Dogoterapia - czy to ma u nas przyszłość? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-05, 14:46   #1
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855

Dogoterapia - czy to ma u nas przyszłość?


Od zawsze kocham psy, kynologia jest moją największą pasją i zamiłowaniem od jakichś... 8 lat? Od dziecka chcę pracować ze zwierzętami - zawsze marzyłam o zostaniu weterynarzem, ale niestety, czas i szkoła zweryfikowały moje umiejętności biologiczno-chemiczne .

Chciałam pójść na psychologię - po pierwsze dlatego, że naprawdę mnie to interesuje, a po drugie po to, żeby potem zrobić podyplomówkę z psychologii zwierząt. Studia zaoczne są jednymi z najdroższych, chyba zaraz po medycznych - kosztują prawie 3 tysiaki za semestr . Mogłabym teoretycznie pójść do pracy, ale po podliczeniu wszystkiego (głównie kosztów na paliwo) uznałam, że nie wiem, czy bym się wypłaciła. Oczywiście, rodzice by mi pomogli, ale nie chcę tak nadszarpywać ich portfela . A na dzienne nigdy w życiu się nie dostanę .

Myślałam, żeby skończyć technikum weterynaryjne dla dorosłych, ale to by mi nie wystarczyło - chciałabym zdobyć tytuł magistra (albo chociaż licencjata), z dziedziny, która mnie interesuje (nie z pierwszego lepszego kierunku, byleby tylko mieć papier).

Tutaj moje pytanie: jak w Polsce wygląda przyszłość dogoterapeuty? Czytałam już o kursach, nie są drogie, nawet teraz mogłabym skończyć kurs I stopnia. Mogłabym wtedy pójść na pedagogikę, żeby mieć lepsze przygotowanie, no i tytuł. Ale czy da się z tego wyżyć? Dodam, że nie chcę nigdzie wyjeżdżać (w grę EWENTUALNIE wchodzi tylko 'migracja' po terenach Polski południowej: Śląsk, Małopolska itd.).
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 12:49   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dogoterapia - czy to ma u nas przyszłość?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:39   #3
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Dogoterapia - czy to ma u nas przyszłość?

Co do psychologii i pedagogiki, to nie żadna pomyłka . Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to dwa osobne, choć w pewnym sensie pokrewne, kierunki.Chodziło mi o to, że gdybym nie poszła na psychologię (a jakoś coraz bardziej odchodzę od tego pomysłu, głównie z braku uczelni, która by mnie interesowała), to mogłabym pójść na pedagogikę, w miedzyczasie zrobić kurs dogoterapii i potem pomagać dzieciakom (co jak co, ale pedagogika by mi się do tego przydała). Jeśli zaś skończyłabym psychologię, to raczej nie porywałabym się na dogoterapię.

Bardzo chciałabym być psychologiem, pomagać ludziom, dzieciom, rodzinom, no i otworzyć swój własny gabinet. Wiem jednak, że do tego trzeba doświadczenia, pewnej renomy "na rynku", i - nie czarujmy się - kasy, a także głowy na karku.

Z drugiej strony nie wiem, co dałaby mi pedagogika oprócz lepszego przygotowania do dogoterapii. Pracować w przedszkolu ani w szkole nie chcę, bo chociaż bardzo lubię dzieci, to chyba przeszkadzałyby mi te ciągłe wrzaski. Dlatego ta pedagogika średnio mi się widzi

Co do wspomnianych przez Ciebie, mm444, 'rozdzielonych' studiów psychologicznych to owszem, pojawiła się jakiś czas temu i taka oferta. Na SWPS można ukończyć studia I, a potem II stopnia. Generalnie to jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) uczelnia psychologiczna w kraju, ale mają niebotycznie wysokie czesne
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 14:06   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dogoterapia - czy to ma u nas przyszłość?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2013-04-06 o 14:07 Powód: dopisek
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 16:31   #5
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Dogoterapia - czy to ma u nas przyszłość?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ten Gdańsk to chyba jakiś gigant edukacji , tyle ciekawych rzeczy się tam zaczyna.. Podyplomówkę z kynologii też Gdańsk zaproponował!
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.