Recenzja pędzli For your beauty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Klub Recenzentki Rossmann

Notka

Klub Recenzentki Rossmann Klub Recenzentki Rossmann Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami on-line testu kosmetyku marki Rossmann. 100 Wizażanek testuje obecnie Pędzle do makijażu marki For Your Beauty.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-07-15, 15:01   #1
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873

Recenzja pędzli For your beauty


Pędzle są zamknięte w plastikowym, giętkim etui(zdjęcie 1). Producent wspomina, że mozemy w nim potem przechowywać pedzle, jednak nie wyobrażam sobie tego (zbyt pracochłonne), więc do przechowywania mam własne ubranka na pędzle.

Na początek zacznę od wyglądu pędzli, który mi do końca nie odpowiada. W teorii pędzle miały wyglądać elegancko, ale niestety plastik, z którego wykonano rączki jest trochę tandetny, a kolory skuwek się różnią (zdjęcie 2.). Do tego pędzel do ust wtgląda, jak z kompletnie innego zestawu - jest dłuższy niż pozostałe (zdjęcie 8), ma czarną skuwkę i napis wykonany kompletnie inną czcionką i kolorem (zdjęcie 9).

Wszystkie pedzle niestety trochę gubią włosie (trzy, cztery włoski po myciu), a do tego po uyciu bardzo tracą na miękkosci - mam nadzieję że z każdym myciem nie będzie gorzej.

Pędzel do ust (zdjęcie 3)
Jeżeli chodzi o użytkowanie to pędzel do ust nie jest moim ulubinym. Niezbyt często maluję się szminkami, ale jeżeli już to robię to wolę używać pędzelka o kształcie bardziej prostokątnym. Tym pędzelkiem trzeba się strasznie namachać, żeby pokryć całe usta, nie chce nabierać produktu, a jak juz mu się ta trudna sztuka uda, to jest problem z przeiesiem produktu na usta - szminka, z którą zazwyczaj nie mam problemów, maże się. Do tego pędzel nie jest tak miękki, jak zachwala producent i ma trochę za długą rączką (ale ja jestem fanką bardzo krótkich rączek, jak w pędzlach Ecotools ). Podsumowując - w malowaniu ust kompletnie się nie sprawdził. ALE... znalazłam dla niego alternatywne rozwiązanie - bardzo fajnie maluje się nim kreski eyelinerem. Przypomina trochę pędzelek dołączony do eyelinera z Maybelline.

Pędzel do oczu (zdjęcie 4)
Jak dla mnie jest zbyt twardy i za mało elastyczny do malowania oczu. Drapie, a powieka nie jest równomiernie pokryta cieniem. Poza tym nie wyobrażam sobie, jak miałabym tym pędzlem cokolwiek rozetrzeć - nie rozciera (raczej ściera ) i drapie. ALE... swietnie sprawdza się jako aplikator do korektora w kremie (obecnie używam Dermacol) - można go nim precyzyjnie nałożyć i "wklepać", a do tego nie podraznia skóry twarzy, bo jest ona jednak trochę mniej wrażliwa niż skóra oczu.

Pędzel do różu (zdjęcie 5)
Uzywam go zarówno do nakładania różu w kamieniu, jak i bronzera. W jednym i w drugim wypadku sprawdza się bardzo dobrze - szczególnie dla takiego nowicjusza jak ja w kwestiach różowo-bronzerowych. Nie nabiera dużo produktu, dlatego łatwo nim stopniować efekt, a trudno sobie zrobić krzywdę. Mógłby być jednak troszkę bardziej miękki i delikatny dla skóry, bo trochę czuć drapanie.

Pędzel do pudru (zdjęcie 6)
Największego dziwaka zostawiłam na sam koniec. Sama idea spłaszczonego pędzla do pudru kompletnie mi się nie podoba. Pędzel jest stosunkowo duży, ale przez to spłaszczenie powierzchnia, na którą nabieram puder jest mniejsza, przez co muszę się dłużej namachać zanim nałożę puder. Dodatkowo mam w zwyczaniu nakładać puder matujący za pomocą pieczątkowania, miejsce przy miejcu (szczególnie w strefie T). Niestety pędzel się do tego nie nadaje, bo przy każdej próbie rozjeżdża się na boki - jest za mało zbity. Za to nieźle nadaje się do nakładania i rozcierania rozświetlacza - daje bardzo delikatny, subtelny efekt.

Podsumowując - pędzle nie są złe, jednak mistrzostwo świata to to nie jest. Gdyby były trochę tańsze mogłabym je polecić początkującym, jednak wolę dodać kilka złoty więcej i kupić porządniejsze pędzle z Ecotools albo Maestro.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC15023.jpg (78,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15025.jpg (45,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15028.jpg (21,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15029.jpg (27,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15030.jpg (55,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15031.jpg (67,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15032.jpg (45,0 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15056.jpg (32,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15057.jpg (21,0 KB, 3 załadowań)
__________________
Bloguję
--> [recenzja] NYX The Caribbean Collection - 5 Color Eyeshadow Palette - 07 I dream of Jamaica
--> [recenzja] Garnier Hydra Adapt - matujący

----
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
(...)skończyłam szkołę, idę na studia, mam zdaną maturę, mam rok pracy za sobą - i to wszystko z makijażem i bez błony dziewiczej!
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Klub Recenzentki Rossmann


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.