Studia ekonomiczne a kurs księgowości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-02, 18:39   #1
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa

Studia ekonomiczne a kurs księgowości


Studiuję analitykę gospodarczą, jednak z przyczyn osobistych, możliwe jest, że nie pozostanę w dużym mieście a wrócę do siebie, do małego miasteczka, gdzie z pracą po studiach może być różnie.
Co do drugiego stopnia rozważam FiR, ale ze specjalnością inżynieria finansowa (więc tam też za dużo księgowości nie ma).
I stąd moje pytanie: warto w takim przypadku zrobić kurs księgowości (na wszelki wypadek, łatwo w tym zawodzie o zatrudnienie w moim rejonie)? Mam wiedzę teoretyczną (przedmioty podstawy rachunkowości, rachunkowość finansowa, zarządcza itp. ale jest to traktowane po macoszemu na moim kierunku, nigdy nie pracowaliśmy na żadnych programach typu: Optima itp.). A może lepiej byłoby wybrać specjalność na FiR, rachunkowość i rewizja finansowa... Tam też jednak sama sucha teoria (chociaż jednak inżyniera jest związana z moimi zainteresowaniami, a księgowość to raczej ewentualność).

Po drugie: Czy ktoś ewentualnie orientuje się, gdzie warto taki kurs zrobić?
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 19:38   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia ekonomiczne a kurs księgowości

Jeżeli celujesz w księgowość to wybieraj taką specjalizację gdzie będziesz jej miała jak najwięcej. Choćby dlatego, żeby sobie przypomnieć czy nadrobić jakiekolwiek zaległości.

Gdzie takie kursy robić? SKWP jedna z prężniej działających tego typu firm, i w miarę znana na Polskim rynku. Jest jeszcze bodaj SKP czy jakoś tak.

Czy robić kurs? Jeżeli chcesz i cię stać to jak najbardziej.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 10:02   #3
fleuuur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 77
Dot.: Studia ekonomiczne a kurs księgowości

Studiuję ekonomię, jest to jednak dla mnie zbyt ogólny kierunek i na mgr chciałabym iść na FiR, a najbardziej jeśli chodzi o specjalizacje - w kierunku księgowości. Stąd moje pytanie: czy opłaca mi się jeszcze dodatkowo robić kurs księgowości w stowarzyszeniu księgowych? Nie jest tani, a wydaje mi się, że pracodawcy patrzą na to. Będzie to plus, ze mam studia ekonomiczne + ten kurs? Jak myślicie?
__________________
fleuuur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 21:12   #4
A_neta1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: Studia ekonomiczne a kurs księgowości

Ja jestem księgową z 2 dyplomami technicznymi (ekonomia + rachunkowość), nie potrzebowałam kursów.
Zamiast mgr w tym kierunku lepiej policealna w tym kierunku- więcej niż na kursie się nauczysz i bezpłatnie. Dodatkowo dyplom technika więcej znaczy niż kurs
__________________
22.06.2015- ostatnie farbowanie.


16.01.2009




A_neta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 22:01   #5
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia ekonomiczne a kurs księgowości

Zamiast studia i kursy celowałbym raczej w staże i praktyki, gdzie możesz zgarnąć doświadczenie bardziej cenne niż sam papierek.

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez A_neta1 Pokaż wiadomość
Ja jestem księgową z 2 dyplomami technicznymi (ekonomia + rachunkowość), nie potrzebowałam kursów.
Zamiast mgr w tym kierunku lepiej policealna w tym kierunku- więcej niż na kursie się nauczysz i bezpłatnie. Dodatkowo dyplom technika więcej znaczy niż kurs
Dobrze rozumiem, że uważasz magister po ekonomii czy firze jest w gorszej sytuacji jak ktoś po policealnej?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-09 23:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.