Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-31, 08:49   #1
CocoCheri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Post

Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.


Witam.

Sprawa wyglada nastepujaco... Od jakiegos czasu (kilka mies.) przyjmuje tabletki Yasminelle.
Dn. 16 maja wzielam ost. tabletke gdzie dnia 17 maja nastapilo krwawienie i byl to 1 dzien 7-dniowej przerwy.

Wspomne ze 2 mies wczesniej w trakcie 7-dniowej przerwy nie dostalam miesiaczki i odczuwalam dosc silne bole w prawym jajniku. Poszlam do gina i okazalo sie ze mam calkiem spora torbiel na prawym jajnku dostalam wiec luteine na wywolanie miesiaczki i kiedy sie zaczela wzielam pierwsza pigulke.

Pod koniec opakowania dostalam dziwnych plamien,krwawienia wlasciwie nie wiem jak to nazwac i trwalo ono tydzien (krew miala kolor brazowy) bralam pigulki do konca i wlasnie wtedy nadeszla 7 dniowa przerwa gdzie mialam to krwawienie. Czyli jak by na to nie patrzec wg mojego kalendarzyka trwalo ok 14dni a nie w trakcie 7-dniowej przerwy kilka dni jak zwykle.

W dodatku w trakcie przerwy zaczelam przyjmowac kapsulki z wyciagiem z dziurawca. 300mg co odpowiada 0,9mg Hypericin.
Kapsulki te przyjmuje 3 razy dziennie,teraz juz z tabletkami anty.

Czy taka ilosc dziurawca moze wplynac na oslaienie antykoncepcji?? Jak bardzo??

Dzis jestem w 6-dniu przyjmowania tabletek anty i dziurawca.

Wspolzylam dnia 3i4 przyjmowania tabletek anty i kapsulek z dziurawca.

Czy jest mozliwosc ze moglam zajsc w ciaze??
Obserwujac moj sluz ma taki kolor oraz konsystencje jak w dni nieplodne,wiec wydaje mi sie ze dzialanie tabletek nie zostalo oslaione.

Prosze o porade.

Dziekuje bardzo za odp oraz pozdrawiam.
CocoCheri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:35   #2
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Ja bym się bała....wszędzie trąbią, że na dziurawiec trzeba uważać! potem nagle się okazuje, że są tabletki i jest ciąża...niby skąd, nie zadziałały...:P bez powodu....lepiej nie kusić losu jeśli nie chcesz dziecka, nawet jeśli zaszłaś w ciążę to śluz po 2 czy 3 dniach tego nie pokaże...ciąża oczywiście możliwa, bo dziurawiec osłabia działanie tabletek, chociaż moim zdaniem małe szanse. lepiej zabezpieczaj się dodatkowo, a za 2 tygodnie zrób test dla pewności
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:43   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Śluz Ci NIC NIE POWIE, bo bierzesz hormony. On może wyglądać różniasto. Dziurawiec osłabia tabletki i biorąc już go tak długo, moim zdaniem są całkiem spore szanse na wpadkę. Nie jesteś odpowiedzialna, to Twój problem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:08   #4
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Mój gin mówił, że dziurawieć np. w kroplach żołądkowych, branych sporadycznie na tabletki nie wpłynie, bo są to za małe ilości i brane przez zbyt krótki okres, żeby obniżyć skutecznie wchłanianie, ale już większa dawka, regularnie, przez długi okres czasu mogła zahamować ich działanie, ale nie musiała, albo jeszcze nie zdążyła, jednak na pewno śluz Ci się nie zmieni w kilka dni, więc po tym nie masz co oceniać stanu swojej płodności. Póki co zabezpieczaj się dodatkowo i nie stresuj, pierwszy tydzień brania tabletek jest najbardziej ryzykowny, ale o ciążę też nie jest tak łatwo test dla pewności za kilka dni
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:58   #5
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Powiedziałabym nawet, że ciąża to w tym wypadku baaardzo prawdopodobna opcja.,
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 14:27   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Nikłe? A te wszystkie wpadki na Wizażu przy tabletkach to z kosmosu? Dziurawiec osłabia działanie na tabletek i nie na darmo się o tym pisze wszędzie (m.in. w ulotce). Szanse są spore przy tak regularnym łykaniu dziurawca, tym bardziej, że to 1 tydzień.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:25   #7
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Nikłe? A te wszystkie wpadki na Wizażu przy tabletkach to z kosmosu? Dziurawiec osłabia działanie na tabletek i nie na darmo się o tym pisze wszędzie (m.in. w ulotce). Szanse są spore przy tak regularnym łykaniu dziurawca, tym bardziej, że to 1 tydzień.
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 17:08   #8
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Moim zdaniem szanse są spore.
Co innego wypić kilka kropel dziurawca w kroplach żołądkowych raz na pół roku powiedzmy, a co innego zażywać regularnie takie dawki z tabsami anty i nie zabezpieczać się dodatkowo.

Zacznij się zabezpieczać dodatkowo od teraz, a po 14 dniach zrób test ciążowy.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 18:42   #9
Karolina1920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Uważaj na ten dziurawiec lepiej podobno srasznie obniża działanie, ale spokojnie nie świruj bo to jest najgorsze co możesz zrobić ;D
Karolina1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 09:15   #10
CocoCheri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Post Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Dziekuje dziewczyny za odp. No nic poki co zostaje mi czekac na termin krwawienia z odstawienia i w razie czego zrobic test. Dam znac jak juz bede cos wiedziala.

A Czy ktorejs z was zdarzyla sie wpadka w ten sposob??
CocoCheri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 11:08   #11
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Cytat:
Napisane przez CocoCheri Pokaż wiadomość



A Czy ktorejs z was zdarzyla sie wpadka w ten sposob??
My myślimy.... Czytamy ulotki... Więc jak myślisz?
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 11:58   #12
CocoCheri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
My myślimy.... Czytamy ulotki... Więc jak myślisz?

Ja tez mysle i czytam ulotki tylko mam tak zalecone i musze tak brac poki nie zakoncze terapi.

A Ty nie musisz byc taka bezczelna.

Jesli nie masz ochoty odp na pytanie ktore zadalam to nie pisz wcale bo Twoje plytkie i aroganckie przytyki mnie nie interesuja.
CocoCheri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 14:54   #13
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Dokładnie - my jesteśmy ODPOWIEDZIALNE.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 15:37   #14
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

O matko ale ją zjechałyście Bez przesady ja, gdyby nie internet to ojjj... spora wina w tym lekarzy, nie mówią wszystkiego, trzeba się sto razy dopytywać a ulotka o wszystkim nie mówi, czasem człowiek nawet nie wpadł by na to, że jakiś lek obniża skuteczność... ale fakt skoro bierze się pigułki to należy przed przyjęciem jakiegokolwiek leku ,,skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą" albo choćby na necie sprawdzić interakcję. Z tym że tak jak mówię, bez internetu, forów i artykułów ja sama bym czegoś takiego tak skrupulatnie nie sprawdzała
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 09:31   #15
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Nie do końca rozumiem oburzenie autorki A przynajmniej z tego, co rozumiem, sprawa wygląda tak:
Mamy utrzymywać, że nie mogła pod żadnym pozorem zajść w ciążę, bo ona ma tak przepisane. A jak ma się przepisane dwa leki, które wchodzą w interakcję, to ta interakcja jest oczywiście nieważna, bo wiecie, przepisane...

Jak lekarz przepisuje coś, co niweluje działanie innego przyjmowanego leku, to się albo nie zgadza na tą terapię i prosi o inny lek, albo rezygnuje z tabletek anty/dziurawca. Jeśli z jednego nie da się zrezygnować, to logiczne, że trzeba z drugiego. I wtedy zabezpieczamy się mechanicznie.

I pytanie: 'czy mogłam zajść w ciążę' nie ma racji bytu.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 11:04   #16
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Cytat:
Napisane przez WickedVirgo Pokaż wiadomość
O matko ale ją zjechałyście Bez przesady ja, gdyby nie internet to ojjj... spora wina w tym lekarzy, nie mówią wszystkiego, trzeba się sto razy dopytywać a ulotka o wszystkim nie mówi, czasem człowiek nawet nie wpadł by na to, że jakiś lek obniża skuteczność... ale fakt skoro bierze się pigułki to należy przed przyjęciem jakiegokolwiek leku ,,skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą" albo choćby na necie sprawdzić interakcję. Z tym że tak jak mówię, bez internetu, forów i artykułów ja sama bym czegoś takiego tak skrupulatnie nie sprawdzała
Ale właśnie informacja o dziurawcu jest w ulotce.
I dziwię się bardzo, że lekarz wymyślił cos tak genialnego jak kuracja dziurawcem przy tabletkach anty. Dziurawiec super skutecznym lekiem nie jest, są inne skuteczniejsze i nie wchodzące w interakcje z tabletkami.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 17:06   #17
CocoCheri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy moglam zajsc w ciaze ?? Tabletki anty+dziurawiec.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Ale właśnie informacja o dziurawcu jest w ulotce.
I dziwię się bardzo, że lekarz wymyślił cos tak genialnego jak kuracja dziurawcem przy tabletkach anty. Dziurawiec super skutecznym lekiem nie jest, są inne skuteczniejsze i nie wchodzące w interakcje z tabletkami.


Ale wy niektore jestescie prostakami co nawet nie potrafia tekstu ze zrozumieniem przeczytac.

Najpierw sie wroc do podstawowki i naucz sie czytania tekstu ze zrozumieniu a pozniej sie dziw i zastanawiaj!!! Bo poki co to madralo sie zastanawasz nad czym czego ja napewno nie napisalam.

A swoja droga jak nie macie ochoty odp na moje pytanie to nie piszcie zlosliwosci bo spywaja one po mnie jak deszcz po kaczce i mam je gleboko w powazaniu.

Wszystkim innym forumowiczkom ktore odp na moje pytanie DZIEKUJE I POZDRAWIAM.
CocoCheri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.