Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 16:05   #1
Nekotka_
Raczkowanie
 
Avatar Nekotka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 81
Unhappy

Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy


Witam!
Od maja biegłego roku zaczęłam dbać o włosy (gęste, jednak stosunkowo cienkie, lekko przetłuszczające się). Prostownicę odstawiłam już wcześniej, ale od tamtej pory olejowałam włosy (olej kokosowy i amla) co dwa dni, bo co tyle myje. Swoją drogą te oleje nie dają u mnie spektakularych efektów, włosy są odrobine bardziej błyszczące. Po każdym myciu używałam odżywek, najpierw granatowej Dove, później z Alterry. Do dzisiaj nakładam olej na kilka godzin przed myciem, lub na całą noc, myję różnymi szamponami (kolagenowy Bingo Spa, Fructis czysty blask, próbowałam dziecięcych szamponów, ale kołtuny na mojej głowie były wprost nie do rozczesania więc odstawiłam go po kilku myciach). Po olejowaniu i umyciu nakładam którąś z masek Bingo, polecanych w KWC. Płuczę zimną wodą. Suszę zimnym nawiewem, suszarką z jonizacją.
A wlosy... Mam rozdwajające się końcówki, puch od ucha w dół, są matowe, nie układają się, a ja już sama nie wiem co mam robić . Wydaje mi się, że były w lepszej kondycji nawet, gdy męczyłam je prostownicą niż teraz. Nie mam już na nie siły. Co może być przyczyna takie stanu moich marnych kłaków? Jakie produkty możecie polecić? Proszę o rady, bo jestem już załamana ich kondycją :< Z góry dziękuję.
Nekotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 18:19   #2
happyswallow
Raczkowanie
 
Avatar happyswallow
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 114
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Może po prostu kosmetyki do pielęgnacji, których używasz mają za dużo silikonu w składzie, który potem odkłada Ci się na włosach?
happyswallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 19:39   #3
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Jak wyżej. Może Twoje włosy po prostu w którymś momencie przestały "oddychać" przez sylikony i teraz nie radzą sobie z nadmiarem olejów i dbania o nie. (O ILE TO MOŻLIWE :O).
W ostateczności wybierz się do dermatologa, żeby zbadał Ci skórę głowy ? Może on doradzi Ci, co jest dla Twoich włosków najlepszym rozwiązaniem...
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:31   #4
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez Nekotka_ Pokaż wiadomość
Witam!
Od maja biegłego roku zaczęłam dbać o włosy (gęste, jednak stosunkowo cienkie, lekko przetłuszczające się). Prostownicę odstawiłam już wcześniej, ale od tamtej pory olejowałam włosy (olej kokosowy i amla) co dwa dni, bo co tyle myje. Swoją drogą te oleje nie dają u mnie spektakularych efektów, włosy są odrobine bardziej błyszczące. Po każdym myciu używałam odżywek, najpierw granatowej Dove, później z Alterry. Do dzisiaj nakładam olej na kilka godzin przed myciem, lub na całą noc, myję różnymi szamponami (kolagenowy Bingo Spa, Fructis czysty blask, próbowałam dziecięcych szamponów, ale kołtuny na mojej głowie były wprost nie do rozczesania więc odstawiłam go po kilku myciach). Po olejowaniu i umyciu nakładam którąś z masek Bingo, polecanych w KWC. Płuczę zimną wodą. Suszę zimnym nawiewem, suszarką z jonizacją.
A wlosy... Mam rozdwajające się końcówki, puch od ucha w dół, są matowe, nie układają się, a ja już sama nie wiem co mam robić . Wydaje mi się, że były w lepszej kondycji nawet, gdy męczyłam je prostownicą niż teraz. Nie mam już na nie siły. Co może być przyczyna takie stanu moich marnych kłaków? Jakie produkty możecie polecić? Proszę o rady, bo jestem już załamana ich kondycją :< Z góry dziękuję.
Rozdwajające końcówki trzeba będzie obciąć. Świadczą o niedostatecznym zabezpieczaniu kiedyś tam
puch o suszy, mozliwe że włoski nie mogą oddychać albo szampony stosowane na codzień nadal im szkodzą
pomóc może:
mycie odżywką zamiast szamponem (po jednorazowym oczyszczeniem prostym szamponem z SLS typu Barwa)
maseczki glęboko nawilżające, np kompres z Alterry z dodatkiem miodu, olejów i co tam znajdziesz
oleje są różne, jeden kokos i amla też na kokosie o niczym nie świadczą -nawet prosty słonecznik czy rzepak mogą dać dobre efekty tylko zalezy u kogo. zniszczone wlosy mają raczej wyższą porowatość więc zacznij od słonecznika

po szczegóły zapraszam do wątku o pielęgnacji włosów kręconych klik
i do lektury postów przypiętych w 1szym poście
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:49   #5
Nekotka_
Raczkowanie
 
Avatar Nekotka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 81
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Przez kilka miesięcy stosowałam całkowicie bezsilikonową pielęgnację, więc sądzę, że gdyby włosy były na tyle oblepione, to wszystko zdążyłoby się z nich zmyć. Teraz także jedyne silikony jakie mogą wpływać na moje włosy to wszystkie zmywalne SLS, więc wykluczam opcję przeciążenia silikonami. Końcówki ścięłam dwa dni temu, teraz chciałabym uniknąć takiej sytuacji, bo zapuszczam włosy. Stosuję kompresy dodając do Bingo lub Alterry miód, jajko, olej kokosowy (siedzę z tym na głowie nawet kilka godzin...). Wypróbowałam proste szampony, ale nie zauważyłam żadnej zmiany w przyswajaniu masek, czy też olejów. Myślałam, że może te oleje nie są odpowiednie i to przez nie mam ten puch, ale nie jestem na tyle zorientowana, żeby wybrać inny, który pozwoli mi osiągnąć efekt bardziej mięsistych włosów. Myślałam też o jakimś serum silikonowym na końcówki, ale nie mogę znaleźć takiego, które nie zawierałoby alkoholu. Co o tym sądzicie i czy macie jakieś typy?
Nekotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 22:01   #6
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez Nekotka_ Pokaż wiadomość
Myślałam, że może te oleje nie są odpowiednie i to przez nie mam ten puch, ale nie jestem na tyle zorientowana, żeby wybrać inny, który pozwoli mi osiągnąć efekt bardziej mięsistych włosów. Myślałam też o jakimś serum silikonowym na końcówki, ale nie mogę znaleźć takiego, które nie zawierałoby alkoholu. Co o tym sądzicie i czy macie jakieś typy?
tym bardziej zapraszam na zakręcony wątek bo zgodnie z Twoim opisem powinno już być super, potrzebujesz burzy mózgów naszych guru!
bez alkoholu jest serium Biovax (nie mylic z biosilk) i Marion chociać u mnie lepiej spisuje się olej arganowy
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:18   #7
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
tym bardziej zapraszam na zakręcony wątek bo zgodnie z Twoim opisem powinno już być super, potrzebujesz burzy mózgów naszych guru!
bez alkoholu jest serium Biovax (nie mylic z biosilk) i Marion chociać u mnie lepiej spisuje się olej arganowy
jedwab CHI w srebrnym opakowaniu i czerwoną zatyczką tez nie ma i ladnie pachnie
__________________
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 15:17   #8
Nekotka_
Raczkowanie
 
Avatar Nekotka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 81
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Moje mycie włosów, to właściwie mycie odżywką zawsze po olejowaniu, myję tylko skórę głowy, a po umyciu nakładam maski. Wiem, że serum Biowax można dostać w aptece, ale czy CHI trzeba zamawiać przez internet lub u fryzjera? Nie ma tego jedwabiu w Rossmannie, lub Naturze? Poza tym słyszałam głosy, że każdy jedwab wysusza i nie wiem jak się do tego ustosunkować.
Jako słonecznik masz na myśli zwykły olej, taki powiedzmy, że kuchenny? Czy jakiś specjalny rodzaj?
Nekotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 17:11   #9
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez Nekotka_ Pokaż wiadomość
Poza tym słyszałam głosy, że każdy jedwab wysusza i nie wiem jak się do tego ustosunkować.
Jako słonecznik masz na myśli zwykły olej, taki powiedzmy, że kuchenny? Czy jakiś specjalny rodzaj?
Każdy "jedwab" czyli silikon wysusza jeśli używa się go zamiast odżywki. Jeśli na samym końcu to wręcz podtrzyma efekt maseczek
Kuchenny słonecznik jest bardzo zacnym olejem. dowiesz się jak włosy reagują na wielonienasycone kw tłuszczowe
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 19:29   #10
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Zaopatrz się w dobry i delikatny szampon, delikatny również w kwestii komfortu mycia włosów do tego dobra odżywka z silikonami które ochronią włosy przed rozdwajaniem, otarciem itp plus serum zabezpieczające na końce bez dodatku alkoholu w składzie. Te całe olejowanie to lipa i z przeznaczeniem dla Afroamerykanek.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:54   #11
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez Nekotka_ Pokaż wiadomość
Witam!
Od maja biegłego roku zaczęłam dbać o włosy (gęste, jednak stosunkowo cienkie, lekko przetłuszczające się). Prostownicę odstawiłam już wcześniej, ale od tamtej pory olejowałam włosy (olej kokosowy i amla) co dwa dni, bo co tyle myje. Swoją drogą te oleje nie dają u mnie spektakularych efektów, włosy są odrobine bardziej błyszczące. Po każdym myciu używałam odżywek, najpierw granatowej Dove, później z Alterry. Do dzisiaj nakładam olej na kilka godzin przed myciem, lub na całą noc, myję różnymi szamponami (kolagenowy Bingo Spa, Fructis czysty blask, próbowałam dziecięcych szamponów, ale kołtuny na mojej głowie były wprost nie do rozczesania więc odstawiłam go po kilku myciach). Po olejowaniu i umyciu nakładam którąś z masek Bingo, polecanych w KWC. Płuczę zimną wodą. Suszę zimnym nawiewem, suszarką z jonizacją.
A wlosy... Mam rozdwajające się końcówki, puch od ucha w dół, są matowe, nie układają się, a ja już sama nie wiem co mam robić . Wydaje mi się, że były w lepszej kondycji nawet, gdy męczyłam je prostownicą niż teraz. Nie mam już na nie siły. Co może być przyczyna takie stanu moich marnych kłaków? Jakie produkty możecie polecić? Proszę o rady, bo jestem już załamana ich kondycją :< Z góry dziękuję.
Dove wywal, i spróbuj mycia odżywką A, i kokos nie każdemu podchodzi, przy wysokiej porowatości właśnie pucha tworzy Polecam jakiś najtańszy winogronowy na przykład z Biedronki Parafina z Amli może obciążać i wymaga zmycia mocniejszym szamponem, więc też bym odstawiła.
Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Zaopatrz się w dobry i delikatny szampon, delikatny również w kwestii komfortu mycia włosów do tego dobra odżywka z silikonami które ochronią włosy przed rozdwajaniem, otarciem itp plus serum zabezpieczające na końce bez dodatku alkoholu w składzie. Te całe olejowanie to lipa i z przeznaczeniem dla Afroamerykanek.
Skoro lipa, to może wyjaśnij nam logicznie poprawy stanu naszych włosów po olejowaniu ? Wystarczy przejrzeć dziennik na przykład.
Delikatny szampon nie zmyje silikonów, które radzisz nakładać w odżywce i "jedwabiu" - bo to też silikony w płynie. Stosowałam jakieś 1,5 roku prawie dokładnie taką pielęgnację, jaką radzisz - do wglądu moje pierwsze zdjęcie z https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=159
a tu kolejny post:https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=170
Nie mam siebie bynajmniej za Afroamerykankę
Czasem problem ze zmianą pielęgnacji polega na tym, że oczekujemy efektów już i natychmiast - co przez pewien czas zapewniają silikony. Po jakimś okresie jednak włosom tak brakuje odżywienia, że nawet te produkty nie pomogą.
Silikony same w sobie nie są złe Ale muszą być używane mądrze i w połączeniu z odpowiednim odżywieniem.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 07:58   #12
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Dove wywal, i spróbuj mycia odżywką A, i kokos nie każdemu podchodzi, przy wysokiej porowatości właśnie pucha tworzy Polecam jakiś najtańszy winogronowy na przykład z Biedronki Parafina z Amli może obciążać i wymaga zmycia mocniejszym szamponem, więc też bym odstawiła.

Skoro lipa, to może wyjaśnij nam logicznie poprawy stanu naszych włosów po olejowaniu ? Wystarczy przejrzeć dziennik na przykład.
Delikatny szampon nie zmyje silikonów, które radzisz nakładać w odżywce i "jedwabiu" - bo to też silikony w płynie. Stosowałam jakieś 1,5 roku prawie dokładnie taką pielęgnację, jaką radzisz - do wglądu moje pierwsze zdjęcie z https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=159
a tu kolejny post:https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=170
Nie mam siebie bynajmniej za Afroamerykankę
Czasem problem ze zmianą pielęgnacji polega na tym, że oczekujemy efektów już i natychmiast - co przez pewien czas zapewniają silikony. Po jakimś okresie jednak włosom tak brakuje odżywienia, że nawet te produkty nie pomogą.
Silikony same w sobie nie są złe Ale muszą być używane mądrze i w połączeniu z odpowiednim odżywieniem.
Fajna długość! nie chcę cię obrażać,jeśli tak się czujesz to od razu przepraszam ale moim zdaniem włosy wyglądają na pogniecione i trochę za tłuste (szczególnie zdj.4) i nie każdy dąży do takiego efektu - ja dążę do jak najbardziej gładkiego efektu, jedna nie obciążonego - na zdjęciu niestety widać że włosy są bardzo obciążone. Nie napisałam że szampon ma być bez sls, a sls zmyje silikony.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-01-06 o 08:09
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 09:15   #13
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Fajna długość! nie chcę cię obrażać,jeśli tak się czujesz to od razu przepraszam ale moim zdaniem włosy wyglądają na pogniecione i trochę za tłuste (szczególnie zdj.4) i nie każdy dąży do takiego efektu - ja dążę do jak najbardziej gładkiego efektu, jedna nie obciążonego - na zdjęciu niestety widać że włosy są bardzo obciążone. Nie napisałam że szampon ma być bez sls, a sls zmyje silikony.
Nie poczułam się urażona, a co do oceny mojego któregoś zdjęcia - wszystkie są po 2-3 dniu od mycia, a to 4 chyba po 4 Poza tym - obciążyć olejem przed myciem jest ciężko - no chyba, że nie ma się umiaru albo walnie się rycynę, bo to naprawdę ciężko zmyć. Szczególnie jak się myje szamponem, nawet Babydream czy Alterra - bez SLS-u. Swoich włosów nigdy nie odbierałam jako obciążone, i nadal nie będę odbierać, bo ciężko mam sobie poradzić z codziennym push-upem przy skórze po spaniu. Pogniecenie - od spania, stylizatorów - nie od olei, z całym szacunkiem Gładkość olejami właśnie otrzymuje się, gdy się nie plunkinguje, harmonijkuje i nie wykonuje innym czynności mechanicznych skrętotuningujących.
Teraz mi się przypomniało, jak Ewci kolega powiedział, że ma ciągle tłuste włosy - a one po prostu nabrały blasku
A, i ze względu na chorobę mam bardzo mało włosów - obciążenie = tłustość/brak objętości otrzymuję w dwóch przypadkach - 3-4 dni po umyciu lub gdy chwyci mnie gorączka - to przyznaję, po nocy nie ma co zbierać
Chyba muszę skombinować sobie aparat, bo te kamerkowe coś mi rzeczywistość przekłamują
Nie odbierz tego jako atak, przedstawiam tylko swój punkt widzenia. Moje włosy podobają mi się szalenie, i otoczeniu też ( chyba, że trafia się amator prostowłosych no to nie), a póki podobają się mi to nie widzę żadnych problemów. No może jeden - mogłyby szybciej odrastać na prześwitach

Edytowane przez kascysko
Czas edycji: 2012-01-06 o 09:25
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 11:12   #14
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Nie poczułam się urażona, a co do oceny mojego któregoś zdjęcia - wszystkie są po 2-3 dniu od mycia, a to 4 chyba po 4 Poza tym - obciążyć olejem przed myciem jest ciężko - no chyba, że nie ma się umiaru albo walnie się rycynę, bo to naprawdę ciężko zmyć. Szczególnie jak się myje szamponem, nawet Babydream czy Alterra - bez SLS-u. Swoich włosów nigdy nie odbierałam jako obciążone, i nadal nie będę odbierać, bo ciężko mam sobie poradzić z codziennym push-upem przy skórze po spaniu. Pogniecenie - od spania, stylizatorów - nie od olei, z całym szacunkiem Gładkość olejami właśnie otrzymuje się, gdy się nie plunkinguje, harmonijkuje i nie wykonuje innym czynności mechanicznych skrętotuningujących.
Teraz mi się przypomniało, jak Ewci kolega powiedział, że ma ciągle tłuste włosy - a one po prostu nabrały blasku
A, i ze względu na chorobę mam bardzo mało włosów - obciążenie = tłustość/brak objętości otrzymuję w dwóch przypadkach - 3-4 dni po umyciu lub gdy chwyci mnie gorączka - to przyznaję, po nocy nie ma co zbierać
Chyba muszę skombinować sobie aparat, bo te kamerkowe coś mi rzeczywistość przekłamują
Nie odbierz tego jako atak, przedstawiam tylko swój punkt widzenia. Moje włosy podobają mi się szalenie, i otoczeniu też ( chyba, że trafia się amator prostowłosych no to nie), a póki podobają się mi to nie widzę żadnych problemów. No może jeden - mogłyby szybciej odrastać na prześwitach
No i to jest najważniejsze! że Tobie się podobai dobrze się czujesz.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 14:25   #15
Nekotka_
Raczkowanie
 
Avatar Nekotka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 81
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Dove wywal, i spróbuj mycia odżywką A, i kokos nie każdemu podchodzi, przy wysokiej porowatości właśnie pucha tworzy Polecam jakiś najtańszy winogronowy na przykład z Biedronki Parafina z Amli może obciążać i wymaga zmycia mocniejszym szamponem, więc też bym odstawiła.
Dove wywaliłam już pół roku temu, to była odżywka Zapoznam się głębiej ze sposobem mycia odżywką, bo myjąc Alterrą włosy strasznie się kołtuniły, oprócz tego zostawiała mi zlepione gluty odżywki na włosach. Myślałam właśnie, że puch to może być efekt kokosa właśnie, spróbuję innych olei, także proszę o więcej propozycji jakie kupić. Na razie mam podane słonecznikowy i winogronowy. Ni o kupię serum biovax Oby to jakoś pomogło
Nekotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 15:05   #16
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez Nekotka_ Pokaż wiadomość
Dove wywaliłam już pół roku temu, to była odżywka Zapoznam się głębiej ze sposobem mycia odżywką, bo myjąc Alterrą włosy strasznie się kołtuniły, oprócz tego zostawiała mi zlepione gluty odżywki na włosach. Myślałam właśnie, że puch to może być efekt kokosa właśnie, spróbuję innych olei, także proszę o więcej propozycji jakie kupić. Na razie mam podane słonecznikowy i winogronowy. Ni o kupię serum biovax Oby to jakoś pomogło
u mnie niestety sera np biovax również tworzą puch, Alterra zostawia zielone gluty? o matko...a płuczesz dobrze? może warto się zastanowić nad sposobem? a nie kosmetykami. Mam na myśli: oczyszczenie plus dobre spłukanie szamponu, nawilżenie oraz domknięcie łuski przez zakwaszenie np w odżywce kwaśniej bez spłukiwania.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:19   #17
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Dobrze zrozumiałam, że myjesz odżywką Alterry? One nie nadają się do mycia, mogą skutecznie obciążyć włosy.
Do odżywiania są świetne, ale nie do mycia.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 14:25   #18
Kinia_F
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 320
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Ja używałam odżywki Biovax, ale nie widziałam fizycznej poprawy na moich włosach. Starałam się tak, jak pisało na opakowaniu trzymać ją na włosach pół godziny w cieple. Siedziałam więc kolo kaloryfera, albo kierowałam ciepły strumień suszarki na włosy, żeby się podgrzały. Fryzjerka doradziła mi także stosowanie oleju, ale zrobiłam to tylko raz. Powiedziała też, że najlepiej oprócz zewnętrznych metod najlepiej stosować też witaminy na włosy. Kupiłam niedawno takie ze skrzypem i czekam na rezultaty. Nie chce już tracić więcej włosów, bo została mi naprawdę mała kitka, która i tak jest zniszczona
Kinia_F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 22:56   #19
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Odswiezam watek, gdyz mam podobny problem .
Dbam o wlosy ok. 2 lata, olejuje, stosuje odzywki bez silikonow, serum na koncowki, myje metoda kubeczkowa. Ostatnio zauwazylam jednak ze mam strasznie duzo rozdwojonych koncowek. I co jest bardzo dziwne bo sa zniszczone po jednej stronie glowy, na ktorej nosilam przedzialek (teraz mam na srodku). Nie wiem mozliwe ze te wlosy z tej strony glowy byly "na wierzchu"i po prostu bardziej zniszczyly? A moze od paska od torby?
Podcinam oczywiscie te koncowki nozyczkami fryzjerskimi ale jakos zawsze za pare dni widze ze ciagle mam ich sporo, a po drugiej stronie glowy nie mam za to praktycznie ani jednej. No i tak sie zastanawiam co z tym fantem zrobic . Macie jakies rady?
Edit: dopiero teraz widze ze to dzial dla kreciolow, a ja mam zupelnie proste wlosy...
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii

Edytowane przez uca
Czas edycji: 2012-04-17 o 22:58
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 23:00   #20
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Odswiezam watek, gdyz mam podobny problem .
Dbam o wlosy ok. 2 lata, olejuje, stosuje odzywki bez silikonow, serum na koncowki, myje metoda kubeczkowa. Ostatnio zauwazylam jednak ze mam strasznie duzo rozdwojonych koncowek. I co jest bardzo dziwne bo sa zniszczone po jednej stronie glowy, na ktorej nosilam przedzialek (teraz mam na srodku). Nie wiem mozliwe ze te wlosy z tej strony glowy byly "na wierzchu"i po prostu bardziej zniszczyly? A moze od paska od torby?
Podcinam oczywiscie te koncowki nozyczkami fryzjerskimi ale jakos zawsze za pare dni widze ze ciagle mam ich sporo, a po drugiej stronie glowy nie mam za to praktycznie ani jednej. No i tak sie zastanawiam co z tym fantem zrobic . Macie jakies rady?
moze jestes z tych, ktorych wlosy potrzebują silikonow na koncowki (serum, odzywka w sprayu)? moim zdaniem nic nie zabezpiecza koncowek lepiej niz silikony (przed uszkodzeniami mechanicznymi). warto tez zainwestowac w dobrą szczotkę np. Tangle Teezer albo z naturalnego wlosia
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 23:14   #21
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
moze jestes z tych, ktorych wlosy potrzebują silikonow na koncowki (serum, odzywka w sprayu)? moim zdaniem nic nie zabezpiecza koncowek lepiej niz silikony (przed uszkodzeniami mechanicznymi). warto tez zainwestowac w dobrą szczotkę np. Tangle Teezer albo z naturalnego wlosia
Dziekuje za szybka odpowiedz, serum uzywam silikonowego (nie dopisalam w poscie) a raczej nawet praktycznie czystego dimetikonu w formie olejku. Nie wiem czy to od czesania, bo podobnie jak kreconowlose, moich prostych klakow praktycznie nie czesze, tylko przed myciem po myciu schna i nie mam ani jednego koltuna wiec juz nie tykam ich grzebieniem ani szczotka.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 10:37   #22
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Odswiezam watek, gdyz mam podobny problem .
Dbam o wlosy ok. 2 lata, olejuje, stosuje odzywki bez silikonow, serum na koncowki, myje metoda kubeczkowa. Ostatnio zauwazylam jednak ze mam strasznie duzo rozdwojonych koncowek. I co jest bardzo dziwne bo sa zniszczone po jednej stronie glowy, na ktorej nosilam przedzialek (teraz mam na srodku). Nie wiem mozliwe ze te wlosy z tej strony glowy byly "na wierzchu"i po prostu bardziej zniszczyly? A moze od paska od torby?
Podcinam oczywiscie te koncowki nozyczkami fryzjerskimi ale jakos zawsze za pare dni widze ze ciagle mam ich sporo, a po drugiej stronie glowy nie mam za to praktycznie ani jednej. No i tak sie zastanawiam co z tym fantem zrobic . Macie jakies rady?
Edit: dopiero teraz widze ze to dzial dla kreciolow, a ja mam zupelnie proste wlosy...
Zastanów sie czy aby nie sypiasz na tej stronie, może delikatne zwijanie włosów na noc, wiązanie itp..
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 20:39   #23
Sayuri_Chiyo
Raczkowanie
 
Avatar Sayuri_Chiyo
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 269
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Hej Kochane, podpinam się bo mam bardzo podobny problem. Zaczęłam dbać o stan moich włosów. Fryzjerka odradziła mi farby z marketów, przerzuciłam się na Matrix. Dodatkowo moja wieczorna pielęgnacja wygląda następująco: Szampon i odżywka Syoss do farbowanych, potem maska z Kallosa(Banan, Omega, Keratyna na zmianę), po wytarciu włosów spryskuję je czarną odżywką z Glisskura. Dodatkowo na noc związuje włosy w luźny warkocz. Podcinam końcówki. A moje włosy i tak wyglądają słabo. A raczej ich część. Wierzchnia warstwa spuszona jakaś, a pod spodem moje włosy jakby inne, jakby wierzch to była peruka, a pod spodem moje naturalne włosy. Czemu tak? ;(
__________________
F*ck you very much!

Sayuri_Chiyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 20:50   #24
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez Sayuri_Chiyo Pokaż wiadomość
Hej Kochane, podpinam się bo mam bardzo podobny problem. Zaczęłam dbać o stan moich włosów. Fryzjerka odradziła mi farby z marketów, przerzuciłam się na Matrix. Dodatkowo moja wieczorna pielęgnacja wygląda następująco: Szampon i odżywka Syoss do farbowanych, potem maska z Kallosa(Banan, Omega, Keratyna na zmianę), po wytarciu włosów spryskuję je czarną odżywką z Glisskura. Dodatkowo na noc związuje włosy w luźny warkocz. Podcinam końcówki. A moje włosy i tak wyglądają słabo. A raczej ich część. Wierzchnia warstwa spuszona jakaś, a pod spodem moje włosy jakby inne, jakby wierzch to była peruka, a pod spodem moje naturalne włosy. Czemu tak? ;(
Poczytaj o przekarmieniu włosów proteinami. To może być to. Poza tym farbowanie niszczy mostki siarczkowe- może warto je odbudować? No i wprowadzić jakieś oleje i emolienty zamiast tylko silikonów i protein?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 14:34   #25
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez Sayuri_Chiyo Pokaż wiadomość
Hej Kochane, podpinam się bo mam bardzo podobny problem. Zaczęłam dbać o stan moich włosów. Fryzjerka odradziła mi farby z marketów, przerzuciłam się na Matrix. Dodatkowo moja wieczorna pielęgnacja wygląda następująco: Szampon i odżywka Syoss do farbowanych, potem maska z Kallosa(Banan, Omega, Keratyna na zmianę), po wytarciu włosów spryskuję je czarną odżywką z Glisskura. Dodatkowo na noc związuje włosy w luźny warkocz. Podcinam końcówki. A moje włosy i tak wyglądają słabo. A raczej ich część. Wierzchnia warstwa spuszona jakaś, a pod spodem moje włosy jakby inne, jakby wierzch to była peruka, a pod spodem moje naturalne włosy. Czemu tak? ;(
Masz przeproteinowane włosy.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 21:33   #26
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Od lat na pielegnacji naturalnej z olejowaniem, etc. Moje włosy zastrajkowały pół roku temu. Przez pewien czas pomagala pielęgnacja wlosów szklistych, teraz nie pomaga nic. Wlosy z wyjatkiem tego ze dalej sa ultraniskoporowate ewidentnie przestaly sie krecic. No i nie krecone wygladaja po prostu zle. Mozna cos zrobic?
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 13:00   #27
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Od lat na pielegnacji naturalnej z olejowaniem, etc. Moje włosy zastrajkowały pół roku temu. Przez pewien czas pomagala pielęgnacja wlosów szklistych, teraz nie pomaga nic. Wlosy z wyjatkiem tego ze dalej sa ultraniskoporowate ewidentnie przestaly sie krecic. No i nie krecone wygladaja po prostu zle. Mozna cos zrobic?
niektóre oleje wysuszaja włosy

zrób tak:
umyj 2 razy włosy szamponem oczyszczającym np do włosów tłustych Joanna, potem podsusz włosy ręcznikiem.
przygotuj maske np : kallos color + pare kropli oleju ze słodkich migdałów na 30 minut (koniecznie rozczesz) i pod ręcznik, potem spłócz i zakwaś na koniec odżywką kwasna lub do koloru. Taka kuracje stosuj 1 x w tygodniu, pozostałe mycia zywczajny szampon i odżywka emolientowa, i nie przejmuj się
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 15:04   #28
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
niektóre oleje wysuszaja włosy
Wysuszają - nie. Puszą - jak najbardziej.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 22:29   #29
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
niektóre oleje wysuszaja włosy

zrób tak:
umyj 2 razy włosy szamponem oczyszczającym np do włosów tłustych Joanna, potem podsusz włosy ręcznikiem.
przygotuj maske np : kallos color + pare kropli oleju ze słodkich migdałów na 30 minut (koniecznie rozczesz) i pod ręcznik, potem spłócz i zakwaś na koniec odżywką kwasna lub do koloru. Taka kuracje stosuj 1 x w tygodniu, pozostałe mycia zywczajny szampon i odżywka emolientowa, i nie przejmuj się
Dzięki, ale każdy kallos to podrażniony skalp. Robiąłm cos takiego ostatnio z aloesową Natur spłukaną, a następnie zakwaszajaca. I co-włosy dalej kiepskie, ale się nie poddaję, kiedys się dowiem o co im chodzi
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 04:07   #30
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Dzięki, ale każdy kallos to podrażniony skalp. Robiąłm cos takiego ostatnio z aloesową Natur spłukaną, a następnie zakwaszajaca. I co-włosy dalej kiepskie, ale się nie poddaję, kiedys się dowiem o co im chodzi
Może nie nakładaj produktów d/s tak wysoko?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-13 13:11:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.