Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-08, 17:42   #901
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez desperatkaa Pokaż wiadomość
Witam

Chciałabym wrócić do blondu.Kieruje do zdjęć, moje wiadomo które i aktorki (kolor włosów który chciałabym uzyskać) Mój obecny kolor jest trudny do opisania ku górze ciemniejszy jasny brąz wpadający pod słońce w rudawy i od połowy głowy mysi blond. Przed eksperymentami z miodowymi blondami (totalna klapa) miałam 'bardzo jasny beżowy blond' a naturalny to jasny blond . A chciałabym uzyskąc taki słomkowy naturalny blond. Jaką farbe proponujecie ? Chciałam próbować z Wella Color Touch rich naturals 9/3 lub wella color touch pure naturals 9/03, ale chce znać wasze opinie. Proszę o pomoc...
Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam Twoją wypowiedź, jeśli nie popraw mnie: Twój naturalny kolor włosów to jasny blond, a to co przedstawia zdjęcie jest efektem farbowania? Jeśli tak, to przejście do blondu na poziomie 9 może być utrudnione, bo rozjaśnianie farby farbą jest zadaniem nieco karkołomnym. Nie masz jednak bardzo ciemnych włosów, dostrzegam więc szansę na sukces choć może to wymagać kilku koloryzacji. Możesz więc: albo próbować farbować wybranym odcieniem z użyciem oksydantu o wysokim stężeniu (patrząc na obecny kolor musiałoby to być 9% co najmniej - dotyczy to pierwszej koloryzacji, potem będziesz mogła zejść na niższe stężenie) ale ciężko przewidzieć czy za 1wszym razem kolor będzie zadowalający, albo zrobić najpierw farbowanym włosom kąpiel rozjaśniającą przy użyciu rozjaśniacza, a potem nałożyć wybrany kolor. Wtedy naturalnych włosów nie musiałabyś rozjaśniać, na nie po prostu szłaby farba z oksydantem 9%, na resztę, w zależności od tego jak bardzo by się rozjaśniły mogłabyś spróbować nawet 6% do farby. Pamiętaj, że czym wyższe stężenie, tym bardziej wysuszone włosy, niemniej czasami nie ma wyjścia. Lepiej użyć raz silnego stężenia, niż na siłę brać niskie i farbować milion razy, dekoloryzować itd....
Osobiście nie używałam blondów z Welli, więc o samej farbie się nie wypowiem, ale myślę, że odcienie wybrałaś trafnie.

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
Kupiłam farbę Artego naturalny zimny blond 7.00 [chcę dojść do popielatego brązu, ale sprzedawczyni powiedziała, że z obecnych włosów muszę stopniowo dążyć do popielatego] - na głowie mam w tej chwili następujące kolory: ok. 5 cm. odrosty mojego naturalnego koloru czyli mysiego ciemnego blondu z przebijającymi siwymi, a reszta włosów to rozjaśniane, krótkie lekko żółtawe blond włosy, rozjaśniane metodą pasemkową, więc gdzieniegdzie przebija się ciemniejszy, ale wciąż blond.

Moje pytania to:

jak pofarbować włosy tą farbą?
Ile trzymać na odrostach a ile na pozostałej części?
I czy sprzedawczyni dobrze zrobiła dając mi do farby 6% wodę w kremie?


Pytam, bo na ulotce jest napisane dla mnie niezbyt zrozumiale - jest to moje pierwsze farbowanie profesjonalną farbą bez "użycia" fryzjera.

Bardzo bardzo proszę o pomoc.
Myślę, że ekspedientka dobrze doradziła ci odcień naturalny 7.00 bo gdybyś od razu zaszalała z popielem to cześć blond mogłaby być zielonkawa. Dużo zależy też od stanu Twoich rozjaśnianych włosów, jeśli są bardzo wysuszone i porowate, to będzie problem z utrzymaniem na nich koloru, farba będzie chwytać nierówno i szybko się wypłukiwać, wobec czego pozostanie Ci albo stopniowe podcinanie, albo prepigmentacja.
Mam wątpliwość czy oksydant 6% jest odpowiedni do rozjaśnianych włosów - takie stężenie samo w sobie rozjaśnia 1 - 2 tonów, natomiast do przyciemnienia/farbowania ton w ton używamy oksydantu 3%. Możesz go zrobić sama rozrabiając 6% pół na pół z wodą destylowaną/ przegotowaną i ostudzoną.
Nie umiem Ci odpowiedzieć na pytania o rozrabianie farby i czas trzymania, bo nie znam na pamięć ulotek wszystkich farb, a jestem niemal przekonana, że tam jest to opisane. Jeśli nie rozumiesz jakichś fragmentów to zacytuj je, a chętnie pomogę Ważne jest przestrzeganie czasu trzymania jaki producent zaleca i proporcji rozrabiania farby z oksydantem (zazwyczaj jest to 1:1,5 czyli np. 50 ml farby: 75 ml oksydantu, ale nie pamiętam czy Artego też tak ma).

Cytat:
Napisane przez pompolinka84 Pokaż wiadomość
Witam, jestem nowa i zupełnie zielona w sprawach samodzielnego farbowania włosów środkami profesjonalnymi. Na głowie miałam już wszystko: od popielatego blondu, poprzez koniak, ostry rudy.
Wreszcie chciałabym uspokoić nieco czuprynę i uzyskać chłodny średni brąz, coś w stylu tzw. orzecha laskowego.

Ostatnio farbowałam włosy
Wellą Color Touch Plus. Kolor jest ok ale niestety nie pozbyłam się tego rdzawo/czerwonego pobłysku.

Widzę że wiele tu profesjonalistek w tej dziedzinie, dlatego proszę o poradę, wskazówki.

Pozdrawiam
Przydałoby się zdjęcie włosów, a przynajmniej informacja o tym jakim odcieniem farbowałaś ostatnio (jaki numer/kolor tej Welli Color Touch). Tak czy inaczej pozbywanie się rudej poświaty wymaga czasu i cierpliwości. Wybieraj odcienie naturalne, czyli te, które mają "0" po przecinku np. 7/0 naturalny średni blond, przed farbowaniem starannie oczyszczaj włosy z silikonów i innych pozostałości po pielęgnacji za pomocą szamponów bez silikonów (zwykłe ziołowe Barwy, czarna rzepa Joanny, albo profesjonalne oczyszczające), po farbowaniu zakwaszaj włosy (po umyciu polej je płukanką: szklanka letniej wody i kilka łyżek octu jabłkowego, albo soku z cytryny i zostaw bez spłukiwania).
Jeśli kolor szybko się wypłukuje (np. jeśli włos były wcześniej rozjaśniane) możesz rozważyć prepigmentację - więcej informacjo i niej na blogu udzielającej się tu Wizażanki kathy.

I posłowie: Drogie Dziewczyny, cieszę się, że wątek jest przydatny i cieszy się popularnością, ale z uwagi na posiadanie życia również poza Wizażem nie dyżuruję tutaj 24h. Cierpliwości. Jeśli sprawa jest pilna (wiadomo jak z farbowaniem: jak mus to mus) a od kilku dni nikt Wam nie odpowiedział możecie wysłać mi wiadomość na priv.

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-11-08 o 19:29
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 17:58   #902
desperatkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Oj... to fatalnie. W sumie góra jest tylko taka ciemna. od połowy głowy wpadają w blond, ale chłodny. Nigdy nie były w tak dobrej kondycji więc boję się używać tych wysokich oksydantów. Bylam przygotowana na to, że od razu sama nie dojdę do takiego blondu. Jednak ograniczam się w tych 'palaczach' do minimum . Już mam kompletny mętlik w głowie ;p
desperatkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 19:28   #903
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez desperatkaa Pokaż wiadomość
Oj... to fatalnie. W sumie góra jest tylko taka ciemna. od połowy głowy wpadają w blond, ale chłodny. Nigdy nie były w tak dobrej kondycji więc boję się używać tych wysokich oksydantów. Bylam przygotowana na to, że od razu sama nie dojdę do takiego blondu. Jednak ograniczam się w tych 'palaczach' do minimum . Już mam kompletny mętlik w głowie ;p
Ale ta ciemna góra jest farbowana, tak? A Twój naturalny kolor to blond?
Słuchaj, bez rozjaśniacza, albo wysokiego oksydantu ładnego blondu raczej nie uzyskasz. Rozjaśniacz jest jednak bardziej inwazyjny dla włosa (nawet z niskim %) niż farba z wysokim oksydantem użyta jednorazowo.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 19:45   #904
Natasza_80
Przyczajenie
 
Avatar Natasza_80
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

właśnie mam na głowie 6.75 i właśnie chciałam powiedzieć że on jest podobny, ale na zdjęciach to jest raczej 5 bo w tej chwili mam jaśniejsze kudły niż na tych fotach i fakt ze niestety się ociepla [/QUOTE]



Viki1988 czy mogłabyś wkleić lub wysłać mi na priv zdjęcie tego kolorku 6.75
Miałabym pogląd, bo waham się pomiędzy 5 a 6 poziomem... Będę baaaaardzo wdzięczna
Natasza_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 19:51   #905
desperatkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Ale ta ciemna góra jest farbowana, tak? A Twój naturalny kolor to blond?
Słuchaj, bez rozjaśniacza, albo wysokiego oksydantu ładnego blondu raczej nie uzyskasz. Rozjaśniacz jest jednak bardziej inwazyjny dla włosa (nawet z niskim %) niż farba z wysokim oksydantem użyta jednorazowo.

to było tak farbowałam się na bardzo jasne blondy później stwierdziłam, że nie będę męczyć włosów miałam odrost 5 cm, taki mysi. poszłam do fryzjera w celu uzyskania miodowego blondu, wyszły po prostu ciemne włosy, później kupiłam chyba Loreala drogeryjnego kolor jasny złocisty blond i wyszło wielkie dno ^^ zaczęło się wypłukiwać i ten mój odrost stał się rudawy (teraz bardzo sprany) a reszta teraz staje się blondem takim mysim, chłodnym
desperatkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 20:03   #906
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Myślę, że ekspedientka dobrze doradziła ci odcień naturalny 7.00 bo gdybyś od razu zaszalała z popielem to cześć blond mogłaby być zielonkawa. Dużo zależy też od stanu Twoich rozjaśnianych włosów, jeśli są bardzo wysuszone i porowate, to będzie problem z utrzymaniem na nich koloru, farba będzie chwytać nierówno i szybko się wypłukiwać, wobec czego pozostanie Ci albo stopniowe podcinanie, albo prepigmentacja.
Mam wątpliwość czy oksydant 6% jest odpowiedni do rozjaśnianych włosów - takie stężenie samo w sobie rozjaśnia 1 - 2 tonów, natomiast do przyciemnienia/farbowania ton w ton używamy oksydantu 3%. Możesz go zrobić sama rozrabiając 6% pół na pół z wodą destylowaną/ przegotowaną i ostudzoną.
Nie umiem Ci odpowiedzieć na pytania o rozrabianie farby i czas trzymania, bo nie znam na pamięć ulotek wszystkich farb, a jestem niemal przekonana, że tam jest to opisane. Jeśli nie rozumiesz jakichś fragmentów to zacytuj je, a chętnie pomogę Ważne jest przestrzeganie czasu trzymania jaki producent zaleca i proporcji rozrabiania farby z oksydantem (zazwyczaj jest to 1:1,5 czyli np. 50 ml farby: 75 ml oksydantu, ale nie pamiętam czy Artego też tak ma).
Melino - bardzo Ci dziękuję za odpowiedź!

No własnie nie rozumiem czemu dała oksydant 6%, wszędzie gdzie czytam piszą, że 3% byłby lepszy. A kobitka sprzedała mi 2 butelki wody w kremie 6%.
Zastanawiam się co mogło być tego przyczyną, bo wydawała mi się raczej kompetentna...

Zdaję sobie niestety sprawę, że przy włosach rozjaśnianych kolor nie będzie super trwały, ale muuuuszę go zmienić, bo ten blond to koszmar przy mojej cerze, przy od razu widocznych odrostach itp.

Jak sądzisz ile farbowań mogę mieć zanim będę mogła iść w kierunku popielatych odcieni?

Jeśli chodzi natomiast o ulotkę i to czego nie rozumiem to to czy część informacji na ulotkach dotycząca włosów farbowanych dotyczy też rozjaśnianych?

A dokładniej:

"Na włosach już farbowanych nałożyć na odrost i pozostawić na 25-30 minut, następnie rozprowadzić na długości i na końce włosów i odczekać kolejne 5-10 minut."

To, że mam tak krótko trzymać na rozjaśnionych trochę mnie martwi, boję się, że kolor nie chwyci porządnie.

Piszesz, że wodę 3% mogę uzyskać przez wymieszanie 6% z wodą przegotowaną - jako że moja woda 6% jest w kremie to czy po wymieszaniu z wodą, a potem jeszcze z farbą nie wyjdzie za rzadka?

Ach, i jeszcze: sprzedawczyni powiedziała, że przy mojej długości opakowanie 150 ml + woda w kremie wystarczy na 3 razy i że mam używać 50 ml. farby i tyle samo wody w kremie. Na ulotce znalazłam informację, że stosuje się to w proporcjach 1:1, więc by się zgadzało.
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 20:54   #907
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
Melino - bardzo Ci dziękuję za odpowiedź!

No własnie nie rozumiem czemu dała oksydant 6%, wszędzie gdzie czytam piszą, że 3% byłby lepszy. A kobitka sprzedała mi 2 butelki wody w kremie 6%.
Zastanawiam się co mogło być tego przyczyną, bo wydawała mi się raczej kompetentna...

Zdaję sobie niestety sprawę, że przy włosach rozjaśnianych kolor nie będzie super trwały, ale muuuuszę go zmienić, bo ten blond to koszmar przy mojej cerze, przy od razu widocznych odrostach itp.

Jak sądzisz ile farbowań mogę mieć zanim będę mogła iść w kierunku popielatych odcieni?

Jeśli chodzi natomiast o ulotkę i to czego nie rozumiem to to czy część informacji na ulotkach dotycząca włosów farbowanych dotyczy też rozjaśnianych?

A dokładniej:

"Na włosach już farbowanych nałożyć na odrost i pozostawić na 25-30 minut, następnie rozprowadzić na długości i na końce włosów i odczekać kolejne 5-10 minut."

To, że mam tak krótko trzymać na rozjaśnionych trochę mnie martwi, boję się, że kolor nie chwyci porządnie.

Piszesz, że wodę 3% mogę uzyskać przez wymieszanie 6% z wodą przegotowaną - jako że moja woda 6% jest w kremie to czy po wymieszaniu z wodą, a potem jeszcze z farbą nie wyjdzie za rzadka?

Ach, i jeszcze: sprzedawczyni powiedziała, że przy mojej długości opakowanie 150 ml + woda w kremie wystarczy na 3 razy i że mam używać 50 ml. farby i tyle samo wody w kremie. Na ulotce znalazłam informację, że stosuje się to w proporcjach 1:1, więc by się zgadzało.
Po kolei: jeśli proporcje 1:1 to wszystko jasne, dajesz 50 ml farby i tyle samo oksydantu.
Oczywiście, że jeśli rozrobisz 6% z wodą to będzie on rzadki, jeśli miałoby Ci to przeszkadzać możesz po prostu dokupić mała butelkę 3% to chyba niewielki koszt. Istnieje nawet pogląd, że oksydantu nie powinno się mieszać z wodą celem zmniejszenia stężenia, są dwie szkoły, ja doradzam Ci na podstawie doświadczeń własnych i mojej fryzjerki, obydwie tak robiłyśmy i było ok, przy czym rzecz jasna mieszanka będzie bardziej rzadka Szczerze mówiąc za pierwszym razem potraktowałabym wszystkie włosy podobnie, co najwyżej na rozjaśnianych skróciła czas o jakieś 10 minut. To, co zacytowałaś z ulotki odnosi się do sytuacji, w której miałabyś włosy już robione tym kolorem, tudziez zbliżonym i chciała zafarbować odrosty a na reszcie utrwalić kolor, tak że to nie Twoja bajka
Co do tego 6% - nie mam pojęcia, czemu kobitka Ci je dała, ja nie widziałam Twoich włosów, a ona tak, może dlatego W każdym razie podstawowym błędem popełnianym przez dziewczyny chcące przyciemnić blondy jest kupowanie drogeryjnych brązów, które w większości mają wodę 6% - a ona z definicji jest stężeniem rozjaśniającym i to przyczynia się do szybkiej utraty koloru z tych partii włosów. Kolory robione na 3% ze względów oczywistych wychodzą ciemniej. Nie do końca wiem co Ci poradzić "na ślepo" - jeśli stan twoich włosów nie jest zły możesz spróbować z tą 6%, najwyżej przy kolejnym farbowaniu zmienisz stężenie.
Ile farbowań do popieli. Tego nie wiedzą nawet najstarsi Indianie Mnie wystarczyły dwa farbowania (po ognistej rudości) odcieniami naturalnymi, potem kładłam średni blond popielaty i wychodził zimny odcień. Ale wiem, że są dziewczyny, które się z tym wyłażeniem rudości męczą dłużej, są też takie, które mają po prostu dużo ciepłych pigmentów we włosach i bardzo ciężko im utrzymać jakikolwiek zimny odcień.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 21:46   #908
desperatkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Droga Melino

a co mówisz na 107424474.jpg ?
desperatkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 21:55   #909
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

DZIEWCZYNY POTRZEBUJĘ POMOCY!!!! Kupiłam farby Joico i nie wiem w jakich proporcjach wymieszać farby, mam 75 ml rozjaśniającej - jasny beż i 75 ml jasny beż na poziomie 9 i wody po 75 ml 12% i 9%, i nie wiem czy je zmieszać razem czy rozjaśniającą położyć na odrost z wodą 12 a 9 z wodą 9% na resztę czy może tylko rozjaśniającą z pomieszanymi wodami na odrosty a poźniej przeciągnąc na całość? Wiem ze do rozjaśniającej muszę uży proporcji 1 do 2, tylko nie mam tyle wody 12.
Włosy mam połdługie tz. tak do lini brody i odrosty trudno rozjasniające się.
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 08:29   #910
pompolinka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Bardzo dziękuję za cenne rady, wkrótce postaram się wrzucić zdjęcie moich włosów, numeru farby niestety nie pamiętam a opakowanie wyrzuciłam.
Serdecznie pozdrawiam i będę śledzić ten wątek.
pompolinka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 22:08   #911
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Natasza_80 Pokaż wiadomość
Viki1988 czy mogłabyś wkleić lub wysłać mi na priv zdjęcie tego kolorku 6.75
Miałabym pogląd, bo waham się pomiędzy 5 a 6 poziomem... Będę baaaaardzo wdzięczna
Myślę od kilku dni o tym że miałam Ci te włosy wkleić akurat mam mokre ale postaram sie jutro cynkąc jakąś fote
Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY POTRZEBUJĘ POMOCY!!!! Kupiłam farby Joico i nie wiem w jakich proporcjach wymieszać farby, mam 75 ml rozjaśniającej - jasny beż i 75 ml jasny beż na poziomie 9 i wody po 75 ml 12% i 9%, i nie wiem czy je zmieszać razem czy rozjaśniającą położyć na odrost z wodą 12 a 9 z wodą 9% na resztę czy może tylko rozjaśniającą z pomieszanymi wodami na odrosty a poźniej przeciągnąc na całość? Wiem ze do rozjaśniającej muszę uży proporcji 1 do 2, tylko nie mam tyle wody 12.
Włosy mam połdługie tz. tak do lini brody i odrosty trudno rozjasniające się.
Wszystko powinno być w ulotkach....
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-10, 23:59   #912
karolcia017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 225
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dziewczyny czy jesli mam brazowe wlosy naturalne to sama farba rozjasnie je do poziomu np8 blond czy nadal najpierw rozjasniacza potem farbA?
nie chce tak niszczyc wlosow;(
karolcia017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 13:26   #913
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez desperatkaa Pokaż wiadomość
Droga Melino

a co mówisz na Załącznik 4327568 ?
Ooo, jakie ładne!
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 18:22   #914
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez desperatkaa Pokaż wiadomość
Witam

Chciałabym wrócić do blondu.Kieruje do zdjęć, moje wiadomo które i aktorki (kolor włosów który chciałabym uzyskać) Mój obecny kolor jest trudny do opisania ku górze ciemniejszy jasny brąz wpadający pod słońce w rudawy i od połowy głowy mysi blond. Przed eksperymentami z miodowymi blondami (totalna klapa) miałam 'bardzo jasny beżowy blond' a naturalny to jasny blond . A chciałabym uzyskąc taki słomkowy naturalny blond. Jaką farbe proponujecie ? Chciałam próbować z Wella Color Touch rich naturals 9/3 lub wella color touch pure naturals 9/03, ale chce znać wasze opinie. Proszę o pomoc...
Załącznik 4323625
Załącznik 4323626Załącznik 4323627
9.3 to złocisty blond - u niektórych może wydawać się za bardzo zółty - dlatego proponuję test na kosmyku +woda 9% -jak na pierwszy raz, należy również się liczyć z tym że końcówki do ścięcia i tak będzie lepiej. Nie farbuj końców na 10 min przed płukaniem farby dodaj do farby łyżkę wody i przejedź po końcówkach.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Myślę od kilku dni o tym że miałam Ci te włosy wkleić akurat mam mokre ale postaram sie jutro cynkąc jakąś fote

Wszystko powinno być w ulotkach....
albo na kartoniku farby od wewnątrz
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 22:09   #915
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Melino - dziękuję przeserdecznie za pomoc! Jutro generalna próba.
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 22:18   #916
desperatkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
9.3 to złocisty blond - u niektórych może wydawać się za bardzo zółty - dlatego proponuję test na kosmyku +woda 9% -jak na pierwszy raz, należy również się liczyć z tym że końcówki do ścięcia i tak będzie lepiej. Nie farbuj końców na 10 min przed płukaniem farby dodaj do farby łyżkę wody i przejedź po końcówkach.

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------



albo na kartoniku farby od wewnątrz

niestety włosy nie mogą iść do ścięcia, niedawno były ścinane i krótszych nie wyobrażam sobie mieć. zdecydowałam się na fryzjera... znowu. mam nadzieje, że tym razem nie będe żalować
desperatkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 12:12   #917
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
Melino - dziękuję przeserdecznie za pomoc! Jutro generalna próba.
Trzymam kciuki i czekam na relację z fotogaleria

desperatkaa wszystkie odcienie, które pokazywałaś mi się podobają, ostatni jest szczególnie ładny. Niemniej moim zdaniem uzyskanie takiego koloru z twojego obecnego (sugeruję się zdjęciem) przy założeniu, że jest to farba, wymaga w mojej opinii rozjaśniania, albo wyższego oksydantu. Jeśli masz dobrego fryzjera to może lepiej, że on się tym zajmie, rozjaśnione raz włosy potem nie wymagają już inwazyjnych zabiegów, a farbowanie odrostów jest łatwiejsze - to naturalny włos.
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 13:11   #918
desperatkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki i czekam na relację z fotogaleria

desperatkaa wszystkie odcienie, które pokazywałaś mi się podobają, ostatni jest szczególnie ładny. Niemniej moim zdaniem uzyskanie takiego koloru z twojego obecnego (sugeruję się zdjęciem) przy założeniu, że jest to farba, wymaga w mojej opinii rozjaśniania, albo wyższego oksydantu. Jeśli masz dobrego fryzjera to może lepiej, że on się tym zajmie, rozjaśnione raz włosy potem nie wymagają już inwazyjnych zabiegów, a farbowanie odrostów jest łatwiejsze - to naturalny włos.

Hmm a jeżeli już rozjaśnie u fryzjera to później mogę używać farb Casting Creme Gloss, bez amoniaku czy raczej dalej kontynuować te fryzjerskie farby ?
desperatkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 16:28   #919
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Casting bedzie przyciemnial-potem tylko odrost profesjonalna farba,ewentualnie zapienienie reszty wloskow.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-12, 16:35   #920
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny - a kolor ze zdjecia to poziom 9, 10, czy cos pomiędzy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg izamiko3iqart_4c5c15aa31275.jpg (22,2 KB, 28 załadowań)
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 17:55   #921
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

hej dziewczyny!
dostałam niedawno swoje farby i płyn które zamówiłam i mam pewien dylemat, otóż mam bardzo długie włosy(do pasa), są w dodatku grube i gęste i zazwyczaj gdy farbowałam drogeryjnymi farbami zużywałam 3 opakowania np farby garniera 100%. Zamówiłam tak jak wcześniej pisałam farby allwaves 2 tubki, jedna to kolor właściwy i jedna to korektor, oraz płyn z tej samej serii no i jak tak patrzę na te tubki to pomyślałam że być może wystarczy mi tylko połowa z nich aby pokryć całe włosy, razem z płynem wyszło by ok 250ml mieszanki czyli całkiem sporo, z początku myślałam że będę potrzebowała całości czyli 500ml(!) mieszanki ale chyba to byłoby za dużo, więc stąd moje pytanie, czy jeśli użyję tylko pół z każdej tubki i zakręcę ją szczelnie to jak długo ona może sobie leżeć, to samo pytanie mam też jeśli chodzi o płyn utleniający? Pytam, bo włosy farbuję bardzo rzadki tak mniej więcej 3-4 razy do roku i nie wiem czy tak długo naczęta farba może sobie leżeć. Co o tym myślicie?
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 18:52   #922
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny - a kolor ze zdjecia to poziom 9, 10, czy cos pomiędzy?
te jaśniejsze to 10
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 11:50   #923
Natasza_80
Przyczajenie
 
Avatar Natasza_80
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

[QUOTE=viki1988;30421631]Myślę od kilku dni o tym że miałam Ci te włosy wkleić akurat mam mokre ale postaram sie jutro cynkąc jakąś fote

Super będę Ci bardzo wdzięczna cierpliwie czekam
Natasza_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 11:59   #924
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
dostałam niedawno swoje farby i płyn które zamówiłam i mam pewien dylemat, otóż mam bardzo długie włosy(do pasa), są w dodatku grube i gęste i zazwyczaj gdy farbowałam drogeryjnymi farbami zużywałam 3 opakowania np farby garniera 100%. Zamówiłam tak jak wcześniej pisałam farby allwaves 2 tubki, jedna to kolor właściwy i jedna to korektor, oraz płyn z tej samej serii no i jak tak patrzę na te tubki to pomyślałam że być może wystarczy mi tylko połowa z nich aby pokryć całe włosy, razem z płynem wyszło by ok 250ml mieszanki czyli całkiem sporo, z początku myślałam że będę potrzebowała całości czyli 500ml(!) mieszanki ale chyba to byłoby za dużo, więc stąd moje pytanie, czy jeśli użyję tylko pół z każdej tubki i zakręcę ją szczelnie to jak długo ona może sobie leżeć, to samo pytanie mam też jeśli chodzi o płyn utleniający? Pytam, bo włosy farbuję bardzo rzadki tak mniej więcej 3-4 razy do roku i nie wiem czy tak długo naczęta farba może sobie leżeć. Co o tym myślicie?
może sobie leżeć nic się nie stanie, powinna być info na opakowaniu utleniacza a farba spokojnie wytrzyma.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 15:57   #925
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

dzięki za odpowiedz kathy
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:22   #926
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 145
GG do Lynn25
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ja po tym zejściu z czarnego koloru błądzę z kolorami jak dziecko we mgle ...
Spodobał mi się kolor Urbańskiej ... jaki to poziom, odcień i czym go uzyskam?
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:29   #927
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Pokaż wiadomość
Ja po tym zejściu z czarnego koloru błądzę z kolorami jak dziecko we mgle ...
Spodobał mi się kolor Urbańskiej ... jaki to poziom, odcień i czym go uzyskam?
Na tych fotkach Urbańska ma albo spore odrosty albo "ombre" (nie jestem pewna, dla mnie i jedno i drugie jest paskudne). Ale jeśli podoba Ci się jej kolor na długości, ten jasny, to myślę, że jest to coś na poziomie 8 z mocnym złotym refleksem, poprzeglądaj kolory typu 8.3, 8.30, 8.03
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 08:35   #928
Fallen2000
Raczkowanie
 
Avatar Fallen2000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Mauritius
Wiadomości: 473
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, wiecie może jaka farba da taki kolor? Koleżanka się w nim zakochała, a i mi się bardzo podoba

Myślicie,że to coś w rodzaju Mocci np. Matrixa?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1612_5.jpg (50,9 KB, 55 załadowań)

Edytowane przez Fallen2000
Czas edycji: 2011-11-15 o 08:36
Fallen2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:47   #929
justpl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 57
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

A ja poszukuję farby, którą mogła bym przyciemnić lekko włosy o 1 ton jak na zdj 2..
moj obecny kolor zdj1.
Kombinuję jak uzyskac ładny średni równomierny blond ala jasny brąz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Clipboard01.jpg (31,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czarny-komin.jpg (67,7 KB, 34 załadowań)
justpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 21:42   #930
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

A ja obecnie potraktowalam moje pasemka 9.0 L'oreal Richesse z woda 4,5% od Hi!Richesse i wyszedl fajny kolor - naturalny, jasny - duzą roznice widze miedzy 8 a 9 z Richesse. Tylko jestem w kropce, bo juz sama nie mam pojecia, czego chce dalej Jak bedzie bardziej slonecznie, to porobie fotki, bo poki co bez lampy zdjecia nie wychodza, a z lampa nie widac koloru.
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.