poranne ćwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-22, 16:03   #1
hollywood3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3

poranne ćwiczenia


witam drogie wizażystki!

mam pytanie do znających się na rzeczy staram się wdrożyć plan codziennych porannych ćwiczeń. zważywszy na to, że jestem studentką i nie mieszkam w domu, nie mam możliwości przewiezienia do wynajmowanego mieszkania rowerka stacjonarnego. dlatego może znacie pomysły na półgodzinne poranne ćwiczenia, żeby się zmęczyć i spocić, ale nie musieć używać przyrządów gimnastycznych, czy jak to tam myślałam o aerobic'u. na zimę to idealne rozwiązanie- tak sądzę.

pozdrawiam
hollywood3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 16:32   #2
yessabell
Wtajemniczenie
 
Avatar yessabell
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: poranne ćwiczenia

jesli mają byc to cwiczenia po których sie nie spocisz to bedą one bez sensu.. no chyba ze rozciągające.. dobry jest callanetics, joga ;D
__________________
The journey of thousand miles begins with one step.
yessabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 16:48   #3
Amelia_bm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 810
Dot.: poranne ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez yessabell Pokaż wiadomość
jesli mają byc to cwiczenia po których sie nie spocisz to bedą one bez sensu.. no chyba ze rozciągające.. dobry jest callanetics, joga ;D
Cytat:
Napisane przez hollywood3 Pokaż wiadomość
żeby się zmęczyć i spocić
A poza tym to czy ktoś się spoci czy nie, nie przesądza o skuteczności ćwiczeń.

Co do tematu, mogą to być ćwiczenia typu przysiady, wykroki, pompki, brzuszki, wspięcia na palce. O ile obciążenie własnego ciała jest dla Ciebie wystarczające.
__________________
"Dama nie powinna jeździć sama i nawet kilka amazonek razem bez towarzystwa męzkiego, obejść się nie mogą."

SALSA na wymianę


-0,5/12
Amelia_bm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 16:58   #4
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: poranne ćwiczenia

Mam nadzieję, ze masz na mysli cwiczenia po śniadaniu bo to bardzo wazne!

No chyba, że chcesz próbowac jogę lub inne pokrewne- wtedy dodadzą Ci energii i wprawią w dobry nastrój (jesli się przylozysz...) W kazdym razie ja gorąco polecam jogę- mój TŻ zachowuje dzięki niej zdrowie (jest astmatykiem), jest opanowany i mega- sprawny (tez w sferze którą wszyscy lubimy )

Jesli chcesz podkrecic metabolizm z samego rana, wykonuj jak wyżej: przysiady, wykroki, pompki i inne- w dosc szybkim tempie- ale PO ŚNIADANIU, bo efektu nie bedzie. Niech to jest chociaz cos malego, a prawdziwe sniadanie zjesz wtedy po cwiczeniach.
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:51   #5
hollywood3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: poranne ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, ze masz na mysli cwiczenia po śniadaniu bo to bardzo wazne!

No chyba, że chcesz próbowac jogę lub inne pokrewne- wtedy dodadzą Ci energii i wprawią w dobry nastrój (jesli się przylozysz...) W kazdym razie ja gorąco polecam jogę- mój TŻ zachowuje dzięki niej zdrowie (jest astmatykiem), jest opanowany i mega- sprawny (tez w sferze którą wszyscy lubimy )

Jesli chcesz podkrecic metabolizm z samego rana, wykonuj jak wyżej: przysiady, wykroki, pompki i inne- w dosc szybkim tempie- ale PO ŚNIADANIU, bo efektu nie bedzie. Niech to jest chociaz cos malego, a prawdziwe sniadanie zjesz wtedy po cwiczeniach.
1. Też mam astmę, więc pewnie spróbuję jogi. Ale chyba musiałabym zacząć na jakichś zajęciach, cnie? ;>

2. Podkręcanie metabolizmu jest najlepsze przed posiłkiem.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Amelia_bm Pokaż wiadomość
A poza tym to czy ktoś się spoci czy nie, nie przesądza o skuteczności ćwiczeń.
Chodzi o to, że chcę się zmęczyć. Mógłby to być rowerek, ale jak już mówiłam- nie mam możliwości zabrania sprzętu ze sobą.
hollywood3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 13:47   #6
Amelia_bm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 810
Dot.: poranne ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez hollywood3 Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że chcę się zmęczyć. Mógłby to być rowerek, ale jak już mówiłam- nie mam możliwości zabrania sprzętu ze sobą.
Rozumiem, pisałam w odniesieniu do wypowiedzi yessabell. Pocenie nie jest tak do końca uwarunkowane przez intensywność wysiłku. To cecha indywidualna - jeden się poci bardziej, drugi mniej.

Jeżeli chcesz się zmęczyć to joga Ci w tym nie pomoże za bardzo (co nie umniejsza jej korzystnego wpływu na całe ciało). Możesz ćwiczyć dodatkowo (ja zaczynałam kiedyś z książką). Żeby się zmęczyć to polecam to co pisałam wcześniej, ewentualnie jakiś aerobik czy inne ćwiczenia z komputera, bo zakładam że chcesz ćwiczyć w domu.

I jeszcze co do podkręcania metabolizmu, lepiej jest ćwiczyć po posiłku. Na czczo dopuszczalne są aeroby w celu redukcji. Orgnizm musi mieć paliwo, jeżeli nie ma - zwalnia obroty.
__________________
"Dama nie powinna jeździć sama i nawet kilka amazonek razem bez towarzystwa męzkiego, obejść się nie mogą."

SALSA na wymianę


-0,5/12
Amelia_bm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:32   #7
mariannna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: poranne ćwiczenia

Jeśli chcesz się spocić to polecam skakanie na skakance, jeśli tylko warunki na to pozwalają.
Ja osobiście używam taki przyrząd do ćwiczeń body shaper, kupiłam za jakieś grosze w zeszłym roku na targu w Niemczech, ale na pewno w sklepach sportowych też można kupić. Jest to mała maszyna z kułkami i dwoma rączkami po bokach. Przede wszystkim jest bardzo mały, więc można bez problemu przewozić. Ćwiczysz na klęcząco i robisz takie wypady do przodu - bardzo fajne na brzuch.
Polecam też zaopatrzyć się w jakąś płytę z ćwiczeniami i wybrać coś dla siebie, jest tego dużo. Ja preferuję Callanetics, bo słyszałam że daje bardzo dobre wyniki.
mariannna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 08:46   #8
hollywood3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: poranne ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez mariannna Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz się spocić to polecam skakanie na skakance, jeśli tylko warunki na to pozwalają.
Ja osobiście używam taki przyrząd do ćwiczeń body shaper, kupiłam za jakieś grosze w zeszłym roku na targu w Niemczech, ale na pewno w sklepach sportowych też można kupić. Jest to mała maszyna z kułkami i dwoma rączkami po bokach. Przede wszystkim jest bardzo mały, więc można bez problemu przewozić. Ćwiczysz na klęcząco i robisz takie wypady do przodu - bardzo fajne na brzuch.
Polecam też zaopatrzyć się w jakąś płytę z ćwiczeniami i wybrać coś dla siebie, jest tego dużo. Ja preferuję Callanetics, bo słyszałam że daje bardzo dobre wyniki.
Chodziłam kiedyś na kalaszit i faktycznie jakieś efekty były. Głównie uda i mięśnie skośne skorzystały.
hollywood3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 13:33   #9
mariannna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: poranne ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez hollywood3 Pokaż wiadomość
Chodziłam kiedyś na kalaszit i faktycznie jakieś efekty były. Głównie uda i mięśnie skośne skorzystały.
Ale coś widzę, że nie traktujesz poważnie Callaneticsu tzn. kalaszitu
Ja słyszałam od mojej koleżanki, że kiedyś dzięki naprawdę regularnym i częstym efektom udało jej się bardzo dużo schudnąć.
Sama przyznam, że mam dość słabą wolę jeśli chodzi o ćwiczenia, więc póki co efektów nie ma...
mariannna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 14:18   #10
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: poranne ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez hollywood3 Pokaż wiadomość

2. Podkręcanie metabolizmu jest najlepsze przed posiłkiem.
co to za brednie, głupoty tudzież farmazony?
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.