Imię dla dziecka :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 15:09   #1
Moden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16

Imię dla dziecka :)


Witajcie!

Otóż ... niedawno dowiedziałam się, że zostanę mamą

Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać ... bo mam 17 lat (no, za 3 tygodnie 18) i wcale nie planowałam dziecka ... Owszem, zabezpieczaliśmy się i robiliśmy wszystko, żeby do zapłodnienia nie doszło ... a jednak ... 5 testów ciążowych wskazujących dwie kreski się nie myli ... :O

Kiedy to wszystko do mnie dotarło zastanowiłam się na spokojnie nad imieniem ... wiem, że to mało istotne, ale co mam innego do roboty? Płci nie znamy, ponieważ jestem w 1. tygodniu ciązy ...

Co myślicie o tych imionkach?

dla chłopca:
Kamil, Kuba, Filip, Albert, Paweł, Artur Wiem, że popularne, ale nic innedgo nei przychodzi mi do głowy. Może doradzicie?

dla dziewczynki:
Dorota, Ewa, Cecylia, Kornelia, Karolina, Kinga

Jak wam się podobają? WIem, że liczy się przede wszystkim moje i mojego Tża zdanie ... ale chciałabym poznać wasze opinie, Wizażki
Moden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 15:27   #2
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Imię dla dziecka :)

W 1 tygodniu ciąży to nawet ciązy jeszcze nie ma
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 15:30   #3
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Imię dla dziecka :)

__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 15:43   #4
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
W 1 tygodniu ciąży to nawet ciązy jeszcze nie ma

O kurde, za pierwszym razem nawet nie doczytałam...

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Oj, lepiej zacytuje

Cytat:
Napisane przez Moden Pokaż wiadomość
Witajcie!

Otóż ... niedawno dowiedziałam się, że zostanę mamą

Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać ... bo mam 17 lat (no, za 3 tygodnie 18) i wcale nie planowałam dziecka ... Owszem, zabezpieczaliśmy się i robiliśmy wszystko, żeby do zapłodnienia nie doszło ... a jednak ... 5 testów ciążowych wskazujących dwie kreski się nie myli ... :O

Kiedy to wszystko do mnie dotarło zastanowiłam się na spokojnie nad imieniem ... wiem, że to mało istotne, ale co mam innego do roboty? Płci nie znamy, ponieważ jestem w 1. tygodniu ciązy ...

Co myślicie o tych imionkach?

dla chłopca:
Kamil, Kuba, Filip, Albert, Paweł, Artur Wiem, że popularne, ale nic innedgo nei przychodzi mi do głowy. Może doradzicie?

dla dziewczynki:
Dorota, Ewa, Cecylia, Kornelia, Karolina, Kinga

Jak wam się podobają? WIem, że liczy się przede wszystkim moje i mojego Tża zdanie ... ale chciałabym poznać wasze opinie, Wizażki
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:03   #5
delilahinsomnia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez Moden Pokaż wiadomość
Witajcie!

Otóż ... niedawno dowiedziałam się, że zostanę mamą

Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać ... bo mam 17 lat (no, za 3 tygodnie 18) i wcale nie planowałam dziecka ... Owszem, zabezpieczaliśmy się i robiliśmy wszystko, żeby do zapłodnienia nie doszło ... a jednak ... 5 testów ciążowych wskazujących dwie kreski się nie myli ... :O

Kiedy to wszystko do mnie dotarło zastanowiłam się na spokojnie nad imieniem ... wiem, że to mało istotne, ale co mam innego do roboty? Płci nie znamy, ponieważ jestem w 1. tygodniu ciązy ...

Co myślicie o tych imionkach?

dla chłopca:
Kamil, Kuba, Filip, Albert, Paweł, Artur Wiem, że popularne, ale nic innedgo nei przychodzi mi do głowy. Może doradzicie?

dla dziewczynki:
Dorota, Ewa, Cecylia, Kornelia, Karolina, Kinga

Jak wam się podobają? WIem, że liczy się przede wszystkim moje i mojego Tża zdanie ... ale chciałabym poznać wasze opinie, Wizażki
Jeżeli jesteś w ciąży i wyszło Ci aż 5 testów ciążowych to nie możesz być w pierwszym tc bo test tego by nie wykrył ponieważ stężenie hormonu jest zbyt niskie. Tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Wiem że to euforia, już imionka planujesz, mam nadzieje że ubranek jeszcze nie kupujesz ale w 1 trymestrze ciąży jest najwyższe ryzyko poronienia. Oczywiście w żadnym wypadku Ci tego nie życze, mimo młodego wieku ale warto o tym wiedziec. Zamiast planowania imion, kombinuj z czego utrzymasz dziecko, to najważniejsze. Zapraszam Cie do nas na forum młodych mam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=598337 jeżeli masz jakieś wątpliwości to pisz
delilahinsomnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:36   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Imię dla dziecka :)

Tylko nie kuba i julia, pol podworka tak ma na imie
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:33   #7
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Imię dla dziecka :)

A mnie się i tak Julia podoba Ewa też mi się bardzo podoba
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:

Edytowane przez beata_1988
Czas edycji: 2012-05-21 o 19:35
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 19:38   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez beata_1988 Pokaż wiadomość
A mnie się i tak Julia podoba Ewa też mi się bardzo podoba
Nic dziwnego, w koncu najpopularniejsze imie zenskie w naszym kraju, juz od przedszkola bedzie miala kilka immienniczek w klasie, co do przyjemnosci nie nalezy...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:29   #9
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Imię dla dziecka :)

sugerujesz że jestem złą matka bo narażam dziecko na nieprzyjemności związane z posiadaniem kilku imienniczek w klasie?

chyba sama masz jakiś uraz w tej kwestii i stąd Twoje uprzedzenie..

mnie wcale by nie przeszkadzało gdybym miała w klasie kilka osób o takim samym imieniu jak ja. I nie uważam że to mógłby być jakiś wielki problem.
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:48   #10
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Imię dla dziecka :)

A co to za frajda byc piata julia w klasie? Zeby potem po nazwisku wolali? Ja imienniczki na szczescie nie mialam i sie z tego ciesze. Nie sugeruje, ze jestes zla matka, tylko dziwi mnie nadawanie dziecku imienia ze scislej czolowki napopularniejszych wlasnie ze swiadomoscia ze polowa przedszkola to julki, maje i oliwie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:20   #11
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Imię dla dziecka :)

Dla mnie by była taka sama frajda być piątą Julką jak i być pierwszą- czyli bez różnicy. Ja dałam swojemu dziecku na imię Jakub, bo takie imię się podobało mojemu Tż i on je wybrał, wątpię żeby śledził wszystkie statystyki i wiedział że to jedno z popularniejszych imion, a nawet jakby tak było to raczej nie zamartwiał się tym, że Kuba będzie w przedszkolu jednym z wielu straaaszne

Co do tematu to z imion męskich, tych które podałaś Autorko, nie podoba mi się jakoś Albert, a damskie żadne ale to Wy musicie wybrać i Wam się musi podobać...

Też nie kumam tego 1go tygodnia ciąży
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 21:27   #12
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A co to za frajda byc piata julia w klasie? Zeby potem po nazwisku wolali? Ja imienniczki na szczescie nie mialam i sie z tego ciesze. Nie sugeruje, ze jestes zla matka, tylko dziwi mnie nadawanie dziecku imienia ze scislej czolowki napopularniejszych wlasnie ze swiadomoscia ze polowa przedszkola to julki, maje i oliwie.
Gdyby rodzice nie robili z tego wielkiego problemu, dziewczynki napewno cieszyłby się, że mają w klasie koleżanki/przyjaciołki o tym samym imieniu lub poprostu nie zwróciłby na to uwagi.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

A w temacie. Droga Moden dowiedz się najpierw w którym tc jesteś bo nie liczymy ciaży od dnia zrobienia testu Na imiona przyjdzie pora.
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:35   #13
AnnetteK
Raczkowanie
 
Avatar AnnetteK
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 354
Send a message via Skype™ to AnnetteK
Dot.: Imię dla dziecka :)

Ten 1 tydzień ciąży mnie rozwalił
AnnetteK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:38   #14
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Imię dla dziecka :)

Chyba lepiej, że zastanawia się nad imieniem dla dziecka a nie nad tym jak je usunąć rzadkie zjawisko wśród przerażonych młodocianych mam, ale oczywiście lepiej w tę stronę
Na temat gustów się nie dyskutuje także nie ma co roztrząsać tematu, czemu takie a nie inne... Osobiście nie znam nikogo, kto nadałby swojemu dziecku nietypowe imię ze względu na szkolną traumę bycia trzecim Piotrkiem, albo czwartą Kasią swoją drogą chyba lepiej być pospolitą Anką niż oryginalną Kunegundą?
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 22:56   #15
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Chyba lepiej, że zastanawia się nad imieniem dla dziecka a nie nad tym jak je usunąć rzadkie zjawisko wśród przerażonych młodocianych mam, ale oczywiście lepiej w tę stronę
Na temat gustów się nie dyskutuje także nie ma co roztrząsać tematu, czemu takie a nie inne... Osobiście nie znam nikogo, kto nadałby swojemu dziecku nietypowe imię ze względu na szkolną traumę bycia trzecim Piotrkiem, albo czwartą Kasią swoją drogą chyba lepiej być pospolitą Anką niż oryginalną Kunegundą?
wypraszam sobie

Jeśli chodzi o popularność imion - ja wybrałam dla swojej córci mniej pospolite, bo nie lubię 'oklepanych' - ale każdy ma inny gust, prawda?
więc po co się sprzeczać?!


Z resztą na mój gust to tu coś nie pasi - szczególnie z tym 1 tygodniem ciąży dziewczyna wyskoczyła jak 'Filip z konopii"
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 10:14   #16
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Imię dla dziecka :)

Proponuje iść najpierw do gina o potwierdzenie ciąży... reszta sama przyjdzie.
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:22   #17
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A co to za frajda byc piata julia w klasie? Zeby potem po nazwisku wolali? Ja imienniczki na szczescie nie mialam i sie z tego ciesze. Nie sugeruje, ze jestes zla matka, tylko dziwi mnie nadawanie dziecku imienia ze scislej czolowki napopularniejszych wlasnie ze swiadomoscia ze polowa przedszkola to julki, maje i oliwie.

Jesli tylko znajdzie sie okazja, krytykujesz setna Julke, pietnasta Majke czy milionowa Zuzie. A tak z ciekawosci, jak Twoja corka ma na imię?
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:21   #18
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A co to za frajda byc piata julia w klasie? Zeby potem po nazwisku wolali? Ja imienniczki na szczescie nie mialam i sie z tego ciesze. Nie sugeruje, ze jestes zla matka, tylko dziwi mnie nadawanie dziecku imienia ze scislej czolowki napopularniejszych wlasnie ze swiadomoscia ze polowa przedszkola to julki, maje i oliwie.

jak jej to nie przeszkadza to niech wybiera jakie chce i tobie raczej nic do tego
nie rozumiem co ci to tak przeszkadza? widocznie takie imiona jej się podobają a że są często nadawane no to co? widocznei dużej ilości się takie podobają


MODEN mi się bardzo podobają Kornelia i Cecylia a z męskich Paweł i Kuba

i tak jak dziewczyny pisza nie możesz być w 1 tyg ciazy bo test by tego jeszcze nie wykazał

jeżeli jesteś w ciąży to na wybieranie imion będziesz mieć jeszcze sporo czasu i do dnia narodzin może ci się jeszcze spodobać 10 innych imion
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:51   #19
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Jesli tylko znajdzie sie okazja, krytykujesz setna Julke, pietnasta Majke czy milionowa Zuzie. A tak z ciekawosci, jak Twoja corka ma na imię?
Na pewno nie ma imienia z pierwszej dziesiatki najpopularniejszych. Owszem, dziwia mnie imiona -obiegowki jak wlasnie julia, bo mamy cale mnostwo imion tak ze nie musi co druga dziewczynka miec tak na imie jak to sie teraz dzieje. Chociaz to oczywiscie kazdego sprawa jakie imie nada dziecku.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 13:54   #20
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Chyba lepiej, że zastanawia się nad imieniem dla dziecka a nie nad tym jak je usunąć rzadkie zjawisko wśród przerażonych młodocianych mam, ale oczywiście lepiej w tę stronę
Tu przyznam rację.


A co do pierwszego tygodnia to może dziewczyna się nie zna, albo po prostu się pomyliła, a wy od razu szukacie podstępu.


Co do imion męskich to dla mnie podoba się Paweł z tych co wybrałaś, a żeńskie - Karolina.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
mamy cale mnostwo imion tak ze nie musi co druga dziewczynka miec tak na imie
to prawda, jest w czym wybierać
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:23   #21
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez Moden Pokaż wiadomość
dla chłopca:
Kamil, Filip, Artur
dla dziewczynki:
Dorota, Ewa, Kornelia, Karolina, Kinga
oto moje typy, z tego dwa juuż mam w swojej własnej rodzinie
dla mnie ładne jest popularne ostatnio imie Natalia oraz Marek, ale to kwestia gustu, bo maż juz Marka nie lubi
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:47   #22
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez palinka0489 Pokaż wiadomość
Dla mnie by była taka sama frajda być piątą Julką jak i być pierwszą- czyli bez różnicy. Ja dałam swojemu dziecku na imię Jakub, bo takie imię się podobało mojemu Tż i on je wybrał, wątpię żeby śledził wszystkie statystyki i wiedział że to jedno z popularniejszych imion, a nawet jakby tak było to raczej nie zamartwiał się tym, że Kuba będzie w przedszkolu jednym z wielu straaaszne
dokładnie, nie widzę w tym żadnego problemu, po prostu takie nam się spodobało a nie dlatego daliśmy że jest najbardziej popularne.Nie ma co doszukiwać się tragedii w tym..
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Gdyby rodzice nie robili z tego wielkiego problemu, dziewczynki napewno cieszyłby się, że mają w klasie koleżanki/przyjaciołki o tym samym imieniu lub poprostu nie zwróciłby na to uwagi..
dokładnie, to chyba raczej jest jakiś problem dla rodziców a nie dla samych zainteresowanych - czyli dzieciaków
Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Osobiście nie znam nikogo, kto nadałby swojemu dziecku nietypowe imię ze względu na szkolną traumę bycia trzecim Piotrkiem, albo czwartą Kasią swoją drogą chyba lepiej być pospolitą Anką niż oryginalną Kunegundą?
dokładnie tak - bardzo bardzo oryginalne imiona tylko niepotrzebnie zwracają uwagę na dziecko. I nie mam zamiaru nazywać dziecka np. Alikia Ilia tylko dla szpanu :P


Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Jesli tylko znajdzie sie okazja, krytykujesz setna Julke, pietnasta Majke czy milionowa Zuzie. A tak z ciekawosci, jak Twoja corka ma na imię?
no właśnie taką samą tendencje zauważyłam u koleżanki

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
oto moje typy, z tego dwa juuż mam w swojej własnej rodzinie
dla mnie ładne jest popularne ostatnio imie Natalia oraz Marek, ale to kwestia gustu, bo maż juz Marka nie lubi
moje typy też podobne, z męskich zwłaszcza Artur, Marek, Jakub i Piort
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:

Edytowane przez beata_1988
Czas edycji: 2012-05-22 o 14:49
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:03   #23
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Na pewno nie ma imienia z pierwszej dziesiatki najpopularniejszych. Owszem, dziwia mnie imiona -obiegowki jak wlasnie julia, bo mamy cale mnostwo imion tak ze nie musi co druga dziewczynka miec tak na imie jak to sie teraz dzieje. Chociaz to oczywiscie kazdego sprawa jakie imie nada dziecku.
boshe mam pospolita corke wyobraz sobie ze istnieja ludzie kierujacy sie wlasnym gustem i upodobaniami a nie statystykami najpopularniejszych imion


w ogole zauwazylam ze lubisz wtracac swoje zdanie na sile innym ludziom- juz kolejny watek w ktorym sie o cos czepiasz ...
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 23:52   #24
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Imię dla dziecka :)

Hej!!
Ależ dyskusja

Ja też nie dałabym dziecku imiona ze ścisłej czołówki
Powód-w liceum w klasie miałam 5 Anek-rezultat-do każdej mówiliśmy po nazwisku tak samo było z Kaśkami-były 4 i też do każdej mówiliśmy nazwiskiem
A co do gustu, każdy niech robi jak chce
Jednemu nie przeszkadza popularne imię swego dziecka innemu owszem Każdy ma prawo wyboru i już
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 23:58   #25
delilahinsomnia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Imię dla dziecka :)

Już nawet nie o to chodzi że będzie po 5 Kasiek w klasie. Są gusta i guściki a o tym się nie dyskutuje. Dużo osób nadaje imię dziecku, nie ot tak sobie tylko jest jakaś przesłanka do tego. Często nadaje się imiona po babciach itd bo np ta osoba odegrała bardzo ważną role w moim życiu i mam rezygnowac tylko z tego powodu że będą po nazwisku mowic? Do szkoly sie wiecznie nie chodzi
delilahinsomnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 00:49   #26
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Imię dla dziecka :)

Spoko, masz jeszcze dużo czasu. Ja wręcz przeciwnie, a dalej nie wiem

Z tych co podałaś dla dziewczynki podoba mi się Ewa.
Dla chłopaka niestety żadne nie jest w moim guście... sama jeszcze takiego nie znalazłam

Dużo zdrowia, dbajcie o siebie.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 10:24   #27
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez Judi21_84 Pokaż wiadomość
Hej!!
Ależ dyskusja

Ja też nie dałabym dziecku imiona ze ścisłej czołówki
Powód-w liceum w klasie miałam 5 Anek...
moje imię nie jest zbyt popularne, nie jest też niewiadomo jak brzydkie, a zawsze się go wstydziłam, czasem za młodu tak mówiłam "Boże dlaczego nie mam na imie Ania" tak jak kilka koleżanek z klasy... tyle db że moje imię ładnie komponowało się z nazwiskiem
przy doborze imienia dla córeczki tym się kierowałam. nie chciałam też zeby było niewiadomo jak wyszukane.
następne dla dziewczynki(o ile Bóg da mi na to siłę) Paulina, Kinga, Kamila
chłopczyk: Adam

a co jeszcze mam do autorki posta. moze idź do lab i zrób sobie hcg? mi testy nic nie pokazywaly, hcg wykazało. gin stwierdził płod martwy, ale po 2 tyg było wszystko ok.
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 11:17   #28
ada32
Wtajemniczenie
 
Avatar ada32
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 546
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez Moden Pokaż wiadomość
Witajcie!

Otóż ... niedawno dowiedziałam się, że zostanę mamą

Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać ... bo mam 17 lat (no, za 3 tygodnie 18) i wcale nie planowałam dziecka ... Owszem, zabezpieczaliśmy się i robiliśmy wszystko, żeby do zapłodnienia nie doszło ... a jednak ... 5 testów ciążowych wskazujących dwie kreski się nie myli ... :O

Kiedy to wszystko do mnie dotarło zastanowiłam się na spokojnie nad imieniem ... wiem, że to mało istotne, ale co mam innego do roboty? Płci nie znamy, ponieważ jestem w 1. tygodniu ciązy ...

Co myślicie o tych imionkach?

dla chłopca:
Kamil, Kuba, Filip, Albert, Paweł, Artur Wiem, że popularne, ale nic innedgo nei przychodzi mi do głowy. Może doradzicie?

dla dziewczynki:
Dorota, Ewa, Cecylia, Kornelia, Karolina, Kinga

Jak wam się podobają? WIem, że liczy się przede wszystkim moje i mojego Tża zdanie ... ale chciałabym poznać wasze opinie, Wizażki
przede wszystkim Gratuluję!

myślę ze raczej troszkę brak wiedzy masz jeszcze na temat tygodni ciąży..
i jest to całkiem zrozumiałe w tym wieku
prawdopodobnie jesteś w 5 tygodniu od pierwszego dnia ostatniej @ a w 3 tygodniu od dnia zapłodnienia i jak najbardziej test mógł to wykazać
z badania krwi ( bhcg ) dowiesz się dokładnie w którym jesteś tygodniu
a byc może jest to dłużej trwająca ciąża przy nieregularnych miesiączkach..warto zrobic takie badanie

też pierwsze dziecko poczęłam w wieku 18 lat..urodziłam mając 19..
absolutnie nic sie nie martw..wszystko sie ułozy..dziecko daje siłę i zmienia nas na lepszych ludzi
mam dwóch wspaniałych synów z różnicą 14 lat

co do imienia to tak.. przez całą ciąże dużo się może w guście zmienić..
z tych co wytypowałaś ..podoba mi się;
chłopiec-Albert .. dziewczynka-Karolinka
a z moich co mogę doradzić to ; chłopiec Dawid, Oliwier, Adam
dziewczynka- Liwia, Lilianka, Lenka, i tu mogę się nie zatrzymać tak dużo mi sie imion żeńskich podoba
jestem na etapie starania się o córeczkę
__________________
K

W

G
ada32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:39   #29
Judi21_84
Zakorzenienie
 
Avatar Judi21_84
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 207
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez pokszyfka Pokaż wiadomość
moje imię nie jest zbyt popularne, nie jest też niewiadomo jak brzydkie, a zawsze się go wstydziłam, czasem za młodu tak mówiłam "Boże dlaczego nie mam na imie Ania" tak jak kilka koleżanek z klasy... tyle db że moje imię ładnie komponowało się z nazwiskiem
przy doborze imienia dla córeczki tym się kierowałam. nie chciałam też zeby było niewiadomo jak wyszukane.
następne dla dziewczynki(o ile Bóg da mi na to siłę) Paulina, Kinga, Kamila
chłopczyk: Adam

a co jeszcze mam do autorki posta. moze idź do lab i zrób sobie hcg? mi testy nic nie pokazywaly, hcg wykazało. gin stwierdził płod martwy, ale po 2 tyg było wszystko ok.
Mi się Ania podoba Teraz Ani mało...

Liliana... to będzie imię mojej córki, jak się doczekam kiedyś
Dla syna nie mam pomysłu.
Ale najpierw trzeba zaciążyć
__________________
Tymek
Juleczek

Judi21_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 20:23   #30
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Imię dla dziecka :)

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
wypraszam sobie

Jeśli chodzi o popularność imion - ja wybrałam dla swojej córci mniej pospolite, bo nie lubię 'oklepanych' - ale każdy ma inny gust, prawda?
więc po co się sprzeczać?!

No i oczywiście przychylam się - na temat gustów się nie dyskutuje
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.