Zęby mleczne, czy dobrze rosną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 11:11   #1
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955

Zęby mleczne, czy dobrze rosną?


Hej dziewczyny.
Wczoraj zauważyłam, że mojej córce wychodzą na górze zęby. Na dole ma już 2. Problem w tym, że idą jej najpierw dwójki, jedynki też będą już wychodzić, jednak dwójki są już dobrze widoczne. Dzisiaj zadzwonię i umówię małą do dentysty, niech to skontroluje. Mimo wszystko, może któraś z was miała z czymś takim styczność? Dziecko ma 13 miesięcy. Zęby myjemy silikonową szczoteczką i pastą Ziaja bez fluoru, mała bardzo ją lubi.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 11:36   #2
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Zęby mleczne, czy dobrze rosną?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Wczoraj zauważyłam, że mojej córce wychodzą na górze zęby. Na dole ma już 2. Problem w tym, że idą jej najpierw dwójki, jedynki też będą już wychodzić, jednak dwójki są już dobrze widoczne. Dzisiaj zadzwonię i umówię małą do dentysty, niech to skontroluje. Mimo wszystko, może któraś z was miała z czymś takim styczność? Dziecko ma 13 miesięcy. Zęby myjemy silikonową szczoteczką i pastą Ziaja bez fluoru, mała bardzo ją lubi.
Nie komplikuj sobie życia wizytami u dentysty Wszystko w porządku Najpierw wychodzą dolne jedynki, a potem właśnie dwójki i jedynki górne. W zasadzie jest tam jakaś kolejność, ale nieraz się zdarza, że u dziecka zupełnie w innej kolejności zęby wychodzą i to jest NORMALNE. NP. tu sobie możesz poczytać http://blog.benc.pl/zabkowanie-i-kol...nia-sie-zebow/

Edytowane przez mamad1
Czas edycji: 2012-11-05 o 11:37
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:04   #3
blackberry09
Raczkowanie
 
Avatar blackberry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 340
Dot.: Zęby mleczne, czy dobrze rosną?

u nas najpierw wyszły na dole jedynki, następnie u góry dwójki a jedynki po kilku miesiącach. Do tego na dole mamy jedynki i czwórki. I wszystko jest ok. A mała ma 19 miesięcy. Nie masz się o co martwić.
__________________

blackberry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 13:18   #4
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Zęby mleczne, czy dobrze rosną?

Moga wychodzic w innej kolejnosci
Szczegolnie jesli w pozniejszym wieku wychodza.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 17:27   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zęby mleczne, czy dobrze rosną?

Najpierw wyszukiwarka
A potem - kolejność wychodzenia zębów nie ma najmniejszego znaczenia. U większości dzieci lezą najpierw 1 dolne/górne, co nie zmienia faktu, że u części dzieci zęby idą ani parami, ani po kolei i nie ma to wpływu na nic.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:43   #6
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Zęby mleczne, czy dobrze rosną?

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Nie komplikuj sobie życia wizytami u dentysty Wszystko w porządku Najpierw wychodzą dolne jedynki, a potem właśnie dwójki i jedynki górne. W zasadzie jest tam jakaś kolejność, ale nieraz się zdarza, że u dziecka zupełnie w innej kolejności zęby wychodzą i to jest NORMALNE. NP. tu sobie możesz poczytać http://blog.benc.pl/zabkowanie-i-kol...nia-sie-zebow/
Dzięki, bardzo dobry artykuł. Czytałam kilka innych ale nigdzie nie natrafiłam na temat kolejności wyrastania zębów.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37442405]Najpierw wyszukiwarka
A potem - kolejność wychodzenia zębów nie ma najmniejszego znaczenia. U większości dzieci lezą najpierw 1 dolne/górne, co nie zmienia faktu, że u części dzieci zęby idą ani parami, ani po kolei i nie ma to wpływu na nic.[/QUOTE]
Korzystałam. W sieci nie znalazłam niestety tego konkretnego tematu a tutaj......gdyby wątki były nazywane normalnie, a nie rymowankami to nie byłoby problemu. Któryś miał tytuł ze słowem zęby i po ptokach.....kilka tysięcy postów wyskoczyło :/
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 21:27   #7
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zęby mleczne, czy dobrze rosną?

Nie wiem czy jest sens stresować dziecko wizytą u dentysty, to nie jest problem, u nas zeby wychodzily jak chciały. Stomatolog też przecież aparatu na zeby dziecku nie da ani zebów nie wyrwie Raczej.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 06:10   #8
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Zęby mleczne, czy dobrze rosną?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Dzięki, bardzo dobry artykuł. Czytałam kilka innych ale nigdzie nie natrafiłam na temat kolejności wyrastania zębów.


Korzystałam. W sieci nie znalazłam niestety tego konkretnego tematu a tutaj......gdyby wątki były nazywane normalnie, a nie rymowankami to nie byłoby problemu. Któryś miał tytuł ze słowem zęby i po ptokach.....kilka tysięcy postów wyskoczyło :/
Ja wpisałam w google po prostu "kolejność wyrzynania się ząbków". Podałam linka do pierwszego lepszego artykułu
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.