Krem-żel ??? przed, po czy wcale? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-11, 14:30   #1
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345

Krem-żel ??? przed, po czy wcale?


Mam pytanko.

Kiedyś słyszałam, że na wszelkie kremy w żelu (np. pod oczy) należy nakładać zwykły krem, podobno niedopuszczalne jest nakładanie samego żelu. Czy to prawda?
Pytam, ponieważ mam kilka specyfików do twarzy w żelu i nie wiem jak je stosować...
Mam np. krem pod oczy w żelu z Oriflame i krem z alg w żelu z Mary Kay (na ulotce napisano że należy go nakładać PO kremie nawilżającym).
Więc jak PO, PRZED czy wcale?
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 15:13   #2
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

nilt nie pomoże???
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 15:20   #3
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

Najlepiej rób tak jak zaleca producent. W ogóle dziwne jest sformułowanie "krem w żelu"
Nigdy nie słyszałam, że na żel należy nakładać krem. Jeśli jest to np. szybki nawilżacz w żelu (np. Inter-Fragrances) to wtedy na niego nakładamy jeszcze odpowiedni krem. Na żel pod oczy nie trzeba już nic nakładać, na zwykły żel czy też kremo-żel, który spełnia zadania kremu, raczej też nie.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 15:27   #4
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

dziękuję bardzo
Rzeczywiście, sformułowanie raczej nieprecyzyjne ale chciałam uniknąć "żelu do twarzy" żeby nie zostało to odebrane jako żel do mycia twarzy.
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 17:51   #5
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

W takim razie ja troche zamace, bo na wszelkie zele pod oczy, zawsze nakladam jeszcze jakis tlustszy specyfik np czyste maslo shea - sam zel to dla mnie zbyt malo.
W nomenklaturze zagranicznych firm kosmetycznych istnieje takie okreslenie jak "serum", ktore czesto jest wlasnie w postaci takiego lekkiego, wodnistego/zelowego szybko sie wchlaniajacego preparatu. Jakos w Polsce rozumiemy przez "serum" specyfik, ktory powinno sie stosowac pod krem, zeby wzmocnic jego dzialanie. Oczywiscie, trzeba czytac co tam w instrukcji napisal producent ( a juz na pewno, co napisal w skladzie ) ale jesli naszej skorze odpowiada takiz zel nakladany solo, bez wspomozenia tlustym kremem, do dlaczego nie.
Sama stosuje pod krem z filtrem albo lekki, wodnisty kremozel Oceanica (AA Young) - to pod Avene a pod Antheliosa DP, Hydraphase XL dla lepszego nawilzenia.
Zel Interfragrances mialam przez 2 opakowania ale wreszcie uznalam, ze jakos jest mi zbedny - ani nie nawilza, sklad nie jest rewelacyjny, ot, dodatkowa tubka, ktora trzeba zuzyc. Wykonczylam jako nawilzacz do ciala.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 18:07   #6
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

Oczywiście serum to serum - zawsze pod krem. Choć nie wszyscy są tego świadomi.
Jeśli żel wystarcza to nie stosuję dodatkowych kremów, a właściwie nie stosowałam, bo obecnie polegam tylko na bardziej treściwych kremach.
Żele pod oczy używałam kiedyś wyłącznie na dzień ze względu na ich lekkość, na noc natomiast stosowałam coś bardziej odżywczego.

Ogólnie rzecz ujmując wyeliminowałam żele z mojej kosmetyczki, bo lepiej mi służą kremy, a - wykorzystując słowa Sylwiastej - żele są mi zbędne (nie zawsze muszą polubić się z kremami, a wolałabym oszczędzić sobie reakcji alergicznej i nie faszerować cery nadmiarem specyfików).
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 18:19   #7
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

Cytat:
Napisane przez konfitura
Oczywiście serum to serum - zawsze pod krem. Choć nie wszyscy są tego świadomi.
Wlasnie probowalam uswiadomic, ze to "zawsze pod krem" to sie jakos przyjelo w Polsce, na swiecie przez serum rozumieja po prostu LEKKI krem
Zeby nie byc goloslowna, uswiadomila mi to oczywiscie Basia Kwiatkowska i jej Biochemiaurody.
Niekoniecznie trzeba serum stosowac zawsze pod krem, niektorym cerom taki lekki specyfik wystarczy sam w sobie, zwlaszcza latem.

Zgodze sie natomiast ze stanowiskiem :nie nakladac za duzo warstw roznych kosmetykow, bo skonczy sie zle dla cery.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-11, 18:24   #8
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Wlasnie probowalam uswiadomic, ze to "zawsze pod krem" to sie jakos przyjelo w Polsce, na swiecie przez serum rozumieja po prostu LEKKI krem
Zeby nie byc goloslowna, uswiadomila mi to oczywiscie Basia Kwiatkowska i jej Biochemiaurody.
Niekoniecznie trzeba serum stosowac zawsze pod krem, niektorym cerom taki lekki specyfik wystarczy sam w sobie, zwlaszcza latem.
A zatem byłam w błędzie Człowiek uczy się całe życie, dzięki
Mnie na pewno samo serum by nie wystarczyło ale w sumie takiej z gruntu dobrze nawilżonej cerze czemu nie?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Zgodze sie natomiast ze stanowiskiem :nie nakladac za duzo warstw roznych kosmetykow, bo skonczy sie zle dla cery.
Zdrowy rozsądek - jak wszędzie - jest bardzo ważny
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 18:46   #9
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

Dziękuję
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 18:55   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Krem-żel ??? przed, po czy wcale?

Sylwia ma rację. Tłuste cery mogą stosować żele na całą twarz czy pod oczy solo. Ja mam suchą skórę i nawet jeśli nakładam żel pod oczy, to potem wklepuję coś tłustszego bo zel ściaga mi skórę.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.