Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 21:58   #1
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203

Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?


Od 3 dniu używam na noc Brevoxylu i od 2 dni mam wysyp na twarzy .
Na czole kilka wielkich, bolesnych, czerwonych gul, wokół nosa nagle zaczęłam widzieć takie podskórne, małe gulki które jak się wyciśnie wychodzi taki żółty 'tasiemiec', taki łój (przepraszam za dokładne opisanie no ale muszę to jakoś opisać ;/) - miałam już takie problemy które nie rzucały się zbytnio w oczy a teraz widać to zdecydowanie bardziej . Ogólnie naprawdę nie za ciekawie ze mną! Kiedyś stosowałam już brevoxyl i nie miałam żadnego wysypu a teraz taka niespodzianka. Czy to jest tak że wszystko wychodzi na wierzch i będzie coraz lepiej?
A może to nie od brevoxylu... tylko od czego?
Inni 'podejrzani' :
- to że ostatnio raz na 3 dni używam maseczki i peelingu ... może za często? (ale na maseczce pisze żeby stosować co 2-3 dni)
- od niedawna grzywkę zaczesuję naprawdę bardzo na bok, tak że zasłania mi pół czoła i może od niej mam takie problemy? No ale grzywka przecież nie odpowiada za problemy wokół nosa.
- a może po prostu mam gorszy okres ? kurde....
Proszę o pomoc a nie pisanie tekstów typu 'poszukaj w wyszukiwarce' czy 'było duzo wątków o brevoxylu' ... szukałam i nie znalazłam - bardzo trudno przejżeć wszystkie wątki o trądziku ;/.
PROSZĘ O POMOC, naprawdę !

__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną


Edytowane przez Katelicious
Czas edycji: 2009-08-17 o 21:58
Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:16   #2
Forever In My Heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Stolyca hazardu i rozpusty, gdzie chodzę 3 cm ponad chodnikami ;D Aż mnie duma rozpiera ! ;))
Wiadomości: 355
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

A może dużo przebywałaś na słońcu ?
Z tego co wiem, to jak stosuje się niektóre kremy/maści to trzeba unikać promieni słonecznych.
__________________

` Per Aspera Ad Astra


` Pilot samolotu bojowego naddźwiękowego !
(spełniam marzenia i kontynuuję rodzinną tradycję)


<- w F-35


Forever In My Heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 23:16   #3
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez Forever In My Heart Pokaż wiadomość
A może dużo przebywałaś na słońcu ?
Z tego co wiem, to jak stosuje się niektóre kremy/maści to trzeba unikać promieni słonecznych.
No może... w sobotę byłam cały dzień na świeżym powietrzu a zaczęłam go używać w piątek. Ale czy brevoxyl zalicza się do grona tych maści po których trzeba używać kremów z filtrem ; >?
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:35   #4
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Ja myślę,że to od tych maseczek i peelingów. Moja skóra bynajmniej źle reaguje na zbyt częste ich stosowanie.
Może spróbuj używać Brevoxylu co 2-3 dni,żeby przyzwyczaić skórę do niego na nowo...
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 09:58   #5
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez Mika-m Pokaż wiadomość
Ja myślę,że to od tych maseczek i peelingów. Moja skóra bynajmniej źle reaguje na zbyt częste ich stosowanie.
Może spróbuj używać Brevoxylu co 2-3 dni,żeby przyzwyczaić skórę do niego na nowo...
Wydaje mi się że mogę używać go codziennie, jestem gruboskórna i łatwo kiedy mam podrażnienia itd.
I racja, możliwa że to przez te maseczki i peelingi, ograniczę je do robienia max. 2x w tyg. a najlepiej raz.
I jeszcze doszedł jeden 'podejrzany'. 12 lipca tego roku dostałam pierwszą miesiączkę i ten wysyp zaczął mi się pojawiać 15-16 sierpnia i może to sygnalizuje nadejście miesiączki (chociaż mogę mieć bardzo nieregularne, nawet za kilka tyg. mogę dostać). Może to po prostu burza hormonów?

Ale zależy mi na odp. na jedno pytanie:
Czy po brevoxylu możliwy jest wysyp który z biegiem czasu będzie malał aż do znacznego poprawienia się stanu cery? No chodzi o to czy on po prostu 'oczyszcza' twarz, wszystko wychodzi na wierch? Jestem gruboskórna i pewnie wiele niedoskonałości kryło, czekało pod skórą więc to może na efekt oczyszczania?
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 20:53   #6
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Ja też używałam kiedyś brevoxylu, działał bardzo dobrze, trądzik się zmniejszył i szybko niszczył nowe pryszcze.
Zrobiłam przerwę na Benzacne, ale on nie za wiele dawał i wróciłam do Brevoxylu. I tak szczerze to mam chyba to co Ty... Ale jestem prawie pewna, że to przez słońce. Wcześniej używałam go zimą i było bardzo dobrze, a teraz też mam te dziwne podskórne wypryski, nie mam wysypu, ale nie jest też tak idealnie jak mogłoby być
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 09:17   #7
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
Ja też używałam kiedyś brevoxylu, działał bardzo dobrze, trądzik się zmniejszył i szybko niszczył nowe pryszcze.
Zrobiłam przerwę na Benzacne, ale on nie za wiele dawał i wróciłam do Brevoxylu. I tak szczerze to mam chyba to co Ty... Ale jestem prawie pewna, że to przez słońce. Wcześniej używałam go zimą i było bardzo dobrze, a teraz też mam te dziwne podskórne wypryski, nie mam wysypu, ale nie jest też tak idealnie jak mogłoby być
Tak sobie przypomniałam i ja go używałam chyba jakoś w marcu-kwietniu więc wtedy słońce mocno nie grzeje a teraz to byłam raz cały dzień na dworze kiedy słoneczko ładnie grzało . I to chyba przez słońce. Nie mogę napisać czy mi się poprawiło czy nie bo ja zawszę przepeszam ().
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 10:38   #8
Yukiri
Raczkowanie
 
Avatar Yukiri
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
GG do Yukiri
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

A jakiego żelu do twarzy używasz?
Ja miałam o wiele lepszą cerę gdy używałam żelu Tin Tin z Ziaji i matującego kremu z Nuno. No a do tego Brevoxyl. Teraz przerzuciłam się na całą serię Eveline Pure control (żel, tonik, krem, żel punktowy), bo mi siostra podrzuciła, bo ona już nie chce... Może to też przez to. Bardziej ufam Zaji niż Eveline, ale nie lubię gdy rzeczy się marnują, więć skończę całą tę serię...
Yukiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 11:04   #9
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez Yukiri Pokaż wiadomość
A jakiego żelu do twarzy używasz?
Ja miałam o wiele lepszą cerę gdy używałam żelu Tin Tin z Ziaji i matującego kremu z Nuno. No a do tego Brevoxyl. Teraz przerzuciłam się na całą serię Eveline Pure control (żel, tonik, krem, żel punktowy), bo mi siostra podrzuciła, bo ona już nie chce... Może to też przez to. Bardziej ufam Zaji niż Eveline, ale nie lubię gdy rzeczy się marnują, więć skończę całą tę serię...
Ja używam żelu Biodermy do cery trądzikowej i tłustej, czasami przerzucam się na szare mydło lub mydełko antybakteryjne Protex Herbal . Poluję jeszcze na żel z serii Ziaja Pro . Rano używam oliwki Hipp (moja miłość <3) a potem nakładam filtr Biodermy, no a wieczorem brevoxyl.
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:18   #10
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Po brevoxylu, jak po każdej innej masci nie zawierającej blokerów, nalezy nakladać filtr. Takie zadbania skutkuja między innymi wysypka lub co znacznie gorsze - przebarwieniami. Dziewczyny dobrze ci doradziły, więc juz osobno nie będe rozwijała tematu. Nie wykluczone również ze jesteś uczylona na jeden ze składników maści.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 18:13   #11
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Po brevoxylu, jak po każdej innej masci nie zawierającej blokerów, nalezy nakladać filtr. Takie zadbania skutkuja między innymi wysypka lub co znacznie gorsze - przebarwieniami. Dziewczyny dobrze ci doradziły, więc juz osobno nie będe rozwijała tematu. Nie wykluczone również ze jesteś uczylona na jeden ze składników maści.
Uczulona to nie jestem bo kiedyś już jej używałam.
I od dzisiaj codziennie rano i po południu (po zmyciu makijażu) nakładam filtr ... robiłam to wcześniej ale czasem zapominałam, teraz będę używała dzień w dzień
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 21:51   #12
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez Mika-m Pokaż wiadomość
Ja myślę,że to od tych maseczek i peelingów. Moja skóra bynajmniej źle reaguje na zbyt częste ich stosowanie.
U mnie trądzik zawsze pogarszał się po zastosowaniu peelingów. Zawsze dostawałam większego wysypu na twarzy. Lepszy dla cery trądzikowej moim zdaniem jest peeling enzymatyczny.
Jeśli chodzi o brevoxyl to u mnie na początku stosowania faktycznie pogorszył cerę i ją podrażnił. Zaczęłam więc stosować go co 2 dni, dopiero później, jak skóra się przyzwyczaiła to zaczęłam stosować go codziennie. I w znacznym stopniu poprawił stan mojej cery. Po ok. 30 min po nałozeniu go na twarz, smaruję ją zawsze kremem nawilżającym, bo niestety bardzo wysusza skórę (przynajmniej w moim przypadku)
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 22:09   #13
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
U mnie trądzik zawsze pogarszał się po zastosowaniu peelingów. Zawsze dostawałam większego wysypu na twarzy. Lepszy dla cery trądzikowej moim zdaniem jest peeling enzymatyczny.
Jeśli chodzi o brevoxyl to u mnie na początku stosowania faktycznie pogorszył cerę i ją podrażnił. Zaczęłam więc stosować go co 2 dni, dopiero później, jak skóra się przyzwyczaiła to zaczęłam stosować go codziennie. I w znacznym stopniu poprawił stan mojej cery. Po ok. 30 min po nałozeniu go na twarz, smaruję ją zawsze kremem nawilżającym, bo niestety bardzo wysusza skórę (przynajmniej w moim przypadku)
No to widzę że nie jestem sama w tym pogorszeniu. Ale jutro i tak idę do dermatologa i pogadam z nim o tym wszystkim, pewnie zapisze mi inne rzeczy (bo brevoxyl wzięłam na własną rękę) ; ).
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 22:28   #14
Deleteee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 195
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Widze że jesteś na początku drogi którą ja przechodzę od dluższego czasu. Brevoxyl zniszczył mi skórę. On jak i cała masa maści od mojej 'kochanej' dermatolog. Tak jak piszesz mi też pograszał stan skóry, od 2 miesięcy nie chodze już do tej lekarki niczego nie używam po za maseczka z glinki raz w tygodniu i zwykłym kremem i moja skóra odżyla wygląda zdrowo nieporównywalnie do tego czasu kiedy chodziłam do lekarki i używałam tych wszystkich maści.


Szczerze nie polecam, tym bardziej że mając delikatną cere po dłuższym czasie stosowania schodziłą mi skóra a twarz stała się szara.
Deleteee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 22:40   #15
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez Deleteee Pokaż wiadomość
Widze że jesteś na początku drogi którą ja przechodzę od dluższego czasu. Brevoxyl zniszczył mi skórę. On jak i cała masa maści od mojej 'kochanej' dermatolog. Tak jak piszesz mi też pograszał stan skóry, od 2 miesięcy nie chodze już do tej lekarki niczego nie używam po za maseczka z glinki raz w tygodniu i zwykłym kremem i moja skóra odżyla wygląda zdrowo nieporównywalnie do tego czasu kiedy chodziłam do lekarki i używałam tych wszystkich maści.


Szczerze nie polecam, tym bardziej że mając delikatną cere po dłuższym czasie stosowania schodziłą mi skóra a twarz stała się szara.
Ja mam dobra dermatolog, pomaga mi (nawet nie wyobrażam sobie jaka miałabym masakryczna twarz gdyby nie leki). I według mnie powinno się chodzić do derm. jak ma się trądzik, no ale skoro twoja skóa źle reaguje na takie 'cacka' to dobrze że przestałaś . Ja jestem już tak przestawiona że nie pójdę spać albo nie wyjdę z domu bez umycia twarzy, nałożenia rano kremu nawilżającego (teraz oliwka hipp <3) i filtru a wieczorem jakiejś maści na trądzik - nie przesadzam z ilościa kosmetyków, to jest moja podstawa . No i raz, max 2x w tyg. maseczka oczyszczająca i peeling. Jak już wspominałam jutro ide do dermatologa i nie mogę sie doczekać dostania nowych maści/kremów ... nie wiem dlaczego ale czuję się bardzo dobrze kiedy odbieram je z apteki bo czuję że dbam o siebie, jestem z siebie że tak powiem dumna .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 11:10   #16
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

jakich uzywasz maseczek i peelingu? maseczki mysle ze tego nie wywolaly bo co 3dni to akurat w sam raz (tak na marginesie polecam maseczke z zielonej glinki-rewelacja) ja tak uzywam a nawet czasmi miedzy tymi trzema dniami jeszcze maseczke z drozdzy i to mi poprawia wyglad skory.
peeling enzymatyczny pollecam, bo normalny moze przy tradziku pogorszyc sprawde u mnie nastepowal wysyp, wiec byc moze od tego.
przechodzac do sedna sprawy moze skora sie po prostu oczyszcza i stad ten wysyp? pamietam z innego formu ze uzywasz tez duac, wiec moze skora sie mocno oczyszcza a za pare dni bedzie coraz lepiej?
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 12:27   #17
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Cytat:
Napisane przez paulinka1919 Pokaż wiadomość
jakich uzywasz maseczek i peelingu? maseczki mysle ze tego nie wywolaly bo co 3dni to akurat w sam raz (tak na marginesie polecam maseczke z zielonej glinki-rewelacja) ja tak uzywam a nawet czasmi miedzy tymi trzema dniami jeszcze maseczke z drozdzy i to mi poprawia wyglad skory.
peeling enzymatyczny pollecam, bo normalny moze przy tradziku pogorszyc sprawde u mnie nastepowal wysyp, wiec byc moze od tego.
przechodzac do sedna sprawy moze skora sie po prostu oczyszcza i stad ten wysyp? pamietam z innego formu ze uzywasz tez duac, wiec moze skora sie mocno oczyszcza a za pare dni bedzie coraz lepiej?
Już odstawiłam brevoxyl i stosuję Duac . I mam nadzieje że będzie coraz lepiej . Dermatolog powiedziała że pogorszyła mi się twarz na pewno pod wpływem hormonów... Dobrze, że znam chociaż przyczynę . A peeling mechaniczny nie pogarsza mi stanu cery ponieważ nie rozdłubuję pryszczy itd.. tylko delikatnie ale długo złuszczam (bo jakbym złuszczała mocnp ale króko to bym miała wszystko rozdłubane ;/) i jest okej . A z maseczek to różnie: Soraya antybakteryjna lub oczyszczająca, Garnier z cynkiem, Lirene do cery tłustej lub mieszanej lub zielona glinka
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 21:48   #18
gociak58
Raczkowanie
 
Avatar gociak58
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sorkwity/Olsztyn
Wiadomości: 406
Dot.: Brevoxyl i stanowcze pogrszenie się twarzy :( :(?

Witam! Ja również używam Brevoxylu. Używam go razem z żelem Clindacin. Na początku leczenia (zimą) moja Pani dermatolog kazała mi stosować brevoxyl rano a clindacin na noc. Ale wyraźnie zaznaczyła, że przy słonecznej pogodzie, czyli wiosną i latem muszę zmienić kolejność stosowania. Brevoxyl na noc a clindicn na dzień, ponieważ właśnie brevoxyl nie powinien być stosowany wtedy, kiedy mamy duży kontakt z promieniami słonecznymi bo wtedy wystepuje jakaś tam reakcja, która powoduje efekt odwrotny do zamierzonego, czyli trądzik zamiast maleć, nasila się. No a wiadomo, że w ciągu dnia, szczególnie latem jest duuuuuużo słońca
gociak58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.