Pielęgnacja dłoni - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-09, 19:35   #31
szyrek
Zadomowienie
 
Avatar szyrek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podgórze
Wiadomości: 1 178
Dot.: co na dłonie?-półprodukty

Ja polecam grubą warstwę masła shea i rękawiczki na noc.
__________________
"Nikogo nie wolno zmuszać by czekał aż do dziesiątej na drożdżówkę."

szyrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 19:36   #32
ramoncia217
Wtajemniczenie
 
Avatar ramoncia217
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 580
Dot.: co na dłonie?-półprodukty

tez polecam masło i rekawiczki na noc
__________________
Dbam o włosy i zapuszczam
ramoncia217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 07:54   #33
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Pielęgnacja dłoni zimą

Jakie macie sposoby na pielęgnację skóry dłoni zimą?

Jak poradzić sobie z czerwieniejącą skórą dłoni . Wystarczy, że na kilka minut wystawię je na mróz i zaczynają przypominać łapy Wokulskiego. Staram się chronić ręce, ale nie zawsze się da...

Do nieprzyjemnych zimowych (ale nie tylko, bo zdarza mi się to i w ciepłych porach roku) przypadłości zaliczyłabym też swędzenie i upiorne poczucie ściągnięcia.

Typowe kremy zimowe do twarzy się nie nadają - mają nieodpowiednią, zbyt tłustą konsystencję, nie nawilżają też wystarczająco.

Najlepszymi produktami, które dotąd wypróbowałam był koncentrat Neutrogeny i Oillan, ale nawet one nie działają satysfakcjonująco
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 07:58   #34
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

A Isana Med z mocznikiem? Na KWC ma bdb opinie, a osobiście używam już którąś tam tubkę i jak dotąd jest to najlepszy krem do rąk na jaki kiedykolwiek trafiłam...
Szybko się wchłania, ale zostawia przyjemną warstewkę, likwiduje szorstkość i do tego jest tani
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 08:04   #35
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
A Isana Med z mocznikiem? Na KWC ma bdb opinie, a osobiście używam już którąś tam tubkę i jak dotąd jest to najlepszy krem do rąk na jaki kiedykolwiek trafiłam...
Szybko się wchłania, ale zostawia przyjemną warstewkę, likwiduje szorstkość i do tego jest tani
Wypróbowałam skuszona tyloma pochlebnymi opiniami, ale on sprawdza się tylko w "normalnych warunkach", jako środek pielęgnacyjny. Kiedy pojawiają się problemy, zwyczajnie nie pomaga. Trochę nawilża, trochę natłuszcza i to wszystko.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 10:46   #36
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

To może próbuj maści zwykłej ochronnej z wit A, kosztuje kilka zł.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 12:22   #37
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

ja nie bede orginalna, ale ja mam dosc tych wszystkich kremow i calej drogerii na lazienkowej polce. Wrocilam do klasycznego kremu Nivea, ktory nie dosc ze ma zapach ktory ubostwiam od dziecka, to jeszcze sprawdza sie jak i na twarz tak i na rece i cale cialo.
A kosztuje przyslowiowe grosze. oczywiscie nosze tez rekawiczki bo bez tego zadne kremidlo nie pomoze.

Byl czas ze uzywalam rossmannowskiej wazeliny i tez bardzo sobie chwale. mala ilosc wchlaniala sie idealnie i moglam jej uzywac w ciagu dnia, a rece mialy sie dobrze.

Kusza mnie co jakis czas nowe kremidla do rak, ale na koncu i tak laduje w przy Nivea lub wazelinie. Im porstsza pielegnacja tym lepiej, a jak tanio...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 18:31   #38
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Sądzę że nie należy zbyt często, nie potrzebnie moczyć rąk w wodzie... a jeżeli już namoczysz umyjesz, to bardzo dokładnie wytrzyj ręcznikiem, osusz i nie wychodź od razu na mróz nawilżanie natłuszczanie i ciepłe rękawiczki... można robić kompresy na noc z ciepłej oliwy z oliwek opatulenie folią i założenie byle jakich starych rękawiczek
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 09:28   #39
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Ja mam kłopot z wiecznie suchymi skórkami ale w tym roku wydaje mi się że mam problem z głowy
Odkryłam masła do ciała Organique.Są tłuste,długo się wchłaniają ale naprawdę pomagająSą na wagę więc można kupic na wypróbowanie malutkoNo i zapachy...są piękne a do tego się długo utrzymują na skórze
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 11:11   #40
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Czerwone stopy i dłonie to efekt wytracania przez skórę w okresie zimowym ceramidów, zdaje się, że ceramid I, czy jakoś tak. Szukaj odżywczych kremów, które w składzie mają ceramidy, także kremy do twarzy. Ewentualnie możesz kupić dobry krem do rąk i ceramidy dodać do niego, najlepiej na noc, wtedy rąk nie myjesz, nie pracujesz i ceramidy mają pole do popisu. Ceramidy wystarczy stosować dwa razy w tygodniu, możesz też dodać kapkę gliceryny. Ceramidy są też b.dobre dla skóry twarzy, nie wiem jednak, jak to jest w przypadku cery tłustej/trądzikowej, bo chyba mogą zapychać, ale nie jestem pewna. Rewelacyjnie za to działają na włosy: wygładzają, regenerują, dodają objętości, , uelastyczniają i nadają połysk. Można dawać na oko niewielką ilość.

Sklepy, gdzie dostaniesz ceramidy to: Mazidła
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=40

i Naturalis:

http://naturaliskosmetyki.pl/ceramid...osow-p-59.html

Możesz też kupić krem do rąk Curel, ale jest dostępny tylko na allegro i kosztuje ok. 27zł.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 12:35   #41
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Ja używałam Isany z mocznikiem, ale po niej bardzo piekły mnie ręce i mam wrażenie, że były jeszcze bardziej suche. Kremik z neutrogeny na popękaną skórę pomagał tylko na chwilę,po użyciu. Ostatnio wypróbowałam czerwonego garniera i dopiero z tego kremu jestem bardzo zadowolona, a dłonie mam bardzo suche i wrażliwe, w dodatku ostatnio zaczęły się paskudnie łuszczyć. Myślę,że ceramidy to też dobry pomysł i zapewne dodawane do kremu dadzą fajne efekty
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-11, 15:34   #42
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Dobry krem na zimę to także dr Apotheker Scheller krem nagietkowy, ma konsystencję maści, doskonale odżywia. Według KWC jeden z najlepszych kremów do rąk. Warto poczytać opinie.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 21:34   #43
markiza_deGalzain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Żnin
Wiadomości: 13
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Moje dłonie w zimie to masakra. Ostatnio jetsem na etapie kremu lavery neutral i pomaga, chociaż jest mocno tłusty, ale ważne, że dobrze działa.
markiza_deGalzain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 22:47   #44
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

A ja juz od dawna i to przez caly rok uzywam mleczek lub emulsji z filtrem +50.
Skora po nich jest mieciutka i natluszczona.
Myje rece baaardzo czesto, ale po kazdym myciu nakladam krem.
Teraz aktualnie ma Nivea dla dzieci taki zielony. Uzywalam rowniez erisa i jakis resztek, ktore uzywalam stale na twarz, Avene, Klorane.

Edytowane przez elaj
Czas edycji: 2010-12-16 o 22:48
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 01:55   #45
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Dziękuję za pomysły.

Niestety, pozytywnych skutków działania maści z witaminą A nie zaznałam. Efekty takie same jak po wysmarowaniu się przywoływanym tu kremem Nivea czy wazeliną, czyli marne. Wytłuszczone łapy , działania naprawczegobrak, nawilżenia też. Może takie sposoby są skuteczne przy normalnej skórze, ale moja taka nie jest

Jeżeli chodzi o Isanę z mocznikiem, to mam odczucia podobne do Marzeny17 - rzeczywiście, z upływem czasu dłonie zaczynają się przesuszać; lepiej od niego działa też zwykły Garnier z gliceryną, tyle że jego zapach mnie zabija, a ta skuteczność jest ciągle zbyt mała.
Sama gliceryna lepi się... , a ja potrzebuję czegoś, co nie będzie mi uprzykrzać życia.

Rozejrzę się za jakimś gotowcem z ceramidami do stosowania na noc. Podobno dobre są Physiogel, Lipidia, Fizjoderm. Może Topialyse z czynnikiem przeciwświądowym.... Do Schellera na razie nie mam dostępu; Laverę wypróbowałam i mam mieszane uczucia.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 08:07   #46
desse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: brzydgoszcz :P
Wiadomości: 38
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

pamiętaj żeby smarować systematycznie, po każdym umyciu rąk, ponad to rób sobie maseczki na dłonie np. z miodu jest bardzo odżywczy, albo kąpiele dłoni w podgrzanej oliwie możesz dodać olejek rycynowy, polecam też spanie w rękawiczkach, też tak robię bo moje dłonie są masakrycznie czerwone i przesuszone, bo wciąż je myje, są wrażliwe, pomaga mi bardziej biały garniera niż czerwony, i ma też inny zapach i konsystencje, jakby bardziej konkretny możesz kupić sobie też witaminy w kapsułkach i sama czasem dodać coś do kremu ogólnie jeszcze mimo wszystko pomaga mi krem z avonu z gliceryną jest taki najtańszy, kiepsko pachnie ale działa solidnie i jeszcze mam resztke kremu też z avonu do rąk dużo pracujących i też jest fajny pozdrawiam
__________________
uśmiechnij się!
desse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 19:42   #47
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Ja do rąk używam:

Ziajkę krem z 10% panthenolem,
Ziajkę Lanomaść,
maść "sutkową" BD z Rossmana,
Krem Nivea Hand z Q10,
maść z wit A Hasco Lek,
różne kremy HIPP...

i nie mam najmniejszych problemów
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 10:00   #48
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Ja ostatnio znalazłam sposób na moje dłonie. Miałam z nimi spory problem ale po namyśle kupiłam parafiniarke i raz tygodniu robię sobie kurację: peeling dłoni, krem do rąk (aktualnie z dermedic), na to masć z wit. A, robię 10 minutowy masaż dłoni, dlatego kremu trzeba nałożyć gruubą warstwę, pozniej dłonie zanurzam dwa razy w parafinie, folia, rękawiczki i pół godziny przed TV w tych rękawiczkach dłonie są nie do poznania.
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 09:25   #49
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Cytat:
Napisane przez MistrzyniSprzecznosci Pokaż wiadomość
Ja ostatnio znalazłam sposób na moje dłonie. Miałam z nimi spory problem ale po namyśle kupiłam parafiniarke i raz tygodniu robię sobie kurację: peeling dłoni, krem do rąk (aktualnie z dermedic), na to masć z wit. A, robię 10 minutowy masaż dłoni, dlatego kremu trzeba nałożyć gruubą warstwę, pozniej dłonie zanurzam dwa razy w parafinie, folia, rękawiczki i pół godziny przed TV w tych rękawiczkach dłonie są nie do poznania.
Ile utrzymuje Ci się taki efekt pielęgnacyjny ? Zauważyłaś jakąś ogólną poprawę skóry dłoni ?
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 09:58   #50
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Ja mam patent stricte na czerwone ręce!

Kiedy strasznie zmarznę, albo bawię się w śniegu i więm że będę miała potem czerwone łapki z poprękaną piekącą skórą, to natychmiast wsmarowuję, jeszcze na dworzu, i zmarzniętą skórę, skoncentrowany krem do rąk neutrogena. Na codzień nie przepadam za nim, ale mam go zawsze przy sobie zimą, i jeszcze nie pamiętam, żeby mnie w takich sytuacjach zawódł
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 12:33   #51
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

am podobny problem - i to nie tylko zimą. Masc z witamina A na noc + rekawiczki pomagała tylko doraźnie. Ale u mnie na wszelkie problemy z suchą skóry wybawieniem staje się mocznik i jestem coraz bardziej do niego przekonana. Kup zwykly krem, lub weż jakiś taki, który lubisz i dosyp trochę mocznika w proszku (najlepiej żeby było stężenie tak ok 10%, bo 5 moze byc za slabe nawilzenie a jakoś dużo powyżej to już złuszczanie). I oczywiscie nie obejdzie się bez regularności - po dosc krotkim czasie widać pierwsze efekty
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 16:13   #52
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Dobry krem na zimę to także dr Apotheker Scheller krem nagietkowy, ma konsystencję maści, doskonale odżywia. Według KWC jeden z najlepszych kremów do rąk. Warto poczytać opinie.
zgadzam się, rewelacja. Jedyna rzecz, która ratuje moje dłonie zimą. Do kupienia w Superpharm i na allegro.
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 13:23   #53
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

Ja uzywam parafiny z apteki
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 13:23   #54
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

albo kuracji parafinowej z avonu ale lepsza wydaje mi się parafina;P
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 00:03   #55
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Pielęgnacja dłoni zimą

ja użyłam oleju kokosowego z efavitu. Po wchłonięciu efekt był niezauważalny, ale po 2 dniach zniknęło zaczerwienie razem z suchością.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 17:58   #56
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

mam prośbę o radę - mój chłopak już od wielu lat ma problem z dłońmi - na opuszkach palców i na środku dłoni robią się zaczerwienione bruzdy, wygląda to jak bardzo głębokie zmarszczki, zaognione. Te miejsca bolą, pieką i uczucie jest nieprzyjemne - jakby były wysuszone jak papier (tak to opisuje), w dotyku są bardzo szorstkie. Czasem stan się pogarsza, generalnie po nocy, po długim wypoczynku jest lepiej.
Dermatolodzy niestety nie potrafią pomóc. Delikatne uczucie ulgi, ale tylko przez chwilę daje zimna woda i panthenol w sprayu, ale jest to ulga chwilowa,a potem bóli i nieprzyjemne odczucie wraca.

załączam zdjęcie - choć jest jasne, ale trochę widać.

Będę bardzo wdzięczna każdy wpis, za każdą pomoc - poradzenie co można wypróbować, wytestować, dlaczego tak się dzieje? czy to kwestia nawiżlenia? ulczulenie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0172.jpg (107,8 KB, 177 załadowań)
__________________
wymiana książkowa: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=797703
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 21:04   #57
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Ogólnie dla mnie to wygląda jakby poparzył sobie opuszki albo jakby wyżarło mu skórę jakiś mocny kwas/ detergent. Byc może ma bardzo wrażliwą skórę i dlatego tak sie stało. Potrzebne pewnie by były jakieś maści, ale to już tylko lekarz mógłby pomóc
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 22:23   #58
PumkaMarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 113
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

tez mam takie dlonie... kilka miesiecy temu mialam angine, bralam penycyline i zaczela schodzic mi skora z wewnetrznej strony dloni. schodzila kilka tygodni. tez mam pomarszczone opuszki i takie linie jak na zdjeciu. smaruje je kremami i balsamami ale nie zeszly te linie tylko skora stala sie troche mieksza. zazywasz jakies leki?

Edytowane przez PumkaMarta
Czas edycji: 2011-04-22 o 22:26
PumkaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 10:38   #59
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Myślę, że należy się skonsultować z lekarzem. Może to jakaś alergia?

Moja babcia zawsze robi coś takiego:
(strasznie mnie to śmieszy ale ona zawsze to robi i muszę przyznać ma piękne dłonie, gładziutkie i ponad 70 lat!!- obydwie jesteśmy pudernicami i ciągle coś wcieramy hihi )
jak ugotuje ziemniaki (zawsze je gotuje bez soli w skórkach lub bez) to potem moczy dłonie w tej wodzie (letniej)
Czy któraś z was zna może racjonalne wyjaśnienie tej czynności ?
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-23 o 10:46
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 16:04   #60
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

niestety konsultacje lekarskie kończyły się na diagnozach że tak po prostu jest, aptecznych maściach z wit A które nic nie dawały..
a problem jest od kilku dobrych lat, i to nie na skutek jakiegoś zdarzenia (poparzeni itp) tylko tak po prostu.
__________________
wymiana książkowa: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=797703
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-29 13:51:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.