Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-09, 10:58   #1
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17

Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć


Cześć. Mam problem który zaczyna mnie przerażać. Gdy miałam około 16 lat zaczęłam się odchudzać dietą dukana i z 86 kg przez pół roku schudłam do 59 kg. Od 3 lat staram się zachować taką wagę. Nigdy nie uprawiałam regularnie żadnego sportu poza wf w szkole, a po maturze z nudy postanowiłam sobie, że będę biegała. Biegałam ponad miesiąc i wyjechałam na 2 tygodnie na wakacje przytyłam 1 kg. Wróciłam i znowu zaczęłam biegać niestety już nie mogę wrócić do swojej wagi co więcej zaczynam tyć. Mam już 2,5 kg więcej. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Próbowałam przestać biegać ale waga rosła jeszcze bardziej. 2,5 kg to niby nie jest dużo nadwagi nie mam ale boję się że w końcu wrócę do starej wagi a to mnie przeraża, zbyt dużo się namęczyłam żeby schudnąć. Proszę o pomoc.
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 12:11   #2
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Nie wiem co ci doradzić, ale po I Dukan nie jest dla takich młodych osób jak ty, po co sobie rozwalać podaremno metabolizm i wogóle. Mogłaś się po prostu zdrowo odżywiać, każdy się cieszy bo na Dukanie się szybko chudnie, wiem bo sama testowałam, ale jak się go przerwie to i kilogramy wracają, nie mówię tutaj o niedotrwaniu do III fazy, nawet jak się ją przejdzie to trzeba się dalej pilnować, niestety. Zacznij się zdrowo odżywiać, uprawiać jakiś sport, nie samo bieganie. Jedz 5 posiłków dziennie, 1,5 litra wody dziennie, staraj się nie jeść saodyczy, tłustych rzeczy itp.
P.S. ten opis nie pasuje wogóle do tego co opisujesz, nie tyjesz dlatego że biegasz, tylko masz rozwalony metabolizm.

Edytowane przez Butterfly_27
Czas edycji: 2013-08-09 o 12:12
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 14:05   #3
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Nie wiem co ci doradzić, ale po I Dukan nie jest dla takich młodych osób jak ty, po co sobie rozwalać podaremno metabolizm i wogóle. Mogłaś się po prostu zdrowo odżywiać, każdy się cieszy bo na Dukanie się szybko chudnie, wiem bo sama testowałam, ale jak się go przerwie to i kilogramy wracają, nie mówię tutaj o niedotrwaniu do III fazy, nawet jak się ją przejdzie to trzeba się dalej pilnować, niestety. Zacznij się zdrowo odżywiać, uprawiać jakiś sport, nie samo bieganie. Jedz 5 posiłków dziennie, 1,5 litra wody dziennie, staraj się nie jeść saodyczy, tłustych rzeczy itp.
P.S. ten opis nie pasuje wogóle do tego co opisujesz, nie tyjesz dlatego że biegasz, tylko masz rozwalony metabolizm.

Dziewczyna przez trzy lata utrzymywała po Dukanie stałą wagę, a Ty twierdzisz, że akurat teraz, po tych 3 latach, zaczęła przez niego tyć?
Po każdej diecie redukcyjnej trzeba się pilnować, szczególnie, jak ma się tendencję do tycia, nie można wrócić do starych nawyków bez względu na to, czy odchudzało się na diecie białkowej, czy starym, dobrym MŻWR


Klau
A w czasie kiedy biegałaś zmieniła się jakoś Twoja dieta? Czy cały czas jesz tak samo? Może na tym wakacyjnym wyjeździe za bardzo poszalałaś i stąd ten pierwszy wzrost wagi?
Nie przejmuj się na zapas, może to tylko chwilowy wzrost wagi Poza tym, zacznij się mierzyć Twoja waga wzrosła, ale za to mogły spaść cm, poprawił się wygląd ciała?
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2013-08-09 o 14:06
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 10:30   #4
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

to ja może tylko dodam że z wiekiem czasem kg przybywa co nie zawsze musi wiązać się z tym że grubiej się wygląda. Schudłaś w wieku 16 teraz jak domniemam masz 19. Ciało z wiekiem się zmienia. Moim zdaniem nie musisz się obawiać.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

wybierz się też na badanie krwi. Przyczyna może też leżeć w chorej tarczycy. Polecam zbadać TSH
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:58   #5
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Moje żywienie nie zmienia się. Jem tak jak zawsze. A co do TSH to miałam niedoczynność tarczycy ale po dukanie wróciło do normy co mnie bardzo zdziwiło. Nie tylko mnie bo i lekarza też nie wiem co się dzieje ale mam nadzieje że uda mi się nie przytyć więcej. Chociaż tyle
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 12:49   #6
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez klau154 Pokaż wiadomość
Moje żywienie nie zmienia się. Jem tak jak zawsze. A co do TSH to miałam niedoczynność tarczycy ale po dukanie wróciło do normy co mnie bardzo zdziwiło. Nie tylko mnie bo i lekarza też nie wiem co się dzieje ale mam nadzieje że uda mi się nie przytyć więcej. Chociaż tyle
to rzeczywiście dziwne. Moim zdaniem mimo wszystko powinnaś je sprawdzać co pół roku
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 16:57   #7
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez klau154 Pokaż wiadomość
Moje żywienie nie zmienia się. Jem tak jak zawsze. A co do TSH to miałam niedoczynność tarczycy ale po dukanie wróciło do normy co mnie bardzo zdziwiło. Nie tylko mnie bo i lekarza też nie wiem co się dzieje ale mam nadzieje że uda mi się nie przytyć więcej. Chociaż tyle
Kochanie ale o niedoczynności tarczycy nie możesz powiedzieć że ją "miałaś" tylko ją nadal masz, bo to choroba której nie wyleczysz. Musisz całe życie przyjmować hormony a to że wynik sie poprawił to nie znaczy,że masz odstawiać leki lekarz o tym nie mówił?
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 17:54   #8
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Moim skromnym zdaniem, en przyrost wagi to nie tłuszcz tylko mięśnie.

Tyle na temat.
mierz się.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 09:27   #9
marysiakedziorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

w moim przypadku z kolej problem jest taki, że pomimo biegania nie mogę schudnąć. Dietę mam zrównoważoną przy której moja waga była cały czas taka sama, więc myślałam że bieganie spowoduje chudnięcie
marysiakedziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 17:54   #10
Artur_35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Polecam dietę Adriana Lukoszka, jestem 6-tyg od rozpoczęcia i schudłem już 14kg w zgodzie z własnym zdrowiem
Artur_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 16:39   #11
aguniagr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 15
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

a jak ogólnie wyglądasz? widzisz, że przytyłaś, mierzyłaś obwody? jak już ktoś wspomniał, prawdopodobnie są to mięśnie.
aguniagr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 11:55   #12
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Smile Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Co do tarczycy to leki odstawiłam po 2 latach dlatego że po nich tyłam jeszcze bardziej a lekarz nie brał sobie tego do głowy tylko przepisywał większe dawki. W końcu doszło do takiego stopnia że przez rok przytyłam 20 kg. Wiec proszę mi nic nie mówić o przyjmowaniu leków na tarczyce. A wracając do tematu wzrostu wagi to udało mi się zrzucić to co przytyłam. Po prostu przez 5 dni jadłam chude mięsko w zasadzie kurczaka w różnej postaci i z warzywami i gotowanego i podsmażanego do tego jakaś sałatka z pomidorków ogórków lub kapustki albo duszona marchewką oczywiście bez chleba i ziemniaków czasami skubnęłam coś słodkiego ale to może z dwa razy i po 3 deko dziennie spadało na wadze i boczki w moich ulubionych krótkich spodenkach zniknęły
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 15:00   #13
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez klau154 Pokaż wiadomość
Co do tarczycy to leki odstawiłam po 2 latach dlatego że po nich tyłam jeszcze bardziej a lekarz nie brał sobie tego do głowy tylko przepisywał większe dawki. W końcu doszło do takiego stopnia że przez rok przytyłam 20 kg. Wiec proszę mi nic nie mówić o przyjmowaniu leków na tarczyce. A wracając do tematu wzrostu wagi to udało mi się zrzucić to co przytyłam. Po prostu przez 5 dni jadłam chude mięsko w zasadzie kurczaka w różnej postaci i z warzywami i gotowanego i podsmażanego do tego jakaś sałatka z pomidorków ogórków lub kapustki albo duszona marchewką oczywiście bez chleba i ziemniaków czasami skubnęłam coś słodkiego ale to może z dwa razy i po 3 deko dziennie spadało na wadze i boczki w moich ulubionych krótkich spodenkach zniknęły
Trafić na dobrego i mądrego lekarza, który szczerze chce pomóc jest naprawdę coraz ciężej
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 10:50   #14
moniska90
Raczkowanie
 
Avatar moniska90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. Łódzkie
Wiadomości: 344
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Ja mam niedoczynność i lekarz mi ustawił świetnie leki. Schudłam aż 15 kg. Dziewczyny mają rację. Zbadaj TSH i zmień lekarza.
moniska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 13:38   #15
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Nie jestem przekonana do leków wole jeść chudo a od czasu do czasu (raz w tygodniu) jem to na co mam ochotę nie patrząc na kalorie. Poza tym skoro TSH mam w normie to jaki lekarz przepisze mi tabletki od tarczycy każdy normalny lekarz powie żeby zrobić wyniki raz w roku i w razie pogorszenia się zgłosić się do niego. Leki mogłyby zrobić tylko większy uszczerbek na zdrowiu kiedy jest wszystko w porządku z pracą gruczołu.
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:07   #16
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez klau154 Pokaż wiadomość
Nie jestem przekonana do leków wole jeść chudo a od czasu do czasu (raz w tygodniu) jem to na co mam ochotę nie patrząc na kalorie. Poza tym skoro TSH mam w normie to jaki lekarz przepisze mi tabletki od tarczycy każdy normalny lekarz powie żeby zrobić wyniki raz w roku i w razie pogorszenia się zgłosić się do niego. Leki mogłyby zrobić tylko większy uszczerbek na zdrowiu kiedy jest wszystko w porządku z pracą gruczołu.
Twoje zdrowie i Twoja decyzja.. Pamiętaj tylko (jeśli planujesz mieć dzieci) żeby w okresie starania się, a potem już w ciąży zgłosić ginekologowi że miałaś problemy z niedoczynnością, to bardzo ważne w ciąży

http://parenting.pl/portal/niedoczyn...rczycy-a-ciaza
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:20   #17
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Mam już 2,5 kg więcej
Nadmiar wody w organizmie, zaczniesz pić więcej wody to zejdzie.

Cytat:
Moim skromnym zdaniem, en przyrost wagi to nie tłuszcz tylko mięśnie.
Mięśnie nie rosną od biegania, a wręcz przeciwnie.
Poza tym, żeby rosły - trzeba mieć znaczną nadwyżkę kaloryczną i konkretnie zbilansowaną dietę ( makroskładniki ).

Cytat:
ale waga
A tak w ogóle waga, to żaden miernik.
Obwody i lustro, wagą to badasz tylko % tkanki tłuszczowej ( wrzucasz wraz z obwodem pasa do kalkulatora i Ci wylicza ).

Cytat:
każdy się cieszy bo na Dukanie się szybko chudnie,
Szybko to się chudnie na LC, jeszcze szybciej na CKD, a jak dodasz do tego tryb żywienia IF to masz tempo wręcz ekspresowe.
No i jest to głównie tłuszcz, a nie mięśnie.

Generalnie Wy chyba się nigdy nie nauczycie jednej rzeczy:

a) bez aktywności fizycznej nie da się skutecznie odchudzić ( wystąpi tzw. efekt "skinny fat" - jedna osoba w tym temacie ma z tym problem )
b) głodówka nie da się odchudzić, co najwyżej popalić mięśnie
c) zbilansowana dieta jest zdrowa i smaczna - wystarczy dodać do niej trochę aktywności fizycznej i waga ładnie leci, w dodatku można nawet słodycze podjadać - wystarczy wliczyć je w bilans kaloryczny ( nie będzie miało to wpływu na spadek wagi )

Cytat:
Gdy miałam około 16 lat zaczęłam się odchudzać dietą dukana
Współczuje.
Nerki zdrowe?
Kurde Dukan w wieku 16 lat...szkoda mi słów, aby opisać Twoją głupotę.
Może jeszcze powiedz, że larwę tasiemca połknęłaś.

Ehh kobity, kobity...skuteczne gubienie wagi jest banalnie proste, nie wymaga nie wiadomo jakiej diety, nie wymaga nie wiadomo jakiej aktywności fizycznej ( 3 x 45 minutowy trening na siłowni + trochę biegania i roweru, nie jest zbyt czasochłonne ), no ale prościej...jest siedzieć przed TV - na to zawsze jest czas.

A nawet jak będziecie chude, to tłuszcz zostanie, ciało też będzie mało jędrne, gorsza koncentracja, gorsze samopoczucie - takie są efekty braku ruchu.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 11:35   #18
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

krytykować każdy potrafi ! Głupotą jest ważyć 100 kg i nic sobie z tego nie robić. Moje nerki są zdrowe. A chudy człowiek albo z lekką nadwagą, 5 kg, nigdy nie zrozumie co czuje 16 letnia dziewczyna o takich gabarytach jakie ja miałam. Więc jeżeli nigdy nie miałeś/aś problemów z wagą to łatwo powiedzieć "głupia jesteś odchudzając się na Dukanie" , bo usłyszałeś/aś o ludziach którzy mieli kłopoty z nerkami czy byli później sparaliżowani, bo takie rzeczy też słyszałam. Każda dieta źle stosowana ma skutki uboczne a im bardziej popularna dieta tym większe plotki o niej krążą. Nie ma nie było i nie będzie idealnej uniwersalnej diety dla wszystkich. Mi pomogła ta i będę ja chwalić mimo, że komuś to się nie podoba !
I wejdź sobie na tą twoją super ekspresową dietę i daj mi znać jak szybko i SKUTECZNIE zrzucisz prawie 30 kg, bo ja teraz utrzymuje swoją wagę (jak przytyje 1 czy 2 kg to potrafię zrzucić to w przeciągu paru dni - max 6 dni ) bez głodówki, jedząc smacznie i jedząc to na co mam ochotę
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 12:32   #19
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
I wejdź sobie na tą twoją super ekspresową dietę i daj mi znać jak szybko i SKUTECZNIE zrzucisz prawie 30 kg, bo ja teraz utrzymuje swoją wagę (jak przytyje 1 czy 2 kg to potrafię zrzucić to w przeciągu paru dni - max 6 dni ) bez głodówki, jedząc smacznie i jedząc to na co mam ochotę
Rok temu w czerwcu, przy 175 cm ważyłem 105 kg, poziom mojej tkanki tłuszczowej oscylował pomiędzy 25-30% ( otyłość I stopnia ), rozpocząłem treningi na siłowni i dietę LC.
6-7 miesięcy - tyle zajęło mi pozbycie się ponad 30 kg tłuszczu, bez żadnych głodówek, dukanów uszkadzających nerki, zdrowa i smaczna dieta z mniejszymi i większymi odstępstwami ( dni wolne kiedy jadło się co chciało, słodycze, chipsy czy pizze wliczane w bilans kaloryczne - zawsze co 2 dzień coś wskakiwało zamiast np. ryżu czy płatków/chleba, czasami nawet codziennie ), moja tkanka tłuszczowa spadła do poziomu około 12-13%.

Powiem krótko z doświadczenia - odchudzanie jest banalnie proste, dużych wyrzeczeń nie wymaga.
Ile dał Ci Dukan vs moja, konkretna dieta?
Ze 2 kg mniej w tym samym czasie, a w praktyce sporo mniej - bo spalałaś nie tylko tłuszcz, ale i mięśnie.
O tym jak wpłynęło to na Twoje zdrowie - nie wspominam nawet.

Dukan się nie opłaca - jest nie tylko niezdrowy, jest także mało skuteczny ( patrząc na % tkanki tłuszczowej - tracisz wagę wolniej, niż na "normalnej" diecie ).

Cytat:
krytykować każdy potrafi ! Głupotą jest ważyć 100 kg i nic sobie z tego nie robić.
A Ty co robiłaś?
Głodzenie się i siedzenie przed TV, nazywasz "wzięciem się za siebie"?

Wystarczyłyby zaledwie 3 treningi siłowe w tygodniu ( każdy trwa 45-50 minut ), trochę biegania ( 30-40 minut 2-3 razy w tygodniu ) i konkretniejszego odżywiania się ( więcej kurczaka i ryżu, mniej frytek czy słodyczy - co nie oznacza jednak, że tego 2 jeść nie można, wystarczy wliczyć w bilans kaloryczny ) - w ten sposób zrzucasz zdrowo, bez wyrzeczeń, znacznie więcej niż na Dukanie - w takim samym czasie.

Dalej twierdzisz, że Dukan to dobre wyjście?
Może dla kompletnych leni, którzy potrafią tylko cały dzień siedzieć przed TV, kompletnie nie dbając o własne ciało - najprostsza droga do zawału po 40-stce.

Cytat:
Nie ma nie było i nie będzie idealnej uniwersalnej diety dla wszystkich
Ależ jest, nazywa się "Low Carb" - zrzucanie wagi jest banalnie proste, bez dużych wyrzeczeń.
No, ale trzeba ruszyć tyłek sprzed TV - dla niektórych to za wiele...
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 10:27   #20
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

kiedyś ludzie jedli tylko chude mięso i nabiał z aluminiowych ganków mając eternit na dachu i wiele wiele rzeczy dzisiaj uważanych za szkodliwe rakotwórcze i rozwalające organizm. I popatrz żyli dłużej niż my teraz. Co do ruchu to możesz sobie darować docięcia bo z domu do szkoły miałam 4 kilometry chodziło się co najmniej w jedną stronę piechota od przedszkola razem z mamą. Co niedziele ze znajomymi chodziło się kolo 15 kilometrów po okolicznych wioskach polnymi drogami, od 3 lat co niedziele chodzę z chłopakiem może nawet i więcej niż 20 kilometrów gdyż należymy do stowarzyszenia poszukiwaczy wiec od godziny 10 do godziny 20 wciąż chodzimy. Od 4 lat mam psa z którym wychodzę codziennie żeby cie nie okłamać 2 może 2,5 kilometra. Będąc w gimnazjum i liceum czynnie ćwiczyłam na wfie nie wymigując się do tego chodziłam na sks z siatkówki lub kosza. Co do mięśni ramion ping pong był idealny chodziłam na zawody. wszystko to wymagało większego wysiłku niż ty spędziłaś na siłowni. Ruchu mi nigdy nie zarzucisz uwielbiałam sport mimo swoich gabarytów i odziwo miałam zawsze dobrą kondycje i nigdy nie odstawałam od rówieśników a nawet lepiej zawsze byłam w czołówce nie ważne czy były to bigi siatkówka koszykówka czy inne gry zespołowe. Nie boję się wysiłku. Co do smacznego jedzenia jak ty to tam wspominałaś ja jadłam pizze na Dukanie minimum raz w tygodniu różnego rodzaju budynie lody czy ciastka też wystarczy dobrze sobie przyrządzić. mówisz o zawale po 40 stce. Gadaj zdrów już dawno udowodniono że to tylko jakieś chore pogłoski a wystąpienie chorób układu krążenia jest niskie. Nerki owszem filtracja nerek jest zagrożona przy nadmiernym stosowaniu tej diety. Ja schudłam mam się dobrze a nerki funkcjonują jak trzeba. Żyje mam się dobrze nawet świetnie jestem zdrowa i pełna życia dziki proteinkom
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:46   #21
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
kiedyś ludzie jedli tylko chude mięso i nabiał z aluminiowych ganków mając eternit na dachu i wiele wiele rzeczy dzisiaj uważanych za szkodliwe rakotwórcze i rozwalające organizm. I popatrz żyli dłużej niż my teraz
Chętnie się dowiem gdzie i kiedy żyli dłużej - poproszę o źródło tych rewelacji.
Bardzo ciekawe, skoro długość życia ciągle się wydłuża.

Cytat:
Co do ruchu to możesz sobie darować docięcia bo z domu do szkoły miałam 4 kilometry chodziło się co najmniej w jedną stronę piechota od przedszkola razem z mamą. Co niedziele ze znajomymi chodziło się kolo 15 kilometrów po okolicznych wioskach polnymi drogami, od 3 lat co niedziele chodzę z chłopakiem może nawet i więcej niż 20 kilometrów gdyż należymy do stowarzyszenia poszukiwaczy wiec od godziny 10 do godziny 20 wciąż chodzimy. Od 4 lat mam psa z którym wychodzę codziennie żeby cie nie okłamać 2 może 2,5 kilometra. Będąc w gimnazjum i liceum czynnie ćwiczyłam na wfie nie wymigując się do tego chodziłam na sks z siatkówki lub kosza.
Czyli spacery jakieś 5km/h = niecałe 100 kcal / godzina.
Mało, bardzo mało - szczególnie, że brak tutaj wysiłku tlenowego ( spacery to wysiłek beztlenowy ).
Ja podczas biegania/sprintów/roweru wyciągam ponad 1000 kcal na godzinę.

Cytat:
Co do mięśni ramion ping pong był idealny chodziłam na zawody. wszystko to wymagało większego wysiłku niż ty spędziłaś na siłowni.
Proszę Cię nie rozśmieszaj mnie.
Cytat:
Nie boję się wysiłku

Właśnie dlatego odchudzałaś się na Dukanie, który jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie umieją tyłka sprzed TV ruszyć?

Cytat:
a wystąpienie chorób układu krążenia jest niskie.
Przy złym odżywianiu i braku ruchu - bardzo wysokie.
Dieta proteinowa należy do najgorszych form odżywiania, już lepiej ciastka jeść.

Cytat:
Ja schudłam mam się dobrze a nerki funkcjonują jak trzeba
W takim razie proponuje zrobić skład analizy ciała.
Przekonamy się jak efektywne było to "odchudzanie".

Cytat:
i pełna życia dziki proteinkom
Okłamuj samą siebie dalej.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:21   #22
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

kto co pozwolił wyliczać moje kalorie ? Jakim prawem mierzysz mnie swoją miarą ? Tak dobrze znasz mój organizm ? To co ja nazywam spacerem u ciebie może być szybkim marszem ! Może gdy ja zjadam ciastko ty musisz ćwiczyć 10 minut na siłowni a mi wystarczy wyjść z psem się pobawić przez 5 minut. Taka jesteś mądra i wytykasz mi jakieś choroby nerek przy czym nie zwracasz w ogóle uwagi na przemiany metaboliczne organizmu. Wiec to co wyczytasz zachowaj dla siebie i jakieś swoje chore przeliczniki kalorii wsadź w poszanowanie. Ja bynajmniej nie liczę kalorii nie stoję przy produktach w sklepie po 10 minut aby sobie liczyć ile czegoś tam moge zjeść a później ile mam biegać na bieżni czy nie wiem co ty tam robisz i szczerze mam to w nosie nie obchodzi mnie to zupełnie! Popatrz czasami poza czubek swojego nosa i pomyśl co piszesz! Mi Dukan pomógł komuś innemu nie tak samo jak i ta twoja dieta tobie pomogła komuś innemu nie a jeszcze innej osobie zaszkodziła. Nie wtykaj komuś czegoś na co nie wie jak zareaguje Jeśli tak podchodzisz do ludzi i uważasz że każdy jest taki jak ty to się mylisz! Nawet nie wiesz co ja robię każdego dnia a zarzucasz mi lenistwo. nie potzrebuje twojej aprobaty aby żyć dalej. I nie mam zamiaru cię przekonywać co jest dla mnie dobre bo ja wiem co mi pomaga a ty! Ty jesteś dla mnie nieistotna. Powiedziałabym że dla mnie jesteś jak powietrze ale nawet to za dużo bo ono chociaż pozwala mi żyć. Więc mogę się z tobą pożegnać a jak następnym razem bedziesz chciała wyliczać coś komus to poproś o wyniki badań albo sama przeprowadź długoletnie badania i obserwacje!
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 17:14   #23
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
To co ja nazywam spacerem u ciebie może być szybkim marszem
Wątpię, odgórnie przyjmujemy, że trucht zaczyna się od około 9 km/h, szybki marsz 6-8 km/h, spacer 4-5 km/h.

Cytat:
Może gdy ja zjadam ciastko ty musisz ćwiczyć 10 minut na siłowni a mi wystarczy wyjść z psem się pobawić przez 5 minut
Nielogiczne.

Cytat:
Ja bynajmniej nie liczę kalorii nie stoję przy produktach w sklepie po 10 minut aby sobie liczyć ile czegoś tam moge zjeść a później
A po co tak robić?
Raz siąść i wyliczyć, jakieś 20 minut roboty.
A jak przyjdzie ochota na ciastko - a też można dodać, czemu nie - ale bez przesady.

Cytat:
Nawet nie wiesz co ja robię każdego dnia a zarzucasz mi lenistwo
Dukan = lenistwo, ta osoba nie jest przeznaczona dla osób uprawiających aktywność fizyczną.
Jest to dieta przeznaczona dla zwykłych leni, dlatego właśnie opiera się na białku - bez paliw ( cukier/tłuszcz ) nie masz siły na ćwiczenia.
Białko zresztą też obciąża nerki - więc jest szkodliwa, po prostu.
W każdym organizmie nerki funkcjonują tak samo.

Cytat:
I nie mam zamiaru cię przekonywać co jest dla mnie dobre bo ja wiem co mi pomaga a ty!
Ależ nie musisz - na pierwszy rzut oka widać, że zielonego pojęcia nie masz o czym piszesz.
Spadek wagi nie zawsze = spadek tkanki tłuszczowej, wręcz zazwyczaj przy tego typu dietach idą mięśnie zamiast tłuszczu, Dukan to żadne odchudzanie.
Leniom to może coś daje, ale nadal kiepska opcja.

Cytat:
Powiedziałabym że dla mnie jesteś jak powietrze ale nawet to za dużo bo ono chociaż pozwala mi żyć.
Nie interesują mnie inwektywy.
Skoro brakuje Ci elementarnej wiedzy, to nie ma sensu tego ciągnąć.

Chcesz się truć i spadać z mięśni na Dukanie - rób to, ale ani ze zdrowiem, ani z odchudzaniem nie ma to wiele wspólnego.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 09:27   #24
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

ogólnie przyjmujemy ? to se przyjmuj nie jestem ogółem ! Dukan = lenistwo. Energii nie masz przez 3 dni ok czy dwa ale nie na okrągło 1 to ty nie wiesz o czym piszesz. Spalanie kalorii jest większe gdyż białko wykorzystuje dwa razy większą energie. Ale to nie znaczy że jej nie masz. Ty się zastanów ja normalnie funkcjonuje. Nie jestem jakąś anemiczką! Nerki są obciążone tylko gdy pijesz małą ilości wody. Nie stosowałaś to się lepiej nie odzywaj znam tą dietę lepiej niż ty. I kochana mylisz pojęcia białka wykorzystywane są do budowy tkanki mięśniowej i produkcji nowych komórek jeśli jest ich niedostatek to mięśnie zostają spalane. A w zasadzie nie spalane tylko powstaje zanik tkanki mięśniowej. Dlaczego na przyrost masy mięśniowej ludzie jedzą białko. Dieta Dukana prowadzi do spadku wagi, ale w dużej mierze poprzez spadek ilości wody nie tkanki mięśniowej. Wiec odczep się od moich mięśni bo są w bardzo dobrej formie. To ty tu nie masz pojęcia poczytaj więcej! Boże brak pojęcia o jakichkolwiek podstawach biologii...zero pojęcia o samym sobie.
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 17:30   #25
moniska90
Raczkowanie
 
Avatar moniska90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. Łódzkie
Wiadomości: 344
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Ja nie słyszałam nigdy, żeby niedoczynność tarczycy dało się wyleczyć. Ja też mam TSH w granicy normy a jednak leki muszę brać. Powiedz co ci kazał lekarz brać? Letrox czy Euthyrox? W jakiej dawce? Ja sobie Dukana nie wyobrażam. Chyba bym zeszła na zaparcia jedząc samo białko
moniska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 10:01   #26
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Co mi kazał brać lekarz. Powiem ci szczerze że w tym momencie już nie pamiętam. Leki przyjmowałam z 10 albo 12 lat temu i przestałam bo tyłam strasznie po nich. A później po diecie jak się unormowało to nikt mi nie kazał nic przyjmować. A co do zaparć przy dukanie to prawda ale mi pomaga czerwona i zielona herbata ewentualnie jak już na prawdę jest ciężko z wypróżnianiem to piłam senes ale nie polecam tego. Są przy tym takie bóle brzucha że z ubikacji nie można wyjść. Lepiej już wypić 3 szklanki czerwonej herbaty. Na mnie to działało.
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 00:47   #27
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
ogólnie przyjmujemy ? to se przyjmuj nie jestem ogółem
Statystycznie - jesteś.
Cytat:
Dukan = lenistwo.
Owszem podczas Dukana nie wolno ćwiczyć.
Cytat:
Energii nie masz przez 3 dni ok czy dwa ale nie na okrągło 1 to ty nie wiesz o czym piszesz.
To wróć do węglowodanów - nagle zobaczysz, że tej energii jest z 500% więcej i nie ma zamulania.
Siła też od razu wzrośnie o 50%, a nawet więcej.
Cytat:
Spalanie kalorii jest większe gdyż białko wykorzystuje dwa razy większą energie
Z białka uzyskujemy tylko 20% energii, z węglowodanów 60%, z tłuszczów 70%.
Ponadto łatwo je przedawkować - wtedy się utlenia i nadmiar odkładany jest w tkankę tłuszczową, ponadto organizm zaczyna pobierać białko już zawarte w naszym organizmie.
O wykorzystaniu więcej energii - cóż TEF co prawda białko ma najwyższy, ale bez węgli i ruchu - spalasz same mięśnie, więc to żadne rozwiązanie.
O obciążeniu nerek i wątroby nawet nie wspominam - samym piciem wody tego nie obejdziesz.
No i kg prędzej czy później wrócą - w tłuszczu, a traciłaś je z...mięśni.

Cytat:
I kochana mylisz pojęcia białka wykorzystywane są do budowy tkanki mięśniowej i produkcji nowych komórek jeśli jest ich niedostatek to mięśnie zostają spalane. A w zasadzie nie spalane tylko powstaje zanik tkanki mięśniowej. Dlaczego na przyrost masy mięśniowej ludzie jedzą białko. Dieta Dukana prowadzi do spadku wagi, ale w dużej mierze poprzez spadek ilości wody nie tkanki mięśniowej. Wiec odczep się od moich mięśni bo są w bardzo dobrej formie
Is that so?
Cytat:
Dukan: “Dieta bogata w białka, a zwłaszcza kuracja uderzeniowa planu Protal, nie zmusza organizmu, by czerpał z własnych zapasów – dostarcza ich przecież mnóstwo”.

Powyższy cytat dowodzi absolutnego braku wiedzy fizjologicznej lub jej ignorowania w celu zdobycia sławy i pieniędzy – dlaczego?

Białko spożyte w ilości przekraczającej nasze zapotrzebowanie nie jest wbudowywane w mięśnie, ale ulega utlenianiu, tak samo jak tłuszcze czy węglowodany. Badania wykazują, że dieta wysokobiałkowa nasila utlenianie leucyny, jednego z najważniejszych aminokwasów występujących w mięśniach. Czyli zamiast magazynować aminokwasy w postaci masy mięśniowej, zaczynamy je intensywniej spalać. Należy tu zwrócić również uwagę na fakt, iż białko jest kiepskim „paliwem energetycznym”. Co to oznacza? Energia dostarczona z pożywieniem (kalorie) może być wykorzystana na nasze potrzeby, tj. regenerację, rozwój tkanki mięśniowej, wszelkiego rodzaju aktywność – jest to tzw. energia użyteczna. Ilość takiej energii, jaką uzyskujemy z węglowodanów, wynosi 60%, z tłuszczów 70%, a z białek zaledwie 20%. A więc mówiąc prościej – jedząc zbyt duże ilości białka, zamiast wykorzystywać energię na cele użyteczne, marnujemy ją na „ogrzewanie”. Dodatkowo ćwicząc przy takiej diecie, powoduje się, że organizm czerpie białka z własnych mięśni, “zjadając sam siebie”.

Mówiąc prościej: tłuszcz waży mniej niż mięśnie! Po takiej diecie mamy mniej mięśni a więcej tłuszczu, taki szkielecik powleczony tłuszczem
poza tym dla Twojej informacji - wyparowanie wody z jelit to 2-3 kg, tyle waży nadmiar wody w Twoim organizmie.

A mimo to piszesz że:
Cytat:
Boże brak pojęcia o jakichkolwiek podstawach biologii...zero pojęcia o samym sobie.
papier ( internet? ) wszystko zniesie.
Poczytaj trochę, bo aż ciężko mi się patrzy na Twoją głupotę.

Cytat:
Witaj, ja stosuję Dukana i jestem zadowolona, mięśnie w porządku, piję więcej wody mineralnej z magnezem;-) Trzymam kciuki za Ciebie;-)
A skąd wiesz, że mięśnie w porządku?
Idź na siłownie i zobacz jak co tydzień będzie Ci siła spadać, tak są "w porządku" Twoje mięśnie.

Woda - to Ci mało da, białko obciąża Twoje organy tak czy siak.

Cytat:
Ja sobie Dukana nie wyobrażam. Chyba bym zeszła na zaparcia jedząc samo białko
Zaparcia, anemia, łamiące się paznokcie, problemy z nerkami i wątrobą.
W dodatku spadek tkanki mięśniowej zamiast tłuszczowej ot tzw. "skinny fat", a następnie efekt jojo - już w tłuszczu.

Fajny ten Dukan nie?
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 06:48   #28
Artur_35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Cytat:
Napisane przez klau154 Pokaż wiadomość
krytykować każdy potrafi ! Głupotą jest ważyć 100 kg i nic sobie z tego nie robić. Moje nerki są zdrowe. A chudy człowiek albo z lekką nadwagą, 5 kg, nigdy nie zrozumie co czuje 16 letnia dziewczyna o takich gabarytach jakie ja miałam. Więc jeżeli nigdy nie miałeś/aś problemów z wagą to łatwo powiedzieć "głupia jesteś odchudzając się na Dukanie" , bo usłyszałeś/aś o ludziach którzy mieli kłopoty z nerkami czy byli później sparaliżowani, bo takie rzeczy też słyszałam. Każda dieta źle stosowana ma skutki uboczne a im bardziej popularna dieta tym większe plotki o niej krążą. Nie ma nie było i nie będzie idealnej uniwersalnej diety dla wszystkich. Mi pomogła ta i będę ja chwalić mimo, że komuś to się nie podoba !
I wejdź sobie na tą twoją super ekspresową dietę i daj mi znać jak szybko i SKUTECZNIE zrzucisz prawie 30 kg, bo ja teraz utrzymuje swoją wagę (jak przytyje 1 czy 2 kg to potrafię zrzucić to w przeciągu paru dni - max 6 dni ) bez głodówki, jedząc smacznie i jedząc to na co mam ochotę
Co do tych nerek to nie bądź taka pewna, bo możesz być pewna że ci się odezwą. Byłem na dukanie miesiąc, nerki i wątroba czuły się fatalnie(wyniki badań) ty jesteś młoda i poczekaj jeszcze kilka lat to zobaczysz jak to wróci do Ciebie ja sam się przekonałem. Dukan to nic innego jak GŁODÓWKA to nic innego jak by w ogóle nic nie jeść. U mnie tylko miesiąc i lekarz kategorycznie kazał dać sobie spokój z dukanem, badania miałem tragiczne. Możesz być pewna że twoje nerki i wątroba są uszkodzone w jakimś stopniu, idź zrób sobie badania a się przekonasz. Dukan to najgorsza z możliwych diet, to najgorszy wybór,. ja po swoich doświadczeniach ostrzegam każdego
Artur_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 08:25   #29
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

Badania mam w porządku. I ja głodna na dukanie nie byłam. Każdy ma inne doświadczenia. Przykro mi z powodu twoich nerek ale widocznie piłeś za mało wody.
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 11:03   #30
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Gdy zaczęłam biegać przytyłam i nie mogę schudnąć

A próbowałaś wprowadzić wspomagacze? Ja miałam swego czasu dokładnie ten sam problem. Niby ćwiczyłam, niby miałam rozsądną dietę, a nic to nie dawało. Dopiero kiedy wprowadziłam tabletki foreverslim coś ruszyło - dużo lasek tak chudło. Ja straciłam w zasadzie całą nadwage.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.