Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-01, 16:05   #1
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231

Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?


Mam ostatnio koszmarne problemy z nadwrażliwością skóry (zła pielęgnacja po kwasach).Lekarka przepisała mi Skinoren (poniewaz powiedziała, że jest to zabezpieczenie przed ewentualnym powrotem trądziku. Podobno, jeśli ktos go kiedyś miał, to zawsze może się spodziewać nawrotu)oraz środki w postaci płynu micearnego oraz kremu( przeznaczone do skóry nadwrażliwej). Mam pytanie: czy faktycznie ich współobecność na mojej skórze nie zaszkodzi i czy Skinoren mogę stosować pózniej pod krem przciwzmarszczkowy. Mam 36 lat, w tej chwili nie widać zmarszczek, ale przecież ten stan nie bedzie trwał wiecznie. Nie wiem sama co robić. Proszę o pomoc.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 06:24   #2
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Czy ktos mólby mi udzielić odpowiedzi na to pytanie?Bardzo, bardzo mi zależy.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 06:50   #3
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Co do kremu dla skory nadwrazliwej,to na pewno mozesz go stosowac.Jest malo prawdopodobienstwo,zeby uczuczulalo.Ja od roku jestem na Skinorenie i kremach dla skory alergicznej/wrazliwej i nie mam z tym zadnych problemow.

Obawialabym sie natomiast,czy stosowac go razem z kremem przeciwzmarszczkowym,bo to by bylo zbyt mocne polaczenie.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 07:06   #4
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Sophie,a jak nakładasz ten Skinoren ( ja mam wersję w kremie). Czy nakładasz punktowo, czy tez rozsmarowujesz na całą twarz i na to krem do skóry nadwrażliwej?No i jeszcze jedno pytanie: jak sprawuje się potem makijaż?(bo jednak trochę tych warstw kremu jest).
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 08:08   #5
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Skinoren to to samo co Acne-derm, podaje link gdzie znajdziesz duzo ciekawych informacji na temat tego preparatu.

http://free4web.pl/3/2,70147,162902,...22B399FB778EA8

Wynika z tego, ze podczas kuracji kwasem azeleinowym nie powinno się stosować żadnych kremów, mleczek toników, bo kwas powoduje ich hydrolizę i w konsekwencji powstawanie pryszczy.
Sama jakies dwa lata temu używałam przez ponad pół roku acne-derm, zawsze na noc i zawsze na wczesniej posmarowaną twarz kremem intensywnie nawilzającym Iwostin. Na dzień natomiast stosowałam Iwostin z filtrami. Efekty było bardzo zadowalające, cerę miałam idealną, lecz troche bladą, bo jak wiadomo, jest to krem rozjasniający nie tylko przebarwienia.
Niedawno stan mojej cery pogorszył się i ponownie kupiłam acne-derm, początkowo stosowałam z jakimiś innymi kremami i rzeczywiście, zaczęły mi sie pojawiać jakiś dziwne, trudno gojące się wypryski. Teraz aplikuję kwas na czysta umytą buzię, nie nakładam go na wysuszone miejsca (okolie nosa), oczywiscie nie wyobrażam sobie, żeby nie nałożyć kremu pod oczy. I czekam na równie zadawajające efekty.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 09:32   #6
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Na cala twarz cienka warstwe skinorenu,potem troche kremu.Trzeba chwilke odczekac i nalozyc podklad.
Co do podkladu czy innych malowidel to stosuje bardzo rzadko.Czesciej juz krem tonujacy i na tych wszystkich warstwach to sie u mnie dosyc dobrze trzyma
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 06:23   #7
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Skalpula. czyli odradzasz stosowanie tego typu kremów z kremem nawilżającym , czy też pielęgnującym do skóry wrażliwej?
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-06, 08:03   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Ja zawsze stosowałam wszystkie kwasy - również azaleinowy - łącznie z jakimś innym kremem bo inaczej bardzo wysuszała mi się skóra. Oczywiście kolejność jest bardzo ważna - najpierw preparat z kwasem, potem coś nawilżającego kojącego. Myślę że możesz używać z dowolnym kremem - oczywiście trzeba liczyć się z tym, że krem przeciwzmarszczkowy będzie zawierał jakieś aktywniejsze substancje, ktore mogą spowodować podraznienie, zwłaszcza przy skórze wydelikaconej kwasami. Sama musisz potestować i zobaczyć co Ci pasuje.

Mi nigdy nie wyskoczyły żadne pryszcze przy łączeniu kwasu azaleinowego z innym kremem. Do rewelacji Luskiewnika zawsze jestem mocno sceptyczna, a co do rzekomej hydrolizy i pryszczy, to zapytam się kogoś mądrzejszego ode mnie http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 08:12   #9
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Wiesz ja uważam, że jest to sprawa bardzo indywidualna. Tak jak pisałam we wczesiejszym wątku, ja stosowałam krem pod acne-derm i nic złego nie zaobserwowałam, ale przy drugim podejsciu coś już było nie tak, bo zaczęły mi wyskakiwać trudno gojące się, czerwone wypryski i to w miejscach nietypowych dla pryszczy. (przyczyną mogła być zmiana kremu).
Z mojej strony propnuje zastąpić skinorem acne-dermem, jest tańszy, ma prawie identyczny skład, ale lepsze podłoże. Ja zrezygnowałabym ze stosowania preparatu rano pod makijaż. Skoro masz już wyleczoną twarz, wystarczy aplikacja kwasu na noc, na wczesniej umytą, wysuszoną buzię (odczekaj po umyciu z nałożneim preparatu ok 20-30 minut). Następnie nałóż krem i obserwuj...Jeśli zaczną się pojawiac dziwne niespodzianki, to moze być to skutek oddziaływania kwasu ze składnikami kremu.

Z tego co wyczytałam na stronie Łuskiewnika, podczas kuracji kwasem azeleinowym należy zrezygnować nie tylko z kremu, mleczka, toniku, ale również z podkładu... Ja o ile z mleczka i toniku mogę sie obejśc, natomiast nie wyobrażam sobie wyjscia do pracy bez kremu z filtrami i podkładu, ale ja strosuje obecnie kwas tylko na noc.
Można natomiast stosować alantan plus, maść z witaminą A, maść nagiekową, czyli preparaty o minimalnym składzie. Ja osobiscie mam duże opory zeby zaaplikowac sobie takie tłuste kremy na twarz w obawie, że pozatykają mi pory.

Kremy do cery nadwrazliwej też zwykle są bardzo łagodne, pozbawione substancji zapachowych i innych zbędnych składników, wiec sporóbuj je stosować, sama będziesz wiedziała po jakimś czasie czy taka kuracja Ci służy.
Jesli chodzi o krem przeciwzmarszczkowy, to może rano pod makijaż, jesli nic się nie bedzie działo to zacznij stosować i na noc.

Mam nadzieję, ze nie zagmatwałam za bardzo.
Pozdrawiam
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 08:19   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

skapula napisał(a):
> Wiesz ja uważam, że jest to sprawa bardzo indywidualna. Tak jak pisałam we wczesiejszym wątku, ja stosowałam krem pod acne-derm i nic złego nie zaobserwowałam, ale przy drugim podejsciu coś już było nie tak, bo zaczęły mi wyskakiwać trudno gojące się, czerwone wypryski i to w miejscach nietypowych dla pryszczy. (przyczyną mogła być zmiana kremu).


Stosowałaś krem pod Acne Derm? Z tego się orientuję, zawsze najpierw stosuje się preparat z kwasami a dopiero potem zwykly nawilżacz...

Tym mniej wierzę rewelacjom Luskiewnika, skoro przy kuracji kwasem azaleinowym każe on zreZygnować z wszystkich innych kremów, również tych ochronnych - to przecież absurd złuszczać skórę wysokim stężeniem kwasu bez porządnego kremu ze stablinym filtrem!

Ja też polecam Acne Derm, sama używałam i bardzo mi służył http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 08:32   #11
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Smoczyco, ja również do rewelacji Łuskiewnika podchodzę sceptycznie, ale tak jak pisałam zaobserwowoałam u siebie reakcję która mogłaby wskazywać na oddziaływanie kwasu z substancjami zawartmi w kremie.(Akurat m.in. hydrolizy i reakcje przerabiałam na studiach i nie wydaję mi się to czymś naciągniętym).
Niestety w tych sprawach trzeba być królikiem doświdczalnym i próbować na sobie, każdy z nas jest inny i reakcje moga byc osobnicze.
Ja na razie nie zamierzam rezygnować z wszystkich innych kosmetyków na rzecz Acne-dermu.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-07, 13:25   #12
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Witam! Dziękuję bardzo za podpowiedzi, teraz jakos czuję się pewniej. Nie miałam doświadczenia w tego typu pielęgnacji, Dlatego wasza pomoć byla dla mnie bardzo ważna. Pozdrawiam serdecznie.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:07   #13
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Dot.: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

w czy mozna posmarowac najpierw skinorenem a pozniej kremem?
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 11:30   #14
Baska888
Przyczajenie
 
Avatar Baska888
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 6
Dot.: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Pomocy, szukam kremu na bazie naturalnych składników na trądzik różowaty, bo prawdopodobnie to jest to.. prawie wszystko mnie uczula, boje się pogorszyć stan skóry..
Baska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 14:44   #15
KajaMo
Przyczajenie
 
Avatar KajaMo
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 4
Dot.: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Hej Basia, polecam acnerose. Na mnie zadziałało a jestem alergiczką i praktycznie każdy krem mnie uczula. Oczywiście to sprawa indywidualna ale ja naprawdę jestem mega wrażliwa
KajaMo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 12:08   #16
juka303
Przyczajenie
 
Avatar juka303
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

gdzie zamawiałyście ten krem dziewczyny? Chyba się zdecyduję
juka303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 14:57   #17
AnnaKochanna
Przyczajenie
 
Avatar AnnaKochanna
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 6
Dot.: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

sprawdzałam na allegro, bo chcę kupić mamie. Jest
AnnaKochanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 15:05   #18
donatella00
Przyczajenie
 
Avatar donatella00
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

chciałabym też podsunąć coś mojej mamie na trądzik różowaty.. i ulżyć jej trochę, bo bidula co zastosuje to nie działa .. cały czas ma podrażnioną skórę..
donatella00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 11:44   #19
Kala_repa
Przyczajenie
 
Avatar Kala_repa
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 5
Dot.: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

U mnie zadziałał acnerose, niewiem jak oni to zrobili ale tam nie ma żadnej chemii - a na twarz z trądzikiem działa jak trzeba
Kala_repa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 10:57   #20
Albina_Lis
Przyczajenie
 
Avatar Albina_Lis
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Czy na Skinoren można stosować krem dla skóry nadwarażliwej?

Cytat:
Napisane przez Kala_repa Pokaż wiadomość
U mnie zadziałał acnerose, niewiem jak oni to zrobili ale tam nie ma żadnej chemii - a na twarz z trądzikiem działa jak trzeba



moja mama twierdzi to samo, zresztą jak ją odwiedzam to widzę
Albina_Lis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-04 11:57:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.