w rossmanie/naturze/wispolu/stokrotce, czyli w sklepach nie-on-line? Jeszcze nie zauważyłam niestety. Jeśli ich nie będzie to nic, zrobię większą listę pt. wish-natura i skorzystam z internetowego sklepu
Olejek z drzewa herbacianego najlepiej firmy Kej kupisz lub zamówisz w najblizszej aptece. Oriflejmów nie kupuj, to nie jest czysty olejek, ma jakieś dodatki, jest slabszy w dzialaniu, droższy, nie warto. Wlasnie czysty olejek jest najwartościowszy.

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki! Moja pielęgnacja tak starannie ułożona i skuteczna, niestety nie sprawdza się w upały. Ale już ją trochę zmodyfikowałam i jest lepiej.

Zwracam też honor kremom AA, dostałam w perfumerii próbki, są super, niebawem kupię . Idealne na lato.

Dostalaś próbki AA Eco kremów?????? Mozesz napisać coś więcej, który wypadl najlepiej i dlaczego?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 12:21   #2472
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość

Oooo, to hydrolaty mogą służyć do demakijażu? Byłam przekonana, że to bardziej toniki. Mam oczarowy, mogę go używać zamiast micela?


Podzielę się z Wami moim ostatnim zachwytem nad żelem hialuronowym. Stosuję na włosy jako odżywkę bez spłukiwania i jestem po prostu oczarowana! Coś wspaniałego - włosy są po nim błyszczące, mięciutkie, takie do miziania, ach! Nie wiem kto mi go polecił, ale jestem niesamowicie wdzięczna! Jego jedynym minusem jest mała pojemność (na BU w zestawie z alantoiną i wit. B5), ale stosując oszczędnie pewnie starczy na jakiś miesiąc, półtora.
Ja hydrolatów używam wyłącznie zamiast toniku.
Przypomniałaś mi, że mam w lodówce roślinny żel hialuronowy ! Na włosy mówisz...

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Musiałyscie mi przypominać o olejach, hydrolatach, glinkach No musiałyście?
Przez Was zajrzałam na bardzo dawno nie odwiedzana stronę ZSK i ślinię się do:
-peelingu porzeczkowego
-peelingu ze skały wulkanicznej
-skwalanu (to już dawno chcę mieć!)
-bazy do maseczek peel-off
Korah, maja tam też olej kokosowy virgin white - organiczny
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 13:59   #2473
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Przez ten watek to mi sie lista kosmetykow do kupienia zwieksza(chyba przestane byc minimalistka)
Przestań być przestań, bo Ty i Sekretny mnie wpędzacie w poczucie winy, że mam tyle kosmetyków, a Wy jesteście minimalistki
Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Dostałam, dostałam Dzięki wielkie raz jeszcze


Oooo, to hydrolaty mogą służyć do demakijażu? Byłam przekonana, że to bardziej toniki. Mam oczarowy, mogę go używać zamiast micela?


Boshhh, ja dostałam dwa lata temu taki wielki karton sponsorowany przez Johnsona z różnymi próbkami itp. Za totalną darmochę w szpitalu rozdają takie rzeczy

Podzielę się z Wami moim ostatnim zachwytem nad żelem hialuronowym. Stosuję na włosy jako odżywkę bez spłukiwania i jestem po prostu oczarowana! Coś wspaniałego - włosy są po nim błyszczące, mięciutkie, takie do miziania, ach! Nie wiem kto mi go polecił, ale jestem niesamowicie wdzięczna! Jego jedynym minusem jest mała pojemność (na BU w zestawie z alantoiną i wit. B5), ale stosując oszczędnie pewnie starczy na jakiś miesiąc, półtora.
Nie chwaląc się, jam to uczyniła
Cieszę się, że Ci przypasował
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 14:33   #2474
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dla mnie olejek z drzewa herbacianego pachnie... pastą do butów!!
Pomału przyzwyczajam sie do tego zapachu, ale na początku normalnie nie mogłam!


Micel Argile Provence tez intensywnie pachnie! Jak na mój nos , ale to zapach hydrolatu z róży damasceńskiej jest (hydrolat z damasceńskiej jako drugi w składzie). Przyznam, że zapach hydrolat z róży damasceńskiej nie odpowiadał mi, chcoiaż wiele osób bardzo go lubi, ale zaczął mi sie podobac własnie dzięki micelowi

Ja tak samo jak Czarodzielnica uwielbiam hydrolat oczarowy - bosko pachnie

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Korah ja tez mocno ciekawa stosowania micela born to bio - sama sie na niego czaiłam
Haha anula Właśnie sobie coś przypomniałam.. Kiedyś wysmarowałam się olejkiem z drzewa herbacianego, siadam sobie obok członków rodzinki.. a za chwile mama.. patrzy na mnie, po reszcie, patrzy po nogach domowników z miną totalnie zdezorientowanego człowieka i pyta: co tu tak strasznie śmierdzi pastą do podłogi?? Mój odzew: aa to ja

Hm.. nie wiem jak pachnie róża damasceńska ale i tak mnie nie zniechęciłaś

Ale wychwalacie ten hydrolat oczarowy.. nie będę się mogła powstrzymać, żeby go nie przetestować

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ooo, to już jakiś postęp, chociaż jeden mądrzejrzy lekarz.


Jak tylko przetestuję, to dam znać co i jak
Aż w szoku jestem, szkoda, że tak mało jest jeszcze takich lekarzy ale może małymi kroczkami do czegoś dojdziemy. Przerażają mnie tylko dermatolodzy, którzy namiętnie polecają i przepisują kosmetyki firm, z którymi mają bardzo dobre układy i których ulotki o każdym produkcie wystawione są stosami przed gabinetem.. A może by tak trochę natury?

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
witam, jestem zupełnie nowa na forum i w temacie. pierwszym krokiem było, wykluczenie kosmetyków testowanych na zwierzetach, teraz pora na nastepny, niesmiało zaczynam poszukiwanie kosmetyków naturalnych i naturalnej pielegnacji. niestety, nie wszystkie kosmetyki opisane jako naturalne i ekologiczne, są nimi w rzeczywistości jak to jest z Tołpa naturalne czy nie? macie może na ten temat jakies wiadomosci. i wogóle od czego zacząc zmiany?
Witam Koleżanke Ciesze się, że poznaje kolejną osobę, która przerzuciła się na kosmetyki nietestowane na zwierzętach Tutaj na wątku wszystkiego się dowiesz Niestety nie wszystkie kosmetyki promowane jako naturalne nimi w 100% są (sama się o tym przekonałam) dlatego na początku warto zaufać niektórym pewnym firmą, no i w razie jakichkolwiek wątpliwości pytać nas Początki są trudne ale waaarto!

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Olejek z drzewa herbacianego najlepiej firmy Kej kupisz lub zamówisz w najblizszej aptece. Oriflejmów nie kupuj, to nie jest czysty olejek, ma jakieś dodatki, jest slabszy w dzialaniu, droższy, nie warto. Wlasnie czysty olejek jest najwartościowszy.
Dzięki Korah za podpowiedź Kolejny raz Musze sobie dzisiaj zamówić olejek tej firmy w aptece i zacząć używać
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 14:37   #2475
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z Tolpy godna uwagi jest nowa seria spa do ciala, w takich czarnych opakowaniach, dostepna już w rossie, poza tym ta marka nie ma nic wspólnego z naturalnością.
Warto odwiedzić takie sklepy internetowe, jak biolander, kosmetyki natury, aubreyorganics, ekodrogeria. W aptekach poszperaj za Dr Scheller, Hauschka, Sylveco, za seriami eko polskich marek takimi jak flos lek beEco, AA Eco, Ava ecolinea. Rossmann ma serię Alterra, przystępna cenowo, polecam odżywki do wlosów i balsamy do ciala oraz żele i peelingi do ciala z tej serii. Produkty do twarzy Alterra są godne uwagi, ale nie zadowolą każdego.
a propo Tołpy, jak oceniacie ich serię do twarzy?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 14:56   #2476
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Haha anula Właśnie sobie coś przypomniałam.. Kiedyś wysmarowałam się olejkiem z drzewa herbacianego, siadam sobie obok członków rodzinki.. a za chwile mama.. patrzy na mnie, po reszcie, patrzy po nogach domowników z miną totalnie zdezorientowanego człowieka i pyta: co tu tak strasznie śmierdzi pastą do podłogi?? Mój odzew: aa to ja

Hm.. nie wiem jak pachnie róża damasceńska ale i tak mnie nie zniechęciłaś

Ale wychwalacie ten hydrolat oczarowy.. nie będę się mogła powstrzymać, żeby go nie przetestować
Tak, to napewno był olejek z drzewa herbacianego
A ja naiwna kupując go mysłałam, że będzieł pachniał....herbatą:confu sed: no napewno nie posądzałam go o zapach pasty do podłogi, jak to trafnie ujęłaś!

Mam nadzieję, że micel będzie Ci tak dobrze słuzył jak mi, jeśli zdecydujesz sie oczywiście najego zakup. Róża damsceńska nie pachnie brzydko - w końcu to róża ja po prostu nie przepadałam za tym zapachem. Ale to się już zmieniło. Jednka hydrolat oczarowy pachnie ładniej (przynajmniej dla mnie)
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 15:11   #2477
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Kosmetyki naturalne

bede systematycznie przekopywać wizaz i nie tylko zeby zdobyc jakies podstawy w temacie. i pomyslec że wierzyłam zapewnieniom producentów, że naturalne, ekologiczne itd np yves rocher niby sama natura miała byc a tymczasem szkoda gadac...
flos lek tez na opakowaniu certyfikat natury( nie mówie o seri eco) a w środku sama chemia parabeny itd, to niesprawiedliwe że producent moze sobie napisac na opakowaniu że produkt jest naturalny i ekologiczny chociaz daleko mu do tego. No ale koniec biadolenia teraz wezme sie do tego z głowa chociaz troche mnie przeraza ilość tego wszystkiego...uff
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 15:28   #2478
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja hydrolatów używam wyłącznie zamiast toniku.
Przypomniałaś mi, że mam w lodówce roślinny żel hialuronowy ! Na włosy mówisz...

Korah, maja tam też olej kokosowy virgin white - organiczny
Hydrolat bardziej jako tonik się nada, nie oczyszcza, nie zawiera cząsteczek micelarnych.
Tak, wiem, że mają, ale drogo wychodzi, jak diabli


Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
a propo Tołpy, jak oceniacie ich serię do twarzy?
A którą serie masz na myśli, bo Tolpa chyba jeszcze naturalnej nie wprowadzila? A te co ma, to są takie jak wszystkie syntetyczne paści.

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
bede systematycznie przekopywać wizaz i nie tylko zeby zdobyc jakies podstawy w temacie. i pomyslec że wierzyłam zapewnieniom producentów, że naturalne, ekologiczne itd np yves rocher niby sama natura miała byc a tymczasem szkoda gadac...
flos lek tez na opakowaniu certyfikat natury( nie mówie o seri eco) a w środku sama chemia parabeny itd, to niesprawiedliwe że producent moze sobie napisac na opakowaniu że produkt jest naturalny i ekologiczny chociaz daleko mu do tego. No ale koniec biadolenia teraz wezme sie do tego z głowa chociaz troche mnie przeraza ilość tego wszystkiego...uff

Z czasem zalapiesz bakcyla i będziesz zorientowana w temacie, bez obaw, ale trzeba sporo przekopać, żeby się dowiedzieć to i owo. Poelcam Ci ten watek przeczytać od deski do deski. Polecam także nas zdrugi wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=519783 Najwazniejsze, że chcesz zmienić strategię i wiesz już, co na czym stoi, ze tak powiem, bo niestety nie wszyscy są tacy bystrzy i wolą do końca życia placić producentom za pranie mózgu i trucie siebie i swoich dzieci.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 15:32   #2479
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Tak, to napewno był olejek z drzewa herbacianego
A ja naiwna kupując go mysłałam, że będzieł pachniał....herbatą:confu sed: no napewno nie posądzałam go o zapach pasty do podłogi, jak to trafnie ujęłaś!

Mam nadzieję, że micel będzie Ci tak dobrze słuzył jak mi, jeśli zdecydujesz sie oczywiście najego zakup. Róża damsceńska nie pachnie brzydko - w końcu to róża ja po prostu nie przepadałam za tym zapachem. Ale to się już zmieniło. Jednka hydrolat oczarowy pachnie ładniej (przynajmniej dla mnie)
Noo właśnie, ja też nigdy nie posądzałabym olejku z drzewa herbacianego o taki potworny zapach Ale czego się nie robi dla urody Trzeba jakoś przeżyć, jak Ty się już przyzwyczaiłaś to może i ja dam rade

Myślę, że się skusze na ten micel od Agrile, mogłabym sobie go zamówić razem z mydełkami, które już podpatruje na biolanderze Znowu czeka mnie bankructwo Szkoda, że hydrolatu oczarowego nie można tam od razu zamówić Byłoby wszystko w komplecie A ten hydrolat nadawałby się do skóry suchej? Czy bardzo wysusza?
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 15:55   #2480
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Noo właśnie, ja też nigdy nie posądzałabym olejku z drzewa herbacianego o taki potworny zapach Ale czego się nie robi dla urody Trzeba jakoś przeżyć, jak Ty się już przyzwyczaiłaś to może i ja dam rade

Myślę, że się skusze na ten micel od Agrile, mogłabym sobie go zamówić razem z mydełkami, które już podpatruje na biolanderze Znowu czeka mnie bankructwo Szkoda, że hydrolatu oczarowego nie można tam od razu zamówić Byłoby wszystko w komplecie A ten hydrolat nadawałby się do skóry suchej? Czy bardzo wysusza?
Wiem, że mój pogląd jest niepopularny ale ja mam mega tłusta skórę i hydrolat oczarowy mnie bardzo ściągał . Także nie wszystkim służy
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 16:10   #2481
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wiem, że mój pogląd jest niepopularny ale ja mam mega tłusta skórę i hydrolat oczarowy mnie bardzo ściągał . Także nie wszystkim służy
kotwilka ja zawsze bardzo chętnie słucham Twoich spostrzeżeń I dzięki, że to napisałaś bo dałaś mi troszkę do myślenia.. Będę się musiała w takim razie jeszcze nad tym hydrolatem zastanowić.. Jak widać nie ma produktu idealnego dla wszystkich
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 16:29   #2482
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
.






Dostalaś próbki AA Eco kremów?????? Mozesz napisać coś więcej, który wypadl najlepiej i dlaczego?

Ja mam śliwkowy,ale jeszcze leży na swoją kolej,więc nic powiedzieć jeszcze nie mogę.
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wiem, że mój pogląd jest niepopularny ale ja mam mega tłusta skórę i hydrolat oczarowy mnie bardzo ściągał . Także nie wszystkim służy
Ja też dodam opinię na temat hydrolatu oczarowego.Mam cerę mieszaną i w ogóle mnie nie ściągał
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 16:40   #2483
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja też dodam opinię na temat hydrolatu oczarowego.Mam cerę mieszaną i w ogóle mnie nie ściągał
No to już wszystko wiem Jednak trzeba samemu przetestować
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 16:45   #2484
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
No to już wszystko wiem Jednak trzeba samemu przetestować

Do mnie lecą dwa nowe toniki i z tego powodu oddałam dzisiaj siostrze hydrolat oczarowy i sama ciekawa jestem jaka będzie jej opinia.
Tyle tylko,że jak to mówi Wachlarzykmloda miesza"dobro ze złem"więc kij z taką opinią
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 16:51   #2485
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

A co z Lawendową Farmą? Mentha (o ile się nie mylę) miała e-maila pisać?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 17:06   #2486
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Byłam w Rossmanie przed chwilą, jest promocja na Babydream seria dla mam (lotion i olejek przeciw rozstępom).

Obejrzałam dokładnie drugi raz tę nową serię Eco Spa Tołpy i gucio nie eco, propylene glycol, butylene glycol, EDTA w składach. I mało natury w tym eko, raczej standardowe emolienty/emulgatory.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 18:00   #2487
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

od razu napisze ze micel od Argile szczypal mnie w oczy i tusz zmywal dosc sredniawo
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 18:11   #2488
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

A mnie Biolander drażni;/mieli dzisiaj mieć dla mnie tą glinkę,a nawet żadnego info czy paczkę wysłali czy nie;/
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 18:36   #2489
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Noo właśnie, ja też nigdy nie posądzałabym olejku z drzewa herbacianego o taki potworny zapach Ale czego się nie robi dla urody Trzeba jakoś przeżyć, jak Ty się już przyzwyczaiłaś to może i ja dam rade

Myślę, że się skusze na ten micel od Agrile, mogłabym sobie go zamówić razem z mydełkami, które już podpatruje na biolanderze Znowu czeka mnie bankructwo Szkoda, że hydrolatu oczarowego nie można tam od razu zamówić Byłoby wszystko w komplecie A ten hydrolat nadawałby się do skóry suchej? Czy bardzo wysusza?
A na które mydełka się czaisz??
Hydrolat oczarowy jest w biolanderze http://biolander.com/produkty/katego...mamelis-200ml/
więc jeśli Cię cena nie odstraszy...

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
od razu napisze ze micel od Argile szczypal mnie w oczy i tusz zmywal dosc sredniawo
A widzisz. A ja tak go lubię i tak świetnie mi tusz zmywa....Wprawdzie nie używam wodoodpornych, o czym juz pisałam, ale z moimi radzi sobie b.dobrze.
I bądź tu człowieku mądry....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 18:50   #2490
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wiem, że mój pogląd jest niepopularny ale ja mam mega tłusta skórę i hydrolat oczarowy mnie bardzo ściągał . Także nie wszystkim służy
Uwielbiam niepopularne poglądy, sama się czasem dziwie, jak czytam same pochwaly o jakims kosmetyku, który dla mnie jest istną porażką, tak jest np w przypadku peelingu morelowego st.ives.

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Byłam w Rossmanie przed chwilą, jest promocja na Babydream seria dla mam (lotion i olejek przeciw rozstępom).

Obejrzałam dokładnie drugi raz tę nową serię Eco Spa Tołpy i gucio nie eco, propylene glycol, butylene glycol, EDTA w składach. I mało natury w tym eko, raczej standardowe emolienty/emulgatory.
No tak podejrzewalam, a w gazetce 'skarb' pisalo, że nie zawierają silikonów, konserwantów, parafiny, pegów, syntetycznych zapachów itp. Prawie się napalilam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.