Gdzie na studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-19, 22:04   #1
madzialenka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 55

Gdzie na studia?


Witam
W maju piszę maturę, jestem na profilu humanistycznym (bardzo lubię wos i historię współczesną). Myślę o dwóch, a właściwie trzech kierunkach:
- stosunki międzynarodowe
- pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna
- pedagogika specjalna.
Studiować będę zaocznie, ponieważ w między czasie muszę iść do pracy (nie mam innego wyboru). Po studiach marzy mi się praca w jakiejś organizacji charytatywnej, oczywiście jeśli nie wybiorę pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Studiuje może któraś z was te kierunki? Jak wygląda praca po tych kierunkach? Jakie uczelnie polecacie? Wiecie coś o wymianach na UJ z Australią? A może polecacie jakieś całkiem inne kierunki?
madzialenka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 10:09   #2
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Gdzie na studia?

Cytat:
Napisane przez madzialenka94 Pokaż wiadomość
Witam
W maju piszę maturę, jestem na profilu humanistycznym (bardzo lubię wos i historię współczesną). Myślę o dwóch, a właściwie trzech kierunkach:
- stosunki międzynarodowe
- pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna
- pedagogika specjalna.
Studiować będę zaocznie, ponieważ w między czasie muszę iść do pracy (nie mam innego wyboru). Po studiach marzy mi się praca w jakiejś organizacji charytatywnej, oczywiście jeśli nie wybiorę pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Studiuje może któraś z was te kierunki? Jak wygląda praca po tych kierunkach? Jakie uczelnie polecacie? Wiecie coś o wymianach na UJ z Australią? A może polecacie jakieś całkiem inne kierunki?
Osobiście nie polecam. Mam dużo koleżanek z pedagogiki i prawie wszystkie mają problemy ze znalezieniem pracy nie tylko w zawodzie, ale pracy jakiejkolwiek. Jednak dwie z nich mają się całkiem dobrze. Obie szły na te studia, bo chciały związać z tym swoją przyszłość. Jedna jest już doktorem i pracuje w PAN, druga jeszcze na studiach pracowała jako wolontariusz z dziećmi z uzależnieniem. Po studiach dostała się na jakiś program dla takich specjalistów i wyjechała do Francji. Także wiem, że w Norwegii pedagog to dobry zawód, jak znasz język norweski.

A tak ogólnie, mam wrażenie, że teraz już żadne studia nie dają gwarancji pracy. Z każdym rokiem przebywa coraz więcej absolwentów i nie dla wszystkich po prostu jest ta praca.
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 10:59   #3
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Gdzie na studia?

Moim zdaniem stosunki międzynarodowe są najlepszą opcją z tego wszystkiego, tym bardziej, że lubisz WOS i historię współczesną (też to uwielbiałam ). Niby mówi się, że po SM bezrobocie, itd., ale tak naprawdę sporo absolwentów ląduje w korporacjach albo organizacjach pozarządowych. Na SM warto też podszlifować języki. I to porządnie .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 11:25   #4
rajkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 10
Dot.: Gdzie na studia?

Hej! Jeśli naprawdę marzy Ci się praca w organizacjach charytatywnych, najlepszym co możesz zrobić podczas studiów, to udział w różnego rodzaju wolontariatach. To nie tylko doświadczenie dla Ciebie, ale również informacja dla przyszłego pracodawcy, że jesteś osobą aktywną i zaangażowaną w to, co robisz. A z jakiego jesteś miasta? (...)

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-03-20 o 14:22 Powód: link z reklamą portalu
rajkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 16:07   #5
madzialenka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 55
Dot.: Gdzie na studia?

Mieszkam obok Rybnika, najbliższe miasto to Katowice, ale myślę o studiach w Krakowie, ponieważ mam połączenia autobusowe i koleżanki, które będą tam studiować dziennie i mogę u nich nocować, a w Katowicach stosunki są tylko na uczelni prywatnej
madzialenka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 10:45   #6
julielane
Przyczajenie
 
Avatar julielane
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Gdzie na studia?

Stosunki Międzynarodowe to będzie najlepsze opcja plus oczywiście w międzyczasie praca wolontariusza, wyjazdy na wolontariat wszelkiego rodzaju. Ja studiuję ten kierunek na UJ. Jest bardzo ciekawy, można spokojnie pogodzić z pracą i ewentualnie drugim kierunkiem. Mówię tu o dziennych studiach. Ale pomyśl nad uniwersytetem warszawskim. Też bardzo dobra uczelnia. Jeśli chcesz cos więcej wiedzieć o tym kierunku na UJ pisz pw. Chętnie pomogę.
julielane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 10:49   #7
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Gdzie na studia?

Skonczylam sm i na prace nie narzekam. Aczkolwiek na sm sa trzy warunki: jezyki, obrotnosc, elastycznosc. Musisz miec przynajmniej 3 jezyki, musisz miec "gadane" i umiec sie zaczepic, ale byc tez gotowa na zmiany, wyjazdy problemu. Wiekszosc moich znajomych pracuje w firmach wymagajacych wlasnie dostepnosci i gotowosci do spakowania walizki w godzine.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-21, 12:01   #8
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Gdzie na studia?

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Skonczylam sm i na prace nie narzekam. Aczkolwiek na sm sa trzy warunki: jezyki, obrotnosc, elastycznosc. Musisz miec przynajmniej 3 jezyki, musisz miec "gadane" i umiec sie zaczepic, ale byc tez gotowa na zmiany, wyjazdy problemu. Wiekszosc moich znajomych pracuje w firmach wymagajacych wlasnie dostepnosci i gotowosci do spakowania walizki w godzine.


Bez przesady - to o czym piszesz dotyczy już ściśle pracy Twoich znajomych a nie specyfiki studiów.
Stosunki międzynarodowe są interdyscyplinarne, dlatego też można pracować w różnych branżach, ale pełną dyspozycyjność i otwartość na zmiany to już narzucają firmy, nie studia.
Trzy języki obce są trudne do ogarnięcia dla osób, które nie mają smykałki do nauki języków obcych, z resztą nawet filolodzy nie znają trzech języków, więc co to za wymóg? Zazwyczaj potrzebny jest angielski + jakiś inny, np. niemiecki, francuski (szczególnie w dyplomacji), albo języki azjatyckie.

Edytowane przez Leseratte93
Czas edycji: 2015-03-21 o 12:04
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 15:39   #9
czubaks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Gdzie na studia?

przemysl to dobrze poniewaz praca z dziecmi zwłaszcza z tymi z uposledzeniem jest bardzo ciężką praca. czasem pracując latami nie widac efektu a innym razem efekt przyjdzie szybko ale za tydzien uczen znow nic nie pamieta...
czubaks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 16:08   #10
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Gdzie na studia?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
[/B]

Bez przesady - to o czym piszesz dotyczy już ściśle pracy Twoich znajomych a nie specyfiki studiów.
Stosunki międzynarodowe są interdyscyplinarne, dlatego też można pracować w różnych branżach, ale pełną dyspozycyjność i otwartość na zmiany to już narzucają firmy, nie studia.
Trzy języki obce są trudne do ogarnięcia dla osób, które nie mają smykałki do nauki języków obcych, z resztą nawet filolodzy nie znają trzech języków, więc co to za wymóg? Zazwyczaj potrzebny jest angielski + jakiś inny, np. niemiecki, francuski (szczególnie w dyplomacji), albo języki azjatyckie.
U mnie na uczelni powiedzieli mi raz wprost, ze w XXI w. gdzie niemal kazdy zna dwa jezyki, kpina jest isc na stosunki miedzynarodowe, nie bedac w stanie przyswajac jezyki
Filolog to inna branza, oni skupiaja sie perfekcyjnie na jednym, tu wystarcza trzy podstawowe tak naprawde, w stopniu komunikatywnym.
A to, ze narzucaja firmy - jasne, ale w koncu po to czlowiek studiuje, zeby popracowac w branzy i w tych wlasnie firmach. O tym co dalej, po studiach tez wypadaloby pomyslec.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 23:03   #11
pedagogpisze
Raczkowanie
 
Avatar pedagogpisze
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 140
Dot.: Gdzie na studia?

Żadne studia nie dają dziś gwarancji pracy
Pedagogika? Nie ma pracy? Praca jest, ale pod warunkiem, że jesteś dobra w tym co robisz. Warto już na starcie od 1 roku zaangażować się w wolontariat i zdobywać doświadczenie. Osobiście jestem po przedszkolnej z wczesnoszkolną, zaraz kończę drugą specjalność i nie żałuję swojej decyzji
__________________
Studia pedagogiczne, wolontariat, praca nauczyciela, przemyślenia, pomysły na atrakcyjne zajęcia dla dzieci, to właśnie o tym przeczytasz na moim blogu www.pedagogpisze.pl

Facebook
Instagram
pedagogpisze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 21:34   #12
karolina153
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Gdzie na studia?

hej wiecie może coś na temat inżynierii biomedycznej ? czy warto iść na ten kierunek?
karolina153 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-07 21:34:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.