Grubsze i gęstsze włosy - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 11:14   #2161
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dość ciężko mieć motywację, kiedy od przeszło trzech lat nie widać większych zmian Ale zapytam się lekarki, czy może zaproponuje mi w ogóle coś innego. Albo w inny sposób ustali mi przyjmowanie leku i dawkę. Bo badania miałam już dobrych kilka miesięcy temu, więc nie wiem jak na dzień dzisiejszy wygląda poziom we krwi + granica normy była spora, a może wystarczy nawet minimalnie podnieść lub obniżyć i efekty będą zauważalne..? Zresztą, u mnie to hula dość, bo przeszłam z niedoczynności w nadczynność. I to tak konkretnie, bo po tym incydencie lekarka za głowie się nie niemal złapała, jak wynik zobaczyła. No nic, mam nadzieję, że jakoś mnie wyprowadzą oraz nowa kuracja, którą zaczęłam, coś zmieni.
Zastanawiam sie, czy nie włączyć też krzemu i/lub biotebalu, ale lepiej poradzę się dermatologa, czy to nie za dużo będzie.
trzymam z ciebie kciuki - musi być dobrze !!! Czasami żeby znaleźć złoty środek dla siebie niestety trzeba trochę czasu . U mnie też tak nie jest że włosy zupełnie nie lecą - lecą ale już nie tak jak kiedyś no i są bejbiki więc cieszę się choć z tego i wierzę że będzie jeszcze lepiej Grunt to pozytywne nastawienie bo stres też sprzyja wypadaniu włosów !!!
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:25   #2162
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
trzymam z ciebie kciuki - musi być dobrze !!! Czasami żeby znaleźć złoty środek dla siebie niestety trzeba trochę czasu . U mnie też tak nie jest że włosy zupełnie nie lecą - lecą ale już nie tak jak kiedyś no i są bejbiki więc cieszę się choć z tego i wierzę że będzie jeszcze lepiej Grunt to pozytywne nastawienie bo stres też sprzyja wypadaniu włosów !!!

Niestety, ciężko sie nie stresować, jak się widzi, ile włosów się straciło i traci dalej Ale i u mnie nie lecą jak wcześniej, aczkolwiek nie zagęszczają się. I właśnie na tym się głównie skupiam, by pobudzić cebulki. Jak gdzieś wyżej wspominałam, naturalnie mam włosów dużo, a więc nadzieja jest i ona jednak daje mimo wszystko kopa do działania. Choć wątpię, abym odzyskała wszystko, to i tak wierzę, że nie jest nic przesądzone.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 17:18   #2163
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość

Niestety, ciężko sie nie stresować, jak się widzi, ile włosów się straciło i traci dalej Ale i u mnie nie lecą jak wcześniej, aczkolwiek nie zagęszczają się. I właśnie na tym się głównie skupiam, by pobudzić cebulki. Jak gdzieś wyżej wspominałam, naturalnie mam włosów dużo, a więc nadzieja jest i ona jednak daje mimo wszystko kopa do działania. Choć wątpię, abym odzyskała wszystko, to i tak wierzę, że nie jest nic przesądzone.



i tego się trzymajmy że nic nie jest przesądzone
ja się od tego jantara to chyba uzależniłam -miałam od dziś zrobić przerwę ale oczywiście nie mogłam się na to zdobyć i psiknęłam mam wrażenie że jak nim nie psiknę to mi włosy zaczną wypadać w jakąś manię zaczynam wpadać
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 22:17   #2164
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
[/B]


i tego się trzymajmy że nic nie jest przesądzone
ja się od tego jantara to chyba uzależniłam -miałam od dziś zrobić przerwę ale oczywiście nie mogłam się na to zdobyć i psiknęłam mam wrażenie że jak nim nie psiknę to mi włosy zaczną wypadać w jakąś manię zaczynam wpadać
Mi jantar nie pomógł niestety I mam nadzieję, że włosy nie zaczną wypadać od nowa po zmianie produktów. Prawdopodobnie to sesa zadziałała, ale ciężko cokolwiek mi zweryfikować, bo tyle tego już wybrałam.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:42   #2165
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Dziewczyny, a jest tu ktoś kto stosuje pokrzywę, ale nie tą w torebkach tylko sypną? Znalazłam taka w domu i zastanawiam się nad stosowaniem. Jak ją przygotowujecie?
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:53   #2166
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jest tu ktoś kto stosuje pokrzywę, ale nie tą w torebkach tylko sypną? Znalazłam taka w domu i zastanawiam się nad stosowaniem. Jak ją przygotowujecie?
Ja miałam swoją zerwaną, zasuszoną. Zalewałam łyzeczke albo więcej pokrzywy odrobiną gorącej wody, (jednak dość mało, nawet nie pół szklanki), potem zaparzałam normalnie i przelewałam do butelki z atomizerem i wcierałam w skórę głowy Wody dodaję mało, bo i tak można obficie spryskać, esencja jest mocniejsza
Mozna też zrobić płukankę, ale wtedy więcej wody wiadomo i polewać włosy,
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse


tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 14:52   #2167
Smerfetka22
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 405
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Dziewczyny trzymam za Was wszystkie kciuki.
Dzisiaj udaję się po drugie już mydelko Sesa. Przyzwyczaiłam się już do niego. Fajnie bo włosy po nim są takie nawilżone. Zobaczymy jak się sprawdzi w dłuższej perspektywie. Jak narazie wykańczam wszystkie maski,odżywki, olejki. Skupiam się na mydełku i Revitaxie. Przestaąłm się już przejmować ile włosów mi wypada, skupiam się na odroście.
Pozdrawiam,
__________________
Bloguję

30.09.2013-tran
01.10.2013-Radical
Smerfetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 14:44   #2168
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Smerfetka22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymam za Was wszystkie kciuki.
Dzisiaj udaję się po drugie już mydelko Sesa. Przyzwyczaiłam się już do niego. Fajnie bo włosy po nim są takie nawilżone. Zobaczymy jak się sprawdzi w dłuższej perspektywie. Jak narazie wykańczam wszystkie maski,odżywki, olejki. Skupiam się na mydełku i Revitaxie. Przestaąłm się już przejmować ile włosów mi wypada, skupiam się na odroście.
Pozdrawiam,

Ooo, to jak nawilża, to może dla mnie byłoby dobre. Zrezygnowałam z szamponu ziołowego, którego używałam od daaawna, bo miałam po nim szorstkie włosy, ale z kolei po Nivei mi się szybciej przetłuszczają, no i wiadomo, chemia
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 07:20   #2169
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Hej dziewczynki, dawno mnie nie było
widzę, że wszystkie walczycie, ja też
Wczoraj zakupiłam dwie buteleczki Jantara na kolejna kurację (zawsze mam po nim wysyp bejbików, a po za tym lubię włosy po nim)
Do koszyka wrzuciłam również wodę pokrzywową i dawno zapomnianą przeze mnie naftę - kiedyś często stosowaną. Powracam również do picia skrzypokrzywy.
Pielęgnacji ostatnio nie zmieniałam (dokupiłam tylko drożdżową odżywkę na porost i Balsam na cedrowym propolisie) no i na końcówki wytrwale nakładam olejek GP, przez co są w dobrym stanie, mimo słoneczka.
Z suplementów: w trakcie Vitapil.
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 07:47   #2170
Smerfetka22
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 405
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Ooo, to jak nawilża, to może dla mnie byłoby dobre. Zrezygnowałam z szamponu ziołowego, którego używałam od daaawna, bo miałam po nim szorstkie włosy, ale z kolei po Nivei mi się szybciej przetłuszczają, no i wiadomo, chemia
Więc tak o mydle przeczytasz rózne rzeczy. Najgorsze są pierwsze dwa-trzy tygodnie. Wlosy w dotyku są szorstkie, matowe, wygladają jak niedomyte,nawet jak potraktujesz je szamponem. Nie pomagają nawet płukanki octowe.
Dopiero jak po tym czasie włosy się przyzwyczają do mycia zobaczysz prawdziwe efekty, nie będzie Ci nawet potrzebna płukanka.
Ja robię tak:
-na godzinę (jak mam czas) nakładam od uch w dół maskę, odżywkę, obojętnie
-dwa razy myję włosy mydełkiem, pianę zostawiam na godzinę, dwie
-spłukuję podczas kąpieli,
-wykańczam też stare szampony: biorę kropelkę i asekuracyjnie przemywam włosy, głównie spodnie bo z nimi mam zawsze problem.
-nie nakładam juz żadnej odzywki, czasami jedwab na końce lub gliss kur-też żeby wykończyć.
Włosy mi dalej lecą nie powiem, ale w mojej pracy, wszystkie teraz narzekają na wypadające włosy.
__________________
Bloguję

30.09.2013-tran
01.10.2013-Radical
Smerfetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 10:11   #2171
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Przyszły do mnie mydełko sesa, brahmi i kalpi tone Te dwa ostatnie będę mieszała jeszcze z amlą i olejek i na skalp pod folię. Myślę, że raz w tygodniu wystarczy...
Mam ochotę już zacząć używać mydła, ale mam nadal szampon Yves rocher przeciw wypadaniu, wiec na razie poczekam, aż wykończę drugą butelkę.
We wtorek byłam u dermatologa i dostałam zestaw badań do zrobienia. Lekarka stwierdziła, że mam spory odrost. W sumie faktycznie widzę baby hair, ale jakoś na gęstości włosów nie przybyło Mam nadzieję, że z czasem i długością to się zmieni... I nie zaczną wypadać, a odrastać. Ale objętościowo wciąż jest tyle samo. Choć, skoro już się tak nie sypią, to może w końcu coś zacznie się zmieniać..?
Na razie łykam sufrin i drożdże. I dziś uświadomiłam sobie, że paznokcie mi sie wzmocniły, tj są dużo bardziej twarde, więc może i na włosy coś zadziała w końcu?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 12:09   #2172
hairalive
Przyczajenie
 
Avatar hairalive
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Hej,
Ja po prawie 2 latach intensywnego zapuszczania i pielęgnacji włosów zdecydowałam się na radykalną zmianę. W ciągu ost. 2-miesiecy zeszłam z kruczej czerni do jasnego blondu...

Kosztowało mnie to kilkanaście centymetrów;( Mimo to nie żałuję. Moja czerń mnie przygnębiała wyglądałam na o wiele starszą niż jestem. Wybrałam metodę mniej inwazyjną niż dekoloryzator czy standardowy rozjaśniacz. Wcześniej przy każdej próbie ściągnięcia koloru wszystko kończyło się tak samo - powracałam do czerni. Szkoda, że nie zastosowałam takiego rozwiązania jak teraz o wiele wcześniej.

Oczywiście włosy są wysuszone i osłabione, ale nie tak jak po klasycznym rozjaśnianiu. Przede wszystkim nie ma gumy! Jako włosomaniaczka z ponad 2-letnim stażem dam radę odbudować to co zniszczyłam. Po prostu wymaga to trochę czasu...

Od ostatniego farbowania minęły ponad 2 tygodnie. Widać efekty. Włosy powracają do życia.

Jeżeli zależy Wam na poroście zainwestujcie w jantar lub wodę brzozową, pijcie skrzypo-pokrzywy, która wzmacnia i pogrubia strukturę włosa.

Kolejnym sposobem, który daje szybkie efekty jest olejowanie, ale nie kokosem czy arganem, a olejem z pestek winogron. Można go dostać w biedronce za ok. 15zł/1litr. Po pierwszych 2-3 zastosowaniach włos nabiera sprężystości.

Maska z bio-vaxa z keratyną i jedwabiem jest genialna. Keratyna to główny składnik budulcowy włosa. Natomiast jeżeli zależny Wam na gładkich, lśniących włosach bez używania szkodliwych silikonów typu biosilk czy chi (jestem antyfanką jakichkolwiek silikonów, nie znoszę ich, cała tablica Mendelejewa), zastosujcie płukankę zakwaszającą, np. z octem jabłkowym lub sokiem z cytryny, która domyka łuski włosowe, a co za tym idzie chroni przed uszkodzeniami. Silikony tylko oblepiają zewnętrzną powierzchnię włosa, tworząc tzw. osłonkę, a zakwaszanie zamyka włos. Pomaga to również w utrzymaniu koloru (farba się nie wypłukuje).

Jest jeszcze masa sposobów. Mogłabym pisać i pisać... Większość (zdj. przed, po i takie tam) są na moim blogu, choć dopiero co go założyłam. także jakbyście miały jakieś pytania chętnie pomogę.

Piękne włosy to nie tylko długie włosy, pamiętajcie o tym. Przede wszystkim jakość nie ilość Pozdr.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Na skalp najlepszy Seboradin---> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html Potrafi zdziałać cuda, zwłaszcza gdy nie był wcześniej stosowany. Potem cebulki się "przyzwyczajają". Zapobiega wypadaniu. Wspomaga także porost i wysyp baby hair.
__________________
Bett,
http://hairalive.blogspot.com/
Z czerni do blondu - Koloryzacja i odbudowa

Edytowane przez hairalive
Czas edycji: 2013-08-22 o 12:13
hairalive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:42   #2173
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Jeżeli zależy Wam na poroście zainwestujcie w jantar lub wodę brzozową, pijcie skrzypo-pokrzywy, która wzmacnia i pogrubia strukturę włosa.
Nie czytałaś wątku, wiele dziewczyn udzielających się tu (łącznie ze mną) stosuje te metody i to od dawna i często opisujemy efekty.
Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Kolejnym sposobem, który daje szybkie efekty jest olejowanie, ale nie kokosem czy arganem, a olejem z pestek winogron. Można go dostać w biedronce za ok. 15zł/1litr. Po pierwszych 2-3 zastosowaniach włos nabiera sprężystości.
Mimo, iż sama używam i lubie olej winogronowy to nie zgodzę się z tobą - otóż każdy włos jest inny i olej, który służy Tobie może się nie sprawdzić na włosach innej dziewczyny. Narzucanie konkretnego oleju - nie
Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Maska z bio-vaxa z keratyną i jedwabiem jest genialna. Keratyna to główny składnik budulcowy włosa. Natomiast jeżeli zależny Wam na gładkich, lśniących włosach bez używania szkodliwych silikonów typu biosilk czy chi (jestem antyfanką jakichkolwiek silikonów, nie znoszę ich, cała tablica Mendelejewa)
nie panikujmy: np. jedwab z GP do zabezpieczania końcówek, zwłaszcza latem jest wskazany
Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
zastosujcie płukankę zakwaszającą, np. z octem jabłkowym lub sokiem z cytryny, która domyka łuski włosowe, a co za tym idzie chroni przed uszkodzeniami.
płukani jak najbardziej,
Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Silikony tylko oblepiają zewnętrzną powierzchnię włosa, tworząc tzw. osłonkę, a zakwaszanie zamyka włos. Pomaga to również w utrzymaniu koloru (farba się nie wypłukuje).
Jak już pisałam nie siejmy grozy, silikony to nie całe zło tego świata. A np. jedwab pozwala zachować końcówki w dobrej formie
Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Jest jeszcze masa sposobów. Mogłabym pisać i pisać... Większość (zdj. przed, po i takie tam) są na moim blogu, choć dopiero co go założyłam. także jakbyście miały jakieś pytania chętnie pomogę.
Jest mnóstwo sposobów, to fakt ale i sama musisz jeszcze trochę poduczyć, żeby pomagać(zaznaczam, że to nie złośliwość). Trzymam za włosy i bloga
Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Piękne włosy to nie tylko długie włosy, pamiętajcie o tym. Przede wszystkim jakość nie ilość Pozdr.



Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Na skalp najlepszy Seboradin---> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html Potrafi zdziałać cuda, zwłaszcza gdy nie był wcześniej stosowany. Potem cebulki się "przyzwyczajają". Zapobiega wypadaniu. Wspomaga także porost i wysyp baby hair.
Nie używałam akurat, więc się nie wypowiem, ale chyba ktoś kiedyś używał - nie pamiętam
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:27   #2174
hairalive
Przyczajenie
 
Avatar hairalive
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Masz rację silikony zabezpieczają, ale jeżeli stosujesz w tym samym czasie i silikony i odżywki, bądź maski regenerujące, aby odbudować włosy nic to nie da. Włos nie przyjmie zaaplikowanych substancji odżywczych. Trzeba by było po każdym zastosowaniu silikonów wykonać mycie podstawowe, a potem właściwe jednym z mocno oczyszczających szamponów np. z mrs potters, co dodatkowo wysuszy hery. Silikony to przykrywka, idealny sposób na ukrycie faktycznego stanu włosów. Stosowanie ich nic nie ma wspólnego z odbudową. Lepiej już zabezpieczać końcówki naturalnym olejkiem, u mnie to się sprawdza.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Mimo, iż sama używam i lubie olej winogronowy to nie zgodzę się z tobą - otóż każdy włos jest inny i olej, który służy Tobie może się nie sprawdzić na włosach innej dziewczyny. Narzucanie konkretnego oleju - nie
Nie narzucam, po prostu polecam. tak samo jak Seboradin (czerwony). Tylko metodą prób i błędów jesteśmy w stanie samodzielnie ocenić co służy naszym włosom. Uwielbiam olej kokosowy (np. z Vatiki lub zwykły, apteczny), ale po zmianie koloru na blond musiałam z niego zrezygnować, gdyż przyciemnia on kolor. Na czarnych sprawdzał się świetnie, dodawał blasku i intensywności. Z kolei mój blond upodobał sobie pestki winogron z czego i ja jestem bardzo zadowolona.
__________________
Bett,
http://hairalive.blogspot.com/
Z czerni do blondu - Koloryzacja i odbudowa

Edytowane przez hairalive
Czas edycji: 2013-08-22 o 13:28
hairalive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:42   #2175
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Masz rację silikony zabezpieczają, ale jeżeli stosujesz w tym samym czasie i silikony i odżywki, bądź maski regenerujące, aby odbudować włosy nic to nie da. Włos nie przyjmie zaaplikowanych substancji odżywczych. Trzeba by było po każdym zastosowaniu silikonów wykonać mycie podstawowe, a potem właściwe jednym z mocno oczyszczających szamponów np. z mrs potters, co dodatkowo wysuszy hery. Silikony to przykrywka, idealny sposób na ukrycie faktycznego stanu włosów. Stosowanie ich nic nie ma wspólnego z odbudową. Lepiej już zabezpieczać końcówki naturalnym olejkiem, u mnie to się sprawdza.
Tak masz rację silikony to nie sposób na odbudowę włosów ale ja nie o tym Pisałam konkretnie o jedwabiu (a w sumie serum) z GP do zabezpieczania końcówek. I teraz odniosę się bezpośrednio do niego (bo do opinii o silikonach sie zgadzam)Napisałaś, że stosując silikony trzeba później oczyszczać włosy, bo oblepione nie przyjmą substancji odżywczych itp. - tak
chodzi tylko o to, że ten konkretny jedwab ma bardzo przyjemny skład (nie trzeba po nim rypacza do oczyszczania włosków). Z resztą na wątku analizowym Eloe rozebrała jego skład na czynniki pierwsze i jak zawsze fajnie opisała

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość

Nie narzucam, po prostu polecam. tak samo jak Seboradin (czerwony). Tylko metodą prób i błędów jesteśmy w stanie samodzielnie ocenić co służy naszym włosom. Uwielbiam olej kokosowy (np. z Vatiki lub zwykły, apteczny), ale po zmianie koloru na blond musiałam z niego zrezygnować, gdyż przyciemnia on kolor. Na czarnych sprawdzał się świetnie, dodawał blasku i intensywności. Z kolei mój blond upodobał sobie pestki winogron z czego i ja jestem bardzo zadowolona.
No fajnie, dokładnie o to mi chodziło, że tylko próbując możemy stwierdzić co nam służy, a co nie. Często ktoś prosi żeby polecić olej czy coś innego i później pisze, że febo włosy mamy różne i różniaste
Tez używam Kokosa z Vatiki, ale u mnie nie przyciemnia no i jeszcze raz przyłączę się do zachwytu nad winogronowym bo i u mnie on stoi wysoko w rankingu ulubionych olejów
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:15   #2176
Smerfetka22
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 405
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Właśnie uświadomiłam sobie, że muszę się przeprosić ze skrzypo-pokrzywą
__________________
Bloguję

30.09.2013-tran
01.10.2013-Radical
Smerfetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:34   #2177
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Smerfetka22 Pokaż wiadomość
Właśnie uświadomiłam sobie, że muszę się przeprosić ze skrzypo-pokrzywą
No dokładnie, mi latem nie za bardzo szło picie. W biurze gorąco i jakoś się nie chciało
Od poniedziałku oficjalnie wracam do picia- dziwnie to zabrzmiało
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:52   #2178
Smerfetka22
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 405
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
No dokładnie, mi latem nie za bardzo szło picie. W biurze gorąco i jakoś się nie chciało
Od poniedziałku oficjalnie wracam do picia- dziwnie to zabrzmiało
A ja jakoś nie mogłam zahaczyć o aptekę.
__________________
Bloguję

30.09.2013-tran
01.10.2013-Radical
Smerfetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 16:57   #2179
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

A ja się zastanawiam, czy wziąć zwykłe drożdże, czy ze skrzypem i pokrzywą... Te, które mam teraz, powoli mi się kończą, więc będę zamawiać następne, ale nie wiem, może wypróbuję teraz te z dodatkami..?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 19:39   #2180
Smerfetka22
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 405
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Ja się jeszcze czaje na Minerały koloidalne. Niestety produkt dostępny bedzie najwcześniej od września. Chcę odciążyć trochę moja wątrobę i odstawić suplementy w tabletkach na jakiś czas.
__________________
Bloguję

30.09.2013-tran
01.10.2013-Radical
Smerfetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 10:54   #2181
hairalive
Przyczajenie
 
Avatar hairalive
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam, czy wziąć zwykłe drożdże, czy ze skrzypem i pokrzywą... Te, które mam teraz, powoli mi się kończą, więc będę zamawiać następne, ale nie wiem, może wypróbuję teraz te z dodatkami..?
Jeśli nie jesteś do końca przekonana do drożdży (chyba każda z nas wie o co chodzi) proponuję picie skrzypo-pokrzywy i zaopatrzenie się w taki suplement jak Calcium Pantothenicum. Regeneruję skórę, wspomaga porost włosów i paznokci. W dodatku przyspiesza przemianę materii, co jest dobrą informacją dla dziewczyn, które nie tylko postanowiły zadbać o włosy, ale i o sylwetkę. Ogólnie mówiąc ma właściwości, które biorą czynny udział w procesach budulcowych i wzrostowych. Pomaga też w gojeniu się ran. + woda brzozowa na skalp. Mi taka mieszanka pomogła. Włosy stają się gęstsze za sprawą sporego wysypu "baby hair". Mam nadzieję, że u Was też okaże się pomocna.
__________________
Bett,
http://hairalive.blogspot.com/
Z czerni do blondu - Koloryzacja i odbudowa
hairalive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:55   #2182
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez hairalive Pokaż wiadomość
Jeśli nie jesteś do końca przekonana do drożdży (chyba każda z nas wie o co chodzi) proponuję picie skrzypo-pokrzywy i zaopatrzenie się w taki suplement jak Calcium Pantothenicum. Regeneruję skórę, wspomaga porost włosów i paznokci. W dodatku przyspiesza przemianę materii, co jest dobrą informacją dla dziewczyn, które nie tylko postanowiły zadbać o włosy, ale i o sylwetkę. Ogólnie mówiąc ma właściwości, które biorą czynny udział w procesach budulcowych i wzrostowych. Pomaga też w gojeniu się ran. + woda brzozowa na skalp. Mi taka mieszanka pomogła. Włosy stają się gęstsze za sprawą sporego wysypu "baby hair". Mam nadzieję, że u Was też okaże się pomocna.
Drożdże mi jak najbardziej nie przeszkadzają i właśnie chcę kontynuować kurację, bo włosy przestały mi się aż tak sypać i mam malutki odrost nowych; nie wiem i nie będę w stanie dojść do tego, co dokładnie pomogło, ale teraz jestem w trakcie kuracji i nie chcę przerywać. I jedynie co rozważam, to właśnie czy zaopatrzyć się w 'czyste' drożdże czy z dodatkami A CP biorę także
U mnie sama woda pewnie nie wiele by zdziałała... Niestety, powodem ogromnej straty włosa jest tarczyca oraz znaczny spadek wagi. Ale robiłam sobie kiedyś wcierkę na wodzie brzozowej i pokrzywowej i wtedy miałam wysyp baby hair, możliwe, że to wcierka pomogła, ale pewnie też vitapil i maska drożdżowa Agafii.
Teraz kilka dobrych miesięcy, od lutego bodajże, używałam sesy oraz rzepy joanny, a prawie rok byłam na vitapilu. Włosy już tak nie lecą, wiec myślę, że sesa głównie się przyczyniła, no i vitapil. Jednak zdecydowałam się na zmianę, bo potrzebuję odbudować włosy. Na razie używam odżywki Petrosterol dr Duda, olej łopianowy wzbogacony przeze mnie, a od środka waśnie CP, sufrin i drożdże. Mam nadzieje, że włosy w końcu sie wzmocnią, odrosną, bo po paznokciach widzę raczej znaczną zmianę, tj są o wiele mocniejsze. A włosy na zakolach się zagęściły i mam malutką 'grzywkę', jest to niestety tylko delikatny meszek, ale i tak daje mi motywację do dalszej walki.
Zaopatrzyłam się też w indyjskie zioła i mydełko sesa, wiec plan mam już ustalony, jestem dobrej myśli. Parę postów wcześniej wspomniałam, że naturalnie włos mam gruby i gęsty, więc tym bardziej są szanse.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 08:27   #2183
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cześć
Mi zimą zeszłego roku strasznie zaczęły wypadać włosy. Na domiar złego, strasznie chciałam zmienić kolor - z ciemnego blondu na bardzo jasny.
Zniszczyłam włosy farbą garnier nutrisse (konkretnie odcień 100). Zaczęły wypadać jeszcze bardziej. Nie używałam wtedy żadnych odżywek, masek, a włosy nie chciały się rozczesywać, więc połowę wyrywałam

Skończyło się na tym, że z grubej kity nie zostało prawie nic

Dlatego rozpoczęłam walkę o grube włosy... Niedawno.
Przedtem uzywałam masy odżywek, szamponów i masek z silikonami + brałam jakieś tabletki z biotyną (nie pamiętam nawet nazwy) i na tym się kończyło.
Z silikonów zrezygnowałam dopiero gdzieś na początku czerwca, zaczęłam używać odżywki jantar na początku lipca i olejować na początku sierpnia. A na początku sierpnia zmieniłam też kolor włosów - na swój naturalny (farba Joanna Naturia, orzechowy brąz).

Stan się poprawił, i to chyba najbardziej dzięki jantarowi, tabletkom z biotyną i olejowi ze słodkich migdałów!
Ktoś próbował? Jak efekty?
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 08:35   #2184
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Czy mydełka sesa używacie za każdym razem czy, powiedzmy, raz w tygodniu? Ja myję włosy raz na dwa, trzy dni, więc nie używałabym i tak codziennie. Można stosować z taką częstotliwością?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 08:53   #2185
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Cześć
Stan się poprawił, i to chyba najbardziej dzięki jantarowi, tabletkom z biotyną i olejowi ze słodkich migdałów!
Ktoś próbował? Jak efekty?
Jantar jako wcierka wzmacnia włosy i powoduje wysyp nowych - dużo osób stosuje i sobie chwali (ja też-zresztą zawsze go chwalę).
Olejowanie włosów to również popularny sposób na poprawę ich kondycji, przy czym wybór oleju to już sprawa indywidualna.
Suplementy - tak, zawsze są pomocne.
Trzeba poczytać wątek, dziewczyny stosują przeróżne metody i później opisują swoje spostrzeżenia.
Ale podejście do pielęgnacji oki, jeszcze pamiętaj o podcięciu zniszczonych końcówek włoski będą zdrowsze.
Ważna jest tez dobra odżywka
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:43   #2186
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Jantar jako wcierka wzmacnia włosy i powoduje wysyp nowych - dużo osób stosuje i sobie chwali (ja też-zresztą zawsze go chwalę).
Olejowanie włosów to również popularny sposób na poprawę ich kondycji, przy czym wybór oleju to już sprawa indywidualna.
Suplementy - tak, zawsze są pomocne.
Trzeba poczytać wątek, dziewczyny stosują przeróżne metody i później opisują swoje spostrzeżenia.
Ale podejście do pielęgnacji oki, jeszcze pamiętaj o podcięciu zniszczonych końcówek włoski będą zdrowsze.
Ważna jest tez dobra odżywka
Końcówki podcinam rzadko, a i mam z nimi niemały kłopot. Chodzi przede wszystkim o długość... Pragnę mieć włosy do pasa, a na razie są do łokci
Słyszałam też, że na porost włosów, ograniczenie ich wypadania i baby hair bardzo dobre są nasiona kozieradki. A z domowych maseczek z drożdżami ktoś coś próbował, ktoś coś wie? Ponoć są dobre, by włosy były grubsze.
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:01   #2187
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Końcówki podcinam rzadko, a i mam z nimi niemały kłopot. Chodzi przede wszystkim o długość... Pragnę mieć włosy do pasa, a na razie są do łokci
Wiesz paradoksalnie, żeby zapuścić, wpierw trzeba ściąć (jeżeli masz rozdwojone końcówki to uszkodzenia będą coraz większe i włosy choć długie będą jakie będą)
Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Słyszałam też, że na porost włosów, ograniczenie ich wypadania i baby hair bardzo dobre są nasiona kozieradki. A z domowych maseczek z drożdżami ktoś coś próbował, ktoś coś wie? Ponoć są dobre, by włosy były grubsze.
Kozieradkę jak najbardziej polecam spróbować bo choć pachnie rosołem to potrafi zdziałać cuda.
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:17   #2188
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Wiesz paradoksalnie, żeby zapuścić, wpierw trzeba ściąć (jeżeli masz rozdwojone końcówki to uszkodzenia będą coraz większe i włosy choć długie będą jakie będą)

Kozieradkę jak najbardziej polecam spróbować bo choć pachnie rosołem to potrafi zdziałać cuda.
Wiem Podetnę jakoś 2,3 cm po jesieni. Dodatkowo mi się kruszą. Chyba nigdy nie zapuszczę.
A tutaj aktualne zdjęcie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF4326.jpg (100,0 KB, 77 załadowań)
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:26   #2189
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Wiem Podetnę jakoś 2,3 cm po jesieni. Dodatkowo mi się kruszą. Chyba nigdy nie zapuszczę.
A tutaj aktualne zdjęcie:
o ale gęste masz co? - Tak wyglądają.
Końce podetnij sobie bo serio szkoda, włosy od razu będą wyglądały na zdrowsze
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:52   #2190
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Grubsze i gęstsze włosy

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
o ale gęste masz co? - Tak wyglądają.
Końce podetnij sobie bo serio szkoda, włosy od razu będą wyglądały na zdrowsze
Wiesz... Jak dla mnie nie są zbyt gęste, bo porównuję z tym, co miałam kiedyś.
Dasz zdjęcie swoich włosów?
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-29 19:04:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.