Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-15, 22:38   #2641
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Chyba jesteśmy siostrami


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem za nowym wątkiem Pewnie nie będzie się jakoś wielce prężnie rozwijał, bo jednak większość jedzie na półproduktach, a jak ktoś nawet testuje gotowce, to i tak ginie to gdzieś w czeluściach wątków o samorobnych kwasach.
Najwyżej same będziemy sobie podbijać, żartuję Samoróbki są teraz bardzo w modzie, więc i opinii o gotowcach mało, ale może coś ruszy, ktoś się pochwali, zobaczymy Swoją drogą nawet za czasów świetności wspominanego przeze mnie tak często LU, gdzie tworzono najróżniejsze specyfiki i obdzierano kwasami się do żywego mięsa, gros osób i tak zaopatrywało się w lekkie gotowce kwasowe, chociażby kosmetyki Paula's choice. Coś musi być na rzeczy

Czy ktoś się podejmie sformułowania nowego wątku, bo ja jakoś nie mam ręki do tworzenia popularnych wątków

Tymczasem zabieram się za domowe rozjaśnianie włosów i zaskórników, żeby nie było, że już całkowicie porzuciłam biochemiczne eksperymenty
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 07:39   #2642
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja uskuteczniam tę modę od roku




Ten duet nie jest dla mnie, raczej właśnie dla osób z przebarwieniami.



Jestem za nowym wątkiem Pewnie nie będzie się jakoś wielce prężnie rozwijał, bo jednak większość jedzie na półproduktach, a jak ktoś nawet testuje gotowce, to i tak ginie to gdzieś w czeluściach wątków o samorobnych kwasach.




Najpopularniejsze jest na pewno Glyco-A oraz GlycoLique i Le'Maadr (to chyba podróba Glyco-A). Glyco ma nawet swój wątek. Ale przydałoby się trochę więcej informacji o innych produktach tego typu.
glyco a jest dostępny w sklepie, to nie jest profesjonalny preparat; miałam, owszem złuszcza i tyle; można zrobić tonik z 12% glikolem i nie nazwiemy go profesjonalnym; skoro tak to serum korygujące Bielendy też można zaliczyć a peelingi Iwostinu też;
jakby miały z 20% kwasu to zaliczyłabym je do profesjonalnych
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 08:05   #2643
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
glyco a jest dostępny w sklepie, to nie jest profesjonalny preparat; miałam, owszem złuszcza i tyle; można zrobić tonik z 12% glikolem i nie nazwiemy go profesjonalnym; skoro tak to serum korygujące Bielendy też można zaliczyć a peelingi Iwostinu też;
jakby miały z 20% kwasu to zaliczyłabym je do profesjonalnych
Nie wiem, może masz rację
Trzeba by określić co ma w tym wątku być, żeby to nie było dublowanie już istniejących wątków o Glyco czy kwasie azaleinowym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 09:34   #2644
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A może...?

Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Bo tak naprawdę sporo kosmetyków się zdubluje - Effaclary, Avenki, Pharmacerisy.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:16   #2645
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A może...?

Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu

Bo tak naprawdę sporo kosmetyków się zdubluje - Effaclary, Avenki, Pharmacerisy.
dobry tytuł
Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu
trudno na kazdy produkt zakładac forum, jestem za porządkiem
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:25   #2646
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przypuszczam, że po prostu są to informacje niedostępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Kosmetyczki mają pewnie jakieś szkolenia itp.

Znalazłam jeszcze tonik z 5% salicyla Forever Young (125 ml/ok. 50 zł) i peelingi do użytku domowego (10%, 15%, 20%). Nie wiem co to za firma.
http://www.forever-young.pl/20-kwas-...30ml-167-p.asp
To chyba jakaś telepatia, bo dziś pytałam o niego w wątku ogólnym o peelingach kwasowych A przysięgam, że tu nie zaglądałam!

Pisałam dziś do producenta Forever Young, odpowiedź wstawiałam TUTAJ Do Bielendy też napisałam (jakie jest stężenie poszczególnych kwasów), ale jeszcze brak odpowiedzi
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:41   #2647
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
dobry tytuł
Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu
trudno na kazdy produkt zakładac forum, jestem za porządkiem

Zaczekam na akceptację reszty dziewczyn i mogę założyć wątek
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-16, 12:01   #2648
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Zaczekam na akceptację reszty dziewczyn i mogę założyć wątek
oczywiscie, że tak..tytuł może sie zmienic jeszcze
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 12:56   #2649
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
dobry tytuł
Produkty z kwasami dostępne na rynku - nasze wrażenia po stosowaniu
trudno na kazdy produkt zakładac forum, jestem za porządkiem
Trudno wymyślić coś lepszego, chociaż trochę mam obawy, że będą się dublowały informacje o tym, co już jest (chociaż to też zależy od popularności wątku, jak coś najczęściej wisi na pierwszej stronie, to tam większość osób wchodzi, bo dalej się nie chce szukać).
Ewentualnie w pierwszym poście napisać wołami, że wątek jest stworzony z myślą o osobach, które są zainteresowane gotowymi produktami z wyższym stężeniem kwasów, także profesjonalnymi. Bo ja nie chcę znowu czytać o Effaclarze
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 14:32   #2650
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trudno wymyślić coś lepszego, chociaż trochę mam obawy, że będą się dublowały informacje o tym, co już jest (chociaż to też zależy od popularności wątku, jak coś najczęściej wisi na pierwszej stronie, to tam większość osób wchodzi, bo dalej się nie chce szukać).
Ewentualnie w pierwszym poście napisać wołami, że wątek jest stworzony z myślą o osobach, które są zainteresowane gotowymi produktami z wyższym stężeniem kwasów, także profesjonalnymi. Bo ja nie chcę znowu czytać o Effaclarze
Tez właśnie o to mi chodzi, żeby na wstępie wszystko napisać, bo tytuł i tak nie odda sensu
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 15:40   #2651
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

W piątek wieczorem robiłam 15% na spirytusie i dzisiaj już ładne łuszczenie, skóra odchodzi płatami.
Ale wyglądałam/jeszcze wyglądam strasznie - wierzchnia warstwa skóry zrobiła się bardzo napięta i pomarszczona, wyglądałam jak stara babcia ale dziś już wszystko ładnie się łuszczy, a pod spodem gładziutka skóra, blizny zanikowe delikatnie się spłyciły, po kilku seriach powinny zniknąć zupełnie
Także póki co 15% jest dla mnie optymalny.

Na szczęście akurat siedzę w domu, bo nie wyobrażam sobie z taką pomarszczoną skórą iść do pracy
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-16, 18:20   #2652
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trudno wymyślić coś lepszego, chociaż trochę mam obawy, że będą się dublowały informacje o tym, co już jest (chociaż to też zależy od popularności wątku, jak coś najczęściej wisi na pierwszej stronie, to tam większość osób wchodzi, bo dalej się nie chce szukać).
Ewentualnie w pierwszym poście napisać wołami, że wątek jest stworzony z myślą o osobach, które są zainteresowane gotowymi produktami z wyższym stężeniem kwasów, także profesjonalnymi. Bo ja nie chcę znowu czytać o Effaclarze
No właśnie tylko co znaczy to wyższe stężenie kwasów? Dla mnie to np. 25 % kwasu salicylowego, a wcale nie pogardziłabym jakimś gotowcem z 5%. Albo wspomniane Glyco-A, nie znam się na stężeniach kwasów AHA, nie wiem czy 12% to mało czy dużo, ale ostatnio pojawiło się sporo pozytywów o podobnym produkcie - GlycoLique. O Effaclarze mam podobne zdanie, jednak pasowałoby jakoś rozgraniczyć o czy można pisać a o czym nie.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-02-16 o 18:21
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 18:56   #2653
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mam salicyla naprawdę dość Ponieważ mam parę dni wolnego, to postanowiłam zwiększyć częstotliwość peelingów. Wczoraj zrobiłam sobie porcję 5 ml na 2 dni. Nałożyłam pół, resztę wlałam do buteleczki po wódce. Dziś chciałam to co zostało zużyć, więc musiałam podgrzać. Ale zawiesina była bardzo nierówna i w trakcie podgrzewania zamiast kwas się rozpuścić, to alkohol po prostu odparował i zostały igiełki w filiżance

Za jakiś miesiąc powinnam być w Polsce i teraz się zastanawiam, czy przez ten czas odpuścić sobie kwasy czy może kupić tu na miejscu jakiś gotowiec. Jak na razie znalazłam tylko Lieraca Prescription, w tej serii są lotion i żel-koncentrat. Oba mają po 10% kwasów łącznie, najwięcej mlekowego, trochę glikola i standardowo 2% salicyla. Lotion jest na denacie, żel bez alkoholu.



Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
No właśnie tylko co znaczy to wyższe stężenie kwasów? Dla mnie to np. 25 % kwasu salicylowego, a wcale nie pogardziłabym jakimś gotowcem z 5%. Albo wspomniane Glyco-A, nie znam się na stężeniach kwasów AHA, nie wiem czy 12% to mało czy dużo, ale ostatnio pojawiło się sporo pozytywów o podobnym produkcie - GlycoLique. O Effaclarze mam podobne zdanie, jednak pasowałoby jakoś rozgraniczyć o czy można pisać a o czym nie.
Może wystarczyłoby napisać, że w tym wątku nie piszemy o: TriAcnealu, Effaclarze, Skinorenie i dać linki do właściwych dla tych produktów wątków. I że mile widziane są propozycje i doświadczenia z produktami profesjonalnymi typu gotowe peelingi kwasowe oraz zestawy je uzupełniające (toniki przygotowujące, neutralizatory, maski łagodzące itp).

Zapaałko, i jak, zdecydowałaś się na ten Iwostin?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-02-16 o 18:58
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 19:42   #2654
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam salicyla naprawdę dość Ponieważ mam parę dni wolnego, to postanowiłam zwiększyć częstotliwość peelingów. Wczoraj zrobiłam sobie porcję 5 ml na 2 dni. Nałożyłam pół, resztę wlałam do buteleczki po wódce. Dziś chciałam to co zostało zużyć, więc musiałam podgrzać. Ale zawiesina była bardzo nierówna i w trakcie podgrzewania zamiast kwas się rozpuścić, to alkohol po prostu odparował i zostały igiełki w filiżance

Za jakiś miesiąc powinnam być w Polsce i teraz się zastanawiam, czy przez ten czas odpuścić sobie kwasy czy może kupić tu na miejscu jakiś gotowiec. Jak na razie znalazłam tylko Lieraca Prescription, w tej serii są lotion i żel-koncentrat. Oba mają po 10% kwasów łącznie, najwięcej mlekowego, trochę glikola i standardowo 2% salicyla. Lotion jest na denacie, żel bez alkoholu.





Może wystarczyłoby napisać, że w tym wątku nie piszemy o: TriAcnealu, Effaclarze, Skinorenie i dać linki do właściwych dla tych produktów wątków. I że mile widziane są propozycje i doświadczenia z produktami profesjonalnymi typu gotowe peelingi kwasowe oraz zestawy je uzupełniające (toniki przygotowujące, neutralizatory, maski łagodzące itp).

Zapaałko, i jak, zdecydowałaś się na ten Iwostin?
ja mam salicyla 100gr a zostało mi połowa i odstawiłam; zabawa z rozpuszczaniem mnie drażni; efektów większych nie widzę; pory sobie uporządkowałam:ekstraktem z jabłka, truskawki i sa mniejsze i czarnych kropek nie ma; spoko ale oczyszczone nie sa, w sumie nie da sie chyba oczyścić chemicznie tylko mechanicznie;
wracam do kwasu migdałowego jak tylko skończe glikol i mlekowy w toniku-zrobiłam słabe stężenie i stosuje codziennie; do tego acne derm i daje sobie miesiąc a potm napisze co to dało;
Lieraca Prescription i jego skład brzmi fajnie, taki zwyklak; sama znasz swoją cerę najlepiej; decyduj
nałożyłam acne derm na cała twarz i zero szczypania, zupełnie nic
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 22:53   #2655
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zapaałko, i jak, zdecydowałaś się na ten Iwostin?
Raczej tak Poczytałam o trochę o mlekowym, o tych wszystkich chropowatościach na skórze, na które dziewczyny narzekają i jak na tą chwilę przeszła mi na niego ochota. Kwas azelainowy zostawię sobie na lato, więc nie mam innych opcji poza glikolem. Mam jeszcze 2 peelingi salicylem przed sobą, szkoda mi się bawić 15%, więc myślę celować z największym łuszczeniem na weekend i zrobić 20 lub 23% (25% działało podejrzanie słabo), a do tego czasu może jeszcze wynajdziecie jeszcze jakiś ciekawy kosmetyk

Mam do Ciebie pytanie odnośnie Pharmacerisa, czy da radę przyklepać nim skórki czy raczej podbija ich widoczność?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 07:28   #2656
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mam do Ciebie pytanie odnośnie Pharmacerisa, czy da radę przyklepać nim skórki czy raczej podbija ich widoczność?
Nie bardzo przyklepuje To znaczy póki się człowiek nie przypudruje, to ich nie widać, ale ja z kolei nie wyobrażam sobie mojej twarzy bez pudru, świeciłabym chyba nawet w ciemności.

U mnie to właśnie matowienie jest czynnikiem, który ujawnia wszystkie skórki.Ostatnio przerzuciłam się głównie na bibułki matujące i jest trochę lepiej, ale nawet te bezpudrowe po przyłożeniu jakoś sprawiają, że widać więcej skórek. Idealnie byłoby u mnie po prostu położyć filtr i tak to zostawić, ale się nie da.
A z kolei bibułki zawsze zbierają trochę filtra, więc też niezbyt ta metoda tu pasuje

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-02-17 o 07:32
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 08:03   #2657
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Powracając na temat wątkowy zeznam, że po niedzielnym peelingu 20% na spirytusie wczoraj moim oczom ukazały się czyste jak łza pory na nosie , choć takie nie były od razu po peelingu. No i elegancko zeszła skóra, ale tylko przy samych skrzydełkach nosa. Być może moja facjata już ogorzała od tego zdzierania i nie reaguje na nic poza retinoidami, po nich łuszczy się nawet tydzień.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 10:07   #2658
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Powracając na temat wątkowy zeznam, że po niedzielnym peelingu 20% na spirytusie wczoraj moim oczom ukazały się czyste jak łza pory na nosie , choć takie nie były od razu po peelingu. No i elegancko zeszła skóra, ale tylko przy samych skrzydełkach nosa. Być może moja facjata już ogorzała od tego zdzierania i nie reaguje na nic poza retinoidami, po nich łuszczy się nawet tydzień.
te czyste pory to z zewnątrz, czy jak po czyszczeniu u kosmetyczki? nie bardzo chce mi sie wierzyć, ze salicyl oczyszcza od wewnątrz; z zewnątrz to ja mam czyste od 2 tygodni ale nie od niego.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 18:33   #2659
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie bardzo przyklepuje To znaczy póki się człowiek nie przypudruje, to ich nie widać, ale ja z kolei nie wyobrażam sobie mojej twarzy bez pudru, świeciłabym chyba nawet w ciemności.

U mnie to właśnie matowienie jest czynnikiem, który ujawnia wszystkie skórki.Ostatnio przerzuciłam się głównie na bibułki matujące i jest trochę lepiej, ale nawet te bezpudrowe po przyłożeniu jakoś sprawiają, że widać więcej skórek. Idealnie byłoby u mnie po prostu położyć filtr i tak to zostawić, ale się nie da.
A z kolei bibułki zawsze zbierają trochę filtra, więc też niezbyt ta metoda tu pasuje
Użyłam dziś pierwszy raz Pharmacerisa hydrolipidowego i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Niby filtr, a zachowywał się jak zwykły krem Na plus na pewno, że nie bieli i nie świeci się jak smalec, nie zbierał mi się też przy linii włosów Niestety jednak potrzebuje przypudrowania, niestety, bo kiedy oprószyłam się pudrem to skóra nie wyglądała już tak ładnie. Pytam o skórki, bo nawet jeśli największe łuszczenie wypadnie mi w weekend to małe skórki zostaną na kolejne dni, a Vichy okropnie podbija nawet to czego normalnie nie widać. Z Ziają nie miałam takich problemów, liczę po cichu, że Pharmaceris chociaż trochę będzie w tym względzie do niej podobny.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 19:38   #2660
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

To co dziewczyny robimy z tym nowym wątkiem? Bo i tak łączymy tu tematy salicyla i innych produków
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 20:01   #2661
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zakładamy
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 21:24   #2662
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mogę się tym zająć tylko powiedzcie, czy proponowany przeze mnie tytuł Wam odpowiada czy chcecie coś innego
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 22:18   #2663
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Mogę się tym zająć tylko powiedzcie, czy proponowany przeze mnie tytuł Wam odpowiada czy chcecie coś innego

Mnie odpowiada + dopisek w treści, co do wątku pasuje, a co nie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 06:58   #2664
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
te czyste pory to z zewnątrz, czy jak po czyszczeniu u kosmetyczki? nie bardzo chce mi sie wierzyć, ze salicyl oczyszcza od wewnątrz; z zewnątrz to ja mam czyste od 2 tygodni ale nie od niego.
Hmm, chyba nic nie oczyści porów od wewnątrz jeśli jest nakładane na naskórek od strony zewnętrznej.
Są oczyszczone także w środku, nie ma czarnych zaskórników w środku pora a niczego nie wyciskałam mechanicznie, więc podziałał ostro. Skóra na nosie schodzi sobie teraz nie tylko ze skrzydełek skóry. Chyba będzie powtórka z rozrywki w opcji salicyl + spirytus, tylko nie wiem czy już w niedzielę (to byłby tydzień odstępu od ostatniego kwasowania) czy dać jeszcze skórze spokój.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 08:07   #2665
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Hmm, chyba nic nie oczyści porów od wewnątrz jeśli jest nakładane na naskórek od strony zewnętrznej.
Są oczyszczone także w środku, nie ma czarnych zaskórników w środku pora a niczego nie wyciskałam mechanicznie, więc podziałał ostro. Skóra na nosie schodzi sobie teraz nie tylko ze skrzydełek skóry. Chyba będzie powtórka z rozrywki w opcji salicyl + spirytus, tylko nie wiem czy już w niedzielę (to byłby tydzień odstępu od ostatniego kwasowania) czy dać jeszcze skórze spokój.
aha, dzieki za wyjasnienia; ja tez mam oczyszczone i zwężone pory ale to nie zasługa salicyla;
kwas jest ok ale rozpuszczony w spirytusie i zaaplikowany na skórę wywołał u mnie niezadowolenie skóry; próbowałam dodac hydrolatu ale tworzą sie igiełki kwasu albo biała mazia; regulacja ph niewiele daje; spirtu na twarz kłaść nie będę i dlatego odkładam kwas do archiwum; moja cera lubi mniejsze stężenia innych kwasów i tu jest ok;

temat nowego wątku mi sie podoba, zakładajmy
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 08:25   #2666
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
te czyste pory to z zewnątrz, czy jak po czyszczeniu u kosmetyczki? nie bardzo chce mi sie wierzyć, ze salicyl oczyszcza od wewnątrz; z zewnątrz to ja mam czyste od 2 tygodni ale nie od niego.
Żaden kwas nie oczyszcza od wewnątrz, wszystko co kładziemy na skórę i nam pomaga, działa tylko objawowo, nie zlikwiduje przecież wewnętrznych procesów toczących się w organizmie, które są przyczyna zanieczyszczonej skóry. U mnie od wewnątrz to zadziałały tylko plastry antykoncepcyjne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 09:36   #2667
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Żaden kwas nie oczyszcza od wewnątrz, wszystko co kładziemy na skórę i nam pomaga, działa tylko objawowo, nie zlikwiduje przecież wewnętrznych procesów toczących się w organizmie, które są przyczyna zanieczyszczonej skóry. U mnie od wewnątrz to zadziałały tylko plastry antykoncepcyjne.
A przecież naklejałaś je na skórę :-D

Z jednej strony się zgadzam, tzn tak, to co kładziemy na skórę działa od zewnątrz i oczyszcza od zewnątrz. Ale! Z drugiej strony, jeśli z zewnątrz zrobimy porządki ze skórą, to dajemy jak jakieś szanse na normalne funkcjonowanie i umożliwimy naturalne oczyszczenie. Wiec myślę, że działanie z zewnątrz też może przynieść poprawę dla głębszych warstw.
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 09:48   #2668
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
A przecież naklejałaś je na skórę :-D
Ale działały wewnątrz organizmu

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Z jednej strony się zgadzam, tzn tak, to co kładziemy na skórę działa od zewnątrz i oczyszcza od zewnątrz. Ale! Z drugiej strony, jeśli z zewnątrz zrobimy porządki ze skórą, to dajemy jak jakieś szanse na normalne funkcjonowanie i umożliwimy naturalne oczyszczenie. Wiec myślę, że działanie z zewnątrz też może przynieść poprawę dla głębszych warstw.
Też tak myślę, ale to jednak działanie na skutki a nie u podstaw. Dlatego muszę sobie w końcu zrobić w tym roku badania hormonalne, a nuż coś ciekawego się okaże. Tylko że u mnie niestety odpadają kuracje hormonalne typu antyki, nawet ziół, które wpływają na hormony nie mogę pić, bo siada mi układ krążenia

Na pewno są też kuracje działające z zewnątrz, które dają trwałe skutki, przecież niektórym udaje się wyleczyć ciężkie postaci trądziku Zorakiem czy Atredermem bez konieczności łykania Izoteku i potem mają spokój.
U mnie Glyco-A zlikwidowało uporczywe zaskórniki mutujące w gule na żuchwie, potem tylko co jakiś czas smarowałam dla spokoju i od jakiegoś półtora roku tego problemu już nie mam. No chyba, że on ustał z jakichś przyczyn wewnętrznych, których nie jestem świadoma i to się akurat zbiegło z używaniem Glyco Często mam takie rozkminki
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 11:00   #2669
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale działały wewnątrz organizmu



Też tak myślę, ale to jednak działanie na skutki a nie u podstaw. Dlatego muszę sobie w końcu zrobić w tym roku badania hormonalne, a nuż coś ciekawego się okaże. Tylko że u mnie niestety odpadają kuracje hormonalne typu antyki, nawet ziół, które wpływają na hormony nie mogę pić, bo siada mi układ krążenia

Na pewno są też kuracje działające z zewnątrz, które dają trwałe skutki, przecież niektórym udaje się wyleczyć ciężkie postaci trądziku Zorakiem czy Atredermem bez konieczności łykania Izoteku i potem mają spokój.
U mnie Glyco-A zlikwidowało uporczywe zaskórniki mutujące w gule na żuchwie, potem tylko co jakiś czas smarowałam dla spokoju i od jakiegoś półtora roku tego problemu już nie mam. No chyba, że on ustał z jakichś przyczyn wewnętrznych, których nie jestem świadoma i to się akurat zbiegło z używaniem Glyco Często mam takie rozkminki
Lepiej nie rób, czasami lepiej nie wiedzieć Oczywiście nie mówię tego serio. Ja jak zrobiłam komplet badań hormonalnych, to wyszło że wszystko źle Od razu tabletki i jestem z nimi do dziś, nic nie zapowiada się na to, że będzie lepiej, raczej kwestie genów. Stan skóry poprawił się nieziemsko, ale co będzie, gdy przyjdzie czas starań o maleństwo? (O ile w ogóle będzie to możliwe ). Retinoidy (zewnętrzne) też były przełomem w moim stanie cery, ale to było już kilka lat temu.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 17:57   #2670
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
aha, dzieki za wyjasnienia; ja tez mam oczyszczone i zwężone pory ale to nie zasługa salicyla;
kwas jest ok ale rozpuszczony w spirytusie i zaaplikowany na skórę wywołał u mnie niezadowolenie skóry; próbowałam dodac hydrolatu ale tworzą sie igiełki kwasu albo biała mazia; regulacja ph niewiele daje; spirtu na twarz kłaść nie będę i dlatego odkładam kwas do archiwum; moja cera lubi mniejsze stężenia innych kwasów i tu jest ok;

temat nowego wątku mi sie podoba, zakładajmy

A czemu dodajesz hydrolatu? Pamiętaj że to nie alkohol i kwas będzie w towarzystwie innego płynu krystalizował.

I co masz na myśli mówiąc, że spirytus wywoływał niezadowolenie na skórze Twojej twarzy?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.