Farba Evolution of the color Alfaparf - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-02, 14:39   #841
Chiara_
Przyczajenie
 
Avatar Chiara_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 25
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć, dziewczyny mam pytanko odnośnie koloryzacji farbami alfaparf.

W tej chwili mam na włosach położoną farbę, która miała wyjść ciemna, a wyszło coś w okolicy 7-8 poziomu (siostra zidentyfikowała jako 8) + rozjaśniane pasemka (wytrawione biedne włosy, plączą się i ciągną - już przez to przechodziłam, więc wiem mniej więcej, jakiej teraz pielęgnacji potrzebują, ale nie o tym).

Chciałabym wrócić do blondu, który miałam kiedyś i tak trafiłam na Alfaparf. Wszyscy piszą o oksydancie 12%, ale przy schodzeniu z poziomu 4-5. Więc zastanawiam się, czy w moim przypadku aż taki mocny jest konieczny, z racji tego, że teraz po ostatnim farbowaniu mam na poziomie tej 7-8, czy wystarczy np. 9%. I czym ryzykuję, jeśli ewentualnie będzie za niski?

I jeszcze jedno pytanko - czy mieszanka 11.21 + 11.11 będzie dobra, jeśli chcę uzyskać ładny, jasny blond, a moje włoski mają tendencję do wpadania w zieleń przy chłodnych odcieniach (rozjaśniany dół, góra natomiast w rudości XD).
No i nie chciałabym, żeby wyszła platyna jednak czy wobec tego może jakiś ciemniejszy odcień powinnam nałożyć? Ale czy z drugiej strony on mi w ogóle złapie te włosy z poziomu 7, czy wyjdzie żółtko? Już nic nie wiem xd

Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Chiara_
Czas edycji: 2017-03-02 o 14:47
Chiara_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 11:10   #842
LauraM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Mam podobny problem jak koleżanka wyżej Od połowy włosów odcień zielonkawy do połowy wpadający w rudości. Nadkładam na odrost i przeciągam niżej 8.11, kolor wychodzi piękny, chłodny i trzyma się doładnie do 2 myć, spłukuje się wszystko. Może powinnam trzymać dłużej? Lub inny oksy? Teraz używałam oksy 6% wcześniej 9% i była taka sama sytuacja. Może ta farba nie jest dla mnie... Na końcówki kładę oksy z jakąś neutralną farbą i czerwonym pigmentem, żeby zneutralizować zieleń. Efekt też idealny do 2 myć... Może ktoś wie jak mi pomóc? Może powinnam w inną farbę celować?
LauraM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 16:19   #843
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

moze zrób pigmentacje samą farbą bez oxy
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 19:55   #844
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Kobitki czy można ze sobą mieszać odcienie super rozjaśniające? Bo w ulotce jest napisane żeby nie mieszać z innymi kolorami. Kupiłam dwa odcienie 11.21 i 11.11. Jak ten pierwszy będzie za mało chłodny to chciałabym następnym razem dodać odrobinę tego drugiego. Mogę tak?
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 08:19   #845
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

od razu zrób 11.11 wcale nie jest taki chłodny, no może na początku
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 12:09   #846
Slim_777
Raczkowanie
 
Avatar Slim_777
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 33
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witam,
zrobiłam próbę pasemka kolor 11,31. Pod światło widać rudość. Jak myślicie kłaść to na głowę (odrosty), czy próbować inny odcień? Trzymałam 50min, oxydant 12%. W większości ujęć rudości nie widać, ale ryzyko jest zbyt duże . Po 50 min było widać rdzawy odcień, po zmyciu już mniej. Na całości może się to bardziej odznaczać... sama nie wiem Pasemko jest na środku.
Foto dla poglądu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170511_113523[1].jpg (52,7 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170511_103059[1].jpg (105,4 KB, 93 załadowań)
__________________

Slim_777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 18:46   #847
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
od razu zrób 11.11 wcale nie jest taki chłodny, no może na początku
To który z nich wychodzi najchłodniej i wpada w popiel?
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-12, 02:53   #848
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Kobitki czy można ze sobą mieszać odcienie super rozjaśniające? Bo w ulotce jest napisane żeby nie mieszać z innymi kolorami. Kupiłam dwa odcienie 11.21 i 11.11. Jak ten pierwszy będzie za mało chłodny to chciałabym następnym razem dodać odrobinę tego drugiego. Mogę tak?
Możesz.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 07:48   #849
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

zdecydowanie 11.11
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 14:39   #850
moss33
Przyczajenie
 
Avatar moss33
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witam

Od razu przechodzę do rzeczy.
Czy alfaparf 11.11 na wodzie 9 rozjasni moje farbowane (rozjaśniane farbą) włosy w kolorze jak w załączonych zdjęciach na kolor zblizony do załaczonych zdjęć misz masz słowny... pierwsze 5 zdjęć to moje wlosy w różnym swietle a reszta to wymarzony cel

To ma byc jednorazowy wyczyn. Chodzi mi jedynie o długość nie pytam o odrosty. Jeśli ktoś ma doświadczenie z podobnym kolorem i problemem proszę o pomoc
Jakby znalazła sie taka dobra dusza i wiedziała ile trzymac na dlugosciach...i czy moze slabsza wode albo inny odcien to proszę ją o radę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 1.JPG (79,5 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 2.jpg (88,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 3.jpg (68,3 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 4.jpg (98,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 5.jpg (110,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CSC_0549.JPG (123,4 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a23c0ab5a30787fe1412deb498063f28.jpg (59,3 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4869ec0b9f4c63ea4b87a8c0e7ca1407.jpg (67,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3252.JPG (13,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3251.jpg (91,2 KB, 40 załadowań)
moss33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 15:23   #851
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

nie wiem czy znasz, polecam poczytać historie dziewczyn http://blogblondbunny.blogspot.com/p/farby.html

nie wiem czy jednorazowa koloryzacja wyrówna Twoje włosy na długości
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 16:00   #852
moss33
Przyczajenie
 
Avatar moss33
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
nie wiem czy znasz, polecam poczytać historie dziewczyn http://blogblondbunny.blogspot.com/p/farby.html

nie wiem czy jednorazowa koloryzacja wyrówna Twoje włosy na długości
Dziękuję za odpowiedź
Szczerze, to od dłuższego czasu szperam po tych wątkach
Zastanawiam się czy ta mieszanka(11.11+9) jest w stanie rozjasnic chociaz o 2 tony + ochłodzić bo jak nie to szkoda w ogóle ją nakładać na długość i niszczyć włosy. Ogólnie kolor jest równy tylko zależy mi na jaśniejszym odcieniu. Mogę sobie już darować taki jaśniutki jak na zdjęciach
moss33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 09:25   #853
heavydirtysoul
Raczkowanie
 
Avatar heavydirtysoul
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 43
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Farbował ktoś nowymi odcieniami Metallic Silver bądź Metallic Rose i jest zadowolony? Nie wiem czy się skusić i jaki oxydant dobrać, 6% będzie ok?

Edytowane przez heavydirtysoul
Czas edycji: 2017-07-20 o 09:32
heavydirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:37   #854
vixen89
Raczkowanie
 
Avatar vixen89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez heavydirtysoul Pokaż wiadomość
Farbował ktoś nowymi odcieniami Metallic Silver bądź Metallic Rose i jest zadowolony? Nie wiem czy się skusić i jaki oxydant dobrać, 6% będzie ok?
Testowałam alfaparf metallic silver mieszankę 7ms+9ms. Pół na pół. Kolor ładny, nakładany na bardzo jasny blond, niestety odrosty nadal byly trochę cieple w porównaniu do reszty. Dodaje zdjęcie koloru . Myśle ze jakbym dała więcej 7mr bylo by ladniej i lepiej trzymalo.
Natomiast jeśli chodzi o róż, to tez teraz testowałam tydzien temu 9mr, na pastelowych różowych potraktowanych palette shocking pink z odzywka, to 9mr rozjasnilo i wyrownalo mi wlosy do blondu.
Jak coś to pisz na pryv, to moge wysłac Ci zdjecia . (ps. farby robilam na 6%)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sda.jpg (18,1 KB, 78 załadowań)
__________________
Heroes of the Storm
World of Warcraft
Diablo III

--------
Anime rulezz!
Fairy Tail, Bleach, Akatsuki no Yona, Cross Ange, Shingeki no Kyojin, Brave 10
vixen89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 17:03   #855
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez vixen89 Pokaż wiadomość
Testowałam alfaparf metallic silver mieszankę 7ms+9ms. Pół na pół. Kolor ładny, nakładany na bardzo jasny blond, niestety odrosty nadal byly trochę cieple w porównaniu do reszty. Dodaje zdjęcie koloru . Myśle ze jakbym dała więcej 7mr bylo by ladniej i lepiej trzymalo.
Natomiast jeśli chodzi o róż, to tez teraz testowałam tydzien temu 9mr, na pastelowych różowych potraktowanych palette shocking pink z odzywka, to 9mr rozjasnilo i wyrownalo mi wlosy do blondu.
Jak coś to pisz na pryv, to moge wysłac Ci zdjecia . (ps. farby robilam na 6%)
A jak bardzo jasny był to blond? Ja mam włosy rozjaśnione właściwie na max (kolor ala Daenerys Targaryen z Gry o Tron tylko zimniejszy) i zastanawiam się czy Silver najjaśniejszy da mi prawdziwą szarość. Dałabym też na kilka centymetrów przy skórze głowy ten średni srebrny bo się boję że nie złapie aż tak na szaro. No chyba że słabszy oksy byłby rozwiązaniem.
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 19:23   #856
vixen89
Raczkowanie
 
Avatar vixen89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
A jak bardzo jasny był to blond? Ja mam włosy rozjaśnione właściwie na max (kolor ala Daenerys Targaryen z Gry o Tron tylko zimniejszy) i zastanawiam się czy Silver najjaśniejszy da mi prawdziwą szarość. Dałabym też na kilka centymetrów przy skórze głowy ten średni srebrny bo się boję że nie złapie aż tak na szaro. No chyba że słabszy oksy byłby rozwiązaniem.
Ja kładłam na dość jasna baze, dodaje zdjecie. Fakt ze pewnie na 3% bardziej by zlapal pigment. Moze sprobuj ten 9ms, jak bedzie za jasno to zmieszasz, chociaz mi babka w sklepie fryzjerskim odrazu radzila wziasc ten sredni, bo ze po tym 9ms malo widac i sie mega szybko wyplukuje. No ale to musisz sama poprobowac, co wlos to inna bajka . Moje sa juz po wielu kombinacjach i szybko puszczaja kolor.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aresf.jpg (61,1 KB, 58 załadowań)
__________________
Heroes of the Storm
World of Warcraft
Diablo III

--------
Anime rulezz!
Fairy Tail, Bleach, Akatsuki no Yona, Cross Ange, Shingeki no Kyojin, Brave 10
vixen89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 23:41   #857
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cóż, to moje włoski są o wiele wiele jaśniejsze. Widać w załączeniu. I mi w sumie zależy na kolorze na dwa tygodnie urlopu, potem to wiadomo że się popiele i inne takie szybko wypłukują.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20264936_10213575208596495_3465464161399621865_n.jpg (5,5 KB, 65 załadowań)
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 13:44   #858
myrkurr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć dziewczyny!



Który odcień z Alfaparf Evolution wybrać, żeby rozjaśnić sensownie te włosy, jednocześnie ochładzając trochę odcień?



Jak pewnie widać na zdjęciach, schodzę z czerni... Fryzjerka nie podjęła się dekoloryzacji, więc robię ją stopniowo samodzielnie. Mam za sobą dekoloryzację Chantalem i kilka kąpieli rozjaśniających na oxy 6%. Kolor oczywiście po tym wybitnie ciepły i nierówny (zielonka po hennie indygo na końcach... do ścięcia).



Nie zależy mi na super jasnym blondzie - docelowo raczej poziom 8/9, może być stopniowo. Na długości (oprócz grzywki, bo jest jaśniejsza) planuję zrobić jeszcze raz kąpiel rozjaśniającą, żeby wyrównać kolor do koloru grzywki.



Który poziom i odcień powinnam wybrać, żeby nieco rozjaśnić i ochłodzić kolor, tak żeby odrost chwycił na równi z długością, no i żeby nie wyszedł zielony glon...? Farbowałam na próbę Majirelem 7.1 na oxy 6%, ale wyszło o wiele ciemniej niż było - totalny brąz, zupełnie mi się nie podobał. Dlatego teraz chciałam spróbować Alfaparf. Pomóżcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170910_140604.jpg (108,1 KB, 64 załadowań)
myrkurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 14:00   #859
myrkurr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć dziewczyny!

Który odcień z Alfaparf Evolution wybrać, żeby rozjaśnić sensownie te włosy, jednocześnie ochładzając trochę odcień?

Jak pewnie widać na zdjęciach, schodzę z czerni... Fryzjerka nie podjęła się dekoloryzacji, więc robię ją stopniowo samodzielnie. Mam za sobą dekoloryzację Chantalem i kilka kąpieli rozjaśniających na oxy 6%. Kolor oczywiście po tym wybitnie ciepły i nierówny (zielonka po hennie indygo na końcach... do ścięcia).

Nie zależy mi na super jasnym blondzie - docelowo raczej poziom 8/9, może być stopniowo. Na długości (oprócz grzywki, bo jest jaśniejsza) planuję zrobić jeszcze raz kąpiel rozjaśniającą, żeby wyrównać kolor do koloru grzywki.

Który poziom i odcień powinnam wybrać, żeby nieco rozjaśnić i ochłodzić kolor, tak żeby odrost chwycił na równi z długością, no i żeby nie wyszedł zielony glon...? Farbowałam na próbę Majirelem 7.1 na oxy 6%, ale wyszło o wiele ciemniej niż było - totalny brąz, zupełnie mi się nie podobał. Dlatego teraz chciałam spróbować Alfaparf.
Pomóżcie
IMG_20170910_140500_1505045310486.jpgIMG_20170910_140439_1505045259184.jpgIMG_20170910_141131.jpgIMG_20170910_141142.jpgIMG_20170910_140604.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez myrkurr
Czas edycji: 2017-09-10 o 14:03
myrkurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 05:48   #860
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez myrkurr Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Który odcień z Alfaparf Evolution wybrać, żeby rozjaśnić sensownie te włosy, jednocześnie ochładzając trochę odcień?

Jak pewnie widać na zdjęciach, schodzę z czerni... Fryzjerka nie podjęła się dekoloryzacji, więc robię ją stopniowo samodzielnie. Mam za sobą dekoloryzację Chantalem i kilka kąpieli rozjaśniających na oxy 6%. Kolor oczywiście po tym wybitnie ciepły i nierówny (zielonka po hennie indygo na końcach... do ścięcia).

Nie zależy mi na super jasnym blondzie - docelowo raczej poziom 8/9, może być stopniowo. Na długości (oprócz grzywki, bo jest jaśniejsza) planuję zrobić jeszcze raz kąpiel rozjaśniającą, żeby wyrównać kolor do koloru grzywki.

Który poziom i odcień powinnam wybrać, żeby nieco rozjaśnić i ochłodzić kolor, tak żeby odrost chwycił na równi z długością, no i żeby nie wyszedł zielony glon...? Farbowałam na próbę Majirelem 7.1 na oxy 6%, ale wyszło o wiele ciemniej niż było - totalny brąz, zupełnie mi się nie podobał. Dlatego teraz chciałam spróbować Alfaparf.
Pomóżcie
Załącznik 7229076Załącznik 7229081Załącznik 7229086Załącznik 7229091Załącznik 7229096

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chcesz mieć 9 czy 8 poziom to musisz jeszcze rozjasnic, farba nie da rady. Zielony niweluje czerwony więc mogłabyś spróbować dodać odrobinę czerwonej farby.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 11:23   #861
myrkurr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

SceneQueene, a po rozjaśnieniu w jaki odcień celować, żeby ochłodzić kolor? .1? .12? .21? Boję się, żeby nie wyszedł glon. Końcówki i tak obetnę, bo po kolejnej kąpieli będą na pewno zniszczone do reszty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myrkurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 13:00   #862
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Na wszystkich zał. zdjęciach wychodzi ŻÓŁTY blond. Czy ZIMNY blond osiągnie się tylko rozjaśniaczem (sam Alfaparf nie da rady)?
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 13:39   #863
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Moim zdaniem nie da sie za jednym farbowaniem dojsc do zimnego blondy, trzeba kilka razy farbowac. Raz tak faebiwalam i mialam glona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 07:48   #864
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez myrkurr Pokaż wiadomość
SceneQueene, a po rozjaśnieniu w jaki odcień celować, żeby ochłodzić kolor? .1? .12? .21? Boję się, żeby nie wyszedł glon. Końcówki i tak obetnę, bo po kolejnej kąpieli będą na pewno zniszczone do reszty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zależy jaki odcień uzyskasz. Jeśli złoty to .21 jeśli czysty blond to jaki tylko będziesz chciała, jak będzie wpadać w rudy to .11, najpierw musisz rozjaśnić i zobaczyć jak będzie. Podejrzewam że mogą Ci się przydać nawet dwa zabiegi.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 21:19   #865
Nieiga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Mam tak samo jak ty.

Większość tych pseudofryzjerek powinna zmienić fach! Dobrze że wlosy dorastają 😊metodą prób i błędów w końcu same dochodzimy jakie kolory i odcienie nam najbardziej pasują
Nieiga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 10:56   #866
Nieiga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

To moje kolejne podejście do firmy alfaparf i jestem zachwycona. Wlosy w idealnym stanie, piekny naturalny chłodny kolor który delikatnie zmywa się chyba w coraz ładniejszy kolor ale może to kwestia moich osłabionych rozjasnianiem włosów. Pierwszym razem używałam numery 11.11 bo moje naturalne wlosy są dość ciemne jakby rudy z brązem. Uwielbiam metamorfozy więc chcąc dać włosom odpocząć i zmienić image wybrałam odcień 8.21 i jestem w skowronkach! Kolor chwycił równomiernie mimo że odrost był słabiej rozjaśniony niż reszta a wlosy uprzednio były sprane po orzechowym odcieniu kremu koloryzujacego firmy cameleo. Do farby dodałam oxy 3% ale przy następnym fsrbowaniu ż już naturalnym odrostem użyje oxy 6% i dam znać jak rezultat. Ogólnie nie zawiodłam się i nie zamierzam szukać żadnej innej firmy jak alfaparf I w życiu nie pomyslalabym że dla lekkiego rudzielca z zaczerwienieniami na ryjcu tak fajnie będą pasować zimne odcienie! Testujcie kobiety ale nigdy sklepowe farby bo szkoda waszych włosów!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20180112_114136.jpg (86,7 KB, 130 załadowań)
Nieiga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 11:12   #867
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Bardzo ladny kolor, to 8.21?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 18:59   #868
sunnyday23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Mam problem i prośbę o pomoc.

Już nie wiem co mam z moimi włosami robić. Ostatnio 2x farbowałam włosy Marijel 9,22 z 9% oxy.
Na początku podobało mi się, ale po kilku myciach farba jakby się sprała odrost zrobił się brzydki, ciemny, jakiś rudawo-burawy. Nawet nie wiem jak określić ten kolor. Długości nawet ok. Dosyć jasny beż.

Wcześniej farbowałam też Alfą 11,11 z 9% oxy i włosy były jaśniejsze, ale odcień taki dziwny. Bardziej żółtawo jakiś taki brudnawy. Przy głowie ewidentnie nie o to mi chodziło. Więc nie podzielałam zachwytu tym kolorem i zrezygnowałam.

Zastanawiam się, czy jeszcze nie spróbować 11.21 z 9 oxy. Podobno wychodzi mniej buro i fajnie likwiduje żółć. Naturalny kolor i kolor odrostu to taki ciemniejszy, mysi blond. Poziom może 6, ciężko je rozjaśnić zwykłą farbą.
Teraz pewnie byłaby różnica odcieni. A jakby dac 11.21 z oxy 6??? Chyba powinno wyjść lepiej jak po 10.21 z oxy 9?



Teraz zobaczyłam efekt tej 8,21 i też mi się spodobał. Choć generalnie preferuję jasne blondy, ale nie platynę. Nie lubię mieć słabo pokrytych odrostów. W ciemnym odroście czuję się staro i nieładnie. Nie wiem, czy to 8,21 nie wyszłoby u mnie za ciemno.

W załączniku fotki włosów. 1-4 w pochmurny dzień w domu, 5 wieczorem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (215,5 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (139,1 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (128,5 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (92,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (97,1 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez sunnyday23
Czas edycji: 2018-01-22 o 21:32
sunnyday23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 21:08   #869
Nieiga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale nie zauważyłam postów. Tak zdjęcie to wlosy ufarbowane nr 8.21. Teraz po miesiącu widzę że ten szary odcień się wyprał. Co do twoich włosów sunnyday23 to może odcień jest żółty bo za mocny oksydant użyłaś. Tak myślę że jeżeli jesteś ma 100% pewna że kolor nie siadzie to zrób na sam odrost kąpiel rozjasniajaca i kontroluj stopień pojaśnienia. Później nałóż farbę ż oxy 3% żeby już nie męczyć włosków. Ale ja bym na twoim miejscu spróbowała zrobić odrost farbą z oxy 6% a na resztę włosków nałożyć farbę z oxy 3%. Pokaże wam jak wlosy wyglądają po miesiącu w dodatku brudne od 4 dni (właśnie idę je szorować) zdjęcie będzie w sztucznym świetle bez flesza. Odcień jest bardzo naturalny ale kolor po pierwszym farbowaniu to raczej ciemny blond a nie bardzo jasny jak wskazuje nazwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20180125_220636.jpg (96,6 KB, 84 załadowań)
Nieiga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 23:18   #870
laluna123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 65
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Juz duzo czasu minelo od twojego wpisu to.pewnie problem rozwiazalas ale nic dziwnego, ze wychodzi ci zlotawy kolor skoro 3 to zolty czyli wybralas zloty blond z lekka poswiata popielu ale zloty jest glownym odcieniem.

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:57 ----------

Niega nie dziwi mnie, ze wyszledl ci ladny kolor bo oxy 3 nie rozjasnia tylko depozytuje kolor i splucze sie szybko. Jak uzyjesz oxy 6 to juz bedzie inaczej... powodzenia.

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:05 ----------

Dziewczymy kochane na seriach 11 jest napisane, ze nie mieszac z innymi seriami Alfy ale nie jest napisane z jakimi mieszac aby pokryc siwe partie. Ja niestety na skroniach mam oporne biale wlosy i slyszalam, ze np. po 11.11 siwe farbuja sie na fioletowo. Moze macie ultokw z Serii Platinum?? Moze jest ram napisane? Musi byc. Niby pokrywaja siwe ale jednak nie jest to prawda wiec trzeba mieszac z bazami. Czytalam techniczny opis farb i w kazdej serii odcieni jest napisane z jakimi odcieniami mieszac na pokrycie siwych ale w Platinum nie napisali. I jeszcze jedno jest numer 9.11 albo 10.11??
laluna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-18 18:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.