żelowanie paznokci u stóp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-24, 13:42   #1
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239

żelowanie paznokci u stóp


mam pytanko co robicie jak przyjdzie wam klientka na żelowanie paznokci u stóp i ma całkiem króciutkie pazurki? w jaki sposób to przedłużacie? ja swoje zawsze mam równe z opuszkiem także nie mam z tym problemu-żel nakładam na naturalne długie paznokcie ale jak przedłużyć takie króciutkie? myślałam o formie, żeby ja tak ładnie przyciąć ale wydaje mi sie ze łatwo nie będzie... a może nalać żel na opuszek tak jak robimy zaczepkę na ogryzkach? też widziałam gdzieś na allegro takie tipsy do stóp... macie jakieś rady?
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 16:30   #2
bedronka
Rozeznanie
 
Avatar bedronka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Pisz/Gdańsk
Wiadomości: 512
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

też chętnie bym się dowiedziała ;p
__________________

Mój wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387327

Mam swój blog
http://bedronka.blogspot.com/

ZAPRASZAM
bedronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 16:42   #3
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

nie podkłądam formy - wycodzę żelem za opuszek i później podwadzam szkielecik ...
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 18:11   #4
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Można i nakleić tips, ale tylko taki, który zakrywa jakąs częśc płytki- tak jak u paznokci u rąk...
Lub tez odpowiednio wyciąc formę i podożyć pod paznokcia.
Choć i tak najcześciej robię tak jak Wilczuś napisała


Ja podepnę sie pod temat i zapytam Was o coś, co mnie nurtuje od dłuższego czasu...
Już od dawna przychodzi do mnie dziewczyna na żel na paznokciach naturalnych u rąk...
Ostatnio zapytala mnie, czy nie zrobiłabym jej także u stóp, z tym, że na dużych palcach nie ma ona wogóle paznokci, bo nosila ciasne buty i paznokcie jej zeszły...obecnie ma odrośniete na jakies 4 milimetryod skórek...
Nie zgodzilam sie, kazałam jej wybrac sie do dermatologa... Zrobiła tak jak jej polecilam i zapytala go odrazu, czy może sobie zrekonstuowac paznokcie akrylem lub żelem... Dermatolog powiedzial, ze nie ma problemu, bo w jej przypadu to nie żadna choroba a poprostu brak paznokci...
Ja jednak mam pewne obawy co do tego zabiegu...
Nie mam pewności, czy na samej skórze akryl sie utrzyma i czy przy kolejnym urazie mechanicznym, nie zrobi sobie jeszcze wiekszej krzywdy... Drugie- zaczyna sie lato...dziewczyna pewnie bedzie chodzic na basen, czy spacerowac po plaży... czy pod taka masą istnieje wieksza możliwość nabycia sie grzyba?
Czy, gdybym sie jednak zdecydowała, mogę na te "skórę" mogę położyc preparat atygrzybiczny? przeciez on jest głównie stworzony na płytkę paznokcia, nie na skórę?

dermatolog wyraził zgodę... ja sie boję... myślicie, że słusznie? Czy tez mialyście takie przypadki?
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 19:30   #5
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

ja miałam dziewczynę kilka miesięcy temu - jako nastolatka miała ściągany paznokieć na paluchu, który po tym incydencie nigdy nie odrósł - tzn. gwoli scislości odrosło jakieś ze 4 mm. Na dodatek całość bardzo kiepsko trzymała się łoża - mialam wrażenie, że przy szarpnięciu bym ta resztkę paznokcie wyrwała. Zrekonstruowałam jej ten paznokieć na jej wyraźne zyczenie, z góry uprzedzając, że nie ręczę co z tym będzie. Wizualnie wyszło to calkiem nieźle, jednak nie mam pojęcia jak potoczyły się losy tej klientki, bo krotko po wizycie u mnie wyjezdżała z Irl i nie miałam okazji się dowiedzieć...

A odnośnie kwestii poruszonej przez Charolinę - staram się uprzedzać klientki, które umawiają się na stopy, żeby nie tykały swoich paznokci pod rzadnym pozorem, bo nie ma nic gorszego niż paznokcie paluchów objechane na okraglo Ale jak mi się mimo to takie delikwentki zdarzaja to nadkładam żel na skórze - nigdy chyba nie podkładałam formy.
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 19:58   #6
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
Można i nakleić tips, ale tylko taki, który zakrywa jakąs częśc płytki- tak jak u paznokci u rąk...
Lub tez odpowiednio wyciąc formę i podożyć pod paznokcia.
Choć i tak najcześciej robię tak jak Wilczuś napisała


Ja podepnę sie pod temat i zapytam Was o coś, co mnie nurtuje od dłuższego czasu...
Już od dawna przychodzi do mnie dziewczyna na żel na paznokciach naturalnych u rąk...
Ostatnio zapytala mnie, czy nie zrobiłabym jej także u stóp, z tym, że na dużych palcach nie ma ona wogóle paznokci, bo nosila ciasne buty i paznokcie jej zeszły...obecnie ma odrośniete na jakies 4 milimetryod skórek...
Nie zgodzilam sie, kazałam jej wybrac sie do dermatologa... Zrobiła tak jak jej polecilam i zapytala go odrazu, czy może sobie zrekonstuowac paznokcie akrylem lub żelem... Dermatolog powiedzial, ze nie ma problemu, bo w jej przypadu to nie żadna choroba a poprostu brak paznokci...
Ja jednak mam pewne obawy co do tego zabiegu...
Nie mam pewności, czy na samej skórze akryl sie utrzyma i czy przy kolejnym urazie mechanicznym, nie zrobi sobie jeszcze wiekszej krzywdy... Drugie- zaczyna sie lato...dziewczyna pewnie bedzie chodzic na basen, czy spacerowac po plaży... czy pod taka masą istnieje wieksza możliwość nabycia sie grzyba?
Czy, gdybym sie jednak zdecydowała, mogę na te "skórę" mogę położyc preparat atygrzybiczny? przeciez on jest głównie stworzony na płytkę paznokcia, nie na skórę?

dermatolog wyraził zgodę... ja sie boję... myślicie, że słusznie? Czy tez mialyście takie przypadki?

Witaj śmiało możesz śmigać tej Pani pazurki u stóp. Ja mam ten sam problem ze swoimi, że duże paluchy mi odrastają , po czym łamią się w połowie i mam chyba 5 mm pazura, a reszta jest gicior. Dlatego dwa duże przedłużam na szablonie odpowiednio docinając (na kwadrat) a resztę utwardzam żelem silikonowym do naturalków. Po kilku zabiegach nawet te pazurki już wystają , widać je pod żelem, dlatego istnieje możliwość, że jej także odrosną delikatnie i potem zażelujesz tak jak pozostałe np. silikonem. Pozdrawiam Powodzenia
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:15   #7
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

dziś miałam dziewczynę z podobnym problemem .... zrobiłam szkielet akrylowy i na to dałam żel .... i już inny efekt i można japonki ubrać
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 20:20   #8
aldi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 49
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Takie paznokcie można przedluzyc akrylem na opuszek nakladajac np french modelując ładny paseczek reszte wypełnić kryjacym różem tak by nie było widać przerwy między kończącym sie paznokciem a wykonanym białym frenchem , tak samo gdy wyrasta tylko 4 mm śmiało tak mozna wykonac paznokiety u stóp, wygladaja naprawde bardzo naturalnie i żadne grzyby sie nie wdają , przed wykonaniem dobrze zdezynfekować i bedzie super , a paznokiec spokojnie powinien odrosnać, ja osobiście takie paznokcie z ubytkami modeluje akrylem poniewaz daje więcej mozliwości nie trzeba podkładac formy czy przyklejac tipsa i wygladają naprawde super, proszki akrylowe maja ładne odcienie różu i można dobrac taki jak kolor nat płytki
aldi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 12:34   #9
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

dziękuje za odpowiedzi także będę nalewać żel na opuszek-tak jak myślałam
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 09:42   #10
disarrays
Rozeznanie
 
Avatar disarrays
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 557
GG do disarrays
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Dziewuszki, a ja z innej beczki..... kolezanka "po fachu" odradza robienie pazurków żelowych na stopach swoim klientkom... tłumoaczy to tym, ze klientki mało co zwracają uwagę na stopy choodząc np w zakrytych butach.. i ze bakterie sie mnożą.. i że grzybki... itp, Ja chodzę w zażelowanych pazurach na stopach bez przerwy juz dłuuugo.. i naprawdę mimo zimy i zakrytych butów nic złego się z nimi nie dzieje :P Słyszał ktoś już taką bzdurę i potrafi się do niej ustosunkować?
__________________
Zapraszam również
..:: TU ::..
disarrays jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:28   #11
Claire00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Jeśli stylizacja wykonana prawidłowo to nic nie powinno się dziać.
Swego czasu miałam zażelowane stopy i regularnie wspinałam się w butach wspinaczkowych - bardzo ciasne, oprócz tego noga się w nich mocno poci więc teoretycznie dla bakteri super środowisko. Nic się złego nie działo, ze względu na duży ucisk szczególnie na duże palce, zdażały się podpowietrzenia lub pęknięcia. Wtedy ściągałam i robiłam odnowę. Robiłam tak przez jakieś 2 miesiące i nie było problemów. Więc myślę że przy normalnym obuwiu, nawet zakrytym powinno być tym bardziej ok.
Nie wiem tylko jak się ma sprawa z basenem. Tam w końcu można coś złapać nawet jeśli nie ma się zażelowanych stóp
Claire00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 18:00   #12
paula211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 561
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

mi moja pani instruktor od manicure odradzała żelowanie stóp (bo akurat weszłyśmy na ten temat) tłumacząc to tym że można się nabawić drożdżycy bo jakaś jej znajoma złapała i leczyła ją pół roku bo podobno jak się nosi pełne buty to właśnie wtedy można się nabawić różnych chorób. Ja niedługo ruszam z pedicure i też będę żelować stopy i podejrzewam że będzie to miało powodzenie
paula211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 18:36   #13
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Cóż... Jeżeli klientka nie dba o higienę, to złapie grzybka bez wzgledu na żel :P Żeluję paznokcie regularnie. Na zimę jednak, oraz w przypadku pań, które noszą zakryte obuwie, powinno się paznokcie pozostawić krótkie, gdyż może być ucisk obuwia na pazurek, a to sprawia ból. Na lato, gdy nosi się głownie sandałki czy klapki można spokojnie przedłużyć

Ja przedłużam 'na paluszku'. Czasem, jeśli wymaga tego budowa paznokcia podkładam formę, ale to rzadkość.
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:54   #14
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

ja nie widzę przeszkód... ja zawsze na lato zeluje i wszystko gra co innego jak są zapowietrzenia wtedy lepiej zdjąć ale to wiadomo mojej siostrze ostatnio robiłam pazurki u dłoni i miała dość spore zapowietrznie na jednym pazurku, radziłam jej zdjąć ale ona oczywiście jest mądrzejsza i jak jej mówiłam o chorobach to tylko się uśmiechnęła... gdy zdjęłam jej paznokcia po tyg, na paluchu była zielona plamka ale z czasem odrosła... tak to jest jak ktoś tak sobie takie sprawy olewa... nie mówię o małym zapowietrzeniu na mm także z tym lepiej uważać...
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 20:34   #15
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Cytat:
Napisane przez paula211 Pokaż wiadomość
mi moja pani instruktor od manicure odradzała żelowanie stóp (bo akurat weszłyśmy na ten temat) tłumacząc to tym że można się nabawić drożdżycy bo jakaś jej znajoma złapała i leczyła ją pół roku bo podobno jak się nosi pełne buty to właśnie wtedy można się nabawić różnych chorób. Ja niedługo ruszam z pedicure i też będę żelować stopy i podejrzewam że będzie to miało powodzenie

Jak już pani instruktor gada takie bzdury,to się włos na głowie jeży.
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 07:11   #16
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Ja już od 2 lat noszę zażelowane pazurki u stóp, czy to lato, czy zima (na zimę wybieram żelki soak off, bo są bardziej elastyczne i w zakryty obuwiu nie przeszkaszają mi tak te pazurki) i nigdy się niczego niechcianego nie nabawiłam.
Uważam, że jeśli zachowasz wszelkie zasady higieny takie coś nie będzie miało miejsca
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 12:17   #17
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

A ja osobiście odradzam żelowanie paznokci w czasie, gdy nosimy zakryte obuwie.
I to nie z powodu chorób! Te nie mają nic wspólnego z przedłuzonymi paznokciami. Powód jest zupełnie inny- wygoda. Polki, niezaleznie od panującej mody kochaja buty w szpic, a utwardzone paznokcie są sztywniejsze i najnormalniej w świecie jest nie wygodnie
Nie znaczy, to natomiast, ze nie mam klientek noszacych utwardzone paznokietki stóp cały rok- sa takie i super- maja frencha caly rok i święty spokój.
Ważne, to jest szczegolnie, gdy praca jest zwiazana z pokazywaniem stóp- modelki, stewardessy (na niektorych lotniskach trzeba zdjac buty i dopiero przejsc przez bramki) i inne...
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 16:13   #18
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

ja noszę buty w szpic miałam żele i było mi wygodnie a dodam że buty były sztywne
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 16:55   #19
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

To, że Tobie było wygodnie, nie znaczy, że kazdemu będzie
Mamy różne budowy stopy, różnie ustawione palce i różne paznokcie.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 18:52   #20
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
To, że Tobie było wygodnie, nie znaczy, że kazdemu będzie
Mamy różne budowy stopy, różnie ustawione palce i różne paznokcie.
Dokładnie Chyba ma znaczenie też fakt jaki kształt i długość mają nasze pazurki Jak miałam króciutkie to było mi wygodnie ale jak podrosły to już mniej.
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 19:24   #21
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

ja zazwyczaj noszę troszkę wystające za opuszek no racja oczywiście, ale jeżeli paznokcie są krótkie... to co za różnica czy zażelowane czy nie? przecież krótkie nie będą przeszkadzać...
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 22:11   #22
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Cytat:
Napisane przez charolina Pokaż wiadomość
ja zazwyczaj noszę troszkę wystające za opuszek no racja oczywiście, ale jeżeli paznokcie są krótkie... to co za różnica czy zażelowane czy nie? przecież krótkie nie będą przeszkadzać...
Pewnie, że nie będą ale zażelowane ładniej wyglądają I nie trzeba malować co kilka dni
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 22:24   #23
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

a może ktoś woli naturalne paznokcie, a nie pokryte żelem
jak się dba o stopy, to zadbanie o to, żeby były ładnie pomalowane to pikuś
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 00:24   #24
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Cytat:
Napisane przez Lenka87 Pokaż wiadomość
a może ktoś woli naturalne paznokcie, a nie pokryte żelem
jak się dba o stopy, to zadbanie o to, żeby były ładnie pomalowane to pikuś
A czy ja mówię, że to niemożliwe - nie! Miałam na myśli, że łądniej wyglądają pokryte żelem niż częściowo zdartym lakierem.
Na moich stopach lakier w okresie, w którym chodze w pełnych butach, kiepsko się trzyma dlatego wolę żel
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 19:59   #25
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Cytat:
Napisane przez charolina Pokaż wiadomość
ja noszę buty w szpic miałam żele i było mi wygodnie a dodam że buty były sztywne
Mnie jest niewygodnie w adidasach :P Bardzo palce bolą. W lecie to jest do zniesienia, bo wkładam je raz w tygodniu, ale już np na jesieni... ała!



Do koleżanki wyżej - pewnie, że naturalne są lepsze Ale spójrz na to np tak:

Oto w jaki sposób rosną moje paznokcie na paluchach (wybaczcie wygląd moich stóp :P to było przed pedicurem :P ):



W 'kącikach' paluchów pazurek rośnie zaokrąglony i nie jestem w stanie tego zapuścić. Nawet jeśli mi się jakimś cudem uda, wystarczy kilkugodzinny spacer w pełnych butach - stopa się zapoci i paznokieć się odrywa, nie tylko to miejsce, które nie przyrasta, ale odrywa się cały paznokieć od tego miejsca! Nie jest to ani przyjemne ani estetyczne. Żel czy akryl sprawiają, że mogę z satysfakcja założyć w lecie japonki i być pewna, że zawsze moje stopy wyglądają dobrze. A często żeluje bezbarwnym i maluję pazurki lakierem. Naprawdę nigdy jeszcze sie nie zdarzyło, żeby ktoś się zorientował :P Ba! Czasem nawet niedowierzają, że to żel :P

W podobnej sytuacji jest wiele innych dziewczyn. Niech każdy nosi to, co jest dla niego najlepsze w jego mniemaniu
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 06:21   #26
KamilaNowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
A ja osobiście odradzam żelowanie paznokci w czasie, gdy nosimy zakryte obuwie.
I to nie z powodu chorób! Te nie mają nic wspólnego z przedłuzonymi paznokciami. Powód jest zupełnie inny- wygoda. Polki, niezaleznie od panującej mody kochaja buty w szpic, a utwardzone paznokcie są sztywniejsze i najnormalniej w świecie jest nie wygodnie
Nie znaczy, to natomiast, ze nie mam klientek noszacych utwardzone paznokietki stóp cały rok- sa takie i super- maja frencha caly rok i święty spokój.
Ważne, to jest szczegolnie, gdy praca jest zwiazana z pokazywaniem stóp- modelki, stewardessy (na niektorych lotniskach trzeba zdjac buty i dopiero przejsc przez bramki) i inne...
Ja i wiele moich kolezanek nosimy zazelowane pazurki u stop bez wzgledu na pore roku i szczerze mowiac nie zauwazylam roznicy w komforcie bez wzgledu na rodzaj obuwia jaki zakladalam. Nie ma roznicy czy to adidasy, szpilki czy cos jeszcze innego, za to bardzo sobie cenie to, ze moge bez obaw pokazac stopki
KamilaNowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:06   #27
karoli1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 20
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

nie podobaja mi sie przedluzone paznokcie stop.
zdecydowanie wole gdy paznokiec jest krotszy niz opuszek, tak naturalnie wyglada i dlugo odrasta do dlugosci opuszka, wiec mozna go robic co 6 tygodni
mam tez klientki, ktore wola takie, a wy nie ?
karoli1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:51   #28
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

To są te ohydne "przedłużone" pazury u stóp wykonane akrylem.=
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 14:11   #29
nelvana
Raczkowanie
 
Avatar nelvana
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 218
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

ja zawsze teżnoszę przedłużone paznokcie od stóp żelem i robię na formie ale końcówka nigdy nie wychodzi za opuszek palucha pazurki noszę całe lato a jak przychodzi czas na kryte buciki to zdejmuję i daje im odpocząć do następnego lata i tak też robią moje klientki
__________________
http://lunanails.bloog.pl


<a href="http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100821310719.html" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu Ślub-Wesele.pl</a>
nelvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 17:47   #30
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: żelowanie paznokci u stóp

Ja nie przedłużam tych pazurków żelem tylko żeluję naturalne Ale koleżanka ma strasznie krótkie paznokcie (i ogólnie niezbyt ładne) i lekko przedłuża żelem dzięki czemu wyglądają ładnie.
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-02 20:54:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.