prawda o solarium? :O:O o matko... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-08-19, 14:40   #1
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI

prawda o solarium? :O:O o matko...


Wczoraj nie chcacy wlaczylam kanal DISCOVERY, akurat mowili o solarium. Porownywali jest do.....kuchenki mikrofalowej!! Mowili ze pewna dziewczyna chciala ladniej wygladac na swoim slubie i wybrala sie na 30 min do solarium...pozniej po slubie maz chodzil kolo niej mowiac ze dziwnie pachnie, wziela prysznic a zapach dalej sie utrzymywal. Poszla do lekarza a ten powiedzial jej ze ma ugotowane wnetrznosci i 2 tyg zycia....nie wiem jak Wy ale ja do solarki juz nie chodze :O8O
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 14:45   #2
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Arrow Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

O matko!
Serio?!
Rzeczywiście ta kobieta zmarła???


A planowałam jutro iść na solarium, bo opalenizna mi prawie całkowicie zeszła..., ale w takim przypadku wolę być blada niż ugotowana...
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 14:45   #3
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Wiemy o tym na wizażu od dawna. Jak również o szkodliwości promieniowania UV, a szczególnie UVA, które emituje solarium. Tutaj masz obszerny artykuł na ten temat:

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php

Ugotowane wnętrzności brzmią co najmniej dziwnie, ale 30 minut w solarium to jakiś tydzień na plaży bez żadnej ochrony, tak od świtu do wieczora. Bardziej niż ugotowanych wnętrzności bałbym się czerniaka, przebarwień i przedwczesnych zmarszczek, które solarium niewątpliwie powoduje.
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 15:15   #4
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Cytat:
Napisane przez nan
Wiemy o tym na wizażu od dawna. Jak również o szkodliwości promieniowania UV, a szczególnie UVA, które emituje solarium. Tutaj masz obszerny artykuł na ten temat:

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php

Ugotowane wnętrzności brzmią co najmniej dziwnie, ale 30 minut w solarium to jakiś tydzień na plaży bez żadnej ochrony, tak od świtu do wieczora. Bardziej niż ugotowanych wnętrzności bałbym się czerniaka, przebarwień i przedwczesnych zmarszczek, które solarium niewątpliwie powoduje.

Nan przeczytalam ten artykul z ciekawoscią. Teraz wiem jedno, NIGDY WIĘCEJ SOLARIUM!
Mimo,ze nie jestem stała bywalczynią solarium, własciwie to chodze bardzo rzadko, zdarza mi sie pójsc kilka razy, ale tylko zima i przed wiekszą jakąś imprezą. Po przeczytaniu artykułu nie pójde juz nigdy
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 15:16   #5
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

droga N4T a co to był za program albo powiedz chociaż jaki discovery? zwykły czy science albo co? bardzo ciekawa jestem
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 15:22   #6
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

O boze az mi sie niedobrze zrobilo...ja w solarium bylam raz na kilka minut i nigdy wiecej-dostalam jakiegos uczulenia po wizycie w solarium i to mnie zrazilo na zawsze.No i w sumie dobrze
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 15:23   #7
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

No to sie spiekła...Ale żeby aż tak?Solarium jets bardzo szkodliwe o czym można poczytać we wcześniejszych wątkach o opalaniu
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-19, 15:31   #8
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

a ja w ciągu mojego 24- letniego życia nie bylam ani razu na solarium i raczej napewno nie pójde ....jakoś nie widzę potrzeby - w lecie trochę opali mnie słonko, a w zimie blada jestem jak większość ludzi. a pozatym nie lubię jak ktoś w zimie jest po mocnej solarce - wygląda to bardzo sztucznie.
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 16:16   #9
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Zeby tak wiecej ludzi dochodzilo do takich wnioskow Ja juz nawet sie nie produkuje tlumaczac kolezankom ze solarium jest niezdrowe, bo one chodza przeciez i nic im nie jest. A moja ciocia kiedy napomknelam o zwiekszeniu ryzyka czerniaka poprzez opalanie na solarium a potem bez filtrow na plazy - odpowiedziala ze jest starsza i wie lepiej no i przeciez nic jej sie nie dzieje... Rece opadaja... Chyba sie zamkne i poczekam az te panie w koncu skutki zobacza...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 16:22   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Moze to makabryczne, ale ja chcialabym zobaczyc ten program. I tez jestem ciekawa czy ta kobieta zmarla?
Ja nigdy na solarium nie bylam i nie wybieram sie.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 16:29   #11
Cyprianka
Raczkowanie
 
Avatar Cyprianka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Nigdy nie byłam na solarium i byc nie zamierzam...Co do programu...koszmar!Nie mogę uwierzyć,że w ciągu 30 min. można ugotować swoje wnętrzności.Czy ta kobieta nic nie czuła?Jestem w szoku....
Cyprianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-19, 16:35   #12
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Cytat:
Napisane przez April007
Zeby tak wiecej ludzi dochodzilo do takich wnioskow Ja juz nawet sie nie produkuje tlumaczac kolezankom ze solarium jest niezdrowe, bo one chodza przeciez i nic im nie jest. A moja ciocia kiedy napomknelam o zwiekszeniu ryzyka czerniaka poprzez opalanie na solarium a potem bez filtrow na plazy - odpowiedziala ze jest starsza i wie lepiej no i przeciez nic jej sie nie dzieje... Rece opadaja... Chyba sie zamkne i poczekam az te panie w koncu skutki zobacza...
Widzisz, "dobroczynne" działanie smażenia się w solarium zwykle wychodzą dopiero po latach. Jako młode dziewczyny cieszymy się piękną opalenizną, a w późniejszym wieku chciałybyśmy cofnąć czas. Skutki nadmiernego opalania najbardziej jest widać w okresie menopauzy i po niej. Wtedy też lubi wyjść czerniak. Ciocia z pewnością te skutki odczuje, niestety (miejmy nadzieję, że nie te najtragiczniejsze). Często wydaje nam się, że pewne objawy starzenia się skóry są nie do uniknięcia, a im naprawdę można zapobiegać. Np. koloryt cery, przebarwienia, pękające naczynka, zgrubienie i rogowacenie skóry, słynne "plamy wątrobowe" na rękach u starszych osób to właśnie skutki nie stosowania filtrów i opalania się. Solarium jest naprawdę prostą drogą do takich rzeczy w przyszości. To tak jakbyśmy płaciły za szybsze (i brzydsze) starzenie się.
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 16:52   #13
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Cytat:
Napisane przez czikuś
droga N4T a co to był za program albo powiedz chociaż jaki discovery? zwykły czy science albo co? bardzo ciekawa jestem
ehh drogie kolezanki niestety nie wiem co to byl za program...ale byl to jakis program o mikrofalowkach...ehh a czy kobieta zmarla? nie wiadomo...
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 17:05   #14
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

to ja chyba wiem - czyżby chodziło o pogromców mitów? z tego co wiem wczoraj był odcinek z udziałem mikrofalówek, ale nie widziałam. kiedyś tylko kawałek, o tym czego nie należy wkładać do mikrofali. podejrzewam więc, że ta historia to bzdura czyli tytułowy mit do obalenia. bo również ja nie bardzo wierzę, że się można ugotować i nic nie poczuć, ale kto wie jeśli brało w tym udział dwóch facetów - jeden łysy, drugi łysawy w okularach i pani zajmująca się folklorem to pewnie to. pozdrawiam
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 17:23   #15
egzit
Raczkowanie
 
Avatar egzit
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z komputera:)
Wiadomości: 50
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Moja "znajoma" robi sobie 20 (a czasami nawet wiecej) minutowe sesje w solarium. Cóż, wygląda jak skwarek, jest jakaś taka pomarańczowawa a na dłoniach z przesuszenia ma takie hm.. białe coś, taką wysuszoną skórę, która jakby nie było, wygląda jak grzybica

Wśród ludzi budzi tylko śmiech, niektórzy oglądają


się za nią z ogromnym zdziwieniem Ale to chyba z zazdwości, nie sądzicie?

A co najgorsze namawia swoje bliższe i dalsze znajome do korzystania z solarium, biedna "pomarańczka"


egzit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 17:24   #16
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Ja tez nie wierze za bardzo ze ugotowala swoje wnetrznosci
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 20:35   #17
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

a jak ja czasami chodze na 8min to nic mi nie bedzie ? tzn pytam o wnetrznosci i ich ugotowanie?
niedobrze mi sie zrobilo i wiecej nie ide na solarium
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 20:41   #18
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

ja już też nigdy więcej na solarium nie pójde .......
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 20:45   #19
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

sathi jak myślisz nic nam nie będzie ? ja to byłam góra 10 razy jak nie mniej.... prosze o odpowiedź będe żyć?
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-19, 20:54   #20
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

PPrzecież to nierealne żeby się ugotować w solarium co by było w takim razie z ludzi korzystających z sauny kupka popiołu tak przynajmniej mi się wydaje
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 20:58   #21
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Niemożliwe, żeby ugotowała sobie wnętrzności, bo w takim razie połowa ludzi z mojego osiedla musiała by już nie żyć!!! Moja koleżanka pracowała w solarium, były tam makabrycznie mocne lampy, a laski chodziły nawet na 35 i żyją i co najwazniejsze - chodzą dalej i żyją. Na bank ten program to był
"pogromcy mitów", a ta wiadomość to kolejny obalony mit.
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 21:02   #22
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Na4t to trzeba bylo obejrzeć program do końca, a nie siać defektyzm Oczywiscie nie bronie solarium (złe solarium złe), ale w tym programie właśnie obalili ten mit i pokazali, że na solarium upiec wnętrzności sobie nie można :d
Floe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 21:03   #23
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Z tym ugotowaniem to chyba troche przesadzili, bo raczej czlowiek sie nie ugotuje po 30 min sesji w solarium, a skoro by tak nawet bylo to nie ma logicznego sensu. Skoro doszloby do ugotowania wnetrznosci to chyba raczej smierc bylaby na miejscu, nie wiem czy ugotowane serce moze jeszcze pompowac krew. Troche to absurdalne jak dla mnie. A poza tym jezeli chodzi o czas to ja slyszlam, ze mozna byc max 10 min. Sama czasem chodze, naczytalam sie o tym, ale tlumacze to sobie w taki glupiutki sposob, ze co nam dzis nie szkodzi. Wszedzie chemia, jakies promienie, wiec chodze sobie na ta solarke. Jednak tez nie przesadzam, max jestem 10 min, ale to bardzo zadko. I za czesto tez nie nie odwiedzam.
Mam nadziej, ze moje wnetrznosci sie jeszcze nie ugotowaly
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 21:45   #24
Moniczka_ns
Raczkowanie
 
Avatar Moniczka_ns
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 311
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Dziewczymy przerazacie mnie to jakas kompletna bzdura ze mozna ugotowac sie w solarium wystarczy pomyslec logicznie niemozliwe jest zeby lampy wytworzyly taka tempereture gydby bylo to mozliwe nie produkowano by takich lamp a po za tym osoba wpuszczajaca do solarium w zyciu by nie zgodzila sie na 30 minutowa sesje opalania bo tym samym przyczynila sie by do krzywdy ( w tym przypadku jak N4T! stwierdzila ugotowania) ja chodze na solke wiem ze szkodzi i jakos nie ugotowalam sie jeszcze o opalaniu wiem mnostwo rzeczy bo znajomi maja salon kosmetyczny z solarium i wiem ze wpuszczajac osobe zawsze doradzaja jej na ile powinna isc minut zeby nie przesadzic z opalaniem
Moniczka_ns jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 21:55   #25
Klaudia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 280
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

God :/
Większych bzdur jeszcze nigdy nie przeczytałam
__________________
..każdy dzień może być tym ostatnim...
Klaudia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 22:14   #26
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

No szok,ja bylam 3 razy i stwierdzam ,ze mialam szczescie..zadnych skutkow ubocznych,nawet wnetrznosci w normie
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 22:36   #27
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

ej no to wszyscy umrzemy bo ugotowaliśmy sie ? a Ci ludzie co kiedyś chodzili na solarium i żyją ? Może to tylko taka ściema była?
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-19, 22:58   #28
martii_czarna
Raczkowanie
 
Avatar martii_czarna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Piękny Gdańsk
Wiadomości: 120
GG do martii_czarna
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Nidy nie byłam i nigdy niepujde na solarke!
SOLARIUM MÓWIMY NIE!!!!!!!!!!!
__________________
"Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe"
martii_czarna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-20, 00:10   #29
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Z ugotowaniem to bym nie przesadzała - bo to powoduje promieniowanie podczerwone a nie UV. Ale ja bym sie nie zdziwiła po kilku 30 minutowych sesjach, jakby ktoś się nabawil marskości wątroby, zerwań mięśni, nowotworów nie tylko skóry itp. itd - UVA powduje pękanie włókien kolagenowych i innych, niszczy dna w komórkach - po takich seansach ugotowanie się to chyba najlepsza z opcji - męczysz sie 2 dni a nie kilka mięsięcy albo lat.....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-20, 00:39   #30
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: prawda o solarium? :O:O o matko...

Cytat:
Napisane przez N4TI
Wczoraj nie chcacy wlaczylam kanal DISCOVERY, akurat mowili o solarium. Porownywali jest do.....kuchenki mikrofalowej!! Mowili ze pewna dziewczyna chciala ladniej wygladac na swoim slubie i wybrala sie na 30 min do solarium...pozniej po slubie maz chodzil kolo niej mowiac ze dziwnie pachnie, wziela prysznic a zapach dalej sie utrzymywal. Poszla do lekarza a ten powiedzial jej ze ma ugotowane wnetrznosci i 2 tyg zycia....nie wiem jak Wy ale ja do solarki juz nie chodze :O8O

Coś mi się nie chce w to wierzyć. Moja koleżanka ma solarium i przychodzi do niej babka, która 2 razy w tygodniu kładzie się na pół godziny i jakoś żyje. Oczywiście nie popieram tego absolutnie, ale tekst z wypalonymi wnętrznościami to dla mnie jakaś bzdura... Rozumiem, że solarium niszczy skórę, w tym głębsze jej warstwy, ale wnętrzności? Nie wierzę w to.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.