Jak napisać podanie do dziekana? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 16:55   #1
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046

Jak napisać podanie do dziekana?


Razem z koleżanką chciałybyśmy złożyć podanie o przyjęcie nas do jednej grupy na studiach od października (pierwszy rok). Dzwoniłam dzisiaj do dziekanatu, żeby zapytać czy takie coś jest możliwe, i jutro powinnam zawieźć podanie. Tylko mam problem z jego napisaniem, to znaczy chodzi mi o to, co powinno znaleźc się na górze po lewej stronie (zwykle podaje się tam dane nadawcy, ale co jeśli obie jesteśmy nadawcami? podać tylko swoje dane?) oraz jak adresować podanie?
Czy treść może wyglądać tak:
"Zwracamy się z prośbą o umieszczenie nas we wspólnej grupie na I roku kierunku zarządzanie w roku akademickim 2008/09."?

Z góry dziękuję za rady
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 17:21   #2
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Cytat:
Napisane przez Calebia Pokaż wiadomość
Razem z koleżanką chciałybyśmy złożyć podanie o przyjęcie nas do jednej grupy na studiach od października (pierwszy rok). Dzwoniłam dzisiaj do dziekanatu, żeby zapytać czy takie coś jest możliwe, i jutro powinnam zawieźć podanie. Tylko mam problem z jego napisaniem, to znaczy chodzi mi o to, co powinno znaleźc się na górze po lewej stronie (zwykle podaje się tam dane nadawcy, ale co jeśli obie jesteśmy nadawcami? podać tylko swoje dane?) oraz jak adresować podanie?
Czy treść może wyglądać tak:
"Zwracamy się z prośbą o umieszczenie nas we wspólnej grupie na I roku kierunku zarządzanie w roku akademickim 2008/09."?

Z góry dziękuję za rady
Ja na Twoim miejscu jako nadawce napisałabym jedną z Was. Natomiast adresuje się po prawej stronie: nazwa uczelni, wydział, dziekan.
W tresci napisałabym w 1. osobie coś w stylu: Zwracam się z uprzejmą prośbą w umieszczenie mnie w jednej grupie z ....... (imie i nazwisko kolezanki). Swoją prośbę motywuję tym, że ....... (bliskie stosunki itp.). Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prosby. Wsio
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:54   #3
starcraft
Raczkowanie
 
Avatar starcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

podanie jest ci nie potrzebne, dziekan chyba też nie. Jeśli już jesteś przyjęta na studia to po podziale na grupy, wjeżdżasz z obcasa do pani w sekretariacie (czytaj. dziekanacie) z prośbą żeby cie przeniosła do innej grupy, zgodzi się, albo każe ci poszukac osoby z którą będziesz mogła się zamienic. wiele osób tak zrobi
starcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 19:54   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Cytat:
Napisane przez Calebia Pokaż wiadomość
"Zwracamy się z prośbą o umieszczenie nas we wspólnej grupie na I roku kierunku zarządzanie w roku akademickim 2008/09."?

Z góry dziękuję za rady
"Zwracam sie z uprzejma prosba o przeniesienie mnie do grupy tej i tej, w roku ak. 2008/09. Podanie swe motywuje tym, iz... Licze na pozytywne rozpatrzenie mojej prosby. Z powazaniem".

U mnie na uczelni to sie tak pisze:
W lewym gornym rogu imie, nazwisko, grupa dziekanska /numer/.
Po prawej na gorze miasto, data, troche nizej i bardziej w lewa strone, ale tez po prawej piszesz do kogo sie zwracasz /np dr inz Jan Kowalski, prodziekan Wydzialu TakiegoiTakiego. Na srodku napis podanie, i nizej od akapitu powyzszy tekst. A zreszta pod dziekanatem powinien wisiec wzor :P.

U mnie na wydziale takei rzeczy zalatwiaja babeczki z dziekanatu, moge sie zawsze bez problemu dopisac do konkretnej gr
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 20:09   #5
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Już napisałam, dziękuję za rady
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 20:52   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Cytat:
Napisane przez starcraft Pokaż wiadomość
podanie jest ci nie potrzebne, dziekan chyba też nie. Jeśli już jesteś przyjęta na studia to po podziale na grupy, wjeżdżasz z obcasa do pani w sekretariacie (czytaj. dziekanacie) z prośbą żeby cie przeniosła do innej grupy, zgodzi się, albo każe ci poszukac osoby z którą będziesz mogła się zamienic. wiele osób tak zrobi
u mnie sie tak nie da i trzeba podaniami
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 21:30   #7
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

U mnie na wydziale są "gotowce" w dziekanacie, trzeba tylko wpisać swoje dane i treść prośby, wszystkie tytuły dziekana są już wydrukowane na tym formularzu
Ewentualnie można ściągnąć taki z internetu ze strony wydziału.

A kto u was przeprowadza te zapisy do grup? Bo chyba nie dziekan

Ja miałam logowanie przez internet, więc takich problemów nie było, każdy zapisywał się do tej grupy do której chciał.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 06:22   #8
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
U mnie na wydziale są "gotowce" w dziekanacie, trzeba tylko wpisać swoje dane i treść prośby, wszystkie tytuły dziekana są już wydrukowane na tym formularzu
Ewentualnie można ściągnąć taki z internetu ze strony wydziału.

A kto u was przeprowadza te zapisy do grup? Bo chyba nie dziekan

Ja miałam logowanie przez internet, więc takich problemów nie było, każdy zapisywał się do tej grupy do której chciał.
Na stronie mojej szkoły nie znalazłam takich wzorów, są tylko formularze potrzebne gdy ktoś się stara o akademik. Logowania przez internet też nie ma, ludzie są dzieleni na grupy według nazwisk, dlatego z koleżanką na pewno nie byłybyśmy razem.
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:50   #9
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Przecież oni jeszcze nie mają rozpisanych osób - kto do jakiej grupy. Nadal trwa drugi nabór, wiec sama rozumiesz ... Idź do babki z dziekanatu i ubłagaj ją. Ja pare lat temu zrobiłam tak samo: moze nie wzięłam kobiety na litość, ale poprosiłam zeby zapisała mnie z kolezanka do 1ej grupy bo jest raźniej na pierwszym roku, bla bla bla. Zgodziła sie, podałyśmy jej swoje nazwiska i gra muzyka Spróbuj tak jak Ci mówię, bez żadnych formlanosci zwiazanych z pisaniem pism do "władz" Po co o takie "drobiazgi" robić wielkie hallo ? No chyba, że kobieta w dziekanacie będzie uparta, ale raczej nie powinna jeśli chodzi o takie sprawy, zwłaszcza że do rozpoczecia roku akademickiego jeszcze duuuzo czasu ... .
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 11:57   #10
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
Spróbuj tak jak Ci mówię, bez żadnych formlanosci zwiazanych z pisaniem pism do "władz" Po co o takie "drobiazgi" robić wielkie hallo ? No chyba, że kobieta w dziekanacie będzie uparta, ale raczej nie powinna jeśli chodzi o takie sprawy, zwłaszcza że do rozpoczecia roku akademickiego jeszcze duuuzo czasu ... .
Tez tak sadze. Dziekan raczej nie zajmuje sie takimi drobnostkami. Lepiej milo porozmawiac z pania w dziekanacie i bardzo mozliwe, ze obedzie sie bez zadnych oficjalnych pism. podania to juz ostatecznosc, jak dziekanat okaze sie skrajnie zbiurokratyzowany
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:17   #11
asius89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Jak mam napisać podanie do rektora w sprawie umożenia mi dwutygodniowego czynszu z akademik studencki. W przeciagu tych dwóch tygodni miałam zajęcia praktyczne w krakowie( w innym miescie niż to gdzie studiuje) i nie mieszkałam w akademiku.
asius89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 19:21   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-09 o 19:22
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 13:25   #13
Agata1151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 57
Dot.: Jak napisać podanie do dziekana?

a do kogo mam kierować podanie, jeżeli chcę prosić o przydzielenie do konkretnego wydziału < na wumie są 2 wydziały lekarskie>proszę o pomoc
Agata1151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.