Wyjazd do pracy za granicę (IOS). - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 17:48   #1
fabrisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2

Wyjazd do pracy za granicę (IOS).


Hej, jestem aktualnie na drugim roku studiów (licencjat), niestety z różnych powodów muszę wyjechać do pracy za granicę. Nie chciałabym jednak zawalać studiów i tak się zastanawiałam nad opcją indywidualnej organizacji studiów, ale czy takie coś w ogóle jest możliwe w moim przypadku?
Może jest ktoś kto znalazł się w takiej sytuacji?
Albo w ogóle ktoś kto ma taką organizację roku?
Czy chodzicie na ćwiczenia, czy wystarczy tylko ugadać się na zaliczenia?
Myślałam, że po prostu przyjechałabym do Polski na 2-3 tyg i wszystko zaliczyła w terminie sesji. A może nawet po dwóch miesiącach wpaść na kilka dni i chociaż niektóre zaległe rzeczy z ćwiczeń ogarnąć na konsultacjach.

Liczę na Waszą opinię. Jeśli nie to to pozostaje mi jedynie urlop dziekański, bądź urlop dziekański z możliwością zaliczania przedmiotów (choć nie wiem czy wtedy też nie trzeba chodzić na ćwiczenia?)
fabrisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 18:12   #2
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Wyjazd do pracy za granicę (IOS).

Mając Indywidualną Organizację Studiów możesz opuścić do 50% zajęć, w zasadzie kwestia dogadania się z wykładowcami. Wątpię jednak, żeby poszli na układ, że nie będzie Cię cały rok na zajęciach, a wszystko zaliczysz w ciągu 2-3 tygodni.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 20:57   #3
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Wyjazd do pracy za granicę (IOS).

Zacznij od lektury swojego regulaminu studiów, bo na każdej uczelni jest inaczej. Ale też mi się wydaje, że to mało realny scenariusz.
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 21:55   #4
fabrisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wyjazd do pracy za granicę (IOS).

Jasne, że czytałam regulamin, tylko, że tam niewiele jest napisane.
Wiem, że są osoby, które mają u mnie na roku ios i tak szczerze mówiąc nie widziałam ich ani razu na ćwiczeniach.
fabrisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 07:53   #5
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Wyjazd do pracy za granicę (IOS).

Najlepiej spytać się w pań dziekanacie albo bezpośrednio dziekana, on Ci powie więcej. A te osoby mają IOS od pierwszego roku? Wiesz, może być dużo opcji np. mogą mieć drugi kierunek studiów... Jednak dalej słabo widzę to, żeby wykładowcy poszli na taką ugodę.
Miałam koleżankę w ciąży, miała IOS z tego powodu, chodziła prawie do końca 8 miesiąca na zajęcia i wróciła chyba z miesiąc po porodzie - musiała prosić wykładowców, żeby mogła zaliczać u nich przedmioty bo przekroczyła te 50%...
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 21:26   #6
olunia16
Raczkowanie
 
Avatar olunia16
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 80
Dot.: Wyjazd do pracy za granicę (IOS).

Cytat:
Napisane przez fabrisi Pokaż wiadomość
Hej, jestem aktualnie na drugim roku studiów (licencjat), niestety z różnych powodów muszę wyjechać do pracy za granicę. Nie chciałabym jednak zawalać studiów i tak się zastanawiałam nad opcją indywidualnej organizacji studiów, ale czy takie coś w ogóle jest możliwe w moim przypadku?
Może jest ktoś kto znalazł się w takiej sytuacji?
Albo w ogóle ktoś kto ma taką organizację roku?
Czy chodzicie na ćwiczenia, czy wystarczy tylko ugadać się na zaliczenia?
Myślałam, że po prostu przyjechałabym do Polski na 2-3 tyg i wszystko zaliczyła w terminie sesji. A może nawet po dwóch miesiącach wpaść na kilka dni i chociaż niektóre zaległe rzeczy z ćwiczeń ogarnąć na konsultacjach.

Liczę na Waszą opinię. Jeśli nie to to pozostaje mi jedynie urlop dziekański, bądź urlop dziekański z możliwością zaliczania przedmiotów (choć nie wiem czy wtedy też nie trzeba chodzić na ćwiczenia?)
Jeśli chodzi o czynną dziekankę to musisz chodzić na ćwiczenia z przedmiotów które zadeklarowałaś i musisz je zaliczyć tak przynajmniej jest na moim Uniwesytecie (UMP) myślę że w Twoim przypadku najlepsza byłaby dziekanka nie powinni robić Ci z tego powodu problemów. Pozdrawiam
__________________
matura 2014
walka o własne marzenia
,,nie zgubię marzeń kiedy wstanie świt "
olunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-24 22:26:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.